Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

17.9.2020 o 16:01 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2020 15:12 - 15:14 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Správne, Milan! Tento zákon je ohybný prútik, ktorý títo bezchrbtoví prútikári dokážu ohnúť podľa svojich chútiek. Ohýbajú ho už aj teraz, tuná priamo v tejto rozprave, keď hovoria, že všetci boli v Socialistickom zväze mládeže. Áno, skoro všetci boli v Socialistickom zväze mládeže okrem jehovistov a pár ďalších, ale boli to mŕtve chrobáky. No ale čo sa nestalo? Boli tam aj poniektorí ako prebudené agresívne osy šíriace boľševickú propagandu ako pán Dostál, a to dokonca v legendárnom časopise Nové slovo. Tu sme videli, práve videli, ako sa preona..., ako preonačia členstvo v SZM v diskusii o členstve s aktívnym boľševickým aktivistom za reálneho socializmu koncom 80. rokov.
A ako sa teraz teda budú volať nové ulice, keďže tak veľa sa ich buduje? Napríklad: Jazvečia, Transrodová? Alebo či ulica Ondreja Dostála z oa..., z OKS, alebo ulica Ondreja Dostála zo SZM? Ulica Ondreja Dostála, transrodového spred gymnázia? Dostál street? Alebo Ondreja Dostála, slávneho SaS-kára?
A príklad pána Vojtaššáka si veľmi dobre poznamenal. Je to svätý človek, birmovný otec mojej mamy a naňho mi nikto šahať nebude.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2020 14:37 - 14:38 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Takže, pán Dostál, je obzvlášť paradoxné, keď vy ako mladý aktívny zväzák Socialistického zväzu mládeže ste publikoval v Novom Slove a boli tam publikovaní aj komunistickí básnici a ľavicoví básnici. Čiže to keby ste vysvetlil, že či teraz nebude môcť byť pomenovaná nejaká ulica, pretože strašne veľa ulíc sa stavá, tých 25, 30-tisíc bytov, čo sa stavá, tak bude treba veľa nových názvov ulíc, no a že či sa ulica nebude môcť volať ulica Laca Novomeského napríklad. Alebo napríklad Miroslava Válka, starého otca to vášho bratislavského primátora. Takže len toľko. Ďakujem. To je veľký paradox.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2020 10:31 - 10:31 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za všetky faktické poznámky. Tak, pán Pročko, ja vás má tiež veľmi rád. Nuž, ste herec, komediant, tak vás beriem.
A, pán Osuský, prečo spomínate pána Tisa, keď nepoznáte súvislosti danej udalosti. Preverte si, čo, prečo, kde, kedy, ako.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 22.9.2020 10:21 - 10:25 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis

Vážené kolegyne a kolegovia, na stole máme návrh poslancov, skupiny poslancov, medzi nimi poslanci Dostál, Osucký..., Osuský, Benčík, Šeliga, Grendel a iní. Títo poslanci chcú zmeniť pamätný deň vzniku prvej Československej republiky na štátny sviatok. Môj názor - sú to práve tí poslanci, ktorí majú zjavný problém stotožniť sa so vznikom samostatného Slovenska. Preto si idealizujú a ostatnému, ostatným ľuďom a národu chcú idealizovať prvú Československú republiku. Ona ale ideálna nebola. A nemala ani nijakú bohvieakú humanistickú tradíciu, ako sa píše v dôvodovej správe.
Boli Slováci za Masaryka štátotvorný národ? Jeden má taký názor, druhý má taký názor. Môj názor je taký, že keď boli, tak iba na papieri. A prečo? Lebo papier veľa znesie. Pittsburská dohoda bola iba na papieri. Čechoslovakistická vláda ju nikdy nerešpektovala, hoci ju podpísal aj samotný Tomáš Garrigue Masaryk. Podkarpatská Rus mala dokonca v ústave z roku 1920 prisľúbenú autonómiu. Tú porušila Československá republika aj rozhodnutie veľmocí, že podmienkou začlenenia Podkarpatskej Rusi do ČSR bude práve autonómia. Českí predstavitelia sa ku Slovákom správali, ako sa správa koloniálny pán ku svojim podriadeným. Snáď nič lepšie necharakterizuje vzťah českých predstaviteľov ku Slovákom ako výrok Tomáša Garriguea Masaryka pre Le Petit Parisien, opakujem to ešte raz, povedal toto: „Niet slovenského národa, to je výmysel maďarskej propagandy.“ Toto povedal slávny Tomáš Garrigue Masaryk, ktorého niektorí obdivujú.
Ďalší príklad spomenula aj moja kolegyňa, Ottův naučný slovník: „Slovensko bude naší koloniální zemí,“ vážení poslanci, ktorí toto chcete schváliť. Vysokoškolskí profesori považovali za prvej Československej republiky slovenčinu za dialekt češtiny, a nie za samostatný spisovný jazyk. Maďari poznali len národ maďarský a českí predstavitelia len národ československý, tí vrcholoví, ktorí to riadili. Nehovorím o českom národe, českí predstavitelia, vážení páni, budúci kritici vo faktických.
Zo Slovenska sa vytvárala akási koloniálna plantáž, prakticky agrárna krajina, ktorej sa hospodárske otrasy zvlášť dotýkali. A centrálna vláda riešila hladové štrajky ako? No riešila ich streľbou ostrými nábojmi do bezbranných ľudí a väznením štrajkujúcich žien a mužov, robotníkov. Slovenské noviny boli cenzurované tak, že niekedy z nich ostal iba nadpis. Slovenskí vlastenci boli zatváraní, medzi nimi aj otec národa Andrej Hlinka.
Nech ma nikto tuná nebude obviňovať, že som proti Čechom. Pomenúvam iba zvrátenú teóriu čechoslovakizmu, s ktorou nesúhlasila aj časť českej politickej scény, a dokonca to tvrdo kritizovali. Potomkovia zastrelených robotníkov či ich rodinných príslušníkov teraz len môžu krútiť hlavou. Časť mojej rodiny je v Kanade, kde odišli práve kvôli biede a prenasledovaniu práve počas tej slávnej prvej Československej republiky.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2020 10:01 - 10:02 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Osuský, vy ste osobný skoro vždy. Vy rád dehonestujete s rétorickým pátosom, hocikedy, aj keď nemusíte. Ako napr. minulý týždeň ste bľabotali niečo o Edelweisse či Wehrmachte, čo ma síce urazilo, ale nenazval som vás vylízaným čechoslovakistom. Vy dokonca fackáte ľudí. Vždy, keď nemáte argumenty, dehonestujete, zosmiešňujete ako váš kolega, ktorému už vadia aj mobily.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2020 9:39 - 9:40 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Magdaléna, výborne si to zhrnula, aj keď sa ti dostalo zdrvujúcej kritiky. Výborne si dala citát z Ottovho náučného slovníka: „Slovensko bude naší koloniální zemí.“ A ja by som k tomu, k tej citácii citoval slávneho Tomáša Garriquea Masaryka, ktorý pre Le Petit Parisien povedal toto: „Niet slovenského národa, je to výmysel slovenskej propagandy.“
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2020 16:52 - 16:52 hod.

Stanislav Mizík
Pán poslanec, ja som, vy ste hovorili o NATO, ale toto je misia EÚ. Je rozdiel trošku medzi EÚ a NATO, možno v niektorých hlavách je to dokopy. Ďakujem.
Skryt prepis
 

17.9.2020 16:48 - 16:52 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážené kolegyne a kolegovia, na začiatok by som povedal, že Mali, Niger, Nigéria, to je jeden komplex, trošku nižšie Stredoafrická republika.
Vážení poslanci, haló, spamätajte sa! Čo majú robiť slovenskí vojaci v Afrike? Čo tam majú hľadať? Čo tam majú šíriť? Áno, sú tam dlhodobé nepokoje, ale v Afrike vždy boli, sú aj budú. Boli tam, sú aj budú genocídy, kalašnikovy, kópie, mačety. Je to prirodzená súčasť Afriky. Tak ako v našich dedinách sú kostoly, tak v každej dedine v Afrike je kalašnikov, kým nie celá kopa kalašnikovov. Je to iná civilizácia, civilizácia kmeňového myslenia, civilizácia aj náčelníkov, aj šamanov či iných náboženských vodcov. Afriku vycicali iné krajiny, čo my tam máme robiť?
A chcel by som pripomenúť poslancom, zvlášť vládnym, čo bezducho hlasujú a tlieskajú o dušu spasenú pod taktovkou Jožka, že tam nejde o demokraciu, o udržiavanie pokoja, tam ide v prvom rade o nerastné suroviny, ktoré exploatujú zahraničné spoločnosti a cudzie veľké štáty z Európy. Napríklad je to urán, ktorý ťaží francúzska štátna spoločnosť v Nigérii. Je to ropa v Nigérii, tiež ju ťažia zahraničné spoločnosti. No a naši vojaci idú do Mali, aby Francúzi napríklad mohli spolu s Číňanmi pokojne ťažiť urán v Nigérii, lebo to je nárazníková zóna, tie krajiny sú prepojené. Sú tam preto, aby sa spacifikoval celý Sahel.
Kolonializmus je na vzostupe. Dôkazom je, že Francúzsko rozširuje svoju vojenskú kontrolu v regióne a aj my sa tam toho budeme zúčastňovať. Je to neklamný znak, že koloniálny pán sa opäť vracia do Afriky. A Slovenská republika pod vedením modroknižkového Matoviča a nevojaka pána Naďa, bŕŕ, do služby svojmu pánovi.
Francúzsko kradne Tuaregom z oblasti Sahelu urán a iné nerasty, takže žiadne pekné reči, žiadne kecy o demokracii, že zabránime chaosu či nepokojom.
Vládni poslanci, však priznajte, že dostávate Slovensko do role sluhu veľkých krajín a zahraničných koncernov. Poslušne zahavkáte, keď pán prikáže. U nás nám Európska únia a Európska komisia dáva také príkazy, onaké príkazy, taký komisár, onaká komisárka, taká ochrana práv, onaká ochrana práv, a jeden z najväčších hlavných členov EÚ Francúzsko exploatuje cudzie zdroje a malí Afričania hladujú a OSN im posiela múku a ryžu. Tu sa chránia jašteričky, netopiere, transmužovia, transženy. Dieťaťu pomaly nemôžte nakladať na zadok, a tam môžu deti hladovať, žobrať a byť zneužívané.
Hráme sa na demokraciu, ale tam európske štáty a firmy vysokorýchlostne zaviedli anarchiu a európski vojaci chránia skorumpované vlády. Fuj, to je hnus. A my sa máme na tom podieľať. Však predsa sa tam mlátia navzájom moslimovia s kresťanmi, moslimovia s animistami, kmene proti kmeňom, vlády sú skorumpované a toto všetko spôsobili západné štáty.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2020 16:19 - 16:19 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Dostál, hovorili ste o perličke, krásnej veci, čo vyniká krásou, ale hneď na to ste vypľuli pošpiňujúcu slinu zo svojich úst. Ten pakt so SMER-om je váš sen, váš mokrý sen.
A ešte jedno, keď sme hlasovali aj za vládne návrhy, to aj s vami sme mali pakt? Či ako? Však už sa spamätajte, ako sa správate.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2020 16:01 - 16:01 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Blanár, málokedy s vami súhlasím, ale musím povedať, že nevychovanci ako pán Krúpa a pán minister naozaj stále vyrušujú, brblajú, komentujú, popod rúško sa smejú, rušia hovoriaceho. Napríklad u Joža Pročka to beriem, bol humorista a šašo, ale nad tými dvoma sa dá len krútiť hlavou.
Ďakujem.
Skryt prepis