Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

14.5.2019 o 9:50 hod.

MUDr.

Natália Grausová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.5.2019 9:50 - 9:51 hod.

Natália Grausová Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán Klus, zaujalo ma niekoľko vecí z vášho prejavu. V súvislosti s prezidentskými voľbami ste sa vyjadrili, že Slovensko je postihnuté. Áno, môžem s vami súhlasiť. Zrejme je veľmi postihnuté vzhľadom na výsledok prezidentských volieb, ktorý tu máme. To je naozaj ťažké postihnutie. Sú, v tomto s vami súhlasím.
Ďalej. Hovorili ste o tisíckach trolov, ktorí sú, bohvieodkiaľ, platení. Žiaľ, aj vy ste jedným z nich, len my vieme, odkiaľ ste platený. Ste propagandistom totalitnej a tyranskej ideológie Európskej únie a ste, prepáčte (vyslovené s pobavením), ale ste taký poslušný komsomolček. Pripadáte mi ako,že vy by ste boli úžasný v bývalom Sovietskom zväze a ja som presvedčená, že keby sa zvrátila situácia naopak, že by ste boli pionierikom a zväzáčikom a komsomolčekom, ktorý by sa takisto snaživo angažoval, ako vy teraz.
Vďaka.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2019 14:14 - 14:14 hod.

Natália Grausová
Kvalitne vychované, naozaj na úrovni zdravotné sestry, vychované strednými zdravotnými školami dokazuje aj to, že všetky naše zdravotné sestry, ktoré odišli bohužiaľ do zahraničia a pracujú nie ako opatrovateľky, nie umývaním zadkov povedzme dôchodcov, ale všetky, mnohé sa a uplatnili práve v zdravotníckych zariadeniach, v nemocniciach, na ambulanciách, na ÁRE a tak ďalej. Všetky naše zdravotné sestry. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2019 11:41 - 11:43 hod.

Natália Grausová Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. K tomu zneužívaniu, čo hovoril pán poslanec Suchánek, naozaj som za to, že bude sa to musieť nejako vyriešiť sankcionovaním ľudí, ktorí zneužívajú sanitkový záchranný systém. Ale ja by som sa chcela vrátiť k tomu, k téme praktická sestra. Ja si myslím, že veď my máme, my sa tu tvárime, že teda nemáme žiadne sestry praktické. Veď je tu kopu sestier, ktoré skončili klasickú strednú zdravotnú školu a majú absolútnu odbornosť, čo sa týka zdravotnej sestry či už na ambulanciu alebo do nemocnice. A to, že musia mať vysokú školu, to je číri nezmysel, pretože vysokú školu áno, keď chce robiť vrchnú sestru. Ale na obyčajnú, na prácu zdravotnej sestry, resp. praktickej sestry, naozaj je potrebné to klasické štvorročné vzdelanie stredoškolské, ktoré sa volalo stredná zdravotná škola. A ešte stále sú sestry, ktoré sú absolventkami. Takže netvárme sa, že teraz odrazu nám nevyrastú alebo vyrastú alebo že nebudeme mať žiadnu praktickú sestru. Ja si myslím, že sa nájdu. Čiže ja úplne súhlasím s tým, aby znova boli, aby boli znova stredné zdravotné školy, ktoré by vychovali kvalifikované zdravotné sestry, ktoré sa nazývajú praktickými sestrami. Podľa mňa by sa mali nazývať, volať normálne zdravotnými sestrami. A naozaj vysoká škola, keď chce robiť vrchnú sestru. Ale ináč je to nie potrebné. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.4.2019 10:42 - 10:43 hod.

Natália Grausová Zobrazit prepis
Ďakujem. Je mi ľúto, ale v tých, ešte počas bývalého totalitného Československa u nás bola, teda v bývalom totalitnom Československu bola servilnosť veľmi známa. Častokrát ľudia robili nadprácu, teda verejní funkcionári voči Sovietskemu zväzu. A ja si viem veľmi dobre predstaviť tých, ktorí robia nadprácu teraz voči európskej byrokracii a voči Spojeným štátom, že keby sa prevrátila politická situácia a znova by tu bol Sovietsky zväz, tak by boli prví, ktorí by utekali servilne a robili znova tú istú nadprácu, ktorú teraz robia voči Bruselu a voči Spojeným štátom. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.3.2019 18:58 - 18:58 hod.

Natália Grausová
Ďakujem. Nedá mi, aby som sa neozvala k tomu, že k téme. Niektorí sa tu rozplývali o kultivovanosti prejavu, o empatii, tolerancii a neviem čo ešte. Pripadá mi to ako pokrytectvo, pretože veci treba pomenovať pravým menom. Keď vám príde do bytu zlodej alebo keď vás napadne vrah a vy sa bránite, kričíte a voláte, tak ste nekultivovaný, ste neempatický a ste netolerantný? Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.3.2019 17:50 - 17:50 hod.

Natália Grausová
Jedna faktická poznámka na vaše vystúpenie, pán poslanec. Končím možnosť prihlásiť sa s faktickou. Pani poslankyňa Grausová, nech sa páči.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.3.2019 16:25 - 16:25 hod.

Natália Grausová
Ďakujem za slovo. Pani Žitňanská, vy o cynizme a nálepkovaní, máte najmenej čo hovoriť. Keď ste taká obhajkyňa práv žien, tak je to veľká škoda, že toto nehlásate slniečkárom a vítačom migrantov, ktorí schvaľujú nazvláčanie státisícov a miliónov moslimov do Európy a zavádzanie práva šaria. Takisto všetci slniečkári, ktorí v tejto parlamentnej sieni sú. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.3.2019 10:22 - 10:23 hod.

Natália Grausová
Chcem povedať všetkým, že vnucovanie gender ideológie je zvrátenosť a je to zločin. A tí, ktorí túto gender ideológiu a LGBTI a ja neviem, všetky tieto podobné ideológie, ktorí to presadzujú, sú zvrátení, sú šialenci a sú zločinci. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.3.2019 9:52 - 9:52 hod.

Natália Grausová Zobrazit prepis
Ďakujem, pani Verešová na jednej starne sa tvárite ako kresťanka, ochrankyňa rodiny, ako bojovníčka za život nenarodených detí, ale keď sme podali návrh zákona o sprísnení potratovej politiky nepodporili ste ho. Z vášho prejavu sa dá pochopiť, alebo vyrozumieť, že ste za prijatie Istanbulského dohovoru,. Hrmíte tu v parlamente o nálepkovaní ľudí ale vy sama nálepkujete. Svojim hereckým medovým hláskom šírite na Slovensku nenávisť, rozdeľujete ľudí aj keď to hovoríte teda hláskom, hráte tu divadlo ale v tvojej podstate zrejme ste falošná, klamete, klamete a ešte raz klamete.
Skryt prepis
 

27.3.2019 15:09 - 15:09 hod.

Natália Grausová
Ja ďakujem pánu kolegovi, že sa ozval, teda že, za jeho vklad do rozpravy.
Ale toto chcem využiť na to, aby som sa poďakovala, lebo som nemala možnosť, navrhovateľom, predkladateľom tohoto zákona zo Slovenskej národnej strany, že tento zákon predložili. Veľmi si vás za to vážim a veľmi to oceňujem a ďakujem.
Skryt prepis