Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2021 o 21:50 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 11:04 - 11:06 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ďakujem všetkým za pozitívne reakcie a začnem odzadu k tým negatívnym.
Pán poslanec Kollár, vy nielenže neviete matematiku, ale neviete ani čítať. Pán poslanec, kde ste sa vy dočítal, že cez 90 % je plne zaočkovaných vo Veľkej Británii alebo v Anglicku? Dajte si nejaké doučovacie hodiny. Plne zaočkovaných je niečo okolo 60 %. Tak mi tu aspoň nepleťte sprostosti. Naučte sa čítať a potom aj matematiku, keď chcete poučovať. Človek, ktorý ukradne návrh, za ktorý nehlasuje a potom ho dá ako svoj, takýto človek mi tu ide niečo vyčítať. Ktorý zahlasuje proti dobrému návrhu zákona a potom ho predloží na ďalšej schôdzi ako svoj. Takže vstúpte si do svedomia!
Pán poslanec Dostál, ale vy metiete dve veci dokopy a úmyselne, úmyselne. Však vy hovoríte o 90 % zaočkovaných, ale len jednou dávkou. Len jednou dávkou. Ja som hovoril o dvoch. A vy naschvál ste skombinoval obidva údaje, počty úmrtí jednou dávkou a dvoma dávkami. A po 50. roku života hovoríte, že 90 % že je zaočkovaných? No klamete. 90 % po 50. roku života je zaočkovaných len jednou dávkou. Tak ste zasa klamal. Ale dobre. Ale som si zvykol.
Pán poslanec Stančík, ja som na Krčméryho nikdy nenadával. Ja som len povedal, že si ho beriete za príklad a že sa mýlil. A, pán poslanec Stančík, vy ste povedal, že mýliť sa je ľudské. Ako viete, že sa nemýli znova? No povedzte mi, ako viete, že tento váš odborník sa nemýli znova? (Reakcia z pléna.) To neviete. Tak, prosím vás, ho neospravedlňujte a nevravte veci, že ja som naňho nadával. Povedzte mi jedno vulgárne slovo, ktoré som naňho povedal!
Pani poslankyňa Cigániková, koľko stojí ľudský život podľa vás? Koľko stojí ľudský život dieťaťa, keď už ideme. Keď nesúhlasíme, keď nesúhlasím s niečím a mám právo veta, tak neobchodujem. Neobchodujem, lebo je to pod ľudskú úroveň. Ste sa dostali na úroveň podvodníkov, že obchodujete. A mi dávate Emu za príklad, 75 % financií európskej liekovej agentúry dávajú, farma priemysel ich financuje. Tak aké sú výsledky potom od nich, keď 75 % fi... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.7.2021 10:31 - 10:47 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Však ja som, pán predseda, nemal proti tomu nič. Ja som povedal, že počkám.
Takže, vážení kolegovia koaliční poslanci, ďakujem, pán minister mi umožnil slovo, že môžem začať, tak mu veľmi pekne za to ďakujem.
Pani Cigánikova, ja som nevedel, či idete na dve hodiny ako včera, naháte celý parlament čakať, alebo idete na tri minúty. Viete, keby ste to povedali predsedovi, tak vieme, že áno, že ste naspäť a zbytočne sa tu na to nepýtame. Ale včera ste celý parlament nahali dve hodiny čakať, takže si oné, vyprosím takéto správanie od vás aj od toho celého vášho klubu.
Takže, vážení kolegovia koaliční poslanci a kolegyne, videli sme sami včera v rozprave, že podľa, keď začnem pani Cigánikovou, tak začnem, podľa klubu SaS by sme sa mali držať štandardov, ktoré boli bežné v 19. storočí, ako povedal pán poslanec Žiak, a nemali sa diviť alebo nemali protestovať proti tomu, aby sa robili pokusy na deťoch. Podľa SaS-ky je úplne bežné a normálne, že keď sa to robilo v 19. storočí, aby sa to robilo aj teraz, že zoškrabete deťom hnis, nainfikujete ich a proste potom hľadáte nejaké protilátky, či to zabere alebo nie. To včera povedal v rozprave poslanec SaS Žiak Miroslav. Takže, páni, ak sa chceme znížiť k tomuto, tak sme sa dostali presne na úroveň toho doktora Mengeleho, ktorého tu tak často spomínate. Lebo nič iné, ako zopakovať to, čo sa robilo v 19. storočí, v 21. storočí, že ideme robiť pokusy na deťoch, nič iné neni ako práca doktora Mengeleho. Ale podľa SaS-ky je to normálne. Podľa tej SaS-ky, ktorá sa tak často a rada odvoláva na dáta a podľa tých sa chce riadiť.
Ale kde je to právo veta, čo vy hovoríte v SaS-ke, že máte? Keď sa vám nepáčila lotéria, ako tu pani poslankyňa Cigániková hovorila, prečo ste nepoužili právo veta? Lebo pani Cigániková v rozprave povedala, pri vystúpení pani Záborskej, že vy máte právo veta a čo neodsúhlasíte, sem nepríde, tak kde bolo v SaS-ke právo veta pri lotérii? Kde bolo právo veta, keď ste kritizovali celoplošné testovanie? Kde bolo právo veta SaS-ky, keď kritizujete neadekvátne míňanie finančných zdrojov? Je to len hra na voličov, milá SaS-ka. Je to len hra na voličov a robíte si body na vašich koaličných partneroch, ktorí vám to ešte tolerujú.
Viete, milá SaS-ka, kde ste boli, keď hovoríte, že tu nezvládneme tretiu vlnu, keď sa prehajdákali miliardy? Keď vaši predstavitelia vo vláde prehajdákali miliardy, ktoré teraz chýbajú v zdravotníctve a v nemocniciach? Kde bolo vaše právo veta, milá SaS-ka? Lebo vy ste tá inteligencia, vy tak sa, o sebe hovoríte v tej koalícii, že ostatní sú takí menej, ale vy ste tí top, tak sa pýtam, kde bolo vaše právo veta, keď sa míňali miliardy neadekvátne, ktoré mali ísť do nemocníc, ktoré teraz tu vykrikujete, že nemocnice to nezvládnu. Prečo ste nepresunuli miliardy do tých nemocníc? No ja vám poviem prečo. Lebo v trnavskej firmičke podľa všetkého máte aj vy prsty. Takže čisto vám ide len o zisk, tak sa tu netvárte ako nejakí svätí!
Pán poslanec Čekovský, nie je tu. Samozrejme, načo by bol, keď je taký dôležitý zákon, čo obmedzí práva všetkých ľudí. Včera tu hovoril, že ľudia, ktorí sú zaočkovaní obidvoma vakcínami, zomierajú len minimálne, minimálne. To znamená, že v Anglicku z tých ľudí, čo zomrelo, tak bolo 50 %, skoro 50 % očkovaných obidvoma vakcínami, obidvoma dávkami vakcíny. Plne zaočkovaných. A to je podľa poslanca Čekovského od pročkovcov minimum. Skoro 50 %, vážení kolegovia, to je minimum? Vám tie dáta tu lietajú, ako chcete, vy si ich prispôsobujete, ako chcete, klamete tu ľudí do očí. Povedzte im pravdu a nech sa rozhodnú sami.
Vykrikujete tu, že nehovoríme fakty. A kto z vás povedal fakty? Plusy a mínusy, vážení koaliční poslanci alebo vaši vládni predstavitelia, kto z vás povedal fakty o plusoch a mínusoch očkovania? Ja som tu nepočul ani jedno riziko, ani jedno, len bludy, že minimum, zanedbateľné množstvo a podobné drísty. Vy ste tu prečítali niekedy nejaký príbalový leták, ktorý hovorí pri tej vakcínach, že aké sú tam riziká? A nech sa ľudia rozhodnú sami? Nie. Vy im tlačíte bludy, len plusy a nepoviete mínusy. A ľudia sa potom rozhodnú, či áno, či nie. Ja NEodsudzujem, neodsudzujem zaočkovaných, je to ich slobodná voľba, tak sa rozhodli. Moji priatelia niektorí sa tak rozhodli a niektorí nie a s každým dobre vychádzam. Skúste sa aj vy takto férovo správať k tým ľuďom, ktorí sa rozhodnú ináč, ako je váš názor.
Viete, vy sa nám snažíte nahovoriť, že vakcína, že to je to dobro, ale vieme veľmi dobre, že vakcína je experimentálna a nikto nevie, nikto nevie, aké má dlhodobé účinky, bude mať. A kto z vás tvrdí, že žiadne, tak klame, lebo tu nositelia Nobelových cien, svetoví vedci hovoria, že nevedia, aké to bude mať dlhodobé účinky. Ja viem, vy sa odvolávate na toho svojho odborníka, už som aj zabudol, ako sa volá, Krčméryho, áno. Toho Krčméryho, čo povedal, že keď bude 25 stupňov vonku, že vírus nemá šancu prežiť. Ani zato ste sa tým ľuďom neospravedlnili. Toto, čo tvrdil tento človek váš, 25 stupňov vonku a vírus neprežije. A nonstop klamete ľudí, tak skúste im raz povedať pravdu a nech sa slobodne rozhodnú. Lebo toto už neni možné, kde zachádzame.
Viete, podľa posledných informácií, ktoré tu zazneli aj od vás, vakcína má protilátky, tá vaša zázračná, len na šesť mesiacov. To znamená, že budeme sa dostávať k tomu, čo povedal poslanec Dostál, že sa budeme štyrikrát do roka očkovať. Jedenkrát očkovanie – dve dávky, druhýkrát očkovanie – dve dávky, zaznelo tu predo mnou asi hodinu. Lebo má len na šesť mesiacov. Tak sa teraz pýtam, položme si otázku, o čo tu vlastne ide? Ide tu ešte stále o ten boj alebo tu ide o miliardové zisky pre farmaceutické spoločnosti? Čo keď o rok prídeme, že už nie štyrikrát, ale treba sa šesťkrát a osemkrát, že tých miliárd je málo.
Vážení kolegovia, kolegyne, vďaka skorumpovaným politikom, ako ste aj vy niektorí, a vašim vládnym predstaviteľom sa tu bude vakcinovať nonstop a budete sa snažiť čo najviac obmedziť základné ľudské práva a slobody ľudí rozhodnúť sa, či áno, či nie. Lebo tu už dávno nejde o koronu, tu už ide len o biznis a o zisk. Ako máme veriť vakcínam, keď i priamo jeden z majiteľov, ktorý tieto vakcíny vyrába, sa odmietol alebo sa nezaočkoval tou svojou perfektnou vakcínou? Vy niečo vyrábate a nezaočkujete sa? Tak ako idete príkladom, tak ako majú veriť ľudia? Však si to pozrite, keď letel do Izraela, tak ho tam nepustili, lebo nebol zaočkovaný. Svojou vlastnou vakcínou, kolegovia, kolegyne! Tak o čom tu hovoríme?
Vy hovoríte alebo predo mnou tu niekto hovoril, Čekovský predpokladám, zasa tu nie je, je nás tu len zopár, že sa ospravedlňuje obetiam holokaustu. Ale už ten človek zabudol povedať, že kto sa ospravedlní tým 12-tisíc rodinám, ktoré zahynulo vďaka vám, vďaka vám, vďaka bludnému celoplošnému testovaniu, kde ste nahnali milióny ľudí. Vďaka tomu, že sa nedostali k adekvátnej zdravotnej starostlivosti, že bola neskoro podaná, že zomreli na iné choroby, ako je COVID. Kto sa ospravedlní tým ľuďom? Lebo to je vaša krv, na vašich rukách, vážení kolegovia! Podľa tej zvrátenej logiky, ktorú vy uznávate.
Ale stále hovorím, každý nech sa rozhodne sám, má na to právo. Kto ste vy, že môžte hovoriť, budete všetci zaočkovaní, inak budete menejcenní?! Kto ste vy, sa pýtam, že si to môžte dovoliť?! Viete, vy tak radi akceptujete všetky vyhlásenia, smernice a nariadenia Európskej únie, pri takých sprostostiach, ako je napríklad mláka, ktorá vyschne o dve hodiny, tak poviete, áno, táto mláka by mala mať ochranné pásmo 100 metrov a podobne. Takáto sprostosť! A tých mlák je na poli sto a vyschnú. Ale keď Európska únia povie, že očkovanie má byť dobrovoľné, to už jedným uchom dnu, druhým von. To vám je jedno! Mláka vám je dôležitejšia, nejaká mokraď akože, lebo mláka podľa mňa nie je mokraď, ako ľudský život! Môžte sa hanbiť!
Viete, týmto vaším krokom a týmto návrhom zákona vy rozdeľujete spoločnosť. Nie, ako sa snažíte nahovoriť ináč. Vy rozdeľujete spoločnosť a polarizujete. Veď už to nie je možné, tie skupiny sa už napádajú navzájom. Vy sledujete siete? Už nie je možné, aby, zabrániť, aby zaočkovaní neútočili na nezaočkovaných a už aj naopak. Aj nezaočkovaní útočia na zaočkovaných. Už delíme ľudí na dobrých a zlých, sú rozbroje v rodinách a vďaka komu? Vďaka tomu, že to tlačíte, aby to nebolo dobrovoľné, vďaka takémuto návrhu zákona. Toto ste chceli? Tá spoločnosť vďaka vašej vláde už bola dosť deprimovaná. A vám nie je dosť! Vy ešte stále bažíte po krvi a snažíte sa ten klin vraziť ešte viac medzi spoločnosť.
Pozrite sa pred Národnú radu, čo sa tam deje! Vy čo ste hovorili, že nepotrebujete ochranku, váš premiér, že vy môžte ísť bežne medzi ľudí. No tak choďte medzi tých ľudí! Ty hlasuješ proti tomuto zákonu. Ja sa pýtam tých, ktorí hlasujú zaň, tak sa pýtam, boli ste, vysvetlili ste svoje argumenty? No nie. Vážení kolegovia, kolegyne, toto je cesta do pekla. Vy tak zničíte túto spoločnosť, že bude roky trvať, kým sa napravia tie medziľudské vzťahy, či už v rodinách, v mestách, obciach, na celom Slovensku.
Viete, ja sa nečudujem fakt, že sa bojíte vyjsť medzi tých ľudí vonku. Ako sa vy môžte pozrieť svojim bývalým voličom, bývalým voličom do očí? Ako sa môžte pozrieť svojim bývalým voličom do očí? No to sa nedá. Ja sa už nečudujem, že niektorí z vás to ani psychicky nezvládajú. Ani sa nečudujem. Len horšie je to, že to nezvládajú tí dobrí, s tým dobrým srdcom, tí ľudia, ktorí tu majú nejaký prínos, a nie takí bezcitní, ako sú veľa, veľa ľudí z vás. To vy ste kde zašli?! Vy ste zašli, že idete dávať odmeny väzňom, že môžu ísť domov na vychádzku, že budú mať dobré výsledky za správanie, keď sa dá zaočkovať! To ste až takto hlboko klesli, že väzňom za to, že sa dajú zaočkovať, idete robiť úľavy? Vojakom, keď chcú ísť na misie alebo keď chcú mať nejaké lepšie finančné ohodnotenie, prémie, iba tí, čo sa dali zaočkovať! Toto je čo?! Policajtom na hraniciach, keď ma zastavia a povedia, my máme, pán poslanec, tiež rozum, ale, bohužiaľ, ak sme si chceli udržať robotu a ten tlak na nás nadriadených bol taký veľký, že sme sa museli dať zaočkovať. Máme hypotéky, máme rodiny, je to naše telo, rozhodli sme sa, rozumieme tomu, že vy nie, môžte ísť. Toto je tá politika, toto je tá nová éra?! To je ale ďaleko horšia, ako to nebolo nikdy.
Pán poslanec Stančík, vy ste hovoril, že minimum ľudí zomiera v Anglicku. Minimum. Keď bo... nebol ste tu, prepadlo vám aj poradie. 22. 7. osemdesiatštyri ľudí zomrelo. Osemdesiatštyri ľudí. Päťdesiat percent z nich bolo zaočkovaných obidvoma dávkami, tak kde ste prišli k tým dátam a k tým číslam? Kto vám ich povedal? Pán poslanec Stančík, skúsme povedať ľuďom pravdu. Vy tu poviete, že minimum. 22. 7. osemdesiatštyri, sú to oficiálne zdroje, čiže 22. 7. osemdesiatštyri ľudí v Anglicku. Skoro 50 % plne zaočkovaných obidvoma vakcínami. Tak čo tu trepete?! Kto z vás vie, že to je fakt bezpečné? Nikto. Tak o čo vám ide? O to, aby tie spoločnosti zarábali miliardy alebo o zdravie ľudí, Slovákov? Každý je za svoje zdravie zodpovedný sám, ale vy nie, vy hájite záujmy nadnárodných farmaceutických spoločností, aby zarábali miliardy. A tu máte tú drzosť povedať sem a poviete, že tí, čo sú zaočkovaní, že už minimum, že nezomierajú. Tak potom asi Británia je v inej galaxii, keď si pozrieme výsledky mŕtvych a zaočkovaných, ktorí sú v Británii, v Anglicku.
Viete, tu Žiak si dovolí nazvať kolotočiarmi ľudí, ktorí protestujú pred parlamentom! Bol tam manželský pár učiteľov, že veľmi radi by sa s ním porozprávali, s tým kolotočiarom. Boli tam vodiči autobusov z hromadnej dopravy, z mestského podniku z Bratislavy, boli tam ľudia z východu. To sú kolotočiari podľa vás? Vy tu neodsúdite správanie a názory takéhoto nášho jedného kolegu, že nazve slušných ľudí kolotočiarmi?! Ste klesli na jeho úroveň tým, že to mlčky prehliadate, lebo ten, kto nepoukáže na zlo, ako keby páchal. Ani sa nečudujem, ako som povedal, že nechcete ísť von.
Viete, pred chvíľou tu pán poslanec Kollár, dakedy člen vládnej koalície, teraz je už v inom klube mimoparlamentnom alebo strane, tak už zrazu kritizuje. A tá jeho zvrátená logika, že vy budete do budúcna možno zodpovední za to, že keď tu ľudia zomrú, ktorí sa nedali zaočkovať. A ja sa pýtam, pán poslanec Kollár, touto vašou zvrátenou logikou, tí ľudia, čo doteraz zomreli po vakcíne, za to nesiete na rukách krv vy? Lebo to, zvrátená logika tak dá. Nie, ja sa neznížim na vašu úroveň. Ľudia sú zodpovední sami. Rozhodli sa dať zaočkovať, tak sa rozhodli aj podstúpiť riziko ako tí, čo sa nerozhodli dať zaočkovať. To znamená, že sa rozhodli sami. Takže, pán poslanec Kollár, skúste sa vyjadrovať o ľuďoch slušne a nehádzať ich do jedného vreca a hovoriť, že niekto je zodpovedný za niekoho smrť, lebo takouto logikou by ste vy bol zodpovedný za tých, čo už zomreli po použití vakcíny.
Viete, vy ste tu, vážení kolegovia, kolegyne, niektorí z vás rozprávali o slobode. Že ľudia budú pociťovať na Slovensku slobodu. Ľudia, ako ste vy, prišli k moci, tak Slováci a v Slovenskej republike žijúci iné národnosti, nepociťujú žiadnu slobodu, žiadnu slobodu a to je fakt.
Čas mi končí, takže dovoľte, aby som sa poďakoval a využijem na záver svojho prejavu, aby som zablahoželal ministrovi Lengvarskému k jeho meninám. Pán minister, všetko najlepšie k meninám, za poslancov hnutia REPUBLIKA aj s venovaním, by som vám venoval knihu Mengele – Úplný životný príbeh. Pán minister, všetko najlepšie, máte to aj s naším venovaním, môžte to brať z recesie, môžte to brať ako na zamyslenie, nech sa páči.
Vážení kolegovia, kolegyne, veľmi pekne ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 24.7.2021 10:29 - 10:30 hod.

Miroslav Suja
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 9:25 - 9:27 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predseda.
Pán kolega Dostál, spústa nezmyslov zaznela vo vašom vystúpení. Ja sa pýtam, keď je vakcína taká účinná a bezpečná, prečo nechcú farma firmy niesť zodpovednosť za tieto vakcíny. Ja som nepočul, že by ste vy povedal nejaké vedľajšie účinky tých vakcín. Vy tu len hovoríte, že treba sa očkovať aj štyrikrát, že je to dobré, že aj vy sa dáte štyrikrát. Tak už sami dobre viete týmto, že vakcína nie je slobodná, ale že sa bude musieť znova a znova očkovať. Váš premiér, premiér Izraela, vyhlásil, že im tam robí delta také problémy a pri takej zaočkovanosti, ako majú. Tak vy spochybňujete vášho premiéra? Vy ste počuli vlastne aj premiéra Izraela, pán poslanec Dostál?
Tak, prosím vás, neklamte nám tu. Vy, taká dokonalá vláda, ako môžete strácať kontrolu, akože ste stratili? Ale vy ste tú kontrolu stratili už dávno, pán poslanec Dostál. Keby ste miliardu neprehajdákali na sprosté a nepresné testovanie a tú miliardu by ste dali do zariadenia a vybudovania nových nemocníc, posilnenie lekárov a sestier, tak v živote tu nestratíme kontrolu. Lenže kšefty sú vám bližšie, kšefty sú vám bližšie!
A čo sa týka očkovania, ja mám pocit, že vy v SaS-ke máte akcie v týchto farmaceutických spoločnostiach. Inak si neviem vysvetliť, že vy tu verejne vykrikujete, že sa treba dať aj štyrikrát očkovať, že už nie dvakrát, nie, potom už aj štyri. Pani poslankyňa, prehrajte si záznam, povedal tri a keď bude treba, aj štyri. Ale vidíte, vy tu ešte klamete aj mne do očí, aj spravodajkyňa mi tu klame. Tak skúste si prehrať záznam, kde ste povedal tri a ak bude treba, aj štyri, aj štyri. Ale tak ako, ale nevadí, nebudem sa s vami hádať, ja vám to dokážem.
Takže nečudujem sa, že strácate kontrolu, pán poslanec Dostál. A keď hovoríte, že si máme hradiť sami nejaké zdravotné zariadenie, tak vy v SaS za to, že beriete drogy a máte s tým problémy, tiež by ste si mali hradiť sami, keď chodíte k lekárovi a fajčíte tu ako Turci.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 21:50 - 21:52 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Sloboda, pýtam sa ťa, čo ste vy priniesli pre voličov, pre ľudí na Slovensku, pre občanov Slovenskej republiky, keď sa pýtaš nás opozícii. Lebo opozícia má toho málo možností. Ale vy vládna koalícia, kde ste zastali z 95 hlasmi, čo ste priniesli vy? Okrem hádok nekonečných vášho predsedu s Matovičom? Polarizovanie ľudí, nič iné tu človek nerieši, len koľko tisíc zabil Sulík, koľko tisíc zabil Matovič a podobne. Nič ste nepriniesli, len rozbroje, dokonca do vládnej koalície. Nič iné! Toto je vaša vizitka!
Vy máte právo veta. Tak ste to nemuseli hrať na voličov a mohli ste stopnúť Matoviča, kedy chceli, kedy ste chceli, keď sa vám niečo nepáčilo. A nie sa vyhovárať jeden na druhého a hrať hry na voličov, aby ste boli za chrumkavých, kým ostatná koalícia si to musela riadne vyžrať, a vy ste sa tvárili na chrumkavých. A na ich chrbtoch ste sa tu vyvážali. Vy ste tí najzákernejší z tej celej koalície, SaS-ka. Ste tak podlí a falošní ako nikto. Tí ostatní sa aspoň na nič nehrajú. Viete, čo ste priniesli? Nadávky ľuďom, ktorí vonku oprávnene protestujú, že sú to kolotočiari. To hovorí Žiak, to hovorí Kazda a podobní. To sú všetci z vás, z SaS. Toto ste vy priniesli.
Ja sa pýtam, čo konkrétne ste priniesli dobré. Lebo zatiaľ hovoríme len o tých zlých veciach. Vy, čo tak máte radi čísla, čo hovoríte, že keď liek stojí cez dva milióny, že dieťa nemá právo žiť. Toto ste vy priniesli. Toto je tá kultúra?! Vy ešte aj peniaze premietate do životu detí. Toto je tá SaS-ka! Takže mi tu nehovorte, že my sme nič nepriniesli. Keď dáme nejaký návrh, tak sa zobudí Halgašová a povie, a dajte dáke návrhy, a päť minút pred tým zaznel návrh. Toto SaS-ka zaniesla, že vaši poslanci spia tu v pléne alebo tu vôbec ani nechodia. Toto ste vy! Vy ste hanba národa, hanba! Lebo tí ostatní sa na nič nehrajú, na nič sa nehrajú a povedia pravdu, ako je. Ale vy sa hráte na chrumkavých. A robíte si body na tých všetkých vašich koaličných partneroch. Ste obyčajné špiny! (Reakcia z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 19:03 - 19:05 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vidím, že vystúpenie kolegu Milana Mazureka nenahalo nikoho chladným z koalície. Ťažko sa počúva pravda a vidím tie slzy pána Žiaka, pána Kazdu, keď vidia, ako Milan hovorí a oni sa nevedia vykoktať, nevedia povedať jednu súvislú vetu. A tak radi by povedali tie svoje klamstvá, ale nedá sa im to. A to je trest od Boha, páni! Viete, keď sa hovorí pravda, ide to ľahko.
Viete, pán poslanec Kazda, vy ste to, hovoríte, že vy ste to nepovedal. Ale my sme to počuli všetci a počuli to ľudia aj vonku. No choďte im to teraz vonku vysvetliť a povedzte, že ako ste to mysleli. Choďte vy aj s Mirkom Žiakom, keď ako ste tu reagovali na Miňa Mazureka, vykrikovali ste, híkal tu Žiak ako osol, ako osol tu híkal. Ja neviem, či si dačo šupol, lebo v SaS-ke to je bežné, že si dajú nejaké drogy, či si niečo potiahol cez ten nos... Aj vy? To som nevedel, pani Cigániková, ale neodsudzujem vás za to, však to je vaše telo, kľudne si dávajte aj vy. Takže neviem, či tam šnupete naozaj všetci pri takýchto vyjadreniach, že vie, kolega tu rozpráva a ten tu híka naňho, ako keby neviem čo. A predsedajúci sa pozerá ako keby nič, ale v poriadku, hej. Ale čo chceme od Žiaka zo SaS-ky, z feťákov? Nechceme nič.
Ľudia mi nechcú veriť, ľudia mi nechcú veriť, že tu sú ľudia aj horší ako pročkovci. Ale dneska, keď videli Žiaka a Kazdu hovoriť, tak mi dajú za pravdu. Milan, ďakujem ti, že si mi to dovolil alebo tvojím vystúpením že si ukázal, ako sa prejavili. Normálne neviem, fakt sfetovaní asi.
Ľudia sa pýtajú vonku, že kde býva ten Žiak a kde býva ten Kazda. No, ja neviem, dúfam, že im to nikto nepovie, vážení kolegovia, lebo už nebudete mať čas im vysvetľovať. Vidíte, že oni už nepoznajú ani opozíciu, ani koalíciu, útočia na všetkých. Našťastie, ja som sa medzi nimi voľne prešiel, takže nebojím sa. Som zvedavý, ako vy pôjdete stadeto domov. Lebo tí páni sa rozhodli, že tu budú stanovať a že pôjdu aj pred garáže, že pôjdu aj pred garáže, ako sa vychádza. Tak som zvedavý, ako budete potom koktať, pán Kazda, a ako bude híkať pán Žiak.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 17:40 - 17:42 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. No, ťažko sa na toto reaguje, veľmi ťažko, vážení kolegovia. Musíte uznať sami, že toto bola perla.
Pán poslanec Kazda, no, skúste ísť vonku presvedčiť voličov teraz, tak ako ste snažil presvedčiť sa nás. Viete, lebo ja neviem, ako by som na vás zareagoval, tak rozmýšľam, prečo nejdete medzi tých ľudí a neinformujete ich o vašej podpore tohto zákona, nepresviedčate ich, aký je dobrý. Bojíte sa, že by vám neverili? Ani sa im nečudujem. Vy len tak rozmýšľate, lebo vy tu hovoríte a kritizoval ste povinné celoplošné testovanie, čiže chválil ste celoplošné testovanie, že my sme ho kritizovali, že aká to je dobrá vec. Pán poslanec Kazda, vy ste taký moták. Vy ste počul vášho predsedu Sulíka, ktorý to kritizoval takisto, vašu kolegyňu Cigánikovú, ktorá to kritizovala takisto, o týchto nepresných testoch, a vy tu hovoríte presne opačne. Vy ste taký klenot v tej SaS-ke. Vy a Žiak, vy ste topky. Ale čo čakáme, keď niekto tvrdí, že citrusy sú základné potraviny? No, nemusíte nás tu prekvapovať.
Ja neviem, či ten imunológ bol od pročkovcov alebo od koho, s ktorým ste vy hovoril, radšej ste ho nemenoval, čo vám tu hovoril, lebo to nevie ešte nikto na svete, aké bude mať následky očkovanie. Nikto, dlhodobé. Ale váš imunológ to povedal.
Ja... Poviem jednu vec, ale na vás je aj škoda slov. Váš predseda povedal, že potrebujeme dáta, aby sme sa vedeli správne rozhodnúť a navrhnúť opatrenia. A vy teraz sa tvárite, že my nedávame žiadne riešenia. A keď chceme, aby tie dáta tu sme dostali, tak vy zahlasujete proti. A ste taký úbohý, že radšej odídete zo sály, ako máte počúvať, keď niekto navrhuje riešenia, a potom prídete naspäť a hovoríte, že nedávame žiadne riešenia, pán Kazda. Škoda, že ste odišli.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 16:03 - 16:04 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Veľmi dobré vystúpenie, pán poslanec Fico. A ja by som sa chcel spýtať na jednu otázku, vy ste hovoril, že pani ministerka zlyháva, čo sa týka kolúznej väzby. Ja by som rád vedel od vás alebo počul, v čom nezlyhala alebo čo urobila dobré. Lebo ako sa snažím, tak sa snažím, ja nevidím nič. Vidím súdnu mapu, vidím nespokojných sudcov, vidím sudcov, ktorí sú protežovaní, vidím prieťahy v niektorých veciach, kde sa ľudia úmyselne zbavujú mlčanlivosti, nežiadajú sa. Vidím stav vo väzniciach, aký je, a, samozrejme, aroganciu súčasnej ministerky Kolíkovej. Takže ja by som rád vedel, že či je aspoň jedna vec, v ktorej nezlyhala, čo sa týka jej profesného.
Čo sa týka morálneho, že tu klame, tak o tom sa nebudem ani rozprávať, lebo v tomto zlyhala úplne. Lebo nie je možné, aby v dnešnej dobe v demokratickom štáte v strede Európy prišla ministerka, ministerka spravodlivosti a drzo klamala do očí poslancom Národnej rady. To nie je mysliteľné. Bohužiaľ, na Slovensku je všetko možné. My sme krajina neobmedzených možností a hlavne neobmedzených ministrov.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 12:20 - 12:22 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán kolega, ďakujem za tvoje vystúpenie. Ako vidím, opozič... či koaličným poslancom sa veľmi ťažko počúva kritika a reaguje sa na to. Tie argumenty, ktoré používajú na tvoje vystúpenie, no, ja by som, vážení kolegovia koaliční poslanci, ja by som rád videl, ako tieto argumenty pôjdete teraz povedať vonku pred Národnú radu. No keď si myslíte, že sú správne, tak prečo nejdete vonku a nepoviete tieto argumenty tým ľuďom pred Národnou radou a nevysvetlíte im, že dobrovoľné testovanie a dobrovoľné očkovanie je podľa pročkovcov, čiže podľa vás, niečo úplne iné, ako je skutočný význam tohto slova? A verte mi, že títo ľudia vonku vám presne vysvetlia slovo, čo znamená dobrovoľné, vážení kolegovia, lebo oni rozumejú slovu dobrovoľné a poznajú význam slova dobrovoľné. Lebo toto, čo vy tu stvárate, to s dobrovoľnosťou nemá absolútne nič.
Ja som išiel cez hraničný prechod a mňa zastavil policajt s vojakom a pýta si nejaký doklad o testovaní alebo že som bol očkovaný. A ja vravím, že viete čo, mám rozum zdravý a ten mi hovorí, že sa nedám zaočkovať, nie som hlúpy. A viete, čo mi povedal ten policajt: Pane, ani ja nie som hlúpy a dobrovoľne nasilu som sa išiel dať zaočkovať, aby som tu mohol sedieť, aby som mohol splácať hypotéku a úvery. Ináč by som sa nedal ani ja. Takže toto je dobrovoľné očkovanie aj u policajtov, vážení kolegovia! Tí vedia, čo je slovo dobrovoľné, ale idú dobrovoľne nasilu, tak ako povedal predrečník, že bachari.
Nič iné neviete, len sa vyhrážať všetkým, ktorí nie sú zaočkovaní. Kedy už konečne pochopíte, že tí ľudia sa rozhodnú sami, čo áno a čo nie? A tie čísla, ktoré tu vy bijete, z Izraela a podobne, sa nedajte vysmiať, to ste skade vytiahli? Však Izrael má aké problémy? Čo mi tu vy hovoríte, aké je tam zaočkovanosť, vážení kolegovia, kolegyne! Nič len samé bludy od rána.
A vy chcete nejaký liek alebo recept na COVID? No v súčasnosti ho na svete nemá nikto, ale vašimi opatreniami ho len zhoršujete a ničíte všetkých ľudí na Slovensku.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 18:48 - 18:50 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Mičovský, vy ste povedal, že všetky lesy by mali prejsť pod ministerstvo životného prostredia. Toto povie lesník? Toto povedal lesník, však v hrobe sa musia obracať generácie lesníkov, našich otcov, starých otcov, praotcov, keď počuli vás, čo ste vy dneska povedal. Vy ste ich všetkých zabil už keď sú mŕtvi ešte raz týmto vaším vyjadrením. Vy ako minister ste mohol odísť so cťou, ale odišiel ste s hanbou a ešte väčšiu hanbu robíte lesníkom v tomto parlamente. Ja neviem, 6500 ľudí príde o prácu a vy poviete, že predkladateľ viedol dobrý úmysel. Vy ste originál pročkovec, vy ste originál pročkovec, 6500 ľudí príde o prácu a predkladateľ, podľa vás, viedol dobrý úmysel. Predkladatelia tohto zákona vraj sa vybrali dobrou cestou, vy ste nepozrel všetky odborné organizácie, ktoré to skritizovali, okrem My sme les, ekoteroristov, všetky. Koho záujmy vy hájite? Vy ste ako schizofrenik, najprv to chcete stiahnuť, potom poviete všetky lesy pod ministerstvo životného prostredia. Ja neviem, čo mám na toto povedať. Koľko ste vy vybavil peňazí pre lesníkov z fondu obnovy? No nič, toľko isto ako pre poľnohospodárov. Koľko vybavil Budaj, no miliardy a viete na čo ich použije? Na zničenie tých lesov. Toto je váš výsledok ako ministra vy, lesník. Nie, vy ste škodil ako minister, veľmi škodil svojou neodbornosťou už keď ste vybral Macka ako kontrolóra protikorupčného a ďalšieho ako ekonomického riaditeľa. Tí čo rozkradli mestské lesy Krupina, čo za 160 tis. dali opäť drevenú ohrádku, ktorá stála tisíc euro. Takýchto ľudí ste dosadil na ministerstvo a štátne lesy. Ja sa hanbím za vás ako lesník.
Skryt prepis