Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.5.2021 o 11:25 hod.

Mgr.

Peter Kremský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie v rozprave 24.6.2021 11:35 - 11:45 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, vážení kolegovia, ctená snemovňa, ako spolupredkladateľ zákona by som rád vystúpil v rozprave, povedal pár slov. Počúval som celú túto doterajšiu rozpravu a nestíham sa diviť čo všetko sa tu objavilo, akí bojovníci za slobodu a demokraciu sa spájajú a aké argumenty prinášajú. Nuž ale je to žiaľ tak, že kto nepozná históriu je odsúdený nato, aby si ju zopakoval, tak chcem trošku pripomenúť históriu štátnej služby na Slovensku a osudu okresných úradov. Okresné úrady sa riadili zákonom, ktorý bude alebo bol veľmi podobný tomu aký bude po tejto novele čiže zmenilo sa to za vlády Ivety Radičovej a fungovalo to takto až do roku 2017 keď sa SMER rozhodol zmeniť to spolu s reformou ESO ak si dobre pamätáme. A výsledkom bolo zabetónovanie veľkej väčšiny úradníkov v ich funkciách a nechcem teda nejak byť predpojatý a predpokladať zlý úmysel, ale výsledok, ktorý tu máme dnes nie je to čoho sa obávate žeby sa títo úradníci odvolávali bezdôvodne. Problém je to, že takýto úradníci sa nedajú odvolať ani s akýmkoľvek dôvodom.
Možnosť je jedine taká, že buď odídu sami alebo s prepáčením zomrú alebo si nájdu niečo lepšie. A možnosť na ich odvolanie je tak komplikovaná a prináša toľko problémov, že je takmer nemožná. A toto je celá pravda, to čo tu hovoria kolegovia zo SMER-u ale dokonca aj z mimoparlamentných strán to sú polopravdy. Polopravda je často horšia než lož. Ak si chceme povedať pravdu otvorene, tak si povedzme celú. Nemôžeme mať v štáte úradníkov, ktorí rozhodujú často neodborne, v rozpore so zákonmi, s predpismi ale štát nemá žiadnu reálnu možnosť ich vymeniť a odvolať. Takéto niečo žiadny štát nemôže tolerovať pretože to je anarchia. Pán Kollár krúti hlavou ale pán Kollár hneď vám prečítam jeden príklad úplne konkrétny, jeden príbeh. Tento príbeh sa udial v našej pýche vo Vysokých Tatrách v Tatranskej Lomnici kde sa istý podnikateľ rozhodol urobiť si geotermálny vrt. Taký geotermálny vrt nie je len tak, že niekde zavŕtate do zeme keď idete zasadiť stromček, iste viete, že to ide do hĺbky niekoľko sto metrov minimálne niekedy aj tisíc a prináša to zo sebou výrazné riziká pre ekológiu pre okolité životné prostredie. Načo samozrejme zvyčajne treba tzv. štúdiu EIA čiže štúdiu dopadov na životné prostredie. Navyše tento pán sa rozhodol, že týmto vrtom alebo geotermálnou energiou bude vykurovať svoju vilu, ktorá je odtiaľ vzdialená niekoľko sto metrov čiže by musel vybudovať horúco-vodné potrubie a toto horúco-vodné potrubie by čírou náhodou viedlo cez štvrť rodinných domov kde nemal žiadne pozemky ani nič také.
takto si to naplánoval a div sa svete, šéf úradu životného prostredia na okresnom úrade nepovažoval vôbec za dôležité žeby mal vypracovať EIU. Načo? Však nech sa vŕta, je tam síce voda s prímesou arzéna, bude sa vypúšťať do miestneho potoka kde žijú bobry, vydry a všeličo ďalšie, ktoré by pravdepodobne vyhynulo. Ale načo, načo štúdiu EIA. Tento pán predajca áut z Popradu zjavne bohatý podnikateľ v máji 2019 predložil úradom svoj zámer vŕtať do zeme v Tatranskej Lomnici v treťom stupni ochrany prírody Tatranského národného parku. Hydrogeologický vrt s hĺbkou 500 metrov firma nazvala
===== ... tento pán, predajca áut z Popradu, zjavne bohatý podnikateľ, v máji 2019 predložil úradom svoj zámer vŕtať do zeme v Tatranskej Lomnici v treťom stupni ochrany prírody Tatranského národného parku. Hydrogeologický vrt s hĺbkou 500 metrov firma nazvala prieskumným s cieľom nájsť zdroj geotermálnej vody s predpokladanou teplotou 20 až 25 stupňov Celzia. Pomocou energie z útrob zeme plánuje podnikateľ vykurovať svoj letohrádok Vila Széchényi, ktorý je od miesta vrtu vzdialený približne 500 metrov vzdušnou čiarou. Tuto to trošku preskočím, lebo to sú nepodstatné veci. V dokumentoch predložených úradom chýba technické riešenie ako sa geotermálna voda z navrhovaného vrtu premení na zdroj tepla slúžiaci na vykurovanie spomínanej vily. Inými slovami neboli tak hodnotené jej vplyvy na prírodné prostredie v treťom stupni ochrany prírody a krajiny v intraviláne Tatranskej Lomnice. V okruhu približne pol kilometra od plánovaného vrtu sa pritom nachádza územie európskeho významu. Napriek tomu existuje rozhodnutie o tom, že prieskumný vrt pre geotermálne vody sa nebude posudzovať podľa zákona EIA. To vydal Okresný úrad Poprad odbor starostlivosti o životné prostredie začiatkom decembra 2020. Jeho vedúci, Jozef Slovík, si za svojim verdiktom stojí a tvrdí, že so všetkými námietkami a pripomienkami sa vysporiadal. Rovnako totiž rozhodol aj v septembri 2019. Už vtedy voči verdiktu podali rozklady viacerí účastníci konania. Šlo o susedov z vedľajších nehnuteľností či obyvateľov priľahlého sídliska, ktorých sa zámer podnikateľa s autami priamo dotýka. Vo svojich námietkach poukázali na viaceré pochybenia vo zvláštnom rozhodnutí Slovíkovho odboru a odvolací Okresný úrad Prešov, konkrétne odbor opravných prostriedkov im dal za pravdu. Rozhodnutie o tom, že sa zámer spoločnosti Autonova nebude posudzovať podľa zákona EIA, v apríli 2020 zrušil a celú záležitosť vrátil späť do Popradu na nové prejednania rozhodnutie. V novom s rovnakým záverom z decembra 2020 sa okrem iného píše, že v rámci zisťovacieho konania správny orgán nezistil zásadné skutočnosti, ktoré môžu byť v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi na ochranu životného prostredia alebo by v závažnej miere ohrozovali životné prostredie a zdravie obyvateľov a ktoré by bolo potrebné posudzovať podľa zákona EIA. Opačný názor má prednosta toho istého Okresného úradu v Poprade, Jozef Bednár, ktorý ešte koncom vlaňajška podal odvolanie. Pravdepodobne pritom ide o celoslovenský unikát. Jeden a ten istý úrad sa totiž odvoláva voči svojmu vlastnému rozhodnutiu.
Mohol by som ešte čítať vyjadrenia ochranárov, čo tam hrozí, nebudem, pretože to chcem skrátiť a výsledok je jeden. Predseda odboru životného prostredia má nejaký názor, ktorý veľmi biedne chráni životné prostredie. Odvolací orgán, jeho vlastný prednosta okresného úradu, ochranári, všetci okolo mu hovoria, že nie, že urobil chybu, že pochybil, že nedodržiava zákony. On si stále tvrdí, že má pravdu. Nie je toho, kto by ho dokázal odvolať. Takéhoto človeka, ktorý si vykladá zákony po svojom a namiesto ochrany prírody ju dovoľuje poškodzovať. Niet takého. Ani prednosta okresného úradu, ani ministerstvo životného prostredia, nikto. Skúste mi teraz odpovedať na túto otázku. Čo s tým? Čo s tým má urobiť štát? Má sa prizerať? Má sa tváriť, že sa nič nestalo? Má nechať Tatranskú Lomnicu, má nechať Tatry poškodzovať ľuďmi, ktorí v drese štátu nedodržiavajú pravidlá, nedodržiavajú zákony? Ja si myslím, že nie a to je dôvod, prečo sme aj tento zákon navrhli. Tu nemôže byť žiadny úradník beztrestný, nezodpovedný, nedodržiavať zákony bez toho, aby štát mal naňho akúkoľvek páku a akokoľvek ho mohol odvolať.
Myslím si, že naozaj môže byť teraz poplach medzi úradníkmi, medzi úradníkmi, ktorí sú neodborní, ktorí si nerobia poriadne svoju prácu, ktorí sa boja. Pretože jednoducho si urobili také meno, že bude veľmi rýchlo nutné ich odvolať. Myslím si, že úradníci, ktorí si svoju prácu robia dobre, tak tých tam práve potrebujeme, nikto ich odvolávať nebude, prečo by sme to robili, je veľmi, veľmi ťažké získať úradníkov. Vy tu rozprávate o výbere prednostov okresných úradov. Keby ste vedeli, koľkých skvelých ľudí, ktorých sme oslovili, nám to odmietli kvôli nízkemu platu, kvôli tomu, že sa báli, že sa báli lobistov, korupčníkov a týchto ľudí, ktorí na nich tlačili cez ich rodiny, cez ich známych. To je veľmi ťažká pozícia. Takže prosím vás, zostaňme v reále a skúsme sa pozrieť na to naozaj bez červených očí. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.6.2021 9:51 - 9:53 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Pán kolega Suja, ďakujem za váš príspevok. Veľmi si cením, že ste s intenzitou hlasu išli dole, lebo ja vám citlivý sluch a ja potom musím ísť von sa vyvetrať, keď to máte na tej vysokej intenzite. Ale špeciálne si vážim, že ste sa tomu zákonu venovali aj po vecnej stránke. Máte pravdu, že je tam veľa deformácií, ktoré pochádzajú z toho obdobia minulých vlád a sú tam niekedy úplne podivuhodné veci, ktoré sa tam dostali, a ako sme tu počuli, sú tam rôzne previazanosti, takže snažíme sa to čistiť a ja som rád, že to oceňujete.
Možno k tým úsporám niečo, myslím si, že nie vždy je možné preukázať vlastne zníženie spotreby aj keď, samozrejme, viem o týchto všelijakých obchádzkach a proste dlhých vedeniach, ktoré nikam nevedú, lebo vedú tam a potom zase späť a podobne. Všetko sa to napočítava a ide do ceny tepla. Ale niekedy keď vlastne príde k odpojeniu ani tak sa nedá preukázať zníženie spotreby ako vlastne zlepšenie ceny cez lepšiu technológiu. Čiže myslím si, že aj toto treba brať do úvahy ale, samozrejme, pri tej veľkej novele tam sa to dá lepšie nastaviť a verím, že sa nám to spoločnými silami podarí.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 23.6.2021 9:12 - 9:14 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Dobré ráno. Vážený pán predsedajúci, vážení kolegovia, kolegyne, dámy a páni, ctená snemovňa, rád by som uviedol návrh novely zákona, ktorým sa mení zákon o tepelnej energetike.
Ako sme už spomínali v prvom čítaní, ide o to, aby pravidlá v tepelnej energetike boli nastavené nediskriminujúco a to tak, aby majitelia súkromných bytov a vlastne spoločenstva bytov mali možnosť v prípade nevýhodných dodávok tepla z centrálnych zdrojov sa odpojiť a vybudovať si vlastné zdroje a vlastne, aby pravidlá v celom tomto reťazci boli nastavené tak, aby na to nedoplácali tí najslabší, čiže odberatelia a spotrebitelia.
V tomto smere sme diskutovali so všetkými zúčastnenými tak s výrobcami tepla, ako aj so spotrebiteľmi, takisto s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví a verím, že sa nám podarilo nájsť dobrý, nechcem povedať kompromis, ale konsenzus skôr, dohodu na tom, ako by táto novela mala vyzerať. A práve preto ešte bude podaný pozmeňovací návrh v druhom čítaní, ktorým sa táto novela vylepší. A verím, že to prispeje tak k stabilite zásobovania teplom na Slovensku, ako aj ku konkurencii na trhu, aby sa nestávalo, že spotrebitelia sú odkázaní na to, že nemajú na výber, musia odoberať hoci aj veľmi drahé teplo a nemôžu si nijako pomôcť.
Takže verím, že tento návrh podporíte, vrátane tohto pozmeňovacieho návrhu a že spolu prispejeme k zlepšeniu situácie na trhu s teplom.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.6.2021 14:56 - 14:57 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, chcem veľmi poďakovať predkladateľom tohto zákona, špeciálne Tomášovi Lehotskému, kolegovi, za to, že ste takýto zákon predložili.
Viem o tomto znevýhodnení a je mi to veľmi ľúto, že takto dlhé roky to fungovalo na Slovensku, a som veľmi rád, že naša koalícia sa aj takúto neprávosť rozhodla vyrovnať, a myslím si, že to veľmi pomôže povzbudiť ľudí k tomu, aby prijali do svojej rodiny dieťa a aby, aby vlastne sa nebáli toho.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 18.6.2021 9:53 - 9:55 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis

24.

Ďakujem, pán predsedajúci.
Vážení kolegovia, dámy a páni, ctená snemovňa, chcel by som predložiť tento návrh zákona, ktorý rieši nedostatky, ktoré vznikli poslednou novelou zákona o spotrebnej dani. Pokiaľ ide o využívanie ropného plynu LPG a najmä ide o riešenie určitých byrokratických pravidiel, ktoré tam sa dostali nedopatrením, aspoň teda verím, a spôsobili to, že ľudia, ktorí využívajú tento ropný plyn LPG na kúrenie vo svojich domoch a firmách, vlastne by museli vykonávať veľmi veľa úkonov, zbytočných. Čiže touto novelou zákona chceme odstrániť tento stav a zjednodušiť im život.
Na finančnom výbore som si dovolil ešte podať pozmeňovací návrh, ktorým sa upresňuje vlastne účtovanie a zdaňovanie tohto plynu v prípade, že nejaký odberateľ ho využíva čiastočne na kúrenie, čo je oslobodené od dane a čiastočne ho plní do tlakových nádob na ďalší predaj, prípadne ho využíva ako palivo. Čiže sú to ešte ďalšie upresnenia a rád by som vás požiadal o podporu či už tohto pozmeňovacieho návrhu, alebo aj celého zákona.

Ďakujem.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 17.6.2021 11:52 - 11:54 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predseda. Vážené dámy, vážení páni, kolegovia, ctená snemovňa, tento návrh zákona odôvodnil už pán minister hospodárstva dnes dopoludnia, takže nebudem zachádzať do veľkých detailov. Ide o opravu znenia zákona, ktoré by od 1. 7. 2021 zaviedlo podmienky, ktoré by výrazne administratívne zaťažili ľudí a spoločnosti, ktoré na vykurovanie svojich objektov využívajú skvapalnený ropný plyn, tzv. LPG. Vlastne prišlo by k takej situácii, že vlastne každá takáto nádrž, ktorú ľudia majú pri svojom dome alebo pri svojej firme, by sa stala colným skladom a títo ľudia by vlastne museli absolvovať všetky byrokratické, zbytočné byrokratické úkony, ktoré s tým súvisia, a vlastne dokonca v niektorých prípadoch by museli platiť aj spotrebné dane.
Čiže vlastne táto novela zákona, ktorú sme iniciovali v spolupráci s ministerstvom financií, mení tieto podmienky a prináša úpravu, ktorá vlastne prenesie tieto byrokratické povinnosti na ich dodávateľov, ktorí s nimi majú skúsenosti a ktorých relatívne bezproblémovo vedia vybaviť, a takisto spolupracujú s colnou správou, Finančnou správou a ďalšími orgánmi. Takže, ako som spomínal, nebudem zachádzať do detailov, v prípade potreby v rozprave môžem zareagovať na prípadné otázky.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.6.2021 16:58 - 17:00 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Pán Kuffa, vážim si váš súcit s ľuďmi v kolúznej väzbe, aj keď zvyčajne sú to zločinci, ktorí sa tam dostanú. Ale myslím si, že plačete na nesprávnom hrobe. Minister vnútra ťažko môže ovplyvniť podmienky kolúznej väzby, teda nie že ťažko, ale vôbec.
A iste viete, kto tu vládol minimálne posledných osem rokov. Bola to vláda SMER-u a jeho spojencov a mali osem rokov na to, aby zmenili úpravu kolúznej väzby. Nikdy sa s tým neobťažovali. Až v momente, keď sa do tej kolúznej väzby dostanú ich kumpáni, tak vtedy začne tu pán Fico roniť krokodílie slzy nad tým, že aké je to hrozné v tej kolúznej väzbe, ako tam ľudí mučia. Doteraz ho to vôbec netrápilo. Len teraz, keď sa asi obáva, že by sa tam dostal aj sám za svoje činy, tak zrazu to začína strašne riešiť. Takže to je prvá vec.
A druhá vec, spomínate tu ľudí, ktorí, ktorí slúžili zločinu, a vyčítate nám, že prečo nie sú vymenení. Ale keď sme tu prijímali pred rokom zákon, ktorý mal umožniť, aby vôbec napríklad minister financií mohol odvolať šéfa Finančnej správy, šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy, ktorí boli dosadení SMER-om a boli to ľudia, ktorí dnes vypovedajú o svojich zločincoch, o svojej spolupráci s mafiou, tak ste tu kričali na nás, že aký, aký, aká totalita to je, ako meníme demokraciu na totalitu.
Dnes bol odvolaný pán Szabó z pozície šéfa inšpekčnej služby len preto, že už je vo väzbe a je obvinený zo zločinov. Ak by to urobil minister vnútra pred mesiacom, tak by ste tu všetci kričali, ako potláča demokraciu, ako ohrozuje nezávislosť Policajného zboru.
Takže, prosím vás, pozrite sa trošku aj do zrkadla, pretože toto sú veci, ktoré vy sami ste kritizovali, keď sme ich robili.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.6.2021 16:24 - 16:26 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Milá kolegyňa Anka Andrejuvová, myslím, že teraz si úplne symbolicky dala veľmi dobrú ilustráciu celej tejto debaty. Práve títo dvaja páni, ktorí mali faktické poznámky predo mnou, tu celý čas sa snažia nahradiť fakty, informácie a informovanosť krikom. Už to tak často býva v živote, že keď niekto nemá argumenty, tak si myslí, že čím hlasnejšie bude kričať, čím viac bude hulákať, tak ako je zvyknutý možno z krčmy alebo z nejakého mafiánskeho prostredia, tak tým viac jeho argumenty zaberú a všetci sa ho zľaknú a možno mu uveria a bude to strašne presvedčivé.
A ako kontrast toho sa tu postavíš ty, krásna, mladá dáma a jemným hlasom povieš pár faktov, apeluješ na svedomie, na to, že ľudia by si mali uvedomiť svoje chyby a to sa mi veľmi páčilo. Na druhej strane myslím si, že je to veľmi ťažké pri ľuďoch, ktorí svoje svedomie zrejme zašlapali do prachu počas dlhých rokov, keď si túto krajinu sprivatizovali, ukradli štát, urobili si z neho vlastnú eseročku. A je mi veľmi ľúto, že práve títo ľudia, ktorí sa ich teraz zastávajú, v tom čase ich nekritizovali, možno kritizovali to, že nie sú oni pri moci, ale nepamätám si, že by prišli s odhaleniami nejakého veľkého kradnutia, podvodov, korupcie, naopak, počas bačovania pána Kotlebu na Banskobystrickom samosprávnom kraji ich dokonca často dokázali ešte pretromfnúť.
Ešte si dobre pamätáme, ako sa pán poslanec Miroslav Suja, terajší, stal šéfom regionálnych ciest, dokonca po tom, čo pán Kotleba prehral voľby v Banskobystrickom kraji. Takže od takýchto ľudí to ťažko čakať.
A som veľmi rád, že ty si ukázala takýto kontrast, že dá sa diskutovať aj férovo.
(Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2021 12:53 - 12:55 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Pán Mazurek, úplne sa s vami zhodnem v tom, že naozaj Jožo je Jožo, Igor je Igor a Miňo je Miňo. Ako vždy ukázali ste opäť, že vám chýbajú základné ekonomické znalosti, a to nahrádzate hlučnosťou a krikom. Nerozlišujete medzi tým, čo je účtovná položka v rozpočte, a medzi tým, čo je hotovostný výdavok v rozpočte. A nebudem vám to odtiaľto vysvetľovať, skúste si to naštudovať.
Ale chcem vám povedať jasne veľmi dôležitú vec, neklamte ľudí, že ceny zvyšuje vláda alebo Matovič. Ceny... (Reakcia z pléna a zaznievanie gongu.) Ja som vám do reči neskákal, buďte aspoň slušný. Budete mať faktickú na odpoveď, tak, prosím vás, správajte sa ako človek, nie ako dieťa z materskej školy. Takže skúste sa zamyslieť nad tým, že prečo sa ceny zvyšujú, asi preto, že ľudia viac nakupujú a že stúpajú suroviny, a myslím si, že ak tu budete šíriť takéto nezmysly a poplašné správy, tak asi sa budú zvyšovať aj vaším pričinením.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2021 11:25 - 11:27 hod.

Peter Kremský Zobrazit prepis
Vážený pán kolega Viskupič, milý Marián, ďakujem za tvoje vystúpenie. Myslím, že to bolo veľmi vecné, tiež by som to rád ocenil. Nechcem zachádzať do úplných detailov, myslím, že ešte na finančnom výbore tu budeme mať debatu, ale chcem povedať pár vecí.
Naozaj sú vecné výdavky, na ktorých sa dá šetriť. A sú také, na ktorých sa veľmi nedá šetriť, pretože sú nevyhnutne potrebné. Chcel by som poukázať na jeden taký výdavok, ktorý, na ktorom sa dalo šetriť, a sú to dotácie na nájomné. Hovorilo sa o nich viac. Ja som v poslednom čase si analyzoval niektoré takéto prípady. Niektoré sa už objavili aj v médiách vďaka Transparency International a vidíme tam, že tam naozaj sa robili schémy podvodných žiadostí a, žiaľ, ja som už pred mesiacom na to upozorňoval aj ministerstvo hospodárstva. Vtedy mi povedali, že nemajú kapacitu na testovanie toho, analyzovanie. Mne to trvalo tri-štyri hodiny možno, za ktoré som si to zanalyzoval, a odhalil som tieto schémy, odovzdal som to aj Finančnej správe, aby to prešetrila. A toto mi je naozaj ľúto, lebo len na tých možno siedmich-ôsmich schémach to bolo 3,5 mld. eur, ktoré si títo ľudia vypýtali. Keby si vypýtali 1 500, 2 000 eur, neriešil by som to, ale, ale to boli desiatky tisíc eur. A toto je pre mňa veľmi smutné.
Takže keď potom ukazujeme na antigénové testy, ktoré nám zachytili 400-tisíc nakazených ľudí, ktorí nebehali po vonku a nenakazovali ďalších, ale sedeli doma a liečili sa, tak myslím si, že toto je také trošku účelové a ešte navyše, keď sa nakupovali, žiaľ, drahšie v decembri, keď to práve mal na starosti minister hospodárstva.
Čiže skúsme, skúsme tak vecne o tom diskutovať a som veľmi rád, že si tú diskusiu otvoril, budeme v nej pokračovať a ja verím, že nakoniec naozaj dôjde k rozumnej dohode.
Skryt prepis