Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.11.2022 o 17:31 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:31 - 17:32 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Pán poslanec Šefčík, ja sa pýtam, prečo ste nedal trestné oznámenie, keď sa vašim deťom vyhrážali kvôli Milanovi Mazurekovi. Viete prečo? Lebo trepete. Trepete. Trepete. Úplne trepete. Ja som nepočul, že by vyšetrovali Milana Mazureka za vyhrážky, že spôsobil vašim deťom. Ste obyčajný klamár. A že sa vyhrážajú vám. No ale vy sa čudujete pročkovci? Obyčajní ľudia s malým o. Doslovne s malým o. Veď to, čo ste tu predviedol, zrelé a ústavnú liečbu. Vy ste fakt prekonali toho blázna Pročka.
Viete, vy ničíte životy občanov Slovenskej republiky nech sú akejkoľvek národnosti a máte tu drzosť tu vyťahovať niektoré skupiny a hovoriť, že útočíme na nich. Povedzte, kedy ja som útočil na niektorú z týchto skupín. Trepete. Ste obyčajný klamár. Boh ochraňuj naše deti, ak ich majú učiť taký, ako ste vy. Vy ste učiteľ? Boh ochraňuj naše deti.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 15.11.2022 17:16 - 17:19 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Vážený kolegovia, kolegyne, v písomnom vystúpení som nestihol sa vyjadriť k jednému listu, ktorý som dostal od jednej právničky, pani doktorky, matky dvoch detí. Teraz vytiahnem z toho jednu časť, ktorá bola adresovaná ministrovi Mikulcovi, keďže je dneska tu odvolávaný a chcela vedieť otázku. Pán minister, chcela by som vás informovať ako disciplinárny postup by ste ako najvyšší nadriadený zvolil voči vyšetrovateľovi Policajného zboru Národnej kriminálnej agentúry a príslušníkovi Policajného zboru, o ktorom svedok vo svojom výsluchu povedal nasledovné. Mne to bolo tak vložené do úst. To ten váš kolega pri výsluchu niečo také povedal a zapísal. To sú príslušníci elitných jednotiek NAKA. Ona, keď na to zareagovala, že aby to bolo zapísané v zápisnici, tak vyšetrovateľ najprv vyskočil a začal húkať na svedka, že ako si to dovoľuje povedať na jeho kolegu. Ten svedok samozrejme povedal, že to tak bolo. Tak ona ho upozornila, nech si odpustí svoje výlevy a zapíše to, čo svedok hovorí. Viete, aká bola reakcia tohto príslušníka NAKA? Že sa jej začal vyhražovať poriadkovou pokutou, ak hneď neprestane, ktorej ju hneď dá. Samozrejme matka dvoch detí, ktorá ráta každú korunu aj prestala, ale neodpustila si, aby to tam, aby dozrela na to, že to tam je zapísané v tej zápisnici a aby to poslala sem, aby to dneska mohlo zaznieť.
Takže tu máme ten dôkaz, ktorý jasne hovorí, že vyšetrovatelia NAKA ovplyvňujú svedkov a hovoria im, čo majú hovoriť. Alebo ešte lepšie ako v tomto prípade to zapíšu, oni povedali, že to povedali oni, že vkladajú tie slová do úst. Toto robia vyšetrovatelia NAKA. To povedala právnička, matka dvoch detí a neni sú nikto od Čurillovcov. Je to NAKA stred pracovisko Žilina. Major, nepamätám si meno, asi Ivány. Možnože klamem, že som si to dobre nezapamätal. Ale asi tak. Takže ja by som bol rád, keby tu bol Mikulec, aby mohol odpovedať matke dvoch detí, právničky na to, či je toto v poriadku. Či ako minister zvládol svoju funkciu, lebo keď povieme, že aha Čurillovci politicky motivovaní, útočíme na nich, Santusová hej zasa útočia na ňu druhý, ale tu máme úplne nestranný prípad ženy právničky, profesionálky, ktorá bola súčasťou výsluchu, kde sa toto dozvedela? A svedomie jej nedalo, aby sa neozvala. A čo sa jej dostalo? Vyhrážania. Vyhrážania. Zo strany vyšetrovateľa NAKA. Takže škoda, že tu minister neni, že by nám na toto zodpovedal. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 16:31 - 16:33 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Pán poslanec Šeliga, vy sa čudujete, že Česká republika nemá hraničné kontroly s Poľskom a Nemeckom. No tomu sa netreba čudovať, lebo Poliaci a Nemci si robia svoju robotu na rozdiel od Mikulca, na rozdiel od Mikulca. A ďakujem, že pán Šefčík mi skáče do reči. Takže, pán poslanec Šeliga, ja by som sa tomuto nečudoval. Česi nechcú zažiť to, čo zažili pred tým, keď šestnásťročné dievča tam znásilnil nejaký čierny utečenec z Afriky. To sa stalo. Darmo pán Šefčík krúti, lebo ja viem, že on pedofilov obhajuje, ale bohužiaľ, je to tak. Je to tak. Šestnásťročné dievča v Čechách znásilnil Európan z Afriky. A nemal doklady, odmietol vypovedať, nikto nevie skade je, akurát že bol čierny, tak sme vedeli, že je z Afriky, pán poslanec Šefčík. Ale toto vám vadí, keď sa takéto informácie dostávajú na povrch. Takže, pán poslanec Šeliga, tak sa nečudujme, že Česi toto nerobia.
A hovoríte o NAKE a o manipulovaní dôkazov a že by sa to nejak malo povedať alebo zverejniť. No u mňa je to priamo v zápisnici. A myslíte si, že to pomôže za súčasného vedenia, pán poslanec Šeliga. Vôbec to nepomôže. Je to v zápisnici, kde svedok udal, že áno, tieto slová povedal vyšetrovateľ a zapísal ich tam. A ja ich dementujem, to nie je pravda. Je to vyšetrovateľ NAKA. A pomôže to? Dneska to tu počuje prokurátor, počuje každý. Nepomôže to. Za súčasnej vlády a vedenia to nepomôže. Tak načo to hovoriť. Len čakať, že po tejto vláde príde niekto naozaj čo bude to chcieť vyšetriť, že mu pôjde o právny štát a o pravdu a nie o manipulovanie svedkov alebo podsúvania, vkladania svedkom do úst slovo, ktoré vôbec nepovedali, čo je aj priamo zapísané v zápisnici. Ale teraz to absolútne nepomôže. Ďakujem.
Skryt prepis
 

15.11.2022 16:01 - 16:01 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán podpredseda. Ešte by som doplnil, že počuli a boli sme svedkami toho, že Mikulec sa tu čudoval, že Maďari, Česi alebo Poliaci si chránia svoje hranice a tým vlastne občanov svojho štátu. A že sú s tým asi divní, podľa jeho názoru, lebo že to by nemali robiť. No pán Mikulec je divný on sám, lebo on ako minister vnútra to je jeho povinnosťou chrániť občanov Slovenskej republiky nech sú akejkoľvek národnosti, nie, on bude používať ťažkoodencov a policajtov na ochranu ľudí o ktorých absolútne nič nevieme. Ale svojich vlastných občanov necháva napospas. A že to robia Maďari, Česi a Poliaci, tak sú podľa neho divní. No nie sú, robia to čo minister vnútra má robiť. Chrániť občanov svojho štátu.
Skryt prepis
 

15.11.2022 15:46 - 15:46 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Vážení kolegovia, kolegyne, tí dvanásti, pätnásti, čo ste tu v sále, dovoľte, aby som aj ja povedal niečo k tejto utečeneckej kríze a k odvolaniu ministra Mikulca. Osobne s kolegom Milanom Mazurekom som bol v Holíči, kde som sa stretol s viacerými občanmi, stretol som sa zamestnancami benzínových púmp, so ženami, ktoré pracujú v Lidli, alebo matkami s kočíkmi, ktoré sa boja o svoj život a o svoje deti. Kvôli čomu? Kvôli množstvám, kvôli množstvám emigrantov, ktorí sú nelegálne na území ich mesta, či sa to už týka intravilánu, alebo extravilánu. Hovorili mi, že plné polia, plné lesy sú ich a vždy večer sa sťahujú do mesta, že bývalé hangáre, kde sme boli, diskotéky, kde sa ich skrývali takisto desiatky, kde na obed o 12.00 sme ich stretli priamo na vlakovej stanici, ani sa netajili tým, že sú tu na čierno. A podľa toho, čo hovorili, boli zo všade možne, len nie zo Sýrie, lebo nevedeli absolútne zareagovať na nič. Na žiadne mestá v Sýrii, keď sme sa ich pýtali, dokonca nevedeli ani hlavné mesto Sýrie. Ak ste utečenec zo Sýrie, tak aspoň viete hlavné mesto svojho štátu, ale títo utečenci na vlakovej stanici o 12.00 nevedeli ani svoje hlavné mesto. Čo z toho vyplýva, že Mikulec, a tá jeho banda trepe. Títo utečenci vôbec nie sú z oblasti kde je vojna, nevieme čo tu chcú, čo môžu spraviť.
Viete, cítil som strach obyčajných ľudí, obyčajných ľudí na uliciach, matiek s kočíkmi a čakal som adekvátne množstvo policajtov v uliciach. No za celých tých pár hodín, čo sme tam boli, viete koľko som tých policajtov narátal, vážení kolegovia, kolegyne, čo tak obhajujete tohto blázna Mikulca, ani jedného, ani jeden, jediný policajt. Tak sa nečujem, že ten strach v tom meste je. Viete, ich ťažkoodenci nechránia. Pozrite sa stanové mestečko, tam máte ťažkoodencov, policajtov, tých chránia ako medvede v ZOO, ale obyčajných ľudí, ktorí si to zaslúžia a platia dane, na tých zvysoka, pardon za výraz, sereme. A toto je, váš minister Mikulec.

Pčolinský Peter, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Ako zle na tom, vážení kolegovia, musíte byť, ako zle na tom musíte byť, keď ho nedokážete vymeniť, nie odvolať. Jasné, že ho neodvoláte, keď ho nedokážete vymeniť, nemáte nikoho, nič. To je tá vláda odborníkov. Osemkrát odvolávaný, najneschopnejší minister v histórii Slovenskej republiky, minister vnútra a vy ho nedokážete vymeniť, lebo nemáte za koho, tak ste na tom zle. Viacerí z vás tu to hlavne, od pročkovcov, dostávate duplicitne plat, aby ste hlasovali ako automaty a je vám jedno, že hlasujete proti záujmom občanom Slovenskej republiky, nech sú akejkoľvek národnosti, hlavná vec, že mne cinkne duplicitne výplata a budem ako panáčik Igora Matoviča a Mikulca a podobných, dvíhať ruku. Aj za takých, aby tu zostali, za takých neschopákov.
Čo urobili Poliaci, keď títo istí utečenci z týchto vojnových konfliktov, čo mali mať takú ochranu podľa Mikulca, že by im zadok najradšej utieral a bozkával, čo urobili Poliaci na hraniciach s Bieloruskom? No najprv použili slzotvorný plyn a keď to nezabralo, tak strieľali, koľkých tam zabili, v záujme ochrany občanov vlastného štátu. A vidíme nejaké protesty v Európe, alebo, že by sa niekto vyhrážal Poliakom? Nikto, nič, len tu náš, s prepáčením, pokakaný minister vnútra, ten ušatý, čo ho tu spomínali, čo tu nie je, len ten sa ide pchať, s prepáčením, viete kde, mimovládkam, utečencom a im podobným. Tak skúste nájsť aspoň trošku schopnejšieho človeka, čo by nemal byť problém. Ja viem, že medzi vami áno, to viem, ale niekde v externom prostredí, však je tu kopu inteligentných ľudí, možno nájdete nejakého, čo povie, že áno, ešte vám uveria, skúste zmeniť ministerstvo vnútra. Nie, vy podporujete túto zrúdu.
Poliaci sa postarali o svojich ľudí a každý kto mal s tým problém, či to už boli novinári, ale niečo, tak si to kruto odniesol na tých hraniciach. Tam nepotrebovali nikoho, aby im tam mudroval, že ako sa má zaobchádzať s týmito nelegálnymi prisťahovalcami, alebo prišelcami, čo chceli sa dostať do Poľska a zaplaviť ich. Tu, priamo v pléne ste boli viacerí svedkom, vážení kolegovia, kolegyne, kde sami Matovič, Mikulec a Pročko vyhrážali. Boli ste tu, Mikulec sedel tu, Matovič tuná a Pročko tamto, kde si pán ... škriabe nos, presne tam. Viete, ako nám vyhrážali? Ty si už dokvákal, pre teba príde NAKA, zavrieme ťa a hore Pročko povedal, ty, Suja, ty pôjdeš sedieť, už je to rozhodnuté, ty pôjdeš sedieť. To tu bolo, to sme tu priamo počuli. Tak ja by som chcel vedieť potom tie následné kroky, čo nastali. Príslušník Policajného zboru, alebo člen, alebo vyšetrovateľ a ďalší príslušník Policajného zboru, budem citovať svedka, svedok vo svojom výsluchu povedal nasledovné: "Mne to bolo tak vložené do úst od vášho kolegu.", to hovoril na výsluchu na NAKA, "že toto mám povedať a to zapísal". Pri výsluchu toto váš kolega toto povedal, že toto mám povedať, však všetci poznajú aký je Suja. Tak títo traja blázni sa mi tu vyhrážajú a následne na to, čisto náhodne, začne NAKA vyšetrovať Suju a začne diktovať výpovede svedkom. Ako náhle títo svedkovia prišli, kde už boli aj právnici, tak zrazu sa rozrečnili, že to oni nepovedali, že to vyšetrovateľ povedal, aby to tak napísali, že to takto bolo.
Toto sa deje v Policajnom zbore, a to nie sú teraz čurillovci, to sú ďalší, NAKA, Stred, ktorá je vysunutá v Žiline, presne toto sa deje v Policajnom zbore, a takúto zrúdu vy tu chránite, vážení kolegovia, kolegyne.
Viete, na záver, aby som dlho nerečnil, nezdržiaval, viete v čom je problém, vás pročkovcov, že vy ste obyčajní ľudia, ale s malým o, naozaj s malým o. Ďakujem.
Skryt prepis
 

15.11.2022 15:31 - 15:31 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Chcel by som zareagovať na predrečníka. Súhlasím s ním, že v histórii Europarlamentu ani jeden poslanec, ktorý by mal hájiť záujmy Slovenka, nehlasoval za to, aby, alebo nehlasoval tak, aby hájil záujmy Slovenskej republiky, len náš predseda Milan Uhrík. A to môže hovoriť kto chce čo chce. Ani jeden. Či to je v súčasnej vládnej koalícii alebo opozičných strán. A čo sa týka tak isto súhlasím, mimovládok, áno, každá vláda do teraz, každá vláda do teraz naliala do mimovládok milióny, niektorým tie mimovládky pomáhajú a niektorých normálne pred voľbami zarežú aj napriek tomu, že do nich naliali toľko peňazí. Takže áno, predrečník mal úplne pravdu. Europoslanci, všetci okrem Milana Uhríka nehája záujmy Slovenskej republiky a každá vláda do teraz naliala desiatky miliónov, desiatky miliónov za svoje obdobie do mimovládnych organizácii, ktoré sú, alebo robia všetko proti záujmom Slovenskej republiky.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 15:01 - 15:01 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán podpredseda. No počúvať svojho predrečníka, ako apeluje na SAS-ku a na nejaké ich liberálne hodnoty, a chce nejako vplývať. Pán kolega, to je úplne zbytočné. SAS-ka drží vládu, drží Mikulca aj Harmana. Nie je to vôbec žiadna, ale žiadna opozičná strana. Celý čas túto vládu podporujú, a tým sú aj zodpovední za všetko, čo sa tu deje. To, že dneska tu nie sú, a že sa vyhovárajú, to sú len sladké reči. Vidíme pri tých hlasovaniach, ako podporujú súčasnú vládu, ako podporujú Mikulca, Harmana a toho blázna Matoviča.
To, že si povedal, že minister Mikulec pracuje s mafiou, no áno, to je pravda, lebo nemal problém spolupracovať s Takáčovcami, čo sa aj potvrdilo. A počas tvojho vystúpenia vykrikoval Šefčík, že toto je odporné, čo tu hovoríš. No, podľa mňa je odporné to, čo ich nominanti tu stvárajú. Že tolerujú všetky tie vraždy a záhadné úmrtia. To je odporné. Nie to, čo si tu povedal, lebo to bola čistá pravda.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 14:01 - 14:03 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán podpredseda. No Milan Mazurek to presne pomenoval, ja sa vrátim len k jednej časti kde sa obracal na poslanca Šefčíka a spomenul tých pedofilov. No je to podľa mňa úplne zbytočné obracať sa na nich lebo tak ako poslanec Šefčík aj celé to kresťanské krídlo, ktoré v rámci OĽANO keď sa jednalo o zákon o pedofiloch tak zahlasovali za stiahnutie tohto zákona. Jednalo sa o zákon, v ktorom sa hovorilo, že odsúdení pedofili, odsúdení pedofili nemôžu učiť naše deti v školách a v škôlkach. Lebo ich jeden poslanec bol pedofil, ktorého niekoľko násobne obvinili. Takže preto môžu odsúdení pedofili učiť teraz bez problémov v škôlkach a v školách. Toto je to kresťanské krídlo, takže moralizovať, že medzi utečencami ohli byť pedofili a sú riziko pre naše deti a mládež, je úplne zbytočné, lebo ľuďom ako Šefčík a jemu podobným je to úplne jedno. Lebo keď mohli zastaviť pedofilov v našich školách a v škôlkach a že sa to stáva, že tam učia tak viete čo spravili, zahlasovali za stiahnutie tohto nášho zákona. Ja sa pýtam čo zlé bolo na tom zákone? Milan Mazurek sa naňho obrátil koľkým on ubytoval týchto utečencov, či už z Ukrajiny alebo teraz zo Sýrie keď hovoril, že sú Sýrčania s vojnou zmietanej krajiny. No ani jedného to vám môžem povedať zaňho ani jedného. Ja som šesť mesiacov ubytoval viac ako 100 ľudí sa tam prestriedalo, minimálne tam ich bolo 35 a za šesť mesiacov som od vlády si nevypýtal ani jedno euro. Znášal som to na vlastné náklady. Ja mám právo povedať, že áno postaral som, bez toho, že by som niesol nejaké vlajočky na klope saka. Ja som sa na to nehral, ja som to robil. Ale ľudia ako Šefčík, ktorým nevadí, aby pedofili učili v našich školách od tých nemôžme čakať, že budú hlasovať za odvolanie Mikulca, lebo tí sú presne za to ako bol ich kolega za to, aby boli pedofili voľne (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

5.10.2022 16:25 - 16:25 hod.

Miroslav Suja
nemohli učiť v školách a v škôlkach. Tak mi tu nevykrikujte, že sú nejakí homosexuáli ohrození, lebo ja osobne ich neohrozujem, ani nikto z nich som tu nepočul žiadny názor, že by ich ohrozoval, že by ich hádzal zo striech, zatváral na doživotie ako sa to robí vo viacerých krajinách sveta. U nás majú voľnosť akú chcú. Zastupujú vysoké úrady. Tak si vyprosím takéto veci, že vy tu budete hovoriť, že sú nejako utláčaní.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.10.2022 16:10 - 16:10 hod.

Miroslav Suja Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. No, vážený pán kolega Lehotský, nikto tu nezakazuje dúhové vlajky. Neviem, dúhová vlajka, každý si ju nosí ako chce. Vidíme tu pani poslankyňu Cigánikovú, nikto jej to nevyčíta, nikto to z nej nestrháva, nikto ju za to nezhodí zo strechy, prípadne zavrie na doživotie, môže si robiť, čo chce. Len hovoríme, že štátne budovy by mali zostať štátnymi budovami a nezaťahovať ich do týchto špinavých hier, či už jednej alebo druhej strany. Vy hovoríte, že sa to zneužíva politicky. A vy robíte čo? Vy robíte presne to isté. Dáte si dúhovú vlajku a medzi tými svojimi ste, aha, uznávaný. Ale nie medzi všetkými. Niektorým slušným homosexuálom to vadí, že sa takto prezentuje. Oni by o sebe neradi vôbec rozprávali. Žijú si, vôbec nie sú nijako obmedzovaní.
Ja sa pýtam, kto LGBTI diskriminuje? Ja to nevidím. Sú normálne v postavení, sú ministri, štátni tajomníci, dokonca aj premiér v histórii tu bol. Tak čo hovoríme, že sú tu obmedzovaní?! Kto je tu obmedzovaní?! Sa pozrite po tých úradoch a sú všade! A je to problém? Nie je.
Tak, pán kolega, trošku vážte slová.
Ja sa pýtam inú vec. Keď tu bol zákon o tom, aby pedofili nemohli učiť v školách a škôlkach, odsúdení pedofili, tak ako ste hlasovali? Ten zákon ste stiahli. Tak ako ste hájili určitú skupinu ľudí, tých bezbranných tých detí, pán poslanec Lehotský?! Vy a vaši kolegovia ste ten zákon stiahli, aby odsúdení pedofili nemohli učiť v školách a škôlkach! Tak mi tu nevykrikujte, že sú nejakí homosexuáli ohrození, lebo ja osobne ich neohrozujem, ani nikto z nich, som tu nepočul žiadny názor, že by ich ohrozoval! Že by ich hádzal zo striech, zatváral na doživotie, ako sa to robí vo viacerých krajinách sveta! U nás majú...
=====
Skryt prepis