Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

10.5.2021 o 19:50 hod.

Ing.

Miroslav Žiak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 10.5.2021 19:50 - 19:53 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, už vidím, že je pokročilá hodina. Rokuje sa od deviatej rána, že ja sa pokúsim byť veľmi stručný a nebudem naťahovať už toto rokovanie. Ale nedá mi nevystúpiť v tejto veci, pretože myslím si, že je to potrebné pri tých informáciách, ktoré tu odzneli.
Ja sa vôbec nečudujem, že opozícia chce odvolávať pani ministerku. Keď si predstavíme, koľkí ľudia zo súčasnej opozície sedia práve teraz vo väzení, či už je to kolízna (kolúzna, pozn. red.) väzba, ale niektorí sú aj skutočne odsúdení, alebo aj niektorí z druhej strany brehu, ktorí ešte neboli v koalícii a stále sú v opozícii, majú problém, skutočný problém konečne so zákonom, vôbec sa nečujem, že takýto tlak na pani ministerku je tu vytváraný.
A k tomu sa dostávame aj k tej spolupráci ľudákov a našim komunistov, resp. kvázi sociálnych demokratov. Tak táto, táto zvláštna spolupráca, kedy boli ešte v predchádzajúcom období konkurenti, tak teraz následne spolupracujú, vychádza vlastne aj z genetického ich DNA, kedy aj v minulosti, či to bol pakt Molotov – Ribbentrop alebo iné pakty, ktoré tieto dve ideológie, zvrátené, presadzovali, tak tu vlastne prichádzame do toho, do toho gro, kedy si našli svoju cestu, ako ovládnuť moc, a v prípadných predčasným voľbách alebo v inom probléme by nastolili takí diktatúru, akú si teda ja ani neviem predstaviť.
Ja nehovorím, že pani ministerka je chodiaca dokonalosť a predsa každý, kto niečo robí, tak robí aj chyby. A hlavne keď robí tie nepopulárne opatrenia, tak sa na vás vedia vyliať kýble špiny. Ani si neviete predstaviť, odkiaľ prichádzajú, a myslím si, že na, aj na najčistejšieho apoštola alebo Ježiša by sa v tomto parlamente a v slovenskom systéme dokázali nájsť nejaké diskreditačné kampane.
A opakujem, že pani ministerka nie je destilovaná dokonalosť a, ale však ten jej dobrý úmysel sa nedá poprieť. A keď vidím, aký hon na čarodejnice sa voči nej spustil a hlavne zo strany tých, ktorí majú najväčší problém, ktorým tečie do topánok, tak má jednoznačnú moju podporu. A nielen moju, ale aj celej strany SaS.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 19:23 - 19:23 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ja len veľmi rýchlo. Pán poslanec Taraba, ty si povedal, že strany, politické strany otvárali referendové hárky, ale my veľmi dobre vieme, že, alebo teda bolo veľmi silno prezentované, že toto referendum malo byť apolitické, a tým pádom si to aj verejne priznal, však aj mimo toho tie strany sa s vami hlásili k tomu, že je to ich iniciatíva, a teda nezdá sa mi, že referendum by mala byť občianska povinnosť a nie vyvíjaná politickou stranou. To len toľko k tomu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 3.5.2021 22:07 - 22:09 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Vážená, vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, viete, nežijeme v dokonalom svete a môžem povedať, že programové vyhlásenie vlády tiež nie je úplne dokonalé, ale je tým najlepším konsenzom štyroch strán, ktoré to myslia so Slovenskom jednoznačne najlepšie. No a, samozrejme, pre opozíciu a našich naci kolegov, keby sme do programového vyhlásenia vlády aj napísali, že milióny mŕtvych Židov je rozprávka a že my nie sme historici, aj tak by to bolo málo. Aj tiež pre poslanca bam Blahu by sme mohli trčať v programovom vyhlásení vlády z rektu Moskvy, no aj tak by to nestačilo. Stále by aj tak šírili nenávisť a zlo. Ja, samozrejme, chápem, že zlo a nenávisť sú najsilnejšie emócie, s ktorými, keď aj klamete, tak viete, bohužiaľ, presvedčiť kopu ľudí. To množstvo klamstiev by som ani nevedel narátať na prstoch všetkých mojich končatín.
Medzi tie najabsurdnejšie môžeme považovať, že koronavírus je len nejaká chripôčka alebo že handry na ústach ničomu nepomáhajú. Ba nemali ste ani toľko odvahy priznať, že ste sa mýlili, aj keď zomrel jeden z vašich podporovateľov na samotný koronavírus. Ba dokonca, bohužiaľ, prišiel o život aj jeden z našich kolegov, poslanec. Osud a karma býva veruže neúprosná. Smutné je však, že aj vaši podporovatelia stále nevidia tieto lži, ktoré šírite. Môžem úprimne povedať, že vy nesiete na svojich ramenách najväčšiu mieru zodpovednosti za počty nakazených a mŕtvych, či zdieľaním konšpirácií, alebo vyzývaním na nedodržiavaní opatrení, alebo vyzývaním na nenosenie rúšok.
Majte aspoň toľko chochmesu a verejne sa ospravedlňte.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.5.2021 21:04 - 21:04 hod.

Miroslav Žiak
Pán poslanec Mazurek, sledoval som prejav, počúval som prejav a počul som, že PVV-čko ste si naštudoval celé, celých, neviem, 20 minút bolo len o programovom vyhlásení vlády, ako sme zvyknutí. Teda riešili ste všetko od duševného zdravie, cez ministrov, ale k programovému vlády ste nepovedal ani slovo. Ale už teda sme zvyknutí na tieto vaše prejavy, emocionálne drísty, ktorými viete presvedčiť svoji fanúšikov.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.4.2021 20:01 - 20:02 hod.

Miroslav Žiak
Ďakujem veľmi pekne. Pani poslankyňa Sulanová, ja vás vnímam ako takú serióznu pani a normálne ma zaskočil váš emotívny prejav, a preto na také upokojenie vám chcem zaželať šťastné a veselé sviatky.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.4.2021 19:13 - 19:14 hod.

Miroslav Žiak
Pán poslanec Viskupič, tykáme si, čo tu budem sa hrať, nerozumiem tomu vystúpeniu, bolo to zabitých desať minút, nerozumiem, čo si tým chcel povedať, bol to nejaký zmes čísel, dát, pointa utekala. A myslím si, že keby si bol nastrčený opozičný troll, tak by si to nerobil inak. To je celé.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.4.2021 18:54 - 18:55 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Vážený pán poslanec Kotleba, ja sa pokúsim úplne vecne. A nerozumiem tomu, že dokážete stále spochybňovať nosenie rúšok, že aj pri tom, keď zomreli niektorí ľudia aj tu z tohto parlamentu zomrel človek na COVID, dokonca aj vaši podporovatelia zomreli na COVID, a vy stále budete spochybňovať nosenie rúšok. Veď teraz hovoríte o tom, že treba dávať vitamíny, lieky a minerály, tak prečo ste to nedávali tým ľuďom, ktorí na ten COVID zomreli, prečo ste to im vtedy neodporúčali? Chcem sa vás spýtať, vy máte nejakú vedeckú štúdiu alebo epidemiologickú štúdiu, že reálne tieto vitamíny pomáhajú? Ja by som vás poprosil, aby ste mi ju poslali mailom alebo akokoľvek mi ju dodali. Ale úplne vecne sa vás teraz pýtam, alebo len máte záujem šíriť to, čo sa na sociálnych sieťach šíri, a to, čo je veľmi populárne medzi tými nahnevanými ľuďmi. Toto je moja otázka.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 11:07 - 11:08 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Pán poslanec Mazurek, z vášho vystúpenia bolo cítiť evidentný strach a ja to úplne chápem. Útočíte tu na koaličných poslancov zo strany OĽANO, skáčete im do reči, resp. oni vám skáču do reči, ale vy ich urážate následne celkom vaším spôsobom. Ale chápem, odišli ste zo strany, z vlastnej strany, podrazili ste svojich kolegov a teraz ste na hranici zvoliteľnosti a ten váš strach je úplne oprávnený.
Ale späť k tomu, čo ste rozprávali. Ja sa chcem spýtať, že či na Slovensku máme nejakú epidémiu osteoporózy, keď tu ľuďom kážete zvyšovať dávky vitamínu D. Alebo tu máme epidémiu skorbutu, keď zvyšovať dávky vitamínu C alebo poprípade tu máme svrab? Treba ten ivermektín dávať do perí alebo do srsti? Lebo ivermektín je liek na svrab a neviem, či veľmi dobre viete, že ivermektín je veľmi hepatotoxický. To znamená, že zaťažuje, extrémne zaťažuje pečeň a takéto experimentálne liečby na pečienky s konskými dávkami ivermektínu, neviem, kam by sme došli. Keby ste vy minister zdravotníctva, tak robíte iné pokusy na ľuďoch, keď sledujem, čo ste schopný tu rozprávať v našom parlamente.
Skryt prepis
 

5.2.2021 17:13 - 17:28 hod.

Miroslav Žiak
Ďakujem veľmi pekne. Ja veľmi krátko, stručne.
Pán poslanec Pročko Jozef, ja sa podpisujem pod to, čo si povedal, keby sa dal dať nejaký pomyselný lajk v parlamentných laviciach, tak ti ho dávam.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 5.2.2021 15:43 - 15:58 hod.

Miroslav Žiak
Ďakujem veľmi pekne. Pán poslanec, pán Blaha, ja chcem povedať, že neboli sme úplne jednoznačne rozhodnutí, koho budeme voliť, ale potom, keď vidíme, ako mafia cez svoje chápadlá kydá na Lipšica, ako vehementne naňho tu útočíte, ako rozprávate, ako je neschopný, tak dáva nám to jasný signál, že to je ten najvhodnejší kandidát. A po vašom vystúpení ja mám v tomto úplne jasno, koho budem voliť.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis