Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

23.7.2021 o 11:12 hod.

Ing.

Miroslav Žiak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2021 15:58 - 15:59 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem krásne. No budem reagovať ako kolega Suja, ktorý samozrejme sa nedržal témy a išiel si svoj vlastný freestyle ako na svojom youtubovom kanále. Ale pán poslanec Suja, toto je parlament a nie váš You Tube kanál. Pán poslanec Urban, propagácia LGBTI na školách ja neviem o tom, že by bola. Ja neviem, čo tu chcete chrániť. Ja rozumiem, že robíte kompilát maďarského orbanovského zákona, lebo tam bol velice populárny. A vy ako nová strana potrebujeme preferencie. Čiže potrebujete sa nejako zviditeľniť a robiť kompilát takéhoto zákona je cesta. Ja to úplne rozumne chápem tomu, ale teda myslím si, že LGBTI ľudí na školách netreba znevažovať a netreba zakazovať. Nevieme o tom, že by tam boli takéto prejavy. Spomenuli ste ruský realizmus a CIA ako sa snažila tieto sociálny štát z 90. rokov, 80. rokov prevrátiť. No neviem, čo im chceli prevracať ich šliapacie záchody a zbedačení, hladoví národ. Dávali ste taký príklad. A ochrana pred predofíliou už teraz existuje. Keď máte pedofila a dokáže sa mu, že je pedofil, tak ide do basy. Ja neviem o čom vy tu točíte. Ale úplne rozumiem vašej pointe, že potrebujete vašu stranu Republika dostať nad 5 % a udržať ju nad 5 % a orbanov kompilát orbanovského zákona je to najlepšie možné riešenie.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 22.9.2021 15:19 - 15:20 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pán poslanec Mazurek, váš plamenný prejav ako sme zvyknutí bol opäť nastavený správne. Ja sa ale spýtam kde ste bol v 2018 po vražde dvoch mladých ľudí kedy boli plné námestia, plné mestá, plné ulice ľudí. Možno povedať, že to boli státisíce možno pol milióna ľudí len v uliciach, ktoré hlásili zmenu vlády zmenu vládnutia. Následne prišlo ku komickej rošáde kedy bývalý premiér Fico ukázal prstíkom tu na pána Pellegriniho, aby sa postavil a prevzal tú moc, teraz tiež pokrytecky pán Pellegrini ide vyzývať k predčasným voľbám keď sám mal tú možnosť keď bol národ nespokojný otočiť kormidlo dejín a ukázať Slovensku, že spravodlivosť tu už ohla byť dávno nastolená, nemusela nastať táto situácia aká nastala. A pán Mazurek, ja sa teda pýtam kde ste bol v tomto období , ticho ste stláčal gombíček tu v parlamente vykrikoval, podnecoval nenávisť ako to vy viete, polarizoval spoločnosť a robíte do naďalej lebo vám chaos a bordel vyhovuje. Vy rastiete na tých ľuďoch, ktorí teraz protestujú, po nich zostávajú kopy alkoholu, vykrikujú vulgárne heslá proti slušným protestom, ktoré boli v roku 2018 kedy dav slušných ľudí prechádzalo po námestiach ale niekoľkonásobne vyššie davy ľudí ako v súčasnosti a vy ste ticho šúchal nožičkami a klopil zrak. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 21.9.2021 17:42 - 17:43 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pán podpredseda Blanár, ja si myslím, že je komické a nanajvýš pokrytecké, keď človek zo strany, ktorá pred štyrmi rokmi vytvárala hrádzu proti extrémizmu a teda proti extrémizmu pomenovali stranu Ľudová strana Naše Slovensko a následne s nimi teda spolupracujú na pripravovaní alebo organizovaní rôznych podujatí, protestov proti vláde s týmito akože, akože podľa vás fašistami a vy sa doteraz budete oháňať bojom proti fašizmu alebo respektíve tvoriť Slovenské národné povstanie a pripomienky si fašizmu, tak je to dosť pokrytecké, ale to sme si už pri strane SMER zvykli.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17.9.2021 13:09 - 13:09 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo.
Pán poslanec Čekovský, ďakujem ti veľmi pekne za takúto iniciatívu, veľmi ju vítam, myslím si, že za celú stranu SAS. A ja pekne verím, že keď sa nám podarí takéto uznesenie schváliť, nebudeme už ako vláda traumatizovať alebo niektorí poslanci nebudú traumatizovať spoločnosť neustálym návrhom na sprísnenie interrupcií aj to sa týka medzi tie slobody. A chcel by som ešte pozdraviť tu hore na balkóne máme mladých SAS-károv, tak im aspoň takto zakývam.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 12:56 - 12:57 hod.

Miroslav Žiak
Pán poslanec Kuffa, na tvoje vystúpenie sa dá povedať len jedno, tvoj Boh ťa vidí.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 18:52 - 18:53 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ja mám pocit, ako keby som bol teraz na facebooku a pán Mazurek si pustil Caps Lock, lebo čím viac kričíš, tým máš viacej pravdu. Ale ja som si dovolil, ja som si dovolil takú jednu básničku a ja si ju tu zarecitujem, už keď mal kolega Stanko Mizík básnické črevo, tak som si dovolil aj ja.
Poslancov zo strany Republika poznáš tak, blik, blik, nikdy im to nezabliká. LGBTI problematika je celý ich program, ale keby radšej gramatika. Váš vzor je Fidesz, tak to už hej, tam sa ide nahý, bosý, sfetovaný po rúre odkvapovej. Váš vzor je Orbán, tak vás je treba, ako ťave je kormán. Ste chlapci, čo rozumejú fitku, ako hodiť dlažobnú kocku a dať niekomu bitku. Kocka a rétorik, takí chlapci to sú, ja nie som historik, mentálni atléti z ĽSNS. Jeden z vás je dozaista odsúdený rasista, tak nech radšej nedrísta, kto je aký liberálny fašista. No pobúchaj sa do hrudníčka, že si veľký živán, nechaj si svoj lacný návrh, skús trafiť na Kriváň.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 23.7.2021 14:06 - 14:06 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pápež František na svojich návštevách niekoľkokrát prijal audienciu obetí sexuálneho zneužívania duchovnými. Za stranu SaS mám procedurálny návrh, rád by som preto navrhol hlasovanie o tom, aby parlament uznesením požiadal pani prezidentku, aby pápeža požiadala o prijatie obetí sexuálneho zneužívania duchovnými. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec...

Žiak, Miroslav, poslanec NR SR
Aj na Slovensku sú známe prípady a svedectvá konkrétnych ľudí, ktorí sa s takýmto zneužívaním stretli.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.7.2021 11:12 - 11:13 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Pán Kotleba, ako sme zvyknutí, natáral ste toho veľmi veľa, veľmi veľa dezinformácií, hoaxov a fake news. A dovolím si len také parafrázy povedať, že vy keby ste žil v roku 1950, alebo v 50. rokoch, tak Jonas Salk vynašiel vakcínu proti detskej mozgovej obrne, tak by ste spochybňovali, nechceli by ste zabiť naše deti.
Hovorili ste, že táto vakcína, ktoré moderné vakcíny, že ešte nevieme zistiť, čo z toho bude, tak vám poviem taký príklad: Edward Jenner bol otec imunológie a on vypozoroval, že dojičky kráv, ktoré sa nakazili kravskými kiahňami, neskôr nedostali pravé kiahne. A vtedy zobral teda látku z týchto ovčích kiahní a naškrabal ju do kože dieťaťa, osemročného dieťaťa. Následne toto dieťa nakazil pravými kiahňami a to dieťa sa nenakazilo.
Chcete mi povedať, že toto, toto je niečo, čo bolo skúmané alebo vyskúšané? Alebo že to hľadali niekoľko rokov, kým zistia, že či to má fakt účinok? Toto bol, toto bol ako otec modernej imunológie. Preočkovanie následne tej ľudskej populácie vyvrcholilo eradikáciou tohto vírusu z povrchu zemského a definitívne sme sa zbavili tohto vírusu, tohto ochorenia len vďaka takémuto naškrabaniu hnisu do kože dieťaťa.
No a na vašu vzdelanosť by som vám odporučil seriál z roku 1986, francúzsky seriál, volá sa to, že Bol raz jeden život. Pozrite si na YouTube, je tam časť o očkovaní. Pre vaše mentálne kapacity, myslím, že to bude úplne ideálny seriál.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 29.6.2021 17:18 - 17:18 hod.

Miroslav Žiak
Vážený pán predseda, ja by som chcel dať procedurálny návrh na podporenie maďarského ľudu a menšín v ich právach na informácie a ľudskú dôstojnosť. Predsa nebojíme sa inakosti len preto, že máme strach pred niečím iným, odlišným, čo nám nijako neubližuje, a netreba dehonestovať ľudskú dôstojnosť ani podporovať režimy, ktoré ľudskú dôstojnosť dehonestujú. Ďakujem veľmi pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.6.2021 17:01 - 17:02 hod.

Miroslav Žiak Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pani poslankyňa Cigániková, chcem potvrdiť tvoje slová a bol som pri tom, keď poslanec Štefan Kuffa ťa označil za mužatku a myslím si, že tento pán, ktorý dokonca má spomínal, že hore na balkóne je aj farár, kňaz alebo teda neviem presne tú terminológiu, ale pán Kuffa, ja by som sa hanbil takto klamať pred celým poslaneckým zborom, pred neviem, či je to váš brat alebo rodinný príslušník, chcem upozorniť, že hanbite sa ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Páni poslanci, prosím, ukľudnite sa. On reaguje na rozpravu.

Žiak, Miroslav, poslanec NR SR
... pán Kuffa, hanbite sa, takto klamať, verejne klamať. Takže potvrdzujem slová poslankyne Cigánikovej, vedľa ktorej som stál, označiť, označiť ženu za mužatku, je vrcholne nemiestne.
Skryt prepis