Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.5.2017 o 14:27 hod.

Ing.

Béla Bugár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.10.2017 9:50 - 9:52 hod.

Béla Bugár Zobrazit prepis
44.<br /> Ďakujem pekne, p&aacute;n podpredseda. P&aacute;n poslanec Marosz, po včeraj&scaron;om va&scaron;om vyst&uacute;pen&iacute;, keď ste sa snažili postaviť, d&aacute; sa povedať sever proti juhu ohľadne diaľnic, keď chceme Slov&aacute;kov proti Maďarom, tak je to pozit&iacute;vny posun. Samozrejme, zbytočne tu budete vysvetľovať niektor&yacute;m na&scaron;im kolegom tu v parlamente, že to nie je odn&aacute;rodňovanie, že to je pomoc povedzme deťom, aby sa naučili slovensk&yacute; &scaron;t&aacute;tny jazyk, lebo chc&uacute; sa uplatniť tu na Slovensku. To budete zbytočne, lebo niektor&yacute;m, keby ste aj chceli, ani kladivom to do ich hlavy ned&aacute;te.<br /> Ale z&aacute;roveň mus&iacute;m povedať aj ďal&scaron;iu vec. Od tej doby, čo vznikla na&scaron;a strana, samozrejme sa snaž&iacute;me pr&aacute;ve o to, aby slovensk&yacute; jazyk sa vyučoval inou met&oacute;dou. A ministerstvo už vypracovalo in&uacute; metodiku v&yacute;uky slovensk&eacute;ho jazyka, aby sa naučili deti ten slovensk&yacute; jazyk, &scaron;t&aacute;tny jazyk. To znamen&aacute;, aby bola viac, teda viac hod&iacute;n konverz&aacute;cie, aby netĺkli im od začiatku do hlavy r&ocirc;zne vybran&eacute; slov&aacute; a neviem čo, ale hlavne, aby ich naučili najprv teda sa rozpr&aacute;vať v tom jazyku a potom r&ocirc;zne, d&aacute; sa povedať aj in&eacute;, in&eacute; potreby. Takže z toho hľadiska ja si mysl&iacute;m, že ten dotyčn&yacute; n&aacute;vrh je už na podpise pri pani, alebo teda na stole pani ministerky. Možnože ten n&aacute;vrh z&aacute;kona prich&aacute;dza tro&scaron;ku neskoro, ale aj tak kvitujem t&uacute; snahu va&scaron;u.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 12.10.2017 15:48 - 15:48 hod.

Béla Bugár
Vymazať rámček.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 10.10.2017 16:44 - 16:45 hod.

Béla Bugár
Pán poslanec Petrák.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 8.9.2017 11:43 - 11:44 hod.

Béla Bugár
<strong>Bug&aacute;r, B&eacute;la, podpredseda NR SR</strong><br /> 123.<br /> Ďalej v rozprave vyst&uacute;pi p&aacute;n poslanec Belusk&yacute;, nech sa p&aacute;či.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 8.9.2017 11:41 - 11:41 hod.

Béla Bugár
Pán poslanec Heger, nech sa páči, môžete reagovať.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 8.9.2017 11:40 - 11:40 hod.

Béla Bugár
Pán poslanec Klus.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7.9.2017 19:07 - 19:12 hod.

Béla Bugár
Na vystúpenie pána Baránika jeden jediný pán poslanec s faktickou. Nech sa páči, pán poslanec Marosz.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7.9.2017 15:24 - 15:31 hod.

Béla Bugár
Podľa § 28 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku o slovo sa hlási pán premiér Slovenskej republiky. Nech sa páči, máte slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 11.5.2017 17:02 - 17:02 hod.

Béla Bugár Zobrazit prepis
Vážené panie poslankyne, páni poslanci, pristúpime k jednotlivým hlasovaniam.
Najprv budeme pokračovať hlasovaním o návrhu vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 669/2007 Z. z. o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá (tlač 552).
Ešte pred tým, čo by som odovzdal slovo pánovi kolegovi Mojšovi, pán poslanec Laurečník, procedurálny návrh.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2017 14:27 - 14:29 hod.

Béla Bugár Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja tu počúvam práve z vašich úst, pán poslanec, kolega, že ako v tomto parlamente ľudia sú proti slovenskému národu? Viete, kto je proti slovenskému národu? Tí, ktorí chcú zdemontovať tento systém demokratický, a to ste vy! To je jedna vec.
Druhá vec, hovoríte o zbytočnom projekte. No, prepáčte, ak uznáte to, že každá národnostná menšina, to je jedno aká, svojou kultúrou, jazykom, svojimi zvykmi a môžem pokračovať ďalej, obohacuje štát, tak potrebuje, samozrejme, aj určitú ochranu. Ale ani to by mi nevadilo, však vás asi ťažko presvedčíme, takisto ako ťažko presvedčím svojho psa, aby mňaukal, to asi nebude robiť. Ale prepáčte, keď hovoríte o tom, že koľko peňazí ide povedzme na menšiny a kde by tie peniaze mali ísť, že okrádame fakticky iných ľudí a dá sa povedať z iných oblastí, tak vy vodu kážete a víno pijete. Lebo, prepáčte, čo si myslíte, že je v záujme slovenského národa vila pána Kotlebu z daňových poplatníkov, z peňazí daňových poplatníkov? Alebo je v záujme slovenského národa, aby 22-ročný človek, vy, pán poslanec, kúpil; dobre, 23; kúpil luxusné BMW? Vy hovoríte o tom, že tu niektorí sa vozia po Bratislave na luxusných autách? No, prepáčte, pán kolega, aspoň trošku sa zamyslite, keď už niečo hovoríte. Však práve vy ukazujete, ako sa to nemá robiť. Vy len útočíte, kážete, ale činy vôbec. Maximálne urážate ľudí. Prepáčte, toto nie je v záujme slovenského národa.
Skryt prepis