Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

27.5.2021 o 18:40 hod.

RNDr.

Anna Zemanová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.6.2021 15:55 - 15:55 hod.

Anna Zemanová
... ochrana psov a spoločenských zvierat žije. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.6.2021 15:54 - 15:55 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne, kolega Tomáš Šudík, za prednesenie aj týchto návrhov a vôbec celkove za túto iniciatívu. Si myslím, že je veľmi dôležité, že krok za krokom sa venujeme problematike ochrane zvierat. Tento návrh je jeden zo série. Samozrejme máme ešte pripravené ďalšie kroky. Je to boj proti množiarom psov a taktiež aj súvisiaci, súvisiace kroky, ktoré sú potrebné so znižovaním počtu psov a mačiek. Takže nejaký príprava štátneho kastračného programu. Takže verím, že tento návrh zákona bude mať podporu a budeme môcť aj takto prezentovať to čo je v normálnych spoločnostiach bežné, ochrana psov a spoločenských zvierat. Takže ja ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2021 12:37 - 12:38 hod.

Anna Zemanová
Pán kolega Ondro Dostál, chcem ťa pochváliť a poďakovať sa za tvoje vystúpenie, pretože naozaj bolo veľmi vecné zhrnutie. Nešlo ani tak o tú ekonomiku ako tú procesnú stránku, a teda chcem ťa pochváliť, aby si to počul aj tu zo strany koalície, že za tvoje vystúpenie ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.5.2021 11:08 - 11:10 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
Kolega Marián Viskupič, včera sme si tu vypočuli veľmi veľa zavádzania a klamlivých informácií o tom, ako strana SaS nechce pomáhať ľuďom, ako ľudia, ktorí boli postihnutí COVID opareniami nemajú dostať svoje peniaze a podobne. Treba ale jednoznačne povedať to, čo si aj ty v svojom vystúpení povedal, SaS súhlasila so všetkými, so všetkými COVID opatreniami, ktoré sú navrhnuté v tomto návrhu rozpočtu a sme so všetkými súhlasili. Teda nie je pravda to, čo sa snaží pán minister Matovič podsúvať verejnosti. Aj preto sa mňa ako členky koaličnej rady pýtajú, že a prečo SaS nezavetovala na koaličnej rade tento návrh zákona. Práve preto, že sme súhlasili s týmito výdavkami. Boli výdavky do, okolo 2 mld. eur, čiže len, žiaľ, tá diskusia s ministrom bola ťažká a vlastne nepriestrelná.
Som rada ale, že si ocenil napríklad nové mene... nový manažment na Finančnej správe. Ale je už horšie, že počúvame, že ľudia utekajú z ministerstva financií teraz pod jej novým vedením. A toto nedáva dobrý signál. Dáva to obraz o destabilizácii kľúčového rezortu a nedáva nádej, že tento obrovský deficit, ktorý sa tu ešte ide zvyšovať, bude dobre zvládnutý, keď odtiaľ odídu ľudia, ktorí roky pracovali. Áno, aj za minulého vedenia, ale ako odborníci roky pracovali na ministerstve financií.
Čiže veľmi pekne ti chcem poďakovať za tie detaily v tvojom vystúpení a chcem zopakovať, SaS je za časť rozpočtu, ktorá sa napĺňa ako COVID opatrenia vo vysokých, vysokých čiastkach.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 27.5.2021 18:40 - 18:42 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Marián, super si to zhrnul, veľmi si vážim tvoj rozvážny a pokojný prístup nielen tu v tomto pléne, ale aj na rokovaniach na ministerstve financií či na koaličnej rade, kde boli sme, jasne sme definovali výdavky, ktoré sú nevyhnutné, treba ich naozaj aj schváliť a vo veľkej, vo veľkom objeme, 2,9 mld. sme napočítali, čo by sme vedeli naozaj akceptovať pri tomto návrhu rozpočtu. Sú to práve tie výdavky súvisiace s COVID opatreniami, financovaním výdavkov doteraz schválených vládou.
Ale som rada, že argumentuješ vecne. SaS je hlavou rozumu v tejto vláde a prístup k rozpočtovaniu SaS je veľmi obozretný a konzistentný a, môžem povedať, aj konzervatívny. A práve toto je, toto je postoj, ktorý by mohli oceniť tie finančné trhy, o ktorých sa tu hovorí, že treba teraz v jednom balíku urobiť si aj tú bublinu nejakej rezervy. Ale, práve naopak, v celom svete zúri COVID a práve finančné trhy ocenia obozretný a konzervatívny prístup k rozpočtovaniu. A my sme navrhovali, aby sa rozpočet schvaľoval na dva kroky. Teraz tie výdavky, ktoré boli COVID, tie výdavky nájomného a všetkých tých opatrení, ktoré bolo nevyhnutné financovať v rámci pomoci ľuďom, a následne, ak by prišla tretia vlna alebo sa ukázali nevyhnutné ďalšie, tak by sa urobila druhá rozpočtová zmena. Som presvedčená, že toto by bol rozumný a správny postup, na ktorom by sa vedela zhodnúť nielen koalícia, ale myslím, že by to pochopilo aj celé plénum Národnej rady.
Takže veľmi pekne ti ďakujem za tvoje pokojné a rozumné a veľmi múdre vystúpenie. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2021 15:36 - 15:38 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
Pán poslanec Čepček, teda neviem, či ešte ste súčasťou koalície, alebo nie, ale v čase kedy ste predkladali svoje rôzne návrhy a požiadavky aj do pléna Národnej rady, tak v tom čase ste určite ešte boli započítavaný do koaličného kvóra. Viete, ono to tak nefunguje, že vy ako osobitne poslanec si tu niečo žiadate. Tieto, takéto požiadavky je legitímne vniesť hlavne v rámci koalície v nejakej pracovnej skupine a potom by ste nesplietali pandemický zákon s novelu zákonu o hospodárskej mobilizácie. Pandemický zákon je veľký zákon, ktorý pôjde riadne do medzirezortného pripomienkovacieho konania. Tento, novela zákona o hospodárskej mobilizácii rieši aktuálnu situáciu čo sa týka zabezpečenia niektorých pracovísk, ktoré sú potrebné podchytiť pre zvládnutie pandémie. Určite vám kolega Ondro Dostál to ešte viacej vysvetlí. Takže, ono prísť tu a požadovať niečo, že ja niečo chcem, áno, dá sa to, ale nie je to celkom taký vhodný postup koaličného poslanca. Ani nie že koaličného, v podstate v takýchto bodoch treba rokovať s vládou, rokovať s poslancami a nájsť tú najvhodnejšiu formu. Určite by si nebránili vypočuť si váš názor, keby ste to nebrali ako sebaprezentáciu, ale keby ste mali reálnu chuť a vôľu pomôcť situáciu legislatívne riešiť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.5.2021 15:31 - 15:32 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za tento návrh zákona. Nebolo to jednoduché zvládnuť po obsahovej stránke, ale ani po procesnej. Vnímam to ako významný krok k tomu, aby naozaj sa vedela podchytiť aj pandemická situácia, ktorá stále nie je dobrá. Na Slovensku sa neustále zlepšuje, ale aj vďaka tomu bude možné a prijatie tohto zákona bude možné uvoľniť tie opatrenia, ktoré sú spojené s núdzovým stavom, najmä čo sa týka obmedzenia pohybu a zhromažďovania osôb. Stále ale treba byť ostražití pri zvládnutí celej pandemickej situácie a preto je dôležité, aby tento návrh zákona bol prijatý, schválený. A verím, že aj pani prezidentka, ak teda bude schválený, ho podpíše v krátkom čase tak, aby budúci týždeň núdzový stav mohol byť ukončený, ale zároveň aby boli zabezpečené aj základné mechanizmy, ak by nebodaj bolo potrebné na zvládnutie tretej etapy epidémie. Takže veľmi pekne ďakujem osobitne Ondrovi Dostálovi, ale samozrejme všetkým jeho spolupracovníkov, aj Slávke Henčokovej za ochotu a prebdené noci pri rokovaniach.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.5.2021 18:35 - 18:37 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
No, ďakujem veľmi pekne za vaše vystúpenie, pán kolega Šefčík, som rada, že ste vystúpili. Ja som tiež zvažovala, že sa prihlásim, pretože naozaj počúvať tú znôšku hlúpostí, demagógie a neznalosti demokracie tu z tejto... zo... zo strany opozície bolo naozaj dosť náročné a som rada, že ste nabrali, nie že odvahu, ale silu ísť povedať svoj názor. Som rada.
Nuž asi tie psychotesty by ste naozaj mali, mali by kolegovia z opozície podstúpiť. To, že máte strelnú zbraň, to znamená asi, že nie sú dostatočné, pretože asi, určite nespĺňate kritériá pre tú psycho... psychoanalýzu v politike, lebo šírite nenávisť, útočíte, a to, tento váš návrh je úplne pred... protidemokratický, pretože demokracia v politike je o tom, že koho si ľudia zvolia, toho tam majú. Aj vy ste dôkazom toho, koho si ľudia zvolili, toho tu majú v takejto strane opozície, že tu sedia extrémisti s fašistickými názormi, s nenávistnými rečami, aj to je, žiaľ, demokracia a výsledok slobodnej voľby občanov, koho si zvolia do parlamentu.
Žiadne triedenie ľudí na múdrych, hlúpych alebo tých, čo prejdú nejakými psychotestami, proste je nezmysel. Tak ako celý váš návrh zákona.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11.5.2021 15:01 - 15:03 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za vecné vystúpenia. A musím povedať, že ja som rada, že tá petícia sa tu prerokúva v Národnej rade, 150-tisíc podpisov je veľké množstvo ľudí, ktorých poľovníctvo sa v takom alebo onakej podobe dotýka. Som rada, že bolo tu aj spomenuté v tvojom vystúpení ohľadom nepoľovných plôch, nebolo to tak presne povedané, ale čo sa týka škôd na, napríklad na vinohradoch alebo na lokalitách, ktoré sú obrábané napríklad vinármi alebo poľnohospodármi, tak nie sú to poľovné plochy a tam je vlastne problém s odlovom zveri, ktorá robí takúto škodu v nepoľovnom revíri.
Taktiež v opakovaných diskusiách, ktoré sme už v parlamente mali, je ohľadom evidencie zveri v štatistikách, ktoré vedie Národné lesnícke centrum. Myslím si, že práve Národné lesnícke centrum by malo byť tou organizáciou štátnou, ktorá by vo väčšej miere mala dohliadať na výkon poľovníctva, pretože tie štatistiky, ktoré sa vykazujú ako oficiálne cez Národné lesnícke centrum, tak je tam problém ohľadom evidencie.
Napríklad štatistická ročenka hovorí o danieliciach 7 800 kusov, v evidencii je, ale loví sa 13 000, prírastok 0,9 mláďat, sú tam chyby v štatistikách, často sa loví práve na trofej a nelovia sa, neloví sa zver, ktorá by následne bola, mohla byť premnožená , pretože sa nelovia práve samice.
Čiže tých problémov, okruhov, o ktorých treba tu v pléne rozprávať veľmi veľa, som rada, že tá debata začala.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 10.5.2021 22:03 - 22:04 hod.

Anna Zemanová Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Taktiež by som sa chcela vyjadriť za poslanecký klub SaS. My sme sa opakovane rozprávali a vyjadrujeme podporu pani ministerke Kolíkovej. V zložitej rozprave naozaj vysvetlila transparentne všetky veci, ktoré jej boli dotazované. A držíme jej palce, aby ustála aj túto ťažkú skúšku a s odhodlaním a s našou pomocou a pomocou tejto koalície ozaj dotiahla reformu súdnictva, prokuratúry a očistu Slovenska spoločne s nami, tak ako tu máme stanovené programovej, v programovom vyhlásení vlády. Takže má plnú podporu poslaneckého klubu SaS. (Potlesk.)
Skryt prepis