Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.11.2022 o 15:16 hod.

JUDr. PhDr. PhD.

Ján Podmanický

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 15:16 - 15:16 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Pán poslanec Šutaj Eštok sa spýtal pani Záborskej, že ako to ona hodnotí v rámci svojho kresťanského presvedčenia.
No ja sa, pán poslanec, s viacerými z poslancov OĽANO, teda špeciálne z Kresťanskej únie o tom rozprával. Oni tomu neveria. Oni vám povedia to, čo vám povedal pred chvíľou pán Šefčík, že je to vytrhnuté z kontextu, z kontextu a Hamran povedal, že to tak nie je. No to je neuveriteľné, ja neviem, asi málo pracujeme, málo im to vysvetľujeme, málo ich posielame za Petrom Pčolinským. No nech sa ho idú spýtať, on im to povie, ako to je celé.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 15.11.2022 15:01 - 15:01 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Kočner bol človek, ku ktorému chodieval Richard Sulík na raňajky a Igor Matovič s ním obvykle diskutoval o politických otázkach. Ale to až tak nesúvisí s tým, čo povedal pán poslanec Šutaj Eštok, vo svojom vystúpení. Preto by som chcel dva momenty povedať.
Prvý sa týka, tie, tých migračných dôvodov, kvôli ktorým odvolávame ministra Mikulca. Vážení, aj keby bola pravda, že Česká republika údajne nedodržuje nariadenia Európskej únii, tak ak zavreli hranicu, bolo to v bytostnom záujme Českej republiky. Namiesto toho, aby si Slovenská republika, teda vláda brala príklad od Čechov, tak sa chváli, že dodržujeme predpisy Európskej únie. No to je ako mŕtvemu zimník alebo pre občanov Slovenskej republiky ako stierače na ponorke. To sú také naozaj zdôvodnenia a taký úžitok to má pre nás všetkých.
Druhý moment, už teda veľakrát sa tu čítali zápisnice z rôznych odposluchov. Sú to naozaj strašné veci. A pán poslanec Šutaj Eštok sa spýtal pani Záborskej, že ako to ona hodnotí, v rámci svojho kresťanského presvedčenia. No ja sa pán poslanec s viacerými z poslancov OĽANO, teda špeciálne s kresťanskými o tom rozprávam. Oni tomu neveria. Oni vám povedia to, čo vám povedal pred chvíľou pán Šefčík, že je to...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.11.2022 15:40 - 15:40 hod.

Ján Podmanický
Vážení kolegovia, poprosím minútku ešte pozornosti. Dávam, pán podpredseda, na zváženie. Chýba nám 10 bodov do konca, nedobehneme to celé, to hlasovanie? (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.10.2022 17:46 - 17:48 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Pán podpredseda, ja nadviažem na tú tvoju polemiku medzi tebou a pánom poslancom Šeligom, kde si rozoberal jeho tvrdenie o tom, že tu máme právny štát a dôkazom toho je aj napríklad to rozhodovanie Ústavného súdu tých 17 rozhodnutí vo vzťahu k Najvyššiemu súdu. Ono to môže na prvý pohľad tak znieť, že áno, že to je dôkaz toho, že máme fungujúci právny štát. Lenže fungujúci právny štát musí mať aj nejaké dôsledky svojej opravnej činnosti. Ak teda Ústavný súd v 17 prípadoch upozornil Najvyšší súd konkrétne teda vo väčšine prípadov jedného konkrétneho sudcu, že pravidelne porušuje práva obvinených alebo obžalovaných, tak by sa logicky očakávalo, že sa vyvodí nejaká zodpovednosť voči tomu sudcovi, ktorý porušuje sústavne práva obžalovaného. Sudca má byť nestranný. Nemá stáť ani na strane obžaloby, ani na strane obhajoby, ale má rozhodnúť nezávisle a spravodlivo a keď tu nejaký sudca porušuje sústavne niekoho práva, no tak mal by tam byť dôsledok vyvodený a nebol vyvodený dôsledok. Takže aký fungujúci právny štát. Ministerstvo spravodlivosti sa ospravedlní jednému človekovi, ktorý bol dlhodobo vo väzbe nezákonne a tie orgány, ktoré o tom rozhodovali, teda orgány Špeciálnej prokuratúra a Špeciálneho súdu tí konkrétni ľudia sa tomu smejú. Smejú sa všetkým do očí, že oni si aj tak myslia, že to bolo v poriadku. Veď to je jasný znak toho, že nefunguje právny štát. To, že tu tie inštitúcie máme to ešte neznamená, že fungujú a malo by záležať každému poslancovi Národnej rady bez ohľadu na to, kde sedí, aby tieto inštitúcie fungovali spravodlivo.
Skryt prepis
 

6.10.2022 16:46 - 16:46 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec, vy sa rád štylizujete do takej podoby slušného politika, napokon to slovo vám aj nejako už prischlo a vy považujete za slušné to ako sa vyšetrovatelia vyjadrovali na adresu svojej kolegyne, že je treba podpáliť auto, ako sa vyjadrovali, že treba pozabíjať deti, môžeš im ich teraz pozabíjať. Keď bola diskusia o tom, koľko vrážd sa prepečie, pritom v úvodzovkách, vyšetrovaní, tak skonštatovali títo elitní slušní vyšetrovatelia, že sedem by sme mali zvládnuť. Viete, pán poslanec, toto teda nejde do nejakého súladu so žiadnou slušnosťou a ja sa vám čudujem, že ste sa podujali na toto zrovna vy, žiaden iný poslanec sa do písomnej rozpravy z vládnych poslancov nepripojil, lebo akosi cítia, že toto v poriadku teda nie je, pán poslanec, toto naozaj nie je v poriadku. Tu nikto nechce brániť, aby sa vyšetrovali, aby sa vyšetrovala trestná činnosť, bez ohľadu na to, či to bolo v minulosti, alebo je to teraz. Ale na to tu máme predsa právo, právny systém a nám ide len o to, aby sa dodržiaval ten právny systém, aby sa postupovalo v súlade so zákonom. To chceme tak veľa? A vy by ste mali byť prvý, ktorý poviete, áno ja trvám na tom, aby sa postupovalo v súlade so zákonom. A vy, pán poslanec, toto nepoviete. Vy obhajujete tieto hrubé nezákonnosti, o ktorých nehovoríme my, veď o tom povedala vaša SIS-ka v tej správe utajenej, o tom hovorí váš minister spravodlivosti, či v rozhovore, či ako predseda Slovenskej advokátskej komory. O tom hovorí Ústavný súd, povedal, že v sedemnástich prípadoch sa tu porušili zákony. Vy ste mávli rukou, čo sedemnásť prípadov, to je sedemnásť ľudských osudov. A viete, že platí v pochybnostiach v prospech obvineného. Vy tu otáčate všetko ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 6.10.2022 16:16 - 16:17 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predseda. Dovoľte, aby som predniesol procedurálny návrh.
Žiadam predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, aby informácie, ktoré zazneli na 74. a 73. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky vo vystúpeniach Roberta Fica a Igora Matoviča, v ktorých zazneli vážne podozrenia o závažnej trestnej činnosti za pôsobenia vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera, aby tieto informácie vo forme prepisu zaslal generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky, aby konal ex offo.
Odôvodnenie: Vážený pán predseda, všetky informácie, ktoré zaznievajú na týchto dvoch schôdzach, sú tak závažné, že každý jeden z nás má povinnosť v zmysle Trestného zákona, ak sa dozvie o závažnej trestnej činnosti, túto oznámiť. V opačnom prípade sa dopúšťame tiež trestného činu. Ja vás chcem preto vyzvať, aby ste učinili zadosť... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 5.10.2022 17:40 - 17:40 hod.

Ján Podmanický
Ďakujem za slovo, pán predseda. Poprosím do záznamu, pri hlasovaní č. 253 som sa zdržal hlasovania a systém ma vykázal, že som hlasoval za.
Skryt prepis
 

28.9.2022 17:40 - 17:40 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
akceptovať tento rozklad štátu. Ale vysvetli mi ako si to ty ako racionálny človek predstavuješ. Vy odvoláte Igora Matoviča a vrátite sa do vlády, ktorej predseda najsilnejšej koaličnej strany bude Igor Matovič, s ktorým budete zas o všetkom rokovať. Ako vy si myslíte, že to bude fungovať? Po tom všetkom čo tu zaznelo, čo ste aj vy povedali na jeho adresu ako to nefunguje. Ste, alebo tvárite sa, alebo predstavujete sa ako racionálni ľudia. Tak toto vysvetlite ako si predstavujete ďalej to vládnutie. Toto podľa mňa ľudí zaujíma. Keď tvrdíte, že sa chcete vrátiť do vlády ak bude Igor Matovič odvolaný.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.9.2022 17:25 - 17:26 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán poslanec, ja si ťa vážim ako človeka a hoci s viacerými tvojimi názormi nesúhlasím vzhľadom na to, že pochádzame aj z iného prostredia, aj máme na niektoré veci iné názory, rád si ťa vypočujem, vystupuješ vždy argumentačne, vecne. Preto mi vysvetli jednu vec, pán poslanec, aké ratio má ten váš argument, že ak odvoláte, ak parlament odvolá Igora Matoviča, že vy sa vrátite do vlády? Všetko to, čo si povedal na adresu Igora Matoviča je pravda. Všetci vieme, kto je Igor Matovič a do akého krachu doviedol štát. Ja si myslím, že je ešte horšie, keď je vo funkcii ministra financií a väčšie škody pácha na Slovensku, ako keď bol premiér. A všetci to vedia na Slovensku s výnimkou pár percent ľudí, ktorým ešte tá nenávisť iracionálna zaslepuje pohľad a v mene tej, tej nenávisti dokážu akceptovať tento rozklad štátu.
Ale vysvetli mi, ako si ty ako racionálny človek predstavuješ? Vy odvoláte Igora Matoviča a vrátite sa do vlády, v ktorej predseda najsilnejšej koaličnej strany bude Igor Matovič, s ktorým budete zas o všetkom rokovať? Ako vy si myslíte, že to bude fungovať? Potom všetkom, čo tu zaznelo, čo ste aj vy povedali na jeho adresu, ako to nefunguje? Ste...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.9.2022 17:10 - 17:12 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán predseda strany Sloboda a solidarita, ja vám celkom nerozumiem, lebo na jednej strane ste si tak povzdychli vo svojom prejave ako ste si s Máriou vydýchli alebo ako ste sa s Máriou zamysleli nad tým v akej koalícii sme to vlastne dva a pol roka boli, keď ste počúvali vystúpenie Igora Matoviča.
A na druhej strane stále deklarujete, že sa chcete do tej koalície vrátiť. Pre mňa je to určitá schizofrénia, lebo najskôr pomaly hodinu počúvate akých desiatok trestných činov ste sa dopustili vo funkcii ministra hospodárstva alebo ako spoluvládca v rámci vládnej koalície. Igor Matovič vás tu poobviňoval zo všetkého možného, z krádeží, z korupcie, z klientelizmu. Vy mu nakladáte zo to v akom, avšak oprávnene v akom ekonomickom rozvrate zanechal štát.
Marián Viskupič tu povie, že deficit bude 17 miliárd za to obdobie, čo je Igor Matovič buď premiérom alebo ministrom financií. Slovensko je na pokraji kolapsu, rútime sa do krachu, kolabujú, kolabuje nám zdravotníctvo, zatvárajú sa tu fabriky, je tu abnormálne zdražovanie, nedostatok energií za čo nesiete spoločnú zodpovednosť. Vy ste dva a pol roka v tej koalícii boli a vy znova poviete, že napriek tomu všetkému vy do tej koalície chcete ísť znova. Viete, my by sme si tu mohli otvoriť pukance, naliať kolu a baviť sa na tom všetkom špinavom prádle, ktoré si tu navzájom periete. Keby to nebolo také desivé a strašné kam ste spoločnou vládou s Igor Matovičom buď na čele alebo vo funkcii ministra financií Slovensko priviedli.
Skryt prepis