Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

30.4.2021 o 13:08 hod.

Ing.

Milan Laurenčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2021 11:35 - 11:36 hod.

Milan Laurenčík
Pán poslanec Eduard Kočiš s faktickou poznámkou. Nech sa páči. (Reakcia z pléna: "Nie je prítomný.")
Pani poslankyňa Zita Pleštinská, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2021 10:59 - 11:00 hod.

Milan Laurenčík Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne kolegom za faktické poznámky.
Začnem od pána poslanca Krúpu, sám viete, že sme sa snažili rokovať a hľadať možnosť a ako tento zákon podporiť a verím, že tak ako ste aj vy teraz povedal, dôjdeme k dohode a k takému pozmeňujúcemu návrhu, že ten zákon určite vylepšíme a tým hneď premostím na pána poslanca Beluského.
Neviem, na základe čoho chcete hovoriť, že naša, náš pozmeňujúci návrh, ktorý ste ešte vlastne ani nemal možnosť vidieť, bude zhoršením toho zákona. Možnože iba tým, že čo som povedal, že, že budú zrušené blokovania. Blokovania už aj teraz má Národný bezpečnostný úrad možnosť robiť a myslíme si, že tam nie sú až tak dôležité a pomôže to vlastne aj podnikateľom, ktorí v tomto sektore, sektore pracujú. Ten zákon preto sme posunuli z jednej schôdze na druhú, pretože je to veľmi zložitý technický zákon aj právnicky zložito napísaný, takže potrebovali sme dostatočný priestor na to, aby sme ho dokázali ešte tak dohodnúť, tak upraviť, aby sme vedeli aj my tento zákon podporiť. Sme súčasť koalície a pokladáme za veľmi dôležité, aby sme tento zákon podporili, pretože duch toho zákona je ozaj správny a vadili nám tam len niektoré detaily.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 13.5.2021 10:52 - 10:56 hod.

Milan Laurenčík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Vážený pán podpredseda vlády, vážený pán podpredseda, milé kolegyne, kolegovia, dovoľte mi, aby som krátko zareagoval na predkladanú novelu zákona o kybernetickej bezpečnosti. Navrhovanú novelu pokladáme ako strana za veľmi dôležitú. Prešla štandardným pripomienkovým konaním aj rozporovým konaním, ale keďže v rozporovom konaní neboli zohľadnené všetky dôležité pripomienky odbornej verejnosti, presunuli sme rokovanie v prvom čítaní z minulej schôdze Národnej rady na tú dnešnú.
Snažili sme sa vytvoriť časový priestor na vydiskutovanie si sporných bodov. Pritom sme konzultovali zákon s ďalšími odborníkmi tak v oblasti bezpečnosti, ako v oblasti práva a aj so samotným tvorcom zákona s Národným bezpečnostným úradom. Konzultácie ešte stále prebiehajú a veríme, že sa nám podarí dohodnúť konsenzus, aby navrhovaná novela mohla byť prijatá s čo najväčšou podporou v pléne Národnej rady.
Naše výhrady nesmerujú a nesmerovali k novele ako-takej, ale iba k určitým jej častiam. Riziká, ktoré sme v týchto častiach identifikovali, ešte síce pretrvávajú, ale sú na veľmi dobrej ceste k tomu, aby sme našli riešenie v podobe pozmeňujúceho návrhu zákona, ktorý bude predložený po prvom čítaní buď vo výboroch, alebo potom v pléne, takže budeme vedieť tento zákon podporiť už teraz v prvom čítaní.
Nebudem teraz detailne rozoberať tie body, lebo, ako som hovoril, práve včera došlo k nejakej dohode v rámci koalície na tom, ale jednalo sa hlavne o body § 10a súčinnosť, kde sme mali nejaký problém, tam je výrazné zlepšenie, ďalej § 24a automatizované poskytovanie informácií, kde takisto bude navrhnuté lepšie riešenie. Potom bol diskutovaný § 27a obmedzovanie používanie produktu, procesu a služby, znovu môžem povedať, že sa črtá dobré riešenie, ktoré bude prezentované v pozmeňujúcom návrhu zákona, a čo môžem teda povedať, že koaliční partneri budú súhlasiť so zrušením blokovania z iniciatívy NBÚ, čo je § 27b a blokovania pre iné štátne orgány, čo je § 27c, kde vlastne NBÚ má aj teraz v súčasnosti dostatočné nástroje na to, aby vedel blokovať nežiadúci obsah a nežiaduce stránky a nepotrebuje podľa nášho názoru ďalšie paragrafy a ďalšie právomoci, ktoré týmto zákonom by mu vyplývali.
Takže toľkoto v krátkosti môj príspevok, môžem teda povedať za klub strany Sloboda a Solidarita, že tento zákon, tú novelu posunieme do druhého čítania s tým, že budeme teda žiadať, aby ten pozmeňujúci návrh bol potom takto prijatý, ako ho budeme prezentovať na výbore.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 7.5.2021 12:41 - 12:43 hod.

Milan Laurenčík
Faktickú poznámku má pripravenú aj pán poslanec Peter Dobeš.
Nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 7.5.2021 12:40 - 12:41 hod.

Milan Laurenčík
Pani poslankyňa Lucia Drábiková, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.5.2021 17:27 - 17:29 hod.

Milan Laurenčík
Faktickú poznámku má aj pani poslankyňa Zita Pleštinská, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.5.2021 20:10 - 20:11 hod.

Milan Laurenčík
Faktickú poznámku má pripravenú aj pán podpredseda Juraj Šeliga, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.4.2021 13:56 - 13:58 hod.

Milan Laurenčík
Faktickú poznámku, faktickú poznámku má aj pán poslanec Martin Beluský, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.4.2021 13:12 - 13:14 hod.

Milan Laurenčík
Pán poslanec Richard Takáč má faktickú poznámku, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.4.2021 13:08 - 13:10 hod.

Milan Laurenčík
Pán poslanec Ľuboš Blaha, nech sa páči.
Skryt prepis