Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

1.7.2021 o 11:44 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 1.7.2021 11:44 - 11:45 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Koleso šťastia, naozaj toto, čo tu dnes vláda cez pozmeňovák poslanca Gyimesiho predvádza, je skutočné, koleso šťastia, kde si ľudia môžu na úkor zdravia a životov svojich blízkych vytočiť 30, 60, 90 eur. Vytočiť si tiež môžu ale aj ten vysoký krvný tlak alebo krvné zrazeniny, alebo si môžu vytočiť ešte opakovanú vakcináciu. Samé lukratívne výhry a ponuky, ale nemôžme sa čudovať, pretože viete, kto bol prvým moderátorom súťaže Koleso šťastia? Nikto iný ako Jožko Pročko. Takže, keď OĽANO stavia na človeku, ktorý bol prvým moderátorom súťaže Koleso šťastia, na Matovičovi, ktorý ako parlamentný šašo spravil z republiky cirkus, tak sa potom nemôžme čudovať, kam toto celé speje a že vláda svojimi nekompetentnými návrhmi nielen rozdeľuje spoločnosť, ale cynicky, cynicky hodnotí život a zdravie človeka na 30, 60 alebo 90 eur. Toto je naozaj niečo, čo v moderných demokraciách nemá obdobu a ja verím, že raz história vám bude dávať obrovské vysvedčenie, ako veľmi ste pri riešení tejto otázky zlyhali, pretože ste išli tou najdlhšou totalitnou cynickou cestou.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 1.7.2021 11:43 - 11:44 hod.

Marian Kotleba
Ja mám v prvom rade procedurák, pán podpredseda, ale tá faktická. Koleso šťastia. Naozaj dá sa povedať, že... (Výkriky v sále. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Suja, kľud. (Reakcia z pléna.) Pán poslanec, kľud, je mimo sály. Pokračujte, pán poslanec.

Kotleba, Marian, poslanec NR SR
Môžem vás poprosiť o čas, pán podpredseda?
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 11:17 - 11:18 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Miro, ja ťa trošku doplním, možno si to nestihol, možno si len chcel byť taký trošku korektnejší, ale treba na rovinu úplne povedať, že tá hrana tých sprostredkovateľov, tam nejde o nič iné, ako o to, že Matovičko a OĽANO si zase chcú posilniť cez vybraných jedincov svoje postavenie v osadách našich tiež občanov. Lebo vieme veľmi dobre, že ten poplatok za to sprostredkovanie sa teraz zvrhne do organizovanej úžery, kde jednoducho sa rozbehne osadnícka pyramídová hra na základe financovania zo štátneho rozpočtu. Toto bude výsledok tej vašej geniálnej, geniálnej úpravy, ktorú teraz navrhujete, a ktorú nikto príčetný a normálny schváliť nemôže.
No, ale bez ohľadu na to, čo si teda myslíme o tomto celom, tak využijem opäť priestor vo faktickej poznámke na to, aby som upozornil na to bé, ktoré tu vládni predstavitelia poslanci celý deň a dlhodobo zamlčiavajú a nerozprávajú, a síce že s lotériou k očkovaniu občania získajú aj neplodnosť, vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny, poruchy nervovej sústavy a zvýšené riziko rakoviny.
Takže milí občania, je to na vás, či sa rozhodnete pre 60 euro alebo preto, že za dva roky na rakovinu z vás bude iba zombi.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 10:25 - 10:27 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Maťo Beluský, ty si to tak kultivovane vysvetlil s kľudom, bez emócií, bez nejakého politického zafarbenia, že aké nešťastné je spájať takéto likvidačné techniky proti národu s pomocou cestovných kanceláriám, len ja sa bojím, že tvoj kultivovaný a kľudný prejav, to je ako keby si hodil do Oravskej priehrady kamienok, asi taký vplyv to bude mať na tu sediaceho predsedu NSDAP ministra financií Matoviča. Bol to tento človek, ktorý povedal, že chce prekonať NSDAP a vidíte, občania, už sa to tu ďalším krokom blíži. Ponúkajú vám injekcie do vášho tela, o ktorých sami lekári dnes ešte nič nevedia, za to, že vám dajú 60 eur. Len o tých 60 eur ste iní, ako boli väzni v koncentračných táboroch, lebo oni nedostali ani tých 60 eur, a preto nestojí lepšie alebo nie je lepšie využitý čas v každej jednej faktickej na túto tému, ako vám pripomenúť, čo vám vláda za tých 60, 90, alebo 30 eur ponúka. Vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny, poruchy nervovej sústavy, zápal srdcového svalu a zvýšené riziko rakoviny. Toto vám vaša vláda, ktorá sa o vás stará, ponúka v jednom jedinom balíku spoločne a nerozdielne za 30, 60, alebo 90 eur a je len na vás, či si to naozaj nenecháte, alebo necháte do seba vpichnúť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 9:55 - 9:55 hod.

Marian Kotleba
(Rečník priložil k mikrofónu mobilný telefón a spustil z neho zvukový záznam v maďarskom jazyku.) Nem vagy normális, ha az ember egészségéből és az életéből készíted a lottót.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 9:53 - 9:55 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Gyimesi, zo zdravia ľudí robíte lotériu a pyramídovú hru. Bez ohľadu na to, čo je to za očkovanie, pán poslanec, keď do neho musíte ľudí lákať cez lotériu, to znamená doslova na Pavlov reflex ako medvede na smetné koše. Keď už ľuďom ponúkate peniaze za to, aby si do seba vakcínu nechali vpichnúť, tak im ale povedzte, pán poslanec, aj to bé tej lotérie, čo získavajú ako pridanú hodnotu. A síce, že s vakcínou získavajú ako bonus, ktorý im ale zamlčíte, vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny, poruchy nervovej sústavy, zápal srdcového svalu a zvýšené riziko rakoviny. Prečo o tomto nehovoríte, keď hovoríte o lotérii pre ľudí, aby sa dali zaočkovať za 60 eur?
A pán poslanec, aby ste mi dobre rozumeli, tak ja vám teraz niečo pustím: Nem vagy normális, ha az ember egészségéből és az életéből készíted a lottót.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 14:42 - 14:43 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán minister Matovič, veľká časť obyvateľov Slovenska čakala, že tu vystúpite ako chlap, že sa za tie všetky opatrenia, ktoré ste ako premiér voči ľuďom robili, ospravedlníte národu, a vy ste namiesto toho s úplnou úprimnosťou povedali, že vy ešte ľutujete, že ste proti ľuďom na Slovensku nezasiahli tvrdšie a dôraznejšie.
Keď ste teda taký úprimný, pán minister Matovič, tak im povedzte aj to, že keď vaša vláda s vami ako ministrom financií vyčerpá zdroje, vyčerpá verejné peniaze cez kšefty s testami a vakcínami, takže máte v pláne zaviesť priamo platené zdravotníctvo.
Pán Matovič, prečo nepoviete ľuďom aj to, že donútite ľudí, ktorí celý život poctivo pracovali, platili dane a odvody, aby sa na starobu báli ísť k lekárovi, aby sa báli platieb, ktoré od nich budete vyťahovať?
Pán Matovič, to, že ste odišli teraz, keď ste mali dostať faktické na vaše vystúpenie, to hovorí len o jednom, že ste nielen taký istý zlodej ako tí, ktorých ste kritizovali, že ste nielen neľudský netvor, ktorý sa vyžíval v sadistických a fašistických opatreniach proti vlastnému národu, ale ste asociálny a neľudský zbabelec.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 13:38 - 13:39 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán poslanec Gyimesi, na jednej strane sa dá s vami súhlasiť v tom, že Peter Pellegrini nie je žiadne neviniatko. Slovensko si ešte veľmi dobre pamätá, ako sa zadlžoval štát za jeho čias. A bolo to skutočne rekordné tempo. Ale treba povedať aj to B, že vaša vláda dokázala aj to rekordné tempo niekoľkonásobne prevýšiť. Vy ste jednoducho prekonali každé zadlžovanie štátu každou jednou vládou, ktorá tu doteraz bola.
Pravda je aj taká, pán poslanec, že Matoviča, aj keď sa snažíte, ale Matoviča sa jednoducho obhajovať nedá. Pretože Matoviča dnes drvivá väčšina obyvateľov Slovenska doslova nenávidí. Matoviča vnímajú ako človeka, ktorý ich postavil do radov v mrznúcich, treskúcich zimách čakať na nejaké testovanie. Matoviča národ vníma ako človeka, ktorý rozdelil národ ľudí na testovaných a netestovaných. Národ vníma Matoviča ako toho, ktorý bol pre svoju politickú moc ochotný s ľuďmi robiť pokusy, ktoré tu od 2. svetovej vojny neboli.
A preto vás, pán poslanec, chcem v tejto súvislosti varovať, aby vaša vláda ani neuvažovala nad tým, že by zaviedla povinné očkovanie. Pretože v ľuďoch ten hnev vrie. A ak budete čo len rozmýšľať nad zavedením povinného očkovania, tak sa ten hnev môže pretaviť do konkrétnych udalostí, ktoré nikto nebude chcieť zažiť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 29.6.2021 17:20 - 17:20 hod.

Marian Kotleba
Vážený pán predseda, ja by som vás chcel na, vzhľadom na tieto pochybnosti požiadať o zvolanie poslaneckého grémia.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.6.2021 10:12 - 10:14 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Tomáš, ty si takú, spravil takú analýzu toho, ako to vyzerá v súčasnej koalícii. No ja by som ťa chcel trošku doplniť. Ono to preto tak vyzerá, lebo to konzervatívne jadro, ktoré tam, keď to tak môžem nazvať, nejaké je, tak to len proste chce držať líniu, šúchať nohami a v podstate nemá žiadnu nejakú iniciatívu a tým pádom, keďže je to liberálna časť alebo liberálna časť tej koalície, ide si stále svoje, proste skúšajú, nahadzujú na ten mantinel, tak jednoducho im z toho niečo vyjde. Čiže výsledok tejto akože konzervatívnej nejakej koalície bude po štyroch rokoch taký, že ak sa nezobudia, ako ty si povedal správne, nezačnú zapájať do svojich snáh aj opozíciu so svojimi hlasmi, tak po štyroch rokoch sa tí konzervatívni poslanci prebudia do veľmi nemilého sna, keď zistia, že v podstate ich vláda prijala veci, za ktoré by sa liberálna vláda v žiadnom štáte nemusela hanbiť. A liberáli si tou svojou neustálou, vytrvalou, ale z ich strany poctivou politikou, to musíme povedať, takou akože s nasadením si dosiahnu, že proste po nejakých, po nejakých tých štyroch rokoch si povedia, no dobre, tak sa nám splnilo aspoň 15 % z toho, čo sme chceli. Čiže keď sa to nezmení, keď tí, keď tí konzervatívci, keď tí normálnejší v tej koalícii budú len šúchať nohami a hovoriť o tom, že nechcú konflikty a že chcú byť proste za chrumkavých, tak budú za chrumkavých, ale za cenu toho, že Slovensko bude zmenené na nepoznanie a v podstate tu potom mohol ísť s Matovičom do vlády Pellegrini a bolo by to to isté.
Skryt prepis