Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

4.6.2020 o 16:21 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.7.2020 13:17 - 13:17 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pán Kotleba, pán Pčolinský, ja s vami absolútne súhlasím. Online hracie automaty áno, ale ja som hovoril o rulete. Hovoril som o, o, o, áno, v herniach, kde ty neskontroluješ, nevieš skontrolovať veci. Ja s vami absolútne súhlasím, a preto si mal, pán Pčolinský, také dobré podklady z online zisku, ale vy neskontrolujete v tej herni absolútne iné záležitosti. O tom ja hovorím. A občania nás volili kvôli tomu, aby sme prijali také zákony, ktoré pomôžu a budú pomáhať aj našim deťom, a preto, preto som vystúpil, aby sme naozaj aj tú prevenciu nastavili spôsobom, aby sa z našich detí nestávali gambleri.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 10.7.2020 13:12 - 13:14 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Počkám, kým pán Pčolinský sa doháda. (Reakcia z pléna.) Ďakujem.
Milé kolegyne, milí kolegovia, ja chcem naozaj len veľmi krátko vystúpiť, pretože tu sú dva faktory, ktoré mňa veľmi ovplyvňujú, a to je prevencia, a teda začnem s tou prevenciou, pretože hazard nevzniká a človek sa nestáva gamblerom len preto, že sa tak narodil, ale ovplyvňuje ho aj výchova a hlavne ho ovplyvňujú možnosti. A ja by som chcel na mojich kolegov aj na vás z opozície naozaj, aby sme prijali aj preventívne opatrenia, ktoré by naozaj, ktoré by naozaj pomohli, aby sa z našich detí nestávali gambleri. A ak ste niekedy boli v reštaurácii a chodíte do rešta... teda prepáčte, zlá otázka, keď ste v reštaurácii a keď vidíte, čo robia tie deti pri tých stoloch, keď im matka dá pred nich tablet, aby sa decko najedlo pri tablete, tak my si vyrábame z našich detí gamblerov. My si z našich detí vyrábame závislých, závislých ľudí a naozaj toto je jedna z ciest, ktorá môže pomôcť tomu, aby sme predišli, aby sme naozaj predišli tomu, aby sa z našich detí nestali ľudia, ktorí budú svoje peniaze a majetky prehrávať v herniach.
A druhá vec je veľmi dôležitá. Nesúhlasím s pánom Pčolinským; pán Pčolinský, počúvaj ma! Nesúhlasím s tebou, pretože online hry vieme skontrolovať, ale ak ste niekto niekedy boli v herni, tak, a videli ste, ako sa tam hrá, tak naozaj ja si myslím, že majitelia herní nepriznávajú zisk taký, aký majú. To je absolútny fakt, pretože vy neviete skontrolovať, koľko peňazí tam človek minie. Nedá sa to v tej herni skontrolovať a sú na to veľmi dobré spôsoby. Máme tu majiteľa herne, ktorý to už nerobí, ale určite mi dá za pravdu, že je to na vôbec nie zákone a na tom, ako budete postupovať čestne, ale na tom, že vy môžete obísť ten zákon a v tej herni vás nikto, ale nikto naozaj neskontroluje, keď hráte, čo ja viem, poker, keď hráte ruletu, keď hráte veci. Takže toto sú dve veci, ktoré som chcel povedať k tomuto zákonu.
Nebudem zdržiavať. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.7.2020 10:57 - 10:58 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem. Moji kolegovia už vám povedali, pán Kotleba, veľmi dobré argumenty. Banky sú dôležitá naozaj... (Ruch v sále a zaznievanie gongu.) Niečo pán Galis dôležité musí vyriešiť, prepáčte, sekunda. (Zaznievanie gongu.) Dobre. Ďakujem, pán Galis, super. Niečo, asi futbal bude učiť poslankyne. Môžem? Ďakujem.
Takže môžte mi vrátiť čas, prosím?

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Vráťte, prosím, čas pánovi poslancovi na dve minúty.
Ďakujem.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Takže, pán Kotleba, moji kolegovia vám už vysvetlili naozaj veci tak, ako sa majú odborne. Banky sú fakt dôležité vo finančnom systéme, bez nich sa jednoducho nedá. Ja si neviem predstaviť, že by ste čo len jeden z vás, chlapcov v zelených tričkách, mali peniazi v štrimfli alebo pod perinou. Ak to máte, pán Kotleba, tak ste úžasný človek.
Len chcem povedať ešte jednu vec veľmi dôležitú pre občanov Slovenskej republiky, ktorí sa teraz pozerajú, keď sa rokuje v sále, vy tu vôbec nie ste, nikto z vás. Keď sa rokuje o veciach, ktoré sú veľmi dôležité pre tento štát a pre občanov, vy, nikoho z vás tu nie je vidieť. Ale keď sú tu takéto témy, také témy, ktoré, na ktorých sa dá zarobiť dobrý marketing, témy, na ktorých sa dá dobre vytĺcť politický kapitál, tak vy sem prídete všetci, sadnete si a rozprávate naozaj populistické veci, ktoré ľuďom veľmi, veľmi nepomôžu, ale tie veci vám zdvíhajú vaše politické preferencie.
Ja by som chcel povedať, prosím vás, príďte aj pri takých iných témach, ktoré sú fakt dôležité, a nielen, nielen interrupcie, nielen voľná nedeľa, nielen banky, ale príďte sem, keď sa bude rokovať, do sály, keď sa bude rokovať o veciach, ktoré možno pre vás nie sú až také zaujímavé, ktoré pre vás nevytĺkajú politické body.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 8.7.2020 10:07 - 10:09 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán Kamenický, ja keď som si vypočul túto polhodinku, tak musím povedať, že keby ste tak vládli, ako ste tu rozprávali, tak pekne, tak čestne, tak manažérsky, keby ste to, čo ste tu predviedli, robili aj počas vášho ministrovania, tak my nie sme tam, kde sme teraz. Bolo to úžasné, bolo to perfektné.
Vy viete na všetko odpovedať, máte na všetko riešenia. Len počas vášho vládnutia ste nás dotiahli do takého marazmu ekonomického, z ktorého sa budeme spamätávať dlho. Vy ste tu povedali krásnu vetu, že: "Chcel by som toto všetko povedať všetkým poslancom v tejto snemovni." Počas vášho vystúpenia tu boli dvaja, dvaja poslanci zo, teraz neviem, či je to SMER alebo HLAS, a dvaja z toho HLAS-u. To znamená, že vy ste to hovorili len nám koaličným poslancom. Kde sú tí vaši poslanci, ktorí by tu mali sedieť, počúvať? Toto je ich práca. Kde sú?
A na záver, povedali ste, že vláda tu urobila divadielko s bankovými vecami. Kde ste upratali vášho najväčšieho divadelného, ekonomického herca Kažimíra? Kde ste ho upratali? Pre mňa pán Kažimír v tej funkcii je také niečo ako káčer Donald, keby tam bol. Možno ešte ten káčer Donald by nám lepšie poslúžil.
Takže, pán Kamenický, polhodina vášho zbytočného vystúpenia, lebo ste naozaj ukázali, že ste len farizeji, celý SMER... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.7.2020 18:36 - 18:38 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Žiga, ja stále som majiteľom, nemôžem byť konateľom firmy, ktorá zamestnáva 20 ľudí. Ja som ešte nezažil počas toho, ako som tu, nejaké skrátené legislatívne konanie, ktoré by bolo proti ľuďom. Naozaj tieto všetky legislatívne procesy, ktoré sú takto skrátené, sú na to, aby pomohli ľuďom.
Ale ja som zažil za vašej vlády, pán Žiga, skrátené legislatívne konania, ktoré boli preto, aby vašim smeráckym priateľom pomohli, aby vašim smeráckym kšeftárom dali možnosť zarobiť. Tieto skrátené legislatívne konania, aj toto, ktoré predkladá pán Sulík, sú preto, aby pomohli ľuďom.
A tieto vaše vystúpenia naozaj aj dnes, to je pre mňa, dnes tu zaznelo viackrát, divadlo od vášho kolegu Blanára, neviem, či je s vami alebo vy ste teraz čo, proti nemu alebo s ním, neviem. Ale divadlo, ktoré tu predvádzate vy, je niečo neskutočné. Naozaj hráte obrovské divadlo pred Slovenskom a ja môžem povedať za ľudí, ktorí podnikajú, tieto veci nám pomáhajú.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 10.6.2020 11:23 - 11:23 hod.

Jozef Pročko
Ďakujem pekne, mám procedurálny návrh. Vzhľadom k zdravotnému stavu poslanca Fica a Vážneho a vzhľadom k tomu, že sú zjavne pod vplyvom alkoholu, prosím, nech sú v pohotovosti zdravotné zložky. Mám to aj, mám to aj. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.6.2020 18:58 - 18:59 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Pán Kočiš, pozorne som si vás vypočul a musím povedať, že v čase, keď je naozaj ekonomická kríza, prichádzate so zákonom, ktorý nijako nepomôže Slovensku. Tento váš zákon je čistá populistická propaganda a zase chcete robiť len svoju propagandu. Vy nepozeráte na ľudí. Podľa mňa vy prídete aj s interrupciami za chvíľočku, aby ste rozbili túto koalíciu. Vy nepozeráte na ľudí, vy pozeráte na seba a na vašu politiku, celej vašej ĽSNS.
Chcem povedať a chcem poďakovať všetkým mojim kolegom aj tuná, čo predo mnou sedia kresťanskí, ktorí chápu túto situáciu. A ja naozaj úprimne, zo srdca chcem im poďakovať za to, ako sa k tejto veci postavili, slobodne.
A keď tu niekto rozpráva o hlasovaní, ako hlasuje, tak môžem povedať za dvoch našich, ktorých stále vidím na jednom výbore, ktorí takto hlasujú (rečník zdvihol obe ruky k pleciam, dlaňami s vystretými prstami dopredu), stále hlasujú (rečník opäť zdvihol obe ruky k pleciam), chlapci, váš klub hlasuje tak, ako váš vodca prikázal, stále sa zdržujete. V tomto klube sú slobodní ľudia, ktorí sa rozhodli slobodne a ja im za to chcem veľmi pekne poďakovať. Ďakujem vám, kolegovia. (Potlesk. Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9.6.2020 14:49 - 14:51 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Andrej, vieš, niektorí ľudia nikdy nepochopia, že ty máš svoj názor, že si mladý človek, ktorý má svoj názor, názor, ktorý je dobrý podľa mňa, nepochopia, že nebudeme robiť len to, čo povie vodca, nebudeme robiť len to, čo povie súdruh vedúci strany. Tvoj názor je, ja s ním súhlasím a musím povedať, že naozaj je tu jeden veľký problém a to je to, že nikto neurobil doteraz žiadny relevantný prieskum. Ja som nevidel žiadne naozaj relevantné veci, či zamestnávatelia a zamestnanci s tým súhlasia, alebo či súhlasia s tým len, so zákazom, len ľudia. Toto by bolo veľmi dobré urobiť pred tým zákonom, aby sme sa opierali o fakty, aby sme sa neopierali len o dojmy toho, že budem obedovať so svojou rodinou, a dojmy toho, že potrebujeme zblížiť slovenské rodiny. Ja som za to, ja som za to, aby slovenské rodiny v nedeľu spolu obedovali, ale som aj za to, keď sme už spravili zákon o tom, že v nedeľu sa, je stonásobný príplatok za prácu, tak som za to, aby sa mohli rozhodnúť slobodne aj ľudia, ktorí v nedeľu chcú pracovať, či budú v nedeľu pracovať, lebo pre mnohých je to veľmi veľký zisk.
Takže ešte na záver, Andrej, tvoj názor je tvoj názor a to, že niekto tu hovorí, že nie je totožný s Matovičom, je len dôkaz toho, že sme, že naozaj naše hnutie je slobodné a nebudeme robiť to, čo chce vodca. Ďakujem, Andrej.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.6.2020 16:21 - 16:23 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem, ja sa dotknem, pán poslanec Kmec, jednej veci. A vy ste povedali, že OĽANO vyberá prednostov okresných úradov.
Musím vám povedať, že som sa zúčastnil dvoch výberových konaní a bolo tam v komisii, v komisii tam bolo viac ako 12 členov v každej. Čistá katastrofa, prednostovia okresných úradov, čo ste tam nanominovali. Neskutočná, odporná, čistá katastrofa. To, čo sa tam deje, je, je niečo, čo v právnom štáte nemá čo robiť, tí ľudia, keď si sami dajú, tí prednostovia si sami dajú podpisovať podporu, vaši, vaši kandidáti, keď tí ľudia robia veci, ktoré tam nemajú s normálnou slušnosťou nič spoločné, a sú to čisto politickí nominanti, ktorých ste za dva týždne vymenovali, vaša strana, vaša vláda, za dva týždne! Áno, teraz to trošku trvá, pretože naozaj vyberáme, OĽANO sa podieľa na tom, lebo patrí ministerstvo vnútra pod OĽANO, ale máme iné hodnoty, máme, prvá hodnosť je odbornosť, potom je tam morálka, potom je tam naozaj manažérske schopnosti, apolitickosť. A vy ste tam nanominovali, ja vám poviem príklad, Lučenec, predseda SMER-u je v Lučenci, prednosta okresného úradu, a to je všade! To je všade čistá katastrofa!
Vy ste nenominovali odborníkov, ale Fico tam našvácal vašich straníckych posluhovačov, ktorí tam robia niečo neskutočné. Niečo neskutočné. A ja na tých dvoch výberových konaniach, to bolo niečo, čo mi tí ľudia tam rozprávali, čo sa deje. Vy ste tak dehonestovali prednostov okresných úradov, že to nie je možné, to nie je možné! (Reakcia z pléna.) Pán Susko, rozprávam k veci!
Takže naozaj my chceme a táto vládna koalícia, aby, aby tam boli čestní, slušní a ľudia, ktorí majú morálne hodnoty. Nie skorumpovaní politici, ktorí sú SMER-u vďační za to, že tam môžu byť. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.6.2020 15:59 - 16:01 hod.

Jozef Pročko Zobrazit prepis
Ďakujem. Erik, hovoril si, že je všetko dohodnuté dopredu. No ja ti za 53 poslancov môžem povedať, OĽANO, že nič sme si dopredu nedohodli. Tá voľba, ktorá nie je otvorená, teda je otvorená, ale nie tajná, je preto, Erik, aby sa tu nemohlo korumpovať, aby niekto nemohol dávať obrovské milióny za to, aby niekto v tajnej voľbe volil niekoho, kto je nečestný, nemorálny a je to človek, ktorý sa za peniaze dá skorumpovať ako Trnka, ktorý si s Počiatkom, s vašim ministrom financií rozprávali o tom, ako ste, ako niekto tu ukradol miliardy. Spomínal si tu Zimbabwe, Erik, dvakrát, ale Zimbabwe, Erik, vieš, tam sa nekorumpovalo sudcovia ako Kočner ako u nás, takže Zimbabwe nespomínaj.
Povedal si, že sa stavíš o čokoľvek s pánom Šeligom. Je tak, Erik, stavíš sa o čokoľvek s hocikým? Áno? Dobre. Tak ja sa s tebou chcem staviť, keď nebude Lipšic prokurátorom, tak odídeš zo SMER-u, keď bude, odídem ja z OĽANO. Súhlasíš? (Reakcie z pléna a smiech v sále.)
A posledné, Erik, povedal si tu... (Ruch v sále.) Môžete ma počúvať, pán... Jak sa volá ten, čo ide zo SMER-u preč? (Smiech v sále.) Pellegrini, prosím vás, rozprávam sa s pánom... (Smiech v sále.) Bárs by ma počul. (Smiech v sále.) A na záver si povedal (ruch v sále), prosím ťa... (Ruch a smiech v sále.) Môžte mi zastaviť, lebo, lebo toto chcem rozprávať s pánom... Jéžiši!
Eričku, vieš, prečo odišla pani Remiášová? Lebo si tu rozprával, že sa nemajú, že sa majú obhajovať obete. Eričku, a vaša strana s mečiarovcami tu roky nevyšetrila vraždu človeka, tak ty mi tu nič nerozprávaj.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis