Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

21.10.2021 o 11:59 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 11:59 - 12:01 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Pán predseda, ďakujem za slovo. Ja (povedané s pobavením) tieto vystúpenia pána poslanca Pročka, to už ani nie je, že je na smiech, ale to je prípad na mesto vedľa Banskej Štiavnice na Kremnicu, že tam by sa tým mohli zaoberať. Viete, tu sme sa dozvedeli od génia Pročka, že za to, že je vodohospodársky podnik v Banskej Štiavnici, tak sa znečisťuje (povedané so smiechom) životné prostredie, páni! To teraz tých dvesto radových zamestnancov, ktorí sú v Banskej Štiavnici on napadol, že kvôli nim sa znečisťuje životné prostredie, preto treba preložiť závod do Bratislavy! Na toto už ani normálny človek, to sa nedá pochopiť, čo tento človek tu vyvádza! Pročkovská komisia Kršku neposunula (povedané so smiechom) do druhého kola, lebo je taký neschopný. Taký je neschopný! Pročkovská komisia! Že aj tí si vstúpili do svedomia a neposunuli do druhého kola. Tohto Kršku, ktorý vedie tento vodohospodársky podnik. Rok a pol tam neni oficiálny generálny riaditeľ! Rok a pol sa takisto znečisťuje životné prostredie. Tak kto ho znečisťuje?! Ten Krška, pán Pročko, váš? Ten neschopný? Ktorý ani vaša komisia ho neposunula? Ale Budaj ho aj napriek tomu vymenoval? Alebo poveril? Napriek tomu je trestné oznámenie na prokuratúre, že čo sa tam deje! Veď ale to je posledný rok a pol, pán poslanec! Pročko a pročkovci, ktorí ste tu. Takže životné prostredie na Slovensku sa znečisťuje kvôli tomu, že vodohospodársky podnik je v Banskej Štiavnici. Ďakujem pekne, toto je topka! Tí ľudia, keď toto dneska počujú, tak tí pochopia, že áno, toto je dôvod, aby nám zrušili pracovné miesta. Génius Pročko! Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 21.10.2021 11:46 - 11:53 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predseda. Na začiatok by som chcel zareagovať na niektorých kolegov z koalície, tuná na pána poslanca Citrusa Kazdu či ako sa volá. Pán poslanec, ten váš dôvod, ktorý ste povedal, utekáte radšej, no ja viem, pravda sa ťažko počúva. Napravte si nohavice, prosím vás. Vy ste v Programovom vyhlásení vlády sa zaviazali, rozvoj vidieka, pomoc vidieku, ľuďom žijúcim na vidieku. A aký je dôvod potom tohto presunu? Povedzme si, ako pomôžete Banskej Štiavnici, vidieckemu mestu, do ktorého nepôjde v živote žiadna diaľnica kvôli ten geografickej polohe, v akej je. Ktoré prišlo aj o nemocnicu, ktoré tam nemá skoro žiadne úrady tým, že zrušíte vodohospodársky podnik a presuniete ho do Bratislavy. Ale už topka, teraz to povedal kolega novinár z OĽANO, zabudol som, ktorý to bol, keď tu povedal, že sa šafárilo v Banskej Štiavnici. Tak ich poverený riaditeľ v Banskej Štiavnici šafári, ale ten istý riaditeľ už v Bratislave šafáriť nebude. Kolegovia, to sú čo za dôvody? Vy idete z nás robiť naozaj nesvojprávnych. Vami poverený riaditeľ v Banskej Štiavnici šafári, ale on už v Bratislave nebude šafáriť. Vy sa vôbec počúvate, čo tu hovoríte?
Absolútne súhlasím s týmto návrhom. Myslím si, že umiestnenie generálneho riaditeľstva v Banskej Štiavnici má viacero dôvodov. A jeden z kľúčových dôvodov je aj historický dôvod. Nevidím opodstatnenie toho, prečo chce minister Budaj generálne riaditeľstvo v Banskej Štiavnici zrušiť a presunúť ho do Bratislavy. Nevidím jeden jediný logický dôvod. Ja si nemyslím, že všetky dôležité inštitúcie by mali sídliť v Bratislave. Bratislava nie je celé Slovensko. A ak chceme pomôcť, ako sme hovorili, celému Slovensku, regiónom, tak ale konáte presne opačne. Tým, že centralizujete moc v Bratislave, absolútne vyľudňujete a ničíte celý vidiek na Slovensku.
Viete, čo? Myslím si, že a nieže si myslím, viem to, ministrovi Budajovi nejde o nič, len o čistky. Len aby vykonal čistky tým, že presunie toto riaditeľstvo. O nič iné mu nejde. Tak ako to naplánoval terajší poverený riaditeľ Krška vo svojej koncepcii. Krška, ktorý vo svojej koncepcii absolútne neponúkol žiadne riešenie na rozvoj vodohospodárskeho podniku. Jediné čo ponúkal bolo, že plánuje prepustiť zamestnancov a zrušiť časť podniku. Toto povedal na výberovom konaní súčasný pán riaditeľ. Ani neprešiel prvým kolom výberového konania. Jeho cieľom bolo presťahovanie z Banskej Štiavnice a zrušenie 200 pracovných miest. To je normálne podľa vás. Vidím, že z koalície tu sedia štyria poslanci. Klobúk dole. Ide o 200 ľudí. Ide o jeden okres Banskú Štiavnicu. Maličký okres, ale perla Slovenska svojimi krásami. A vám ani nestojí za to, aby ste sem niektorí prišli, ste tu štyria, môžte sa hanbiť tí, čo tu nie ste. Klobúk dole pred vami, čo ste tu.
Zaujímavé je, že Budaj Kršku poveril vedením podniku, aj keď neuspel v tom výberovom konaní, pretože komisia ho neodporučila na post generálneho riaditeľa. Si predstavte, že Budajova komisia ho neodporúča. To čo už musel byť ten Krška za kapacitu, keď ho neodporúča ani Budajova komisia. No bolo zrejmé, že post riaditeľa má sľúbené. A viete prečo? Ja vám presne poviem prečo. Lebo sa začal zbavovať podielov vo firmách a prepisovať svoje firmy na spriaznenú osobu v slovensko-chorvátskej obchodnej komore. Už dopredu skôr ako bol poverený, skôr ako bol vymenovaný alebo skôr ako prešiel výberovým konaním už dopredu sa zbavoval podielov vo firmách. Toto je to vaše transparentné výberové konanie. toto je tá transparentná verejná správa. Toto je to padni, komu padni, naši ľudia. To bolo tých rečí, že. A pozrime sa aká ukážková osoba pán Krška.
Dostal som viacero informácií. V súvislosti s touto skutočnosťou informoval Krajskú prokuratúru v Banskej Bystrici o skutočnostiach, ktoré môžu nasvedčovať tomu, že pri výbere generálneho riaditeľa Slovenského vodohospodárskeho podniku mohlo dôjsť k spáchaniu trestného činu. Áno, ja to neviem posúdiť, ale podľa materiálov si myslím, že došlo k spáchaniu trestného činu. Preto som postúpil tieto materiály na prokuratúru do Banskej Bystrici. A môžte sa mi vyhrážať koľko chcete. Volať ma na NAKU. Ak budem vidieť, že sa robí neprávosť, vždy sa ozvem a budem konať so svojím svedomím, aby ako otec štyroch synov, čakajúceho ďalšieho potomka som sa mohol pozrieť do zrkadla a že mám chrbtovú kosť na rozdiel od vás, ktorí toto vyhlasujú len pred voľbami.
Kolegovia, kolegyne, aj keď si to z vás niektorí neuvedomujú, ale voda je pre život nevyhnutná. Možno to je pre vás novinka. A v budúcnosti bude strategickou surovinou. Strategickou surovinou, o ktorú sa možno budú viesť aj vojny. Takže mali by sme tak konať, keď sa týka o vodu jedno z najväčších bohatstiev Slovenska. Na Slovensku máme veľké zásoby kvalitnej vody a veľké množstvo prameňov a preto oslabenie kľúčovej inštitúcie ako je Slovenský vodohospodársky podnik pod neodborným a pochybným vedením povereného riaditeľa Kršku, ktorý neprešiel ani prvým kolom výberového konania, ale už dopredu vedel, že bude vymenovaný, lebo sa zbavil všetkých podiel, to vypadá tak, že tento podnik dostaneme na kolená. Je nerozumiem, prečo minister Budaj chce túto v dnešnej dobe veľmi dôležitú inštitúciu takto zraziť, zraziť na kolená ako som povedal. Je zrejmé, že minister Budaj si vyberá len cielené témy, ktoré mu vyhovujú. Ale určité témy ho absolútne nezaujímajú. Niektoré oblasti ochrany prírody absolútne, ale absolútne nerieši. Takže vážení kolegovia, skôr ako budete pozerať kto ten zákon predkladá, pozrime sa, či je pre nás prínosom alebo nie. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 11:37 - 11:39 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán predseda. Vítam tento návrh zákona, ja nevidím, že by regiónom spôsobovali tieto podniky nejaké problémy Práve že je tam priamy prínos pre tieto regióny. Región ako Banská Štiavnica, v živote tam nepôjde diaľnica, nič, zoberieme jednu z málo štátnych inštitúcií, to je ten rozvoj vidieka, ktorý sme sľubovali alebo ktorý koalícia sľubovala? Ja som veľmi rád, že si prišiel s týmto návrhom zákona. A že neni vymenovaný generálny riaditeľ. No veď to je na hanbu, tak aké riaditeľstvo, kto rozhodol? Veď tam nie je vymenovaný generálny riaditeľ. Súčasne poverený generálny riaditeľ neprešiel ani prvým kolom výberového konania. Ani prvým kolo, tak aká odborná osoba rozhodla o tom, aby sa to presťahovalo do Bratislavy? Ja vo svojej rozprave sa k tomu vyjadrím k tomu viacej. Ale toto, čo sa deje s vodohospodárskym podnikom to je za hranicou všetkých slušných vecí, aké sa môžu diať. Však vy ste tam dali človeka, ktorý neprešiel prvým kolom výberového konania, ktorý má za úlohu zlikvidovať vodohospodársky podnik, presunúť do Bratislavy a hovoríme o koľkých stovkách stratených miest, ako ich nahradíte v Banskej Štiavnici v regióne keď chcete pomáhať regiónom, rozvoji regiónov, tak sa trošku zamyslíte kolegovia, keď kritizujete návrh kolegu Takáča, ktorý ja veľmi vítam.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 10:34 - 10:36 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. No, mali sme tu čitateľský krúžok. Už som len čakal, že pán poslanec Žiak, že začne obhajovať pedofilov ako to zvykne. Ale čo čakať od človeka, ktorému nevadím eštebák Budaj, ktorému nevadí udavač Benčík. Neprekvapili ste ma, pán poslanec Žiak z SaS.
Viete, koalícia alebo koaličné poslankyne mali tlačovku. Mali tlačovku, kde vyzývali, kde vyzývali na slušnosť. Ja si myslím, že vyzývali na slušnosť v pléne. A pán poslanec Žiak, vy idete a idete vykrikovať kolegovi, že je otcovrah. Vy idete vykrikovať kolegovi poslancov, že je otcovrah. To kde sme? Však ale vidíme ako hlboko sme klesli. To nie je možné. Toto nie je možné. Ako musím byť, ja neviem, že aj keď nemám iné alebo mám iné názory ako niekto z vás, tak rešpektujem váš názor. Mám iný, ale neznížim sa k tomu, aby som ho nazýval do otcovrahov. A to povedal tu, to sú svedkovia, to povedal tu predo mnou. Možno ste, vy kolega, to nepočul, on to povedal, ani to netají, že to nepovedal. Povedal ste to alebo nie? Vidíte, ani to netají. On to povedal tu. Veď to nie je možné. On sa smeje ako postihnutý. Sa nečudujte, že tu chceme, aby tu boli testy, aby sme mohli mať .... Veď tu by vyžili.
Pozrite sa, takýto chudák ani nepozre sa na faktické si nevypočuje. Ale urážať kolegov, že si zabil vlastného otca, to je poslanec SaS-ky. Teraz zbabelo uteká. Presne tá SaS-ka, tí liberáli, ktorí hovoria, že oni sú tolerantní, že to sú tí najlepší politici. Tak teraz to ukázal, akí sú tolerantní.
Kolegovi Blahovi ide vykrikovať, že si zabil otca. A ešte má tú drzosť odísť z tadeto.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 10:19 - 10:21 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán podpredseda. Pán poslanec, dobre ste je s každým či na východ alebo na západ, to niekoľkokrát som to povedal aj ja a s tým sa nedá nesúhlasiť. To môžme fakt len kvitovať a je to normálna logická legálna požiadavka, aj keď viacerí kolegovia z koalícií to veľmi to nechápu, že ako by sme mohli mať dobré vzťahy s každým. Ja sa pýtam, čo je na tom zlé. Som veľmi rád, že to tu znova zaznelo. S tým, že sa prekrúcajú historické fakty alebo história, do je pravda, to si tu nenahovárajme že tak nie je. Je to pravda. Pravda je to isté, že Sovietsky zväz je víťazom II. svetovej vojny. Na rozdiel o toho, čo sa teraz učia niekde na západe. A to je kolegovia, kolegyne pravda. Čiže sa tu netvárme, že poslanec, ktorý tu vystupuje v rozprave tu trepal nejaké bludy. To povedal fakty, ktoré sú pravda. Ja by som si len možne položil otázku na záver, že prečo to neprišlo skôr tento návrh zákona. Mali sme na to čas, ako mali ste na to čas, tak si myslím, že kľudne to mohlo prísť aj skôr, ale to len taká otázka. Možno sa dozvieme odpoveď, že na to nebola vhodné doba a podobne. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 9:46 - 9:48 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán poslanec, som rád, že ste tam zahrnuli aj tie mestské, ako sa to povie, tie budovy v mestách, ktoré si hovoril, ktoré mali označenie nie ako panelák, vlastne tie meštianske budovy. Áno, v tých 150 euro za 1m2 je to navýšenie, verím, že to niečo pomôže, za druhé ale musíme povedať, že veľakrát tu zaznievajú výhovorky, že sa nedalo stavať, lebo bola pandémia alebo bola korona, ja som vám to pred tým sľúbil, že vám to naspäť vrátim a aj napriek dobrým vzťahom vám to poviem. Bola aj v Detve, aj v Stožku, aj v Kriváni, aj výnimočný stav, či núdzový stav, aj pandémia, a predsa sa stavali bytovky počas celého obdobia. Teraz sa v Detve odovzdáva ďalšia. To znamená, že vyhovárať sa na to, že sa nedá počas pandémie alebo že niečo nefunguje, je od vás nevhodné. Teraz nemyslím konkrétne u teba. To znamená normálne, napriek tomu, že toto všetko bolo, sa stavalo.
Druhý, kde vidím problém, vidím problém v pracovnej sile. To som už hovoril aj pred tým. Som zvedavý skade chceme navýšiť túto pracovnú silu, kto bude tieto bytovky stavať a to ako stavbár vidím veľký problém. Čo sa týka parkovísk, áno, veľmi súhlasím s tým, že si povedal, že budú tam zahrnuté aj parkoviská. Len sa chcem spýtať. Toto je taká technická otázka. Hovoríme o parkoviskách, ktorú sú vonkajšie. Ale máme parkoviská, ktoré sa nachádzajú a dajú sa vybudovať, lebo nie všade je priestor aj vonka, máme problémy s pozemkami, čiže sa to bude vzťahovať aj na parkoviská, ktoré sú pod bytovkou, ktoré sa vytvoria pod bytovkou a ak áno, koľko bude za 1 m2 na vytvorenie parkoviska, ktoré sú vonku a koľko ktoré budú pod bytovkami. Lebo toto je veľký rozdiel. Budovať parkovisko niekde pod bytovkou je niekoľkonásobne drahšie ako ho spraviť niekde vedľa bytovky. Samozrejme keď sa dá, je to možnosť. Ale keď sa nie, tých parkovacích miest neni nikdy dosť, či sa ráta aj s týmto, že tieto parkovacie plochy pod obytnými budovami stoja oveľa viacej peňazí. Tak preto by som chcel, ak je toto už niekde...
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.10.2021 9:13 - 9:15 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán predsedajúci. Áno, súhlasím s predrečníkom s tým zviditeľnením cyklistov súhlasím. Ide tu vlastne o bezpečnosť a nielen tých cyklistov, ale všetkých účastníkov cestnej premávky.
Povedzme si na rovinu, vidíme ako sa to osvedčilo, keď sme mali chodcov, a že majú tie reflexné prvky, vidíte to ako vodiči koľkokrát je to veľmi dobrá vec, že to zbadáme už na diaľku. Presne, aj cyklisti by nemali mať len práva, aj nejaké povinnosti. Lebo neohrozujú len seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Nie všetci cyklisti dá sa povedať, že sú nejakí disciplinovaní. Veľakrát sa stretávame s cyklistami, ktorí jazdia v strede pásov, jazdia tak, že idú viacerí vedľa seba, čo si nemyslím, že je veľmi zodpovedné.
Takže týmto venovať sa nejakým tým označením, aby sme ho skôr zbadali. Či je to svietením alebo nejakými reflexnými pásmi, alebo nejakými reflexnými pásmi alebo nejakým iným spôsobom áno. To vítam, dúfam, že to bude zapracované. A vravím, práve preto ako ste povedali, že nemáme vybudované tú infraštruktúru a cyklotrasy, o to viac by mali byť tí cyklisti viditeľní. Lebo ak raz máme cyklotrasu a je mimo, že nie je nesúvisí niekde s vozovkou, že je úplne mimo, tak tam nám to až tak nevadí. Tam nám to až tak nevadí, že tí cyklisti nie sú osvetlení, lebo tam nemajú koho stretnúť len cyklistu oproti seba. Ale tam, práve preto, že tu nás máme veľké rezervy v týchto cyklotrasách, tak o to viac by mali aj tí cyklisti nejako viditeľní.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.10.2021 16:55 - 16:57 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Súhlasím s Edom s tým, že drvivá väčšina klubov by bez pomoci miest a obcí upadla, alebo boli zlikvidovaní, samozrejme aj šport ako taký. Vidíme tu, že obce, alebo samospráva supluje úlohy štátu, lebo ja si myslím, že toto by hlavne malo byť úlohou štátu, vychovať zdravých, mladých ľudí a viesť ich k športu a môžme byť vďační, že za štát toto robia obce a mestá. Ako jedine fitnescentrá, dá sa povedať, že doteraz nepotrebovali nejakú pomoc miest a obcí a fungovali bez toho až do doby, kým táto chunta ich nezačala systematicky rušiť a priatelia, povedzme si na rovinu, ako táto vláda pomohla tým fitnescentrám a športovým klubom, ktoré majú aj medzinárodné úspechy, ktoré sedeli aj s tým šašom z Trnavy a sľúbili im, že keď príde bez..., že im nejako pomôže. Tak ako ste pomohli tým fitnescentrám, sa pýtam. Nijak, jedine vašimi nezmyselnými opatreniami ich systematicky rušíte, nič tu iné nevidím, len útočíte na ľudí, ktorí sa chodia odreagovať ..... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, reagujte na vystúpenie pána poslanca Kočiša.

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Psychicky, alebo fyzicky do týchto fitnescentier. Takže veľmi správne ako to povedal Edo Kočiš, bez miest by to, bez miest a obcí by to nepomohlo, ale to čo funguje samé, tak ešte ste schopní zlikvidovať. Takže skúsme sa pozrieť do zrkadla ako vlastne pomáhame športovcom. Fitnescentrá a cvičenia vo fitnescentrách je celospoločenský fenomén, alebo celosvetový. Čím ďalej viacej ľudí sa tým zaoberá, ale na Slovensku len hľadáme spôsoby ako tieto športové kluby, alebo fitnescentrá, alebo rôzne športoviská, kde sa fitnes prevádzkuje, ako zaškrtiť, zlikvidovať zničiť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.10.2021 15:53 - 15:54 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Takže začnem. Pán poslanec Kotleba, previerku stratil aj minister, mu ju .... (nezroz. vyslov.) lepšie povedané tým prehľadom o ňu prišiel, ani ho už nikdy nezíska. Takže sa s tým ani nejako nezaťažujem, že či policajný prezident bude mať alebo nie. Veď keď to minister nemá, nečakajme nič dobré. Teraz sa vyjadrím k tomu karanténe, že by nemohol byť výbor uznášaniaschopný alebo podobne. Pán poslanec Krúpa, v skrátenom legislatívnom konaní poslaneckým návrhom o núdzovom stave ste zmenili ústavu s tým, že sme tu mali pozitívnych poslancov za plentou. Tak si myslím, že keď toto dokážete zmeniť ústavu, tak vyhovárať sa, vo všetkej úcte, na výbor, že by nebol uznášaniaschopný kvôli nejakej karanténe alebo COVID-u je také amatérske.
Za druhé som rád áno, že ste to povedali. Nie je hanba priznať si chybu. Ja som osobne za to, že ako top manažér alebo vedúci nejakej strany má si vybrať svojich ľudí, keď za nich zodpovedáte. S tým súhlasím. Ale normálne povedať, áno, urobili sme chybu. Za to nie je hanba, nikto vám za to nepovie pol slova. Situácia je taká aká je, bohužiaľ, prišli sme na to. To sa stáva. A ďalej čo by som povedal k tej previerke, to sa asi vyjadril na záver. Tak asi všetko.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 20.10.2021 15:45 - 15:48 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Pán podpredseda, ďakujem za slovo. Vážení kolegovia a kolegyne, nechcem zdržiavať čas, len krátko. Nechcel som najprv k tomuto bodu vôbec, pán kolega, vystupovať. Ale nedá mi. Skúsme hovoriť k veci tu ako sme, tak pravdivo. Povedali ste nejakých pár slov, že prezidenti policajní predchádzajúci boli stíhaní predchádzajúcich vlád. Áno, plne sa dá súhlasiť, máte pravdu. A zabudol ste už povedať a bolo by to korektné, že aj váš za vašej vlády pán Kovařík je trestne stíhaný. Čiže skúsme hovoriť tak pravdu a potom tu nebude dochádzať k nejakým problémom. Aby sme si naliali čistého vína. Takže nielen tí predchádzajúci, ale aj váš Kovařík je trestne stíhaný, obvinený. Uvidíme ako to dopadne. Nielen predchádzajúce vlády.
Viete, predtým ste tento zákon kritizovali. Mne akože nevadí. Ako na rovinu vám poviem, mne je to jedno. Ste ho kritizovali. Keď ste sa dostali k moci a máte vlastného ministra, dokonca z vlastnej strany, tak už vám to vadí, že si nemôže vyberať, čo ste predtým kritizovali, že mali prechádzať. Dobre. Však ja si myslí, fakt, každý manažér by si mal vybrať, s tým s vami súhlasím. Ale teraz sa pýtam, zmenili ste názor, stáva sa aj to, teraz sa pýtam, ak sa znova dostanete do parlamentu v opozícii, či budeme znova žiadať toho zákona tak, ako ste žiadali pred týmto, keď bola súčasná opozícia vo vláde. A zase vám to bude vyhovovať tak, že mali by sme ho tu voliť a nemali by si ho vyberať minister. Budeme to vyberať len v tom, že keď vládne OĽANO alebo ministri, tak vtedy si môže minister vnútra vyberať policajných prezidentov a nástupcov. Ale keď nie sme, vtedy nie. Alebo to už budete zahájať tento svoj názor už ste presvedčený a bude aj naďalej. Lebo mi to také pripadá, viete, vtedy nie, teraz áno. Na rovinu ste mali povedať, áno, vtedy sme to žiadali, osvedčilo sa to, nemali sme pravdu, vraciame sa k nejakému pôvodnému, možno nejakému upresnenému a lepšiemu návrhu. Každý má právo zmeniť názor. Len hovorme si to na rovinu. Takže to je asi všetko. Ďakujem.
Skryt prepis