Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

20.2.2020 o 17:38 hod.

Mgr.

Jana Cigániková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.2.2020 17:38 - 17:40 hod.

Jana Cigániková
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.2.2020 17:04 - 17:06 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Pani Vaľová, ja sa chcem spýtať vás, ako to vy myslíte vážne deväť dní pred voľbami. Kde ste boli 12 rokov, prečo sa o dve eurá zvýšil rodičovský príspevok až deväť dní pred voľbami idete vo veľkom. Kde bol váš 13. dôchodok, keď ešte v 2010 ste ho sľubovali. Ako to vy myslíte vážne, keď ste 12 rokov vo vláde a výsledky sú také, že ste vykradli štátnu kasu, že je v troskách školstvo, zdravotníctvo, cesty, justíciu riadi Kočner, akože zobuďte sa. Vy dokedy budete kričať, že fuj, to tá Radičová. Vy dokedy budete kričať, my za to nemôžeme, to vy, vy za to môžte. A my nerobíme nič iné len čítame kauzy, ktoré odhalili novinári. Čítame vaše kauzy, ktoré dokopy stály 7 miliard. Za to sme mohli mať 175 nemocníc. Za to sme mohli mať 19 500 eur každý mesiac pre každú jednu sestru na Slovensku ešte ďalší rok. Mohli sme mať vyše 2 milióna balíkov Keytruda, ktorý by zachránil život 33-ročnej Katke, ktorá zomrela na rakoviny. Mohli sme zachrániť 3333 detí najdrahším liekom na svete na ktoré teraz rodičia robia zbierku. Mohli sme, môžeme každému občanovi dať hneď z fleku 1270 eur, ale vy ste mu dali dlh 8300 eur. To znamená, 4-členná rodina sa vďaka vám, je teraz momentálne zadĺžená 33 200 eur. Toto sú vaše výsledky práce. Ak by vás nebolo, tak dôchodcovia by mohli okamžite dostať 4685 eur. Vy sa naozaj pýtate, prečo to čítame. Preto, lebo vy 9 dní pred voľbami, bez toho, aby ste s tým rátali v štátnom rozpočte, idete zaťať sekeru, ktorú ani len neplatíte z týchto peňazí, ktoré ste nakradli. Vy ich iba zavesíte našim deťom na krk. Ďalšia miliarda, ktorú rozkrádate, ďalšia, ktorú kradnete. Nič iné neviete, hanba vám. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 20.2.2020 16:50 - 17:01 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán predseda, verím, že keď ste nechali pani Vaľovú hovoriť na mňa, tak môžem krátko reagovať.

Danko, Andrej, predseda NR SR
Upozornil som ju a upozorňujem aj vás.

Cigániková, Jana, poslankyňa NR SR
Áno, ale potrebujem sa samozrejme obhájiť, keďže povedala, bude to naozaj krátke. Chcem len povedať, pani Vaľová, to je tak, že ja vám za sebou sto odborných blogov, ďalšiu vysokú školu vyštudovanú s manažmentom zdravotníctva, som sa stala tímlíderkou pre zdravotníctvo. Mám za sebou desiatky televíznych diskusií, komentáre v tlači, spíkrovanie na zdravotníckych konferenciách. Navštívila som ...

Danko, Andrej, predseda NR SR
Nie, nie, toto nie je priestor na vaše piár, držte sa témy, lebo vám odoberiem slovo.

Cigániková, Jana, poslankyňa NR SR
Nejde o to, dobre ja to dokončím, ja to dokončím. Nejde o piár, ide o to, že jednoducho, primitív si iné nevšimne. Nijako, nijako mi to neprekáža, ale tá fotka útočila presne na takúto prvú signálu a keď ste schopná len vy, po tomto všetkom vy ste schopná si zapamätať len obrázok z blogu. Na bilbordoch som, pani Vaľová, bola s deťmi. No však to vidím, lebo vás iné nezaujíma.
K tomu čo, k tomu čo tu rozoberáme, ešte raz skrátené legislatívne konanie a pozrieť sa na to, že, že prečo, prečo vlastne teraz čítame tie kauzy SMER-u, prečo, čo to má spojené s tým skráteným. Opakujem, veď predsa zaznieva, že pre toto musí ísť skráteným legislatívnym konaním, pretože ľudia sa majú veľmi zle, žijú v katastrofálnych podmienkach a okamžite im treba pomáhať a tvrdím, že ľudia sa veľmi zle majú preto a žijú v katastrofálnych podmienkach a treba im pomáhať preto, lebo SMER to tu dvanásť rokov rozkrádal a rozkrádal to tu na rôznych kauzách, mnohé už moji kolegovia čítali.
Ďalšia kauza, ktorú nespomínali, bola písaná 18. decembra 2015. Richter zo SMER-u vyhovel Kmotríkovi. Ministerstvo dodá gastrolístky za 35 mil. eur. Ministerstvo práce ušilo tender na mieru Kmotríkovej firme. Ministerstvo práce si vyberalo medzi dvoma firmami s rovnakou cenovou ponukou. Väčšinovým majiteľom firmy je vplyvný podnikateľ Ivan Kmotrík. Tu sme nevedeli vyčísliť sumu, takže do celku, do celkovej sumy 6 mld. 600 mil. nie je zarátaná. 7. 1. 2016 štát dal 70 tis. za dve virálne videa na youtube, takmer nikto ich nevidel. Vlastne bolo to v rámci drahej propagácie a ľudí táto špecialitka stála 100 tis. eur.
8. 1. 2016 štát dal 70 tis., aha pardon, to je rovnaké. 19. 1. 2016 biznis s deťmi? Ombudsmanka Tomanová sa postarala o kšefty i dcére. Ombudsmanka Tomanová s dcérou Petronelou dostali vtedy od štátu desaťtisíce eur na chod súkromného detského domova, v ktorom majú byť porušované práva detí. Táto špecialitka ľudí stála minimálne 206 040 eur. 22. 1. 2016 vyšiel článok s názvom "Spoločný kšeft Počiatka a Kaliňáka na Donovaloch postavili si štátny pivovar". Pivovar v Donovaloch so štátnou podporou má prepojenia na Počiatka a Kaliňáka, povolenie na výstavbu pivovaru, ktorý stojí na lukratívnom pozemku na centrálnom parkovisku, získala spoločnosť od obce preto, že tu vybuduje verejné toalety. Tu sme tiež škodu nevedeli vyčísliť, a preto v celkovej sume nie je zarátaná. 24. 1. 2016 vyšiel článok "Veľký škandál v školstve, Draxler má čo prešetrovať". Ako mohla táto škola dostať milióny? Išlo o to, že najhoršia vysoká škola dostala 4-miliónovú dotáciu, využila ju na nákup od Póorovej firmy. Škoda, ktorá takto vznikla ľuďom, ľuďom bola 4 mil. 400 tis. eur. Bolo to počas druhej Ficovej vlády. 28. 1. 2016 vyšiel článok "Škandál v rezorte školstva", upozornili naň slovenskí učitelia. V 8-miliónovom projekte dostali školy predražené pomôcky napr.
===== Ktorá takto vznikla ľuďom bola až 4 400 tis. eur. A bolo to počas druhej Ficovej vlády. 28. 1. 2016 vyšiel článok "Škandál v rezorte školstva", upozornili naň slovenskí učitelia. V 8-miliónovom projekte dostali školy predražené pomôcky napr. maketu sifónu na 271 eur, to si určite pamätáte, hej, že doska a tam teda nejaké plastové a neviem aké rôzne štyri, päť veci a toto malo stáť, toto nakupoval teda štát za 271 eur. Na internete sa nachádzala aj zmluva z roku 2013 a za ten istý sifón, ako z roku 2015, za takmer 300 eur si firma pýta len 73. Čo za dva roky tak na makete zdraželo vlastne vtedy bolo záhadou. Po prepočítaní toto stálo ľudí 4 378 304 eur, tiež počas druhej Ficovej vlády. 2. 2. 2016 Draxler poslal peniaze aj Kmotníkovi, jeho škola dostala 1,2 mil. eur. Miliónovú dotáciu dostala aj Kmotríkova škola, aj keď je medzi najhoršími opäť. Škoda ktorá vtedy vznikla ľuďom 1 320 tisíc eur. 2. 2. 2016 vyšiel článok "Beblavý hovorí: štátna poisťovňa platí masérovi plat 250 sestier", tie by sa nám zišli do systému teda. Táto kauza po vyčíslení stála minimálne milión eur ľudí. 10. 2. 2016 vyšiel článok: "Postupom ministra Richtera sme pobúrení a dôrazne protestujeme. Išlo o nástenkový tender dva. Minister práce vtedy vyhlásil tender na Silvestra o jednej ráno. Žiadatelia mali ešte v ten deň doručiť podklady. Tento tender bol o sume 15 mil. eur. 22. 2. 2016 za biznisom, ktorý ide Fico dotovať sú Ukrajinci vyšetrovaní za korupciu. Táto kauza 20 mi. eur. 29. 2. 2016 vyšiel článok s nadpisom: "Štát namiesto jedného zaplatí 600 mil. eur", kauza druhej Ficovej vlády. V podstate išlo o to, že štát namiesto eura zaplatí 600 mil. a zastrašuje autora lacnejšieho riešenia. Čiže keby sa toto nebolo stalo ľudia mohli mať v štátnom rozpočte o 600 mil. eur viacej.
2.3. 2016 firma blízka oligarchovi Výbohovi zarába milióny u ministra Glváča. Ministerstvo obrany kúpilo od firma spriaznenej SMER-u 100 magnetrónov predražených o 624 tis. eur, 100 magnetrónov predražených o 624 tisíc. Zákazka ministerstva obrany bola viac ako dvojnásobne predražená. 2. 3. 2016 firma blízka oligarchovi Výbohovi zarába milióny. Tu zasa ministerstvo obrany kúpilo od firmy spriaznenej SMER-u letecký systém predražený o 800 tis. eur, 800 tisíc je škoda ktorá vznikla ľudom. 11. 3. 2016 miliónový biznis ministerstva s cyperskou firmou, Draxler schránku nevidí. Organizácia ministerstva školstva si predražene a bez obstarávania prenajíma schránkovej firmy s prepojením na G and T, škoda na štátnom rozpočte 810 tis. eur. Po, 19. 3. 2016 po kauze CT-ečko prišiel ďalší škandál. Nemocnica kúpila predražený ultrazvuk o 375 tis. eur. Išlo o to, že nemocnice v Bratislave a Martine za ultrazvuk zaplatili dokopy o trištvrte milióna eur viac firme s napojením na vládu. Konkrétna suma o ktorú prišli obyvatelia je 754 327 eur.
2. 3. 2016 ďalší nespravodlivý stimul bol odklepnutý ešte pred zostavením vlády. Ficova vláda schválila tesne po voľbách stimul 48 mil. eur firme človeka, ktorý je spájaný so SMER-om.
13. 4. 2016 zlaté sanitky, to už si pamätám aj ja. Tunelovanie štátnych záchranným služieb v plnom prúde. Štát roky predražene kupuje a opravuje sanitky, tam vznikla škoda 12 920 tisíc. A jak si dobre pamätám, tu nebola škoda len na nákupe tých sanitiek, ale potom bolo ešte zaujímavé ich servisovanie, ktoré bolo úplne bez, bez nejakého dozoru a naozaj bez kontroly a míňali sa tam, a dodnes je to bohužiaľ aj tak, míňali sa tam neuveriteľné peniaze. Keďže už mám 16, pani Vaľová, nemusím vám veštiť na to, aby som vám vysvetlila, čo som povedala na začiatku, že predsa vy dávate skrátené konanie, lebo ľudia sa majú hrozne, treba im pomáhať. A ja tu čítam, prečo sa ľudia majú hrozne, to je všetko, to je úplne spojené.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 20.2.2020 16:50 - 17:01 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán predseda, verím, že keď ste nechali pani Vaľovú hovoriť na mňa, tak môžem krátko reagovať.

Danko, Andrej, predseda NR SR
Upozornil som ju a upozorňujem aj vás.

Cigániková, Jana, poslankyňa NR SR
Áno, ale potrebujem sa samozrejme obhájiť, keďže povedala, bude to naozaj krátke. Chcem len povedať, pani Vaľová, to je tak, že ja vám za sebou sto odborných blogov, ďalšiu vysokú školu vyštudovanú s manažmentom zdravotníctva, som sa stala tímlíderkou pre zdravotníctvo. Mám za sebou desiatky televíznych diskusií, komentáre v tlači, spíkrovanie na zdravotníckych konferenciách. Navštívila som ...

Danko, Andrej, predseda NR SR
Nie, nie, toto nie je priestor na vaše piár, držte sa témy, lebo vám odoberiem slovo.

Cigániková, Jana, poslankyňa NR SR
Nejde o to, dobre ja to dokončím, ja to dokončím. Nejde o piár, ide o to, že jednoducho, primitív si iné nevšimne. Nijako, nijako mi to neprekáža, ale tá fotka útočila presne na takúto prvú signálu a keď ste schopná len vy, po tomto všetkom vy ste schopná si zapamätať len obrázok z blogu. Na bilbordoch som, pani Vaľová, bola s deťmi. No však to vidím, lebo vás iné nezaujíma.
K tomu čo, k tomu čo tu rozoberáme, ešte raz skrátené legislatívne konanie a pozrieť sa na to, že, že prečo, prečo vlastne teraz čítame tie kauzy SMER-u, prečo, čo to má spojené s tým skráteným. Opakujem, veď predsa zaznieva, že pre toto musí ísť skráteným legislatívnym konaním, pretože ľudia sa majú veľmi zle, žijú v katastrofálnych podmienkach a okamžite im treba pomáhať a tvrdím, že ľudia sa veľmi zle majú preto a žijú v katastrofálnych podmienkach a treba im pomáhať preto, lebo SMER to tu dvanásť rokov rozkrádal a rozkrádal to tu na rôznych kauzách, mnohé už moji kolegovia čítali.
Ďalšia kauza, ktorú nespomínali, bola písaná 18. decembra 2015. Richter zo SMER-u vyhovel Kmotríkovi. Ministerstvo dodá gastrolístky za 35 mil. eur. Ministerstvo práce ušilo tender na mieru Kmotríkovej firme. Ministerstvo práce si vyberalo medzi dvoma firmami s rovnakou cenovou ponukou. Väčšinovým majiteľom firmy je vplyvný podnikateľ Ivan Kmotrík. Tu sme nevedeli vyčísliť sumu, takže do celku, do celkovej sumy 6 mld. 600 mil. nie je zarátaná. 7. 1. 2016 štát dal 70 tis. za dve virálne videa na youtube, takmer nikto ich nevidel. Vlastne bolo to v rámci drahej propagácie a ľudí táto špecialitka stála 100 tis. eur.
8. 1. 2016 štát dal 70 tis., aha pardon, to je rovnaké. 19. 1. 2016 biznis s deťmi? Ombudsmanka Tomanová sa postarala o kšefty i dcére. Ombudsmanka Tomanová s dcérou Petronelou dostali vtedy od štátu desaťtisíce eur na chod súkromného detského domova, v ktorom majú byť porušované práva detí. Táto špecialitka ľudí stála minimálne 206 040 eur. 22. 1. 2016 vyšiel článok s názvom "Spoločný kšeft Počiatka a Kaliňáka na Donovaloch postavili si štátny pivovar". Pivovar v Donovaloch so štátnou podporou má prepojenia na Počiatka a Kaliňáka, povolenie na výstavbu pivovaru, ktorý stojí na lukratívnom pozemku na centrálnom parkovisku, získala spoločnosť od obce preto, že tu vybuduje verejné toalety. Tu sme tiež škodu nevedeli vyčísliť, a preto v celkovej sume nie je zarátaná. 24. 1. 2016 vyšiel článok "Veľký škandál v školstve, Draxler má čo prešetrovať". Ako mohla táto škola dostať milióny? Išlo o to, že najhoršia vysoká škola dostala 4-miliónovú dotáciu, využila ju na nákup od Póorovej firmy. Škoda, ktorá takto vznikla ľuďom, ľuďom bola 4 mil. 400 tis. eur. Bolo to počas druhej Ficovej vlády. 28. 1. 2016 vyšiel článok "Škandál v rezorte školstva", upozornili naň slovenskí učitelia. V 8-miliónovom projekte dostali školy predražené pomôcky napr.
===== Ktorá takto vznikla ľuďom bola až 4 400 tis. eur. A bolo to počas druhej Ficovej vlády. 28. 1. 2016 vyšiel článok "Škandál v rezorte školstva", upozornili naň slovenskí učitelia. V 8-miliónovom projekte dostali školy predražené pomôcky napr. maketu sifónu na 271 eur, to si určite pamätáte, hej, že doska a tam teda nejaké plastové a neviem aké rôzne štyri, päť veci a toto malo stáť, toto nakupoval teda štát za 271 eur. Na internete sa nachádzala aj zmluva z roku 2013 a za ten istý sifón, ako z roku 2015, za takmer 300 eur si firma pýta len 73. Čo za dva roky tak na makete zdraželo vlastne vtedy bolo záhadou. Po prepočítaní toto stálo ľudí 4 378 304 eur, tiež počas druhej Ficovej vlády. 2. 2. 2016 Draxler poslal peniaze aj Kmotníkovi, jeho škola dostala 1,2 mil. eur. Miliónovú dotáciu dostala aj Kmotríkova škola, aj keď je medzi najhoršími opäť. Škoda ktorá vtedy vznikla ľuďom 1 320 tisíc eur. 2. 2. 2016 vyšiel článok "Beblavý hovorí: štátna poisťovňa platí masérovi plat 250 sestier", tie by sa nám zišli do systému teda. Táto kauza po vyčíslení stála minimálne milión eur ľudí. 10. 2. 2016 vyšiel článok: "Postupom ministra Richtera sme pobúrení a dôrazne protestujeme. Išlo o nástenkový tender dva. Minister práce vtedy vyhlásil tender na Silvestra o jednej ráno. Žiadatelia mali ešte v ten deň doručiť podklady. Tento tender bol o sume 15 mil. eur. 22. 2. 2016 za biznisom, ktorý ide Fico dotovať sú Ukrajinci vyšetrovaní za korupciu. Táto kauza 20 mi. eur. 29. 2. 2016 vyšiel článok s nadpisom: "Štát namiesto jedného zaplatí 600 mil. eur", kauza druhej Ficovej vlády. V podstate išlo o to, že štát namiesto eura zaplatí 600 mil. a zastrašuje autora lacnejšieho riešenia. Čiže keby sa toto nebolo stalo ľudia mohli mať v štátnom rozpočte o 600 mil. eur viacej.
2.3. 2016 firma blízka oligarchovi Výbohovi zarába milióny u ministra Glváča. Ministerstvo obrany kúpilo od firma spriaznenej SMER-u 100 magnetrónov predražených o 624 tis. eur, 100 magnetrónov predražených o 624 tisíc. Zákazka ministerstva obrany bola viac ako dvojnásobne predražená. 2. 3. 2016 firma blízka oligarchovi Výbohovi zarába milióny. Tu zasa ministerstvo obrany kúpilo od firmy spriaznenej SMER-u letecký systém predražený o 800 tis. eur, 800 tisíc je škoda ktorá vznikla ľudom. 11. 3. 2016 miliónový biznis ministerstva s cyperskou firmou, Draxler schránku nevidí. Organizácia ministerstva školstva si predražene a bez obstarávania prenajíma schránkovej firmy s prepojením na G and T, škoda na štátnom rozpočte 810 tis. eur. Po, 19. 3. 2016 po kauze CT-ečko prišiel ďalší škandál. Nemocnica kúpila predražený ultrazvuk o 375 tis. eur. Išlo o to, že nemocnice v Bratislave a Martine za ultrazvuk zaplatili dokopy o trištvrte milióna eur viac firme s napojením na vládu. Konkrétna suma o ktorú prišli obyvatelia je 754 327 eur.
2. 3. 2016 ďalší nespravodlivý stimul bol odklepnutý ešte pred zostavením vlády. Ficova vláda schválila tesne po voľbách stimul 48 mil. eur firme človeka, ktorý je spájaný so SMER-om.
13. 4. 2016 zlaté sanitky, to už si pamätám aj ja. Tunelovanie štátnych záchranným služieb v plnom prúde. Štát roky predražene kupuje a opravuje sanitky, tam vznikla škoda 12 920 tisíc. A jak si dobre pamätám, tu nebola škoda len na nákupe tých sanitiek, ale potom bolo ešte zaujímavé ich servisovanie, ktoré bolo úplne bez, bez nejakého dozoru a naozaj bez kontroly a míňali sa tam, a dodnes je to bohužiaľ aj tak, míňali sa tam neuveriteľné peniaze. Keďže už mám 16, pani Vaľová, nemusím vám veštiť na to, aby som vám vysvetlila, čo som povedala na začiatku, že predsa vy dávate skrátené konanie, lebo ľudia sa majú hrozne, treba im pomáhať. A ja tu čítam, prečo sa ľudia majú hrozne, to je všetko, to je úplne spojené.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.2.2020 15:13 - 15:15 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Ďakujem. Karol, vyjadrovali ste sa viacerí k tomu skrátenému, či to je, alebo nie je. Teda toto, čo hovoríme, či je to s tým spojené. No, ja pokiaľ viem čítame to preto, že, že tieto kauzy spôsobil SMER a tak vlastne spôsobil katastrofálnu životnú úroveň obyvateľov. Pretože keby boli tu tie peniaze mohli by sa mať lepšie a teda nevysvetlili tu na pôde parlamentu vôbec prečo dávajú skrátené konanie, ale v médiách som ja postrehla, že hovorili o tom, že preto je skrátené, že síce nehrozia hospodárske škody, ale že ľudia sú v ohrození, lebo žijú v katastrofálnych podmienkach. Čiže najprv vlastne SMER a SNS hlavne SMER toto zariadili. Za 12 rokov vlády dostali ľudí do úzkych, do podmienok, kde sú závislí na štáte a teraz vlastne musia robiť na rýchlo schôdzu pred voľbami, aby ich teda zachránili a my to čítame preto, aby sme vysvetlili, preto sa tí ľudia do takejto životnej situácie dostali. Toto sú presne totiž socialisti. Spôsobia najprv závislosť na štáte a potom vám povedia, no keď nás nebudete voliť, tak my vám tie dávky zoberieme. Ale najprv zariadili, aby ľudia boli v takej situácii, aby boli odkázaní na štátne dávky. My chceme presný opak. My nechceme, aby ľudia boli odkázaní na štátne dávky, aby stáli na vlastných nohách, aby im štát nezavádzal a nerozkrádal a nerozhajdákal ich peniaze. To je medzi nami rozdiel, teda ja lenže toľko k tomu skrátenému.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.2.2020 14:45 - 14:46 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Vám sa vraví, pán minister, bývalý minister Vážny, keď ste jeden z tých zlodejov, ktorý má...

Hrnčiar, Andrej, podpredseda NR SR
Pani poslankyňa, musíte reagovať na pána Baránika.

Cigániková, Jana, poslankyňa NR SR
Dobre. Prosím vás dobre. Alino, prosím ťa, povedz pánovi bývalému poslancovi Vážnemu, že jemu sa vraví, keď je jeden z tých zlodejov, ktorý, ktorý majú prokuratúru, súdy, policajtov podchytených. Dvestotridsaťsedem, ak si dobre pamätám, alebo dvesto štyridsať, áno dvestoštyridsaťsedem káuz je tam za tie roky. To nie sú veci, ktoré sme si vymysleli. To sú veci o ktorých písali médiá. My sme iba opísali to, o čom písali médiá. Chcete mi tvrdiť, že všetky tie veci si všetci vymysleli a vy ste vlastne chúďatká, obete. A tie vyše hodinky na tých rukách za sedemdesiattisíc a tie jachty a tie domy vo Francúzsku a kde kade a byty v Bonaparte. To všetko, to, to, to náhodou. To proste nevydalo inak. Vám všetkým krivdíme. Tritisíceurový plat má minister, ale prachatý a teraz ide rozdávať, akože ide rozhadzovať omrvinky a strašne sa rozčuľovať na to, nad tým jak strašne mu krivdíme len tým, že sme spísali články, ktoré sa verejne vydali, o ktorých sa diskutovalo. Áno, mali ste pod svojim palcom spravodlivosť, ovplyvňovali ste spravodlivosť, mali ste kúpených ľudí a tým ste sa nejakým spôsobom dokázali udržať na slobode. Ale tento čas, Alino, povedz, prosím ťa, pánovi Vážnemu, tento čas skončil, zavreme vás do basy.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20.2.2020 11:34 - 11:36 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec Tomáš, vulgárne je klamstvo, krádež, vražda. Nie je vulgárne klamára nazvať klamárom, zlodeja zlodejom a spoluvinníka na vražde vrahom. To, že som čítala dátumy, kedy články vyšli, vy ste úplne odignorovali, vy ste tam nepočuli názov svojej politickej strany, tie mená. Vy jediné čo viete, ja vám prečítam akože jasné fakty, milión tam, milión to preháňam, mnoho káuz, budeme v tom samozrejme pokračovať, poviem vám, že na tieto vaše zlodejiny zomreli ľudia. Ja keď som si spomenula na tú Katku 33-ročnú, tak fakt mi láme srdce. Vás, vami to ani nehne. Jediné čo viete spraviť je grcať oponenta. Nič iné fakt neviete, je to vulgárne. A to čo robíte vy vulgárne nie je. Pán poslanec Kéry, hovorila som o zákone ktorý zadĺži ľudí napriek tomu čo sa tu deje. Mám to chápať tak, že aj doteraz boli peniaze na to, aby sme zachránili Katku, aby sme zachránili deti, aby sme dali dôchodcom viac, aby som dopravcov nemuseli nechať štrajkovať. Boli na toto všetko peniaze, boli peniaze na sestry, na nemocnice. Mám to chápať tak, že keď teraz ste ich deväť dní pred voľbami našli, tak boli vždy, len teraz je pred voľbami, tak sa vám to hodí. Toto chcete povedať. Keď sme tak úplne v pohode finančne pred polrokom, pred rokom keď prosili o pomoc títo ľudia, keď prosili o pomoc deti, keď sa ľudia nevedia dostať k liekom, keď nám kolabujú nemocnice, zdravotný systém. Keď sestry sa rozvádzajú, pretože sú v robote viac ako doma a neudržia si rodiny, keď padajú na nos, vtedy ste tie peniaze nemali, lebo nebolo deväť dní pred voľbami. Teraz mi zrazu hovoríte, že my to zvládnete. Vtedy sme to nezvládli. Ďakujem.
Skryt prepis
 

20.2.2020 11:24 - 11:28 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví určil cenu za elektrinu vyrábanú zo slnečnej energie o 10-násobne viac ako je súčasná trhová cena hodnoty, alebo hodnota elektriny. Ľudia prišli o 153 110 270 eur. 3. 9. 2011 lineárne urýchľovače. Za pochybne nakúpené lineárne urýchľovače od firmy blízkej SMER-u nemocnice zaplatili o 4 miliónov viac. Lineárne urýchľovače boli predražené najmenej o 35 %. Ľudia prišli vtedy o 3 817 300 eur. 3. 9. 2011, niekedy stíhajú a dve kauzy za deň, nákup sanitiek. Obstarávanie sanitiek bolo predražené a ušité na mieru. Pred štyrmi rokmi nakupovali privátne firmy sanitky za ceny, a štyri roky predtým za ceny od 80 tis. eur. V tomto čase chcela dať štátny firma za jednu takmer 143 tisíc. Ľudia vtedy prišli minimálne o 23 899 621 eur. 3. 9. 201, opäť ten istý deň. Fíha, to sa darilo špeciálne pozerám, že tu je ich viacej. Počítačový systém pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, zadĺžená poisťovňa vylepšovala počítačový systém za 14 mil. u firmy blízkej SMER-u. Ľudia tak vtedy prišli o 1 394 144 eur. Opäť 3. 9. 2011 futbalový štadión. Vláda chce stavať štadión za 2 mil. korún, aj keď inde sú štadióny stavané súkromne a lacnejšie, 49 790 878 eur. 3. 9. 2011 nákup učebníc na ministerstve školstva, zmanipulované súťaže na nákup učebníc pripravili štát o 900 tisíc, škoda pre ľudí 896 235 eur. 3. 9. 2011 výstavba jadrovej elektrárne v Jaslovský Bohuniciach kvôli zmanipulovanému výberku spoločnosti pre stavbu jadrovej elektrárne štát príde zhruba 250 ..., ja viem, (Reakcia z pléna.) ja to viem, dobre 249 983 403 eur. 3. 9. 2011 podpora pre Kubínsku hoľu, firma blízka SMER-u dostala 3-miliónovú dotáciu len po troch dňoch od vzniku, škoda pre ľudí 3 319 391 eur. 3. 9. opäť Rašiho reklama. Ministerstvo zdravotníctva chce v čase krízy zlepšovať svoj imidž za 8 miliónov, škoda pre ľudí 790 015 eur. 3. 9. 2011 Ikores stavia bez súťaže. Firma blízka SMER-u získava na Bratislavskom letisku zákazky bez súťaže 2 091 216 eur. 3. 9. auto ministerky práce do Portugalska. Ministerka si nechala poslať auto aj so šoférom do Portugalska, aj keď tam sama letela a v Portugalsku mala k dispozícii iné auto. Škoda pre ľudí 3 319 eur. Mám už len minútu do konca. Keďže viem, že to tu páni riešili aké dátumy. My sme spísali úplne všetky kauzy, úplne všetky kauzy s tým, že bez ohľadu na termín a dátum, ako vidíte, vystupujú tam vo veľkom vaši ľudia. Ja nechcem tvrdiť, že ostatní, alebo niekto iný je bezchybný. Ale čo tvrdím, že vy ste jedna chobotnica ktorou je prerastený tento štát. A všetky tie kauzy o tom hovoria. Je potrebné sa vás zbaviť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 20.2.2020 11:08 - 11:28 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ja som kedysi dôchodcov aj chápala, že volia SMER. Rozumela som tomu, že keď mi hovorili v uliciach, že však nás nezaujíma, čo bude potom, lebo jednoducho nás zaujíma, čo bude teraz. Ako nám teraz viete pomôcť. My máme strašný život a volíme SMER preto, lebo nám aspoň niečo dá. Vy nám nedáte nič. Čo mi môžete povedať, čo mi dáte tento rok, budúci rok, ako mi pomôžete. A reči o tom, že boli rozflákané peniaze, že peňazí je málo, že vám môžme pomôcť, ale len trochu a môžme pomôcť hlavne tým, že to tu upraceme, že Igor Matovič bude najväčší pes na korupciu, že SaS-ka donesie
===== len preto lebo nám aspoň niečo dá, vy nám nedáte nič. Čo mi môžte povedať, čo mi dáte tento rok, budúci rok ako mi pomôžete? A reči o tom, že boli rozflákané peniaze, že peňazí je málo, že vám môžme pomôcť, ale len trochu a môžme pomôcť hlavne tým, že to tu upraceme, že, že Igor Matovič bude najväčší pes na korupciu, že SaS-ka donesie vyše tisíc riešení, ktoré reálne zmenia váš život, tie paragrafy pomeníme tak, aby zmenili túto krajinu k lepšiemu. No, je to nuda oproti tomu, keď vám tak niekto povie, že dám vám 400 eur, jasné. Je to nuda, ale je to účinnejšie. Ja už dnes dôchodcov až tak nechápem, keď počúvajú toto. Nechápem ich aj preto, lebo SMER za svojho pôsobenia, za dvanásť rokov, my sme si dali tú námahu a sme si to zrátali. Spísali sme všetky kauzy a skúsili sme naceniť tie, čo sa naceniť dali, a teda rozkradol, alebo rozhajdákal nie 5 mld. vašich peňazí, našich peňazí, štátnych peňazí, ale 7 mld., a týchto 7 mld. keby, keby, keby hlavne dôchodci, alebo veľká časť dôchodcov, ktorí aj teraz chodia roztlieskavať SMER, keby nebola bývala volila SMER, tak dnes im môžme dať 4685 euro každému jednému. Nestalo by sa to, že vám, že vám zasiahneme do dôchodkov tak, aby vám boli vyplácané neskôr a prišli by ste o dva mesačné dôchodky.
Nepoužívali by sme vás ako, ako, ako nejaké roztlieskavačky, ospravedlňujem sa, ale je to, pre mňa je to smutné. 7 mld. eur pre tie staršie ročníky, to je 210 mld. 882 mil. slovenských korún. Viete si predstaviť, čo by sme za tieto peniaze všetko mohli mať, čo by ste vy, ľudia za tieto peniaze mohli mať, keby ste neboli bývali volili SMER. Lebo tí ľudia, často sa nám to vyčíta, urobte tam konečne poriadok. Ako? Veď tí ľudia, čo tu sedia bez, kožená tvár a chrbtovej kosti rozprávajú tieto veci, veď oni sa sem nedostali násilím. Veď oni sú tu rok, čo rok, každé štyri roky, znova a znova zvolení, vami, občanmi Slovenskej republiky. Prečo nepočúvate, že vás okrádajú, že vám všetkým ubližujú. Za tie peniaze, za tých 7 mld. my sme mohli mať 175 nových nemocníc, takých ako majú v Michalovciach. Úplne nové budovy, nové nemocnice. Za tie peniaze sme mohli hneď zajtra, máme obrovský problém so sestrami, obrovský, bude nám ich v najbližších rokoch chýbať 9 tisíc a kolabuje nám zdravotníctvo na zdravotných sestrách, preto sa oddelenia zatvárajú, preto vaše regionálne nemocnice, keď tam prídete, tie oddelenia maľujú, lebo nemajú sestry. Pretože sestra, keď robí niekde v pokladni, nejakého reťazca, tak zarobí rovnaké peniaze ako, keď sa stará o pacienta, len nemá tú zodpovednosť a nikto jej nenadáva a nebaví sa s ňou jak s handrou.
Tak samozrejme, že nám odchádzajú. Sestry nám odchádzajú do iných povolaní, lebo nie sú ohodnotené. Dneska by sme za tie peniaze mohli každej jednej sestre, toto počúvajte, vyplatiť 233 333 eur. Každej jednej, že páči sa, díky za služby. To by bolo viac sestier už možno. Alebo by sme si mohli vybrať, že to dáme na dlhšie a mohli by sme im k ich platu každý mesiac vyplatiť 19 500 eur celý jeden rok, každej jednej sestre v Slovenskej republike. Keby nebolo bývalo SMER-u, 3 333 najdrahších liekov na svete by sme mohli kúpiť a zachránili by sme detičky ako je Alexík, Riško. Všetci poznáte teraz tú kauzu, že štyri detičky na Slovensku zbierajú zúfalo 2 mil. na to, aby tie deti sa vedeli vôbec posadiť. My by sme tieto peniaze mali, keby ste nevolili ako ste volili. Prepáčte mi. Mohli sme za tie peniaze vyše 3 mil. balení lieku Keytruda. Liek Keytruda je ten liek, ktorý nemala Katka, ktorá ako tridsaťtriročná zomrela na rakovinu kvôli tomu, že tu je SMER. Ospravedlňujem sa, že sa necháte takto oklamať.
Každému občanovi, vrátane kojencov a dôchodcov by sme mohli dať 1270 eur, 1270 eur každému jednému. Namiesto toho má každý jeden dlh 8300 eur. Štvorčlenná rodina mohla mať dnes 5099 eur, miesto toho vďaka tomu, že tu vládol SMER, má štvorčlenná rodina 33 200 eur dlh. To je 1 mil. slovenských korún. Stojí to za tie dôchodky? Všetky nemocnice, komplet všetky nemocnice by sa mohli od hora dole vybaviť technikou akú si len predstavíte, na akú si pomyslíte, prerobiť, rekonštruovať a ešte by ostalo približne 8 tis. eur každej sestre na každý mesiac jeden rok. Toto všetko len v zdravotníctve a ešte oveľa viac, by sa za tie peniaze dalo zvládnuť. Aby ma niekto neobvinil, že zavádzame, lebo veď my už sme si tak zvykli hovoriť, že SMER kradne. Presne o tom hovoril Igor Matovič, hovoril o tom Ondro Dostál, hovoril o tom Boris Kollár. Dvanásť rokov tu je SMER. Pred desiatimi rokmi mal bilbordy s Tomanovou a s Ficom, keď sa ešte zaňho nehanbili, na ktorých bolo napísané trinásty dôchodok. Odvtedy boli aj raz sami vo vláde, mohli si to sami, sami si to mohli schváliť ani to len nepodali. A keď to podal Boris Kollár dvakrát, nehlasovali za to. Teraz je deväť dní pred voľbami a oni si sem nanosia autobusy dôchodcov, aby im tu ťapkali. Ako však mne ide srdce puknúť, fakt.
Dvanásť rokov rozkrádali túto krajinu. Čo ste robili doteraz, prečo ste doteraz nepridali tie rodinné prídavky, alebo rodičovský príspevok. 2 eur za dvanásť rokov zdvihli, 2. Zrazu bum, 25, lebo to je úplná frajerina zobrať peniaze našim deťom, zadĺžiť krajinu, takže sme si nemohli dovoliť tie veci, že nám tu zomierajú ľudia, zomierajú nám tu deti, a to je úplná frajerina zadĺžiť túto krajinu ešte viac. Ukradnúť ďalšiu miliardu, povedať, my vám dáme viac, na účet našich detí. Tie peniaze dávno nie sú, pretože oni si ich rozflákali, presne tak. Nakúpili si za to vily a jednoducho to chrapúnsky pokradli. Čo ste robili tých dvanásť rokov? My tu desať rokov na toto upozorňujeme a usvedčujeme vás z vašich zlodejín. Prečo ste nezaviedli zadarmo diaľnice už pred desiatimi rokmi, čo ste robili? Ja vám poviem, čo ste robili tých desať rokov. 12. 11. 2007 vyšiel článok "Štát prišiel od pôdu za miliardu." Išlo o kauzu Slavkov, vďaka, keď vďaka korupčnému správaniu vládneho nominanta v Slovenskom pozemkovom fonde, štát pri prevode pozemkov stratil takmer 1,5 mld. korún. Trhová hodnota pozemkov vo Veľkom Slavkove sa odhaduje na pol druha miliardy, spoločnosť GVM ich získala na necelých 13 mil. Približný odhad škody pre štát 49 359 357 eur.
23. 5. 2008 vyšiel článok "SDKÚ zaujíma veriteľ". 22-miliónový zostatok po likvidácii štátneho podniku bol premrhaný pochybnými spôsobmi u firiem blízkych vláde, 12 mil. 700 tis. škoka. 12. 8. 2008 "Sociálne podniky spája SMER." Sociálne podniky nezamestnaným veľmi nepomáhali, no ľuďom blízkym SMER-u áno. Škoda pre štát 11 mil. 300 tis. eur. 22. 11. 2008 vyšiel článok "Tipos zaplatil 2 mld. českému podnikateľovi." Kauza Tipos Slovensko poslalo schránkovej firme neodôvodnene vyše 16 mil. eur. Škoda pre štát 16 mil. 100 tis. eur. 3. 12. 2008 ďalší kšeft SNS "horúci vzduch". Kvôli emisnej kauze Slovensko prišlo zhruba o 70 mil. eur, keď kvóty predalo približne o polovicu lacnejšie ako Česko a Ukrajina. Škoda pre štát 70 mil. eur. 11. 3. 2009 vyšiel článok "Janušek logá za 260 tis. eur sú v poriadku." Ministerstvá vtedy nakúpili predražené logá, štát prišiel o 260 tis. eur. Dve kvalitatítvne rovnaké logá. Jedno si objednalo ministerstvo hospodárstva na propagovanie svojho operačného programu konkurencieschopnosť a hospodársky rast. Zaplatilo zaň 50 tis. korún. Druhé si objednalo ministerstvo výstavby a zaplatilo zaň 2 a pol mil. korún. Škoda pre štát 206 tis. eur.
8. 8. 2009 vyšiel článok "Posledný kšeft v Spoločnej zdravotnej poisťovni". Softvér za 2,6 mil. eur. Vláda chcela investovať do nového informačného systému skoro 3 mil. aj keď už o pár mesiacov nebude potrebný. Škoda pre štát 2 mil. 655 513 eur. 19. 8. 2009 vyšiel článok "Fico zvažuje pre ďalšiu kauzu odvolanie Turského z SNS". Zo súťaže na odstraňovanie popolčeka boli odstránenia lacnejšie ponuky. Štát zaplatí o 27 mil. eur viac. Toto bola aj škoda pre štát. 7. 9. 2009 plytvanie, tendre na záchranky. Ministerstvo zdravotníctva pridelilo licencie na záchranky netransparentne a prišlo tak o 23 mil. eur. Škoda pre štát 23 mil. 240 tis. 17. 9. 2009 vojaci dostali miliónové vysielačky, sú ako hračky. Firma blízka SMER-u predala vojsku za 18 mil. vysielačky, ktoré nemožno použiť v ostrom boji. 17 mil. 920 tis. eur škoda pre štát. 25. 9. 2009 vyšiel článok "Unimedia získala od rezortu dopravy zákazku za 20 mil. eur". Ministerstvo sa vyhlo súťaži, pridelilo blízkej firme zákazku za 20 mil. Rokovacie konanie bolo zrealizované bez zverejnenia. Škoda pre štát bola vtedy 6 mil. 670 tis. eur. 30. 9. 2009 "Drogy riešia známi SMER-u". Ministerstvo práce dalo vtedy desiatky tisíc eur neaktívnej, neziskovke, jednej z poslankýň SMER-u. Škoda pre štát 33 tis. 190 eur. 11. 10 2009 Belousovová pripustila chybu pri vypisovaní nástenkového tentra. Tender bol zverejnený len na nástenke, Slovensko prišlo minimálne o 11 mil. eur. Škoda pre štát 11 mil. 670 tis.
15. 9. 2009 pri biznise so Širokým, Jahnátek na zákon nehľadí. Ministerstvo hospodárstva pri obchodovaní so spriaznenou firmou porušuje zákony. Najvyšší kontrolný úrad navyše zistil, že od neho nakúpil viac tovaru ako bolo dohodnuté. Škoda pre štát 663 878 eur. 3. 12. 2009 fond klamal o pozemkoch. Pre machinácie s pozemkami v prospech firmy člena SMER-u, štát prišiel o zhruba 17 mil. eur. Škoda pre štát 16 mil. 596 959 eur. O tieto peniaze ľudia prišli. 21. 5. 2010 článok "Mecenáši SMER-u o peniazoch hovoriť nechcú". Bratislavský hrad rekonštruovala Širokého firma, rekonštrukcia sa predražila trojnásobne. Z pôvodných 39 mil. eur sa vyšplahala na viac ako 120 mil. eur. Približný odhad škody 43 mil. 152 095 eur ukradli ľuďom. 7. 9. 2010 Tomanová si privyrábala na projektoch z eurofondov. Na ministerstve práce si platili aj za to, že sa rozprávali sami so sebou. Za prácu na národnom projekte Centrum sociálneho dialógu mala Tomanová dostať skoro 60 tis. eur. Jej štátna tajomníčka Kršíková mala zarobiť viac ako 77 tis. Ľuďom vznikla škoda 177 112 eur a skončila vo vačku smerákov.
29. 9. 2010 mýtny tender vyjde draho. Mýtny tender vyhrali schránkové firmy, lacnejšie ponuky boli zo súťaže vylúčené. Ľudia prišli o 380 mil. 169 953 eur. 4. 10. 2010 vyšiel článok "Fond nárdného majetku pripravil štát o milióny". Kauza Gemerský mlyn, Fond národného majetku pripravil štát o 4,8 mil. eur. O toľkoto vtedy ľudia prišli. 6. 9. 2010 tunel v agentúre môže vyjsť na 50 mil. Agentúra na podporu podnikania nezákonne rozdelila spriazneným firmám 13 a pol mil. eur. Škoda pre štát 4 mil. 50 tis. eur. 12. 10. 2010 z barmanov mali byť vizážisti za eurofondy. Ministerstvo práce schválilo stovky tisíc eur na bezvýznamné projekty. Škoda alebo peniaze, o ktoré ľudia prišli, ktoré mohli ísť inam, 680 tis. eur. 2. 9. 2011 rozdeľovanie licencií pre slnečné elektrárne. Licencie pre solárne elektrárne boli prerozdelené netransparentne, zarobili ľudia blízki vláde. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví určil cenu za elektrinu vyrábanú zo slnečnej energie o 10-násobne viac ako je súčasná trhová cena, alebo hodnota elektriny. Ľudia prišli o 53 mil. 110 270 eur. 3. 9. 2011
====
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 20.2.2020 11:08 - 11:28 hod.

Jana Cigániková Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ja som kedysi dôchodcov aj chápala, že volia SMER. Rozumela som tomu, že keď mi hovorili v uliciach, že však nás nezaujíma, čo bude potom, lebo jednoducho nás zaujíma, čo bude teraz. Ako nám teraz viete pomôcť. My máme strašný život a volíme SMER preto, lebo nám aspoň niečo dá. Vy nám nedáte nič. Čo mi môžete povedať, čo mi dáte tento rok, budúci rok, ako mi pomôžete. A reči o tom, že boli rozflákané peniaze, že peňazí je málo, že vám môžme pomôcť, ale len trochu a môžme pomôcť hlavne tým, že to tu upraceme, že Igor Matovič bude najväčší pes na korupciu, že SaS-ka donesie
===== len preto lebo nám aspoň niečo dá, vy nám nedáte nič. Čo mi môžte povedať, čo mi dáte tento rok, budúci rok ako mi pomôžete? A reči o tom, že boli rozflákané peniaze, že peňazí je málo, že vám môžme pomôcť, ale len trochu a môžme pomôcť hlavne tým, že to tu upraceme, že, že Igor Matovič bude najväčší pes na korupciu, že SaS-ka donesie vyše tisíc riešení, ktoré reálne zmenia váš život, tie paragrafy pomeníme tak, aby zmenili túto krajinu k lepšiemu. No, je to nuda oproti tomu, keď vám tak niekto povie, že dám vám 400 eur, jasné. Je to nuda, ale je to účinnejšie. Ja už dnes dôchodcov až tak nechápem, keď počúvajú toto. Nechápem ich aj preto, lebo SMER za svojho pôsobenia, za dvanásť rokov, my sme si dali tú námahu a sme si to zrátali. Spísali sme všetky kauzy a skúsili sme naceniť tie, čo sa naceniť dali, a teda rozkradol, alebo rozhajdákal nie 5 mld. vašich peňazí, našich peňazí, štátnych peňazí, ale 7 mld., a týchto 7 mld. keby, keby, keby hlavne dôchodci, alebo veľká časť dôchodcov, ktorí aj teraz chodia roztlieskavať SMER, keby nebola bývala volila SMER, tak dnes im môžme dať 4685 euro každému jednému. Nestalo by sa to, že vám, že vám zasiahneme do dôchodkov tak, aby vám boli vyplácané neskôr a prišli by ste o dva mesačné dôchodky.
Nepoužívali by sme vás ako, ako, ako nejaké roztlieskavačky, ospravedlňujem sa, ale je to, pre mňa je to smutné. 7 mld. eur pre tie staršie ročníky, to je 210 mld. 882 mil. slovenských korún. Viete si predstaviť, čo by sme za tieto peniaze všetko mohli mať, čo by ste vy, ľudia za tieto peniaze mohli mať, keby ste neboli bývali volili SMER. Lebo tí ľudia, často sa nám to vyčíta, urobte tam konečne poriadok. Ako? Veď tí ľudia, čo tu sedia bez, kožená tvár a chrbtovej kosti rozprávajú tieto veci, veď oni sa sem nedostali násilím. Veď oni sú tu rok, čo rok, každé štyri roky, znova a znova zvolení, vami, občanmi Slovenskej republiky. Prečo nepočúvate, že vás okrádajú, že vám všetkým ubližujú. Za tie peniaze, za tých 7 mld. my sme mohli mať 175 nových nemocníc, takých ako majú v Michalovciach. Úplne nové budovy, nové nemocnice. Za tie peniaze sme mohli hneď zajtra, máme obrovský problém so sestrami, obrovský, bude nám ich v najbližších rokoch chýbať 9 tisíc a kolabuje nám zdravotníctvo na zdravotných sestrách, preto sa oddelenia zatvárajú, preto vaše regionálne nemocnice, keď tam prídete, tie oddelenia maľujú, lebo nemajú sestry. Pretože sestra, keď robí niekde v pokladni, nejakého reťazca, tak zarobí rovnaké peniaze ako, keď sa stará o pacienta, len nemá tú zodpovednosť a nikto jej nenadáva a nebaví sa s ňou jak s handrou.
Tak samozrejme, že nám odchádzajú. Sestry nám odchádzajú do iných povolaní, lebo nie sú ohodnotené. Dneska by sme za tie peniaze mohli každej jednej sestre, toto počúvajte, vyplatiť 233 333 eur. Každej jednej, že páči sa, díky za služby. To by bolo viac sestier už možno. Alebo by sme si mohli vybrať, že to dáme na dlhšie a mohli by sme im k ich platu každý mesiac vyplatiť 19 500 eur celý jeden rok, každej jednej sestre v Slovenskej republike. Keby nebolo bývalo SMER-u, 3 333 najdrahších liekov na svete by sme mohli kúpiť a zachránili by sme detičky ako je Alexík, Riško. Všetci poznáte teraz tú kauzu, že štyri detičky na Slovensku zbierajú zúfalo 2 mil. na to, aby tie deti sa vedeli vôbec posadiť. My by sme tieto peniaze mali, keby ste nevolili ako ste volili. Prepáčte mi. Mohli sme za tie peniaze vyše 3 mil. balení lieku Keytruda. Liek Keytruda je ten liek, ktorý nemala Katka, ktorá ako tridsaťtriročná zomrela na rakovinu kvôli tomu, že tu je SMER. Ospravedlňujem sa, že sa necháte takto oklamať.
Každému občanovi, vrátane kojencov a dôchodcov by sme mohli dať 1270 eur, 1270 eur každému jednému. Namiesto toho má každý jeden dlh 8300 eur. Štvorčlenná rodina mohla mať dnes 5099 eur, miesto toho vďaka tomu, že tu vládol SMER, má štvorčlenná rodina 33 200 eur dlh. To je 1 mil. slovenských korún. Stojí to za tie dôchodky? Všetky nemocnice, komplet všetky nemocnice by sa mohli od hora dole vybaviť technikou akú si len predstavíte, na akú si pomyslíte, prerobiť, rekonštruovať a ešte by ostalo približne 8 tis. eur každej sestre na každý mesiac jeden rok. Toto všetko len v zdravotníctve a ešte oveľa viac, by sa za tie peniaze dalo zvládnuť. Aby ma niekto neobvinil, že zavádzame, lebo veď my už sme si tak zvykli hovoriť, že SMER kradne. Presne o tom hovoril Igor Matovič, hovoril o tom Ondro Dostál, hovoril o tom Boris Kollár. Dvanásť rokov tu je SMER. Pred desiatimi rokmi mal bilbordy s Tomanovou a s Ficom, keď sa ešte zaňho nehanbili, na ktorých bolo napísané trinásty dôchodok. Odvtedy boli aj raz sami vo vláde, mohli si to sami, sami si to mohli schváliť ani to len nepodali. A keď to podal Boris Kollár dvakrát, nehlasovali za to. Teraz je deväť dní pred voľbami a oni si sem nanosia autobusy dôchodcov, aby im tu ťapkali. Ako však mne ide srdce puknúť, fakt.
Dvanásť rokov rozkrádali túto krajinu. Čo ste robili doteraz, prečo ste doteraz nepridali tie rodinné prídavky, alebo rodičovský príspevok. 2 eur za dvanásť rokov zdvihli, 2. Zrazu bum, 25, lebo to je úplná frajerina zobrať peniaze našim deťom, zadĺžiť krajinu, takže sme si nemohli dovoliť tie veci, že nám tu zomierajú ľudia, zomierajú nám tu deti, a to je úplná frajerina zadĺžiť túto krajinu ešte viac. Ukradnúť ďalšiu miliardu, povedať, my vám dáme viac, na účet našich detí. Tie peniaze dávno nie sú, pretože oni si ich rozflákali, presne tak. Nakúpili si za to vily a jednoducho to chrapúnsky pokradli. Čo ste robili tých dvanásť rokov? My tu desať rokov na toto upozorňujeme a usvedčujeme vás z vašich zlodejín. Prečo ste nezaviedli zadarmo diaľnice už pred desiatimi rokmi, čo ste robili? Ja vám poviem, čo ste robili tých desať rokov. 12. 11. 2007 vyšiel článok "Štát prišiel od pôdu za miliardu." Išlo o kauzu Slavkov, vďaka, keď vďaka korupčnému správaniu vládneho nominanta v Slovenskom pozemkovom fonde, štát pri prevode pozemkov stratil takmer 1,5 mld. korún. Trhová hodnota pozemkov vo Veľkom Slavkove sa odhaduje na pol druha miliardy, spoločnosť GVM ich získala na necelých 13 mil. Približný odhad škody pre štát 49 359 357 eur.
23. 5. 2008 vyšiel článok "SDKÚ zaujíma veriteľ". 22-miliónový zostatok po likvidácii štátneho podniku bol premrhaný pochybnými spôsobmi u firiem blízkych vláde, 12 mil. 700 tis. škoka. 12. 8. 2008 "Sociálne podniky spája SMER." Sociálne podniky nezamestnaným veľmi nepomáhali, no ľuďom blízkym SMER-u áno. Škoda pre štát 11 mil. 300 tis. eur. 22. 11. 2008 vyšiel článok "Tipos zaplatil 2 mld. českému podnikateľovi." Kauza Tipos Slovensko poslalo schránkovej firme neodôvodnene vyše 16 mil. eur. Škoda pre štát 16 mil. 100 tis. eur. 3. 12. 2008 ďalší kšeft SNS "horúci vzduch". Kvôli emisnej kauze Slovensko prišlo zhruba o 70 mil. eur, keď kvóty predalo približne o polovicu lacnejšie ako Česko a Ukrajina. Škoda pre štát 70 mil. eur. 11. 3. 2009 vyšiel článok "Janušek logá za 260 tis. eur sú v poriadku." Ministerstvá vtedy nakúpili predražené logá, štát prišiel o 260 tis. eur. Dve kvalitatítvne rovnaké logá. Jedno si objednalo ministerstvo hospodárstva na propagovanie svojho operačného programu konkurencieschopnosť a hospodársky rast. Zaplatilo zaň 50 tis. korún. Druhé si objednalo ministerstvo výstavby a zaplatilo zaň 2 a pol mil. korún. Škoda pre štát 206 tis. eur.
8. 8. 2009 vyšiel článok "Posledný kšeft v Spoločnej zdravotnej poisťovni". Softvér za 2,6 mil. eur. Vláda chcela investovať do nového informačného systému skoro 3 mil. aj keď už o pár mesiacov nebude potrebný. Škoda pre štát 2 mil. 655 513 eur. 19. 8. 2009 vyšiel článok "Fico zvažuje pre ďalšiu kauzu odvolanie Turského z SNS". Zo súťaže na odstraňovanie popolčeka boli odstránenia lacnejšie ponuky. Štát zaplatí o 27 mil. eur viac. Toto bola aj škoda pre štát. 7. 9. 2009 plytvanie, tendre na záchranky. Ministerstvo zdravotníctva pridelilo licencie na záchranky netransparentne a prišlo tak o 23 mil. eur. Škoda pre štát 23 mil. 240 tis. 17. 9. 2009 vojaci dostali miliónové vysielačky, sú ako hračky. Firma blízka SMER-u predala vojsku za 18 mil. vysielačky, ktoré nemožno použiť v ostrom boji. 17 mil. 920 tis. eur škoda pre štát. 25. 9. 2009 vyšiel článok "Unimedia získala od rezortu dopravy zákazku za 20 mil. eur". Ministerstvo sa vyhlo súťaži, pridelilo blízkej firme zákazku za 20 mil. Rokovacie konanie bolo zrealizované bez zverejnenia. Škoda pre štát bola vtedy 6 mil. 670 tis. eur. 30. 9. 2009 "Drogy riešia známi SMER-u". Ministerstvo práce dalo vtedy desiatky tisíc eur neaktívnej, neziskovke, jednej z poslankýň SMER-u. Škoda pre štát 33 tis. 190 eur. 11. 10 2009 Belousovová pripustila chybu pri vypisovaní nástenkového tentra. Tender bol zverejnený len na nástenke, Slovensko prišlo minimálne o 11 mil. eur. Škoda pre štát 11 mil. 670 tis.
15. 9. 2009 pri biznise so Širokým, Jahnátek na zákon nehľadí. Ministerstvo hospodárstva pri obchodovaní so spriaznenou firmou porušuje zákony. Najvyšší kontrolný úrad navyše zistil, že od neho nakúpil viac tovaru ako bolo dohodnuté. Škoda pre štát 663 878 eur. 3. 12. 2009 fond klamal o pozemkoch. Pre machinácie s pozemkami v prospech firmy člena SMER-u, štát prišiel o zhruba 17 mil. eur. Škoda pre štát 16 mil. 596 959 eur. O tieto peniaze ľudia prišli. 21. 5. 2010 článok "Mecenáši SMER-u o peniazoch hovoriť nechcú". Bratislavský hrad rekonštruovala Širokého firma, rekonštrukcia sa predražila trojnásobne. Z pôvodných 39 mil. eur sa vyšplahala na viac ako 120 mil. eur. Približný odhad škody 43 mil. 152 095 eur ukradli ľuďom. 7. 9. 2010 Tomanová si privyrábala na projektoch z eurofondov. Na ministerstve práce si platili aj za to, že sa rozprávali sami so sebou. Za prácu na národnom projekte Centrum sociálneho dialógu mala Tomanová dostať skoro 60 tis. eur. Jej štátna tajomníčka Kršíková mala zarobiť viac ako 77 tis. Ľuďom vznikla škoda 177 112 eur a skončila vo vačku smerákov.
29. 9. 2010 mýtny tender vyjde draho. Mýtny tender vyhrali schránkové firmy, lacnejšie ponuky boli zo súťaže vylúčené. Ľudia prišli o 380 mil. 169 953 eur. 4. 10. 2010 vyšiel článok "Fond nárdného majetku pripravil štát o milióny". Kauza Gemerský mlyn, Fond národného majetku pripravil štát o 4,8 mil. eur. O toľkoto vtedy ľudia prišli. 6. 9. 2010 tunel v agentúre môže vyjsť na 50 mil. Agentúra na podporu podnikania nezákonne rozdelila spriazneným firmám 13 a pol mil. eur. Škoda pre štát 4 mil. 50 tis. eur. 12. 10. 2010 z barmanov mali byť vizážisti za eurofondy. Ministerstvo práce schválilo stovky tisíc eur na bezvýznamné projekty. Škoda alebo peniaze, o ktoré ľudia prišli, ktoré mohli ísť inam, 680 tis. eur. 2. 9. 2011 rozdeľovanie licencií pre slnečné elektrárne. Licencie pre solárne elektrárne boli prerozdelené netransparentne, zarobili ľudia blízki vláde. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví určil cenu za elektrinu vyrábanú zo slnečnej energie o 10-násobne viac ako je súčasná trhová cena, alebo hodnota elektriny. Ľudia prišli o 53 mil. 110 270 eur. 3. 9. 2011
====
Skryt prepis