Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2026 o 13:53 hod.

Ing.

Roman Mikulec

Videokanál poslanca
Poslať e-mailom
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18.6.2026 13:53 - 13:55 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Pán poslanec Jakab, ďakujem za tvoje vystúpenie aj za to zhrnutie opakovane a opätovne. A keď som sa pozeral, keď si to rozprával tie dáta, čísla, pozeral som sa, kto zo zástupcov vlády tu sedí. A hovoril si o tom, kam priviedli Slovensko, tak je zaujímavé sa pozerať na jednotlivých tých ministrov. Sedel tu minister zdravotníctva, hneď ma napadol dvojmiliardový tender, spackaný, ktorý prihrával svojim známym. Potom tam sedel minister školstva, nefunkčný systém registračný, ktorým nahneval tisíce rodičov, žiakov, aj pracovníkov škôl. Potom tu sedel minister Šuta Eštok, už tu nie je, ktorý proste rozvrátil celú políciu, hasičský zbor, ešte aj tých horských záchranárov. Vykašľal sa na nich, absolútne nič im nedal z toho, čo nasľuboval. No a samozrejme minister zahraničných vecí, pán Blanár, ktorý v posledných dňoch vyslal von na zahraničné pracoviská, aby reprezentovali celú republiku, jedného slejádnika, ktorý mu vybavil biznis za niekoľko miliónov, a ďalšieho, ktorý púšťal holubice, ale nemá absolútne žiadne ani charakterové, ani profesionálne vlastnosti na to, aby zastupoval občanov Slovenska v zahraničí. A toto je výsledok, presne ako si hovoril. Oni žijú v úplne inej bubline ako bežní ľudia, lebo keby chodili medzi ľudí, tak presne to, čo si spomínal, že firmy tu krachujú. Ľudia odchádzajú preto, lebo strácajú prácu alebo si prácu nevedia nájsť. Mladí ľudia ani nehovorím, stratili nádej pri tejto vláde, že vôbec kam sa táto krajina ešte môže dostať a nechcú na to čakať, kým to padne úplne na dno. A toto je realita, s ktorou sa my stretávame dennodenne, ale títo ľudia, predstavitelia vládnej koalície, tak oni žijú absolútne v inej realite. Je hanbou, že vôbec tu teraz dneska sú, už tu dávno nemali byť a našu dôveru určite nemajú.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.6.2026 11:53 - 11:55 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Za tvoje vystúpenie aj za tie fakty, ktoré si uviedol. A ja len spomeniem, lebo ja fakt nerozumiem tomu, že či pán minister Kamenický aj celá vláda žijú úplne v inom svete, ale veď tento týždeň dokonca zobrali na vedomie na vláde analýzu, ktorú vypracoval Inštitút pre stratégie a analýzy, ktorý patrí priamo pod Úrad vlády. A tento inštitút vypracoval správu o produktivite a konkurencieschopnosti Slovenska a podľa tejto správy sme úplne na chvoste vo všetkých ukazovateľoch. Sme na 25. mieste v rámci konkurencieschopnosti. Za nami už sú len krajiny, ktoré idú ďalej na východ od nás. Tak ja neviem, pán Kamenický, pán minister, že či vy žijete v iných dátach, akože je inštitút, ktorý podlieha priamo Úradu vlády. Ale tie dáta, ktoré ten inštitút dal do analýzy, tie presne korešpondujú aj s tým, čo vníma celá verejnosť na Slovensku. Ľudia sa majú horšie, odkedy vy ste vo vláde. Všetko zdraželo. To, čo ste sľubovali ľuďom pred, že zlacniete potraviny, že budú mať lacnejšie energie. Dokonca ste si to dali do programového vyhlásenia vlády, že sa bude ľuďom žiť na Slovensku lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie. No ale ľudia reálne nemajú sa lepšie, než je sa im lepšie, žije sa im horšie. Zobrali ste im v rámci konsolidácie všetko, čo predtým tí ľudia mali. Zobrali ste im rodičovské dôchodky, zobrali ste im daňové bonusy, zobrali ste im príspevky na deti. Hej. Potraviny sú drahšie, ceny paliva sú drahšie, nie, žiadny ten mýtus o lacnej ruskej rope sa absolútne rozplynul, tak povedzte tým ľuďom, že klamete, lebo aj váš inštitút, ktorý priamo podlieha Úradu vlády, hovorí, že klamete, že zavádzate a klamete ľudí na Slovensku. Pani poslankyňa Jurík
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2026 9:49 - 9:51 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Ďakujem za tvoje vystúpenie aj za to, že si zhrnul a v podstate povedal jasne, že tento návrh je šlendriansky. Ja si myslím, že každý normálne zmýšľajúci človek, ktorý toto vníma, celú túto debatu aj tento návrh pána predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, tak vie, o čom to je, že to je len stranícka propaganda, lebo keby to mysleli vážne, tak to urobia na začiatku volebného obdobia. A ten argument niektorých, ktorí povedia, že my sme predtým dali len nejakú jednu vec. No áno, presne. O tom to je, že niekedy menej je viac a netreba teraz zahlcovať ľudí a nie všetko, čo má veľa slov, pán poslanec, tak je aj dobré. V tomto prípade ja s tebou, Igor, absolútne súhlasím, že je to šlendriánstvo a je to aj farizejstvo z ich strany, pretože oni na jednu stranu hovoria v návrhu, že ak má občan právo poslancom moc dať, tak by ju mal aj vziať, ale oni za celé to obdobie, ktoré tu sú vo vláde, tak absolútne dehonestujú ten inštitút, že ľudia si zvolili do radov poslancov aj opozičných poslancov a že tí opoziční poslanci reprezentujú občanov, státisíce občanov a ich vôľu a oni nám tu predložili zákony, ktoré sú absolútne zlé, farizejské a doplácajú na to samotní občania. Budem hovoriť aj o novelách trestných zákonov. Veď oni pred voľbami sľúbili ľuďom, že budú zlacňovať potraviny, že budú im zabezpečovať lacnejšie energie. Z toho absolútne nič neurobili, ale ľuďom nehovorili pred voľbami, že tu budú hanebné novely trestných zákonov predkladať. Tak ako oni teraz berú občanov, keď tu citujem, pán Raši povedal, že občan by mal byť považovaný za jediného a zvrchovaného nositeľa moci. Veď toto je absolútne, veď, keď toto ľudia počujú, pán predseda Raši, tak to je úplne, že sa im musia panenky otáčať a to.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2026 9:27 - 9:29 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Pekne za slovo. Pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky, toľko falošností v tom vašom vystúpení. Ja verím, že naozaj občania toto pozerajú a presne tak, ako hovoril môj kolega Gábor Grendel, najmä starostovia a primátori. Veď vy ste v priamom prenose povedali v jednej vete, že päťročné volebné obdobie pre samosprávu alebo teda starostov a primátorov je nesmierne dôležité a vzápätí jedným dychom ste normálne povedali, že no, ak by bola náhodou dohoda na referende a opozícia by bola schopná to referendum podporiť, tak vy ste ochotní z tých päť rokov zľaviť, respektíve predložiť pôvodný návrh a teda netrvať na tých päť rokoch. Tak ja fakt neviem, či si vy uvedomujete, čo tu vlastne ste povedali. Rovnako ste povedali, že keď má občan moc politikom dať, musí mať aj moc im ju vziať. Ale odkedy ste vo funkciách, pán predseda Raši, tak absolútne bojkotujete vôľu občanov, lebo tí občania volili napríklad aj nás opozičných politikov a my aj v rámci opozičnej politiky tu v mene občanov predkladáme návrhy zákonov, predkladáme napríklad aj návrhy na odvolanie členov vlády. A vy, keď ste na poste predsedu Národnej rady, tak nám tu beriete rozpravu, skracujete rozpravy, rozhodujete o tom, že občania pre vás absolútne nič neznamenajú. A teraz tu prídete s nejakým pofidérnym návrhom v rámci ústavnej novely zákona a chcete tu predkladať referendum, pán Raši? Veď ľudia naozaj nie sú hlúpi. Ľudia to vnímajú, ľudia to vidia. A ja absolútne súhlasím s tým, čo tu už bolo povedané. Z vašej strany je to len stranícka kampaň a farizejstvo v zmysle toho, že toto, keď ste chceli urobiť, mohli ste to urobiť na začiatku volebného obdobia a nie teraz. Ľudia naozaj nie sú hlúpi. Ľudia to vnímajú, ľudia to vidia. A ja absolútne súhlasím s tým, čo tu už bolo povedané. Z vašej strany je to len stranícka kampaň a farizejstvo v zmysle toho, že toto, keď ste chceli urobiť, mohli ste to urobiť na začiatku volebného obdobia a nie teraz, len preto, aby ste sa zachránili v spadajúcich preferenciách.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.6.2026 9:27 - 9:29 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Pekne za slovo. Pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky, toľko falošností v tom vašom vystúpení. Ja verím, že naozaj občania toto pozerajú a presne tak, ako hovoril môj kolega Gábor Grendel, najmä starostovia a primátori. Veď vy ste v priamom prenose povedali v jednej vete, že päťročné volebné obdobie pre samosprávu alebo teda starostov a primátorov je nesmierne dôležité a vzápätí jedným dychom ste normálne povedali, že no, ak by bola náhodou dohoda na referende a opozícia by bola schopná to referendum podporiť, tak vy ste ochotní z tých päť rokov zľaviť, respektíve predložiť pôvodný návrh a teda netrvať na tých päť rokoch. Tak ja fakt neviem, či si vy uvedomujete, čo tu vlastne ste povedali. Rovnako ste povedali, že keď má občan moc politikom dať, musí mať aj moc im ju vziať. Ale odkedy ste vo funkciách, pán predseda Raši, tak absolútne bojkotujete vôľu občanov, lebo tí občania volili napríklad aj nás opozičných politikov a my aj v rámci opozičnej politiky tu v mene občanov predkladáme návrhy zákonov, predkladáme napríklad aj návrhy na odvolanie členov vlády. A vy, keď ste na poste predsedu Národnej rady, tak nám tu beriete rozpravu, skracujete rozpravy, rozhodujete o tom, že občania pre vás absolútne nič neznamenajú. A teraz tu prídete s nejakým pofidérnym návrhom v rámci ústavnej novely zákona a chcete tu predkladať referendum, pán Raši? Veď ľudia naozaj nie sú hlúpi. Ľudia to vnímajú, ľudia to vidia. A ja absolútne súhlasím s tým, čo tu už bolo povedané. Z vašej strany je to len stranícka kampaň a farizejstvo v zmysle toho, že toto, keď ste chceli urobiť, mohli ste to urobiť na začiatku volebného obdobia a nie teraz. Ľudia naozaj nie sú hlúpi. Ľudia to vnímajú, ľudia to vidia. A ja absolútne súhlasím s tým, čo tu už bolo povedané. Z vašej strany je to len stranícka kampaň a farizejstvo v zmysle toho, že toto, keď ste chceli urobiť, mohli ste to urobiť na začiatku volebného obdobia a nie teraz, len preto, aby ste sa zachránili v spadajúcich preferenciách.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.6.2026 10:45 - 10:47 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Poslanec Spišiak, ďakujem za vaše vystúpenie a aj tie príklady a presne si to pomenoval, že je rozdiel, ak nejakú novelu trestného zákona, respektíve akéhokoľvek zákona píše niekto z praxe a so skúsenosťou z praxe. A v tomto prípade, ak by tú novelu pripravovali naozaj ľudia, ktorí tú zločinnosť, kriminalitu, organizovaný zločin chcú vyšetrovať, a že je rozdiel, ak to píšu advokáti. Kto toto nikdy v živote nezažil, nemá absolútne ani predstavu o tom, čo to znamená v praxi a ja ti ďakujem aj za tie mnohé príklady. Mňa veľmi zaujalo aj to, čo si povedal a ja s tým absolútne súhlasím, že aj ľudia, ktorí nekonajú, môžu úmyselne konať v zmysle trestného práva, trestného poriadku a v tomto prípade, pán minister Susko, vy ako minister spravodlivosti ste povinný, alebo mali by ste byť teoreticky na strane spravodlivosti. Vy by ste tu mali predkladať zákony, ktoré pomáhajú ľuďom, ktoré chránia ľudí od toho, aby nejakí zločinci tu zakladali. Vy neukazujte prstom na mňa, dobre? Buďte taký láskavý, pán Susko, lebo jedného dňa sa vy môžete ocitnúť v nejakej pozícii, kedy sa ešte budete veľmi čudovať o tom, čo ste si tu poschvaľovali. Vy máte uká... Vy máte byť na strane spravodlivosti a nie tu predkladať zákony, ktoré pomáhajú zločincom a bežní ľudia sa znova cítia v 90. rokoch, že tu budú za chvíľu hrubokrkí mafiáni behať po uliciach bez toho, aby sa cítili nejakým spôsobom ohrození. Takže presne súhlasím s tým, pán Spišiak, že aj osoby, a to sa týka aj poslancov koalície. Rovnako tak mali by konať, mali by tu upozorňovať na to, čo sa tu ide schvaľovať, aký mafiánsky zákon, a oni tu sedia a ešte aj s tými prštekmi to budú schvaľovať. Hanba. Pán poslanec.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10.6.2026 15:47 - 15:49 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pán kolega Hlina, ďakujem za vaše vystúpenie a vy ste sa pýtali v ňom poslancov z koalície, že v akej krajine by asi chceli žiť, keď chcú zamedziť po tom všetkom, čo tu dorobili za tie posledné tri roky. Keď chcú zrušiť ešte aj voľbu zo zahraničia. No však povedal to aj ich predseda ešte kedysi na chate v Čifároch, keď jasne tam aj s Kaliňákom a s Béderom komunikovali o tom, že treba všetko zrušiť. Všetko, všetko dobré pre ľudí, čo sa urobilo, všetko treba zrušiť. Najviac, čo treba, tak zhodiť Očistec, aby sa pomohlo Gašparovi a podobným obžalovaným. A o toto im ide. Oni chcú žiť v krajine, kde jednoducho nebudú ľudia môcť pomaly ani voliť normálne demokraticky. Im sa páčia, veď škoda, že možno niektorí občania nevidia napriamo, aj keď pozerajú túto rozpravu, tie výrazy v tvári koaličných poslancov. Väčšina z nich, si dovolím tvrdiť, si veľmi dobre pamätá obdobie pred 89. rokom. A toto je presne to, čo im vyhovuje. Oni žijú v tejto letargii, ktorá im zostala ešte z tohto obdobia, preto podporujú aj svojho predsedu na jeho cestách do Moskvy a do iných krajín, kde režimy absolútne také veci, ako sú voľby zo zahraničia, to je neprípustné. Tam to sú krajiny, kde sa im páči, kde im rozprestrú červené koberce, kde sa im budú hlboko klaňať, ale kde svojim obyvateľom nedovoľujú demokratické princípy. A toto je presne to, čo sa koaličným poslancom páči. To je krajina, kde oni by si predstavovali, že budú ďalej žiť. Tam im nepasujú, presne ako ste vy povedali, pán kolega. Tam nepasujú tí ľudia vzdelaní, múdri, inteligentní, ktorí chcú si užívať slobodu a chcú žiť na Slovensku tak, ako oni chcú a nie, ako im to niekto povie. Pani poslankyňa, vyšlo to.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.6.2026 15:41 - 15:43 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Igor, ďakujem za tvoje vystúpenie, za zhrnutie, respektíve vypichnutie tých najdôležitejších vecí z tejto novely, hanebnej novely opäť Trestného poriadku. A ty si to úplne presne pomenoval, tie dôvody, prečo žiadny kajúcnik po schválení takejto novely už jednoducho nebude chcieť byť kajúcnikom. Ono to je logické, že keď ten kajúcnik, človek, ktorý zo zločineckej skupiny má ísť vypovedať napríklad o svojich spolupáchateľoch, o ľuďoch, s ktorými páchal tú trestnú činnosť, no tak načo by to robil, keď mu nikto tie benefity nezaručí. Dokonca tak, ako si to presne ty aj pomenoval. Z prachu potom náhodou nejaký aj z nedbanlivosti trestný čin, ale ani nie trestný čin, priestupok, čokoľvek, tak o tie benefity jednoducho príde. Toto je ale ten dôvod. Ty si to presne pomenoval a trafil si podľa mňa klinec po hlavičke. Toto je presne to, čo oni chcú dosiahnuť. Oni jednoducho chcú dosiahnuť, aby inštitút spolupracujúceho obvineného prestal de facto existovať v Trestnom poriadku, aby tento inštitút naďalej síce tam bol, bude pomenovaný, on tam bude niekde uvedený, ale on bude absolútne nefunkčný. Toto oni chcú dosiahnuť, aby kedykoľvek v budúcnosti si už nikto ani teoreticky neodvážil voči nim hovoriť alebo svedčiť. Pritom doposiaľ, a to hovoria sudcovia, to hovoria advokáti, to hovoria mnohí prokurátori, doposiaľ samozrejme platilo to isté, čo si aj ty pomenoval. Žiadna výpoveď, osamotená výpoveď spolupracujúceho obvineného nebola postačujúca, musela byť doplnená ďalšími dôkazmi a tak to bolo aj v tých prebiehajúcich trestných konaniach. Dokonca o tom hovorí aj Európsky súd pre ľudské práva. Len náš minister spravodlivosti to nevie.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.6.2026 15:18 - 15:20 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. No, typický Tibor Gašpar, tu si vyvrátil svoje črevá, potom zbabelo odišiel a však do vládnej limuzíny a na majákoch treba rýchlo do Nitry. Nuž, ale Tibor Gašpar je obrovský klamár. On tu rozpomenul kauzu Dušana Kováčika, o tom, ako rozhodoval Špecializovaný trestný súd, Najvyšší súd a potom dovolací senát. No ale on už nepovie, že súdy rozhodli právoplatne a odsúdili pána Kováčika a že dovolací senát zhodou okolností len tak 24 hodín dopredu dostal pridelenú túto kauzu. A dokonca dvaja sudcovia z toho senátu nezávisle rozhodli o tom, že sudkyňa Záleská nebola zaujatá. A keby túto praktiku použili aj na toho vyšetrovateľa, ktorého pán Gašpar tu spomínal, ako je on stíhaný za to, že mal byť zaujatý. Keby toto isté uplatnili na toho vyšetrovateľa, tak rovnako tak nemôže byť zaujatý, ale to už pán Gašpar nepovie, lebo to je presne on. On klame, on zneužíva iba svoje informácie, ktoré si poprekrúcal, ale ja vám poviem, pán Gašpar, viete, čo je zvrátené vo vašom videní spravodlivosti? Že vy ako policajný prezident, vaši policajti podhadzovali dôkazy do áut iných ľudí, na základe ktorých ste týchto ľudí potom zatvárali. A to je dnes preukázané súdom a na to sú súdne rozsudky, pán Gašpar. Viete, čo je zvrátené vo vašom videní spravodlivosti? Že vy ako policajný prezident ste lustrovali Jána Kuciaka, že ste mu znemožnili ochranu a potom tento človek bol zavraždený aj so svojou priateľkou. To je zvrátené vo vnímaní spravodlivosti, pán Gašpar. A mohol by som vám takto rozprávať, aké máte vy zvrátené hodnoty, ale aj vy, pán minister Susko, keď ste rozprávali o tých hodnotách. Tak si zoberte, aké vy máte hodnoty, keď tu obhajujete takéhoto človeka, ktorý má takéto kauzy za ušami. Nech sa páči. Mám 15 dní.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 2.6.2026 15:44 - 15:46 hod.

Roman Mikulec Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. No Miško, máte pravdu, že ľudia nie sú hlúpi a pamätajú si a vedia veľmi dobre, lebo aj tí v Novom Meste nad Váhom to už vedeli pomerne pred rokom, keď vám napísali na transparent, že hanbíme sa za Barteka. No a to je fakt. Takže vrátim sa aj k tomu, čo ste spomenuli, že za hromadné testovanie nejaká firma, pán Bartek, treba si uvedomiť, že vyšetrovala to polícia pod vedením vášho ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Vyšetrovateľ došiel k záveru, že hromadné testovanie sa preukázalo ako jedna z najefektívnejších foriem boja proti pandémii. Vy nemáte ani predstavu, pán Bartek, čo je to krízový rok alebo čo sú to krízové postupy. Okrem toho, že nemáte ani predstavu o živote ešte, ale tak to je druhá vec. Takže na rozdiel od tých vašich káuz, napríklad aj tých 10 miliónov, ktoré išli vášmu vášmu asistentovi od pána Kmeca, hromadné testovanie už bolo vyšetrené, ale táto vaša kauza ešte sa len vyšetrovať bude, pán Bartek. A myslím si, že ešte sa vám bude len to čielko veľmi potiť jedného dňa. Takže na vašom mieste by som naozaj bol veľmi opatrný v tom, čo rozprávate tu, lebo áno, prevencia kriminality nie je o tom, že tu príde minister vnútra Matúš Tajtso, ktorý porušuje zákon ako na bežiacom páse dennodenne a prizve si na akcie nejakého pochybného influencera, ktorý ide akože učiť deti, že nemajú chcieť drogy s tým, že im bude rozprávať, že v podstate alkohol v piatoček je parádna vec a poďme si naliať vodku. Pán Bartek, možno to funguje takto vo vašom svete, ale vo svete normálnych ľudí to takto zjavne nefunguje. Takže prevencia kriminality je dobrá vec, ale určite nie je dobrá pod vedením Matúša Šutaja Eštoka, pochybných ľudí, ako ste aj vy sám.
Skryt prepis