Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.11.2022 o 17:46 hod.

Mgr. PhDr. PhD.

Ľuboš Blaha

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 17:46 - 17:48 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Pán Šefčík, toto bol úplný holičský masaker motorovou pílou. Vy ste boli v absolútnom tranze. Pena z úst, nepríčetný pohľad. Deväť z desiatich psychiatrov v takýchto chvíľach odporúča Lexaurin. Prosím, nabudúce to skúste. Ja, viete, po takýchto výkonoch sa veľmi čudujem tým prieskumom verejnej mienky, ktoré dávajú OĽANO až 3,9 %. Kde by ste ich, preboha, zobrali? Až 3,9 %. Po takomto niečom musíte klesnúť na nulu alebo k Remišovej na nízkotučné mlieko. Veď toto je úplne výsmech parlamentu, že človek, ktorý sa jedenkrát stretne s výpravcom vo vlaku niekde v Holíči, sa hrá na odborníka na migráciu. Lebo to ste tu predviedli.
Ja vám poviem, kde je zásadný problém alebo zásadný rozdiel medzi tým, čo ponúkate vy v OĽANO a tým, čo ponúkajú všetci normálni ľudia so zdravým rozumom. Pre nás sú na prvom mieste Slováci a pre vás sú na prvom mieste migranti. To je ten zásadný rozdiel. Viete, to vidia aj českí politici, ktorí takisto chránia svoje hranice a svoj národný záujem. Ale vy tu iba šírite sorosovskú slniečkarsku agendu. Nič iné. A potom tu vrieskate niečo o homosexuáloch, o zadkoch? Bavíme sa o migrácii, preboha. Tak sa skúste aspoň venovať problematike.
Viete, ja vám poviem, kde je problém zakopaný. Policajtov na hraniciach medzi Maďarskom a Slovenskom nie je preto, preto nevedia strážiť tých sedem kilometrov, lebo všetci sú nasadení Mikulcom na to, aby kriminalizovali slovenskú opozíciu. Preto je tu ten problém. Preto nedokážete chrániť slovenskú hranicu. A potom tuto Roman, metelesku-blesku, Mikulec odletí do Rumunska a nechá tu migračnú problematiku na miestneho oľaňáckeho Borata.
Gratulujem! Absolútna fraška!
Skryt prepis
 

15.11.2022 12:31 - 12:31 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Pán Mikulec, ja som si do teraz myslel, že vy ste iba neschopný babrák, ktorý nevie chrániť slovenské hranice. Ale vy ste teraz v priamom prenose potvrdili, že vy ste sfanatizovaný slniečkár, ktorý ich nechce chrániť, ktorý tu chce navážať tých migrantov, lebo vraj Schengen je o tom, že nemáme chrániť hranice. To ste povedali. A vraj tu je nejaké slniečkárske uznesenie z Európskeho parlamentu a vy salutujete. Keď Brusel, tak takto vy skáčete. Veď to je neuveriteľné. Vy žijete na inej planéte. Tak tu máme zatvorené hranice s bratským českým národom, sa tu hrnú a hromadia húfy migrantov, vy likvidujete vzťahy s Českom, ešte aj s Maďarskom, Káčer a za daných okolností sa tu vy potľapkávate po ramene sám seba a sta tvárite ako Supermann, ktorý tu zachraňuje Slovensko. Veď to je absurdné. Viete, ten Sýrčan v televízii povedal prakticky o vás, že vy ste very, very open. Po tom, čo som si teraz vypočul, vy nie ste very, very open, vy ste very, very stupid. Ale že very, very. Toto, čo ste tu predviedli, bola zrada slovenských záujmov. Vy máte povinnosť, psiu povinnosť chrániť hranicu a je to 7 km. Róbert Fico to povedal úplne presne. 7 km medzi Čuňovom a Rajkou. A toto vy neviete ustrážiť. A sa tu vyhovárate. Šéf vášho migračného úradu je Orlovský. Zo Sorosovej nadácie Otvorenej spoločnosti. Slniečkár par excellence, ktorý hovorí o migrantoch, že to je, že to sú partneri. To je príležitosť. A takýto ľudia ovládajú migračnú politiku na Slovensku a sa čudujeme, že je tu takýto bordel. Mikulec, Hamran, Orlovský musia ísť okamžite dole. Okamžite.
Skryt prepis
 

11.11.2022 11:10 - 11:10 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Pán Lengvarský, ešte raz, tu hrozí o niekoľko týždňov totálny kolaps nemocníc, vy sa tu ako minister zdravotníctva postavíte a nepoviete vôbec nič, vôbec nič, znôžku fráz. Vy sa tvárite, že riešením tohto celého je to, že sa tu budete ako malé decko vyhovárať neustále na bývalé vlády. Obohratá pesnička dokola, bývalé vlády, tri roky ste tu pri moci, tak keď neviete nič robiť, tak od toho choďte preč, to je jediné politické riešenie, ale nie že sa dokola vyhovárať na bývalé vlády. Vy máte momentálne riešiť to, že idú kolabovať nemocnice, povedzte ľuďom, povedzte pacientom, čo budú robiť v decembri, keď prídu k lekárovi a nebude mať ich kto ošetriť, keď im odkladajú zase operácie, keď môžu prísť o život. Toto povedzte, aké máte riešenie a nie, že bývalé vlády, koho to ešte zaujíma.
Ďalšia vec, vy sa postavíte a poviete, však všetko je v poriadku, memorandum a vy si to tu odfajkávate, a tam to máme výborné, tam to je výborné, toto je skvelé, toto je úžasné. Vy žijete v inej realite? Vy ste politický autista? Vy neviete, čo robia tí lekárski odborári a čo požadujú? A posledná vec, prepáčte, ale vy tu hovoríte, že sú problém platy, tak prečo to nejdete riešiť? Ako je možné, že keď ste mohli futrovať americké farmafirmy počas očkovania, tak ste pomaly chceli očkovať aj bodavý hmyz, ale keď ide o lekárov, tak tým neviete zariadiť ani také mzdy aké požadujú, aby neodchádzali do zahraničia. Vy sa nevyhovárajte na iné vlády! Za iných vlád tu nebol štrajk lekárov, ale za vašej áno. Za iných vlád nehrozilo, že tu bude kolaps nemocníc, ale za vašej vlády áno. Takýto alibizmus aký ste predviedli, to je neskutočná, ale neskutočná hanba a výsmech slovenským obyvateľom.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.11.2022 10:40 - 10:40 hod.

Ľuboš Blaha
taká hanba slovenskej vlády, že sa hanbite aspoň vy traja či štyria či piati, koľkáti tu ste! Veľká hanba!
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.11.2022 10:25 - 10:28 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Keď mal svoj príhovor Laco Kamenický, tak tu boli štyria poslanci vládnej koalície. Keď hovoril teraz Rišo Raši, tak tu boli dvaja. To už nie sú ani Traja mušketieri, to už máme - 50 %. To už jak v tej pesničke Roba Grigorova "Dvaja.", aké krásne je mať rád. Toto je naozaj taký výsmech kolegovia, taký výsmech. Takejto vážnej téme. Ešte raz, kolaps nemocníc, kolaps zdravotníctva, tu ide o život. Ľudia budú umierať, a vy ste tu dvaja. Teraz traja, došiel Šudík, či jak sa volá. Traja. Waw. Áno, Grendel tu byť musí, lebo vedie schôdzu.
Nebláznime. Ježiš, vy sa teraz idete pýšiť tým, že došiel ďalší, že štyria. Výborne, tlieskajme vám. Štyria, je vás 90 dokopy. Vy ste boli vláda 90-tych.
Keď tu boli riešené potraty, tak vás tu bolo 150. Ale, keď sa tu rieši kolaps nemocníc, tak ste tu traja, a teraz kričí jeden, že štyria, že hurá. To nemyslíme vážne.
Ešte raz. Celý tento chaos v zdravotníctve od prvého dňa nastal, od prvého dňa tejto vlády. Spomeňme si na Matovičove atómovky. Celoplošné testovanie, kvôli ktorému umierajú ľudia. Tu Matovič riadil plagiátor Matovič riadil zdravotníctvo. Nie lekári, nie profesori, Matovič, plagiátor Matovič. A teraz vydiera Lengvarskeho, a nedáva mu peniaze, lebo sa nemajú radi. Toto je dráma. On z toho robí melodrámu. Zase máme nejakú telenovelu.
Veď to je tragédia pre tento národ. Ja si pamätám, keď tu protestovali zdravotníci pred parlamentom, a čo ich Mikulcova polícia brala do väzby, pamätáte si to. Som sa s nimi rozprával, hovorili v jakých šialených podmienkach pracujú bez peňazí, nemajú ako uživiť svoje rodiny a boli v prvom nasadení. Boli v prvej línii, sa tu sviečky zapaľovali a podobne. Matovičovci tu robili šou, ale nevedia sa o nich postarať. Toto je taká hanba slovenskej vlády, že sa hanbite aspoň vy traja, či štyria, či piati kolkati tu ste. Veľká hanba.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.11.2022 9:55 - 9:57 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Som veľmi rád, že Laco Kamenický pomenoval tri kľúčové faktory v tejto kríze. Za prvé, kolabujú nemocnice. Ide reálne o život a tuto z vládnej koalície sedia traja mušketieri. Portos, Atos, Aramis a Záborská. Štyria ľudia. Štyri kusy. Kolabujú nemocnice. Tu je naozaj najvážnejší problém, aký môže nastať v krajine a oni sú dneska idú váľať svoje zadky niekam do svojich teplých domov a kašľú na ľudí, že budú umierať v nemocniciach. Toto je tragédia. Kde je premiér? Kde ja pani Čaputová? Ešte raz. Ide skolabovať zdravotníctvo. Kde ste?
Po druhé. Vláda má k dispozícii 35 mld. Dokáže nájsť peniaze na obrnené transportéry. Dokáže nájsť peniaze na to, aby niekde na Ukrajine sa vraždili ľudia. Ale nevie nájsť peniaze na to, aby sme pomáhali našim seniorom, lebo tí budú prví umierať, pokiaľ skolabuje zdravotníctvo. Ale ako povedalo OĽANO, seniori volia SMER, takže o seniorov sa netreba starať. Že, áno. A potom sú tu traja.
Tretia vec. Takéto lekárske štrajky tu boli vždy iba za vlády pravice. Vždy. A to povedal Vlado Baláž úplne presne. V roku 2006, keď tu vládol Dzurinda. V roku 2011, keď tu vláda Radičová a dnes, keď tu vládne Heger. A vždy sme tie vaše špinavosti potom museli riešiť my, keď sme prišli ako ľavica späť k moci. A sem to speje. Vy absolútne neviete nič riešiť. Absolútne nič. To, čo ponúkate Slovensku je len chaos, rozvrat a arogancia. A už to vidia aj lekárski odborári. Konečne. Dobré ráno, stará mama. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vstup predsedajúceho 10.11.2022 9:40 - 9:40 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán podpredseda Blanár veľmi správne upozornil na to, že európske štáty už celé mesiace konkrétne pomáhajú ľuďom a firmám vo svojich krajinách a slovenská vláda sa na ľudí aj na firmy absolútne vykašlala a prichádza až teraz s nejakými omrvinkami. A dôsledkom týchto úvah, aj Juro Blanár to veľmi správne povedal, je výzva k zrušeniu sankcií, ktoré sú príčinou tohto problému a výzva k mieru. Len treba sa pýtať: komu dneska vo svete vyhovuje vojna? Pretože celkom logicky, ekonomicky Európskej únii vyhovuje mier. Komu vyhovuje vojna? Stačí sledovať nárast ziskov a pozrite si, ako rastú zisky ropným spoločnostiam najmä v Spojených štátoch amerických. Nové číslo The Economist hovorí o tom, že Exxon, americká korporácia bude mať najvyššie zisky v celej svojej histórii takmer 20 mld. čistého zisku. Chevron, ďalšia americká korporácia, ropná korporácia zdvojnásobí svoje zisky. Bude to takmer 12 mld. dolárov. Len pripomeniem, že v kampani, v americkej kampani naliali ropné spoločnosti, či už do demokratov alebo republikánov 87 mil. dolárov. Exxon dal Bidenovým demokratom 5 mil., Chevron dal 1,5 mil. Bidenovým demokratom. Tu máte otázku alebo odpoveď na to, prečo je tu vojna.
Prečo Američania neustále futrujú peniaze do Ukrajiny? Prečo neustále predlžujú túto vojnu? Pre ľudia umierajú na Ukrajine a prečo Európa trpí.? Pretože potrebujú, aby rástli zisky amerických korporácií, ktoré ich financovali vo voľbách. Je to veľmi jednoduché. Tu máte odpoveď na všetky otázky. A na Slovensku sa musíme pýtať, kto chce vojnu a kto chce mier. Ľavica chce mier ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2022 17:16 - 17:18 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Zásadný problém je a upozornil na to pán predseda, že Matovič s Lipšicom zneužívajú systém trestného práva na kriminalizáciu opozície, ale ako bonus zisťujeme, že ho používajú ešte aj na vydieranie vlastných koaličných partnerov. Lebo ako inak čítať to, že sme tu mali obvinenia Pčolinského, Linharta, Borguľu a ja sa stavím s vami, že každú chvíľku kvôli Matovičovej pomste teraz príde nejaká NAKA vykopnúť dvere niekomu zo SaS-ky. To je 100-percentné. Na to sa pripravme. A Sulík myslím si, že už ráta dni, kedy to príde. Toto jednoducho je systém práce Igora Matoviča a Daniela Lipšica. Ale takto preboha nemôže fungovať právny a demokratický štát. Toto mi dokola hovoríme.
A viete, keby to boli iba v rovine, že sa tu obviňujeme, ale opakujem, po vás ostávajú mŕtvoly. Pán predseda spomínal advokáta Krivočenka. Ja opätovne spomínam Milana Lučanského, pretože na Slovensku je pre mnohých ľudí hrdinom, lebo naozaj zatváral tých ťažkokrkých mafiánov. Bol to hrdina.
A viete, kto stál za jeho prípadom? Lebo to meno tu bolo dneska veľakrát spomínané. Kto bol ten hlavný udavač, ktorý svedčil v neprospech a vymýšľal si špinu na Milana Lučanského. No, bol to Bernard Slobodník. A potom ešte pán František Böhm, ktorý sa záhadným spôsobom za samovraždil , lebo tu sa za samovražďujú každý. Ešte dokonca aj Milan Lučanský si údajne samo vylúpol oko. A takéto nezmysly tlačíte slovenskej verejnosti.
Čiže Bernard Slobodník a kto bol advokátom Bernarda Slobodníka v tom čase, keď obviňoval Milana Lučanského? No, Daniel Lipšic. A teraz jeho Úrad špeciálnej prokuratúry vyšetroval potom toho Milana Lučanského a robí túto špinu. No, tak tam sú také prepojenia, že to nemôžeme jednoducho ignorovať. A keď dneska ešte spomeniem, že pána Slobodníka obhajuje pán Kubina, ktorý bol poradcom prezidentky Čaputovej. Toto je jedna obrovitanská mafia.
Skryt prepis
 

6.10.2022 16:46 - 16:46 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán Šeliga, my sa tu rozprávame o takých veciach ako je smrť Milana Lučanského, ako je vydieranie, ako je vyhrážanie sa zabitím detí, čo robili tzv. čurilovci. Rozprávame sa o veciach, o zničených životoch a vy to takým, prepáčte, chrapúnskym spôsobom bagatelizujete, že sa zamýšľam nad vašou etikou, nad vaším svedomí, veď preboha je úlohou parlamentu, aby diskutoval o takýchto strašných veciach, pokiaľ sa na Slovensku dejú. Ale o tom ešte budem viac hovoriť vo svojom príhovore, len teraz mi dovoľte, zaujala ma vaša poznámka, že my sme tu kradli, a to ste si teraz dosvedčil tým, že sa priznali nejakí úradníci štátu ako Mako a Slobodník, k tomu, že kradli a že teda brali úplatky. No dobre, vy teda si myslíte, že strana SMER musela nevyhnutne o každom jednom úradníkovi vedieť čo robí, hej. My sme sa v nedeľu dozvedeli, že aj vy ste bol náš úradník. Pani Kolíková v televíznej diskusii povedala, že vy ste pracoval ako úradník na ministerstve spravodlivosti počas vlády Roberta Fica. Čiže len, aby som tú vašu konštrukciu teraz nejak rozvíjal, keby ste vy ako pán Šeliga, zobrali úplatok, tak je to vina Roberta Fica a strany SMER, to nám chcete povedať? Rozumiete ako je to absurdné? Ešte absurdnejšie asi je to, že vy ako úradník štátu, ako de facto náš úradník, ste tu potom robili majdany a snažili ste sa zvrhnúť vlastnú vládu. Preboha, človeče, ako vy dokážete sám so sebou žiť? Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.9.2022 15:25 - 15:40 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za reakcie. Ja môžem potvrdiť, keď sme, keď ste viacerí hovorili o tom aké skúsenosti majú policajti s pánom Mikulcom či pánom Hamranom, oni týmito ľuďmi pohŕdajú. Ja chodím na výsluchy prakticky ako na klavír, pretože mám svoje názory a to samozrejme je trestné v demokracii a slobode. Ale policajti, radoví policajti mi veľmi úprimne povedia, no prvá vec, ktorú sa ťa vždy spýtajú, keď je pred referendom, kde to môžme podpísať. Lebo oni majú plné zuby tejto vlády, tak isto ako každý sektor tejto verejnosti. A viete, ja už mám aj taký pocit, že, že sa zbytočne venujeme OĽANO, veď to je mŕtvy projekt, to je koniec, chlapci, šlus, definitíva. Máte momentálne osem percent, po zime budete mať nula celá osem percent. Však to je úplne zrejmé. Však nemáte vládu, máte tu nejaký menšinový nejaký blázninec. A to myslíte, že toto bude stačiť, hej, že dojde Matovič a nakričí tu na ľudí. Však to už nikoho nezaujíma. To tu robí už tri roky, to už je naozaj číslo, ktoré je obohraté. Už ani v cirkuse by ho nechceli.
Takže poďme sa venovať skôr tomu, kto ho ešte drží pri tom koryte. Kto to ešte stále drží túto vládu? No je to Čaputová. A toto je naozaj veľmi zvláštne, že mala možnosť, ústavnú možnosť ako zrušiť túto vládu, ako vás vypnúť referendom. Mohla vypísať referendum na 29. októbra a bolo by vybavené. A čo spravila ona? Sa tam vyhovára na ústavných právnikov. Zvláštne, že v prípade americkej obrannej dohody nejaké pochybnosti, ktoré priniesol len taký generálny prokurátor Maroš Žilinka a ďalší významní právnici, dokonca ústavní právnici, to nevadilo. To sa nebolo treba na Ústavný súd obrátiť. Vtedy nie. Vtedy to do sekundy, išla si nohy polámať, aby to mohla podpísať, aby americkí kamaráti boli šťastní. Ale v prípade referenda, najvyššej formy priamej demokracie, keď v Ústave je napísane, že suverénom je ľud, tak sa jej zdá byť pochybné, či môže ľud povedať, že už si neželá vládu, túto vládu. Veď to je absurdné. Čaputová kryje Matoviča. Bodka.
Skryt prepis