Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.2.2021 o 10:43 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:43 - 10:45 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán predsedajúci. Pani poslankyňa Tabak, Romanka vo všetkej úcte, ja som hovoril v minulom čase, dal som si na tom záležať. Niekoľko mesiacov sme nevedeli absolútne nič, tak ako som povedal. Tu sa o pláne obrody len hovorilo tak isto ako o Kolumbovej žene, ale nikto ho nevidel v minulom čase. Takže lepšie počúvať. Ale už keď ste zaľúbená alebo keď si zaľúbená tak beriem to. Pán poslanec Valášek, ja si nespomínam, žeby som niečo hovoril o cestovnom ruchu, keď ste na mňa reagoval o cestovnom ruchu. Ja som o cestovnom ruchu nepovedal ani slovo. A čo sa týka poľnohospodárstva, hovoril ste o sceľovaní pozemkov, áno ale to je približne nejakých 30 miliónov ročne. Ak si myslíte, ženám stačí 30 miliónov ročne len to, že budeme sceľovať pozemky a že takto pomôžeme poľnohospodárom tak je to veľmi málo, toto je samozrejme priorita, to čo ste povedali, ale je to žalostne málo, tam im musíme pomôcť v oveľa väčšom rozsahu. A nie nejakými 30 miliónmi ročne na sceľovanie pozemkov. A čo sa týka sebestačnosti potravinovej sebestačnosti pani poslankyňa Halgašová odišla ste tu vykrikovali, že nie. Ale mi chcete povedať, že v základných potravinách my sme neboli potravinovo sebestačný? No samozrejme ženie v citrónoch, v pomarančoch a banánoch? To sme neboli ale potravinová sebestačnosť základných potravín tu bola, bola.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 26.2.2021 10:30 - 10:34 hod.

Miroslav Suja
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 9:41 - 9:42 hod.

Miroslav Suja
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 22:48 - 22:49 hod.

Miroslav Suja
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 22:36 - 22:38 hod.

Miroslav Suja
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 22:06 - 22:08 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Pani poslankyňa Kavecká, mohol by som reagovať, ale nechcem. Hoci dneska som dostal veľa mailov z vašej obce od poslancov a ľudí so sťažnosťami na vaše správanie a kopu vecí, ktoré ste tam pokazili. Ako nútite nad rámec vyhlášky alebo na strane zákona, aby sa obidvaja rodičia v škôlke testovali, hoci len jedno dieťa vodí vodič alebo rodič do škôlky. Mohol by som tým začať. Ale nejdem do toho rýpať. Ste starostka, robte si s tými ľuďmi čo chcete, keď vám to dovolia. Ale aj poslanci vaši sa sťažovali už keď ide o to. A pani kolegyňa, ja som hovoril HPV infekcie. HPV. Normálne treba navštíviť ušného. Viete, Milan spomínal odborníkov, ktorí sú z tých košického Východoslovenského ústavu srdcovo-cievnych chorôb, ktorí majú najlepšie výsledky. Miňo, mal si pravdu, ale za odmenu minister Krajčí ho odvolá profesora Sabola, ktorý tam je 17 rokov. A predtým nám ho tu dve alebo tri minúty chváli za jeho výsledky. A potom ho odvolá a nahradí ho hutníkom. Takže keď máte najlepšie výsledky ale metódou, ktorá sa vám nepáči, ale Matovičovi vyhovuje pri jeho osobnej liečbe, tak automaticky vás odvolajú. Ja proti hutníkom nemám nič, keď sú vo VSŽ, ale nie keď riadia nemocnicu a na úkor profesora, ktorý je tam 17 rokov, len za to, že niekto zo sekty nejakej sa sťažoval ministrovi, aby tam dotiahol svojho človeka.
Viete, hovoríte, že testov je málo pre predavačov. Ale vám nevadia rôzni majitelia ... (nezroz. vyslov.), športovci, primátori, na tých je testov už dosť, či vakcín. Na tých je už vakcín dosť. Ale pre predavačov, ktorí sú, ja si myslím, v prvej línii, lebo sa dostali do kontaktu aj nakazenými, na tých už nie je. Ale idú hociktorí športovci bývalí, primátori, ktorí o tom nevedia, rodinní príslušníci a podobne, tam to nevadí.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 25.2.2021 21:51 - 22:00 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Pán podpredseda, ďakujem za slovo. je nás tu len pár, ale aj tak ma neodradí a poviem od srdca, čo si myslím o tomto návrhu. Možno deväť poslancov opozície, traja štyria, piati koalície. Je to smutné ale je to tak, jedná sa o dôležitej veci, ktorá dopadne na celú Slovenskú republiku a nás je tu fakt pár, fakt pár. Dve koaličné strany tu dokonca nemajú nikoho. Áno dobre, to je na ich svedomie. Vážený poslanci dnes tu rokujeme o opätovnom predĺžení núdzového stavu, ja sa však pýtam, načo, pri súčasnom vedení koronakrízy je nám potrebný núdzový stav. Na zachraňovanie ľudských životov asi nie, lebo aj doteraz bol a sme najhorší na svete. Máme najviac mŕtvych na milión obyvateľov. Takže doteraz keď to nevyriešil núdzový stav tak ja si myslím, že pri súčasnom vedení to nevyriešime ani znova. Viete podľa prieskumu až 90 % ľudí na Slovensku nechce, aby sa predĺžil núdzový stav. 5 % je za to a 5 % sa vyjadrilo tak vulgárne, že to radšej nepridali ani jednej s týchto štatistík. Tak myslíme na to pri rozhodovaní kolegovia, kolegyne. Dnes keď sme dosiahli toto prvenstvo zrazu vláda prizýva odborníkov. Matovič chce s nimi jednať. Ale dopadne to ako naposledy? Dá na ich rady alebo ich nazve múdrosráčmi. Ja sa bojím už aj typovať, že znova si urobí po svojom a bude to ešte horšie. Zrazu ministerstvo navyšuje objednávky liekov ako Ivermektín a podobne, ktoré sa bežne používajú v zahraničí, ale u nás nie. Prečo si neberieme príklady dobrej praxe, to nám nič nehovorí? Keď je to tam účinné, môže to byť aj u nás. Nám je to úplne jedno. Matovič sám priznal, že keď ochorel tak si nedal od Jančuška Remdesivir za niekoľko tisíc. Ale dal si Isopinosin liek, ktorým sa liečia herpesy na pohlavných orgánoch. Ktorým sa liečia bradavice na pohlavných orgánoch HPV infekcie. Toto si dal. A zabral mu, prečo nešiel k inému. Bál sa o svoj život, ale takúto alternatívnu liečbu už nechce dopriať ostatným občanom Slovenskej republiky. Oni sú menej cenný. Oni nemajú nárok na takúto liečbu za pár euro. Viete zachytil som, že sa uvažuje o zaočkovaní predavačov, predavačov teraz však tí mali byť prvoradí, oni sa stretávajú tak isto ako lekári v prvej línii s ľuďmi dokonca s infikovaní môžu chodiť nakupovať. Pošta umožňuje, alebo rozmýšľa že umožní aby mohli chodiť infikovaní v určitú hodinu aj na poštu. Vláda vôbec nemyslela pred tým na týchto ľudí, však to je prvý kontakt. Čo si majú myslieť títo zamestnanci? Vlád na nich normálne zabudla. Viete toto celé zaváňa amaterizmom. A ja si myslím, že v súčasnej dobe na to nie je vôbec čas. Experimentovať na päť aj pól miliónoch. No ak nám neslúži núdzový stav na zachraňovanie ľudí keď sme najhorší a doteraz ...


===== celé zaváňa amaterizmom. A ja si myslím, že v súčasnej dobe na to nie je vôbec čas experimentovať na 5,5 mil. ľuďoch. No, ak nám neslúži núdzový stav na zachraňovanie ľudí, keď sme najhorší a doteraz núdzový stav bol, tak načo nám teda slúži. No, ja vám, vážení kolegovia a kolegyne, aj keď ste tu len z koalície len 5, poviem. Slúži nám na to, aby sme mohli obmedziť základné ľudské práva, právo na verejné zhromažďovanie, protesty a podobne. Aby nám čo najviac sťažil, napríklad teraz súčasnú petíciu za odvolanie tejto vlády. A čo je veľmi lukratívne, umožňuje vláde, že môže nakupovať priamym zadaním. A vláda to aj využíva. Takže tu čisto ide len o biznis a nie o zdravie ľudí. Viete, na vedúce pozície si v tichosti, v tichosti pretláčajú svojich ľudí. Do vedenia nemocníc dajú hutníkov, lesníkov. Odvolávajú profesorov s dlhoročnou praxou. A ja som nepočul, že by sme sa ich tu nejako zastali. Banský úrad vedie dizajnér nábytku. Školstvo vedie kaderník. Pred chvíľou tu bola pani podpredsedníčka vlády bábkoherečka. Viete, čo kolegovia, kolegyne, je to čím ďalej horšie. Pred voľbami ste sľubovali transparentné výberové konania. A kde sme to dotiahli. Za koranakrízou, nevyrušujem vás, páni ministri, prepáčte, za koronakrízu schovávajú svoju neschopnosť a naplnenie predvolebných sľubov. Či to boli sladké reči, ako sme dneska hovorili, o 25-tis. bytoch. Dodneska nič. Odpolitizovaná štátna správa. Videli sme to pri okresných úradoch aká je odpolitizovaná. Videli sme to pri SaS-ke, keď si .... (nezroz. vyslov.) šéfa banského úradu. Spomínal dizajnéra nábytku, ich bývalého okresného predsedu a podobne. Sľubovali ste zvyšovanie potravinovej sebestatočnosti. A počet kamiónov, ktoré prichádzajú s potravinami na Slovensko ďalej stúpa. A takýchto príkladov je strašne veľa. A to ešte nehovorím o avizovanom náraste chleba. Hovorí sa, že by to malo byť až o 20 až 30 %. Nárast cien chleba. Pšenica stúpa všade na svetových trhoch, pán minister. Môžem vám to potom vysvetliť, nemám čas. Jediným čím ste dokázal alebo chcete zaslepiť ľuďom oči, je to pompézne zatýkanie NAKOU, kde všade sú vždy televízne kamery, štáby. A navyšujete rozpočet NAKA. Ako týmto pomáhate bežným ľuďom? Takto bežným ľuďom nepomôžete. Buďte si vedomí, páni kolegovia, kolegyne poslanci, páni ministri, že ľudská trpezlivosť má svoje hranice. A my tie teraz skúšame. Tak vás vyzývam, buďme k ľuďom empatickí, keď sa bude rozhodovať o predĺžení núdzového stavu.
Mám ešte chvíľu času, tak sa povenujem trošku biznisu tzv. MOM-iek. MOM-ky rastú ako huby po daždi. Dostávajú paušálnu platbu, ktorá môže byť až 30-tis. eur mesačne. Takže to patrične zneužívajú. K dnešnému dňu ich máme 762. Väčšinou je to súkromný sektor. Ale nie sú rovnomerne rozdelené. Sú miesta, kde nie sú a ľudia sú nútení cestovať, ako povedali moji predrečníci, a pri tom cestovaní dávame dokopy ľudí zdravých a chorých a potom nám tá krivka stúpa. Do prvého celoplošného testovania, do prvého celoplošného testovania sme mali na Slovensku niečo cez 200 mŕtvych. Po každom celoplošnom testovaní po určitej dobe tá krivka skočila rázne hore. A teraz je ich takmer 6,5-tis., kolegovia, kolegyne. Tak sa zmyslime nad tým, čo tu schvaľujeme, lebo celoplošné testovanie nikde na svete nie je. Pokúšali sa v Rakúsku určité oblasti a upustili od toho. Vo viacerých krajinách nad tým rozmýšľali, ale ani k tomu vôbec neprišli. Nie je toto ten problém, že prečo je u nás tak zle. Že dávame na jedno miesto zdravých a chorých, koncentrujem ich za zlých poveternostných podmienok. Rozmýšľajte, vážení páni, dámy, kolegovia, keď budeme predlžovať núdzový stav, že táto cesta nie je cesta do pekla. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 25.2.2021 21:51 - 22:00 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Pán podpredseda, ďakujem za slovo. je nás tu len pár, ale aj tak ma neodradí a poviem od srdca, čo si myslím o tomto návrhu. Možno deväť poslancov opozície, traja štyria, piati koalície. Je to smutné ale je to tak, jedná sa o dôležitej veci, ktorá dopadne na celú Slovenskú republiku a nás je tu fakt pár, fakt pár. Dve koaličné strany tu dokonca nemajú nikoho. Áno dobre, to je na ich svedomie. Vážený poslanci dnes tu rokujeme o opätovnom predĺžení núdzového stavu, ja sa však pýtam, načo, pri súčasnom vedení koronakrízy je nám potrebný núdzový stav. Na zachraňovanie ľudských životov asi nie, lebo aj doteraz bol a sme najhorší na svete. Máme najviac mŕtvych na milión obyvateľov. Takže doteraz keď to nevyriešil núdzový stav tak ja si myslím, že pri súčasnom vedení to nevyriešime ani znova. Viete podľa prieskumu až 90 % ľudí na Slovensku nechce, aby sa predĺžil núdzový stav. 5 % je za to a 5 % sa vyjadrilo tak vulgárne, že to radšej nepridali ani jednej s týchto štatistík. Tak myslíme na to pri rozhodovaní kolegovia, kolegyne. Dnes keď sme dosiahli toto prvenstvo zrazu vláda prizýva odborníkov. Matovič chce s nimi jednať. Ale dopadne to ako naposledy? Dá na ich rady alebo ich nazve múdrosráčmi. Ja sa bojím už aj typovať, že znova si urobí po svojom a bude to ešte horšie. Zrazu ministerstvo navyšuje objednávky liekov ako Ivermektín a podobne, ktoré sa bežne používajú v zahraničí, ale u nás nie. Prečo si neberieme príklady dobrej praxe, to nám nič nehovorí? Keď je to tam účinné, môže to byť aj u nás. Nám je to úplne jedno. Matovič sám priznal, že keď ochorel tak si nedal od Jančuška Remdesivir za niekoľko tisíc. Ale dal si Isopinosin liek, ktorým sa liečia herpesy na pohlavných orgánoch. Ktorým sa liečia bradavice na pohlavných orgánoch HPV infekcie. Toto si dal. A zabral mu, prečo nešiel k inému. Bál sa o svoj život, ale takúto alternatívnu liečbu už nechce dopriať ostatným občanom Slovenskej republiky. Oni sú menej cenný. Oni nemajú nárok na takúto liečbu za pár euro. Viete zachytil som, že sa uvažuje o zaočkovaní predavačov, predavačov teraz však tí mali byť prvoradí, oni sa stretávajú tak isto ako lekári v prvej línii s ľuďmi dokonca s infikovaní môžu chodiť nakupovať. Pošta umožňuje, alebo rozmýšľa že umožní aby mohli chodiť infikovaní v určitú hodinu aj na poštu. Vláda vôbec nemyslela pred tým na týchto ľudí, však to je prvý kontakt. Čo si majú myslieť títo zamestnanci? Vlád na nich normálne zabudla. Viete toto celé zaváňa amaterizmom. A ja si myslím, že v súčasnej dobe na to nie je vôbec čas. Experimentovať na päť aj pól miliónoch. No ak nám neslúži núdzový stav na zachraňovanie ľudí keď sme najhorší a doteraz ...


===== celé zaváňa amaterizmom. A ja si myslím, že v súčasnej dobe na to nie je vôbec čas experimentovať na 5,5 mil. ľuďoch. No, ak nám neslúži núdzový stav na zachraňovanie ľudí, keď sme najhorší a doteraz núdzový stav bol, tak načo nám teda slúži. No, ja vám, vážení kolegovia a kolegyne, aj keď ste tu len z koalície len 5, poviem. Slúži nám na to, aby sme mohli obmedziť základné ľudské práva, právo na verejné zhromažďovanie, protesty a podobne. Aby nám čo najviac sťažil, napríklad teraz súčasnú petíciu za odvolanie tejto vlády. A čo je veľmi lukratívne, umožňuje vláde, že môže nakupovať priamym zadaním. A vláda to aj využíva. Takže tu čisto ide len o biznis a nie o zdravie ľudí. Viete, na vedúce pozície si v tichosti, v tichosti pretláčajú svojich ľudí. Do vedenia nemocníc dajú hutníkov, lesníkov. Odvolávajú profesorov s dlhoročnou praxou. A ja som nepočul, že by sme sa ich tu nejako zastali. Banský úrad vedie dizajnér nábytku. Školstvo vedie kaderník. Pred chvíľou tu bola pani podpredsedníčka vlády bábkoherečka. Viete, čo kolegovia, kolegyne, je to čím ďalej horšie. Pred voľbami ste sľubovali transparentné výberové konania. A kde sme to dotiahli. Za koranakrízou, nevyrušujem vás, páni ministri, prepáčte, za koronakrízu schovávajú svoju neschopnosť a naplnenie predvolebných sľubov. Či to boli sladké reči, ako sme dneska hovorili, o 25-tis. bytoch. Dodneska nič. Odpolitizovaná štátna správa. Videli sme to pri okresných úradoch aká je odpolitizovaná. Videli sme to pri SaS-ke, keď si .... (nezroz. vyslov.) šéfa banského úradu. Spomínal dizajnéra nábytku, ich bývalého okresného predsedu a podobne. Sľubovali ste zvyšovanie potravinovej sebestatočnosti. A počet kamiónov, ktoré prichádzajú s potravinami na Slovensko ďalej stúpa. A takýchto príkladov je strašne veľa. A to ešte nehovorím o avizovanom náraste chleba. Hovorí sa, že by to malo byť až o 20 až 30 %. Nárast cien chleba. Pšenica stúpa všade na svetových trhoch, pán minister. Môžem vám to potom vysvetliť, nemám čas. Jediným čím ste dokázal alebo chcete zaslepiť ľuďom oči, je to pompézne zatýkanie NAKOU, kde všade sú vždy televízne kamery, štáby. A navyšujete rozpočet NAKA. Ako týmto pomáhate bežným ľuďom? Takto bežným ľuďom nepomôžete. Buďte si vedomí, páni kolegovia, kolegyne poslanci, páni ministri, že ľudská trpezlivosť má svoje hranice. A my tie teraz skúšame. Tak vás vyzývam, buďme k ľuďom empatickí, keď sa bude rozhodovať o predĺžení núdzového stavu.
Mám ešte chvíľu času, tak sa povenujem trošku biznisu tzv. MOM-iek. MOM-ky rastú ako huby po daždi. Dostávajú paušálnu platbu, ktorá môže byť až 30-tis. eur mesačne. Takže to patrične zneužívajú. K dnešnému dňu ich máme 762. Väčšinou je to súkromný sektor. Ale nie sú rovnomerne rozdelené. Sú miesta, kde nie sú a ľudia sú nútení cestovať, ako povedali moji predrečníci, a pri tom cestovaní dávame dokopy ľudí zdravých a chorých a potom nám tá krivka stúpa. Do prvého celoplošného testovania, do prvého celoplošného testovania sme mali na Slovensku niečo cez 200 mŕtvych. Po každom celoplošnom testovaní po určitej dobe tá krivka skočila rázne hore. A teraz je ich takmer 6,5-tis., kolegovia, kolegyne. Tak sa zmyslime nad tým, čo tu schvaľujeme, lebo celoplošné testovanie nikde na svete nie je. Pokúšali sa v Rakúsku určité oblasti a upustili od toho. Vo viacerých krajinách nad tým rozmýšľali, ale ani k tomu vôbec neprišli. Nie je toto ten problém, že prečo je u nás tak zle. Že dávame na jedno miesto zdravých a chorých, koncentrujem ich za zlých poveternostných podmienok. Rozmýšľajte, vážení páni, dámy, kolegovia, keď budeme predlžovať núdzový stav, že táto cesta nie je cesta do pekla. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 21:17 - 21:19 hod.

Miroslav Suja
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:58 - 20:59 hod.

Miroslav Suja