Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 18:39 hod.

Mgr. PhDr. PhD.

Ľuboš Blaha

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 18:39 - 18:41 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Pán poslanec presne ako sme aj tušili, už o chvíľku je ohlásená tlačová konferencia OĽANO a SME RODINA, že sa dohodli, tým pádom Boris Kollár zradil. Len, aby ľudia, ľudia vedeli vonku, Boris Kollár, ako vždy zradil.
K tomu vášmu prejavu, ja naozaj nepoznám žiadneho veriaceho kresťana, ktorý by tak dehonestoval pápeža, ako sú predstavitelia OĽANO a predstavitelia tejto vlády, ktorí sa oháňajú kresťanstvom v každej druhej vete. Preboha, však oni spravili z pápeža nástroj v očkovacej kampani. Ako takto ho dehonestovať? Oni, oni ho premenili na merkantil na kľúčenku. Veď to je príšerné preboha. Bolo tu za kresťanstva pokiaľ viem bolo miluj blížneho svojho a nie očkuj blížneho svojho. Ako takto môžu zneužívať hlavu katolíckej cirkvi ja tomu naozaj nerozumiem a chcel by som vedieť čo by tak pápež povedal na to rozoštvávanie ľudí, ktoré tu oni robia.
Preboha, ako je možné, že ľudí vonku, ktorí majú svoje rodiny, ktorí majú svoje vzdelanie, ktorí majú svoje, svoju dobrú povahu a chcú aj za niečo bojovať nazývajú dezolátny dobytkom, luzou, ako si to vôbec môžu dovoliť preboha. Ako naposledy takýmto spôsobom urážal bežných ľudí Hitler, keď hovoril o židoch v druhej svetovej vojne. Si to uvedomujete, že hovoríte o slovenských občanoch?
Ja si myslím, že keby toto vedel pápež, tak sem za vami určite nepríde a s takými ľuďmi ako ste vy sa určite nestretne. Spĺňate všetky definičné znaky fašizmu. Nielen, že rozdeľujete ľudí na podľudí a nadľudí. Vy ich dehumanizujete. Ako môžete ľudí nazývať dobytkom a luzou preboha. A vy ignorujete ústavu, kriminalizujete opozíciu a ešte aj robíte medicínske pokusy na ľuďoch ako Mengele, to znamená, čistí fašisti, vy ste čistí fašisti a ešte máte na čele generála Pinocheta, či Lengvarského, či ako ho nazývate.
Toto je čistý fašizmus. Už si k tomu iba zahajlujte a budete takí ako Adolf Hitler.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 12:23 - 12:25 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Pani Pleštinská, vyhovárať sa ešte aj v tomto na opozíciu, to je úchvatné! Ja mám niekedy pocit, že tu nevládnete vy, ale vládne tu stále Robert Fico. Vy sa neustále vyhovárate na SMER a opozíciu.
V skutočnosti táto diskusia nie je o tom, či sme proti alebo za očkovanie, už to konečne pochopte. Táto diskusia je o tom, či sme za slobodu alebo za fašizmus. My sme za slobodu a dobrovoľnosť, vy ste za očkovací fašizmus. Takto to na Slovensku momentálne je nastavené. O tomto sa dneska bavíme.
Ja som si so záujmom vypočul pani Hajšelovú a pána Svrčka za klub SME RODINA. Predpokladám po tých slovách, že budú hlasovať proti a rovnako aj celý klub SME RODINA , ale rovno ich vyzývam, zablokujte tento fašistický návrh zákona na koaličnej rade. Lebo to je váš najväčší tromf. Darmo budete dneska rozprávať, že ste proti, ak umožníte cez koaličnú radu, aby takýto návrh zákona prešiel. Čiže, prosím vás, v mene ľudí, vyzývam vás k tomu, zablokujte takéto nezmysly, ako je hraničná karanténa, ako je apartheid v reštauráciách a v prevádzkach, na koaličnej rade.
Viete, nechcem tu tú agresivitu a nenávisť. Mne ľudia píšu, ktorí sú zaočkovaní, že my chceme mať dobré vzťahy s ľuďmi, ktorí sú nezaočkovaní, chceme, aby na Slovensku panovala jednota, nechceme nikoho nútiť. Takto to vidia zaočkovaní ľudia. Aj opačne, ľudia chcú byť v jednote. To len vy s médiami tu zasievate neustále nevraživosť. Opakujem, Slováci sa nemôžu deliť na nadľudí a podľudí. Sme všetci občania tohto štátu a máme mať rovnaké práva.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 23.7.2021 11:28 - 11:55 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Nebojte, pán predseda, trafím kolík po hlavičke, bude to úplne v poriadku.
SMER – sociálna demokracia, vážené dámy a páni, bude hlasovať tak proti skrátenému legislatívnemu konaniu, ako aj proti samotnému návrhu zákona, ktorý považujeme za protiústavný, diskriminačný, segregačný, zákon, ktorý zavádza apartheid na Slovensku. Očkovací apartheid. A to treba povedať úplne na rovinu. A robiť takéto doslova fašizoidné zákony v skrátenom legislatívnom konaní je taký absolútne arogantný nonsens, aký tu na Slovensku nikdy nebol. Ako si takéto niečo môžte dovoliť? Vidíte tých ľudí, ako protestujú pred parlamentom? Choďte im to povedať, pán Lengvarský, choďte sa tam pred nich postaviť, choďte im vysvetľovať tie vaše nezmysly! Nie, vy sa tu schovávate ako také potkany. Schovávate sa pred ľuďmi a bojíte sa ich a ponad ich hlavy zavádzate obmedzovanie ich ľudských práv, už ústavných práv.
Ja rozumiem tomu, že vy veríte tomu, že vakcinácia je spása, nech sa páči. Najľahšie je urobiť z nás, ktorí kritizujeme diskrimináciu antivakcerov, ale my nie sme antivakceri. My nie sme proti očkovaniu. My len hovoríme, že ľudia majú právo dobrovoľne sa rozhodnúť, či podstúpiť nejaký medicínsky zákrok, ktorý je v experimentálnej fáze, alebo nie. To je celé, čo hovoríme. A toto si treba uvedomiť.
Sme v úplne inej situácii, ako je tá, o ktorej hovoríte z dejín, že tu boli nejaké vakcíny, že tu pomohli a tak. Na základe tejto, na základe minulých vakcinácií vy neviete extrapolovať, že takto to isto bude fungovať aj teraz, že to bude úspešné, to sa nedá, to nie je vedecké! Čo keď sa stane, že o niekoľko rokov, o niekoľko mesiacov začnú dobiehať vedľajšie účinky vakcíny proti COVID-u? Čo keď sa to stane? Kto si to zoberie na zodpovednosť? Už teraz zomierajú ľudia. To nie je otázka nejaká hypotetická. Môžete povedať, že v malých počtoch, v Holandsku hovoria o 280 ľuďoch, na Slovensku sa hovorí o jednom, dvoch, troch, štyroch, mágia, ale zomierajú. A teraz vy chcete povinne očkovať ľudí na Slovensku, keď výsledkom tohto môže byť smrť? To myslíte vážne? Akože ruská ruleta? Roztočíme povinne, ľudia, na koho to padne? O tomto to je. Vy nemôžete ľudské práva ľudí zobrať za žiadnych okolností, najmä nie, pokiaľ hovoríme o, opakujem, experimentálnej vakcíne alebo o vakcíne, ktorá dostala na používanie povolenie iba podmienečne. A toto je základom nášho sporu.
Ja som presvedčený, že takéto niečo robiť v skrátenom legislatívnom konaní a ešte som tu počúval pána Dostála, že lebo sú ohrozené ľudské práva. Však ľudské práva ohrozuje práve tento návrh zákona, pretože v ústave je úplne jasne napísané, že je zakázaná diskriminácia, že sme rovnoprávni, že tu nemôžeme ľudí deliť na očkovaných a neočkovaných a podľa toho im prideľovať, či majú také alebo onaké práva. Takto to jednoducho nejde! Ľudia sa môžu deliť na dobrých a zlých, ale určite nie na očkovaných a neočkovaných a podľa toho ich teraz terorizovať!
Opakujem, pripomína to historické obdobia, ktoré mali prívlastok buď fašistické, autoritárske, rasistické, segregačné, alebo diskriminačné. Je to úplne to isté, ako bola segregácia po druhej svetovej vojne, ale aj ďaleko dávno predtým v Spojených štátoch amerických, kde Afroameričania nemohli chodiť do reštaurácií, nemohli sedieť v autobusoch, nemohli robiť veci, ktoré robili tzv. bieli. Pripomína to juhoafrický režim apartheidu, kde sa segregovalo, oddeľovalo, obyvateľské africké a obyvateľstvo, ktoré malo bielu farbu pokožky. Spomeňte si na to! Spomeňte si na argumenty asi vášho obľúbenca, začínam mať pocit, nacistického ideológa Rosenberga, ktorý písal: "Iba tí, ktorí majú správnu krv," tá analógia je úžasná, "tí, ktorí majú správnu krv, tak iba tí majú mať práva, a tí, ktorí nemajú tú správnu krv, tak tých treba vyhlásiť za podľudí." Toto hovoril Rosenberg, Hitlerov ideológ. A dneska počúvam to isté.
Dneska hovoríme, že pichneme včeličku do krvičky a už môžeš mať práva, ale keď nebude včelička v krvičke, tak práva nemáš a budeš žiť v apartheide. Najskôr ti zakážeme chodiť do reštaurácie, potom ti zakážeme chodiť do, cez hranice, to už urobili, potom zakážu našim deťom chodiť do školy a salámovou metódou nám zoberú všetky práva. Tak keď sa budeme pozerať, prizerať sa tomuto, tak dopadneme presne ako v tretej ríši Nemci a celá Európa, že nás zvalcujete tým vaším očkovacím fašizmom a povedzme to na rovinu, toto je očkovací fašizmus.
A tí ľudia vonku to veľmi dobre vedia a opakujem, pán minister, choďte im to vysvetliť, nebojte sa, ste vojak, mali by ste mať nejakú odvahu a keď ste aj ten generál, tak myslím si, že by ste nemali byť zbabelý a sedieť tu a mali by ste ísť medzi ľudí.
Dámy a páni, keby to bolo aspoň nejakým, keby to malo aspoň nejaký epidemiologický zmysel, ale povedzte mi, aký epidemiologický zmysel má napríklad to, že vy ste zrušili cestovný semafor, ktorý ste tu propagovali niekoľko týždňov, si pamätám, Klus bol pomaly, vyskakoval jak z ladničky, cestovný semafor, rozdelíme krajiny na zamorené, na menej zamorené, žlté, zelené, oranžové, neviem aké, a podľa toho vás pustíme alebo s testom alebo bez testu. To dávalo zmysel? No tak keď dôjde niekto z Indie, zo zamorenej Indie, tak logicky chceme, aby sa dal otestovať alebo aby šiel do karantény. Fajn. No ale keď niekto príde z Rajky alebo z Hainburgu, kde je taká istá epidemiologická situácia ako na Slovensku, že nikto momentálne nemá hádam COVID alebo veľmi málo ľudí, tak asi od nich nebudeme očakávať 14-dňovú karanténu, že nie? A ničiť životy ľudí.
No ale to ste vy presne spravili. Zrazu ste vyčiarkli z jedného dňa na druhý Klusa a zrazu z toho bol Lengvarského návrh, karanténa 14 dní. Protiústavný. No a už to Ústavný súd povedal a vy ste ho úplne arogantne spláchli a prijali ste si novú vyhlášku, ktorou ste to obišli. Opakujem, tá analógia s tým fašizmom je neuveriteľne, neuveriteľne dobrá.
Aký to má epidemiologický zmysel? Povedzte mi. Aký má epidemiologický zmysel, že človeka, ktorý príde z Rajky, strčíte na 14 dní do karantény? Zdravého človeka. Aký? A potom na druhej strane človeka, ktorý je zaočkovaný a prišiel povedzme z nejakej zamorenejšej krajiny, toho ani neotestujete. A pritom dobre viete, že tá očkovacia látka ani podľa vašich vlastných vedcov nebráni šíreniu, nezastavuje kompletne šírenie. Ten človek ďalej môže šíriť vírus, dokonca ho ďalej môže dostať.
Ja som sa teraz veľmi dobre zabával na tom, že ma tu ministerstvo tuto pána Lengvarského, zdravotníctva obviňovalo, že aké šírim klamstvá a deň nato im prišli výsledky výskumov z Veľkej Británie a z Izraela, kde sa ukázalo, že prinajmenšom 40 % ľudí, ktorí sú dneska v nemocniciach vo Veľkej Británii, sú zaočkovaní. Pán minister, zázrak! Ako je to možné? Povedzte, vysvetlite mi, ako je možné, že zaočkovaný človek dostane deltu, veď ste vraveli, že bude chránený. Ja by som vám odpustil možno dvoch-troch zblúdencov v nemocnici, ktorí to dostali, lebo si poviem, no dobre, tak však z tých miliónov jeden, dvaja. Štyridsať percent! Pôvodne médiá tvrdili 60 %, potom sa opravili, fajn, beriem. Štyridsať percent, veď to je skoro polovica! Polovica zaočkovaných, polovica nezaočkovaných. Aký je potom rozdiel, či sa zaočkujete, alebo nezaočkujete, keď ste v tej istej nemocnici vo Veľkej Británii?
Z Izraela máme podobné správy, že tá účinnosť vakcíny Pfeizer voči delte je na úrovni nejakých šesťdesiatich vyše percent. To je tá záchrana? Kvôli tomuto teraz ideme nútiť ľudí, aby sa očkovali a riskovali možno aj smrť alebo iné vedľajšie účinky? Toto chcete povedať ľuďom? Viete, vy sa môžete tváriť, že to je ďalej dobrovoľné. Ale ako je to dobrovoľné, pokiaľ nepustíte človeka cez hranice, nepustíte človeka do reštaurácie, nepustíte človeka nikam, ani na kultúrne podujatie, ešte mu potom decká, zakážete, aby chodili do školy, zober... vyhodíte ho zo zamestnania, toto bude nasledovať, to je salámovka ako stvorená, a vy budete potom sa tváriť, ale veď to je ďalej dobrovoľné. Asi jak to celoplošné testovanie, aj to bolo dobrovoľné. Síce by vás vyhodili z roboty a umreli by ste od hladu, ale dobrovoľne.
To nemyslíte vážne! Takéto počúvam od tzv. liberálov? Dostál? Osuský? Oni sa tu oháňajú liberalizmom? Však liberalizmus hovorí o slobode. To bol ten liberalizmus, ktorý celé stáročia hovoril, že štát nemôže zobrať ústavné práva a základné práva a slobodu ľuďom za žiadnych okolností. Za žiadne verejné dobro, kolektívne dobro. To boli tí Popperovia a Hayekovia, že v mene veľkých ideálov neberme ľuďom ich základné práva. Nikdy nemôže byť jeden človek prostriedkom pre nejakú kolektívnu dobrú vec. Toto ste hovorili. Tak ste nás naháňali, aj nás socialistov, ktorí hovorili niečo iné. A zrazu prví v rade sú liberáli, ktorí by zobrali slobodu všetkým len preto, že sú presvedčení o tom, že vakcinácia, experimentálna vakcinácia funguje.
Ale opakujem, ja vám neberiem ten váš názor. To, čo ja považujem za najobludnejšie, je to, ako vy rozdeľujete spoločnosť. My chceme na Slovensku zmier. My nechceme, aby sa ľudia delili na očkovaných, neočkovaných, ľudia sú Slováci na Slovensku alebo občania Slovenskej republiky. A nemôžme ich deliť podľa toho, ako sa rozhodli v zdravotníckej otázke. My sa na to nemáme právo ani pýtať, preboha! A nieže ich deliť na to, že či sú lepší alebo horší na základe toho, ako sa rozhodli.
Štát dneska cez ministerstvo pána Lengvarského financuje neuveriteľnú miliónovú kampaň v médiách na to, aby terorizovali, šikanovali a okydávali ľudí, ktorí majú iný názor na očkovanie. To ste kde videli? Že 60 % ľudí, ktorí dneska nie sú zaočkovaní, sú dneska štátom šikanovaní, okydávaní v rámci mediálnej kampane a štát na to dáva peniaze. Ja ako nezaočkovaný človek, ktorý sa nedá očkovať, zaočkovať ani nechystám, vlastne cez svoje dane platím ministerstvo, aby robilo kampaň proti mne a takým, akým som ja a robili z nás, ako to povedal pán Schutz, veľký doktor zo SME? Že sme dobytok! Tí, ktorí sa na Slovensku nezaočkovali, čo je 60 % ľudí, je podľa pána Schutza dobytok. A takéto médiá platí štát, aby takéto veci šírili! Že sme dobytok a že máme kvičať ako na bitúnku. To napísal pán Schutz.
Toto je, pán minister, tá správna cesta, ako presviedčať ľudí? Ja vám neberiem to, že chcete presvedčiť ľudí, však robte nejakú reklamu, keď chcete, keď si myslíte, že to je správne, to je fajn. Ale nemôžete to robiť spôsobom, ako takí hulváti, že budete nútiť ľudí do očkovania cez to, že im zakážete školu, robotu, slobodu akúkoľvek, cestu za hranice, čokoľvek. Však vy im chcete, a vy ste to úplne otvorene priznali, skomplikovať život tak, aby sa boli nútení zaočkovať. Tak v čom je potom tá sloboda? To ako keď niekomu takto priložím revolver k hlave a poviem mu, že urobíš toto alebo neurobíš, tak to je tá sloboda? To je, viete, ako v bežnej reči aj v právnickej, v právnickom žargóne sa tomuto hovorí znásilnenie. Toto je doslova znásilnenie! Však vy keď nedáte tej žene inú možnosť, aby s vami mala ten sexuálny pomer, tak to je znásilnenie, z toho sa nevyvlečiete! A vy robíte toto isté na slovenskom národe dneska! Vy nemá... oni nemajú, ľudia, inú možnosť. No áno, môžu prísť o robotu, nemusia mať deti v škole, nemusia chodiť do zahraničia, môžu sedieť takto doma ako v tom apartheide a domácom väzení a to je, to je tá ich alternatíva? A tomuto vy hovoríte sloboda?
Čiže opakujem, my nie sme proti očkovaniu. My sme za slobodu ľudí. Nech si každý človek zváži, či chce, alebo nechce byť zaočkovaný. Množstvo voličov SMER-u je zaočkovaných, množstvo voličov SMER-u nie je zaočkovaných. Množstvo politikov naprieč sú zaočkovaní, nie sú zaočkovaní. Na Slovensku je 40 % ľudí zaočkovaných, 60 % nezaočkovaných. Rešpektujeme to. Ja mám veľa kamarátov, ktorí sú zaočkovaní, ja nerozumiem tej nenávisti. Ale tá nenávisť ide najmä zo strany vás politikov vládnej koalície a zo strany médií. Ja sa s ľuďmi normálne rozprávam. On je zaočkovaný, ja som nezaočkovaný, kde je problém? V čom je problém?
Viete, ja počúvam také tri základné argumenty, že prečo s nami nezaočkovanými máte problém. Prečo sme tí podľudia, ktorých z nás robíte. No vraj je to preto, lebo šírime COVID. No, ale však keď ste zaočkovaní, tak vám to nemusí vadiť, hej, však ste presvedčení o tom, že ho nedostanete a nezomriete naň. Tak čo vám to vadí? Z hľadiska, vy sa nemáte čo do toho starať, pokiaľ sa to netýka vás. Slávne, pán Dostál určite vie, slávne heslo liberálov, moja sloboda začína a končí tam, kde začína tvoja. No tak v tomto prípade kde je problém. Však vy ste sa ochránili tou svojou úžasnou vakcináciou, tak prečo to vnucujete aj tým ostatným? To nemá žiadnu logiku! Navyše keď ešte uvážime to, že vy sami rešpektujete vedecké poznatky z Európy a tie hovoria o tom, že ľudia v nemocniciach sú aj zaočkovaní, tak to nedáva ale absolútne žiaden zmysel.
Ďalšia vec, ktorú počúvam, je, že bude tu tretia vlna, za ktorú nejakým spôsobom budeme môcť my. Len to mi vysvetlite, že my sme momentálne v situácii, my nezaočkovaní, že keď vyjdeme do zahraničia, aj do tej Rajky, tak keď sa vrátime, tak musíme byť 14 dní v karanténe alebo sa vykúpiť po piatich dňoch testom, hej? Povedzte mi, ako my sem môžme dovliecť tú tretiu vlnu, my nezaočkovaní? Neni ako. Kvôli vášmu protiústavnému opatreniu nie je ako. Čiže jediný, kto sem môže dovliecť tretiu vlnu, logika, premýšľajte chvíľku, je kto asi tak? Že by očkovaní? Takže keď príde tretia vlna niekedy v septembri, alebo vy už určite poznáte, pán Lengvarský, aj presný dátum, presnú hodinu, no tak to chodí, tak ona príde len kvôli vám očkovaným. Vy budete za to môcť. Lebo ste si takto nastavili tú pascu. Ako by za to mohli nezaočkovaní, pokiaľ nás nepustíte cez hranicu? Čiže celkom logicky za tretiu vlnu budete vy očkovaní a iba sa preukáže, že vakcinácia nijakým spôsobom nepomáha a že vy ste to zapríčinili. Lebo keby ste dodržiavali rovnoprávnosť a ústavnosť, tak by ste nikdy nemohli povedať, že zaočkovaný človek sa nemá testovať. On sa má testovať. A prečo ste to urobili? Však viete dobre, že vedecky je dokázané, že aj ten človek môže prenášať vírus. Tak prečo sa netestuje? Vy sem dovlečiete tretiu vlnu. Zase to tu bude vaša vina. Ak tu nejaká tretia vlna príde. Tak ako v prípade druhej aj prvej vlny, keď tu Matovič robil celoplošné testovania a kvôli nemu tu zomierali ľudia, tak isto kvôli vám, pán Lengvarský, budú zomierať ľudia. Kvôli vašim opatreniam na hraniciach. Toto si zapíšte za uši! Ak tu príde tretia vlna, budú umierať ľudia, budú umierať kvôli vám, pán Lengvarský, kvôli vám. A ja verím tomu, že tento národ vám to raz zráta.
Tretí argument, ktorý počúvam, že keď teda príde tretia vlna, tak ono tu bude nápor na nemocniciach. No tak ale zamyslite sa, tak v Británii máme ten nápor na nemocnice už teraz. Hej? Majú tam tú deltu a opakujem, aké sú pomery. 60 % je podľa oficiálnych opravených výsledkov nezaočkovaných a 40 % je zaočkovaných. Dobre to hovorím, hej? Aký je ten pomer? Ten pomer mal byť 99 %, všetci tí nezaočkovanci, tí zlí, ten dobytok, a tí slávni ochránení očkovanci malo byť to jedno percentíčko, možno promile, možno nejakí traja-štyria zúfalci. Ale tak to nie je. To znamená, že to je jasný empirický dôkaz, že tá vakcinácia pred deltou neochráni, nevie vás ochrániť. A zhruba v porovnateľných počtoch sú ľudia v nemocniciach aj očkovaní, aj neočkovaní. Tak prečo potom tým jedným berieme práva, aby sme ich dokopali k tej vakcinácii? Povedzte mi to, vysvetlite mi logický dôvod. Ten nápor na nemocnice bude aj kvôli tým očkovaným, tak prečo sa furt vyhovárate na tých neočkovaných. Nedáva to absolútne žiaden logický zmysel.
Tretí argument, ktorý som počúval, je, že ale už aj s tým aj prestali pomaličky, lebo už pochopili, že to je absolútny nezmysel, že kolektívna imunita. No a však samotní vaši vedci, zabudol som meno toho mladého, ktorý je teraz každý druhý deň v Denníku N, jak sa volá, Sabaka? Neviem, také niečo. Tak ten pán povedal, že kolektívna imunita je utópia. Je to nedosiahnuteľné, že to sa nedá. Takže vy chcete vyčítať ľuďom, ktorí sú neni očkovaní, niečo, čo sa aj tak nedá dosiahnuť. To má aký, preboha, zmysel? Kolektívna imunita najmä v situácii, kedy ten vírus mutuje, povedzte mi, ako sa to dá dosiahnuť? Však to vidíte pri obyčajnej chrípke. Však to sa stále mení, to sa nedá dosiahnuť kolektívna imunita. Vy sa budete, samozrejme, chodiť, ľudia, ktorí sú očkovaní, preočkovávať každý polrok, každých 7 mesiacov, každých 12 mesiacov, tak to už bude navždy asi, mimoriadne dobrý kšeft pre Pfizer, to vám poviem, ako chcel by som byť momentálne akcionár Pfizeru, tým budú tak rásť zisky v miliardách, lebo každého pol roka budete chodiť na preočkovanie. Dve dávky. To je také eldorádo, že také tu ešte nebolo na svete. A, mimochodom, títo istí, tieto isté korporácie, farmafirmy, ktoré túto vakcínu vymysleli, experimentálne, dneska do veľkej miery financujú, platia mnohých odborníkov, mnohých vedcov, ktorí ju potom propagujú. Je to také, obávam sa, že takýmto spôsobom ľudí nepresvedčíte, pán Lengvarský a myslím si, že úprimne ak chcete robiť niečo pre ľudí, prvá vec, čo najviac dráždi občanov Slovenskej republiky, je násilie, represia, brutalita, s akou presadzujete očkovanie. Keby ste to nechali na ľudí, na dobrovoľnosť, nech si zvážia plusy, mínusy, keď im úprimne poviete, že takéto sú plusy, takéto sú mínusy, ľudia, rozhodnite sa, tak verte tomu, že by išli. Ale keď im budete zakazovať ísť cez hranice, zakazovať ísť do reštaurácie, tak ich iba naštvete, budú v uliciach a nikto z nich sa očkovať nepôjde. Nepôjde. Robíte presný opak toho, čo by ste mali robiť, ak chcete dosiahnuť vyššiu vakcináciu.
Kolektívna imunita je mýtus. A dobrý argument použil, neviem, či to meno vôbec môžem tuto použiť, lebo povedia, že to je dezoláh, to je úplne dobytok, to je proste úplný, úplný blázon, šarlatán, nemá nič spoločné s vedou, pán Montanier, to je, Luc Montagnier, francúzsky virológ, ktorý dostal Nobelovu cenu za virológiu. Ale pre Denník N a SME to je šarlatán. Ja neviem ako, samozrejme, že nemá na Tódovú ani na Schutza, lebo to sú najväčšie vedecké kapacity na Slovensku zjavne, ale ja si vážim názor pána doktora Montagniera, lebo dostal Nobelovu cenu. A viete, čo povedal? Za virológiu, mimochodom. Za virológiu. Nie za nejaké vojenské umenie ako tuto pán Lengvarský, vy ste asi Nobelovku nedostal, že, to by bol zázrak. Pán Montagnier dostal Nobelovu cenu a dneska hovorí, že vakcinácia nemôže fungovať, pretože ten vírus, a práve kvôli vakcinácii, neustále mutuje a neustále prichádzajú nové a nové mutácie. Dobre, keby sa nič nedialo a Montagnier toto povedal, tak si poviem okej, mal názor, nevyšiel. Avšak my sme teraz, už dokonca vymýšľame písmená gréckej abecedy, aby sme tie mutácie pomenovali, už aby to nebolo Británia, už aby to nebola India, už tu máme alfa, beta, neviem, kde sme už momentálne, už je tu nejaký zéta alebo omega, alebo sme zatiaľ momentálne iba pri epsilone, neviem, strácam sa v tom. Však úplne jasné, že mal pravdu. Úplne jasne, že tá vakcinácia priniesla to, že tu máme viacej mutácii. A že tým pádom ľudia ďalej umierajú a ľudia majú ďalej plné nemocnice a vidíte to v Británii, vidíte to v Izraeli, ale ďalej budete ľudí tlačiť. A opakujem. Pokiaľ by vakcíny pomohli, ja budem tlieskať, jasne, budem veľmi rád, ale nemôžete do toho tých ľudí nútiť. Nemôžete! Nemôžete im zobrať slobodu pri experimente, lebo naposledy takéto niečo, a to bolo správne povedané, hovorím to už dlhšie, reálne robil doktor Mengele. Či sa vám to páči alebo nie. On robil pokusy na ľuďoch. A možnože to myslel, chlapec, dobre, hej, že tam bude mučiť tam tých ľudí a vymyslí nejaký liek, ktorý zachráni životy, ale toto jednoducho robiť nemôžeme. Však sme v nejakej liberálnej demokracii, kde platia nejaké ľudské práva, vy nemôžete toho človeka zobrať, povedať mu, že musíš, lebo prídeš o robotu, prídeš o všetko. A on vám zomrie a potom že čo, čo, pán Lengvarský, potom že sorry, alebo čo poviete tej rodine, keď zomrie, lebo to sa stalo. To sa reálne stalo, že zomreli ľudia na vakcínu. A čo ste im, aspoň ste jej poslali nejaký kondolenčný list alebo nie? Viete, toto je to zúfalstvo toho celého, že my sa bavíme o ľudských životoch. Vy nemôžete rozhodovať o živote niekoho iného. To sa možno dialo v totalitných režimoch, možno sa to dialo za fašizmu, ale to už nemôžete robiť, preboha, v situácii v 21. storočí v Európe, keď sa, keď predstierate, že ste demokrati. No už sa vám to ani predstierať zjavne príliš nedarí.
Čiže, páni kolegovia, ja by som bol najradšej, keby sa tu viedla normálna, normálna zmysluplná, objektívna diskusia a aj o očkovaní, aj o všetkom, ale to, čo tu zažívame, to je číra propaganda zo strany ministerstva, na jednej strane tu máte milióny narvaté do médií, Markíza dostala koľko (?), 700-tisíc, 800-tisíc, akože to... to je, to sú neuveriteľné veci, toto si nedovolí nikto. A potom počúvame také veci, že všetci odborníci, ktorí majú iní názor, sú dezoláti, sú tragédi, sú úplne najväčší dobytok a tak ďalej, a toto financuje štát, namiesto toho, aby sme tu viedli normálnu diskusiu, ty máš takýto názor, ty máš takýto, stretnite sa v tej TA3-ke, stretnite sa v tej STV-čke, podiskutujete si, ľudia si povedia, áno, tento má pravdu, alebo nie, tento má pravdu. A takto funguje demokratická diskusia. A vy namiesto toho tu uprostred leta naženiete svoje stádo, svojich Pročkov do parlamentu, aby vám tu schválili zákazy pre chodenie do reštaurácií, lebo v skutočnosti o tom sa bavíme. Zrazu ľudia nebudú môcť chodiť na pivo, nebudú môcť chodiť do reštaurácií, nebudú môcť chodiť do posilovne, nebudú môcť chodiť nikam, pokiaľ sa nezaočkujú. A tomuto hovoríme sloboda. Tomuto hovoríme, že áno, že to je dobrovoľné stále.
Viete inak, že na Slovensku máme povinné očkovanie pre malé deti. A viete, v čom je tá povinnosť? Že keď nedáte zaočkovať svoje malé dieťa na tie niektoré detské choroby, tak dostanete pokutu v úhrnnej sume asi 250 eur. Ako prepáčte, ale to asi je lepšie dať povinné očkovanie takéhoto typu, lebo 250 eur je povinnosť, ale dobrovoľnosť je, že vás nepustia cez hranicu, vyhodia z roboty, nepustia do reštaurácie, spravia z vás podčloveka. To je dobrovoľnosť. A povinnosť je, že zaplatíte 250 eur. Veď to je úplne absurdné! Rozumiete, že vy vlastne zavádzate nieže povinnosť, ale ultrapovinnosť sa zaočkovať. Vy tých ľudí znásilňujete, tlačíte represívnymi brutálnymi štátnymi metódami, terorom, ktorý, opakujem, tu bol naposledy v juhoafrickom apartheide, ktorý rozdeľoval ľudí na nadľudí a podľudí, tak ako ich rozdeľujete vy. A proti tomuto sa búrime. Prestaňte z nás robiť antivakcerov! Prestaňte z nás robiť nejakých nepriateľov vedy! My citujeme vedcov. My citujeme nositeľov Nobelovej ceny. A my sa bojíme o životy našich mám a otcov a našich detí.
A keď hovoríte o tom, že chcete očkovať deti, no tak odmietame to. Ale odmietame to nie preto, že sme nejakí šarlatáni, ale preto, že vieme, že tá vakcína ešte nie je dostatočne dlho v obehu, aby sme vedeli, že vieme vylúčiť všetky vedľajšie účinky. V dejinách liekov a pán minister to, verím tomu, že vie, sa našli prípady a bola to zhodou okolností aj korporácia Pfizer, ktorá takýto jeden liek dala do siete, myslím, že to bolo na bolesť hlavy, nejaký painkiller, ktorý o päť rokov museli stiahnuť, pretože privádzal ľudí k infarktom. Tí ľudia mohli zomierať, mali srdcové problémy. To sa stalo pred zhruba 20 rokmi, čiže nie tak dávno,. To sa deje, takéto veci sa reálne dejú. Alebo ste mali slávny príklad z toho lieku, niekedy v šesťdesiatych rokoch, talmolit sa, myslím, volal, ktorý dávali veselo ľuďom, lebo to pomáhalo na nejaké bolesti a podobne a potom sa rodili znetvorené deti. No a potom prepáčte, keď počujeme pána Krčméryho, ktorý sa tu hrá na najväčšieho odborníka na svete a v najbližších galaxiách, že povie, že no do piatich rokov možno budeme neplodní, ale však to ešte nevieme. Haha, hihi. A ako to myslíte vážne, toto chcete povedať, to mám povedať svojej dcére, že akože zaočkuj sa a že raz možno budeš neplodná? A že raz vyhynieme, ako to nemyslíme vážne! Je to experimentálne. Stále máme ešte dozvuky, vedľajšie účinky, ktoré môže dobiehať. Tak prosím, buďme racionálni a buďme ohľaduplní voči tým ľuďom a my nič iné nechceme. Aby sme tým ľuďom umožnili sa sami rozhodnúť. To znamená, opakujem, keď chceš, choď sa zaočkovať. Keď nechceš, nechoď. To je celé, čo chceme. Sme proti diskriminácii, sme proti segregácii a ubezpečujem vás, že tak ako sme dali aj návrh a vyhlášky, Mikasove vyhlášky na karanténu na hraniciach na Ústavný súd, takisto dáme na Ústavný súd aj tento návrh zákona a vyhlášku, ktorá bude nasledovať, lebo to je asi posledná vec, ktorú by som chcel zdôrazniť, ako riadiť štát cez vyhlášky v takýchto situáciách, že bereme ľuďom rovnoprávnosť, bereme ľuďom ľudské práva, bereme ľuďom slobodu cez Mikasove vyhlášky? Ako to sme sa úplne už reálne zbláznili? A ešte dokonca Ústavný súd opľujeme vyslovene pred celým národom, že však čo, čo ma zaujíma, že niečo vyhlásil za protiústavné, prijmeme inú vyhlášku, ktorá urobí to isté, a budeme sa tváriť, že to je niečo iné, hej? Toto urobíte, vyhláškou, opäť vyhláškou! Vy si robíte srandu z parlamentu, z trojdelenia štátnej moci, súdna moc tu už prakticky prestala existovať, však čokoľvek si povie, tak to zmetieme. Blbou vyhláškou. Mikas urobí, Mikas vyrieši. Ja kedysi Robespierre za veľkej francúzskej revolúcie, aj ten mal taký úrad, ktorý riadil krajinu dekrétmi a popravoval ľudí. Toto isté robíte aj vy. No, Benešove dekréty, dobrý príklad. Bez parlamentu, bez mandátu, on si proste bude takýmto spôsobom brať ľuďom práva, ako sa mu zachce.
Je to totalita. Je to totalita, je to fašizmus, je to apartheid. Budeme tie slová opakovať. A tí ľudia to veľmi dobre vedia. Pretože to nie je otázka nejaká abstraktná, nejaká teda teoretická, filozofická, im reálne ide o životy, však vy ich chcete zavrieť do domácich väzení. Chcete im zobrať právo na vzdelanie, právo na robotu, právo na cestovanie. Načo sme tu bojovali za Schengen, keď ich tu teraz zatvárate do karantény na 14 dní. Ešte akým spôsobom likvidujete cestovný ruch, keby ste aspoň ekonomicky rozmýšľali. Ktorý český alebo poľský turista pôjde na Slovensko, keď vie, že musí ísť do 14 dní na karantény? Kto pôjde na dovolenku, že bude prvých päť dní takto sedieť a potom sa o päť dní vykúpi 70-eurovým PCR testom a celá rodina to je dokopy 350 euro. Hej? Kto by išiel na takú dovolenku? No jasné, že nepôjdu na Slovensko. A hotely budú zívať prázdnotou, ale vy budete tlieskať, lebo tak ste pomáhali tomu cestovnému ruchu cez zimu, že teraz si zaslúžia trošičku aj obmedziť, že? Však ste ich zložili na nohy cez zimu a teraz ich dokopete, úplne definitívne dokopete, celý cestovný ruch.
Milí, dámy a páni, ja pevne verím, že aspoň niektorí z vás, pán Lengvarský, o tom nepochybujem, že nie, ale aspoň niektorí z vás nájdu odvahu. Niektorí z vás nájdu odvahu a za prvé pôjdu medzi tých ľudí a pôjdu sa ich spýtať na ich argumenty, pôjdu sa ich spýtať na to, že prečo im to vadí. A oni vám veľmi dobre vysvetlia prečo, lebo im to brutálne obmedzuje ich slobodu a ľudský život a robíte z nich naozaj občanov druhej kategórie a to si nezaslúžia, platia tie isté dane ako vy, tak majú právo na tie isté služby ako vy. Choďte im to vysvetliť! Keď tú odvahu nájdete, tak som presvedčený, že sa sem vrátite a budete hlasovať tak ako my v SMER-e, proti tomuto návrhu zákona, proti skrátenému konaniu, proti očkovaciemu fašizmu.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 19:35 - 19:37 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne pánom kolegom.
K pánovi Kočišovi, poslancovi Kočišovi, naozaj Matovičovi neostal nikto, má úplnú pravdu. Absolútne nikto. Žiadna z jeho frakcií. Dokonca už opustila ho aj tá najslávnejšia frakcia, pedofilná frakcia s pánom Herákom. Už ani tá nezostala v OĽANO, už ho nepodporuje ani pedofilná frakcia. Ten človek je už úplný lúzer.
A viete si predstaviť, jak sa bude musieť tváriť, keď sa sem postaví a bude musieť čítať rozsudok v mene Slovenskej republiky a bude sa musieť ospravedlňovať Blahovi? Viete si predstaviť, aký prejav lúzerstva to bude?
A on to musí spraviť, lebo inak by to bolo pohŕdanie súdom, a on ako bojovník za spravodlivosť proti tej mafii, Mel Gibson a že by to nespravil? Ja sa na to fantasticky teším.
Čo sa týka pána poslanca Suju, súhlasím so všetkým, len toho Hegera by som nepreháňal. Ako kto by volil, preboha, Hegera? Ako v dobrom, hej, buďme, akože ten chalan je, je milý, je to náš Edo, ale on nemá žiadnu charizmu, to je, on je jak tá nafukovacia, nafukovací Edo, že ho nafúkneš a môžeš si s ním robiť, čo len chceš, ale on nespraví sám. To je, to je dnešný predseda vlády Slovenskej republiky. Nafukovací Edo.
No a čo sa týka pána Matoviča, dodám na záver ešte raz. Väčšieho lúzra v celej slnečnej sústave niet. Väčšieho lúzra niet. On, keby tu bola olympiáda lúzrov, on ešte aj v tej olympiáde lúzrov skončí ako najväčší lúzer. Ako posledný. Ten človek je katastrofou, národnou tragédiou a myslím si, že keď raz skončí v politike a zoberú mu ochranku, ten človek sa už nebude môcť pozrieť von zo svojej trnavskej vily, lebo to neprežije.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 30.6.2021 19:14 - 19:28 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Cítim tu radosť u pána predsedu, neskrývanú. Ďakujem veľmi pekne. Tak budem sa snažiť to skrátiť teda, no.
Drahí priatelia, drahí kolegovia, vážené dámy a páni, o Igorovi Matovičovi by sa dala napísať ďalšia knižka. Jednu som už napísal a vrelo odporúčam. Ale tento priestor by som nerád venoval nejakým tirádam, pretože všetko, čo malo byť povedané, už povedané bolo, okrem jednej veci, ktorú na záver svojho príhovoru spomeniem, a Igorovi Matovičovi sa to páčiť nebude, vopred upozorňujem.
Začal by som tým, že Igor Matovič je prakticky už politická mŕtvola. To, že ho odvolávame, je skôr akousi analýzou vlády a toho všetkého, čo napáchala na slovenských občanoch, ale vo všeobecnosti sa zapodievať Igorom Matovičom nemá priveľký zmysel, pretože, opakujem, on je politickou mŕtvolou. On je ten najväčší slovenský politický lúzer v dejinách. Lúzer, to je to slovo, ktoré ho vystihuje. On prehral všetky súboje, všetko, čoho sa chytil.
Spomeňte si na to, ako v septembri minulého roku chytil do svojich rúk pandemické opatrenia, pandemickú krízu a začal ten náš veľký boj atómovky a Slovenské národné povstanie a podobne. Keď prevzal boj s pandémiou, tak na Slovensku, myslím, bolo 40-50 obetí. Keď končil svoj veľký, slávny boj s pandémiou, máme 12 600 mŕtvych, 12 600 mŕtvych ľudí. Toto je vizitka najväčšieho lúzra v dejinách. Lúzra, ktorý nie je schopný ani prísť a vypočuť si, čo poslanci Národnej rady o ňom hovoria. Tomu sa hovorí lúzer.
Viete, v Perinbabke bola zubatá s kosou, my sme tu mali asi takého zubatého so špajchľou. Človek, ktorý kvôli svojej mánii s testovaním bol ochotný obetovať 12 600 ľudí. Naozaj najväčší lúzer.
Ale nielen to. On priniesol do parlamentu, poviem to čo najslušnejšie, ten najväčší intelektuálny odpad pod slnkom. Pracovne im hovoríme pročkovia. Ľudia, ktorí netušia nič, nemajú žiadne morálne zábrany, žiadne vzdelanie, ale majú arogancie na rozdávanie. Tí sú ochotní tu prevrátiť celý svet naruby, aby sa na nich ich veľký Igor usmial. Toto je taká cháska, aká v tomto parlamente nikdy nebola, a Matovič sa roky snažil. Naozaj intelektuálny odpad, ktorý má hneď niekoľko frakcií.
Ako politológ tam vidím frakciu ...banda, tá má dnes na čele premiéra. To sú tí, ktorí vyzývajú múdrosť, pani múdrosť, múdrosť. To je Heger, Krajčí. ....banda. Takto ich pracovne nazvime.
Potom tu máme americké krídlo, Amerikánci, to tu máme Krúpu, Naďa a podobne. Tí by najradšej spravili zo Slovenska 52. štát v Spojených štátoch amerických.
Potom tu máme frakciu stredoveku, pani Záborská. Tá by nás tu najradšej rovno všetkých upálila ako bosorákov a bosorky.
Potom tam máme frakciu intelektuálov, pán Pročko, pani Tabák, pán Krošlák, intelektuáli, intelektuálni titani, ktorí nám to tu pre....... ukazujú, pán profesor, prepáčte, nie je, pán profesor Pročko. No proste výkvet, výkvet Slovenska.
Ono ten Matovič chodil po tých uliciach, on sa asi niekde opil, vymietol nejakú ulicu, tam našiel Tabák, chytil ju spoza schodíkov, doviedol sem a my tu máme dneska Romanu Tabák a sme na to strašne hrdí.
A toto dneska riadi štát. On doniesol na Slovensko ten najväčší odpad. Čiže opäť lúzer. Mal priniesť múdrosť, pani múdrosť, a priniesol Pročka. Toto je Igor Matovič.
Pamätáte si na jeho ďalší skvelý, úžasný úspech, ako tu vykrikoval po predsedovi Národnej rady, že je plagiátor, že je niečo na polici a že treba, aby sa okamžite vzdal funkcie, lebo si dovolil niečo opísať? A potom prestrih, rok na to a zistíme, že Matovič je plagiátor, že on si nielenže svoju prácu ani nenapísal, diplomovú, on ju ani nečítal. Tá slečna, ktorá mu to písala niekde v Chorvátsku, ktorej za to zaplatil, on si nedal ani tú námahu, aby si jej veľdielo prečítal. On netušil, že to bol plagiát. Toto je tá morálna autorita, to je ten vzor pre mládež, pre študentov. Opakujem lúzer. Väčšieho lúzra v Slnečnej sústave niet. To je Igor Matovič.
Potom chytil do ruky Sputnik. Ja som už vopred ľutoval ruských bratov, lebo keď chytí do ruky Sputnik Matovič, tak to mohlo dopadnúť len tak, ako to dopadlo. Ako nikto nespravil takú negatívnu reklamu Sputniku ako práve Matovič. A to sa akože snažil pomôcť. Keď ten človek chce ubližovať, tak to je katastrofa, ale keď sa snaží pomôcť, to je pomaly ešte väčšia katastrofa. On doniesol Sputnik, on si spravil fotečku a klasika, tým to preňho hasne. On nedoťahuje veci, on spraví marketing a potom už to nechá tak.
No lenže to ďalej bežalo. Zrazu čo s tým Sputnikom urobíme? Tak sme ho rvali tri mesiace do hlodavcov, jediný Slovák ho nedostal a on to považuje za úspech, že wau. Nebol schopný ani len zaplatiť načas ten ma..., nechcel som povedať magor, prepáčte, lúzer, to je to správne slovo. On to nebol ani schopný zaplatiť. A potom umožnil všetkým tým rusofóbom, aby sa tu vyburovali na Sputniku a počúvali sme všetky tie nezmysly, aká je zlá tá vakcína. Dokonca si tu Korčok s Remišovou poplietli vakcínu s biologickou zbraňou. Oni nám dneska hovoria, že my sme proti očkovaniu. A kto nazval vakcínu biologickou alebo geopolitickou zbraňou? Však oni tak zneistili Slovákov, no keď je jedna vakcína zbraň, tak prečo by nebola aj americká vakcína alebo britská vakcína zbraň. Tá britská zbraň je mimoriadne úspešná, zomierali na ňu ľudia po celej Európe na krvné zrazeniny. Takže zjavne najviac zneistil na Slovensku voči očkovacej kampani, no pán Matovič. A to chcel pomôcť. Preto hovorím, on je lúzer.
To nie je otázka toho, že on by bol nejaký zlovoľný, on je len proste taký Pat a Mat v jednej osobe. V ňom sa to bije, on to má v sebe oboje, aj Pata, aj Mata. A takýmto spôsobom doriadil Slovensko.
Viete, ale asi to najväčšie lúzrovstvo som videl v jeho vedení vládnej koalície. To je, on došiel, triumfálne viesť vládnu koalíciu s 25 percentami, všetko mal kompletne pod kontrolou a jeho potom malý Sulík so 7 percentami rozšlápol ako chrobáčika. Však ten ho tak vyškolil ako takéhoto lúzra, ako je Matovič, to ste nevideli. Ako si mohol nechať zo seba robiť takéhoto lúzra od Sulíka, ktorý je taký miniatúrny v rámci vládnej koalície. Jeho vyšachovali z pozície, jeho zobrali preč z úradu predsedu vlády a dneska sa tu strápňuje ako minister financií a on to ešte pomaly považuje za svoje politické víťazstvo. No čistý lúzer. A väčšieho lúzra naozaj niet.
Ja teraz nebudem opakovať, čo všetko o ňom rozpráva Sulík, ale si zoberte len tak. Dobre, Matovič nie je celkom v poriadku psychicky, hej. Ale zoberte si, že ste úplne psychicky v poriadku a že sa vám toto stane, že vás vyškolí ako malého chlapca váš koaličný partner, že vás hejtuje, že vás neustále napáda, že z vás robí to, čo ste, idiota, a potom takto prisoľuje do tých rán. On ho zbavil pozície a teraz takto solí. Ten Sulík si nedáva, on to robí možno naschvál, aby vybuchol ten Matovič. Ale ako rozprávať teraz poníženému, ohrdnutému, zúfalému Matovičovi, že je odporný človek. Ako ten Sulík naozaj si to vychutnáva. To vidíte, že to je až taký markíz de Sade, že on si chce toho Matoviča vychutnať a solí ho a solí. A my už len čakáme, kedy úplne vybuchne ten Matovič. Ako človek nemusí byť nejaký psychicky na dne, ako je Matovič, aby mohol vybuchnúť, a ja si myslím, že pán Matovič pôjde z politiky ale rovno, ale že rovno do nejakého sanatória a tam už ostane celý život. Pani Pavlínka by si mala dávať pozor na budúcnosť, lebo to môže skončiť pre tú rodinu veľmi zle. Budú manžela mať v sanatóriu, kto sa o nich postará. Aj keď musíme uznať, že pani Pavlínka je jedna z najbohatších dám na Slovensku a pán Matovič je len bezdomovec, ktorý vlastne nič nevlastní. No minister financií, to krásna kapitola lúzrovstva Igora Matoviča.
Pamätáte si, prišiel s tým, že každému dieťaťu dá 200 eur. Odkedy to povedal na tej slávnej tlačovke, počuli ste o tom niečo? Jak sa to zase vytratilo. To jak s tým Sputnikom, že sa odfotil a bolo, skončilo. Povedal 200 euro, mohol povedať rovno 1 000 euro, lebo z toho nikdy nič nebude. Čokoľvek Matovič povie, z toho nikdy nič na druhý deň neni. On si niečo vymyslí a spľasne to.
Hovoril tu o zvýšení DPH-čky, zase nič. Čokoľvek ten človek povie, tak je presný opak pravdou. Hovoril o 200 eurách pre rodiny, opak je pravdou, že 13. dôchodok bol zobratý dôchodcom, minimálna mzda bola zobratá robotníkom aspoň v tej výške, ako sme ju prijali, to isté obedy zadarmo pre deti a tak ďalej a tak ďalej. Čokoľvek si on navymýšľa, z neho vychádzajú také sľuby, že to nedokáže nikto sľúbiť ako Matovič, ale realita je vždy kompletne iná. Lebo on je kompletný lúzer, totálny lúzer, Igor Matovič.
Viete, toto všetko je viac-menej vtipná epizóda v živote Igora Matoviča, menej vtipná v živote Slovenska, ale tá najsmutnejšia časť je to, čo skončilo tradíciou. Opäť začal veľkými sľubmi o spravodlivosti, o tom boji s mafiou a podobne. Počúvame to pravidelne, mafia je každé druhé slovo Igora Matoviča, ten vidí mafiu všade. To býva, takéto halucinácie mávajú pacienti. A teraz Igor Matovič prevzal ten boj proti tej zlej mafii spôsobom, že tu máme mŕtveho hrdinu Milana Lučanského a že sa dneska dozvedáme od exšéfa NAKY Branislava Zuriana, že v skutočnosti je úplatkár Mikulec, jeho slávny minister vnútra, Matovičov minister vnútra a dozvedáme sa, že tu je reálne systém narafičených udavačov a potvrdzuje to aj správa SIS a že na čele tohto systému udavačov je pán Makó. Lajo Makó, s ktorým sa Matovič pravidelne stretával, ktorý bol prakticky jeho človek a ktorý mu dneska dáva kráľovsky zarábať a posiela jeho firme cez Slovenskú poštu 10 miliónov eur za jeho dobre odvedené služby. Makó povie, že hentoho odkrágľujeme, vybavené, dostaneš 10 miliónov. Štátna korupcia. Toto je tá spravodlivosť Igora Matoviča. V tomto jedinom je Matovič úspešný. Zatiaľ. Že dokázal zariadiť, že Milan Lučanský je mŕtvy. Viete a mňa až strasie vždy zlosťou, keď si tu, keď sa tu ten lúzer postaví a on sa tu hrá na veľkého bojovníka s mafiou. Ste ho dneska počúvali? Čo tu rozprával? Že on sa vidí ako Dávid v boji s Goliášom, on sa tu vidí ako Katáni, ktorý bojuje proti Cose Nostre, psychopat, reálny psychopat.
Viete, kto bojoval s mafiou? Milan Lučanský. Ten bojoval so skutočnou mafiou, ktorá odrezávala hlavy. Kto dal do basy toho Černáka? Alebo Branislav Zurian. To sú ľudia, ktorí bojovali s mafiou, reálnou mafiou.
Matovič urobil to, že sa postavil, došiel do politiky, povedal, vy všetci ste mafiáni a ja som jediný lietadlo a ja s vami idem bojovať. Toto urobil. Čo je skôr psychopacia a nie nejaký boj s mafiou. A to je, takýmto spôsobom on rozvrátil spravodlivosť na Slovensku. A dneska sa krásne ukazuje, že tu má odpornú štátnu korupciu, systém narafičených udavačov a že obeťou tohto celého je Milan Lučanský, človek, ktorého sme mali oslavovať ako hrdinu, obeťou je Branislav Zurian, ktorému tu vykopávajú dvere kukláči, namiesto toho, aby sme takýmto ľuďom ďakovali za to, že nás zbavili skutočnej mafie, nie tej mafie, čo má Matovič vo svojej prázdnej hlave.
Nechcem hovoriť dlho, ako som spomínal, takže to už ukončím.
Matovič prehral všetko vo svojej politike, je to maximálny lúzer.
A mám tu ešte jednu Matovičovu prehru a to je rozsudok Okresného súdu v Trnave. Okresný súd v Trnave rozhodol, že žalovaný Igor Matovič, ktorého som žaloval ja, Ľuboš Blaha, poslanec Národnej rady, za jeho výrok o mydlení baranov, okresný súd rozhodol, že Matovič je povinný na vlastné náklady pred plénom Národnej rady Slovenskej republiky na najbližšej schôdzi Národnej rady, to je táto, ktorá sa uskutoční po právoplatnosti tohto rozsudku, osobne predniesť ospravedlnenie žalobcovi, to je mne, v nasledovom znení:
„Ospravedlňujem sa pánovi doktorovi Ľubošovi Blahovi za nepravdivé výroky, ktoré som dňa 24. septembra 2020 ako predseda vlády Slovenskej republiky predniesol na pôde Národnej rady v rámci parlamentnej hodiny otázok 12. schôdze Národnej rady...“
Viete čo, nebudem to ani opakovať, nechám to na Igora Matoviča ako darček. Pán Matovič sa ešte na tejto schôdzi, ak chce rešpektovať rozsudok súdu, ktorý prehral, musí ospravedlniť. Musí sa ospravedlniť za to, čo tu natáral, a ja mu odporúčam, aby sa ospravedlnil aj celej Slovenskej republike a všetkým občanom, čo napáchal. Za tých 12 600 mŕtvych, za to, ako rozvrátil politickú kultúru na Slovensku, za všetko, čo dobabral.
Je to lúzer a ja sa teším na jeho verejné ospravedlnenie.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 15:45 - 15:47 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Pán predseda, vo svojom prejave ste spomínali rozhovor exšéfa NAKY Zuriana pre Plus 7 dní a hovorili ste o politickom zemetrasení a povedali ste to veľmi správne. Prosím, prečítajte si tento rozhovor s exšéfom NAKY. Pán Zurian nie je strážnik na parkovisku. On je človek, čo vie, o čom hovorí, a ja odcitujem iba dva, dva krátke odseky.
Pýtala sa ho novinárka: „Naznačujete, že podozrenia voči súčasnej vláde pána Hegera sa vyšetrujú inak?“
Odpoveď pána Zuriana: „Áno. Akosi ticho je aj v ďalšej veci. Dano Čech, bývalý generálny riaditeľ sekcie daní na Finančnej správe, dnes kajúcnik, mi hovoril, že Mikulec“, to je minister vnútra, „vraj zobral niekoľko tisíc eur za nejaký IT systém, ešte keď pôsobil vo Vojenskom spravodajstve.“
Ako pokračuje pán Zurian: „Toto sa zametá pod koberec.“
Toto je ten slávny Matovičov minister vnútra, o ktorom sme tu už jednu schôdzu mali. Oni nielenže korumpujú Makóa, že mu posielajú 10 miliónov, aby udával ľudí, ktorých sa potrebujú zbaviť, oni si ešte aj chránia svojich vlastných zlodejov. Toto je neuveriteľný mafiánsky systém.
A ďalšia vec, čo hovorí pán Zurian. Hovorí o Milanovi Lučanskom. Pýta sa ho novinárka: „Ako ste sa dozvedeli o jeho smrti?“
A on hovorí: „Jeden z operatívcov mi poslal screenshot obrazovky, ako si policajti, ktorí robili na Lučanského prípade, cez aplikáciu WhatsApp zvestujú správu o jeho smrti. Bolo to samé „yes“, „yes“, palec hore, tešili sa, oslavovali. To bolo strašné. To bolo strašné.“
Vy ste obyčajní vrahovia.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 14:57 - 14:59 hod.

Ľuboš Blaha
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 14:53 - 14:55 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
No, už ani ten Matovič nie je to, čo býval, prepáčte, ale toto nemalo šťavu. To tu žiadne striekačky nelietali, ani sa nám nerozplakal, ani nebolo lámanie hlásku, mafiu ako slovo som narátal iba 11-krát, boli časy, keď to dokázal Igor aj 60-krát za prejav. Nevrieskal, také, také bez šťavy, prepáčte, ešte aj toho Sulíka, boli časy, keď dokázal mu povedať, nech ide kopať hroby, dneska mu povedal iba, že je podlý, zákerný a že sa zaňho hanbí. No proste slabé.
Ale z psychologického hľadiska to bol kľúčový prejav. Igor Matovič nám konečne povedal, ako vidí sám seba. On je taký ten srdcervúci sloník v porceláne, Dávid, ktorý bojuje s Goliášom, on je ten Bret Hart, ktorý povstal proti mafii, on sa ráno pozrie do zrkadla, on tam asi aj ráno vidí Mela Gibsona. A my všetci ostatní vidíme Borata. Lebo to je Igor Matovič.
Čiže ako sa vidí Igor Matovič, to vieme. To bežný psychopat takto cíti. Ale aká je realita? Je to jeden provinčný podvodníček, zbohatlík a milionár, ktorý zbohatol na kšeftami s bielymi koňmi, spomeňte si na Vandáka, na kšeftami s Majským, ktorý tu robil daňové podvody s matkou, a dneska sa hrá, že je bezdomovec a že nemá žiadne peniaze a že si ho Pavlínka vydržiava ako zajačika. Fantastické. Taká úprimnosť, že z toho až bolí.
A potom nám tu povie, že on robil všetko pre to, aby chránil životy ľudí. A preto máme na Slovensku 12 600 obetí, kdežto vo Fínsku s rovnakým počtom obyvateľov je 969 obetí a v Nórsku 792. No keby nerobil všetko pre to, aby chránil ľudí, tak tu máme asi Armageddon.
A potom sme sa dozvedeli konečnú pravdu o Igorovi Matovičovi, keď citujem, povedal, on bojuje proti obludám. O tom nepochybujem. On povie, proti obludám vo svojej hlave už 10 rokov a myslím si, že jediné, čo si zaslúži, je liečenie. Ako by mu odkázal Vladimír Iľjič Lenin: Pán Matovič, liečiť sa, liečiť sa, liečiť sa.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 30.6.2021 13:26 - 13:28 hod.

Ľuboš Blaha Zobrazit prepis
Matovičovi už zjavne ostali len dvaja najvernejší pätolízali – pán Gyimesi a pán Naď. Ešte aj zopár mažoretiek, pardon, profesor Pročko a ten pedofil, ten už je preč, pardon, pedofil Herák je už preč.
Viete, ani priemerný olympijský skokan do vody neletí dole tak rýchlo ako vaše preferencie, a vy sa tu vytlieskavate. Fantastické. Ja vám k tomu gratulujem. Vaše sebavedomie je nádherné.
Pán Gyimesi, ja vám to pripomeniem ešte raz, tri základné fakty.
Matovič bol premiér smrť. Žiaden predseda slovenskej vlády v dejinách nezabil 12 600 Slovákov, iba Matovič so svojou biologickou zbraňou, celoplošným testovaním. Je to jeden obyčajný mäsiar.
Po druhé. Matovič je capo chobotnice systému udavačov, o ktorom budeme ešte hovoriť, aj o tom vašom slávnom Makóovi. Systému udavačov, kvôli ktorému zomrel aj Milan Lučanský. Preboha, pozrite si dnešný rozhovor exšéfa NAKY Zuriana v Pluske. A hanbite sa ako také psy, lebo to, čo ten človek povedal o vás, je niečo neuveriteľné. Milan Lučanský bol nevinný. Zato váš Mikulec vraj berie úplatky. Matovič, že minister financií, čo sa okolo ekonomiky motal len vtedy, keď páchal daňové podvody s vlastnou mamičkou. Toto je minister financií. Človek, ktorý ukradol ešte aj svoju diplomovku. Ten dneska stráži slovenský rozpočet. Asi najlepšie to vystihol Richard Sulík, váš koaličný partner: „Matovič je odporný a zákerný človek.“ To nie sú moje slová. To sú slová Sulíka. Odporný a zákerný človek.
A tú svoju zákernosť ukazuje aj v dnešných dňoch. Vy zákerne idete trestať nezaočkovaných ľudí a hnať ich do karantény na dva týždne, ak niekam vycestujú na leto. Toto im idete urobiť. Podlo a zákerne. Vy ste číre zlo.
Ďakujem. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

24.6.2021 14:10 - 14:16 hod.

Ľuboš Blaha
... si vás dostihne. (Smiech v sále.)
Skryt prepis