8. schôdza

16.10.2012 - 7.11.2012
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

6.11.2012 o 14:04 hod.

Tomáš Borec

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Uvádzajúci uvádza bod 11:43

Igor Matovič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, milé dámy, milí páni, predkladáme veľmi jednoduchý zákon, alebo veľmi jednoduchú novelu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č.351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov. A poviem naozaj takou ľudovou rečou, ak sa táto novela prijme, tak vlastne ktokoľvek, kto na Slovensku zavolá na audiotextové číslo, tak predtým, ako mu začne nabiehať tarifa, čiže predtým, ako mu začnú odrátavať z účtu nejaké peniaze, a vieme, že sú dosť veľké za minútu, tak ho hláška upozorní, že pozor voláš teda na, alebo nie, že pozor, ale teda, že upozorní ho na to, že minúta, ak budeš pokračovať v hovore, minúta tohto hovoru bude stáť tri eurá napríklad. Nič viac. Je to veľmi jednoduchá zmena, ale myslím si, že s dosť veľkými dôsledkami. Samozrejme, na jednej strane na firmy, ktoré si postavili na tomto biznis a ktoré nájdeme v inzerátoch, kde vám napíšu, hľadám, ponúkam prácu, alebo lacná pôžička bezúročná, bez ručiteľov do 100 tisíc eur. Ľudia v núdzi veľakrát, ktorí nemajú prácu, ktorí nemajú peniaze, na takéto číslo zavolajú, podľahnú mámeniu tejto inzercie, zavolajú a peniažky tie, to málo peňazí, ktoré majú, sa im veľmi rýchlo zase z účtu alebo z peňaženky odkotúľajú, lebo sa nestačia čudovať, čo im to prišlo za účet za ich mobilný telefón alebo za pevnú linku.
Čiže, bohužiaľ, na zneužívaní dôverčivosti, alebo zneužívaní núdze mnohých ľudí si niektoré firmy na Slovensku postavili biznis, nie nezákonný, lebo vlastne je zákonné prevádzkovať audiotexové linky, ale, bohužiaľ, tým, že tú informáciu neposkytujú, alebo poskytujú takými drobnými písmenami, alebo to beží na obrazovke počas toho, ako sa vám tam objaví nejaké audiotexové číslo, ani si nevšimnete, čo tam vlastne napísané je, koľko tá minúta hovoru stáť bude, tak zneužívajú nevedomosť týchto ľudí, alebo nedostatok informácií, alebo teda tú núdzu, a títo ľudia takýmto spôsobom sú okrádaní.
Podľa mňa to je veľmi podobný systém ako pri automatoch, kedy vlastne tí ľudia, ktorí v tej núdzi sú, si myslia, že nahádzaním korún do automatu sa zo situácie dostanú, a vlastne dostanú sa, ešte hlbšie sa do tej, do tej núdze prepadnú. Nič iné tento vlastne zákone nerieši. Čiže veľmi jednoduchá zmena a myslím si, taká veľmi nepolitická. A postihuje práve ten súčasný právny stav ľudí bez ohľadu na politické tričko, či ho majú modré, červené, žlté, oranžové, jednoducho, každému človeku v núdzi to ubližuje.
Takže skúsme, prosím vás, sa zamyslieť a podporiť prospešnú zmenu.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

6.11.2012 o 11:43 hod.

Mgr.

Igor Matovič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:46

Alojz Přidal
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán predseda Národnej rady, vážené panie poslankyne, páni poslanci, vážení prítomní, Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti ma uznesením číslo 65 určil za spravodajcu k návrhu poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jozefa Viskupiča, Igora Matoviča, Eriky Jurinovej a Martina Fecka na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov. Tento materiál máte pred sebou ako tlač 212.
Podľa § 73 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku podávam v prvom čítaní spravodajskú informáciu o predmetnom návrhu zákona.
Ten návrh zákona bol doručený poslancom v zákonom ustanovenej 15-dňovej lehote pred schôdzou Národnej rady Slovenskej republiky, na ktorej sa uskutočňuje jeho prvé čítanie.
Konštatujem, že uvedený návrh spĺňa po formálnoprávnej stránke náležitosti uvedené v § 67 a § 68 zákona Národnej rady Slovenskej republiky o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov, ako i náležitosti určené v legislatívnych pravidlách.
Zo znenia návrhu je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Všeobecná časť dôvodovej správy obsahuje informáciu o cieli predloženého návrhu zákona, o súlade s Ústavou Slovenskej republiky a ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi, ako aj medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republika viazaná.
Z doložky o vybraných vplyvoch je zrejmé, že predkladaný návrh nebude mať vplyv na rozpočet verejnej správy, ani na životné prostredie, ani na informatizáciu spoločnosti. Negatívny vplyv teda bude mať mierne na podnikateľské prostredie.
Osobitná časť dôvodovej správy obsahuje odôvodnenie jej jednotlivých ustanovení návrhu. A návrh zákona obsahuje tiež doložku zlučiteľnosti s právom Európskej únie.
Ja by som chcel tiež sa vyjadriť ako k tomuto zákonu. Musím popravde povedať, že ma to zaujalo, myslím si, že naozaj je to dobrá myšlienka, lebo niekedy naozaj to volanie na tie audiotexové čísla je také, ako tu predkladateľ hovoril, a tomu by sa dalo zabrániť, keby to prešlo do druhého čítania. Neviem teda, záleží to, samozrejme, od SMER-u. Myslím, že by tam bolo dobré to ešte mierne opraviť a vyriešiť aj problém SMS-iek. Možnože ste niekedy sa stretli ako na internete s tým, že vám tam oznámili, že práve ste vyhrali nejaký iPad, alebo iPod, alebo počítač, ale treba zodpovedať na ľahký kvíz a oni vám tam dajú sto otázok, ako veľmi ľahkých otázok a musíte odpovedať SMS-kou. No a tam niekde naspodu je napísané, že treba si pozrieť podmienky, ale vy začnete odpovedať a zistíte, že jedna tá SMS-ka stojí jedno euro, no a tie otázky sú stále ľahké, oni vám hovoria ako: boli ste vynikajúce, je to úžasné, ako všetko viete, a vy už máte vidinu takú, že už ten iPod máte ako za chvíľu vo vrecku, no a jednoducho, potom zistíte, že ste takto tritisíc korún ako poslali niekomu na účet.
Takže myslím si, že keby sa v druhom čítaní potom dal ešte nejaký pozmeňujúci návrh, alebo doplňujúci, ktorý by opravil aj, aj túto skutočnosť, že jednoducho, ak ste poslali niekde SMS-ku alebo dve za sebou, a majú naozaj nejakú neobvyklú cenu, akože stojí tá SMS-ka jedno, dve euro, keby vám tiež došla o tomto správa od teda telekomunikačného operátora, že by to mohlo byť dobré.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada Slovenskej republiky uzniesla v zmysle § 73 ods. 3 písm. c) rokovacieho poriadku na tom, že po rozprave odporučí uvedený návrh zákona prerokovať v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím pána predsedu Národnej rady Slovenskej republiky z 24. augusta 2012, bolo to číslo 197 a podľa § 71 rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky navrhujem, aby predmetný návrh zákona prerokovali tieto dva výbory, a to: Výbor ústavnoprávny Národnej rady Slovenskej republiky a Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti.
Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti. Odporúčam, aby výbory predmetný návrh zákona prerokovali v druhom čítaní vo výboroch do 30 dní a v gestorskom výbore do 32 dní od prerokovania návrhu zákona Národnej rady v prvom čítaní.
Pán predseda, prosím, otvorte všeobecnú rozpravu.
Skryt prepis

6.11.2012 o 11:46 hod.

Mgr.

Alojz Přidal

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 11:52

Helena Mezenská
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Tak bez ohľadu na to, vážený pán predsedajúci, vážení kolegovia, bez ohľadu na to, či by som bola z hnutia Obyčajných ľudí a nezávislých osobností, alebo bola by som členkou inej strany, ak by niekto takýto návrh predložil, určite by som ho ja podporila a dovolím si ako poslanec, ale aj ako človek z praxe, ktorý sa v mnohých prípadoch potýkal práve s riešením takýchto spotrebiteľských problémov a problematických komplikovaných spotrebiteľských sporov, kde naozaj pri vstupe do telefonického kontaktu, na základe audiotexovej reklamy, alebo audiotexovom volaní, nabiehali nevedomky týmto spotrebiteľom enormne vysoké účty, ktoré sa stali naozaj v mnohých prípadoch, opäť ide o možno zraniteľných spotrebiteľov, až nesplatné. Dokonca bola som priamo svedkom a mediátorom riešenia takých sporov, kedy na takéto objemy dlžných čiastok voči spoločnostiam dokonca pripravovali splátkové režimy. Takže ja by som vás naozaj v mene toho, čo tu už bolo povedané, že je to absolútne apoliticky vnímaný návrh a veľmi jednoduchou formou dokáže veľmi účinne, efektívne zamedziť tomu, s čím sa nevedia vysporiadať ani kontrolné orgány, chcem vás poprosiť, aby v mene takéhoto rozmeru pripraveného a predloženého návrhu ste ho podporili.
Ja som presvedčená, že spotrebiteľská verejnosť, ktorá má skúsenosť s takýmto negatívnym dopadom audiotexového volania, vám bude vďačná.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

6.11.2012 o 11:52 hod.

Mgr.

Helena Mezenská

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 11:54

Martin Fecko
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán predseda, pán navrhovateľ, pán spravodajca. Som veľmi rád, že môžem konštatovať, že tento návrh, ktorý tu je predkladaný, bol jedným z bodov, ktorý my sme ako Obyčajní ľudia, ktorí sme vstupovali ešte v piatom volebnom období, mali sme ho v našom programovom vyhlásení, ale, žiaľ, nedošlo to ku naplneniu.  Som rád, že to oslovilo aj pána spravodajcu, ktorý povedal, že má to nejaké svoje ratio, a preto by som, dovoľte mi, sa vyjadril pár slovami k tomuto predloženému návrhu.
Samozrejme, že momentálny život na Slovensku nie je ľahký, a práve pokiaľ zastupujeme našich voličov, a to je jedno, z akého sme spektra, voliči nám dali tú dôveru a povedali, iď tam do toho parlamentu a zároveň chráň ma pred tým, aby ma ten život na Slovensku nedobehol tak, že budem musieť doslova že počítať každý cent, či ho mám, alebo ho nemám.  Myslím si, že tento návrh novely zákona je práve o tom, aby sme vedeli ochrániť ako poslanci Národnej rady ľudí, ktorí nám dali svoju dôveru.
Ak to nie je poslaním poslanca, tak hovorím, že asi nemáme tu čo robiť, pretože sme tu v tom verejnom záujme nie päťtisíc, ale tých 5,4 milióna, aj tí, ktorí nám nedali hlas, ktorí neprišli voliť. Áno, aj tých zastupujeme, lebo aj ich sa tento život týka, a myslím si, že máme tu dosť veľa špekulantov, ktorí si tým svojím spôsobom uľahčujú cestičku a napádajú práve tých najzraniteľnejších. Ktorí sú to? Samozrejme, dôchodcovia, ale aj študenti, ktorí vlastne ešte tú životnú skúsenosť nemajú.
Takže bol by som veľmi rád, keby tento návrh bol cez politické spektrum posunutý do druhého čítania. Dajú sa, samozrejme, že vylepšiť, ako pán kolega spravodajca spomenul, veci. Myslím si, že žiadny zákon, ktorý tu prijímame, nie je najdokonalejší a nie je taký, ktorý by sa nedal ešte vylepšiť, ale pokiaľ dáme rozum dokopy, myslím, že malo by sa to blížiť k tomu nejakému možnože ideálu, ktorý by to mohol by. Aby sme ochránili našich občanov, lebo pre nich sme tu.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

6.11.2012 o 11:54 hod.

Ing.

Martin Fecko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 11:57

Jozef Viskupič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predseda. Kolegyne, kolegovia, tento návrh zákona, alebo novely zákona by tu nemusel byť, keby sme boli vyslyšaní za predchádzajúceho vládneho obdobia, a nebolo by sa pohralo tak, tak úžasne so slovkami, že koniec koncov tí, ktorí prevádzkujú službu, ktorú voláme audiotex, alebo teda po slovensky, služby, ktoré hovoria, informujú o spoplatnení. Alebo teda fungujú tak, že spoplatňujú nad rámec bežných taríf volanie na jednotlivé linky, a bolo by v zákone, ktorý je, myslím, že práve teraz asi jeden rok v platnosti to upravené predtým.
Následne som veľmi rád, že na pôde súčasného ministerstva dopravy, ktorý je gesčný, k tomuto zákonu, prišlo k tomu, že majú otvorené uši a oči a vedia, že tento problém, kedy ľudia na základe toho, že nie sú informovaní o tom, či budú spoplatnení viac, ako si myslia, mohli niektorí podvodníci vykonávať nekalé praktiky obchodné a tým pádom bude im zabránené jednoducho tým, že keď sa niekto na takúto linku dovolá, bude mu poskytnutá takzvaná hláška o tom, že volá na linku, ktorá je spoplatnená viac ako bežné služby.
Samozrejme, že je aj obrovský problém iných telekomunikačných služieb, a takisto sa treba zamerať na Eldorádo a Klondajk, ktorý je v otázkach iných telekomunikačných služieb, ako sú napríklad SMS-ky, a možno by sa mohli pozrieť aj na sieť internetu, kedy sú spoplatňované podvodne niektoré služby a niektoré registrácie, ktoré by sa mali diať pod duchom toho, že nie je presne zákazník alebo človek, ktorý chce tieto služby využívať, informovaný. A ak použije napríklad svoju kreditnú kartu a odovzdá tam údaje, tak naraz sa stane predmetom záväzku, ktorý ho často prekvapí potom vo výške faktúry alebo výške záväzku za služby, ktoré pôvodne ani nechcel odoberať, nechcel byť nimi spoplatnený. Preto to, že sa tu aj po roku objavuje tento dosť jednoduchý návrh, a predpokladám, že podľa súčasnej atmosféry, ktorú v kuloároch parlamentu môžem sledovať, že pravdepodobne tento návrh v prvom čítaní aj s odkazom na to, že môžeme sa zamerať na jeho doladenie v druhom čítaní, prejde a dúfam, že na volanie verejnosti bude odpovedané v tomto jednoduchom bode, aby neboli občania zneužívaní pri tom, že nevedia, za čo presne platia. Vieme, že v obchodoch je povinnosť dávať pri každom jednom tovare cenovky, preto aj pri službách by sme mali byť dôslední, pretože ľudia sú na tento spôsob už navyknutí, a bolo by dobré, aby mali presnú a jasnú informáciu, čo používajú a čo treba za to zaplatiť.
Ďakujem teda za možnú podporu a aj za pozornosť. Prajem dobrú chuť k obedu.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

6.11.2012 o 11:57 hod.

Mgr.

Jozef Viskupič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 12:01

Igor Matovič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja by som k tomu doplnil, že áno, môžeme zvoliť taký prístup, ako by kolegovia zo SaS-ky, ak by tu boli, zvolili, však vlastne všetci sme si slobodní, všetci sme pekní, zdraví, rozumní a všetci vidíme aj polmilimetrové písmo na inzeráte, tak vlastne nechajme to na slobodnom rozhodnutí každého človeka. Ale ja si myslím, že štát v určitých správnych situáciách naozaj má chrániť tých ľudí, ktorí nie sú práve možno rozumní, ktorí majú možno nejaké dioptrie, ktorí sú v núdzi a ktorí nedokážu, bohužiaľ, aj možno niekedy odolať pokušeniu. A práve pre takýchto ľudí je tento návrh zákona určený, aby sme týchto ľudí chránili. A myslím si, že toto je správny prístup štátu, nie bezbrehý liberalizmus, alebo teda zase potom bezbrehá regulácia.
Ďakujem.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

6.11.2012 o 12:01 hod.

Mgr.

Igor Matovič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
8. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní
 

Vystúpenie v rozprave 14:04

Tomáš Borec
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Veľmi pekne ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, návrh na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona o štátnych hmotných rezervách a o doplnení zákona č. 25/2007 Z. z. o elektronickom výbere mýta za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov predkladám v súlade s § 89 ods. 1 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov. Dôvodom na predloženie vládneho návrhu zákona na skrátené legislatívne konanie je potreba transponovať smernicu Rady č. 2009/119/ES zo 14. septembra 2009, ktorou sa členským štátom ukladá povinnosť udržiavať minimálne zásoby ropy alebo ropných výrobkov, do právneho poriadku Slovenskej republiky, a to najneskôr do 31. decembra tohto roku. Predložený návrh zákona predstavuje vo vzťahu ku smernici Rady č. 2009/119/ES národné vykonávacie opatrenie, ktorým sa transponujú niektoré ustanovenia uvedenej smernice.
Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, ak Slovenská republika neprijme do 31. decembra tohto roku predložený návrh zákona, bude Slovenská republika vystavená riziku uloženia finančných sankcií Súdnym dvorom Európskej únie, čím by Slovenskej republike vznikli značné finančné škody. Na základe uvedeného si vás preto dovoľujem požiadať o schválenie skráteného legislatívneho konania k predmetnému návrhu zákona.
Ďakujem za pozornosť.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

6.11.2012 o 14:04 hod.

Tomáš Borec

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie spoločného spravodajcu 14:10

Maroš Kondrót
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Podávam informáciu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti o výsledku prerokovania návrhu vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona o štátnych hmotných rezervách a o doplnení zákona č. 25/2007 Z. z. o elektronickom výbere mýta, za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím z 26. októbra 2012 č. 248 pridelil Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona o štátnych hmotných rezervách a o doplnení zákona č. 25/2007 Z. z. o elektronickom výbere mýta, za užívanie vymedzených úsekov pozemných komunikácií a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Máme to ako tlač 267.
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti prerokoval návrh vlády na skrátené legislatívne konanie na svojej 13. schôdzi 6. novembra 2012. V uznesení č. 88 odporúča Národnej rade Slovenskej republiky tento návrh schváliť.
Vážený pán predsedajúci, otvorte, prosím, rozpravu.
Skryt prepis

Vystúpenie spoločného spravodajcu

6.11.2012 o 14:10 hod.

Ing.

Maroš Kondrót

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:10

Tomáš Borec
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo, vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci. Návrh na skrátené legislatívne konanie o tomto vládnom návrhu zákona predkladám v súlade s § 89 ods. 1 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov.
Dôvodom na predloženie vládneho návrhu zákona na skrátené legislatívne konanie je potreba transponovať smernicu Rady 2009/119/ES zo 14. septembra 2009, ktorou sa členským štátom ukladá povinnosť udržiavať minimálne zásoby ropy alebo ropných výrobkov, do právneho poriadku Slovenskej republiky najneskôr do 31. decembra tohto roku.
Predloženým návrhom zákona sa do národnej legislatívy transponujú všetky ustanovenia smernice 2009/119/ES, ktoré sú pre Slovenskú republiku záväzné. Vzhľadom na dĺžku legislatívneho procesu možno konštatovať, že bez možnosti prerokovať návrh zákona v skrátenom legislatívnom konaní nesplní Slovenská republika termín transpozície smernice Rady 31. decembra tohto roku do právneho poriadku Slovenskej republiky.
Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, ak Slovenská republika neprijme do uvedeného termínu predložený návrh zákona, bude Slovenská republika vystavená riziku uloženia finančných sankcií Súdnym dvorom Európskej únie, čím by jej vznikli značné hospodárske škody. Na základe uvedeného si vás preto dovoľujem požiadať o schválenie skráteného legislatívneho konania k predmetnému návrhu zákona.
Ďakujem.
Skryt prepis

6.11.2012 o 14:10 hod.

Tomáš Borec

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:10

Maroš Kondrót
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Podávam informáciu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti o výsledku prerokovania predmetného návrhu vlády na skrátené legislatívne konanie, tlač 269. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím z 26. októbra 2012 č. 250 pridelil Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona o núdzových zásobách ropy a ropných výrobkov a o riešení stavu ropnej núdze a o doplnení zákona č. 309/2007 Z. z. o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnej kombinovanej výroby a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti prerokoval návrh vlády na skrátené legislatívne konanie na 13. schôdzi 6. novembra 2012. V uznesení č. 89 odporučil Národnej rade Slovenskej republiky tento návrh schváliť.
Vážený pán predsedajúci, otvorte, prosím, rozpravu.
Skryt prepis

6.11.2012 o 14:10 hod.

Ing.

Maroš Kondrót

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video