Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.10.2019 o 16:43 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.11.2019 9:54 - 9:55 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Dostál, vaša dojemná starostlivosť o ženy, o násilí na ženách nie je kompatibilná s vašou starostlivosťou o určité náboženstvo, kde je žena podradný tvor, kde sú nútené sobáše už maloletých dievčat. Povedali ste, že treba pristupovať citlivo ku transgender osobám, no ale aj to je v nesúlade s týmto náboženstvom, o ktoré máte takú dojemnú starostlivosť. Takíto ľudia sú tam totižto kameňovaní, zhadzovaní z výškových budov. A ten váš zvláštny protichodný, ba priam prečudesný postoj ku životu veru nezakryjete spŕškou invektív, ktorými titulujete politických protivníkov.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.11.2019 14:35 - 14:36 hod.

Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pán Klus, na začiatku vašej reči ste zavádzal. Vy ste dokonca fantazíroval. Ako politológ by ste si mal spomenúť niečo o nejakej koalícii. Pripomeniem vám. Vrcholový predstaviteľ SMER-u pán Pellegrini vyslovil slová, že si vie predstaviť spoluprácu so stranou Za ľudí, vašimi ideovými súputníkmi. Tak nerobte koalíciu tam, kde nie je, ale tam, kde bola na ňu snaha, o ňu snaha.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.10.2019 14:51 - 14:52 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Osuský, váš úlet na začiatku do minulosti nesúvisel s touto diskusiou. Takže takto, pán Osuský, vaša prvá Masarykova Československá republika nebola slobodná, pretože ju ste tak nazval, že slobodná, nebola slobodná pre Slovákov. Maďarizáciu nahradila čechizácia, presadzovala sa teória jednotného československého národa. Čo tu hovoríte o slobode, keď boli slovenskí vlastenci zatváraní, keď sa strieľalo do robotníkov, keď českí četníci strieľali našich pracujúcich, keď boli slovenskí robotníci zatváraní za jednoduché právo na štrajk, keď boli žobračenky a keď slovenské noviny boli viacej cenzurované ako za Rakúska-Uhorska? Takže keď chcete, zarámujte si obrázok tatička Masaryka, zaveste si ho na klinec a po večeroch naňho pozerajte a na vás sa budú pozerať duše zastrelených Slovákov a Sloveniek a tiež duše väzňov nevinných robotníkov z prvej Československej republiky.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.10.2019 10:08 - 10:10 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Dostál, hlas ľudu, hlas boží, častokrát znie takto: Prieskumy verejnej mienky sú v našich slovenských pomeroch častokrát nie prieskumom, ale ovplyvňovaním verejnej mienky. Pre vás by bolo asi najvýhodnejšie, aby ste masírovali verejnú mienku až do dňa volieb. Každý aspoň trošku rozhľadený človek, nemusí to byť politológ, dobre vie, aké finty, aké čáry-máry sa dajú robiť s tzv. prieskumami. Hovoríte o nejakom slobodnom šírení informácií. Podľa skúseností – nielen mojich – mnohé prieskumy verejnej mienky nie sú slobodné šírenie informácií, ale mediálnou manipuláciou s cieľom ovplyvniť nálady voličov a nasmerovať ich na budúce volebné kroky.
A k tomu intervalu spoľahlivosti toľko. Pri strane, ktorá má cirka okolo 17 %, interval dva-tri percentá plus-mínus nezamáva s postupom do parlamentu. Ale umelé zníženie percent strane, čo má cirka okolo 6 %, môže narobiť veľmi zle a volič sa nakoniec rozhodne tak, že ju voliť nebude.
A koniec koncov aj sám ste priznal, že sú agentúry, čo si vycucajú výsledky z prsta. A tie tzv. seriózne agentúry, ktoré ste spomínali, tiež narobili kiksov až-až. Môj dojem je, že ste predviedli iba obyčajnú slovnú ekvilibristiku. A na dojem ešte právo mám. No a v tejto debate som nečakal montovanie hybridnej vojny, Ruska či cestovných kancelárií od vás a od vášho kolegu. A okrem toho, čo máte proti Kamerunu? Majú dobrých fotbalistov.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.10.2019 9:32 - 9:33 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Stano, perfektne si to rozobral. A dovolím si rozšíriť tvoju reč. Uvediem príklad z praxe. Ráno som si našiel na stole návrh na schválenie utvorenia poslaneckého klubu, poslanecký klub Demokratickej strany. Sú to odídenci zo strany SaS. No, pokiaľ viem, taká strana tu nebola zvolená v tomto parlamente a neviem, čo to má znamenať. Ale presne to ilustruje, to je príklad na to, prečo tento zákon by mal byť schválený. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2019 16:43 - 16:44 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Žarnay, hovorili ste prevažne o mestách. Tak ja vám poviem niečo o vidieku. To, čo ste spomínali vo svojej rozprave, rozprave sú typické problémy miest. Sú to problémy v kolektívoch učiteľov, pedagogických pracovníkov.
Vo vidieckych oblastiach je skôr problém, zvlášť v slabo rozvinutých oblastiach je problém vzťahu rodičov či iných zákonných zástupcov detí k učiteľom. Jednoducho šikanujú učiteľov, robia na nich, dá sa povedať v úvodzovkách teror. Na obecných úradoch často sedia nevzdelaní ľudia, starostovia, poslanci častokrát sú negramotní a veruže v niektorých prípadoch je nadpolovičná väčšina poslancov negramotná. A títo ľudia veru dokážu urobiť učiteľom peklo zo života. Ale to už som vám niekoľkokrát v rámci rozpravy hovoril. Oni nedokážu pochopiť, že učňovská škola, výučný list nie je kvalifikačný predpoklad na miesto učiteľa či asistenta učiteľa. A podobných pikantérií by som vám vedel povedať viac, by som rozprával od rána do večera.
Rodičia často tolerujú protiprávne, či dokonca vyslovene trestnú činnosť detí. Dokonca niekedy navádzajú na tú činnosť. No je to ťažko dokázateľné. A myslím si, že ombudsman by pre nich, podľa mňa, bol dobrý len do chvíle kým by pískal ich pieseň. Ďakujem za slovo. Som skeptik jednoducho. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.10.2019 16:24 - 16:25 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Sopko, myslím si, že ste si pomýlil ombudsmana so Santa Klausom. Na našich školách sú tisíce problémov, možno desaťtisíce: mobbing, bossing, šikana. To ombudsman bude lietať po Slovensku, po slovenských školách, ťahať ho budú soby, bude sedieť na saniach a vyrieši každý problém? Bude riešiť mobbing, bossing , šikanu medzi pedagógmi, šikanu medzi žiakmi, šikanu neprispôsobivých detí voči pedagógom, útoky rodičov na rodičov a tak ďalej.
Nehovorím vám to v zlom, chráň Boh, len nerozumiem ako bude stíhať také obrovské množstvo problémov vyriešiť, také kvantum problémov. Alebo mať desiatky zamestnancov, ktorí mu pomôžu riešiť také kvantum problémov? To by som si prosil odpoveď.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.10.2019 15:20 - 15:21 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Klus, poviem to takto. Slovenskom obchádza strašidlo, je to strašidlo liberalizmu. Toto strašidlo zatiaľ hryzie. Nie až tak silne, ale hryzie. Keď ste dali za príklad Banskobystrický kraj, tak tam sa spojil čert červený s čertom čiernym, pravý s ľavým, ľavý so stredným a o čom to je? Je to len o biznise v tomto prípade. Prečo by mala byť v mestách a dedinách voľba primátorov, starostov dvojkolová? Každý každého pozná, občania vedia, že sú voľby. Prečo ich degradujete? Ten, kto chce starostu voliť, príde už v prvom kole. Vy by ste voľby opakovali dovtedy, kým by nezvíťazil vždy váš liberálny kandidát.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16.10.2019 15:46 - 15:46 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán Dostál, váš kolega Baránik vás pochválil, ja nie. Trnka s Kočnerom, prokurátor s mafiánom, len ste zabudol na jednu vec, Sulík s Kočnerom, predseda strany, za ktorú sedíte v parlamente a budete kandidovať, s mafiánom. Bývalý predseda Národnej rady s mafiánom. Tak keď hovoríte o prepisoch tak zápalisto a moralizujúco, spomeňte si na prepis a video Sulíka s Kočnerom a debatili sa aj o voľbe generálneho prokurátora, tak keď pitváte, tak pitvu prevádzajte poriadne. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.9.2019 15:06 - 15:07 hod.

Stanislav Mizík Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Natália, dovolím si pripomenúť a rozšíriť tvoju reč. Určite si si to aj ty všimla u svojho predrečníka. Ja normálne žasnem, svoj úžas môžem vyjadriť len odľahčene a s úsmevom, úplne slušne.
Tvoj predrečník povedal, pán Budaj povedal, že sa stačí pozrieť na tých dvoch, myslel na 99 % Kočnera a Kováča ml., stačí sa pozrieť na tých dvoch a je zrejmé, že kto si vybral prezidentovho syna a zatiahol ho do nekalých vecí. No ozaj vskutku grandiózne detektívne vlastnosti poslanca Budaja. On pohľadom určil a detekoval vinníka a toho hlavného páchateľa, toho návodcu. Pán Budaj vie svojím prenikavým pohľadom odhaliť páchateľa, toho zlosyna. To nedokázal ani Hercule Poirot, ani Sherlock Holmes a toto by nedokázal dať do knižky ani Alfred Hitchcock.
A teraz vážne. Podvod bol podvodom, len osud aktérov podvodu na Technopole je odlišný. Jeden sedí vo väzení a druhý je veľvyslanec.
Ďakujem za slovo.
Skryt prepis