Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

28.5.2018 o 13:09 hod.

Bc.

Ján Kecskés

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 13:55 - 13:57 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Milan, páči sa mi, ako si vo svojej rozprave do polarity dal teda nejakú hodnotu dnes zvieraťa a človeka. Kým je trend, že nejakým spôsobom zvyšujeme hodnotu zvieraťa, tak svojím spôsobom znižujeme hodnotu človeka a vidno to aj na tých mladých rodinách, kedy je moderné mať okolo seba rôzne domáce zvieratká. Na deti sa kašle, lebo deti sú pre nich alebo, resp. je taký trend, že deti sú záťaž a nejako obmedzujú život, život ľudí. Ale toto je absolútne mimo reality a spôsobuje to, spôsobuje to to, akým spôsobom tu mimovládky svojím spôsobom dávajú svoju propagandu najavo.
Kolektívna vina je nám kladená za rôzne, rôzne holakausty, ktoré tu boli svojím spôsobom vykonávané, ale to, že denne od začiatku tejto schôdze mohlo dnes zomrieť päť alebo šesť detí, boli roztrhané na kúsky a zo ženského lona vypustené do nejakej misky, to nikto sa nad tým nezamýšľa. Čiže bez toho, či je tu nejaká spoločenská objednávka na ochranu života alebo nie, každý jeden z nás tu prisahal na začiatku tohto volebného obdobia na ústavu, každý jeden z nás prisahal, že si ju budeme ctiť a budeme všetky zákony uplatňovať do života. Prisahali sme a sľubovali sme, že budeme ochraňovať ľudský život, a ten je v súčasnosti najcennejší.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 13:09 - 13:10 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Marian, ďakujem ti za vyčerpávajúci príhovor k tomuto zákonu a ja pevne verím, že si prehovoril do duše aj tým ľuďom, ktorí sú tu neni prítomní. Žiaľ, situácia je taká, že keď predkladáme naše zákony, tak sála zíva prázdnotou.
Ale pripomeniem poslancom, že prišla nám na mail iniciatíva alebo, respektíve petícia od Aliancie za rodinu, ktorú vedie doktor Chromík a dovolím si prečítať aj jej znenie, ktoré je teda veľmi dobré a ktorú dnes podpísalo viac ako 7 200 ľudí: "Slovensko od zavedenia umelých potratov zabilo 1 milión 360-tisíc detí. Všetky tieto deti nám dnes chýbajú. Chýba nám ich láska, ich nádej aj ich sila. Štát, ktorý nebráni najslabších a nevinných, stráca oprávnenie a zmysel svojej existencie. Toto sa deje u nás roky. Roky sa tvárime, že môžeme budovať dom od strechy, nie od základov. Bez úcty k životu niet ďalších práv. Obhajovanie umelých potratov sa vo svetle nových poznatkov vedy o prenatálnom vývoji dieťaťa stáva čím ďalej neudržateľné. Táto doba bude označená budúcimi generáciami za dobu temna, lebo sme nedokázali vidieť ľudský život tam, kde je. Vy to môžete zmeniť. Mnohí nechápu strašnú hĺbku zločinov voči deťom, a preto vidia svet v skreslenej perspektíve. Život nenarodeného dieťaťa má pre nich menšiu hodnotu ako život narodeného dieťaťa, má pre nich menšiu hodnotu ako pohodlie. Umelý potrat ako úmyselné a chcené zabitie nevinného a bezbranného dieťaťa je zlom samým sebe, ktoré nedokážu ospravedlniť žiadne okolnosti."
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.5.2018 15:55 - 15:56 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Milan, ja by som ťa okrem iného rád doplnil len v tej sume, za ktorú kupoval občan Andrej Kiska pozemok. Nebolo to niekoľko desiatok tisíc euro, bolo to presne 1 800 eur. Lukratívny pozemok pod Tatrami Andrej Kiska kúpil za 1 800 euro. A keď si nás pán liberálny fašista Dostál fotil ako pred ním Klus a pred nejakým časom pán Marosz z OĽANO, tak nedovolí mi pripomenúť, na výbore pre nezlučiteľnosť funkcií bol Dostál práve ten, ktorý vehementne obhajoval nejakým spôsobom Andreja Kisku. A to nemôže byť pravda, on predsa nemohol okrátiť štát o dane, to úplne ho nemôžete spájať s Bašternákom, veď to je choré. Aspoň vidíte, ako títo liberálni fašisti rozmýšľajú, keď niekto poukazuje na ich chyby, na ich zlodejiny, na ich klamstvá, tak vtedy sa ohraňujú a v prípade druhých absolútne nepoznajú stranu mince. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.5.2018 15:39 - 15:41 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem, kolegovia, s faktickými poznámkami. Aj tebe, Marian, za také ústavné, ústavné vlastne vyjadrenie toho, akú prezident má rolu, čo sa týka postavenia, keď mu ľudia dajú svoj hlas.
Dôležité je si pripomenúť, že prezident Kiska, alebo, resp. dajme veci na pravú mieru, občan Andrej Kiska, pretože ja sa osobne hanbím, že máme takéhoto prezidenta, prezentuje na Slovensku tretí sektor. Úloha tretieho sektora bola v jeho kreovaní na začiatku nejakých 90. rokov úplné iná. Mala sa podieľať na rozvoji regiónov a pomoci ľuďom. A ten tretí sektor je tu, našťastie, nie už teraz v parlamente, lebo všetci liberálni fašisti odišli z tohto parlamentu. Ale je tu na to, aby nejakým spôsobom transformoval spoločnosť, aby z nej spravil jednotvárnu masu bez viery v Boha, bez nejakého národného cítenia, bez úcty a lásky k rodičom. A toto je Andrej Kiska vďaka tomu, že Sorosova pravá ruka, vďaka tomu, že nejaký mentor mimovládnych organizácií a tretieho sektora, ktorý teda úplne stratil nejaký význam na Slovensku, tak vďaka tomu by nemal mať imunitu a mal by byť potrestaný za všetky svoje činy a skutky, ktorých je naozaj dosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 25.5.2018 15:25 - 15:31 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, hostia na balkóne. Máme tu zákon, ktorý, ktorým chceme obmedziť výrazne obmedziť imunitu prezidenta Slovenskej republiky. A kto dnes prezentuje túto funkciu? Usvedčený daňový podvodník, Sorosova predĺžená pravá ruka, údajný zlodej pozemkov pod Tatrami, alebo takzvaný lietajúci Čestmír, ktorý prelietal daňovým poplatníkom milión eur len preto, aby pravidelne navštevoval svoju rodinu v Poprade. Toto všetko dnes predstavuje osoba, ktorá formálne, podotýkam, formálne zastupuje funkciu prezidenta Slovenskej republiky, Andrej Kiska. Neštítim sa tvrdiť, že predmetný zákon teda predkladáme práve kvôli nemu.
Udalosti posledných dní ukázali, že Andrej Kiska sa začína zamotávať do vysvetlenia financovanie svojej kampane. Nielenže niekoľkonásobne prekročil limit, ktorý zákon dovoľuje, aby minul na svoju predvolebnú kampaň, ale všetky náklady na svoju kampaň fakturoval cez súkromnú spoločnosť KTAG. Komu muselo veľmi záležať, keď Andrej Kiska ako fyzická osoba minul na svoju kampaň, na svoj píár skoro milión eur? Viete si to predstaviť, koľko je milión eur? Koľko ten človek musel vsadiť a kto mu to vlastne zaplatil len preto, aby sa stal prezidentom, teda formálne zastupoval funkciu prezidenta Slovenskej republiky. A fakturoval túto celú svoju kampaň, bilbordy, letáčiky a rôzne reklamy, cez svoju spoločnosť len preto, aby kampaň mal lacnejšiu o 20 %, čiže o DPH. O 20 %, čo predstavovalo, že štát prišiel, teda všetci daňoví poplatníci prišli o 150-tisíc eur. Pri súčasnej priemernej mzde by bežný občan Slovenskej republiky musel 13 rokov každú jednu výplatu vkladať do štátu, aby nahradil škodu, ktorú spôsobil Slovensku Andrej Kiska, 150-tisíc eur.
Následná daňová kontrola v spoločnosti KTAG preukázala, že spoločnosť použila nezákonne, teda na prezentáciu Andreja Kisku ako kandidáta na prezidenta, a udelila tejto spoločnosti pokutu. V zmysle inštitútu účinnej ľútosti bola krátená daň vyplatená, čím si vlastne Andrej Kiska priznal svoju chybu. Priznal sa, že chcel ukrátiť všetkých občanov Slovenskej republiky o viac ako 150-tisíc eur a svojím konaním potvrdil, že je na rovnakej úrovni ako Bašternák. Ten Bašternák, kvôli ktorému boli niektorí ministri odvolávaní.
Ďalším jasným dôkazom, akú má Andrej Kiska morálku, je súdny spor o pozemky vo Veľkom Slávkove v Tatrách. Nemá kúsok hanby sa postaviť pre súd a stáť si za tým, že pozemok nadobudol legálnou cestou. Pritom celý prevod vlastníckych práv nehnuteľností pripomína mafiánske praktiky z 90. rokov. Odkúpil pozemok od človeka, ktorý ho kúpil od ďalšieho človeka, ten človek ho kúpil od družstva, ktoré nakoniec ani v zmysle reštrukturalizácie za tento pozemok nezaplatilo. A ten posledný medzičlánok medzi Andrejom Kiskom a teda pôvodným vlastníkom, vlastnil tento pozemok, túto nehnuteľnosť len šesť dní. A pán Franc, ktorý zdedil, alebo respektíve ktorý tento, na tento pozemok má morálny pôvod len preto, že ho zdedil po svojom otcovi, tak tomu sa vysmial do tváre a nemal kúsok hanby sa vyjadriť, že on sám Andrej Kiska bol v tejto kauze oklamaný a on má byť ten, čo sa má cítiť ukrivdene.
O tom, že Kiska má veľmi zaujímavý vzťah k Slovenskej republike, niet pochýb. Svedčia o tom aj jeho vyjadrenia, ktoré jasne ukazujú, že nie je hrdý na samostatnú Slovenskú republiku. Radí sa medzi odporcov vlastnej samostatnosti a je rád za členstvo Slovenska v Európskej únii. Pre jeden nemenovaný český denník sa vyjadril, že je sklamaný z rozdelenia Česko-slovenska a teda nerád vidí hranice medzi Českom a Slovenskom a, naopak. je veľmi rád, že sme sa ako bratia teda v ďalšom takom superštáte stretli, čiže v Európskej únii. Európska únia pre neho znamená lepšiu integráciu a teda aktívnu podporu migrácie imigrantov z tretích krajín na Slovensko. Tých imigrantov, ktorí už niekoľko rokov kultúrne obohacujú západnú Európu svojou prítomnosťou, vraždením, znásilňovaním a okrádaním.
Dámy a páni, toto je Andrej Kiska. Hrdý dobrý anjel, ktorý slovenské súdnictvo znefunkčnil o viac ako dvoma miliónmi exekúcii. Navrhujem preto obmedziť imunitu prezidenta Slovenskej republiky, aby sa Andrej Kiska, usvedčený daňový podvodník, údajný zlodej a klamár zodpovedal za svoje činy pred súdom a neprezentoval hrdú samostatnú Slovenskú republiku do vnútra ani navonok, pretože na to nemá absolútne žiadne morálne právo. Funkcia prezidenta a s ním spojená imunita už nemôže byť braná ako snaha utiecť pred zodpovedaním sa a stíhaním za vlastné trestné činy.
Ďakujem. Skončil som.
Skryt prepis
 

Vystúpenie 14.3.2018 17:28 - 17:31 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis

93.
Ďakujem za slovo. Kolegyne, kolegovia, ja mám rovnako dva pozmeňujúce návrhy. Dovoľte, aby som ich odôvodnil.
Prvý pozmeňujúci a doplňujúci návrh sa týka tzv. certifikovaného miesta opravy, ktorý v iných zákonoch doposiaľ nemá právnu úpravu. Táto novela cestného zákona alebo, resp. tohto zákona ho zavádza a každé jedno vozidlo, ktoré má, ktoré bude teda svojím spôsobom poškodené, musí byť v takomto mieste opravené. V súčasnosti existuje len jedna asociácia, jedna spoločnosť, ktorá je zapísaná v registri CCRA, na ktoré sa teda takéto miesto odkazuje a ktorá zastrešuje pod sebou zhruba 30 autoservisov a teda predajcov náhradných dielov. Tvorca tejto novely asi nemyslel na to, že viacero živnostníkov a firiem sa zaoberá úpravami automobilov, a výrazne takýmto zavedením ich znevýhodní, resp. svoju činnosť všetci živnostníci, ktorí teda nebudú zapísaní v takomto zozname, nebudú môcť vykonávať svoju činnosť. Členské poplatky v takomto združení sa pohybujú radovo v stovkách eur na rok. Čiže je to nemysliteľné, aby niečo podobné bolo v našom alebo, resp. v tomto zákone upravené.
Druhý pozmeňujúci a doplňujúci návrh sa týka doby, po ktorú má byť uložený kamerový záznam z emisnej kontroly a teda kontroly technickej na prevádzkach, teda na takýchto staniciach. Súčasná, alebo novela upravuje tento, túto lehotu na dva kalendárne roky. Národný bezpečnostný úrad voči tomuto prijal stanovisko, ktoré som si teda osvojil, a pripomienkoval to tak, že tento záznam je neúmerne dlhý a nezodpovedá teda v primeranej dobe účelu spracovávania týchto osobných údajov.
A teraz, ak dovolíte, prečítam pozmeňujúce a doplňujúce návrhy. Pozmeňujúci a doplňujúci návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Jána Kecskésa k vládnemu návrhu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, tlač 751.
Vládny návrh zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa mení a dopĺňa takto:
1. V čl. I § 45 odsek 1 písm. d) sa vypúšťa slovo "certifikovanom".
2. V čl. I § 47 odsek 3 písm. c) sa vypúšťa slovo "certifikovanom".
3. V čl. I § 47 odsek 7 sa vypúšťa.
Druhý pozmeňujúci návrh a doplňujúci návrh znie takto:
Vládny návrh zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa mení a dopĺňa takto:
1. V čl. I § 105 ods. 6 písm. a) sa slová "po dvoch kalendárnych rokoch" nahrádzajú slovami "po šiestich kalendárnych mesiacoch".
Ďakujem, skončil som.

Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 14.3.2018 15:46 - 15:51 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, ja sa dotknem tohto zákona alebo, respektíve našej predmetnej novely z praktického hľadiska. A takým najväčším míľnikom alebo, respektíve najväčším štátnym stimulom je stimul pre indickú automobilku v Nitre, a to Jaguar Land Rover. Čo priniesol ten stimul alebo táto investícia do Nitry?
Pamätám si a mnoho, mnoho z vás si možno pamätá, že premiér Robert Fico na začiatku, alebo respektíve v tých prvých prípravných konaniach, vyrukoval s tým, že prinesie do Nitry investíciu, kde budú ľuďom dávať platy alebo, respektíve, kde ľudia budú pracovať za viac ako 1800 eur. A s odstupom času sa v podstate táto, táto čiastka znižovala. Realita je taká, že manažéri z tejto indickej spoločnosti Jaguar Land Rover chodia po školách a ponúkajú pracovné miesta alebo obsadenie pracovných miest za 650 eur. Čiže absolútne, absolútne radikálne zníženie týchto platov. Preto je to pre Nitru alebo pre ľudí, ktorí bývajú v okrese Nitra a okolí, veľmi neprijateľná cena za prácu, ktorú majú vykonávať.
Keďže Nitrančania alebo, respektíve ľudia zo Slovenska v takomto Jaguari, v takomto podniku nechcú pracovať, tak tento podnik bol nútený, alebo nejakým spôsobom začal dovážať ľudí, pracovníkov, zamestnancov hlavne z Balkánu. Nitra sa nám premenila na jednu veľkú hostelovú ubytovňu, kde vyrastajú hostely ako huby po daždi a nikoho iného tam neubytovávajú, len pracovníkov z Balkánu pre Jaguar Land Rover. A to sme ešte len na začiatku, kedy výroba, alebo teda tento proces nie je spustený, kedy sa len stavia táto automobilka. Dovolím si tvrdiť, že tá bezpečnostná situácia v Nitre je už teraz na kritickom bode a kompetentní ľudia, teda vládna koalícia v tomto prípade nič nerobí a absolútne necháva veci voľný priebeh. Okrem zvýšenej kriminality, koniec koncov to potvrdzuje aj správa Obvodného oddelenia Policajného zboru v Nitre, kde konštatuje, že medziročný nárast prepadnutí, krádeží a rôznych lúpeží vzrástol o niekoľko desiatok a na druhej strane objasnenosť takýchto, takýchto priestupkov a trestných činov sa znížila. Čiže policajti sú krátki na Balkáncov, ktorí tu vo voľnom čase podnapití prepadajú naše biele ženy, biele deti a teda robia, robia absolútnu, absolútne zle.
Mesto Nitra, ktoré má teda smerácke vedenie, apeluje alebo chce vyriešiť túto situáciu tak, že všetky nočné podniky alebo všetky bary, všetky pohostinstvá zatvorí po 22.00 hodine. Týmto spôsobom, namiesto toho, aby sme represívne riešili túto problematiku, tak presunieme problém z bodu A do bodu B, kedy sa nám Balkánci nebudú teda biť a prepadávať nožmi ľudí na diskotékach, ale bude sa to diať na sídliskách niekde v rohu, v tmách. Čiže absolútne zle. Je to nezvládnutá situácia a bude sa vyhrocovať.
Takúto investíciu, keď už teda štát má investovať súkromnému investorovi a má priniesť teda takýto investor pracovné miesta, tak neviem, čo robili ľudia na ústredí práce, keď takúto investíciu odklepli do okresu, kde je teda najmenšia miera evidovanej nezamestnanosti, v súčasnosti pod 3 percentá. Ja by som si vedel takúto investíciu predstaviť aj v okrese Rimavská Sobota, kde teda je miera evidovanej nezamestnanosti skoro 18,5 percenta. Smerovanie investícií na západné Slovensko spôsobuje, že ľudia z východného Slovenska teda sa buď sťahujú za prácou na západné Slovensko, alebo do zahraničia. Spôsobuje to odľudňovanie východného Slovenska na západ a to nie je z dlhodobého hľadiska absolútne žiadne riešenie.
Z tohto pohľadu sme teda prišli s novelou zákona, kde ju vláda alebo, respektíve takáto investícia bola smerovaná len do okresov, kde je veľká miera evidovanej nezamestnanosti, a minimálne by problém vyriešila v tomto okrese, priniesla by tam ďalšie, ďalšie podnikateľské subjekty, ktoré v súčasnosti pracujú ako subdodávatelia rôznych služieb, a teda naštartoval by sa tak proces zamestnanosti aj na strednom a východnom Slovensku.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 14.3.2018 11:41 - 11:46 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Dámy a páni, v Ústave Slovenskej republiky je v čl. 12 ods. 2 uvedené: "Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z tých dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať." V civilizovaných spravodlivých a demokratických štátoch, ku ktorým sa, by sa aj Slovenská republika mala nepochybne hlásiť, je neakceptovateľné, aby sa vláda alebo akýkoľvek iný orgán štátnej a verejnej správy správal diskriminačne voči ktorémukoľvek obyvateľovi alebo voči akejkoľvek skupine obyvateľstva len na základe ich príslušnosti k rase, národnosti alebo etniku. V demokratickej spoločnosti je neprípustné, aby bola akákoľvek rasová, národnostná alebo etnická menšina úmyselne a účelovo znevýhodňovaná v porovnaní s väčšinou. V zmysle Ústavy Slovenskej republiky je však rovnako neprípustné aj to, aby bola akákoľvek rasová, národnostná alebo etnická menšina úmyselne a účelovo zvýhodňovaná v porovnaní s väčšinou.
Odmietanie diskriminačného prístupu musí platiť univerzálne. Akákoľvek pozitívna diskriminácia jednej skupiny môže byť totiž oprávnene vnímaná ako negatívna diskriminácia druhej skupiny. Podľa Ústavy Slovenskej republiky aj podľa oficiálne deklarovanej sociálnej a národnostnej politiky Slovenská republika nerobí rozdiely vo svojom vzťahu k jednotlivým etnikám. Realita však dokazuje opak. Zriaďovanie rôznych oficiálnych štátnych orgánov pre rôzne etnické skupiny je v skutočnosti formálnym potvrdením nerovnosti prístupu štátu voči jednotlivým etnikám. Praktickým dôkazom existencie oficiálnej diskriminácie zo strany štátu je existencia Úradu splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity.
Podľa štatútu, ktorý bol schválený uznesením vlády Slovenskej republiky č. 308 zo dňa 27. 6. 2012, plní splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity najmä úlohy s dôrazom na zlepšenie bývania rómskej komunity, zlepšenie zdravotnej starostlivosti o rómsku komunitu, zlepšenie životných podmienok v obciach s rómskymi osadami, zvyšovanie právneho vedomia rómskej komunity, zvyšovanie aktívnej účasti rómskej komunity na verejnom živote a správe vecí verejných, zamestnanosť, zamestnateľnosť a začleňovanie rómskej komunity na pracovný trh, zvyšovanie vzdelanostnej úrovne rómskej komunity, zlepšovanie jej prístupu ku vzdelaniu a k príprave na povolanie, aktívnu účasť na medzinárodných projektoch zameraných na zlepšenie života rómskych komunít a zvyšovanie bezpečnosti a verejného poriadku v rómskej komunite a tak ďalej.
Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity teda neplní len úlohy, ktorých cieľom je zabrániť diskriminácii rómskej komunity, ale plní aj úlohy, ktorých evidentným cieľom je zlepšiť postavenie a blahobyt rómskej komunity na Slovensku, a to ako v absolútnom porovnaní, tak aj v relatívnom porovnaní so zvyšnou majoritnou časťou obyvateľstva. Takáto náplň práce je evidentne diskriminačná voči príslušníkom zvyšnej majoritnej časti obyvateľstva, ktorí takéhoto splnomocnenca a s ním spojené výhody nemajú len preto, že nepatria k vyvolenej etnickej menšine.
Za účelom prevencie ďalšieho rozmachu diskriminácie majority pod zámienkami podpory rôznych menšín preto predkladáme predmetnú novelu zákona. V rámci tejto novely zavádzame povinnosť pre vládu Slovenskej republiky a pre orgány štátnej a verejnej správy, aby v prípade vytvorenia či existencie špeciálneho podriadeného orgánu pre styk s rasovými, národnostnými alebo etnickými menšinami vytvorili obdobný podriadený orgán s obdobnou pôsobnosťou aj pre majoritnú časť obyvateľstva. Vďaka tomu by prišlo k eliminácii nespravodlivej pozitívnej diskriminácie rôznych etnických menšín, resp. ak by k takejto pozitívnej diskriminácii prichádzalo, tak by na túto pozitívnu diskrimináciu mali rovnaký nárok aj príslušníci majoritného obyvateľstva.
Predkladaný návrh zákona by zmiernil spoločenské napätie medzi jednotlivými etnickými a národnostnými skupinami žijúcimi na Slovensku, odstránil by pocit krivdy a diskriminácie jednej skupiny na úkor druhej a v konečnom dôsledku by prispel k zvýšeniu rovnosti prístupu štátu k jednotlivým etnickým a národnostným skupinám. Predkladaný návrh zákona má jednoznačne pozitívne sociálne vplyvy.
Ďakujem, skončil som.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 14.3.2018 10:50 - 10:51 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, poslanci za stranu Ľudová strana – Naše Slovensko Marian Kotleba, Milan Uhrík, Rastislav Schlosár, Ján Mora a Ján Kecskés predkladajú do Národnej rady Slovenskej republiky návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 365/2004 Z. z. o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov, tzv. antidiskriminačný zákon. Cieľom predkladanej novely zákona je zabrániť diskriminácii ktoréhokoľvek občana Slovenskej republiky na základe jeho príslušnosti k rase, národnosti alebo k etnickej skupine.
Toľko na úvod a zároveň sa hlásim prvý do rozpravy. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.2.2018 15:45 - 15:46 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rasťo, rozprava bola, samozrejme, k veci a dobrá. Ja sa dotknem len témy pašeráctva, trošku si to tam rozviedol, teda rozprával o tom. 1. 9., čiže na Deň ústavy v roku 2015 sme teda s niekoľkými stovkami ľudí chceli ísť sa pozrieť, ako Ficova vláda do Gabčíkova proti vôli občanov Gabčíkova, proti vôli občanov Slovenskej republiky priviezla migrantov, ktorí sa tam pohybovali absolútne bez kontroly, väčšina ľudí mala z nich strach a boli tam drobné krádeže, prepady a bezpečnostná situácia sa v Gabčíkove, a teda v okolí v určitom rádiuse výrazne ponížila. V zmysle nášho, našej úpravy novely tohto zákona by celá Ficova vláda za takýto počin bola odsúdená za pašerátstvo.
Ďakujem.
Skryt prepis