35. schôdza

23.7.2021 - 25.7.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:26 hod.

PhDr.

Jana Vaľová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:06

Ján Szőllős
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Bol tu zmienený ten zákon, ktorý znie z § 48 ods. 4 za písm. y) vkladá nové písm. z), ktoré znie: dočasné podmieňovanie vstupu do prevádzkových priestorov zariadení, v ktorých dochádza k zhromažďovaniu osôb a vstupu na hromadné podujatia preukázaním sa vstupujúcich osôb s potvrdením o absolvovaní očkovania proti ochoreniu Covid 19 alebo potvrdením o prekonaní ochorenia Covid 19, alebo potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie Covid 19. Toto je to znenie zákona, o ktorom tu už druhý deň alebo tak diskutujeme, keď si prečítate ten paragraf 48 z toho zmieneného zákona, toto mal byť bod z), pred tým je teda celá abeceda, kde sú veľmi rôzne veci, čo môže Úrad verejného zdravotníctva zakázať a urobiť, napríklad e zákaz alebo obmedzenie v prevádzke zariadení, v ktorých dochádza k zhromažďovaniu osôb, prečo nediskutujeme ktorých zariadení, ktorých prevádzok a mohol by som čítať za radom všetky body od a) po y), kde sa pridáva z), tak potom vážení kolegovia, zrušte celý zákon na ochranu verejného zdravia, lebo o 10, minimálne 10 z tých bodov od a) po y) môžme tak isto diskutovať ako o tom bode z) a vykladať si čo to všetko môže znamenať, čo to všetko môže byť zrušené, tak potom navrhnite zrušenie celého zákona o ochrane verejného zdravia, lebo všetky tie body sú takéhoto charakteru. prečo to nenavrhnete? Nie ste konzistentní.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:06 hod.

RNDr. Mgr. CSc.

Ján Szőllős

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:08

Andrej Medvecký
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Ďakujem za slovo. Marek, dobre si to povedal, tu si musíme uvedomiť jednu vec, že jednému človeku tu dávame neobmedzenú moc. Krôčik po krôčku zavádzajú novodobú tretiu ríšu. A nič iné. To novodobí fašisti. Inakšie ich ani nazvať nemôžem. Novodobá diktatúra, rozdeľovanie občanov, už vám chýbajú len koncentračné tábory.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:08 hod.

Andrej Medvecký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:09

Jana Vaľová
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Som rada, že ste prečítali o tých vstupoch do prevádzok, ktoré sa nedefinujú a ja teraz poviem, ja som prišla s jednou vecou, kde mi písali vojaci a pustila som to vonku, že išli na výberové konanie na misiu. Nikto ich neupozornil a teraz sa musia očkovať. Ak sa nezaočkujú, tak jednoducho a Johnson& Johnson si musia dať, tak ich nikam nezoberú a prídu o prácu. Teraz týmto vojakom zavolali, že vlastne nemusia sa očkovať, ale šéf generálneho štábu ich môže vyradiť. No ja si vypýtam zoznam, ktorých ľudí vyradil, ako poslankyňa Národnej rady. A teraz vám prečítam niečo iné, lebo ľudia mi veľa píšu, aby ste vedeli, že ešte aj bez vašej vyhlášky ako diskriminujú ľudí v zamestnaní. Tak si to vypočujte. Lebo oni sú si istí, že to môžu robiť, veď prečo nie, keď to robí hygienik Mikas. Firma Egotex s. r. o. prijala za účelom obmedzenia šírenia Covid 19 tieto opatrenia. S účinnosťou od 9. 8. 2021. Pri vstupe do objektu spoločnosti zamestnávateľ bude vyžadovať od každého zamestnanca preukázať sa potvrdením o očkovaní Covid 19 minimálne prvou dávkou, ktorý sa nepreukáže potvrdením o očkovaní, musí sa preukázať PCR trestom. To kde sme? To kde sme, vážení? A toto je zneužívanie a títo ľudia mi píšu, že prichádzajú o prácu. To kde sme? Čo mi tu rozprávate o akých vyhláškach? Veď tí ľudia, čo tam vonku stoja, ich obdivujem. Na tej horúčave. Veď prichádzajú o robotu a vy sa tu smejete, máte 5 tisíc plat a chechotáte sa , proste, vakcína je úsmev, no úsmev pre vás a pre vaše biznis firmy.
Ešte si povedzme a Svätý otec, pri všetkej úcte, som veriaca, prináša jeho návšteva na toto územie len rozbroje a nepokoje. Miesto toho, aby prinášal kľud a vieru pre ľudí a ešte niečo poviem, keď som sa dneska dočítala, že vakcinačné centrá už budú na farách, tak sa nehnevajte na mňa a v obchodných reťazcoch, tak to čo teraz má znamenať. Nevykrikujte na mňa, kolega, otočte sa dopredu. Ste drzý ako opica. A dlhodobo. Takže jednoducho chcem, chcela...
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:09 hod.

PhDr.

Jana Vaľová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:11

Marek Kotleba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem pán podpredseda, za slovo. Budem reagovať, tak Miro Suja, naozaj súhlasím, je to tak. Marian Kotleba, ďakujem za pochvalu, ale vidíme čo tieto vlády alebo teda konkrétne táto vláda za posledný rok dokázala spraviť a zabudol som ešte doplniť, že ak by to išlo veľmi do úzkych a mal by tento zákon prejsť, tak samozrejme Sme rodina tento zákon môže ho ešte vetovať. Pán poslanec Krupa, neviem si predstaviť, že či pána generála, ktorý je zároveň aj minister, či ešte jeho môže niekto ovládať, tak potom si myslím, že tento zákon je asi priamo z jeho dielne, alebo mu to niekto nakázal. Ja keby som bol generál a ešte k tomu aj minister, tak mňa by určite nikto nemohol ovládať. Stano Mizík, celkom si ma pobavil, doprial by si mu. Rasťo Schlosár, vidíme, že podľa tohto aké kompetencie môže mať Mikas, ktorého si len tak niekde dosadia, ktorý hovorí o tom, že on sa v tejto funkcii musí udržať, pretože takýto plat by už v živote nikdy nemal a vydrží tam čo najdlhšie. Tak to je veľmi úbohé a takýto človek bude rozhodovať o budúcnosti mojej, tvojej, mojich rodičov a nebodaj ešte aj moje deti, to je strašné, čo sa tu už deje. Pán Szőllős, tie zákony, ja som hovoril o tom, že tie zákony sú často nejasné. Sú podávané tak, že dokáže sa právo ohýbať. Tie zákony by mali byť jasne dané, aby človek, ktorý si prečíta ten zákon, vedel o čo konkrétne v tom ide. Pretože vy tu súdite ľudí za zákony, ktoré sú úplne nejasné a nedá sa z nich absolútne nič vyčítať. Andrej Medvecký, ďakujem ti pekne a pani Vaľová, diskriminácia, zneužívanie a vydieranie, to je vizitka celej tejto vlády, nielen tohto zákona. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:11 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

16:14

Stanislav Mizík
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Vážené kolegyne a kolegovia, na úvod odovzdávam pozdrav od jednej pani protestujúcej. Pozdravuje pána Kollára a žiada ho, aby pustil ľudí na balkón. Tá pani sa volá doktorka Janka Kollárová.
A teraz k tomuto zákonu. Táto vláda predkladá šialene obludný návrh zákona, ktorý zavádza, respektíve vytvorí absolútne ideálne podmienky pre totálnu kontrolu obyvateľstva. Spustí to vtedy, keď jej to bude vyhovovať. No a kedy to bude? Dovtedy, keď tejto vláde bude prihárať pod zadkom. Táto vláda nás dostáva priamo na hranicu čínskeho sociálneho kreditu. Možno niekto o tom niečo vie, keď nie, nech si to naštuduje. A to je strašné, zvlášť, keď človek pozná reálne dôsledky tohto pekelného systému. Tento návrh je vágny, je ako plastelína, ktorá sa dá vytvarovať, vymodelovať do hocijakej formy. Prispôsobiť sa dá tak, aby to bolo vhodné pre vládnucu partičku a tá partička si tú plastelínu prispôsobí na daný tvar. Ako som povedal, budú to obmedzenia nielen pri športových podujatiach, kultúrnych podujatiach, budú to obmedzenia hlavne pri protestoch proti tejto vládnej, vládnucej kamarile. A o čom je ticho. No tejto barbarskej veci, do tohto paškvilu sa úplne v pohode vojde aj doprava, autobusy, trolejbusy, električky, ľudia sa tiež zhromažďujú na nástupištiach autobusových, električkových, trolejbusových i vlakových. Sú aj čakárne, aj tam sa to dá aplikovať. Ľudia sa zhromažďujú aj na súkromných akciách, na svadbách, pohreboch, na omšiach. A na základe skúseností, skúseností zo života ako to už bolo pri tejto, aj predchádzajúcej Matovičovej vláde, je na 100 % isté, že sa to bude aplikovať pri najväčších sviatkoch, to je pri Vianociach, Veľkej noci a Pamiatke zosnulých. Toto nám bývalá vláda skazila, zničila. Táto vláda a tiež aj nástupkyňa po Kiskovi a po Kyskovej koze v prezidentskom paláci, možno ešte teraz sa zbierajú bobky v tomto paláci, pani Čaputová, dokázali v rámci svojej úplne šialenej kampane zneužiť aj návštevu pápeža. Pán Ježiš chodil medzi nakazených, malomocných, pán Ježiš ľudí spájal. A čo sa deje u nás? Táto banda nedovolí zdravým ľuďom ísť ku pápežovi a zaočkovaným, ktorí ho môžu nakaziť, lebo oni môžu prenášať vírus, tým hej. Ježiš ľudí spájal. Táto vláda koná žiaľ ako Satan. Rozdeľuje ľudí. Toto je taktika Satana. Zavádza sa greenpass. Hej, človeče, nemáš tento pas? Si nikto. Fuk, nič. Nenakúpiš, nedostaneš sa nikam, nepocestuješ. Táto neomarxistická kamarila má v rámci svojho pekelného plánu svoju taktiku, techniku, metódy práce a postuláty. Technika a jej realizácia je najdôležitejšia pre túto partiu, pre túto bandu si dovolím povedať. Obsahuje po prvé klamstvá. Klamstvá napríklad o nosení rúšok. Budú len žiaci druhého stupňa nosiť, ale už aj...
===== plánu, svoju taktiku, techniku, metódy práce a postuláty. Technika a jej realizácia je najdôležitejšia pre túto partiu, pre túto bandu, si dovolím povedať. Obsahuje po prvé, klamstvá, klamstvá napr. o nosení rúšok. Budú len žiaci druhého stupňa nosiť, ale už aj potom prvého stupňa, stále sa to menilo. Po druhé, znevýhodňovanie. No nemáš pas, nemôžeš nič predsa. Po tretie, kolektívna vina. Vy, práve vy, ste na vine, nezaočkovaní, vy čo ste sa nemohli dať zaočkovať. Vy, čo ste zdraví, ste na vine. Po štvrté, zastrašovanie. Nezaočkuješ, prídeš o prácu. Pôjdeš tam a tam, choď, keď sa nezaočkuješ. To sa už deje teraz ešte ten zákon ani nie je schválený. Ešte nie sú ani zelené pasy a už ľudia sa musia očkovať. Už to bolo spomínané, nebudem to rozoberať. O klamstvách, zvýhodňovaní, o kolektívnej vine, zastrašovaní a manipulácii naozaj by sa dalo veľmi veľa hovoriť. O každom ale jednom z týchto piatich bodov, ktoré som spomenul, to už bolo mnohokrát povedané. A čo na záver, kolegyne a kolegovia? Globalisti a ich domáci sluhovia a ich špinavé lži médiá využívajú tento COVID ako nástroj na rozvrátenie tradičnej spoločnosti a nastolenia najtvrdšej neomarxistickej zvrátenej totality. Tento návrh zákona je toho absolútnym dôkazom. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis

24.7.2021 o 16:14 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:19

Marian Kotleba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Stano, ďakujem za tvoje vystúpenie. Ešte pred necelým rokom bola informácia o tom, že bez očkovania, resp. bez dokladu o tomto očkovaní, sa nikde človek v podstate nedostane, označovaná mainstreamovými médiami, ale aj koaličnými politikmi ako hoax. Ďakujem pekne, ako konšpiračná teória a prešlo pár mesiacov a máme to priamo v návrhu zákona. Máme to priamo v tomto návrhu zákona, ktorý už druhý deň sa prerokuváva v Národnej rade. Našťastie čoraz viac ľudí, čoraz viac občanov Slovenskej republiky už vidí toto nebezpečenstvo, už vidí, že to speje k povinnému očkovaniu, už vidí, že to speje k absolútne totalitným opatreniam a o tom svedčia aj, alebo svedčí už aj dvojdňový, dvojdňový protest pred budovou Národnej rady, dvojdňový protest, spontánny protest občanov. Toto tu naozaj v histórii Slovenska ešte nebolo, aby ľudia dva dni aj celú noc proste bojovali pred budovou Národnej rady za svoju slobodu, za slobodu svojich detí, pred budovou Národnej rady, ktorá má prijímať zákony na podporu a prospech národa. Ale ľudia vidia, že tento zákon by bol na totálne ušliapanie národa, na totálne zničenie národnej slobody, a preto sú tu. Tí ľudia tu nie sú preto, že by nemali čo robiť, alebo, že by nevedeli lepšie investovať svoje peniaze, svoju energiu. Oni sú tu preto, že vedia, že sa láme chlieb, že sa láme chlieb a že keď sa to teraz zlomí a nechajú to tak, tak potom budú mať výčitky, pretože kolotoč sa už nezastaví.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:19 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:21

Marek Kotleba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Stano, dobre si to povedal. Na základe tohto zákona budú môcť ohýbať právo na maximum. Pretože budú môcť ohýbať právo v školách, materských školách, vo verejnej doprave, nejakých kultúrnych strediskách, tak ja som veľmi zvedavý, čo to celé spôsobí. Či budú týmto zákonom chcieť odobrať ústavné právo na vzdelanie, napr. na prvom stupni, alebo v predškolskom zariadení, chcem si to, teda nechcem, aby sa to schválilo samozrejme, ale nechcem si to ani predstaviť, čo to môže spôsobiť. Pretože ak Mikas vydá vyhlášku, že do predškolského zariadenia budú môcť chodiť deti iba rodičov testovaných, alebo rodičov očkovaných, a títo rodičia to odmietnu, čo potom, kto o tom rozhodne? Veď Ústavný súd o tom už nemá ani právomoc rozhodovať, tak ste si zmenili ústavu. To je teraz, čo bude za rok, čo bude za dva, týmito nápadmi, ktoré chrlí vládna koalícia zo dňa na deň. Zo dňa na deň vedia zadlžiť štát o milióny. Zo dňa na deň tu dajú zákon na zrýchlené konanie a čo bude ďalej, ako chcete pokračovať takto, veď tí ľudia aj čo sú vonku im to nie je jedno, oni sem neprišli len kvôli tomu, aby vás podporili, ale prišli kvôli tomu, že sa im to nepáči aké zákony predkladáte, čo robíte, že im siahate na ich práva, na ich slobody a kvôli vám tí ľudia prišli o prácu a ak tento zákon prejde, tak tým viac bude nezamestnaných. A najsmutnejšie na tom je, že sám zamestnávateľ im povie, daj sa zaočkovať, keď sa nedáš, je mi to ľúto, na tvoje miesto čaká iný.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:21 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:23

Rastislav Schlosár
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Stano, keď som ťa počúval, tak mi napadlo len jedno, že čo najlepšie teda sedí na túto vládu, a týchto vládnych poslancov, majú oči a nevidia, majú uši a nepočujú. My tu už niekoľko mesiacov rozprávame veci, ktoré keď prvý raz hovoríme, tak nás označujú, že sme konšpirátori, že šírime hoaxy, ale čo je najhoršie a nikto z nás si to neželá, že to, čo hovoríme, to pred čím varujeme, sa nám v konečnom dôsledku potom potvrdzuje, že sa to nakoniec aj napĺňa. Ja spomeniem len jeden taký príklad za všetky. Áno, my sme hovorili v podstate od začiatku, že ten vírus ako taký je umelý. Nebavme sa tu teraz o tom, že či unikol z laboratória, či ho niekto úmyselne pustil, ale jednoducho, že je umelý. A tieto slová sa čoraz viacej potvrdzujú, napr. relatívne nedávno dvaja americkí vedci špičkoví, Dr. Spelling Quiz, držiteľ 87 medicínskych patentov, autor viac ako 360 odborných publikácií, ktorý je radený medzi top 1 % svetových vedcov na svete, a jeho kolega, ktorý Richard Muller, emeritný profesor fyziky na prestížnej kalifornskej univerzite Berkley konštatovali, že na 99,8 % je pravdepodobnosť, že Sars Cov 2 pochádza z laboratória a len 0,2-percentná pravdepodobnosť je, že je prírodného pôvodu. Konštatovali to, čo hovorili mnohí predtým, vysmievali sa mnohí tej, tej českej molekulárnej genetičke Soni Pechovej, dokonca vyfabrikovali nejaké obvinenia, zrejme nejaké finančné machinácie, len aby pošpinili jej meno. Teraz keď to počuli od špičkových vedcov, keď aj oficiálna americká vláda už s tým pracuje ako s nejakou teóriou, že naozaj je to zrejme umelé, Čína začína mať z toho problémy, tak jednoducho teraz, teraz sa len napĺňajú tie naše slová. Ja sa nechcem dožiť toho, že sa naplnia aj tie nejaké ďalšie naše slová, možno o tej čipovej totalite.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:23 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:25

Andrej Medvecký
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Stano, s tvojím príspevkom sa nedá nič iné len súhlasiť. To isté rozprávali aj o dobrovoľnom, dobrovoľnom testovaní. Ako to skončilo? Nič dobrovoľné nebolo. To isté bude aj s očkovaním, budú rozprávať, alebo rozprávajú, že je to dobrovoľné a už teraz vydierajú ľudí, že ak sa nedajú zaočkovať, tak prídu o svoje zamestnanie. Ako sme to dnes počuli u vojakov, tak mi pár ľudí aj písalo, že ich zamestnávatelia im už dali teraz príkaz, že ak sa nedajú zaočkovať, tak ich jednoducho vyhodia zo svojho zamestnania. Toto my nemôžeme dovoliť v žiadnom prípade.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:25 hod.

Andrej Medvecký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:26

Jana Vaľová
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán kolega, stále rozprávame o tom, že ten zákon je nejasný. Ja by som bola veľmi rada možno keby pán minister Lengvarský vystúpil a nám ten zákon vysvetlil, aby trošku tu tak nesedel, že sedí tu sedí, aby nás vypočul, ale my by sme boli rady, aby sme s ním mohli diskutovať. Čo sa týka, keď tu pán kolega Žiak vykrikoval po mne, aby som možno nedokončila svoju rozpravu, dobre, že odchádza, tak opäť prečítam. Spoločnosť Egotest, s. r. o. prijala za účelom zamedzenia šírenia COVID-19, ešte neplatí ani tento zákon, ani vyhláška, že ľudia musia prísť do fabriky s účinnosťou do, od 9. 8. zaočkovaní, musia mať PCR test a pod. Viete čo, jedná sa o šičky. Tie šičky nemajú peniaze na to, aby si tie testy platili. Prečo im nezaplatíme teraz tie testy, keď za bývalých čias sa testovalo hajlon, tajlon aj zdravých ľudí, keď už raz sme my za svoje dane tieto testy nakúpili, a tieto testy sme zaplatili. Prosím vás, prestaňte, pán Žiak, tu provokovať dneska od rána poslancov. Neviem čím vás očkovali, ale asi nejakou besnotou.

Blanár Juraj, podpredseda NR SR
Pani poslankyňa, reagujte na predrečníka, nech sa páči a pán Žiak, aj kolegovia, upokojte sa, prosím.

Vaľová, Jana, poslankyňa NR SR
Chápem, pardon, ale už. to som rada. Dobre aj keď by som poprosila ešte čas, keby sa dal aspoň o chvíľočku. Takže vlastne títo ľudia prichádzajú o prácu a nerozprávajme ako sme hovorili, že boli hoaxy, že všetci sme sľubovali, že sa budú očkovať raz, teraz už je to dvakrát, trikrát. Vakcinačné centrá preboha vznikajú v svätých stánkoch, na farách, a to už nehovorím, že vznikajú ešte aj v obchodných domoch, kde kedysi sa potrebovali chladničky na mínus 80, ako tí ľudia vám majú dôverovať, teraz čo hodíte vakcíny medzi nanuky, otvoríte skrinku s nanukmi a vyberte si akú vám pichneme? Veď to je niečo nehorázne a čudujete sa tým ľuďom, že sú vonku. Prosím vás, nepripravujme ich o prácu a dajme im slobodu.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 16:26 hod.

PhDr.

Jana Vaľová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video