Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

17.9.2020 o 10:28 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2020 15:36 - 15:36 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán Drdul, ja som vôbec nevravel o okupácii, a keď ste povedali, že vy mňa ľutujete, nápodobne.
Pán Osuský, prekonal ste sa, toľko hlúpostí vyplodí len tri bodky. Bože, ako hlboko ste klesol!
Pán Pročko, nič proti telocvikárom, ale vy ste typický telocvikár. Aj ja vás mám rád, vaše vystúpenia aj vašu vášeň k cirkusu a hecovaniu.
Pán Baška, áno, aj Rusi tam boli vyprášení, ale oni – na rozdiel od Američanov – mali rozum a sa stamaď stiahli.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 17.9.2020 15:26 - 15:31 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Vážené kolegyne a kolegovia, tento návrh na vyslovenie súhlasu s pôsobením amerických vojakov na Slovensku, príslušníkov americkej soldatesky v Slovenskej republike, je ďalším samodeštrukčným krokom súčasnej vlády.
Je to pokračovanie v činnosti predchádzajúcich vlád. Je to pokračovanie metódy salámovej taktiky či taktiky varenia žaby. V tomto sú všetky vlády, ktoré tu pôsobili už od čias Československa, od prezidentského pijana Vaška Havla až po amerického sluhu Kisku rovnaké. Tak prezidenti, ako aj vlády boli a sú americkými sluhami, podržtaškami. Či boli červení, či boli modrí, či súčasne modro-červeno-ružoví, v tejto otázke boli a sú rovnakí. Vždy slúžili a slúžia len jednému pánovi.
Už vstup do NATO pod vedením USA za vlády Dzurindu bola ťažká chyba. Toho Dzurindu, ktorý, keď sa otočil, spomínal na minulosť ešte za socializmu, že pozerá sa po šťastnej krajine, nie na utrpenie, klamstvo, zmar, a ďakuje mu, ďakujem ti, slávny Február. Toho Dzurindu, čo sa mu v hlave poplietlo už, a obdivovateľ socializmu a Varšavskej zmluvy prešiel prerodom na stranu NATO.
Vážení poslanci, po našom území sa premávajú vojaci NATO, ktorí spôsobili nevýslovné utrpenie v množstve štátov. Tu v parlamente som viackrát hovoril aj som vymenoval vojny vedené Spojenými štátmi. Tými Spojenými štátmi, ktorých vyprášili bosonohí šikmookí vlastenci z ryžových polí a džungle. Vyprášili ich aj bosonohí bradatí v turbanoch nasadených na hlavách v Afganistane. Tými USA, ktorí spôsobili vznik Islamského štátu a spôsobili migračnú vlnu islamských nájazdníkov. Teraz tu majú prísť len štyria.
Pán minister sa zameral na CIMIC, ale tu je dôležitejší PSYOPS. Práve PSYOPS je tá satanská manipulácia, ktorej cieľom je manipulovať verejnú, cieľovú verejnosť s cieľom ovplyvniť jej emócie, motívy a uvažovanie a chovanie vlád, strán, skupín a jednotlivcov. Účelom je vyvolať uvažovanie k dosiahnutiu cieľa psychologickej operácie. Čo môže byť práca PSYOPS? No je to súhrn psychologických operácií, ktoré tvoria nakoniec celkovo psychologickú vojnu. Čo to zahŕňa? Čo to môže aj zahŕňať? No fake news, informačnú vojnu.
Celé armády trolov, médiá, spracovanie ich pravdivých informácií sa označí za hoax. Hoax bude vyhlasovaný za pravdu. A ešte, áno, môžu sa urobiť aj sakrálne obete na vybičovanie vášní. Nič im nie je cudzie. Špeciálne operácie majú názvy špeciálne, lebo sú tam onakvejšie sofistikovanejšie metódy, a toto je práca pre PSYOPS. Je to temný svet, je to svet špiny, manipulácie, ktorá má ovplyvňovať verejnosť a verejnú mienku.
Nech je mementom múdrosť, múdrosť v úvodzovkách, náčelníka štábu amerických vzdušných síl generála Charlesa Quintona Brauna, ktorý je presvedčený, že USA v budúcnosti sa dostanú do vojny, a pripravuje sa hlboko na ňu. Tento veliteľ, podľa mňa mdlejšieho rozumčeka, povedal to, o čom by mal čušať, to mu, dúfam, vysvetlili jeho vedúci. Ale preňho milióny či miliardy mŕtvych nič nehovoria. On asi prežije v bunkri jadrovú zimu aj 200 rokov. A takýchto tu privlečieme, aby nám vymývali mozgy.
Ďakujem, toto menučko mne osobne nechutí. A myslím si, že ani žiadnemu normálnemu človeku. Táto štvorkusová porcia americkej delikatesy môže chutiť len sluhom.
Ďakujem. (Potlesk. Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2020 10:28 - 10:29 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Môj kolega Milan to povedal za mňa, čo som aj ja chcel, ale ja by som to trošku rozšíril. Rozšíril by som zoznam klamárov reprezentujúcich túto vládu a týka sa to peňazí idúcich preč zo Slovenska.
Minister Korčok označil za dezinformáciu, že v Bielorusku sú platené protesty zo zahraničia, že opozícia je platená zo zahraničia. A o chvíľu idú práve zo zahraničia, to znamená zo Slovenska, peniaze do Bieloruska a tie peniaze mohli ísť našim dôchodcom. A, pán Blaha, nebol Korčok náhodou aj váš žoldnier?
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.9.2020 15:41 - 15:41 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Vons, ja súdim podľa činov vašich šéfov. Ja nesúdim podľa hesla "podľa seba súdim teba". Ja súdim podľa empirických skúseností s vašimi predchodcami, aj s vašimi súčasnými šéfmi. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 2.9.2020 15:34 - 15:39 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážené kolegyne a kolegovia, návrh zákona o elektronických komunikáciách, ktorý vrátila prezidentka republiky, porušuje Ústavu Slovenskej republiky. V takejto citlivej oblasti, ako je súkromný život a jeho ochrana pred špicľovaním, neoprávneným zasahovaním do súkromia, je takýto návrh zákona drzosťou najvyššieho rangu tejto prapodivnej vládnej zlepencovej koalície, ktorá vrčí a cerí zuby aj na seba samú, komunikuje cez statusy a neskutočne sama seba a medzi sebou sa miluje. Ale to milovanie je len v úvodzovkách.
Podľa § 63 ods. 2 zákona o elektronických komunikáciách tajomstvo je povinný zachovávať každý, kto príde s jeho predmetom do styku. Podľa Ústavného súdu musí byť obmedzovanie práva na súkromie spočívajúce v prelomení ochrany osobných údajov určité, podotýkam určité, a musí poskytovať silné záruky proti zneužitiu. A tu sme pri koreni veci. Tu sa zráža krásny kôň s kamiónom. U nás je to holá realita. Kôň je mŕtvy. Kamión po oprave jazdí ďalej. Sloboda je mŕtva. Mašinéria valcuje ďalej. Tento zákon je deravý ako sitko na hlavách pastafariánov. To bola taká srandovná sekta, ktorú vymyslel, tuším, pán Kollár na internete. Aké sú to tie silné záruky, kde je tá určitosť, kde sú tie silné záruky proti zneužitiu?
Ako som už povedal, tento zákon nesie všetky znaky a možnosti neúmerného špicľovania, ktoré môže byť zneužívané či zneužité. Nazvem ich takto v úvodzovkách "temnými persónami pozadia". Tieto persóny si vždy nájdu cestu na zneužívanie. Príklady? No či nemáme účelové vynášanie z vyšetrovacích spisov? Neboli nejakým zázračným spôsobom vynesené na verejnosť odposluchy? Účelovo sa dokonca porušuje aj lekárske tajomstvo. Pre jedného platí, pre druhého nie. A pritom tam môže byť civilné konanie, disciplinárne konanie a konanie v trestnoprávnej rovine. A predsa sa porušuje lekárske tajomstvo.
Dá sa veriť trnavskému predsedovi vlády so spotenými ponožkami a topánkami, ktorý šmíroval svojho kunšafta Procházku? Dá sa mu veriť? Dá sa veriť pánovi Sulíkovi, ktorý zas nechal, ktorý sa zas nechal šmírovať Kočnerovi? To bol taký hlúpy, že liezol do pelechu lotrovského? Aké nečisté bosoráctva tam kul? Dá sa veriť vláde a jej opatreniam, ktorá nominuje ušatého odpočúvajúceho Galka do významnej funkcie? Toho Galka, ktorý sa vrátil späť, keď bol vyhodený z funkcie Radičovou, späť do parlamentu. Dá sa veriť vláde, ktorá porušila už skoro všetko, čo nasľubovala? Máme dôverovať vláde, ktorá pokazila všetko, čo sa pokaziť dalo a čo sa aj nemohlo? Máme nežne klipkať očami, ako teliatka idúce na porážku? Alebo iný príklad. Čo máme kričať, ako tá pani z osady na tom známom videu: "Milujeme ťa Matovič, nech dlho žiješ. A šmíruj a sleduj ešte viac.".
Na záver upozorňujem hlavne nových poslancov, mladých, no teraz tu nie sú, že neviete ani, do akej kaše ste sa namočili. A tlieskate pod taktovkou svadobného bezrúškového Joža ako o dušu spasenú.
Keď bude prelomené veto, môže byť použité aj proti vám. Áno, aj proti vám. Táto grandiózna šmírovačka a sledovačka nemá s COVID-om nič, absolútne nič. Otvára však všelijaké možnosti pre manipulátorov a všelijakých kumštérov. Tak ako tých kumštérov, ktorí nám nanucujú rúška, ktoré majú zabrániť nákaze vírusom. Tie však majú len pár nanometrov. A pri testoch z roku 2006 skúšobný vírus 20 až 85 % prešiel cez rúško, ktoré máme bežne my. Rúško je, žiaľ, iba nezmysel, ktorý škodí. Ale tento návrh zákona o sledovaní je nebetyčná drzosť. A preto trikrát nie.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2020 4:19 - 4:20 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán poslanec, pri všetkej úcte, pýtali ste sa, čo tu dnes riešime. No nechcel som sa zapájať do tejto rozpravy, pozoroval som situáciu, ale poviem vám tajuplnú tajnosť. Riešila sa tu nekompetentnosť premiéra Matoviča, jeho falošnosť, zbabelosť a jeho dvojtvárnosť. A tí vaši ministri zbytočnými rečami mimo obliga zbytočne zdržali celý deň a nás ste odsunuli až na noc. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.7.2020 15:15 - 15:16 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Viskupič, keď som dobre pochopil z vašej reči, tak ste povedali, že aj vďaka tomuto zákonu môžu ľudia odchádzať do zahraničia, kde to bude pre nich dostupné.
No, pán Viskupič, prijatie tohto zákona nespôsobí odchod mladých ľudí do zahraničia. Mladí aj starší ľudia odchádzajú a budú odchádza do zahraničia vtedy, keď nenájdu uplatnenie na Slovensku. A prečo ho opúšťali? No vďaka všetkým vládam od roku 1989. Aj vaša SaS-ka bola v jednej takej vláde, keď mladí, hlavne mladí ľudia odchádzali do zahraničia. A to, čo ste povedal o tej čiernej páske na oči, no tak nie je to čierna páska na oči. Je to morálna povinnosť, úplná samozrejmosť. Ja tomu hovorím ľudskosť, najhlbší ľudský cit, ktorý káže ochraňovať najbezbranejší ľudský tvor, to je dieťa v lone matky.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 15.7.2020 11:42 - 11:45 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Fú, musím sa vydýchať z toho, čo som teraz počul. Ináč ďakujem za slovo.
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, pozdravuje vás bývalá pani poslankyňa Natália Grausová, tlmočím jej slová aj svoje slová. Toto patrí hlavne pre poslancov, ktorí sa hlásia ku kresťanstvu, zvlášť pre novozvolených na tejto strane sály. (Rečník rukou ukázal na pravú stranu.) Osvetľovanie a opakovanie je matkou múdrosti.
Mnoho sa popísalo o sprísnení potratového zákona predloženého poslancami strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Mnoho názorov, blogov, prehlásení, vyhlásení a podobne sme počuli a prečítali od politikov, kresťanov i liberálov, od prolife aktivistov, kňazov i morálnych teológov. Ten za Kotlebu, iný proti Kotlebovi a tak ďalej, tri bodky, do nekonečna. V tomto utápaní sa vo vlastnom egoizme a spleti nezmyselných názorov na tak vážnu a jasnú principiálnu otázku života akoby sa úplne zabudlo na to podstatné, na nenarodené dieťa, na človeka, ktorého možno podľa súčasného zákona beztrestne brutálne zavraždiť. Teraz na tú zábudlivosť môžem poukázať, akurát odišiel zo sály ten pán poslanec, čo hovoril úplne mimo témy.
Pýtam sa, či vôbec, panie poslankyne a páni poslanci, a zvlášť, samozrejme, poslanci a kresťania, si uvedomíte mieru svojej zodpovednosti pri hlasovaní a tvorbe zákonov. Pevne verím, že nebudete falošní kresťania. Uvedomujete si, že ste zákonodarcovia? Uvedomujete si, že teraz môžete zastaviť vraždenie nevinných? Uvedomte si, že ak tak neurobíte a nezahlasujete za novelu interrupčného zákona, každá ďalšia preliata krv týchto detí ostane na vašich rukách.
Áno, vážení poslanci, odmietnutím zahlasovať za život stanete sa pilátmi. Darmo si umyjete ruky. Krv nevinných detí ostane na vašich rukách. A v deň súdu, posledného súdu neobstojí nikto z vás výhovorkou, lebo Kotleba, lebo Mazurek, lebo Mizík. Toto nebude platiť.
Ak pre vás, vážení poslanci, tento zákon nie je perfektný, tak ho predsa môžete pripomienkovať a pozmeňovať, ale vy to predsa dobre viete, aj tí noví už sa to naučili. Tak ani tu nemáte žiadnu výhovorku. Svojím nekonaním a absurdnými postojmi a názormi, vážení poslanci kresťania, niektorí to predviedli v minulom volebnom období, zatvárate nebo nad Slovenskom pre Božie požehnanie a dovoľujete aj naďalej prinášať nevinné ľudské obeti zlému, rohatému Satanovi.
Kiež by ste si konečne uvedomili, že tu nejde o vás, ani o Kotlebu, ale o bezbranného, nevinného blížneho.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.7.2020 11:39 - 11:40 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Lehotský, toľkú stupiditu som nezažil, a to som už piaty rok v parlamente. Toto nedokázal ani pán Poliačik a to bol poriadne číslo. A ináč, toto bolo k téme? Však vy ste uletel ako raketa SpaceX. Prihláste sa u Elona Muska. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.7.2020 17:42 - 17:43 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Perfektne si to rozobral, Miro. Ja to poviem nadsadene. Zásah enviropolície v osadách? Však to je nereálnosť. Skôr budeme kolonizovať Mars. Enviropolícia bude musieť mať špeciálne komando, vycvičené snáď ešte lepšie ako kukláči, keď chce ísť do osád. Však osadníci úplne bez problémov sú schopní zaútočiť na obyčajnú policajnú hliadku v počte dva a niekedy aj desať je málo.
A ešte k množstvu členov enviropolície. Myslím si, že pri súčasnom stave týrania zvierat v osadách bude musieť byť takáto polícia plus to špeciálne komando v každom okresnom meste. Že by nejaká nová environaka ku enviropolícii? Je to nedomyslené. Zvieratá sa majú chrániť, ale treba pri tom chránení používať aj rozum, hlavne pri predkladaní takýchto zákonov.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis