Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 12:56 hod.

Ing.

Miroslav Žiak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 12:56 - 12:57 hod.

Miroslav Žiak
Pán poslanec Kuffa, na tvoje vystúpenie sa dá povedať len jedno, tvoj Boh ťa vidí.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 18:52 - 18:53 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ja mám pocit ako keby som bol teraz na facebooku a pán Mazurek si pustil caps lock, lebo čím viac kričíš, tým máš viacej pravdu, ale ja som si dovolil, ja som si dovolil takú jednu básničku a ja si ju tu zarecitujem, keď môže kolega Stanko Mizík básnické črevo, tak som si dovolil aj ja.
Poslancov zo strany Republika poznáš tak, blik, blik, nikdy im to nezabliká. LGBTI problematika je to ich program, ale keby radšej gramatika. Váš vzor je Fides, tak to už hej, tam sa ide nahý, bosý, sfetovaný po rúre odkvapovej. Váš vzor je Orbán, tak vás je treba ako ťave je kormán. Ste chlapci, čo rozumejú fitku ako hodiť dlažobnú kocku a dať niekomu bitku. Kocka a rétorik, takí chlapci to sú, ja nie som historik, mentálni atléti z ĽSNS. Jeden z vás je dozaista odsúdený rasista, tak nech radšej nedrísta, to je aký liberálny fašista. No pobúchaj sa do hrudníčka, že si veľký živán, nechaj si svoj lacný návrh, skús trafiť na Kriváň. Ďakujem vám pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 23.7.2021 14:06 - 14:06 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pápež František na svojich návštevách niekoľkokrát prijal audienciu obetí sexuálneho zneužívania duchovnými. Za stranu SaS mám procedurálny návrh, rád by som navrhol hlasovanie o tom, aby parlament uznesením požiadal pani prezidentku, aby Pápeža požiadala o prijatie obetí sexuálneho zneužívania duchovnými. Aj na Slovensku sú známe prípady a svedectvá konkrétnych ľudí, ktorí sa s takýmto zneužívaním stretli. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 11:12 - 11:13 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Pán Kotleba, ako sme zvyknutí, natáral ste toho veľmi veľa, veľmi veľa dezinformácií, hoaxov a fake news. A dovolím si len také parafrázy povedať, že vy keby ste žil v roku 1950, alebo v 50. rokoch, tak Jonas Salk vynašiel vakcínu proti detskej mozgovej obrne, tak by ste spochybňovali, nechceli by ste zabiť naše deti.
Hovorili ste, že táto vakcína, ktoré moderné vakcíny, že ešte nevieme zistiť, čo z toho bude, tak vám poviem taký príklad: Edward Jenner bol otec imunológie a on vypozoroval, že dojičky kráv, ktoré sa nakazili kravskými kiahňami, neskôr nedostali pravé kiahne. A vtedy zobral teda látku z týchto ovčích kiahní a naškrabal ju do kože dieťaťa, osemročného dieťaťa. Následne toto dieťa nakazil pravými kiahňami a to dieťa sa nenakazilo.
Chcete mi povedať, že toto, toto je niečo, čo bolo skúmané alebo vyskúšané? Alebo že to hľadali niekoľko rokov, kým zistia, že či to má fakt účinok? Toto bol, toto bol ako otec modernej imunológie. Preočkovanie následne tej ľudskej populácie vyvrcholilo eradikáciou tohto vírusu z povrchu zemského a definitívne sme sa zbavili tohto vírusu, tohto ochorenia len vďaka takémuto naškrabaniu hnisu do kože dieťaťa.
No a na vašu vzdelanosť by som vám odporučil seriál z roku 1986, francúzsky seriál, volá sa to, že Bol raz jeden život. Pozrite si na YouTube, je tam časť o očkovaní. Pre vaše mentálne kapacity, myslím, že to bude úplne ideálny seriál.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 29.6.2021 17:18 - 17:18 hod.

Miroslav Žiak
Vážený pán predseda, ja by som chcel dať procedurálny návrh na podporenie maďarského ľudu a menšín v ich právach na informácie a ľudskú dôstojnosť. Predsa nebojíme sa inakosti len preto, že máme strach pred niečím iným, odlišným, čo nám nijako neubližuje, a netreba dehonestovať ľudskú dôstojnosť ani podporovať režimy, ktoré ľudskú dôstojnosť dehonestujú. Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.6.2021 17:01 - 17:02 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pani poslankyňa Cigániková, chcem potvrdiť tvoje slová a bol som pri tom, keď poslanec Štefan Kuffa ťa označil za mužatku a myslím si, že tento pán, ktorý dokonca má spomínal, že hore na balkóne je aj farár, kňaz alebo teda neviem presne tú terminológiu, ale pán Kuffa, ja by som sa hanbil takto klamať pred celým poslaneckým zborom, pred neviem, či je to váš brat alebo rodinný príslušník, chcem upozorniť, že hanbite sa ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Páni poslanci, prosím, ukľudnite sa. On reaguje na rozpravu.

Žiak, Miroslav, poslanec NR SR
... pán Kuffa, hanbite sa, takto klamať, verejne klamať. Takže potvrdzujem slová poslankyne Cigánikovej, vedľa ktorej som stál, označiť, označiť ženu za mužatku, je vrcholne nemiestne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.6.2021 18:55 - 19:00 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Pán predseda, kolegovia poslanci, poslankyne, je vás tu pomenej poslankýň. Uplynul len polrok od posledného predloženia návrhu na sprísnenie interrupcií, a dnes to tu máme opätovne.
Ja rozumiem, že niektorí poslanci, politici majú problém so svojimi témami a preto sa snažia zaujať aspoň takýmto spôsobom. Veď pán Čepček to už predkladá v podstate tretíkrát. Tentoraz je to však od politika muža, ktorému úplne chýbajú ženské reprodukčné orgány. Bohužiaľ pán polo nezaradený poslanec má pocit, že z pozície poslanca dostáva neobmedzenú právomoc zasahovať do práv ľudí a tak im komplikovať život. K tejto téme sa nevyjadrujem prvýkrát. A žien, ale aj tých, ktorí sú utláčaní som sa vždy zastal a budem to robiť vždy, keď sa ktokoľvek ako napríklad vy pán Čepček, len na základe fundamentalistickej viery pokúsi zasahovať do osobných slobôd.
Zavádzanie a okliešťovanie žien je u viacerých poslancov novým športom. Zavádzať tvrdením, že väčšina spoločností už neschvaľuje, aby bol zákonom povolený bezdôvodný umelý potrat je veľmi odvážne. Navyše ste si to ako vy obvykle vycucali z prsta.
To, že vaša bublina stredovekého typu to žiada, neznamená, že spoločnosť v 21. storočí tiež. Vo vašom návrhu ste spomínali bezdôvodný potrat. To si akože naozaj myslíte, že ženy len tak bez dôvodu si idú do nejakého rozmaru, zo špásu, lebo nemajú čo robiť sa idú dať, idú, idú na potrat. Hej? Idú sa dať podstúpiť interrupciu.
Ja som ateista to viete a nehanbím sa za to a nemám problém ani to sa tým prezentovať. Avšak môj ateizmus a moje presvedčenie o živote a smrti nijako nezasahuje do vášho života. Prečo mám, ale pocit, že pri tejto téme téme potratov sa točíme stále dookola okolo vašej viery. Občas mám pocit, že keby ste mali možnosť, tak by ste ženy ktoré chcú alebo podstúpili interrupciu, homosexuálov alebo neveriacich, všetkých, ktorí nezapadajú do vašej šablóny označili za čarodejnice a najradšej upálili na hraniciach, ako to bolo v dávnych časoch. Časoch keď cirkev a nie veda a dáta rozhodovali čo je správne. Vy by ste bol vlastne taký novodobý inkvizítor z utopickej krajiny Gilead, kde ženy používajú len na rodenie detí pre tých vyvolených.
Myslím si, že téma interrupcií môže prerásť do takého zákona, ktorý bude vyhovovať väčšine žien alebo aj ich dcéram. A možno ani väčšine mužov. A nie je to kvôli tomu, že na Slovensku hromadne interrupcie využívajú, pretože opak je pravda. Dokonca každoročne klesajú.
Zákon, ktorý máme je dlhodobo vyhovujúci a neexistuje žiadny relevantný dôvod na to, aby sme ho menili. Viete v živote sa dejú rôzne situácie no a nikto z nás mužov, nikto z nás mužov nikdy nekráčal v topánkach ženy, ktorá sa pre takéto ťažké rozhodnutie rozhodla. Ja si myslím, že nikto z nás nemá právo odsudzovať takúto ženu ani jej kázať ako sa má rozhodnúť. Viete, že keď ide na takýto ťažký zákrok, nie je to z nudy alebo z nejakého rozmaru. Vždy sú to nejaké ťažké dôvody. Vždy. A to som si určite istý. No táto téma nás pomalými krokmi vracia do stredoveku, no žijeme však v 21. storočí a patriarcháda už dávno nevládne a vedecké a medicínske pokroky idú raketovo vpred. Namiesto predkladania stupídnych návrhov zákona, aby ste pán poslanec mali študovať odborné články a novinky možno zo sveta vedy. Viete kam, kam vedie obmedzovanie potratov. Ženy nezastavíte, docielite len to, že zákroky sa stanú nedostupné a teda aj drahšie a nebezpečnejšie. Viete, každoročne na svete zomrie okolo 70-tisíc žien len kvôli neodborne robeným potratom v krajinách, kde prevládajú politici s rovnako obmedzeným pohľadom na svet ako je ten váš. Ženy v tomto prípade volia nelegálne prostriedky. Budú trpieť len kvôli vám a kvôli vášmu presvedčeniu, presvedčeniam a viere, ktorú máte potrebu pretláčať všade kde sa vám to hodí.
V civilizovanom svete prevláda názor, že právo rozhodnúť sa je ľudské právo. Ja si na rozdiel od vášho duchovného sveta vyberám ten civilizovaný svet. Paradoxné je, že aj vy a vami podobní sa oháňate slobodou, napríklad pri očkovaní, no druhým dychom by ste tú slobodu ihneď okliešťovali vždy, keď sa vám to hodí pre vaše fundamentalistické cirkevné názory.
Mrzí ma, že v Národnej rade Slovenskej republiky už sa objavujú hlasy a motívy, ktoré si napriek všetkému snažia nahrať body u svojich ultrakonzervativnych fanúšikov. A zaoberať sa takýmito témami v parlamente je stratou času a energie a nezabúdajme na ľudské práva.
No a ja si na záver pomôžem jedným citátom od Isaac Asimova, trošku ho vylepším. "Som si istý, že veríte tomu, že po smrti skončím v pekle a že si tam pretrpím všetky bolesti a mučenie aké si len vaše sadistické a vynaliezavé božstvo dokáže predstaviť, a že toto utrpenie bude trvať celú večnosť." Nie je táto predstava pre vás dostatočná? Ešte musíte na mňa reagovať? Ďakujem veľmi pekne. Deväť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.6.2021 17:07 - 17:08 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec Schlosár, hovoríte že štvrtýkrát za 4 roky ste to dali tento istý návrh, tak sa čudujem, na čo ste vystupovali 10 minút, však všetci to už tu poznáme do kolečka ako obohratá platňa. Rád rozbíjate hlavou stenu, pozerám. Vyslovili ste taký text, že nedemokratický systém na Slovensku respektíve totalitný systém na Slovensku. Ja si myslím, že vy ste si to pomýlili s tým, čo chcete zaviesť vy na Slovensku ak by ste sa nebodaj dostali k moci, ja hovorím, čo ani k moci, nie prebrali zodpovednosť za Slovensko, lebo tá vaša zvrátená ideológia, ktorú predstavujete, je fakt zvrátená a príde mi úplne že tragikomické, keď človek hovorí o živote a záchrane života, sám pochodoval v gardistických uniformách, tých uniformách, ktoré v minulosti deportovali ľudí do vyhladzovacích táborov. Vy normálne nemáte štipku hanby, vy nemáte štipku hanby s tým čo teraz predkladáte a s tým čo rozprávate. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 17.6.2021 11:15 - 11:16 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Pán predseda, ďakujem veľmi pekne. Ja by som vás chcel poprosiť, pán predseda, keď budete kupovať novú techniku a teda aj nové mikrofóny, ja by som poprosil výsostne pre pána Suju taký s tlmičom, lebo má...(Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Kollár, Boris, predseda NR SR
Pán poslanec, prosím vás pekne, toto nie je procedurálny návrh.

Žiak, Miroslav, poslanec NR SR
Ja viem, ďakujem. (Ruch v sále. Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.6.2021 15:46 - 15:46 hod.

Miroslav Žiak
Ďakujem pekne. Pán Suja, aj počúvajte, aj si píšte prosím vás, lebo povedali ste, že ste nikdy nekradli. No chvalabohu ste nikdy nekradli, lebo ste ešte nemali príležitosť, neboli ste vo vláde a ja pevne verím, že keď sa tu oháňate preferenciami a percentami, tak pevne verím, že nebudete kradnúť, lebo sa nedostanete do parlamentu a tým pádom do vlády. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis