35. schôdza

23.7.2021 - 25.7.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 12:57 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 12:44

Juraj Krúpa
Skontrolovaný text
Áno, ďakujem. Vážení kolegovia, dovolím si vás informovať, že výbor pre obranu a bezpečnosť k nadchádzajúcej schôdzi k odvolávaniu ministra Mikulca sa uskutoční dnes o 13.45. Ospravedlňujem sa, že informujem až teraz, ale bolo potrebné si najprv prezistiť situáciu s inými výbormi, či sa to dovtedy stihne, alebo či to bude až po rokovaní tejto schôdze. Čiže rokovanie sa uskutoční 13.45 v miestnosti č. 34.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

24.7.2021 o 12:44 hod.

PhDr.

Juraj Krúpa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 12:46

Štefan Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
(Začiatok prejavu odznel mimo mikrofónu.) ... nech nezdržiava pána ministra a nech odíde tento kolega preč. Milí kolegovia, kolegyne, tu budete sedieť. Vy už ste nachystaní na prázdniny. Vy ste tu nás ťahali v piatok namiesto toho, že v štvrtok mala byť schôdza Národnej rady, a vy už ste zbalení. Akí ste sklamaní, lebo koľko sa prihlásilo poslancov do rozpravy. Už všetci utekáte domov. Všetci sa domov chystáte. Tu budete ešte aj v sobotu, aj nedeľu, aj pondelok, aj utorok, aj streda, keď bude potrebné. Vy ste si to vymysleli, tak tuná budete! Pán minister, a vy takisto! (Smiech v sále.)
Dovoľte mi niekoľko slov, aby som tuná k tomu nezmyselnému očkovaniu a tomu terorizovaniu obyvateľstva tuná vyslovil. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Poprosím o pokoj v rokovacej sále.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Pán minister, ako je to možné, že neakceptujete aj to, ako to kolega tuná pekne to povedal Miloš, že neakceptujete aj tých ľudí, ktorí prekonali COVID-19, a hnáte ich, jak niektorí to tuná povedali, ako zvieratá na očkovanie? Máme tu aj zopár lekárov. Ja mám aj v rodine lekárov, pán minister, aj teraz čerstvého absolventa lekára, lekárskej fakulty, ale keď... (Reakcie z pléna. Zaznievanie gongu. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Poprosím vás, kolegovia!

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Ďakujem aj ja. Ale keď sa rozprávame na tieto témy, veľakrát a konkrétne pri tejto chorobe COVID-u-19 čím máš ťažší priebeh tohto ochorenia, ak to prekonáš a prežiješ, to je podmienka, to prežiť a prekonať, tým väčšie protilátky sa ti vytvárajú.
Kolegyňa, ktorá tuná spomínala tie pľúcne ventilátory a to, že akým ťažkým priebehom prešiel ten spomínaný jej priateľ alebo sused, ktorý to hovoril, žiaľ, toto bola veľká tragédia. Ale keď ešte bývalého ministra som sa pýtal, čo robia pre to lekári, aby tí ľudia nekončili na pľúcnych ventilátoroch, tak čo robili? Prosím vás pekne, čo sa tu stalo, pán minister, minulého roku aj začiatkom tohto roka? Lekári a zdravotníci opustili našich pacientov. Prosím vás pekne na telefón museli telefonovať, ani prijať nechceli tých pacientov, do skafandrov sa obliekali. Títo pacienti častokrát sa dostali do takého ťažkého stavu, že vďaka nestarostlivosti a odignorovaniu skončili na tých pľúcnych ventilátoroch. Nechcem hovoriť o všetkých lekároch, ale boli takí lekári, ktorí jednoducho cez telefón vybavovali týchto pacientov namiesto toho, že by ich vyšetrovali, tak jednoducho ich takto odpinkli. Veľakrát sa dostali do štádia takého, keď už boli na tom pľúcnom ventilátore, tak mnohí z nich neprežili.
K tým pľúcnym ventilátorom chcem povedať ešte jednu vec, ktorá minulého roka, a minister takisto to odignoroval, ešte predchádzajúci minister, keď som sa ho pýtal. Je dostatočne zaučený personál na to, aby ovládal tieto pľúcne ventilátory? Veď prosím vás pekne, minulého roku my sme tých pľúcnych ventilátorov, vďakabohu, mali dostatok, ale personál to nedokázal obsluhovať okrem ára, okrem áristov. Áristi, tí to vedeli, ale v tých COVID centrách veľakrát, keď sa ocitli pacienti možno na tých oddeleniach, tak tí lekári a zdravotnícky personál nedokázali tieto pľúcne ventilátory ovládať.
My sme krajina taká, kde dokonca pľúcne ventilátory sa vyrábajú v Starej Turej, teda nebol problém s počtom techniky a pľúcnych ventilátorov, ale problém bol, veľký problém bol s tým, aby ten personál bol dostatočne zacvičený. Keď my sme vedeli, že je tá nábehová krivka COVID-u-19, ako sa naše zdravotníctvo na to pripravilo?
Pán minister, ako sa pripravujeme teraz na to, keď strašíte už lockdownom a že v septembri aká vlna tu bude? Ako je pripravený tento personál? Ako sú pripravené nemocnice? Samozrejme, nijak nie sú pripravené, lebo váš štátny tajomník tuneluje tuná štátny rozpočet, 600-tisíc mesačne si jednoducho vyberá a vy s tým súhlasíte. Vy ho stále tam na tom ministerstve máte a vám to vôbec nevadí, že prevádzkoval tieto MOM-ky. Mesačne 600-tisíc eur si bral do vačku. Miliardu ste takto rozflákali! Kde sú tie naše nemocnice? Však to je v katastrofálnom stave! Vaši kolegovia tu prídu a predkladajú návrh zákona, kde idú zvýšiť lekárom zubárom 3,50, 7,50. To sa nehanbíte? A díleri, ktorí robia nábor na očkovanie, dostávajú 50 eur?! To je čo za prístup?! My máme byť ticho tuná?! My sme už asi všetci padnutí na hlavu!
Títo ľudia, ktorí vonku stoja, máte ich za nič, len za nejaké teľatá alebo za nejaké zvieratá a urážlivé slová, ktoré im tam dávate. Treba rešpektovať. A veľkí liberáli, ktorí tuná sú takto rozvalení, sa tuná takto rozvaľujú. Prosím vás pekne, keď ste takí liberáli, prečo nerešpektujete slobodu, slobodné rozhodnutie týchto občanov? Keď sa chceš zaočkovať, nech sa páči, sa zaočkuj. Ale ak sa nechceš zaočkovať, tak sa neočkuj!
Tu nikto nespochybňuje očkovanie vo všeobecnosti ako také. Koľkokrát sa snažíte to prekrúcať. Miloš to pekne tuná odpovedal kolegovi svojmu, keď mu povedal, ako ty chceš porovnávať vakcínu, ktorá je tuná rok na trhu, ktorú vyrobili včera, poviem to takto, s vakcínami, ktoré sú tu desiatky rokov? Tu to nikto nespochybuje. Pediatri, ktorí ako očkujú tie deti, kto to tu spochybňoval? Nepočul som tu nikoho, že by to tu ktosi spochybňoval.
My spochybňujeme vakcináciu proti COVID-u-19. Vy, pán minister, tu prídete a drzo predkladáte návrh zákona a šikanujete ľudí a rozdeľujete ich na očkovaných a neočkovaných. Keď sa vám to, pán minister, nepodarilo zaočkovať týchto ľudí, ste si mysleli, že tí ľudia pôjdu v jakom veľkom nábore, v šíkoch budú stáť, tak jak keď ste ich nahnali do toho nezmyselného testovania. A keď vám to nevyšlo, nemáte ani toľko hanby v sebe, že vy zneužijete ešte aj návštevu pápeža na to a dáte podmienku, len zaočkovaní občania sa s pápežom môžu stretnúť. Viete, ja pôjdem na to miesto iné, kde budem medzi nezaočkovanými, lebo ja neplánujem sa zaočkovať, a som zvedavý, že či príde pápež k nám. Ja som zvedavý, či príde pápež k nám. Alebo nás odignoruje, že sme menejcenní, lebo my sme nezaočkovaní? To čo si to dovoľujete ako člen vlády takto rozdeľovať ľudí a zneužívať návštevu Svätého Otca, ktorý tu v septembri má prísť, že či sú tí ľudia zaočkovaní, alebo nie sú zaočkovaní?
Čo sa týka tej vašej lotérie, to je jedna obrovská katastrofa. Kolega to tu veľmi správne povedal. Vy narábate so štátnymi peniazmi a prostriedkami, ako keby boli vaše. Vy si vymyslíte lotériu, dáte si potom, dáte si dílerov, ktorých si zaplatíte, im dáte 50 eur. Prosím vás pekne, pán minister, vy ste sa pozreli, koľko dostávajú vaši lekári v službách? Veď nemá kto slúžiť. Stomatológov my tu máme nedostatok, akútny nedostatok. Pediatrov, však priemer pediatrov je okolo 60 rokov. Rovnako je to u zubárov. Kto sa bude o nás starať? A my tu, no celý rok a pol sa zaoberáme takýmito nezmyselnosťami.
Ale pokiaľ budeme mať takúto predsedníčku zdravotného výboru, ktorá sa nerozumie a tuná len chodí každú chvíľu cikať na záchod, no načo tuná sedí? (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec, poprosím vás...

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Však nech chodí, nech sa tuná nechá vystriedať niekým. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Sústreďte sa na zákon, o ktorom rokujeme, a nie na pani predsedníčku výboru.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Však rozprávam o očkovaní, ale potom, keď je tuná spravodajkyňa, tak potom nech tuná sedí, nech tuná bude, ale nie každú chvíľu bude odbehovať.
Pán minister, pozrite sa na vaše nemocnice, v akom dezolátnom stave sú. Skúste sa na nich pozrieť. Vy ste ako riaditeľ, zrejme asi ešte ste alebo máte prerušený výkon funkcie, ste riaditeľom vojenskej nemocnice. To vy ste tak spokojný s vaším vybavením, materiálno-technickým vybavením vašej konkrétnej nemocnice? Možnože vaša je lepšia na tom, lebo je vojenská. Ale pozrite sa na tie regionálne nemocnice. Miliardu eur sme vyhodili takto hore komínom. Namiesto toho, že by sme ich naozaj mohli investovať do zdravia nášho obyvateľstva a na zlepšenie aj materiálno-technického vybavenia našich nemocníc, ale rovnako aj na zvýšenie platov zdravotníkov a lekárov.
Absolvent vysokej školy, medicíny, prosím vás pekne, má nižší plat ako nejaká zdravotná sestra. A to veľakrát majú lekári, ktorí päť rokov pred atestáciou sú a pracujú päť rokov v praxi alebo šesť rokov, lebo niekedy tie atestácie sa dlhšie naťahujú, prosím vás pekne, tak majú nižšie platy ako majú zdravotné sestry. To je čo za úroveň? To je aká dehonestácia tých lekárov? Spoločenský status lekárov takto strmhlav išiel dole, takto strmhlav išiel dole. My ich máme v takej veľkej neúcte.
Prosím vás pekne, pán minister, ako ste sa zastali svojich kolegov, ktorých NAKA zbalila pre bonboniéru? Nepočul som ani pol slova. Prosím vás pekne, to sú aké úplatky, že za sviečku a bonboniéru NAKA príde a zbalí lekárku, primárku oddelenia? To ste nepočuli? Alebo to neviete o tom? Nedávno to zase bolo a sa to opakuje. Prosím vás pekne, tak toto je, toto je úroveň našej krajiny, toto je úroveň Slovenska! To je tak úbohé a tak prízemné, prepáčte. Ale sedíte tu, celý čas tu sedíte, už druhý deň ste tuná, ale ani pol slova ste nepovedali, ani pol slova! Najlepšie byť mŕtvym chrobákom, najlepšie byť mŕtvym chrobákom. Prečo sa tu nepostavíte, pán minister, a nevystúpite v rámci rozpravy, aby sme na vás mohli reagovať? To ako generál to toľko nemáte odvahy na to, aby ste tuná vystúpili od toho rečníckeho pultu v rámci rozpravy? Či to potom len v záverečnom slove všetko budete hrdinsky zhrňovať? Tak jak sú potom mnohí vojaci a s tými bľancármi, ktorí sú, tak sú všetci generáli po vojne.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

24.7.2021 o 12:46 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:56

Miroslav Žiak
Skontrolovaný text
Pán poslanec Kuffa, na tvoje vystúpenie sa dá povedať len jedno, tvoj Boh ťa vidí.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 12:56 hod.

Ing.

Miroslav Žiak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:57

Marek Kotleba
Skontrolovaný text
Štefan, ďakujem ti za tvoj príhovor. Dobre, že si sa toho dotkol celkovo, toho zákona, lebo ten zákon ešte nemáme ani schválený a väčšina poslancov už teraz vie, ako sa to dotkne všetkých občanov. Pretože v tom zákone nie je presne napísané kedy, ako, kde, v akom rozsahu. Ale ako vidíme, tak väčšina poslancov z vládnej koalície už teraz vie, ako tá vyhláška bude vyzerať, a popritom hovoria, že to použijú, iba keď bude ďalšia vlna.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 12:57 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:57

Štefan Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Na prvého kolegu, ktorý tuná takú poznámku ako mal. Prosím ťa pekne, ty si taký chudák a ja som ti to už povedal. Prepáč mi to, že ti to tak hovorím. Ale ty si taký presvedčený ateista, že ty si to musíš napísať a čítať, jak taký tĺk. Prepáč. Ale ty, že si ateista, ty si to ešte aj napísať musíš. Ty ani nevieš o tom, že si ateista. Toľko, som to myslel tak, že si to musíš napísať, ale nemyslím to ako osobne, lebo ťa nechcem ako takto urážať, ale to je primitivizmus hrubého zrna.
Ale to, čo tuná ako zaznelo, prosím vás pekne, tuná vy tu hovoríte, že tu ktosi spochybňuje tituly pred menom, za menom. To tie vaše písmenká tuná ktosi spochybňuje. Máme tu plný parlament, respektíve plnú vládu plagiátorov. Šéf ministerstva školstva, prosím vás pekne, plagiátor na čele. Ako on môže byť vzorom pre našich študentov? A celá SaS-ka, prosím vás pekne, vy ste, vy nemáte aké tituly, vymyslené tituly. To sú len písmenká, ktoré vy máte. A to je úroveň. My o tom hovoríme. My týchto ľudí spochybňujeme.
My nespochybňujeme tuná skutočných odborníkov, ktorí sú odborníci. Ja napríklad môžem takto aj verejne povedať, profesora Krčméryho ja si vysoko vážim. Aj keď sa v tejto pandémii tuná zmýlil a veľmi sa pomýlil, ale beriem ho ako odborníka na tropické choroby a robí to dlhodobo. Mnohé roky to robí, tak ja si profesora Krčméryho vysoko, vysoko vážim, nielen jeho, ale aj jeho strýka, ktorý bol dermatológom a trpel za vlády ešte komunizmu. Ty o tom nevieš nič, ty sa darmo tuná škeríš, ty ani nevieš, o kom rozprávam. Tak jak tvoja kolegyňa nevie, kto je Pierre Teilhard de Chardin, nevie ani len prečítať to meno. No darmo sa tu budeš škeriť. Škeríš sa zo svojej hlúposti, pretože ty nemáš ten titul, ale ty máš len nejaké písmenká, ani ktorým nerozumieš, ktoré máš pred menom a za menom.
Prosím vás pekne, toto je vaša úroveň vzdelanostnej úrovne na Slovensku. Veľmi nádherný príklad, SaS, si dávate.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 12:57 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
35. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní
 

Vystúpenie v rozprave 14:02

Patrick Linhart
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Ďakujem za slovo pán predsedajúci
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

24.7.2021 o 14:02 hod.

BSc.

Patrick Linhart

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:08

Patrick Linhart
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, veľmi v krátkosti. Pôvodne som nechcel ani vystúpiť, ale bohužiaľ som obdržal som telefonát, súkromný telefonát od profesionálnych vojakov a svojich bývalých kolegov z 21. mechanizovaného práporu v Trebišove ako aj z delostreleckého práporu v Michalovciach. Jedná sa o troch vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na Cyprus, to je Trebišov a vyše 60 vojakov, profesionálnych vojakov, ktorí majú odísť na misiu do Lotyšska. Bohužiaľ tu vidíme v priamom prenose následky tohto nerozumného kroku niekoho nútene žiadať, nútene žiadať, aby sa očkoval. Ja aby sme boli na začiatku úplne si jasný, kde stojíme, tak ja nemám nič absolútne proti očkovaniu. Ja som na ... antivaxerov, ani vaxerov a neviem koho. Jednoducho, keď sa budem chcieť zaočkovať, tak sa zaočkovať dám. Prekonal som COVID, mal som ťažký priebeh, mám veľa protilátok ešte aj dnes. Mám to zmerané, preto nevidím dôvod na očkovanie. Samozrejme kategoricky odmietam akúkoľvek diskrimináciu skupiny tých, ktorí sa dobrovoľne rozhodli nezaočkovať. Ja hovorím, neste si svoju zodpovednosť za to. Či ste sa nechali zaočkovať, ako nám to tu farmaceutické firmy dali. Musíme si niesť vlastnú zodpovednosť za to, keď sa zaočkujeme a tak isto pokiaľ sa nezaočkujeme, nesme si za to vlastnú zodpovednosť. Nie som proti očkovaniu a ja vítam vládny návrh pána ministra. Viem, že to myslíte dobre. Ja chápem chceme zabezpečiť zdravie obyvateľstva, aby sme nemali, aby to nemalo hospodársky dopad atď. Ja to všetkému rozumiem. Prosím neberte to ako osobnú kritiku, ale myslím si, že sa trošku jedná o nešťastnú formuláciu tohto vládneho návrhu a to je tá kritika zo strany aj hnutia mojich kolegov z hnutia SME-RODINA. Živým príkladom toho, čo hovorím je práve tento prípad profesionálnych vojakov, ktorých budem riešiť ďalej teda. Budem požadovať ministra obrany, aby k tomu dal nejaké stanovisko, a vy pán generál určite chápeme, my sme obidvaja vojaci z povolania, bývalí vojaci z povolania, tak ja som bývalý vojak z povolania. V Trebišove som slúžil 2,5 roka a nemôžeme nechať toto konanie určitých veliteľov len tak. Nebudem tu teraz hovoriť mená tých, ktorí sa vyhrážali vojakom, že ich vymenia pokiaľ sa nedajú zaočkovať okamžite vakcínou Johnson Johnson. Nemyslím si osobne, že by ktokoľvek, ktokoľvek mal byť nútený sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto, čo sa tu deje a to tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád, keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu, ani na druhú stranu. Nie som profesionál v tejto tematike, profesionál v tejto tematike je...
===== ktorí majú byť nútení sa dať zaočkovať týmto spôsobom a toto je živý príklad tohto čo sa tu deje. A tento zákon ešte nie je ani prijatý. Ja by som naozaj bol veľmi rád keby sme ľudí a teraz sa neprikláňam ani na jednu ani na druhú stranu, nie som profesionál v tejto tematike profesionál, v tejto tematike je pán minister možno tu máme dvoch, troch ďalších doktorov profesionálov k tejto tematike. Ja som tu za potraviny ale zase mi to nebránia by som vyjadril svoj vlastný názor na túto záležitosť ako zvolený človek poslanec ľudu. Som proti nútenému očkovaniu. Nepáči sa mi to, že nemôžem ísť napríklad navštíviť Pápeža v septembri pretože nie som očkovaný, to znamená, že keď teraz mám dostatočné množstvo protilátok chcem sa zaočkovať v budúcnosti, nemám s tým žiaden problém, vybral som si aj vakcínu akú chcem, tak teraz nemôžem ísť na návštevu Pápeža. A to je ďalšia diskriminácia. Nebudem dlho zdržiavať, naozaj môj prejav bude veľmi krátky len som chcel povedať to, že prípad vojakov z Trebišova, prípad vojakov z Michaloviec bude ďalej riešený, budú riešení aj tí ľudia čo sa vyhrážali budú vymenení títo vojaci a budú vybraní iní zaočkovaní bezproblematických, ktorí pôjdu na túto misiu a podľa najbližších alebo dostatku informácií, ktoré mám teda momentálne som obdržal pár minút dozadu e-mail, ľady sa pohli pretože ako sme to začali rozprávať v rozprave a vo faktických poznámkach tak veliteľ určitý veliteľ jednoducho už mení názor už obvoláva týchto ľudí, že vlastne s tým neni problém. Ja sa hanbím zato, že až poslanci Národnej rady musia zasahovať ešte pred tým než sa schválil tento zákon a že my musíme zasahovať do takýchto vnútorných vecí, aby sa jednoducho nerobila táto krivda a toto bezprávie v radoch armáda takto to nazvem.
Na záver len chcem povedať svojim kolegom bývalým kolegom ako bývalý vojak z povolania, že sa nemusíte báť, ja viem, že každý vojak nemá problém sa zaočkovať ide sa na misie, ja som bol tiež očkovaný, to je všetko v poriadku. Ale nikto nás nemôže nútiť a nikto nám nemôže nútiť týmto spôsobom. A preto keď už vidíme výsledky toho čo sme ešte ani neprijali, ja osobne a to sa ospravedlňujem ale budem hlasovať proti takémuto zneniu vládneho návrhu zákona. Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

24.7.2021 o 14:08 hod.

BSc.

Patrick Linhart

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14:14

Peter Krupa
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Linhart, dám vám za pravdu, lebo ja som sa tiež s takýmto prípadom stretol a bolo to konkrétne, som sa vyprával s bacharmi odo mňa z prostredia a tí mi povedali, rovno na rovinu, že ten kto sa dá zaočkovať bude maž o 100 euro väčšiu výplatu. Takže takto, takto sa veci majú takto tých ľudí postupne lákajú, lámu samozrejme, že tí, ktorí už mali nárok výsluhový dôchodok tak radšej dali výpoveď, a aby ani sa nemuseli potýkať s týmto covid fašizmom. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 14:14 hod.

Peter Krupa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14:14

Miloš Svrček
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán predsedajúci. Pán poslanec Linhart, veľmi pekne ďakujem za tvoje vystúpenie aj za poskytnutie týchto informácií je to v podstate len potvrdenie toho čo som hovoril aj ja, sme tu viacerí kolegovia poslanci, ktorým napísali príslušníci ozbrojených síl, že čo sa deje teraz v rámci týchto bezpečnostných zborov. A bohužiaľ áno, aj ja mám informáciu o tom, že systém je nastavených v týchto bezpečnostných zložkách, že ten kto musel ustúpiť ten kto sa nechal zaočkovať tak ten má aj príplatky má odmeny, ten kto sa nedal zaočkovať tak nemá príplatky a má len základný plat. My ako poslanci Národnej rady máme viacero možností ako zisťovať informácie ako sa pýtať, čiže keď budeme mať tú možnosť a budeme mať tú možnosť aj časovú, tak budeme interpelovať Patrick a ja spoločne s tebou ministra obrany. Určite nevidím problém aj v tom, žeby sme vykonali nejaký prieskum, ja absolútne s tým nemám problém a normálne aj takto verejne keď ma sledujete príslušníci bezpečnostných zborov to znamená vojaci, policajti, príslušníci zboru väzenskej a justičnej stráže nebojte sa, určite nepôjdu vaše mená von, nemusíte sa toho báť, kľudne napíšte mne alebo Patrickovi Linhartovi, vieme sa za vás postaviť, zistíme tieto informácie, jednoducho, aby dochádzalo ka takejto situácii, že tu budú niektorí príslušníci bezpečnostných zborov tlačení do toho, aby sa zaočkovali toto je absolútny nonsens. Ja som myslel, že to funguje inak, že sme v 21. storočí ale vidím, že asi, asi ešte od toho máme ďaleko. Čiže sme za vami, postavíme sa za vás a ideme zisťovať, že čo všetko je za tým. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 14:14 hod.

JUDr. Bc. PhD., LL.M.

Miloš Svrček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14:16

Marek Kotleba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Pán kolega, s týmito takýmito prípadmi som sa ja stretol na viacerých takýchto bezpečnostných zložkách ale mňa by zaujímalo, vy máte tie mená tých vojakov na koho takýto hrubý nátlak proste tí zamestnávatelia alebo velitelia vyvíjajú. Ale mňa by, mňa by najviac zaujímalo kto vyvíja nátlak na tých vedúcich zamestnancov, ktorí nútia svojich podriadených tomu, aby sa dali zaočkovať a keď zaočkovať nedajú tak im budú robiť takéto problémy. Pretože keby sme mali mená tých, ktorí vyvíjajú nátlak tak to by bol podnet aj na trestné oznámenie ohľadne vyvíjaniu takéhoto hrubého nátlaku. Čiže ak viete, nemusíte zverejniť tých zamestnancov samozrejme ani tých, tých vedúcich zamestnancov ale kto na tých vedúcich zamestnancov vyvíja nátlak, aby dali zaočkovať svojich podriadených. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 14:16 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video