Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.2.2021 o 10:41 hod.

Mgr. PhDr. PhD.

Ľuboš Blaha

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:41 - 10:43 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Pán kolega za normálnych okolností keby sme tu mali normálnu vládu, tak pri takomto bode by nastalo nasledovné. Prišiel by minister financií Heger s takouto buchlou, hodil by ju na stôl, že na tu máte plán obnova a vypálil by nám rybník. Viete si to predstaviť tú šou, by došiel s takým šviháckym úsmevom, že vy tu niečo chcete, nech sa páči. To by bolo krásne, to by ste politicky vyhrali. Prečo to neurobil? Prečo? Lebo nič nemá. Lebo absolútne nič nemá. Veď to je krásny dôkaz. Takto by to fungovalo za normálnej vlády, že by ste tu diskutovali s bývalým predsedom vlády, s bývalým ministrom práce, s bývalým ministrom financií o veciach, ktoré vecne navrhujete, bola by to odborná diskusia. A namiesto toho tu počúvame nejakého Šudíka, pani Tabak tu má, je zaľúbená a podobne. Veď takýmto spôsobom nemôžeme fungovať v normálnych odborných diskusiách v parlamente. Viete aj to čo niektorí kolegovia naznačili, že ten plán obnovy nemôže byť teda všeobjímajúci a že teda nemôžeme ho tie peniaze určiť na čokoľvek. No to je pravda. A môžme byť inteligentný ako to robia iné krajiny. Máte v pláne obnovy sociálne bývanie, máte, teda v tej, v tých regulách Európskej únie. Prečo teda nevyužijeme

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec máte reagovať na pána poslanca Suju.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
No však hovorím, pán Suja hovoril vo všeobecnosti ja sa snažím konkrétnejšie. Prečo nemôžme tie peniaze využiť na bytový fond, na tie vaše predvolebné sľuby. Alebo to isté platí o cestovnom ruchu, tak je obrovská téma v celom, v celom balíku plánu obnovy zelená ekonomika. No vy viete krásne tie peniaze potom posúvať na cestovný ruch, ktorý budete robiť takzvaný zelený cestovný ruch, to znamená, tento spôsob podpory turistiky.. Ale toto vy nerobíte, vy nemáte tú inteligenciu. Alebo by ste mohli pomáhať ľuďom, tým najbiednejším a tým, ktorí sú najviac ohrozený krízou. Čiže páni kolegovia očakávali sme normálnu diskusiu, že sa budete vecne baviť, o tom s čím prichádzate pre Slovensko a pre jeho budúcnosť a na miesto toho sme tu počúvali ľúbostné verše pani Tabak.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:28 - 10:30 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie v rozprave 26.2.2021 10:10 - 10:20 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 10:04 - 10:06 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 9:39 - 9:41 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.2.2021 9:39 - 9:41 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 18:08 - 18:10 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 18:08 - 18:10 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie v rozprave 25.2.2021 17:40 - 17:41 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
však haha, veď to je liek na svrab a tým pádom to si treba dávať medzi perie a podobne. Váš vlastný premiér sa priznal k tomu, že používal iný experimentálny liek Izoprinozín. Viete na čo sa používa primárne Izoprinozín? Na bradavice na pohlavných orgánoch. To znamená, že Igor Matovič má tento problém? Alebo sa snažil využívať ten liek aj na to iné čo je určený, to znamená ako antivirotikum a snažil sa možno zbaviť vírusu.
Ale to isté platí aj o Ivermectine. On je primárne určený na svrab, ale má antivirotické účinky a práve tie môžu pomôcť zabiť ten vírus, ten COVID. A je to niektorými lekármi odporúčané, ale vy najmúdrejší, je to liek na svrab, takže to nemôže byť použité. Takýmto spôsob pokiaľ budete postupovať pri experimentálnej liečbe, tak budeme naozaj iba rátať mŕtvych. Ale pokiaľ chceme Slovákom pomáhať, tak im preboha pomáhajme naozaj. A ponúknime im aj možnosť kúpiť si Ivermectin a o tom by som mohol veľmi dlho hovoriť, ale obávam sa, že mi vypršal čas, že. Ďakujem veľmi pekne za pozornosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 25.2.2021 17:20 - 17:21 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážený pán minister, ctené dámy, vážení páni, dovoľte, aby som sa vyjadril aj za poslanecký klub strany SMER - sociálna demokracia, ktorá už ústami viacerých našich kolegov avizovala, že nebudeme hlasovať za predlžovanie núdzového stavu a budeme proti. Čiže pána ministra som práve prekvapil, som veľmi rád, prišiel práve teraz. Takže mohol by som teraz byť veľmi emotívny. Mohol by som byť teraz naozaj veľmi tvrdý voči vládnej koalícii, ale dovoľte vám hneď na úvod povedať, že sa pokúsim byť čo najzmierlivejší. Aj preto, že sme sa pred chvíľkou vrátili z poslednej rozlúčky s naším drahým priateľom Ľubom Petrákom a myslím si, že teraz nie je čas na krik a budem sa snažiť formulovať svoje argumenty vecne a zmierlivo.
Vy viete, že na Slovensku je obrovské množstvo hnevu, bezmocnosti, zúfalstva. Viete, že to nie je náhoda, ale je to tým, že vláda Igora Matoviča je zodpovedná za to, že Slovensko sa prepadlo na posledné miesto zvládania COVIDU. Sme najhorší na svete v počte úmrtí v pomere k nášmu obyvateľstvu, sme najhorší na svete v počte hospitalizácií v pomere k nášmu obyvateľstvu, a to sú veci, ktoré sú neodškriepiteľné. To znamená, vy musíte cítiť určitú zodpovednosť bez ohľadu na to aké je vaše politické tričko, akú máte chuť obhajovať vládu Igora Matoviča. Ja som presvedčený, že vám teraz tu nemusím po vás kričať ani vrieskať, vy viete, že ste zodpovední. A myslím si, že v tejto fáze priniesť ako riešenie núdzový stav, ktorý zjavne nepomáha, je vykopávaním otvorených dverí. Je to niečo, čo nemôže pomôcť práve preto, že tu už niekoľko mesiacov a stále sme najhorší na svete. Dokonca vďaka tomu sme sa prepracovali na to najhoršie miesto. A už tu to padlo viackrát, no človek nemusí mať nejaké bohvieaké analytické myslenie, ale stačí úplne obyčajná škôlkarská, vylučovacia metóda. Iné štáty sú na tom lepšie, my sme na tom najhoršie. Čo robíme inak ako iné štáty?
Teraz hlboký nádych, premýšľajte, nie je to náhodou celoplošné, povinné testovanie? Je. Celoplošné testovanie, s ktorým prišiel Igor Matovič niekedy na sklonku jesene, ako s tým geniálnym nápadom, s tým Slovenským národným povstaním, alebo myslím, že povstanie to bola terminológia tuto pána ministra v maskáčoch, atómovou bombou, ktorá mala vyriešiť problém COVIDU na Slovensku. Kde máte to riešenie, sme najhorší na svete. Iné krajiny povinne netestovali a nie sú najhoršie na svete. Toľko ľudí neumiera a toľko ľudí nie je hospitalizovaných, a potom sa pozrieme, čo hovoria odborníci, lebo z nás tu asi nie je nikto epidemiológ, aspoň neviem o tom. Odborníci hovoria úplne jasne, že celoplošné testovanie zvyšuje mobilitu, pretože ľudia sa musia ísť chodiť povinne, v pravidelných intervaloch testovať. Oni tam prídu, poznáte tie fotografie a zábery z tých obrovských šórov, kde tam spolu musia tráviť čas, takto sa šíri COVID, lebo máme britskú, britskú mutáciu, ktorá je ďaleko nákazlivejšia a sme v situácii, že sme potom najhorší na svete a ľudia umierajú. A ja len neviem pochopiť jedno, takéto evidentné fakty, že celoplošné testovanie vedie k väčšej mobilite a vedie k väčšej úmrtnosti na Slovensku, nedokáže presvedčiť Igora Matoviča, pretože je taký tvrdohlavý, a tak veľmi sa zamiloval do tej myšlienky, že je spasiteľ sveta a že teraz ten jeho nápad prinesie na Slovensko svetlejšie zajtrajšky, že je absolútne neochotný zmeniť svoju politiku v tomto smere. Viete, nám môže byť v zásade úplne jedno
====
Skryt prepis