Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

28.5.2018 o 17:05 hod.

Bc.

Ján Kecskés

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 12:59 - 13:00 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem, kolegovia, za faktické poznámky. A nadviažem na teba, Miňo, spomínal si nejakú finančnú stránku v tejto veci, ja len pripomínam, že bavíme sa tu o nenarodených deťoch, ktorým je odopreté právo žiť, a pritom táto, táto naša úprava, toto zrušenie absurdného zákona, ktorý je v platnosti, ako spomínala kolegyňa Nehézová, od ’86. roku, nebude stáť štát, nebude stáť Slovenskú republiku ani jedno euro. Práve naopak, veď z každého, z každého počatého dieťaťa vyrastú daňoví poplatníci, ktorí budú nejakým spôsobom do budúcna prispievať na chod a fungovanie štátu. Na druhej strane tu máme liberalizmus, ten bezbrehý liberalizmus, ktorý, ktorý propaguje homosexualitu, LGBTI, transgender, gender, ja neviem, čo všetko ostatné, a to je v poriadku a zároveň obhajuje aj potraty. Hej? Obhajuje interrupcie, ale to je všetko v poriadku, takýmto štýlom sa má uberať nasledujúce storočie, nasledujúci svet, ale ja voči tomu som ohranený a myslím si, že aj my v Ľudovej strane Naše Slovensko jasne vidíme, že toto nie je cesta nielen pre Slovensko, ale pre celý svet.
Áno, a sme tu dnes na to, aby sme akúkoľvek možnú prekážku proti interrupciám, proti zabíjaniu nenarodených detí kládli, a tento náš návrh zákona to umožňuje. Prekazuje zabíjanie malých detí nenarodených.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 29.5.2018 12:32 - 12:51 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážený pán predsedajúci, milí kolegovia, vážená verejnosť, ktorú zaujíma náš návrh zákona, náš návrh zákona, ktorý bol dnes procedurálnym návrhom, ja sa ho znova dotknem, odložený v tom takom optimistickom meradle o 15 dní.
Ja len pripomeniem, že za týchto 15 dní na Slovensku môže zomrieť ďalších 300 detí. 300 detí, ktoré nedostanú šancu žiť, rozvíjať sa, nedostanú šancu tešiť svojich rodičov, svojich starých rodičov a všetkých ostatných.
Ja si dnes vo svojej rozprave dovolím prečítať dva články. Dovolím si svoje slovo prenechať JUDr. Chromíkovi, ktorého pozná asi veľmi široká verejnosť. JUDr. Chromík vedie alebo spoluvedie Alianciu za rodinu, ktorá má na zodpovednosti pochody za život, najmasovejšie pochody, ktoré sa diali od revolúcie na Slovensku. JUDr. Chromík, a teda ľudia okolo neho, aktivisti, ktorí sa zaoberajú prolife aktivitou, sú dnes, v dnešnej dobe, ako ich nazývam, liberálnymi fašistami nazvaní ako ľudia, ktorí sú poloblázni a ktorí asi nechápu modernú dobu. Nechápu modernú dobu, v ktorej je dobré a normálne, aby sa zabíjali nevinné deti na Slovensku. Nechápu modernú dobu, v ktorej zviera nie je vec, ale plod, embryo, živý tvor a boží dar je len niečo, čo sa zákrokom odstraňuje. Bežná rutina a svet sa nezrúti, poďme ďalej.
JUDr. Chromík napísal článok, ktorý sa volá Viac ako milión nevinným obetí, lebo kresťania zlyhali. 188-tisíc, 102-tisíc a 1 360-tisíc, toto nie sú čísla, sú to ľudské životy, 188-tisíc.
Dnes som sa rozprával so svojím bratrancom z druhého kolena. Podľa rozprávania, ktoré sa zachovalo v rodine, môj dedko prešiel štyri, štyrmi koncentrákmi. Nebol Žid, ale bojoval v Slovenskom národnom povstaní. Celkovo bolo z územia vtedajšieho Slovenska deportovaných 68 – 71-tisíc Židov. Spolu s osobami deportovanými z území obsadených Maďarskom ich počet môže dosahovať až na 100-tisíc ľudí, teda asi 75 % ich predvojnového počtu. Z nich sa nevrátil skoro nikto. Môj dedko mal šťastie, vrátil sa živý, hoci nie zdravý z vojny, v ktorej Československu padlo 25-tisíc vojakov a v ktorej okrem obetí holokaustu zahynulo v Československu aj ďalších 63-tisíc civilných obetí. Fašizmus či nacizmus neľudskou ideológiou zabíjal nevinné ľudské bytosti na základe rasy, pre politické presvedčenie, národnosť, ale aj propagoval eutanáziu pre zdravotne postihnutie. Havran hovorí správne, že Židov zo Slovenska vyviezli katolíci a evanjelici. Prosby o odpustenie šoa sa musia stať z našej strany úprimné, plné skutočnej bolesti a ľútosti.
Odmietam však princíp kolektívnej viny, neúprimné sebabičovanie, pri ktorom sme schopní nenávisť pľuvať na ostatných, dehumanizovať katolíkov a evanjelikov, podobne ako sa odľudšťovali Židia, a tak vlastne opakovať chyby fašistov. Lebo rovnako väčšina tých, ktorí pomáhali Židom, boli katolíci a evanjelici, väčšina tých, ktorí bojovali v SNP proti Hitlerovi, boli katolíci, evanjelici. Máme svojich zradcov, hrdinov a svätcov, taká je pravda.
Ja sa dovolím vstúpiť do tejto prvej, tohto prvého, tejto prvej stane článku. Zrejme pán JUDr. Chromík nemá s nami, alebo resp. minimálne so mnou a s mojimi kolegami, nemám vere..., nemám vedomosť, že by mal s nami priamy kontakt, a preto mu nemám za zlé, keď túto tému sa snaží nejakým spôsobom rozoberať s naším spojením.
Je jasné, že liberálne, liberálne plátky ako SME, Denník N a v podstate všetky médiá na Slovensku, počínajúc Aktualitami a končiac Topkami, nás označujú ako fašistov, neonacistov, xenofóbov a podobne. Samozrejme, neprávom. Žiaden z nás nebol za takéto podobné činy odsúdený.
Ale vráťme sa k článku a pokračujeme. 102-tisíc, po tejto ideológii nastúpila druhá, ktorá napriek koncu vojny vraždila a utláčala svojich vlastných občanov. Konečné číslo obetí komunistického režimu nie je dodnes známe. Autori knihy Zločiny komunizmu na Slovensku 1948 - 1989, ktorá získala cenu Dominika Tatarku, zhromaždili zoznam 102-tisíc obetí komunizmu. Nebola vojna, priamo zavraždených bolo oveľa menej ľudí, presné číslo je veľmi ťažké určiť. Zasiahnutých životov je však oveľa viac kvôli dĺžke trvania. Mnohí obyčajní ľudia sa museli vyrovnávať s úskaliami, ktoré komunizmus zabezpečil. Môj pradedko zabil celý život v baniach v Amerike, aby sa potom vrátil na Slovensko a kúpil role a kone. Kone ho zabili, role zobrali zakrátko komunisti, tým kuľačiskovým potomkom vymenili pozemky meter za meter, teda meter štvorcový dobrej zeme za meter štvorcový v stráni, na ktorej sa dnes rodí iba praslička a vzdialené..., a borovice, vzdialené hodinu od dediny. Z tejto pôdy bolo treba odovzdávať kontigenty, čiže zrno, vajcia, mäso, zemiaky a podobne v stanovenej výške a za stanovenú smiešnu cenu. Babka sa však zaťala a povedala, že takým zlodejom nikdy role do družstva nedá, a tak komunisti chodili a brali, čo videli. Mama a jej sestry a bratia spomínajú, že nemali ani čo jesť. Neboli by to uniesli, ak by dedko nechodil na týždňovky a nezarobil na jedlo a kontingenty. Mali sme šťastie, že sme sa narodili a zažili pád komunizmu a návrat slobody. Komunizmus zabíjal a týral pre príslušnosť k triede či náboženské, alebo politické presvedčenie.
1 360-tisíc. Každá ideológia a genocída začína tým, že obete sa dehumanizujú. Nazývajú sa švábmi, špinami, bigotmi či embryami, proste to nie sú ľudia. A až potom ich možno zabiť. Ale aj v nich, Židoch, Rómoch, černochoch, nenarodených alebo v katolíkoch koluje rovnaká červená ľudská krv. Majú ľudský mozog, ľudské srdce a cítia bolesť ako my. Nenarodí sa iný človek ako ten, ktorý bol počatý. Nezomrie iný človek ako ten, ktorý bol počatý. Ľudská dôstojnosť nezávisela nikdy od toho, či ťa matka a otec chceli na svete, alebo nechceli. Raz dieťatko a iný raz embryo?
Najvražednejšou ideológiou na Slovensku nebol ani fašizmus, ani komunizmus. Najvyšší počet nevinných obetí spôsobil nový výhonok predchádzajúcich ideológií, ideológia liberalizmu, ktorá zaútočila na najnevinnejšie detské životy. V tomto besnení za 50 rokov legálnosti potratov zomrelo na Slovensku viac ako 1 360-tisíc detí, teda asi každé štvrté dieťa. Tieto deti by už dnes mali vnukov. Je ich však omnoho viac, pretože v týchto zoznamoch nie sú deti, ktoré zomreli v dôsledku abortívnej antikoncepcie. Najkrutejšia vojna prebieha v našich srdciach, ktorí už nemáme lásku pre vlastné deti. Najkrvavejšími bojiskami na svete sa stali loná matiek, v ktorých umiera najviac nevinných obetí pre sebectvo a slepotu. Tieto bojiská ostávajú spáleniskami, v ktorých sa ťažko rodí nový život.
Na rozdiel od Poliakov sme si my Slováci po revolúcii povedali, že slovenské deti si slobodu nezaslúžia. Máme jeden z najhorších potratových zákonov v Európe. Spájanie sa s liberálnymi spôsobilo, že sme prestali vidieť najkrutejšiu vojnu a jej obete. Zastrel sa nám zrak. Videli sme dôležitejšie témy. Téma ukončenia vražednej vojny proti deťom to nebola. Aj vďaka tomu sa stala vojna neviditeľnou. Kam by sme dali 1 360-tisíc krížov? Raz však tieto kríže niekde dať musíme, lebo potrebujeme pokánie. Potrebujeme žiadať o odpustenie rovnako, ako by sme mali žiadať o odpustenie holokaustu. Vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky odsúdilo celé Slovensko. Budú médiá ochotné vidieť aj toto zabíjanie? Len preto, že je potrat legálny, už nie je vraždou?
Podľa viacnásobných prieskumov agentúry Focus až 70 % populácie na Slovensku pripúšťa potrat len z veľmi vážnych dôvodov alebo ich nepripúšťa vôbec. Ide o veľmi citlivú tému, ktorá dokázala na Slovensku zmobilizovať najmasovejšie zhromaždenia od revolúcie, konkrétne dva národné pochody za život s viac ako 70 tisícmi ľuďmi. Za 25 rokov sme mohli v parlamente, sme sa zmohli v parlamente na veľmi málo aktivít, môžeme byť však radi, že sme ich mali. Nebudem spomínať všetky súvisiace návrhy, napríklad úspešné zavedenie utajených pôrodov a výhrady vo svojom vedomí, teda svedomí v zdravotníckych zákonoch, ale iba tie, ktoré sa priamo dotkli potratového zákona.
Návrh zákona liberálov zo strany ANO, ktorý potrat ešte zhoršoval, bol prijatý a nie je účinný len vďaka vráteniu zákona prezidentom Schusterom. Nasledovalo podanie konzervatívnych poslancov na Ústavný súd, ktorý nás sklamal a situáciu svojím rozhodnutím ešte viac zhoršil. Návrh poslanca za KDH Gaburu na úplne zrušenie potratov nemal širokú podporu. Opozičný návrh Daniela Lipšica, Pavla Hrušovského a Ľudmily Muškovej, ktorý riešil informovanie pred potratom, neprešiel. Rovnako dopadol podobný návrh Pavla Minárika a Rudolfa Bauera. O milimeter vpred sme sa posunuli vďaka úspešnému návrhu pani poslankyne Muškovej a Zelníka o informovanom súhlase žien pred potratom. Návrh vychádza z myšlienky Lipšica na zakotvenie lehoty medzi informovaným súhlasom a výkonom potratu. Bohužiaľ, vyhláška, ktorú mohol za dva roky vylepšiť minister zdravotníctva za KDH Uhliark, ostáva naďalej úplne vykastrovaná. Každá žena má právo aj na vizuálne informácie o svojom dieťati a zatiaľ ich nedostáva.
Zákaz chemického potratu bol predložený poslancami Škripekom, Vašečkom a Jurinovou. Išlo o vhodnú snahu vyjasniť znenie zákona vzhľadom k vtedy aktuálnej situácii registrovania chemických abortívnych prostriedkov, hoci chemicky sa dnes potrat nevykonáva a ani to zákon neumožňuje. Návrh neprešiel.
Návrh poslanca Kuffu, Kvasničku a Mikloška mieril správnym smerom, ale netrafil, lebo sa celá debata sústredila úplne zbytočne na trestnoprávnu zodpovednosť žien. Na to, aby sme zachránili životy detí, nepotrebujeme hľadať či trestať vinníkov. Ženy, ktoré podstúpia potrat, sa stávajú druhými najväčšími obeťami potratu. Nesúdime, pomáhame. Návrhy Gaburu a Kuffu, Kvasničku a Mikloška, ktoré priamo zlepšovali potratovú legislatívu, neboli prednesené straníckymi vedeniami. Škoda. Vedenia strany ich mohli pripraviť tak, aby sa vyhlo zneužitiu debaty a správne otvorila debata, ktorá je potrebná. Neviem, prečo to nebolo tak. Videl som v KDH mnohokrát vyplakávanie, že vďaka postoju k potratom strácajú hlasy. Nemyslím si to. Poslancov si volíme nie preto, aby sa modlili, ale preto, aby nás zastupovali a prednášali návrhy zákonov, ktoré považujeme za dobré. Nechápte ma zle, som ten posledný, ktorý by chcel podceňovať modlitbu, ale Ježiš rozmnožil chleby až potom, ako mu priniesli, čo mali. Aj politici majú úlohu formovať svedomie a prinášať návrhy zákonov, nech sa nevyhovárajú na ľud a podobne. Kresťanov v parlamente nevolili sulíkovci a kresťania chcú zlepšenie zákona o potratoch.
Vďaka kresťanským politikom, ktorí sú pasívni a boja rozhádať si to s úhlavnými nepriateľmi slobody detí, čiže liberálmi, predkladajú teraz návrh tí, od ktorých by to nikto nečakal. S návrhom prišiel predseda strany Kotleba a jeho kolegovia poslanci. Jeho návrh nezabraňuje vykonávaniu potratov zo zdravotných dôvodov postihnutia dieťaťa a pri znásilnení či iných trestných činoch, ale ruší potraty bez uvedenia dôvodu. Je to návrh, ktorý je v zhode s väčšinovou mienkou Slovákov v prieskumoch. Nie je to katolícky ideál, ale je to úplne jasné zlepšenie potratovej legislatívy v prospech dieťaťa, ktoré je povinný každý katolík podporiť.
Benedikt XVI. ako kardinál Ratzinger za Kongregáciu pre náuku viery v doktrinálnom usmernení o niektorých otázkach angažovania sa a postojov katolíkov v politickom živote napísal: „Ak politická činnosť smeruje ku konfrontácii s princípmi mravnosti, ktoré nepripúšťajú odchýlky, výnimky alebo kompromisy, potom sa stáva úloha katolíkov ešte očividnejšia a ich zodpovednosť ešte väčšia.“ Toto je prípad občianskych zákonov týkajúcich sa potratu a eutanázie, ktoré by mali chrániť prednostné právo na život od jeho počatia po jeho prirodzený koniec.
Zákon o zlepšení potratovej legislatívy mohli za 25 rokov existencie Slovenskej republiky, technicky vzaté, kresťanskí politici predložiť aspoň 50-krát. Minimálne raz za pol roka im to umožňuje legislatíva. Nerobili to. Mali isté svoje dôvody. Chce to riadne spytovanie svedomia, lebo keď prídeme k Bohu, nebudeme sa pýtať poslancov na výhovorky, ale na skutky. Čo si urobil alebo neurobil mojim najmenším, keď boli zabíjaní? Aj keď na to neboli politické podmienky, bolo ich potrebné vytvárať, kvapkajúca voda rozbije aj kameň svojou vytrvalosťou. 1 360 000 slovenských detských obetí liberalizmu si to zaslúži. Počet obetí stále rastie. Niekto mávne rukou, veď potraty sa budú robiť aj tak. Ten nemá úctu ani k obetiam trestných činov. Zrušíme zákazy vraždenia a kradnutia, lebo sa vraždiť a kradnúť neprestane? Na potratoch vidíme, ako by to dopadlo. Kresťanski politici nech preto ani neskúšajú hľadať dôvody, prečo a ako nepodporiť návrh. Tu nemáme právo hľadieť na osoby, vlastné antipatie či sympatie. Zahoďte politikárčenie. Ide o otázku života a smrti, ktorá sa nepredáva a s ktorou sa nehandluje. Kardinál Ratzinger dodal: „Pacifistická a ideologická predstava sa snaží neraz sekularizovať hodnotu mieru.“ „Mier je vždy plodom spravodlivosti a účinkom lásky,“ podpísaný Anton Chromík.
Ja tu mám ešte jeden článok od liberálnych autorov, ale pre krátkosť času ho nestihnem prečítať celý, tak sa vyjadrím alebo prednesiem svoj pohľad na náš návrh zákona a na diskusiu, ktorá tu pred prázdnymi, takmer prázdnymi poslaneckými lavicami včera odznela a dnes pokračuje.
Samozrejme, liberálna loby na Slovensku podľa môjho názoru nemá miesto a svojím zákonom sme ukázali, že sme odhodlaní ukončiť zabíjanie nenarodených detí, nenarodených detí, ktorých sa nikto nepýtal na to, či chcú byť splodené, ale boli splodené svojimi rodičmi. Ostatných poslancov žiadam o podporu nášho návrhu zákona. Teraz nepozerajme na stranícke tričká a nepozerajme na to, či sa nám niekto páči, alebo sa nám nepáči, ale pozerajme na to, čo svojím návrhom zákona, čo teda týmto návrhom zákona sledujeme. Ide nám o to, aby Slovensko prosperovalo a Slovensko bolo krajinou, kde chceme slušne žiť my všetci slušní občania. Ale nové trendy alebo nové prieskumy, alebo výskumy ukazujú, že Slovensko vymiera. Slovensko má čoraz staršiu populáciu aj vďaka tomu, že sme za existenciu svojho vlastného druhého slovenského štátu, Slovenskej republiky zabili prakticky štvrtinu svojich ľudí, len preto, že niekto obetoval, alebo teda mu bolo ľúto obetovať celý život svojim deťom. Ja by som nikdy nad takouto otázkou ani sám nerozmýšľal len preto, lebo vlastné pohodlie a tá sprostá ideológia liberalizmu je viac ako, ako život nenarodených detí.
Ďakujem vám za podporu. (Dlhotrvajúci potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.5.2018 10:26 - 10:28 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Natálka, vo svojej reči, vo svojej rozprave si nám priblížila, znova priblížila alebo resp. povedala si nám výpovede lekárov, ktorí tieto potraty, alebo resp. zákroky, ako ich volajú, aby sa nejakým spôsobom od nich odosobnili, ako ich volajú, ako ich prežívajú ženy, a mne nie je jasné, prečo sa títo ľudia, ktorí to vykonávajú napriek svojmu odporu voči nim, voči potratom, voči zabíjaniu nenarodených detí, ako sa dokážu ráno reštartnúť a v podstate ísť zase do toho. Vieš, že jeden večer si on povie, ja som zabil dnes 5, 6, 10, 20 nenarodených detí, živých božích darov a ráno pokračujem v tom, idem ďalej. Absolútne to nechápem. Je jasné, že potraty ničia vzťahy, ničia ženy nielen duševne, ale teda aj fyzicky, či už to boli ako sklony k alkoholizmu, alebo resp. k depresiám, tie ženy sa už vnímajú podceňované a veľmi, veľmi ťažko to znášajú po celý život aj napriek tomu, že v budúcnosti niekedy majú ďalšie dieťa alebo viac detí.
A správne si podotkla, že Božia vôľa nie je zabíjať nikoho, ale..., a nieto ešte nenarodené deti. A mala si tu faktickú poznámku na seba od poslanca Jarjabka, takého mužského feministu, alebo ako by som ho nazval, mal tu byť včera, pán poslanec Jarjabek, keď sa táto debata, táto, táto rozprava niesla, boli tu aj výpovede žien, či už ich predniesli moji kolegovia alebo kolegyne, a teda boli to, boli to rozpravy zo ženského pohľadu, ako, ako, aký majú názor na potraty. A tento zákon nie je pre ženy alebo resp. nemali by o ňom rozhodovať ženy podľa logiky, ale tie deti, ktoré sú zabíjané. Takisto sme tu prijímali zákon, ktorý hovorí, že zviera nie je vec, tak v referende by sa asi prioritne podľa vašej logiky mali zapojiť zvieratá, a nie ľudia.
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 18:46 - 18:48 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Martin, vo svojej rozprave si sa dotkol hlavne tej psychickej stránke ženy, čo sa týka podstúpenia potratu. Jasné, nastupujú tam u niektorých prípadov rôzne depresie, sklon k drogám, sklon k alkoholu, požívaniu alkoholu, ale aj sklon k samovraždám. Je to veľmi veľké sústo pre ženu, hlavne keď si uvedomí, čo svojím rozhodnutím zapríčinila a že zabila nevinné dieťa. Ale na druhej strane stretol som sa aj s niektorými prípadmi hlavne, síce dnes už nie, ale hlavne vtedy, keď sa rozhodovali medzi potratom alebo rozmýšľali nad touto alternatívou, že potratia svoje dieťa, boli to hlavne mladé, mladé páry, buď mladé ženy, alebo teda mladé páry, ktoré mali pred sebou školu, hej, či už vysokú, alebo študovali na strednej škole a ktoré dnes Bohu ďakujú za to, že tento potrat nepodstúpili, že sa s problémom popasovali a že dnes už majú skoro odrastené deti, zdravé, pekné, odrastené deti, ktoré sú teda prospešné. Čiže jedna vec sú tieto psychické problémy, ale druhá vec je, keď sa s tým správny človek popasuje a zoberie si to, že bude celý život vychovávať pekné dieťa a dá do neho vlastne seba a odovzdá odkaz seba, tak je to na nezaplatenie.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 18:12 - 18:14 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Janči, spomínal si vo svojom príspevku, vo svojej rozprave teda liberálny denník SME, Denník N a podobné takéto plátky pochybného charakteru a pochybného financovania. Ako už spomínal predrečník Beluský, tak v piatok sme tu rozhodovali, alebo, resp. predkladali, o návrhu zákona o tzv. fara zákone, ktorý by za takéto názvy, či už je to SME, by bol nápis "Pozor, zahraničný agent!", Denník N, "Pozor, zahraničný agent!" Bolo by to tam veľmi pekné a teda aj pravdivé. Pretože nikto iný, nikto zo zdravo rozmýšľajúcich ľudí na Slovensku nemôže tak choro tlačiť ideológiu LGBTI, nejakú homosexuálnu ideológiu a všelijaké tieto gender ideológie, pretože na Slovensku platí a dúfam, že sa toho dožijem, že viac tu bude platiť, že zdravá a tradičná rodina pozostáva z muža, ženy a detí. A verím, že aj táto naša snaha, ktorú tu dnes obhajujeme a predkladáme, čiže zastavenie vraždenia nevinných nenarodených detí, že tu bude uplatnené, a teda takéto vraždenie na Slovensku zastavíme.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 17:48 - 17:50 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Stano, ja nadviažem na tvoju rozpravu. Samozrejme, o našom zákone, o zákaze interrupcií sa popísalo či už v rôznych blogoch, vyhláseniach, alebo názoroch hocikoľko teda tém a hocikoľko materiálov. Ale zaujal ma dnešný blog alebo, resp. taký pohľad istej Gabriely Redeovej, ktorá píše a dovolím si ju citovať: "Všade sa písalo: naša téma, ukradnutá agenda, toľko zmarenej práce na ochranu života, ten za Kotlebu, iný proti Kotlebovi a tak donekonečna. V tom utápaní sa vo vlastnom egoizme a spleti nezmyselných názorov na tak vážnu a jasnú principiálnu otázku života zabudli sme úplne na to podstatné, na nenarodené dieťa, na človeka, ktorého možno podľa súčasného zákona beztrestne brutálne zavraždiť.
Pýtam sa, či si vôbec naši poslanci a zvlášť, samozrejme, poslanci kresťania uvedomujú mieru svojej zodpovednosti pri hlasovaní a tvorbe zákonov. Či si uvedomujú, že sú zákonodarci a nie aktivisti? Či si uvedomujú, že teraz môžu zastaviť vraždenie nevinných? Či si uvedomujú, že ak tak neurobia a nezahlasujú za novelu interrupčného zákona, že každá ďalšia preliata krv týchto detí ostane na ich rukách?
Áno, vážení poslanci, odmietnutím zahlasovať za život stanete sa Pilátmi. Darmo si umyjete ruky. Krv nevinných detí ostane na vašich rukách! V deň súdu neobstojí nikto z vás s výhovorkou "lebo Kotleba"!
Ak pre vás, vážení poslanci, tento zákon nie je perfektný, tak ho predsa môžete pripomienkovať a pozmeňovať. Ale to vy predsa viete, tak ani tu nemáte výhovorku. Svojím nekonaním a absurdnými postojmi a názormi, vážení poslanci kresťania, zatvárate nebo nad Slovenskom pre Božie požehnanie a dovoľujete naďalej prinášať nevinné ľudské obete satanovi. Kiežby ste si konečne uvedomili, že nejde o vás ani o Kotlebu, ale o bezbranného nevinného blížneho. Hľa, človeka.“
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 17:05 - 17:06 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem, Jani, za tvoj príspevok. Mali sme tu príspevok od Natálky Grausovej, ktorá svoju rozpravu poňala z toho lekárskeho hľadiska, ty z toho sociálneho hľadiska a v podstate si nám potvrdila to konštatovanie, že aj plod je v tomto prípade len vývojové štádium človeka. Čiže má rovnaké, má rovnaké, rovnako žije ako dospelý človek alebo, či adolescent. Je to boží dar, veď to už sme hovorili. A kto hovorí, že necíti bolesť, že počas toho zákroku necíti bolesť, ako povedal predrečník Beluský, že je to len zhluk nejakých buniek, tak odporúčam mu pozrieť to video Tichý výkrik, kde ozaj sa každý jeden plod, každý jeden malý človiečik zvíja, a teda bráni sa tým nástrojom, ktoré ho doslova zaživa nejakým spôsobom rozkúskujú a vytiahnu, ako keby to bolo, ako keby to bolo nič, nejaké slepé črevo, ktoré treba vyoperovať.
A čo sa týka traumy žien, tak jasné, po tom, po tomto zákroku, po tej interrupcii, po tej vražde malého človeka je, každá žena sa inak s tým vysporiada. To je úplne bežné. My v tomto návrhu zákona alebo, respektíve my tu dnes nesúdime tie ženy, ktoré interrupcie absolvovali, to je na ich svedomí a vedia, prečo to spravili, ale častokrát sú to interrupcie, ktoré boli absolútne zbytočné a dnes sme prišli, dnes Slovensko prišlo o skoro 1,5 milióna ľudí v aktívnom veku, ktorí by teda prispievali do štátu a aktívne by tu žili a boli by určite nápomocní tejto spoločnosti.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 16:37 - 16:37 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Natálka, ďakujem ti za teda prečítanie príbehu jedného lekára, ktorý teda sa aktívne zaoberal interrupciami. Len ja si neviem predstaviť, v akom psychickom rozpoložení musel byť tento človek, keď má krv na rukách 60-tisíc, ako si spomínala v rozprave, nenarodených živých bytostí. Každé jedno dieťa je boží dar. A ja si, ozaj si neviem predstaviť a musí to byť ťažké. A zároveň v rozprave si mi pripomenula film, ktorý nám púšťali na základných školách a bol to práve tento film, a preto to vo mne evokuje nejaké spomienky. Každopádne, každopádne sme tu na to, ako povedal kolega predrečník Mora predo mnou, že nemôžeme si z tohto robiť srandu a spoločnosť si nemôže z tohto robiť srandu, lebo ide tu o niečo vyššie, a to je ochrana nenarodených detí, na to musíme pamätať.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 16:03 - 16:05 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rasťo, vo svojom príspevku si spomínal, že dnes je na Slovensku asociálom venovaná iná alebo sú venované finančné prostriedky omnoho viacej ako mladým rodinám alebo, resp. slobodným mamičkám. To je holý fakt, veď každý z nás – minimálne z Ľudovej strany Naše Slovensko – sa stretávame s verejnosťou a aj takéto otázky padajú na našich stretnutiach, a uvedomujeme si, že z tretieho sektora tu strašne prevláda veľká miera propotratovej aktivity.
Ja si pamätám, že možno v nejakom šiestom, siedmom ročníku na základnej škole ešte, keď som tam teda chodil, tak fungovali takzvané osvety alebo, respektíve púšťali nám tam kazetu s potratom a respektíve už vtedy učitelia nám hovorili, že je to zlé, že si dvakrát máme rozmyslieť, rozmyslieť svoje činy a respektíve svoje rozhodnutia, čiže taká mierna sexuálna výchova, ale dnes na základných školách a tobôž nie na stredných školách to absolútne absentuje, čiže tá osveta tam má byť a je namieste. A garant istoty pre žien má byť štát. Preto aj na budúcu júnovú schôdzu pripravujeme z našej strany ďalšiu novelu, ktorá sa má postarať alebo, respektíve má byť motivátorom pre mladé rodiny a minimálne slobodné mamičky, aby si, aby si to dieťa nechali, aby teda boli finančne kryté a nemuseli alebo nemuseli rozmýšľať nad alternatívou, čiže potratom takéhoto dieťaťa.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2018 14:33 - 14:34 hod.

Ján Kecskés Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Natálka, ďakujem ti, že si nám túto svoju rozpravu venovala takému lekárskemu pohľadu a Hippokratovej prísahe. A je dobré, že tu odznela, teda pripomenie ľuďom, ako znie a ako by sa lekári mali podľa tejto prísahy správať.
Ale presne dnes uplynul mesiac čo bol odsúdený na smrť maloletý Alfie Evans, bolo to 28. apríla, kedy, bohužiaľ, skonal. A dala si to do kontextu, že zabíjame tu nenarodené deti, ktoré sa nemôžu nejakým spôsobom chrániť, ale už aj zabíjame, dnešná spoločnosť, dnešná liberálna spoločnosť zabíja už aj narodené deti. Len preto, že jeden sudca sa rozhodol a povedal si, že malý Alfie, že mu bude lepšie, keď zomrie, že bude sa mu horšie žiť, tak len na základe rozhodnutia jedného človeka musel zomrieť. Bolo mu odopreté jedlo, bolo mu odopreté, odopretá voda, vstup rodičov do jeho miestnosti, policajti strážili jeho izbu, kde musel zomrieť len preto, aby proste neprežil a aby si sudca nejakým svojím spôsobom toto ego svoje na ňom nabalil. Čiže nezabíjame len nenarodené deti, ale už aj narodené deti.
Ďakujem.
Skryt prepis