10. schôdza

23.7.2020 - 24.7.2020
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

23.7.2020 o 21:25 hod.

Ing. PhD.

Peter Žiga

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:12

Vladimír Zajačik
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Janko, podľa reakcií je vidieť, že si trafil do čierneho a vždy si absolútne vecne a presne pomenoval všetko to, čo, svinstvo, ktoré tu táto predchádzajúca vláda napáchala.
Ale musím povedať, že bolo to pre mňa veľmi, veľmi pekné a bol som milo potešený, keď som sledoval súdruha Blahu, ako sa vrtel pri tvojom prejave, keď si hovoril o pohrobkoch komunizmom, komunizmu. Za to ti veľmi pekne ďakujem.
A na ich reakcie chcem povedať iba toľko... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pellegrini, Peter, podpredseda NR SR
Vy nemôžte reagovať na ich reakcie, vy môžte len na pána ministra.

Zajačik, Vladimír, poslanec NR SR
Poviem len toľko, aj trúdy bzučia, ale nie sú to včely. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 21:12 hod.

Vladimír Zajačik

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:13

Dušan Galis
Skontrolovaný text
Ďakujem pekne za slovo. Vážený pán minister, ja som vás mal za takého spravodlivého človeka, ale jak vy tu tvrdíte, jak Univerzita Komenského tvrdí, že to je plagiát, a vy tvrdíte, že nie, tak ja potom neviem. Treba zrušiť asi aj Univerzitu Komenského, pretože tu bude toľko mudrcov, že nakoniec tí ľudia, ktorí tomu rozumejú, asi nemajú pravdu. Zamyslite sa nad tým.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 21:13 hod.

Mgr.

Dušan Galis

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:13

Boris Susko
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Vážený pán minister, dotkli ste sa veľa oblastí vo vašom príhovore, čo sa týka odvolávania pána predsedu vlády, tomu sa budem venovať vo vlastnom vystúpení, ale nedá mi nezareagovať na to, čo ste povedali ohľadom pôsobenia minulých vlád SMER-u na ministerstve životného prostredia, osobitne o vzťahu k zonáciám a odpadovému hospodárstvu.
Pán minister, ja vám držím palce, aby ste doviedli zonáciu či už Muránskej planiny, alebo Tatranského národného parku do, do úspešného konca, a budem sa tešiť po skončení vášho volebného obdobia, či sa vám to podarí a ako sa vám to podarí.
Tvrdíte, že žiadne z národných parkov nespĺňajú podmienky IUCN a jedna z tých podmienok, áno, je 50 % bezzásah. K tomu však treba povedať, že je potrebná dohoda s vlastníkmi a obhospodárovateľmi pôdy a tá dohoda nie je veľmi jednoduchá. Pri národných parkoch, ktoré sa za predchádzajúcich vlád rozzónovali, a to je Slovenský raj a Pieniny, sa to podarilo uskutočniť dohodu s vlastníkmi, nie teda plných 50 %, ale s výhľadom v ďalších rokoch na to, aby to 50 % mohlo byť. Bez toho, aby ste sa s vlastníkmi dohodli, to nejde.
A pokiaľ sa spýtate ľudí na ministerstve, tak vám povedia, že 4 roky, pokiaľ som tam aj ja bol, tak sa zásadne na týždennej báze rozoberala práve zonácia Tatranského národného parku. Avšak nároky jednotlivých vlastníkov alebo obhospodárovateľov sa stále zvyšovali a nedalo sa s nimi dohodnúť, a preto tá zonácia ani nie je dodnes. Čiže nie je to celkom pravda, čo hovoríte, ale ja vám držím palce, aby ste to dosiahli.
A pokiaľ ide o odpadové hospodárstvo, sám dobre viete, s koľkými novelami zákona sme prišli v minulom volebnom období na výbor a do parlamentu, že sme sa snažili opravovať to, ako sa jednotliví hráči v odpadovom hospodárstve snažili systém obísť a... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 21:13 hod.

JUDr. PhD.

Boris Susko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:15

Juraj Blanár
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán minister, keď ste sem prišli, bolo hneď na úvod cítiť, že je to pre vás veľmi ťažké vystúpenie, lebo od začiatku ste začali hovoriť o tom, že budete len krátky, krátky, ale keď ste sa pozreli na tie papiere, čo vám dali, tak ste si uvedomili, že to asi krátke nebude a neviete, ako to skrátite.
No a snažili ste sa točiť okolo horúcej kaše neustále dokonca cez nejaké reminiscencie, ktoré sú vám blízke, cez jakešovsko-husákovské, neviem aké, už som myslel, že za chvíľočku skončíte pri globálnom otepľovaní, za ktoré môžeme aj, samozrejme, my. Dokonca už ste povedali aj to, že za vás žiadne čierne skládky nebudú a že všetko bude úplne super.
No jasné, pretože vďačíte Igorovi Matovičovi za to, že ste minister. Kto by si bol pomyslel, že vy budete ministrom životného prostredia, to asi na Slovensku asi nikto. Ale chápem to.
Ale nechápem, že ako dokážete takto chodiť okolo horúcej kaše, dokonca ešte zatancovať si aj na hrobe novinára a jeho priateľky, ešte Kočnerov pospomínať, pritom Igor Matovič, Kočnera pospomínať, pritom Igor Matovič s ním sedel neviem koľko, Sulík vybavoval si generálneho prokurátora. Ale je to len vina naša.
Nie. To, že vy ste prišli a postavili sa a povedali ste, jednoducho má svoje vysvetlenie, ale ja mu neverím alebo mu verím. Ani to ste nepovedali, že či mu veríte. Tak prečo? Vám stačí, že jednoducho stačí sa ospravedlniť. On osočoval Danka, hovoril, keby mal, nemal vyoperovanú hanbu, tak by okamžite odstúpil. No a vy ste ešte vo svojom vystúpení vyzývali mladých, ktorí študujú, aby 17. 11. prišli odvolávať toho, nech nie je zosmiešnená celá akademická obec.
A dneska prečo nevyvolávate študentov a dekanov, aby uvoľňovali ich na protesty proti Igorovi Matovičovi? Prečo... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 21:15 hod.

Ing.

Juraj Blanár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:17

Peter Vons
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja som až pri vystúpení nášho ďalšieho ministra pána Budaja si uvedomil, že aké je to vzácne, že môžeme tuná debatovať o tom všetkom, a chcem sa, nemyslel som si, že to budem môcť urobiť, lebo mali sme mať parlamentné prázdniny, všetci sme si niečo plánovali a teraz sme tu a neviem, dokedy tu budeme, tak ale predsa sa chcem len poďakovať tým, tej skupine poslancov, ktorá zvolala túto schôdzu na odvolanie.
Ďakujem vám, vážení, skutočne ja si to naozaj veľmi cením, pretože vďaka tomu sa tuná objavili také veci, o ktorých sa možno ľuďom na Slovensku ani nesnívalo. Počas tých našich bežných rokovaní sa k takýmto témam nedostaneme, ale vďaka tomu, že tu prišli ministri a každý povedal nielen o tej vašej diplomovke, ktorú tu ako mantru točíte dookola, ale o tých ďalších štyroch bodov (bodoch, pozn. red.), to sa týka toho, o čom ste hovorili, že vláda tuná zlyháva, ministri zlyhávajú, tak oni poukazujú na to, čo ste tu vy doteraz urobili.
Vďaka tomu sme sa dozvedeli, čo sa dialo na kultúre, pretože človek to nevidel. Nevie posúdiť, čo sa deje na ministerstve vnútra, čo sa deje na ministerstve obrany. Toto v plnej nahote sa ukázalo, čo ste tu vy doteraz dorobili.
A ja si jedno iba prajem, že tak ako sa novinári a médiá dobýjali a pýtali a informovali o diplomovke a o ďalších veciach, že to, čo tu dnes odznelo, budú si môcť občania aj vaši voliči v najbližších dňoch prečítať. Aby vedeli, ako sa tu šafárilo.
Takže ja vám ďakujem a môžme v tejto debate pokračovať. A samozrejme, tak ako povedal tuná môj kolega, že trafil do čierneho Janko, tak ja hovorím, že vždycky pri takýchto vystúpeniach sa vraví, že trafená hus zagágala. A vy vždy zagágate. (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 21:17 hod.

PaedDr.

Peter Vons

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:19

Richard Takáč

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:20

Zita Pleštinská
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán minister Budaj, veľmi pekne ti ďakujem za tvoje vystúpenie, povedal si, že sa jedná o prelomový čas, keď spravodlivosť konečne zvíťazí. Ľudia vo voľbách dali Igorovi Matovičovi dôveru a on dokázal rozložiť SMER - SD. To sa nikomu nepodarilo. Toto mu Robert Fico a kolegovia zo SMER-u nikdy neodpustia.
Plagiátorstvo nie je problém študentov, ktorí sa k nemu uchyľujú, ale systému, ktorý ho toleruje. (Reakcie z pléna.) Ako je možné, že niektoré vysoké školy porušujú pravidlá na viacerých frontoch, a napriek tomu majú akreditáciu? Verím, že nový zákon o vysokých školách to upraví a my začneme schvaľovať zákony, ktoré pomôžu ľuďom na Slovensku.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 21:20 hod.

Ing. arch.

Zita Pleštinská

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21:20

Ján Budaj
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Tak patrí sa.
Pán Erik Tomáš použil taký ošúchaný trik, že tvrdil niečo, čo ja som netvrdil, a bojoval s tým. Ani raz som nepovedal, že to nie je plagiát. Naopak, zdôraznil som, že Igor Matovič sám na seba použil tie najostrejšie slová, ktoré ani vy ste nikto nepredčili.
Pán Šutaj Eštok použil podobný trik, to znamená, hovoril, že obhajujem neskolaudované bývanie. Ani slova som nepovedal o neskolaudovanom bývaní, hovorili ste úplne mimo.
Pán Pellegrini, ja viem, že sa vám zle počúva, že až aký smradľavý voz ste prebrali a že na tých rezortoch fakt sa odsúvali tie problémy, a že nie je to ktoviečo počúvať o tej vláde, tak chápem, že vás to znervózňuje. Bol to veľmi smradľavý voz, hoci vy ste ho tlačili aj dovtedy, ale prebrali ste jeho vedenie, a tak sa teraz spomína vláda, no to sa nedá nič robiť.
Trochu humoru s tým vaším pomodlením sa, keď sa hovorí o Matovičovi, by nezaškodilo, lebo zrejme ste to mysleli ako výsmech.
Pán Petrák má pravdu, že celý štát zaprasili partajní nominanti boľševici odjakživa. A má pravdu, že neznášam, áno, straníckosť takéhoto typu bez odbornosti, neznášam a budem ju vždy kritizovať. (Reakcie z pléna.)
Pán Podmanický, pán Podmanický, diplomovka je problém a nikdy som nič nezahmlieval. Nikdy. A ak by som to robil, potom vy mi môžte hovoriť, že mám dvojakú morálku. Keby som tu rozprával, že Matovičova diplomovka nie je problém. To som ani raz nepovedal... (Prerušenie vystúpenia časomerom. Reakcia z pléna.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2020 o 21:20 hod.

Ján Budaj

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 21:23

Ján Podmanický
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán podpredseda, ja by som chcel v tejto chvíli, v tejto pokročilej večernej hodine dať procedurálny návrh, aby Národná rada poslala pozdrav pánovi predsedovi vlády Slovenskej republiky, ktorý teraz podľa informácií novinárov odcestoval domov do Trnavy. Ja si myslím, že treba mu popriať príjemný večer, aby si oddýchol, aby ráno mohol pokračovať, my zatiaľ budeme rokovať, prípadne aby začal riešiť kolaudáciu svojho domu, konečne je so svojou rodinou. Takže ja by som chcel, keby sme mu poslali priateľský pozdrav domov do Trnavy.
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

23.7.2020 o 21:23 hod.

JUDr. PhDr. PhD.

Ján Podmanický

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 21:25

Peter Žiga
Skontrolovaný text
Ďakujem pekne.
Pán predsedajúci, dávam procedurálny návrh, aby sme prerušili rokovanie, až kým sa nevráti pán predseda vlády. Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

23.7.2020 o 21:25 hod.

Ing. PhD.

Peter Žiga

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video