Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.5.2021 o 20:12 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 17:18 - 17:19 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blanár, dva (dve, pozn. red.) poznatky k vašej rozprave.
To, že vo vašej vláde sa spojili protichodné subjekty, je pravda, hoci v prípade Bugára a Danka, predsedu SNS, to bolo trošku ľahšie. Však Dankova mamka bola Maďarka. A že táto vláda síce ľudí približne rovnaké, sú to ľudia z rovnakého súdka, sa štiepi, háda sa, to je tiež pravda. Však sú to profesionálni rozvracači. Oni rozvrátia aj sami seba, aj samotný štát.
A k ďalšej veci. To, že Matovič povedal, že budú ďalší, tak to znamená dve možnosti. A sú to zlé možnosti. Prvá možnosť: Matovič je Nostradamus. Druhá možnosť: Matovič je intrigán a mocichtivý programátor a plánovač. Je to lovec skalpov, ako sa sám vyjadril. Je z kmeňa Komančov, ktorý si naplánuje prepad susedného kmeňa a musí mať skalpy stoj čo stoj. Je to tragédia, keď takýto Tony Komančo-Matovič z bandy Jesseho Jamesa povie, že budú ďalší. Pretože to bude asi pravda. Je to tragédia. Nenávisť zatiaľ vyhráva, ale nič nie je večné.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 15:30 - 15:31 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blaha, počúvajte, na upresnenie jedna faktická poznámka, ktorá je naozaj faktická, pretože pán Mikulec krútil hlavou.
Na YouTube pred dvoma týždňami bol rozhovor pána Mikulca s Hanzelovou a on tam naozaj povedal, že sa dozvedel o nejakej elektronike a pýtal sa Szabóa, či mu nebolo divné brať televízor zadarmo. Dátum 3. 6. 2011, počet vzhliadnutí 22 639. Komentáre nebudem komentovať, ale v nich teda fakt ministrovi Mikulcovi veľmi, veľmi naložili.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 12:21 - 12:22 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán odídený Heger, toho času u pána Kurza, pýtali ste sa, prečo vás ľudia volili? No naleteli na pekné rečičky o zmene, o spravodlivosti. No mnohí, väčšia časť z nich sa hanbí, čo spravili. Mnohí vravia, že si mali radšej ruku odťať.
Vy ste zotročili, zničili národ tak morálne, ako aj ekonomicky, zadlžili ste náš národ na generácie. Vnuci našich vnukov budú splácať tú sekeru, čo ste vy zarúbali.
A teraz moja osobná skúsenosť s ministrom Mikulcom. Nie tak dávno som mu dal interpeláciu na tému neprispôsobivých na sídlisku Podháj v Revúcej. Viete, čo mi odpísal? Citujem... (Reakcia z pléna.) To je rozprava o Mikulcovi.
„Problémy, ktoré v danej lokalite vznikajú, sú zapríčinené všeobecne z tradičného spôsobu života rómskej komunity, to je hlučnejšia komunikácia...“ (Reakcia z pléna. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Pollák, ukľudnite sa, on reaguje na pána predsedu vlády.

Mizík, Stanislav, poslanec NR SR
„... hranie kariet, posedávanie a hlasná komunikácia pred obytným domom a hranie detí.“
Ja by som to dal do tej roviny, ktorá je pravdivá, bude presnejšia. Je to šialený vreskot, hviakot, posedávanie a hádky pri kartách, močení či veľká potreba na trávnik rovno pod okná a nie pri svojom dome. A to hranie detí? To je čmáranie po stenách, hádky, plač, hysterický rykot, podotýkam, do noci.
Toto je vizitka pána Mikulca, takto mi odpovedal. Pomáhať a chrániť, ha-ha.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 11:28 - 11:29 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán minister, to bol teda úžas, čo ste predviedli. Na konkrétne veci, čo uviedol pán Fico, ste nepovedali skoro nič, zvlášť o tých svedkoch na objednávku a o kšeftoch. Kšeftoch vašich. Vaša reč bola v štýle malého chlapčeka, ktorý sa bráni štýlom, ja som nechcel ukradnúť autíčko, to Jožko mi kázal a on zobral tri, bú.
Celkovo ste chcel vyliať špinu na Fica. Vy ste ale vylial iba vedierko. On to dal na pána. On na vás vylial celú cisternu fekál vozu a vaše očistenie nebolo skoro žiadne, len ste sa trošku poutieral vreckovkou. Nepomohlo.
Zažil som prenasledovanie za Ficovej vlády a už som aj za vašej. Som nad vecou. Vaša vláda zaviedla policajný štát.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2021 18:14 - 18:15 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Marian, ďakujem ti za perfektný rozbor podopretý faktami.
K tým peniazom bez označenia účelu. No, sú jasným signálom, že niekoho svrbia dlane. Asi mu chýba súkromné lietadlo alebo iná radosť do života.
A teraz k tým rušičom prejavov. No, je to hrôza. V minulom volebnom období boli len dvaja výtržníci, a to pán Matovič a pán Poliačik. Teraz tu máme celú plejádu rušičov, tak ministrov, ako aj poslancov z vládnej koalície. Vyniká v tom hlavne minister Naď. Ten ako predkladateľ robí smerom k rečniacemu zvuky, pazvuky, kriky, vrčanie.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2021 15:42 - 15:43 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Pán Matovič, pozorne som vás počúval na klube aj tu v sále. Viete, čo ma vôbec nezarazilo, ani trošku som sa nezačudoval? Poviem vám to. Úplne sa splnili moje slová po vytvorení vašej novej či staronovej Hegerovej vlády. Povedal som, že so stopercentnou istotou nastane konflikt SaS a Sulíka s Matovičom alebo Matoviča so Sulíkom. Len som nevedel určiť, kto bude zápalka a kto pušný prach. Teraz viem. Je taká rocková skladba, kde sa spieva: "Hey, hey, hey, stoopid." A platí to pre vaše vládnutie aj pre celú vašu koalíciu. Pri takej obrovskej sekere, takom obrovskom deficite búchať kýblikom kamarátovi na pieskovisku je stupidita. Tak dokedy sa budete pretekať ako malí chlapci, kto ďalej dociká? Kedy dospejete a odídete? Na Kube tak dlho hovoril Fidel Castro a vy ste jeho nástupca a som vám dal krycie meno – Fidól Kastról.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2021 10:02 - 10:03 hod.

Stanislav Mizík
Pán Kamenický, tu v tejto sále pred chvíľou sa splnili moje slová, že sa bude iskriť medzi Sulíkom a Matovičom. Veru sa iskrí, sú pnutia medzi nimi a poriadne. A k tej sekere za 3,5 mld. v skrátenej časovej forme. No čo sa dá čakať keď Matovič cap sa stal záhradníkom. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12.5.2021 16:02 - 16:03 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Takáč, ja osobne som skeptik. Osobne si myslím, že nikým nevolená Európska únia a aj celá Európska únia svojimi požiadavkami a nariadeniami nezabráni tomu, čo sa deje. Napríklad dumpingovým cenám. Celá tá transpozícia je len cirkus. Však celá Európska komisia, Európska únia je založená na tom, že najsilnejší hráči potrebujú trhy. Sú to nemilosrdní predátori. Toto, čo sa deje, už nie je voľný pohyb tovarov a služieb, na čom vznikol predchodca Európskej únie. Teraz je to moloch, nemilosrdný moloch, ktorý si vždy nájde poslušných otrockých pritakávačov, v krajinách, ktoré sú de facto a de iure ovládané.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 20:12 - 20:13 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. No, už to bolo povedané, čo som chcel povedať, ale už som sa prihlásil, tak to poviem. Však opakovanie je matka múdrosti.
Rasťo, správne si pripomenul peniaze pre mimovládky, ktoré rozkladajú tradičné hodnoty, propagujú LGBT, PRIDY, potraty v súvislosti s konzervatívne zmýšľajúcimi poslancami, ktorí nesúhlasia s takýmito hodnotami, poslancami z vládnej koalície. Pri hlasovaní budú mať určite ťažkú dilemu, rozpor vo svedomí. Uvidíme, či podľahnú tlakom, či budú hlasovať srdcom. Mám však temné tušenie, že to bude ťažká schizofrénia.
No a zo slov pána Hattasa, zriaďovateľa marihuanového parku, si nerob nič.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.5.2021 19:10 - 19:11 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Ledecký, hovorili ste o strachu a nenávisti. Už som to viackrát povedal tu v tejto sále. Ja vám poviem, kto má strach. Ste to vy, vaša vláda má strach pred hnevom národa.
A nenávisť? Vaše oligarchistické médiá šíria nenávisť ku názorom, čo len trošku ochraňujúce národné záujmy. Ľudia sa už trestajú a sú ľudia, sú trestaní a súdení oponenti.
A čo sa týka Kisku, keby som nesedel, tak odpadnem. Všetky šialenosti Kisku sú verejne známe a vy o ňom začnete hovoriť. O kriminálnikovi. No bol raz jeden film, ten film sa volal "Bože, ako hlboko som klesla". Bol to erotický film. A vy ste sa vyzliekol celkom dohola. Teda myslenie ste odhalil úplne dohola.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis