28. schôdza

4.5.2021 - 28.5.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:37 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:35

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Tak rovnako poslanec Suja ako predtým aj poslanec Mazurek nemajú problém prekrútiť moje slová. Takže ja som za, aby si každý povedal svoj názor. Ja s tým vôbec nemám problém. Ja som to na konci svojej faktickej poznámky povedal odľahčene, ale je úplne iné povedať si svoj názor na nejakú vec a úplne iné napríklad zľahčovať holokaust, šíriť nenávisť voči ľuďom.
A ja si myslím, že je rovnako zlé tiež, ak zľahčujete epidemiologickú situáciu, pretože ide o ľudské životy. Myslím, že rovnako ako bývalý prezident USA, ktorý spomenul savo, alebo prezident Bieloruska, ktorý spomínal vodku, rovnako aj vy – bromhexín, vodka, chrípôčka – ste zodpovední za to, že ten boj s pandémiou bol a je omnoho ťažší a zložitejší. V takom zmysle som to myslel, ste zodpovední za to, čo hovoríte, pretože takisto ovplyvňujete verejnú mienku niektorých ľudí a skutočne môže sa stať, že niektorí takto aj, myslím, o ivermektíne ste hovorili a takýchto veciach, takto môžu podľahnúť tomu, že niečo, čo nepomáha, im zachráni život. Že to budete zľahčovať, že chrípôčka a tak ďalej a tak ďalej.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:35 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:37

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Šefčík, vy ste, ako by som to povedal, jednoduchý, jednoduchý, áno. A robíte tú špinavú prácu ako jednoduchý človek zato, že vám Igor Matovič dáva ešte jeden plat, čo je tu verejným tajomstvom, všade sa to hovorí po chodbách, že vyvolení poslanci od Matoviča dostávajú ešte jeden plat, aby robili zo seba, ak nie sú, aby robili zo seba jednoduchých ľudí. (Ruch v sále. Zaznievanie gongu.)
Viete, my si tu môžme hovoriť podľa vás, čo chceme, na to máme právo, a na druhej strane poviete, ale mali by ste byť za to stíhaní, čo tu poviete. Ale vy máte amnéziu pamäti! Váš predseda povedal, že chce byť ako NSDAP, že chce mať 2,5 milióna členov, že to jeho vzor, pán Šefčík! Tam už je trošku iné, že? Vy v tej jednoduchosti v tej hlavičke alebo ako by som, nechcem vás nejak sa dotknúť, však aj jednoduchých ľudí máme medzi sebou, ale vy by ste mohol robiť kráľa. Kráľa!
Viete, vy hovoríte, že ste proti korupcii a neviem čo, ale váš štátny tajomník má 20 MOM-iek a zarába 500-tisíc euro mesačne! Ale vo vašej jednoduchosti to nechcete vidieť alebo neviete to vidieť, nedokážete to pochopiť, 500-tisíc euro mesačne zarába na MOM-kách váš štátny tajomník. Preto vám vadí takýto zákon, pán poslanec Šefčík. Preto sa tu snažíte že roky ho pripravovať ako veľkí odborníci. Ale ak ho budú robiť ľudia ako vy a Jožko Pročko, takíto jednoduchí, jednoduchí ľudia, tak ten zákon bude bezzubý alebo tu vôbec nebude. A to, ak som urazil jednoduchých ľudí, tak týmto sa im ospravedlňujem. Ale fakt, vy im môžte robiť kráľa.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:37 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 9:39

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Milé kolegyne, milí kolegovia, pán predkladateľ, pán spravodajca, cieľom nášho návrhu zákona je naozaj zmeniť ústavu a zakomponovať do ústavy zákon o hmotnej zodpovednosti politikov, tak ako by to malo v demokratickom zriadení, v demokratickom štáte fungovať. A keďže naši koaliční kolegovia sa ohradzujú a veľmi často používajú slovo demokracia, demokratický štát, protikorupčné hnutia, bojovanie proti korupcii, tuto im dávame možnosť, ako podporiť zákon, ktorý naozaj zabráni konať nekalo a nerozkrádať verejné prostriedky.
Aktuálny právny poriadok Slovenskej republiky nepozná pojem zodpovednosť fyzických osôb alebo kolektívnych orgánov, ktoré vykonávajú verejnú moc. Čiže ja sa pýtam, keď je hnutie OĽANO takým bojovníkom, veľkým bojovníkom proti korupcii, pýtam sa, kde je rok, už viac ako rok po nástupe vašej vlády v roku 2020, kde je tento návrh zákona, ktorý Igor Matovič, váš predseda a bývalý premiér, kadiaľ chodil, tadiaľ rozprával, to bude prvá vec, ktorú urobíme. Bude to prvá vec, ktorú bude pretláčať v pléne Národnej rady Slovenskej republiky hnutie OĽANO, keď už boli výsledky volieb jasné. A čuduj sa svete, stalo sa niečo zázračné, niečo úžasné, niečo dokonalé. Hnutie OĽANO za rok a dva mesiace nepredložilo do pléna Národnej rady Slovenskej republiky tento úžasný zákon, kde by hmotná zodpovednosť padala priamo na hlavy politikov a všetkých verejných funkcionárov.
Keď sa už začalo o tomto zákone šuškať, kde je, prečo sa na ňom nepracuje, tak hnutie OĽANO poslalo do debaty denníka SME generálneho tajomníka strany Jozefa Pročka. Tento génius politickej scény tam jednoducho perlil také veci, že ľudia, ktorí túto reláciu sledovali alebo počúvali, museli zostať v nemom úžase, poprípade niektorí naozaj museli vyhľadať aj odbornú pomoc. Pretože ak je pripravovaný tento zákon tak, ako ho predkladal pán génius Pročko, tak ja si myslím, že tento zákon nikdy v živote nemôže uzrieť svetlo sveta, pretože s takouto hlúposťou nemôžte prísť pred poslancov Národnej rady a ani poslanci z vládnej koalície vám ho nikdy nepodporia.
Čiže obhajovať to, že tento náš zákon nie je v poriadku, ale vy v podstate chcete bojovať proti korupcii, chcete, aby hmotná zodpovednosť politikov bola zakotvená možno aj do ústavy, ale vy prídete so svojím zákonom, pretože tento náš podľa vás buď nie je dokonalý, alebo sa s ním neviete stotožniť.
Ale ja sa pýtam, vážené dámy, vážení páni, čo je na tom nepochopiteľné, čo je na tom nestotožniteľné, ak chce skupina poslancov Národnej rady zaviesť do Ústavy Slovenskej republiky hmotnú zodpovednosť politikov? Máte plné ústa bývalých, v úvodzovkách, korupčných vlád SMER-u, lebo SMER, lebo HLAS, a ja sa pýtam, prečo nechcete urobiť to, aby sa o vláde, ktorá vládne teraz, nemohlo v budúcnosti rozprávať ako o vláde korupčnej? Jednoduchá vec. Podporte zákon o hmotnej zodpovednosti politikov! Zákon absolútne nepolitický, zákon praktický, ktorý chráni verejné financie. Ale zase narážame na farbu politického trička. Keď to predkladá opozícia, musí to byť automaticky zlé, tak musíme si počkať, dokiaľ tento zákon príde a prednesie ho niekto z vládnych radov. Toto mi príde, vážené kolegyne, vážení kolegovia, veľmi alibistické a také veľmi úzkoprsé.
Tento náš zákon naozaj kopíruje iba zákon demokratickej krajiny, akou je Fínsko. Naozaj severania sú veľkí bojovníci proti korupcii a ja hnutie OĽANO vnímam naozaj ako takých severanov. Naozaj veľkých bojovníkov proti korupcii, veď za rok a niečo, keď vaši nominanti úspešne vládnu, vidíme, ako táto korupcia nieže upadá, ale ako táto korupcia kvitne. Boli tu spomínané kšefty štátnych tajomníkov, ministrov, niektorých poslancov, ale budeme sa tváriť, že to sa tu nedeje, to len ten zlý SMER, jeho klon HLAS, ako teraz nazývate politické hnutie HLAS. Vy nie, vy ste čistí!
Obsadzovanie okresných úradov, ako tuná bolo povedané v rozprave kolegom Sujom, to bola jedna rozprávka. Výberové komisie zložené z poslancov Národnej rady Slovenskej republiky! To naozaj mi už príde tak, že aj ten Pol Pot, ktorý terorizoval Kambodžu, by sa mohol od vás učiť. Tiež ho nikdy nikto nevidel, možno len veľmi málo ľudí, ale dokázal zničiť za veľmi krátky čas veľkú krajinu. Kdežto vášho predsedu a bývalého premiéra videlo veľmi veľa ľudí, ale dokázal zničiť tiež veľmi veľa. Aj ľudských životov, aj podnikaní, rozvrátiť rodiny len preto, pretože sociopat a psychicky narušený jedinec sa stal premiérom Slovenskej republiky. Dosiahol funkciu, na ktorú nemal predpoklady, ale jednoducho národ sa zbláznil a tento človek, ktorý tak chcel veľmi bojovať proti korupcii, proti rodinkárstvu, proti našim, vašim ľuďom, jednoducho fungoval, ako fungoval.
Skúste sa na to pozrieť troška ináč. Keď s celou tou svojou veselou partičkou chodil po Francúzsku, lepil obrázky, výložky, majetok Slovenskej republiky, ja sa pýtam, kedy sa ten majetok Slovenskej republiky vráti naozaj občanom Slovenskej republiky, pretože do dnešného dňa Počiatkova vila je stále majetkom pána Počiatka, nie občanov Slovenskej republiky. Chcel bojovať proti Pente ako úspešný opozičný politik a zmohol sa iba na to, že vysokých manažérov Penty nanominoval do vysokých štátnych funkcií. Toto je ten boj proti korupcii, rodinkárstvu a nespravodlivosti!
Čiže, vážené dámy, vážení páni, na záver zhrniem už len asi toľko. Absolútne apolitický zákon o hmotnej zodpovednosti politikov predkladajú poslanci za hnutie REPUBLIKA. Poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, ktorým naozaj ide o to, aby hmotná zodpovednosť politikov bola zakotvená v ústave, tento zákon podporia, poslanci, ktorí naozaj budú o ochrane verejných financií iba rozprávať, tento zákon odignorujú. Čiže tuná budeme veľmi ľahko vedieť rozlíšiť, kto je ten bojovník proti korupcii, proti rozkrádaniu verejných financií a kto sa naozaj proti korupcii a proti rozkrádaniu reálne chce postaviť.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

12.5.2021 o 9:39 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:47

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Ďakujem kolegovi Edovi Kočišovi za jeho vystúpenie a trošku naňho zareagujem. Obrátil si sa na koaličných poslancov, že hovorili o boji proti korupcii. Áno, o boji proti korupcii len hovorili, ale konajú úplne inak. Aké sú to dôvody? Či sú jednoduchí, alebo berú za to peniaze, to už naháme, nech posúdia voliči. Hovoril si o zákone, že kde ten zákon je, keď toľko mesiacov a rokov o ňom hovoria. No ja ti presne poviem, kde je. Ten zákon je v Matovičovej hlave, keď o ňom hovoril a potom vyfičal z tej hlavy ako odborníci, ktorí mu poradili, ako sa má bojovať s pandémiou. Presne tam ten zákon teraz je. A ja si myslím, že z toho zákona, ktorý tak dlhodobo pripravujú toľké ministerstvá a poslanci, neni napísaný ani jeden riadok. Tam ten zákon je.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:47 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:48

Milan Mazurek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Edo, ako si hovoril, presne, OĽANO sa pýši tým, že vraj nekradne, ale zato rozhadzuje obrovské milióny na úplné nezmysly, nakupuje tu testy za stovky miliónov eur, ktoré nemá kto minúť a ešte naviac sú v rozpore s tým, čo bolo predtým deklarované, že ide o nejaké samotesty. A za takýto nesprávny úradný postup jednoznačne pán Krajčí mal niesť zodpovednosť. Je neuveriteľné, keď nám tu hovoria o tom, že oni sú čistí, oni sú úplne v poriadku, a ich štátny tajomník vlastní 20 MOM-iek a poberá pol milióna eur mesačne a práve rozhoduje o agende aj tohto testovania z pozície ministerstva zdravotníctva. Veď to je tak neuveriteľný konflikt záujmov, že keby to mala ktorákoľvek iná bývalá vláda, tak Matovič sa už vyzlieka donaha a behá pred, s Pročkom pred ministerstvom zdravotníctva. Veď to je neuveriteľné, čo oni dokážu v tom pokrytectve, v tom hanebnom, obludnom pokrytectve dokázať obyvateľom Slovenskej republiky.
A tu je jeden dôležitý fakt, jeden moment, na ktorý treba poukázať. Ja som tu bol ako opozičný poslanec a OĽANO asi štyrikrát predkladalo návrh zákona o hmotnej zodpovednosti. On bol dobrý, on bol prísny, tak načo robíte rok aj niečo nový? Však predložte ten! Či sa bojíte schváliť si ten zákon, ktorý ste si v opozícii schváliť chceli, keď ste vedeli, že neprejde? Lebo vy ste tu štyrikrát minimálne zákon o hmotnej zodpovednosti politikov dávali. Presne jak si povedal, Edo. Tak prečo ho nechcú dať teraz? Prečo potrebujú vytvárať a vyrábať nové zákony, prečo si nechcú schváliť ten prísny zákon, ktorý dávali, keď boli v opozícii? Lebo sa boja, že ten zákon klepne po prstoch práve im a v tejto chvíli? Aké je iné vysvetlenie? Alebo ste dokázali to, že ste absolútne neschopní a že v opozícii ste predkladali nejaký paškvil, ktorý dnes nedokážete vytiahnuť na svetlo sveta, lebo sa zaňho hanbíte?
To sú otázky, ktoré by si poslanci OĽANO mali položiť pred tým, než nám tu budú mudrovať o tom, že tu rok pracuje nejaká intenzívna komisia na výrobe takéhoto zákona.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:48 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:50

Richard Nemec
Skontrolovaný text
Ďakujem, pán predsedajúci.
Pán Kočiš, spomínali ste tu severské krajiny. To divadielko, čo tu aj vy rok predvádzate, tak vašej novej strane tiež moc nepomáha, lebo je to smutné, lebo tie severské krajiny naprieč politickým spektrom v pandémii boli spolu a nejak to, nejak to tam dotiahli. Takže trošku, trošku aj tej sebakritiky a nie toho divadielka len tu v parlamente.
Diky.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:50 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:51

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Kočiš, treba povedať, že vy ste na rozdiel od svojich dvoch predrečníkov omnoho miernejší, čo sa týka ponižovania a urážania svojich oponentov alebo spoludiskutujúcich. Tak zareagujem takto vecne.
Pýtali ste sa, prečo nechcete hmotnú zodpovednosť politikov. Teraz parafrázujem, ale nejak tak to tam odznelo, že prečo to nechceme. Ale vy ste nepočúvali, ja som v svojej faktickej poznámke povedal, že to pripravujeme. A keďže pán Mizík vôbec na vás nereagoval a pán Blanár ho neupozornil, tak dúfam, že ma neupozorní teraz, keď zareagujem na pána Mizíka... (Reakcia z pléna.) Nie Mizíka, pardon, Mazureka, sorry. Ten zákon OĽANO mohlo predložiť v opozícii úplne v pohode, tak jak to vy teraz robíte. Úplne v pohode. S nikým sa nedohodnete a idete na to, ale my máme ďalších troch koaličných partnerov a treba tam, samozrejme, rokovať. Nemôžme si len tak predkladať zákony, ktoré neprejdú koaličnou radou. Čiže treba to najskôr predrokovať.
A čo sa týka ešte pána Kočiša, tak ešte predsa jednu vec. Povedali ste, že čo vyjde z opozície, že koalícia hovorí, že to je automaticky zlé. No ale včera, včera sme, keď si dobre pamätám, pán Habánik, jeho návrh zákona vysokoškolského, nejaké úpravy, tak včera sme to podporili, myslím, 130 hlasmi. Takže tú mantru, ktorú opakujete, že keď vyjde niečo z opozície, že to musí byť automaticky zlé, skutočne je to mantra, nie je to pravda.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:51 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:53

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Veľmi pekne ďakujem, pán predsedajúci. Ďakujem všetkým kolegom, ktorí na mňa reagovali a skúsim ísť nejakým spôsobom postupne.
Miro Suja veľmi dobre povedal, že tento zákon podľa všetkého naozaj neexistuje, pretože ak by existoval, nie je problém začať o ňom minimálne nejakú verejnú diskusiu, ako hnutie OĽANO často rozpráva, že všetky zákony by mali prejsť nejakým, nejakou verejnou diskusiou, aby aj občania sa mohli k týmto zákonom vyjadriť. Čiže z toho mi jasne vyplýva, že imaginárna nejaká skupinka poslancov alebo nejakých zoskupení z vládnych strán tento zákon či už pripravuje, alebo nepripravuje, nemám pocit, aby naozaj existoval.
Miňo, veľmi správne si poznamenal, že pandemická situácia a premiér Slovenskej republiky zároveň spôsobili tuná katastrofu a zodpovednosť by mali niesť nielen Jarčuška, Mikas a Krajčí, ale napríklad celá vláda, pretože celá vláda sa zodpovedá Národnej rade Slovenskej republiky a Národná rada Slovenskej republiky z lavíc vládnych poslancov má právo túto vládu položiť, ak koná proti záujmom Slovenskej republiky. Čiže zodpovednosť je aj na týchto inštitúciách.
Pán kolega Nemec, máte pravdu, severské krajiny držali spolu. Hlavný hygienik vo Švédsku počas tejto pandemickej situácie podľa prieskumu verejnej mienky mal vyššiu dôveryhodnosť v tejto krajine ako samotná kráľovská švédska rodina. A prečo tieto krajiny držali spolu? Je tam úplne iná politická kultúra. V tejto krajine naozaj nevládol blázon, ktorý rozoštvával ľudí, ničil životy. Preto tieto krajiny držali spolu. Ja si naozaj Švédsko, Fínsko, Dánsko, Nórsko vážim, pretože títo ľudia tam naozaj žijú sociálnym štátom.
A, pán kolega Šefčík, prvý zákon, ktorý prešiel do druhého čítania z radov opozície po roku, to je podľa vás niečo úžasné? Áno, ten vysokoškolský zákon je fajn, ale to je jeden jediný, ktorý prešiel.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:53 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 9:55

Milan Mazurek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja len v krátkosti. Pán Šefčík, vy ste sľúbili, že budete transparentná vláda, tak ak máte dobrý zákon o hmotnej zodpovednosti politikov, ktorý ste tu predkladali v minulom volebnom období a teraz podľa vašich slov ho nemôžete predložiť, lebo vám bránia koaliční partneri, ktorí sa chcú na tomto podieľať a chcú nejaké veci zmeniť, tak povedzte, ktorý z koaličných partnerov má problém so zákonom proti korupcii. Ktorí z koaličných partnerov chcú vyhodiť niečo z toho zákona o hmotnej zodpovednosti politikov? Veď buďte transparentná vláda! Povedzte, SaS-ka nechce to a to v tom zákone. Ja s tým nemám problém. Ja s vami budem súhlasiť a poviem, OĽANO má pravdu, pretože OĽANO to chcelo prísnejšie, oni sú lepší. Ale povedzte to takto, lebo tá istá výhovorka, ktorú tu počúvajú ľudia od ´93. roka, viete, my by sme chceli, ale, ale tí koaliční partneri... A stále koaliční partneri. A ktorí koaliční partneri to nechcú? No, koaliční partneri.
Toto je presne problém. Tak buďte transparentná vláda, povedzte to na rovinu, veď vy ste chceli byť transparentní vo všetkom. Potom ste už nechceli dávať ani prenosy zo zasadnutí pandemickej komisie, lebo keby ľudia videli, jak to tam funguje, asi by neboli veľmi nadšení z týchto vašich rokovaní. Potom, keď trebalo, tak Matovič vypustil nahrávku z rokovania vlády, čiže keď sa to hodí, tak ste transparentní, ale keď treba zahmlievať, keď treba klamať, tak už transparentní nie ste. A podľa môjho názoru by sa táto transparentnosť hodila.
A to isté platí na pána Nemca, ktorý hovoril o severských krajinách. Veď to by bolo super, keby sme tu mali takého hlavného hygienika, ako je Tegnell vo Švédsku! To by bolo super, keby tu nebol Mikas! A ten, ktorý mal vlastnú autonómiu a mohol si robiť, čo chcel, a nestál nad ním Igor Matovič, ktorý neustále hystericky zavýjal, kvičal a poukazoval: Ty si zodpovedný, ty si zabil, ty si hajzel, ty si sviňa, ty si idiot... To by bolo super, keby taký človek neriadil štát. A možno by aj opozícia držala s vami. Veď si zoberte začiatok roka 2020. Keď to tu vypuklo, nikto nevedel, s čím má do činenia. Opozícia vám takmer jednohlasne odsúhlasila všetko. No ale potom vybublala povaha Igora Matoviča úplne na povrch a dnes sa mu všetko vrátilo. Všetko sa mu vrátilo, to, čo robil ostatným. A presne preto tu na Slovensku nikdy nebude takáto jednota, pretože ak je tu človek, ktorý systematicky rozdeľuje a všetkým len neustále nadáva, no tak sa to jednoducho nedá.
A presne z toho dôvodu, že my nechceme čakať na Columbovu ženu, na pandemický zákon, na zákon o zodpovednosti politikov, o ktorých sa tu všetkých hovorí, a možno v roku 2027 tu niekto aj predloží, tak sme tu predložili náš vlastný návrh zákona, ktorý by to zakomponoval priamo do ústavy. Žiadame a chceme hmotnú zodpovednosť politikov a vysokých štátnych úradníkov hneď teraz, pretože som presvedčený o tom, že Mikas ako štatutár a taktiež Krajčí ako štatutár ministerstva zdravotníctva, on ako Úradu verejného zdravotníctva, sú zodpovední za tie veci, ktoré sa tu na Slovenku diali, a mali by ich občanom a kľudne, keď prídu aj o celý majetok, skrátka vykompenzovať.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

12.5.2021 o 9:55 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 9:58

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Mazurek, prosím, neprekrúcajte moje slová, však ja som nikde nepovedal, že koaliční partneri to nechcú. Vy sa postavíte pred tie mikrofóny a poviete, že toto som povedal. Tak akože keď chceme korektne diskutovať, tak nemôžte prekrúcať moje slová. To robíte neustále. Ja som povedal, že s tými koaličnými partnermi sa rokuje. Boli prizvaní k tomu, rokuje sa a ja som presvedčený o tom, verím tomu, že v dohľadnej dobe, neviem kedy, ja nie som v tej skupine, ktorí to pripravujú, tých poslancov, ale verím, že v dohľadnej dobe ten zákon do pléna na prerokovanie príde. Tak len to na upresnenie.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.5.2021 o 9:58 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video