Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.5.2021 o 15:42 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.6.2021 15:29 - 15:29 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Pán Žiak, ako človek ste veselá kopa. Tak aj pri takejto neúnosne tragickej udalosti, ako je riešenie neúnosnej situácie v polícii a orgánoch činných v trestnom konaní, vám to poviem odľahčene, aby ste sa spamätal. Vy ste ako malý chlapec, ktorý sa bráni spôsobom: „Ja som nechcel ukradnúť autíčko, to Jožko mi kázal a on ich zobral tri, bú, mamička, prepáč.“ Toto prirovnanie som použil aj včera. Ináč sa to nedá povedať, pretože citovať a rozoberať špinu za ušami Kaliňáka či Fica, keď sa jedná o pána Mikulca a jeho maslo na hlave, je nemiestne. Tu sa jedná o ministra Mikulca a nerozoberáme eseje či literárne dielo o Ficovi, Kaliňákovi či Strapatom.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.6.2021 15:06 - 15:08 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Šeliga, akoto, že sme sa nedozvedeli skoro nič o pánovi Mikulcovi? Pán Šeliga, dozvedeli sme sa celý vagón vecí, súčasný stav štátu je neúnosný, vo všetkých sférach. A Policajný zbor či orgány činné v trestnom konaní nezaostávajú v neúnosnosti, ony sú priam na čele pelotónu neúnosnosti.
Čo iné sa dá povedať o celom cirkuse? Napríklad viď zásah policajnej inšpekcie na NAKE, kde museli rafinovane získavať kópie kópií overené notárom. Či zadržanie Szabóa a jeho obvinenie z korupcie, o ktorej sa vedelo. Zadržanie Pčolinského. Policajti podozrievajú tajných, tajní podozrievajú policajtov. Inšpektori podozrievajú policajtov, policajti podozrievajú inšpektorov. Každý podozrieva každého. Toto snáď nie je normálne, toto je vojna, toto je anarchia, toto je snáď vojna pankáčov. Štát je v rozklade.
Bol jeden najslávnejší francúzsky cirkus, kvôli korone skrachoval, tuším sa volal Slnko, ak ma pamäť neklame. Vláda Matoviča a Hegera ašpiruje na nástupníctvo tohto cirkusu. Už im chýba iba licencia.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.6.2021 10:10 - 10:25 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Šefčík, nuž vy to máte v tom vašom myslení niečo trošku popletené a niečo trošku zablokované, pri všeckej úcte, ale je to tak.
Vy ste vytkol Ficovi, že zosmiešňuje oponentov. No, keby ste nemali ten blok, to zablokovanie, tak by ste si spomenuli, že v zosmiešňovaní je absolútna top jednička Formule 1 váš milovaný Napoleon von Matovič. Urážal a zosmiešňoval pendlerov, že vraj štekajú. Zosmiešňoval, urážal obrovské množstvo politikov, aj tu v sále sú, sypal striekačky a tie jeho plagáty, bannery, kópie peňazí, tie jeho statusy.
A teraz k tej lži ako pracovnej metóde Fica. No tu máte tiež blok. Vidíte jednosmerne. Nehodí sa to na vášho Igora? Doklady na streche, finta s tlačiarenským strojom, jeho diplomovka, ďalšie jeho lži, klamstvá, poloklamstvá. To je nič, pán Šefčík?
A na záver? Nuž ja som nad vecou. Poznám vás, ale dnes to bola a je téma Mikulec a nie eseje či iná literárna tvorba na pána Fica.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 17:18 - 17:19 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blanár, dva (dve, pozn. red.) poznatky k vašej rozprave.
To, že vo vašej vláde sa spojili protichodné subjekty, je pravda, hoci v prípade Bugára a Danka, predsedu SNS, to bolo trošku ľahšie. Však Dankova mamka bola Maďarka. A že táto vláda síce ľudí približne rovnaké, sú to ľudia z rovnakého súdka, sa štiepi, háda sa, to je tiež pravda. Však sú to profesionálni rozvracači. Oni rozvrátia aj sami seba, aj samotný štát.
A k ďalšej veci. To, že Matovič povedal, že budú ďalší, tak to znamená dve možnosti. A sú to zlé možnosti. Prvá možnosť: Matovič je Nostradamus. Druhá možnosť: Matovič je intrigán a mocichtivý programátor a plánovač. Je to lovec skalpov, ako sa sám vyjadril. Je z kmeňa Komančov, ktorý si naplánuje prepad susedného kmeňa a musí mať skalpy stoj čo stoj. Je to tragédia, keď takýto Tony Komančo-Matovič z bandy Jesseho Jamesa povie, že budú ďalší. Pretože to bude asi pravda. Je to tragédia. Nenávisť zatiaľ vyhráva, ale nič nie je večné.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 15:30 - 15:31 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Blaha, počúvajte, na upresnenie jedna faktická poznámka, ktorá je naozaj faktická, pretože pán Mikulec krútil hlavou.
Na YouTube pred dvoma týždňami bol rozhovor pána Mikulca s Hanzelovou a on tam naozaj povedal, že sa dozvedel o nejakej elektronike a pýtal sa Szabóa, či mu nebolo divné brať televízor zadarmo. Dátum 3. 6. 2011, počet vzhliadnutí 22 639. Komentáre nebudem komentovať, ale v nich teda fakt ministrovi Mikulcovi veľmi, veľmi naložili.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 12:21 - 12:22 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán odídený Heger, toho času u pána Kurza, pýtali ste sa, prečo vás ľudia volili? No naleteli na pekné rečičky o zmene, o spravodlivosti. No mnohí, väčšia časť z nich sa hanbí, čo spravili. Mnohí vravia, že si mali radšej ruku odťať.
Vy ste zotročili, zničili národ tak morálne, ako aj ekonomicky, zadlžili ste náš národ na generácie. Vnuci našich vnukov budú splácať tú sekeru, čo ste vy zarúbali.
A teraz moja osobná skúsenosť s ministrom Mikulcom. Nie tak dávno som mu dal interpeláciu na tému neprispôsobivých na sídlisku Podháj v Revúcej. Viete, čo mi odpísal? Citujem... (Reakcia z pléna.) To je rozprava o Mikulcovi.
„Problémy, ktoré v danej lokalite vznikajú, sú zapríčinené všeobecne z tradičného spôsobu života rómskej komunity, to je hlučnejšia komunikácia...“ (Reakcia z pléna. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec Pollák, ukľudnite sa, on reaguje na pána predsedu vlády.

Mizík, Stanislav, poslanec NR SR
„... hranie kariet, posedávanie a hlasná komunikácia pred obytným domom a hranie detí.“
Ja by som to dal do tej roviny, ktorá je pravdivá, bude presnejšia. Je to šialený vreskot, hviakot, posedávanie a hádky pri kartách, močení či veľká potreba na trávnik rovno pod okná a nie pri svojom dome. A to hranie detí? To je čmáranie po stenách, hádky, plač, hysterický rykot, podotýkam, do noci.
Toto je vizitka pána Mikulca, takto mi odpovedal. Pomáhať a chrániť, ha-ha.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2021 11:28 - 11:29 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán minister, to bol teda úžas, čo ste predviedli. Na konkrétne veci, čo uviedol pán Fico, ste nepovedali skoro nič, zvlášť o tých svedkoch na objednávku a o kšeftoch. Kšeftoch vašich. Vaša reč bola v štýle malého chlapčeka, ktorý sa bráni štýlom, ja som nechcel ukradnúť autíčko, to Jožko mi kázal a on zobral tri, bú.
Celkovo ste chcel vyliať špinu na Fica. Vy ste ale vylial iba vedierko. On to dal na pána. On na vás vylial celú cisternu fekál vozu a vaše očistenie nebolo skoro žiadne, len ste sa trošku poutieral vreckovkou. Nepomohlo.
Zažil som prenasledovanie za Ficovej vlády a už som aj za vašej. Som nad vecou. Vaša vláda zaviedla policajný štát.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2021 18:14 - 18:15 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Marian, ďakujem ti za perfektný rozbor podopretý faktami.
K tým peniazom bez označenia účelu. No, sú jasným signálom, že niekoho svrbia dlane. Asi mu chýba súkromné lietadlo alebo iná radosť do života.
A teraz k tým rušičom prejavov. No, je to hrôza. V minulom volebnom období boli len dvaja výtržníci, a to pán Matovič a pán Poliačik. Teraz tu máme celú plejádu rušičov, tak ministrov, ako aj poslancov z vládnej koalície. Vyniká v tom hlavne minister Naď. Ten ako predkladateľ robí smerom k rečniacemu zvuky, pazvuky, kriky, vrčanie.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2021 15:42 - 15:43 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Pán Matovič, pozorne som vás počúval na klube aj tu v sále. Viete, čo ma vôbec nezarazilo, ani trošku som sa nezačudoval? Poviem vám to. Úplne sa splnili moje slová po vytvorení vašej novej či staronovej Hegerovej vlády. Povedal som, že so stopercentnou istotou nastane konflikt SaS a Sulíka s Matovičom alebo Matoviča so Sulíkom. Len som nevedel určiť, kto bude zápalka a kto pušný prach. Teraz viem. Je taká rocková skladba, kde sa spieva: "Hey, hey, hey, stoopid." A platí to pre vaše vládnutie aj pre celú vašu koalíciu. Pri takej obrovskej sekere, takom obrovskom deficite búchať kýblikom kamarátovi na pieskovisku je stupidita. Tak dokedy sa budete pretekať ako malí chlapci, kto ďalej dociká? Kedy dospejete a odídete? Na Kube tak dlho hovoril Fidel Castro a vy ste jeho nástupca a som vám dal krycie meno – Fidól Kastról.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2021 10:02 - 10:03 hod.

Stanislav Mizík
Pán Kamenický, tu v tejto sále pred chvíľou sa splnili moje slová, že sa bude iskriť medzi Sulíkom a Matovičom. Veru sa iskrí, sú pnutia medzi nimi a poriadne. A k tej sekere za 3,5 mld. v skrátenej časovej forme. No čo sa dá čakať, keď Matovič cap sa stal záhradníkom. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis