7. schôdza

11.9.2012 - 28.9.2012
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie spoločného spravodajcu

18.9.2012 o 18:07 hod.

Ing.

Daniel Duchoň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie v rozprave 17:49

Alojz Hlina
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne, pán predseda. Nemusíte ma upozorňovať, som si vedomý toho, v treťom čítaní čo môžem navrhnúť. Ja som to v zásade chcel aj vtedy urobiť, keď som sa prihlásil, keď sme hovorili o imunite, z čoho sa pán Bugár vysmieval, že mu bolo lepšie, keď tu bol Slota, lebo tí jeho aspoň také chyby nerobili. No ale však vtedy som to nedohovoril. Povedali, že vtedy bolo lepšie, keď tu bol Slota, ako teraz, lebo si poslanci mýlia tretie čítanie...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Paška, Pavol, predseda NR SR
Pán poslanec, prosím vás, využite vaše právo v treťom čítaní na to, na čo máte.

Hlina, Alojz, poslanec NR SR
Prosím vás pekne, ja som na to ráno upozorňoval, ja som kandidoval do Národnej rady, nie do spolku holubárov. Toto, čo my tu robíme, včera sme boli aj toho svedkom, to bola taká relácia, kde aké pozmeňujúce návrhy sa prijali a aké sú hlúpe a aké absurdity spôsobujú. Pán Mihál pitvač všetkých zákonov, čo mu týmto patrí vďaka, nám to tu všetkým vysvetlil. Naozaj, pokiaľ nechceme robiť zákony ako holubári alebo domová schôdza niekde na Černyševského, tak upozorňujem na to, že keď niekto predloží pozmeňujúci návrh k tak závažnému zákonu, ako je zákon o IDS, ktorý by sa kľudne mohol volať mýtny a čipový zákon, tak potrebujeme na to mať čas.
Teraz to vysvetlím. A to je vlastne tá technika a to, že sa moji kolegovia dali zneužiť na to, že vám vytvoria alibi na to, že vy môžete povedať: „Však čo chcete, však to tam máte v tom zákone.“ Celý ten článok, ktorý hovorí, že vy tie údaje nemôžete poskytnúť, za to aj bolo platené, je úplne nulitný, je úplne bezvýznamný. To tam kľudne, a teraz dávam návrh, dopíšme, že Sandokan žije. To je presne to isté a nič sa tak nestane, by vám SMER by zahlasoval dneska aj za to, keď tam dopíšete, že Sandokan žije, lebo dneska je zmyslom to odhlasovať. Na všetko kývnu „áno“. Celé to ustanovenie, že to nesmú tak urobiť, je úplne zjavne protiústavné. To znamená, v ďalšom konaní to pôjde na Ústavný súd. (Reakcia z pléna.) Čo nemôže? Veď je demokracia. Toto je úplne nulitné ustanovenie. Je mi ľúto, že moji kolegovia na toto naskočili. SMER toto potrebuje na to, aby zavrel a zakryl, čo spôsobil.
Zopakujem to. Prijmeme dneska zákon posledného deda, ktorý starú škodovku vyberie, keď pôjde zaniesť vence po škode a bude platiť viac, chudáka, to, že to hovorí o slobode, o ktorej tuná málokto vôbec rozmýšľa. Toto vo Francúzsku by sa nikdy nestalo pri účasti piatich poslancov. Tam sú hrdé národy, ktoré sa za seba bijú. Tu môžete schváliť presne to. To je druhá rovina tohto zákona.
A tretia rovina zákona toho je to, že aj vaši rodičia, vaši starí rodičia stavali tie cesty. Dnešným aktom za päť minút, aktom voľby dokončíte privatizáciu ciest, i keď to tak na prvý pohľad nevyzerá ani sa to tomu nepodobá. Je to faktom.
Toto, čo je tu teraz, je úplne nulitné, úplne bezvýznamné, kľudne tam dajme vetu, že Sandokan žije. Kľudne to tam dajme. Všetci tí, ktorí to tam chcú mať, sa z toho už teraz smejú a dobre vedia, že cez Ústavný súd to neprejde. Je mi to ľúto, že to takto celé dopadlo. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

18.9.2012 o 17:49 hod.

Alojz Hlina

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 18:01

Richard Raši
Skontrolovaný text
Dobrý deň prajem. Chcel by som, ctené dámy, vážení páni, keďže na vykonávanie mandátu potrebujete zdravé srdce, vás pozvať zajtra ráno o 9.00 hodine do výboru pre zdravotníctvo na kontrolu vášho srdca. Bude sa robiť EKG, ECHO, ďalej, bude sa to týkať cholesterolu, glykémie. Všetci ste pozvaní na zajtra o 9.00 hodine ráno. Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

18.9.2012 o 18:01 hod.

MUDr. PhD. MPH

Richard Raši

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 18:02

Lucia Nicholsonová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja chcem dať procedurálny návrh, aby sa ústavnoprávny výbor zaoberal postupom ľudskoprávneho výboru, ktorý podľa mojich znalostí porušil procedurálny postup, keďže pri vyhlásení novej voľby členov Správnej rady ÚPN neprijal žiadne právoplatné uznesenie, ktoré by hovorilo o tom, že tí kandidáti, ktorí v prvej voľbe nezískali dostatočný počet hlasov, nemôžu postúpiť do ďalšej voľby. Tak to neurobil. Medzi tým sa nám prihlásili takíto kandidáti a my sme prakticky prijali uznesenie až dnes dodatočne. Podľa mňa tým porušil ako rokovací poriadok, tak aj článok 16 volebného poriadku o voľbe a odvolávaní funkcionárov. A ja sa obávam toho, že ak sa títo kandidáti obrátia na Ústavný súd, tak celá voľba členov Správnej rady ÚPN bude spochybnená.
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

18.9.2012 o 18:02 hod.

Lucia Nicholsonová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie spoločného spravodajcu 18:07

Daniel Duchoň
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, dovoľte, aby som vystúpil ako spravodajca a predniesol stanovisko výboru Národnej rady Slovenskej republiky o výsledku prerokovania návrhu na voľbu predsedu a podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu.
Výbor pre financie a rozpočet ako gestorský výbor podáva Národnej rade toto stanovisko o prerokovaní návrhu na voľbu predsedu a podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky.
Predseda Národnej rady v rozhodnutí č. 203 zo 7. septembra 2012 určil voľbu predsedu a podpredsedu NKÚ.
Dňa 24. augusta 2012 bol doručený predsedovi Národnej rady návrh kandidáta na voľbu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu poslancami Národnej rady Figeľom, Hrušovským, Matovičom, Viskupičom, Bugárom, Solymosom, Frešom, Kaníkom, Sulíkom a Miškovom, ktorí navrhujú Ing. Kamila Krnáča.
Dňa 7. septembra 2012 bol doručený predsedovi Národnej rady návrh kandidáta na voľbu podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu za poslanca Hubu, ktorý navrhuje JUDr. Milana Galandu.
Návrh na voľbu predsedu a podpredsedu NKÚ pridelil predseda Národnej rady svojím rozhodnutím č. 203 zo 7. septembra 2012 výboru pre financie a rozpočet na prerokovanie a zaujatie stanoviska do 17. septembra 2012.
Výbor pre financie a rozpočet predložené návrhy prerokoval na svojom zasadnutí dňa 13. septembra 2012 a prijal k nim uznesenie č. 76.
Výbor preskúmal splnenie podmienok navrhnutých kandidátov a posúdil, že návrhy kandidátov boli podané v súlade s článkom 2 volebného poriadku o voľbe a odvolávaní funkcionárov v termíne stanovenom podľa rozhodnutia predsedu Národnej rady a obsahujú požadované náležitosti na voľbu predsedu a podpredsedu NKÚ.
Na rokovanie výboru boli prizvaní kandidáti na voľbu predsedu a podpredsedu NKÚ, aby predstavili svoj zámer svojho pôsobenia vo funkcii.
Zároveň Výbor Národnej rady pre financie a rozpočet uznesením č. 77 z 13. septembra 2012 schválil stanovisko výboru, určil poslanca Daniela Duchoňa za spravodajcu výboru a poveril ho predniesť stanovisko výboru na schôdzi Národnej rady. Návrh uznesenia Národnej rady je prílohou tohto stanoviska. Ďakujem, pán predsedajúci, skončil som.
Skryt prepis

Vystúpenie spoločného spravodajcu

18.9.2012 o 18:07 hod.

Ing.

Daniel Duchoň

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie spoločného spravodajcu 18:10

Pavol Hrušovský
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predseda. Panie poslankyne, páni poslanci, z poverenia výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny uvádzam návrh na voľbu dvoch členov Správnej rady Ústavu pamäti národa, ktorú Národná rada vykoná ako novú voľbu, keďže ani v opakovanej voľbe na predchádzajúcej schôdzi Národnej rady nebol z navrhnutých kandidátov zvolený ani jeden. Preto pán predseda vyhlásil novú voľbu.
Do novej voľby sa v súlade s článkom 15 prihlásili kandidáti, resp. boli navrhnutí. A do lehoty určenej na podávanie návrhov, t. j. do 3. septembra, bolo výboru doručených 10 návrhov.
Z navrhnutých kandidátov sa dvaja neúspešne zúčastnili opakovanej voľby, a preto aj na základe predchádzajúceho stanoviska výboru pre ľudské práva výbor prihliadol na tieto skutočnosti a neodporúča, aby sa títo dvaja sami sebou navrhnutí kandidáti zúčastnili novej voľby.
Pán predseda, preto odporúčam na základe uznesenia výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny zvoliť dvoch členov Správnej rady Ústavu pamäti národa zo zoznamu ôsmich kandidátov, ktoré je súčasťou tlače 214.
Podľa zákona o rokovacom poriadku by sme mali voľbu vykonať verejne, ale tak, ako ste, pán predseda, na úvod uviedli, že je návrh skupiny pätnástich poslancov na vykonanie tajnej voľby, poprosil by som, aby sme o tomto návrhu ešte pred hlasovaním o uskutočnení spôsobu voľby rozhodli a potom pristúpili k samotnej voľbe. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie spoločného spravodajcu

18.9.2012 o 18:10 hod.

JUDr.

Pavol Hrušovský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie spoločného spravodajcu 18:13

Pavol Hrušovský
Skontrolovaný text
Pán predseda, chcel by som vás poprosiť, aby ste dali hlasovať, vedomý si toho, že máte návrh skupiny pätnástich poslancov na žiadosť o uskutočnenie tajnej voľby, o tomto procedurálnom návrhu Národnej rady.
Skryt prepis

Vystúpenie spoločného spravodajcu

18.9.2012 o 18:13 hod.

JUDr.

Pavol Hrušovský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie 19:04

Pavol Goga
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážená pani podpredsedníčka, kolegyne, kolegovia dovoľte mi, aby som prečítal zápisnicu o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky, ktoré sa konalo 18. septembra 2012.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 148 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 148 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia Národnej rady Slovenskej republiky spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky 148 poslancov odovzdalo hlasovacie lístky. Zo 148 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 9 neplatných.
Zo 139 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že pri návrhu na voľbu Kamila Krnáča za predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky hlasovalo za návrh 63 poslancov, proti návrhu 49 poslancov, zdržalo sa hlasovania 27 poslancov.
Na schválenie návrhu na voľbu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny hlasov prítomných poslancov Národnej rady Slovenskej republiky.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní nebol za predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky zvolený Kamil Krnáč.
Overovatelia zároveň ma poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky. Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis

Vystúpenie

18.9.2012 o 19:04 hod.

PaedDr.

Pavol Goga

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie 19:05

Pavol Goga
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem. Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu členov Správnej rady Ústavu pamäti národa, ktoré sa konalo 18. septembra 2012.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu členov Správnej rady Ústavu pamäti národa bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 136 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 136 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia Národnej rady Slovenskej republiky spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu členov Správnej rady Ústavu pamäti národa 9 poslancov neodovzdalo hlasovacie lístky. Zo 145 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 9 neplatných a 136 platných.
Podľa platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že pri Igorovi Bakovi hlasovalo za návrh 76 poslancov, proti návrhu 31 poslancov, zdržalo sa hlasovania 29 poslancov, Karolovi Janasovi hlasovalo za návrh 78 poslancov, proti návrhu 30 poslancov, zdržalo sa hlasovania 28 poslancov, pri Stanislavovi Labjakovi nehlasoval za návrh nikto, hlasovalo proti návrhu 91 poslancov, hlasovania sa zdržalo 45 poslancov, pri Jaromírovi Markechovi hlasoval za návrh 1 poslanec, proti návrhu 90 poslancov, zdržalo sa hlasovania 45 poslancov, pri Františkovi Neupauerovi hlasovalo za návrh 18 poslancov, proti návrhu 81 poslancov, zdržalo sa hlasovania 37 poslancov, pri Márii Sabolovej hlasovalo za návrh 37 poslancov, proti návrhu 67 poslancov, zdržalo sa hlasovania 32 poslancov, pri Jane Špankovej hlasovalo za návrh 9 poslancov, proti návrhu 83 poslancov, zdržalo sa hlasovania 44 poslancov, pri Jozefovi Vozárovi hlasovalo za návrh 26 poslancov, proti návrhu 70 poslancov, hlasovania sa zdržalo 40 poslancov.
Na voľbu členov Správnej rady Ústavu pamäti národa je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní boli za členov Správnej rady Ústavu pamäti národa zvolení Karol Janas a Igor Baka.
Overovatelia ma zároveň poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky. Ďakujem, všetko, pani podpredsedníčka.
Skryt prepis

Vystúpenie

18.9.2012 o 19:05 hod.

PaedDr.

Pavol Goga

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
7. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia
 

Uvádzajúci uvádza bod 9:01

Martin Glváč
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážená pani predsedajúca, poslankyne, poslanci, dobrý deň, predkladám vám na prerokovanie vládny návrh zákona, ktorým sa mení zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 198/1994 Z. z. o Vojenskom spravodajstve v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré ďalšie zákony. Dôvodom na vypracovanie predloženého návrhu zákona je schválené Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky, podľa ktorého predložený vládny návrh zákona zatiaľ upravuje iba zlúčenie vojenských spravodajských služieb do jednej špeciálnej zložky Ministerstva obrany Slovenskej republiky, ktorou bude vojenské spravodajstvo a ktoré bude plniť úlohy vnútorného a zahraničného spravodajského zabezpečenia obrany Slovenskej republiky. Tak ako som v prvom čítaní aj na výboroch povedal, je to technická novela a je to prvý krok k naplneniu úloh, ktoré sme si dali v programovom vyhlásení vlády, a má to zjednodušiť proces nového spravodajského zákona, ktorý by sme, a máme tú ambíciu, ktorý by sme chceli predložiť v tomto roku do Národnej rady Slovenskej republiky.
Postavenie, pôsobnosť, mechanizmy kontroly spravodajských služieb a ostatných zložiek pracujúcich spravodajskými metódami bude komplexne upravovať tento nový spravodajský zákon. Ministerstvo obrany po schválení predkladaného návrhu zákona predloží na rokovanie vlády Slovenskej republiky návrh nového štatútu Vojenského spravodajstva a návrh na určenie celkových početných stavov Vojenského spravodajstva v súlade s ustanovením § 3 a 4 zákona č. 198/1994 Z. z. o Vojenskom spravodajstve v znení neskorších predpisov.
Po schválení uvedených dokumentov možno očakávať aj, samozrejme, iný efekt, ktorý som spomínal takisto aj na výboroch aj pri prvom čítaní, a to je, samozrejme, ekonomický efekt a hlavne pri rôznych duplicitných činnostiach a logistickom zabezpečení a obstarávaní a predpokladáme v horizonte troch rokov úsporu 19 percent z celkového rozpočtu.
Vážená pani predsedajúca, pani poslankyne, poslanci, dámy poslankyne, páni poslanci, dovoľujem si vás požiadať o schválenie predloženého vládneho návrhu zákona.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

19.9.2012 o 9:01 hod.

JUDr.

Martin Glváč

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie spoločného spravodajcu 9:04

Peter Šuca
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Prajem pekný deň. Ďakujem za slovo, pani predsedajúca. Spoločná správa výborov Národnej rady Slovenskej republiky o prerokovaní vládneho návrhu zákona, ktorým sa mení zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 198/1994 Z. z. o Vojenskom spravodajstve v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (tlač 119). Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť ako gestorský výbor k návrhu zákona podáva Národnej rade Slovenskej republiky v súlade s § 79 ods. 1 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky.
Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 116 z 24. júla 2012 pridelila vládny návrh zákona, ktorým sa mení zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 198/1994 Z. z. o Vojenskom spravodajstve v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (tlač 119) na prerokovanie týmto výborom: Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky, Osobitnému kontrolnému výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva a Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť ako gestorskému. Výbory prerokovali predmetný návrh zákona v stanovenej lehote.
II. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol vládny návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona, § 75 ods. 2 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov.
III. Výbory, ktoré rokovali o uvedenom vládnom návrhu zákona, súhlasili s vládnym návrhom zákona a odporučili Národnej rade Slovenskej republiky návrh zákona schváliť s týmito pripomienkami:
1. K čl. I bod 5. V bode 5 sa na konci navrhovaných zmien vypúšťajú slová „podľa osobitného predpisu“. Zároveň sa odkaz 3 umiestňuje nad slová „Vojenského spravodajstva“. Ide o legislatívnu úpravu. Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť, gestorský výbor odporúča schváliť.
2. K čl. III bod 16. V bode 16 v navrhovanom § 215m sa slová „bol pred 1. januárom 2013“ nahrádzajú slovami „je k 31. decembru 2012“. Ide o spresnenie navrhovanej úpravy z hľadiska jej jednoznačnosti. Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť, gestorský výbor odporúča schváliť.
Gestorský výbor odporúča o pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch hlasovať takto. O bodoch 1 a 2 hlasovať spoločne a tieto schváliť.
IV. Gestorský výbor na základe stanovísk výborov k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 198/1994 Z. z. o Vojenskom spravodajstve v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (tlač 119), vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom III. tejto správy a v stanoviskách poslancov vyjadrených v rozprave k tomuto návrhu zákona v súlade s § 79 ods. 4 a § 83 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov odporúča Národnej rade Slovenskej republiky predmetný vládny návrh zákona schváliť v znení schválených pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov uvedených v tejto správe.
Spoločná správa výborov Národnej rady Slovenskej republiky k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 198/1994 Z. z. o Vojenskom spravodajstve v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (tlač 119), v druhom čítaní bola schválená uznesením Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť č. 30 na svojej 7. schôdzi.
Pani predsedajúca, skončil som. Otvorte, prosím, rozpravu.
Skryt prepis

Vystúpenie spoločného spravodajcu

19.9.2012 o 9:04 hod.

PaedDr.

Peter Šuca

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video