49. schôdza

10.9.2019 - 25.9.2019
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.9.2019 o 11:56 hod.

MUDr.

Alan Suchánek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie 11:54

Štefan Zelník
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja len vysvetlím, že prečo je dôležité to očkovanie a prečo sa hovorí o tom, že 95-percentná populácia môže ochrániť tých ostatných. Lebo ten vírus preskočí z človeka na človeka, preto vznikajú tie epidémie, keď je, keď klesne tá zaočkovanosť pod 95 percent. A ja súhlasím aj s tým, čo hovoríte, že môže byť aj to, že napríklad dieťa je zaočkované a tá očkovacia látka napríklad bola neúčinná. A poviem, že to sme aj navrhovali, aby sa urobil poriadok v rámci toho očkovacieho programu.
O čo ide? Očkovacia látka má nejaký chladový režim, ktorá má byť medzi 4 až 8 stupňov, myslím, že to je, a to, čo bolo kedysi napríklad, že dostali očkovaciu látku, prišli do detského zariadenia a zaočkovali deti. No dneska je to tak, že lekár napíše recept, mamička ide do lekárne, zoberie si očkovaciu látku a teraz je otázka, či hneď uteká k tomu lekárovi, alebo sa stretne s kamarátkou, je 30 stupňov vonku a tá očkovacia látka je niekde v kočíku alebo v kabelke.
Toto sú veci, ktoré naozaj by sme mali so znalosťou veci upraviť, aby celý ten mechanizmus tej ochrany toho, tej očkovacej látky, aby bol zachovaný. Šťastie majú tie pediatrické zariadenia, ktoré sú napríklad v blízkosti lekárne. A tu treba urobiť naozaj serióznu kontrolu, aby tá vydaná látka bola okamžite aj použitá. Dokonca je, v predpisoch je tak, že musia byť samostatné chladničky na, na uchovávanie očkovacích látok. Takže áno, aj takéto sa môže stať, ale potom sa treba pozrieť naozaj, že ako bola tá očkovacia látka uskladňovaná. A po tomto by sme mali ísť, ale nie brojiť proti tomu, aby deti boli zaočkované.
Ďakujem
Skryt prepis

Vystúpenie

12.9.2019 o 11:54 hod.

MUDr. PhD.

Štefan Zelník

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:56

Rastislav Schlosár
Skontrolovaný text
Pán poslanec Zelník, vy ste teraz povedali, že epidémie vznikajú tam, kde klesne tá zaočkovanosť pod 95 percent. To ste teraz povedali. Tak mi, prosím, vysvetlite, ako je možné, že tá epidémia osýpok, ktorú sme mali napríklad v okrese Trebišov, bola pri 99-percentnej zaočkovanosti. Vysvetlite mi to, prosím.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.9.2019 o 11:56 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:56

Alan Suchánek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja som chcel ešte k tomu povedať, že môže sa, samozrejme, stať, že človek alebo dieťa je zaočkované a môže dostať to ochorenie, pretože aj tie vírusy sa menia a môžu byť virulentnejšie. Ale dneska je dokázané, že keď je človek očkovaný a dostane to ochorenie, tak ten priebeh je ďaleko, ďaleko ľahší a nebývajú pri tom následky. Takže chcem povedať, že aj keď je to dieťa očkované a náhodou nejakým spôsobom teda dôjde k vzniku toho ochorenia, tak ten priebeh býva ďaleko ľahší a nebýva ťažký, nebodaj aj smrteľné bývali a to už dneska nie je. Takže to chcem upozorniť, že to očkovanie má význam aj v takomto prípade.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.9.2019 o 11:56 hod.

MUDr.

Alan Suchánek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:57

Štefan Zelník
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Áno, ďakujem pekne. Čiastočne na to už odpovedal predo mnou pán kolega Suchánek, že naozaj to očkovanie, to vidíme aj napríklad pri chrípkových ochoreniach, že tá skupina, ktorá je zaočkovaná napríklad proti chrípke, tak potom ten priebeh toho ochorenia je podstatne miernejší.
A o tom, čo vy hovoríte, no to by som naozaj musel navštíviť aj tých lekárov, či naozaj sa nestalo to, že lekár povedal, že dobre, aby ste neplatili pokutu, tak ja napíšem, že bolo to dieťa očkované, a teda očkované nebolo. Ale ja nechcem ísť do toho, že niekto podvádza, ale ak takáto štatistika je, že bolo 99-percentná zaočkovanosť, tak potom to navodzuje naozaj oprávnenú obavu, či naozaj to bolo tak.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.9.2019 o 11:57 hod.

MUDr. PhD.

Štefan Zelník

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
49. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní
 

Zodpovedanie otázky 14:03

László Sólymos
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážený pán predsedajúci, vážená Národná rada, vážení členovia vlády, dovoľte mi, aby som z poverenia predsedu vlády a podľa rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky ospravedlnil z dnešnej hodiny otázok neprítomných členov vlády a oznámil ministrov poverených ich zastupovaním.
Neprítomní sú podpredseda vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu Richard Raši, je na pracovnej ceste na východnom Slovensku, zastupuje ho minister dopravy a výstavby pán Árpád Érsek. Ministerka vnútra Denisa Saková, neodkladné pracovné povinnosti, zastupuje ju minister práce, sociálnych vecí a rodiny pán Ján Richter. Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová je na pracovnej ceste, zastupuje ju minister dopravy a výstavby pán Árpád Érsek. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí pán Miroslav Lajčák je na zahraničnej pracovnej ceste v Bosne a Hercegovine, zastupuje ho minister práce, sociálnych vecí a rodiny pán Ján Richter. Minister Ladislav Kamenický je na zahraničnej pracovnej ceste v Helsinkách, zastupuje ho minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. Minister hospodárstva Peter Žiga tu nie je, lebo nemá otázky.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Zodpovedanie otázky

12.9.2019 o 14:03 hod.

Ing.

László Sólymos

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:05

László Sólymos
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážená pani poslankyňa, dovoľte mi na úvod zdôrazniť, že V4 je pre nás trvalým prioritným formátom a nástrojom regionálnej spolupráce, konzultačnou platformou, prvou voľbou pri hľadaní spojencov na európskej úrovni a garantom stability v regióne.
Nedávno skončené slovenské predsedníctvo ukázalo, že V4 má širokú pozitívnu agendu a vie prinášať konštruktívne riešenia s pridanou hodnotou pre región i celú Európsku úniu. Počas nášho predsedníctva sme dosiahli pokrok v príprave projektu vysokorýchlostnej železnice spájajúcej hlavné mestá V4, pri vytvorení bojovej skupiny V4 (aktívna od júla 2019), pri presadzovaní spoločných záujmov v oblastiach ako kohézna politika a viacročný finančný rámec, poľnohospodárstvo, ekonomika a financie, migrácia, ochrana vonkajších hraníc Európskej únie vrátane rozpracovanie projektu V4 plus Nemecko v Maroku a pri principiálnej podpore procesu rozširovania Východného partnerstva.
Tieto témy a iniciatívy, ktoré chceme spoločne nastoľovať na pôde Európskej únie, kontinuálne prevzalo české predsedníctvo, ktorého program obsahovo nadväzuje na program slovenského predsedníctva V4. Potvrdzuje to aj agenda dnešného summitu premiérov krajín V4. Hlavnými témami stretnutia sú návrh novej Európskej komisie, vývoj vo Veľkej Británii a brexit, rozširovanie Európskej únie, klimatické zmeny a príprava klimatického summitu v New Yorku 23. 9. 2019, viacročný finančný rámec Európskej únie 2021 – 2027, príprava summitu Friends of Cohesion v Prahe 5. 11. 2019 a projekt V4 plus Nemecko v Maroku na riešenie príčin migrácie.
Na dnešnom stretnutí premiérov V4 bola možnosť vymeniť si s partnermi vo V4 naše názory ohľadom cieľov budúcej Európskej komisie. Vyjadrili sme spokojnosť s navrhnutými oblasťami, ktoré budú zverené našim zástupcom v novej Európskej komisii, a teší nás, že dezignovaná predsedníčka Európskej komisie nakoniec uznala náš argument o nutnosti geografickej vyváženosti a nášmu regiónu zverila dva posty podpredsedov Európskej komisie. Navrhnutých komisárov čaká ešte neľahké grilovanie v Európskom parlamente, pri ktorom si poslanci preveria schopnosti a odhodlanie našich nominantov.
Pokiaľ ide o brexit, patová situácia pretrváva, Londýn nepredložil žiadne alternatívne návrhy, ktoré by riešili hlavné námietky voči írskej poistke. Dohoda o vystúpení pre nás zostáva jediným relevantným právnym základom, ak chce Spojené kráľovstvo opustiť Európsku úniu usporiadaným spôsobom. Sme však plne pripravení pozrieť sa na alternatívne britské návrhy k írskej poistke, ak budú právne uskutočniteľné a v súlade s dohodou o vystúpení. Treba tiež dodať, že riziko scenára vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ bez dohody nikdy nebolo väčšie ako dnes a môžeme očakávať žiadosť o ďalšie predĺženie brexitu do konca januára 2020. Posúdenie tejto žiadosti bude v jednomyseľnom rozhodnutí členských štátov Európskej únie.
Diskusia o budúcnosti Európy naberá novú dynamiku, pričom do popredia sa pravdepodobne dostanú najmä návrhy francúzskeho prezidenta Macrona. Ursula von der Leyen už avizovala prípravu konferencie o budúcnosti Európy, ktorá má začať v lete 2020 a trvať minimálne dva roky. Slovenská republika sa prikláňa k využitiu plného potenciálu už existujúcich pravidiel a nástrojov a víta návrh pokračovať v občianskych konzultáciách o budúcnosti Európskej únie. Do záverečnej a rozhodujúcej fázy vstupujú aj rokovania o viacročnom finančnom rámci 2021 – 2027, preto sa tejto téme venujú aj premiéri na dnešnom stretnutí V4.
Slovensko k rokovaniam od začiatku pristupuje veľmi konštruktívne. Podporujeme, aby sa navýšili prostriedky na nové výzvy, ako je digitalizácia, boj proti klimatickým zmenám či lepšie riadenie migrácie. Našimi prioritami i naďalej zostávajú už tak tradičné politiky – politika súdržnosti a spoločná poľnohospodárska politika. Obe potrebujú v budúcom období flexibilné implementačné pravidlá. Jedine tak budeme môcť lepšie reflektovať individuálne potreby členských krajín a finančné prostriedky budú vynakladané efektívnejšie.
O viacročnom finančnom rámci 2021 – 2027 sa v najbližších mesiacoch bude rokovať naozaj intenzívne. Čakajú nás rokovania... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim pre vyčerpaný časový limit.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

12.9.2019 o 14:05 hod.

Ing.

László Sólymos

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:12

László Sólymos
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja som už čiastočne odpovedal na túto otázku v tej prvej, ale by som to doplnil ešte, že počas stretnutí predsedov vlád krajín V4 s premiérmi krajín západného Balkánu bola zdôraznená nevyhnutnosť spolupráce vzhľadom na aktuálne bezpečnostné hrozby, ako napríklad terorizmus či nelegálna migrácia. Ohrozujú nás všetkých, preto musíme spolupracovať, aby sme proti nim bojovali, mohli bojovať čo najefektívnejšie a najkoordinovanejšie.
Záverom by som chcel zdôrazniť, že hlavným cieľom tohto stretnutia bolo potvrdiť dôležitosť európskej perspektívy západného Balkánu a poskytnúť priestor na diskusiu s partnermi o oblastiach spoločného záujmu. Zároveň pripomenúť trvalú podporu, ktorej sa dostáva integračným ambíciám tohto regiónu na pôde Európskej únie zo strany V4 a povzbudiť partnerov k pokračovaniu reformného procesu. Nerád by som sa zopakoval s tou prvou otázkou, takže ja si myslím, že bolo to vyčerpávajúce.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

12.9.2019 o 14:12 hod.

Ing.

László Sólymos

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:18

László Sólymos
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Zvolená predsedníčka Európskej komisie von der Leyen navrhla Marošovi Šefčovičovi jeden z ôsmich postov podpredsedu Komisie. Slovensko tak obhájilo post podpredsedu už počas tretieho mandátu. Portfólio je zamerané v oblasti medziinštitucionálnych vzťahov a strategického výhľadu. V tomto kontexte sa Maroš Šefčovič bude venovať agendám, s ktorými má skúsenosť zo svojho prvého pôsobenia v Európskej komisii. Priniesol vtedy konkrétne výsledky a pristupoval mimoriadne zodpovedne k finančným prostriedkom európskych daňových poplatníkov.
Predsedníčka Európskej komisie po stretnutí s Marošom Šefčovičom uviedla, že v Komisii potrebuje skúsenosť a praktické znalosti z oblasti medziinštitucionálnych vzťahov. Ide o zlepšenie vzťahov Komisie s Európskym parlamentom, a to aj v kontexte snahy posunúť sa smerom k legislatívnej iniciatíve parlamentu. V rámci tejto úlohy má byť Maroš Šefčovič tiež zodpovedný za posilňovanie vzťahov s národnými parlamentmi.
Maroš Šefčovič sa priamo s Ursulou von der Leyenovou bude podieľať na príprave pracovného programu Komisie, čo je dokument, ktorý zahŕňa hlavné politické priority Komisie a ktorý treba predrokovať s parlamentom aj s členskými štátmi. Ide o dokument, ktorý zahŕňa hlavné politické priority Komisie a s jeho prípravou sa preto spája veľa rokovaní s kolegami, s komisármi, ako aj s Európskym parlamentom a s Radou Európskej únie.
Je známe, že predsedníčka Komisie vytýčila vysoké ambície už na prvých sto dní svojho mandátu, a preto sa s pracovným programom spájajú veľké očakávania. Maroš Šefčovič v tejto úlohe v podstate vystrieda Fransa Timmermansa v Rade pre všeobecné záležitosti, ktorá okrem iného pripravuje summit Únie.
Ďalšou úlohou nášho navrhovaného podpredsedu Európskej komisie má byť aj boj s administratívnou a regulačnou záťažou, osobitne pre podnikateľský sektor, pričom dôraz bude položený na malé a stredné podniky, ktoré tvoria chrbtovú kosť európskej ekonomiky a vytvárajú 85 % nových pracovných miest. Dezignovaná predsedníčka chce využiť skúsenosti Maroša Šefčoviča v oblasti vytvárania partnerstiev medzi priemyslom, členskými štátmi, Európskou investičnou bankou, ktoré sa mu podarilo vytvoriť pri projekte európskej batériovej aliancie. Maroš Šefčovič tak naďalej zostáva v jej vedení a bude koordinovať jej strategickú prácu s členskými štátmi a všetkými aktérmi, aby európsky automobilový priemysel bol pripravený na éru čistej mobility vrátane elektromobility.
Skúsenosti Maroša Šefčoviča z dvoch období jeho mandátov budú naplno využité pri potrebe identifikovania a následného prepojenia existujúcich aj budúcich megatrendov s legislatívnym plánovaním Európskej komisie, primárne s cieľom ochrany a podpory konkurencieschopnosti európskej ekonomiky globálnym ekonomikám ako Čína a USA. Maroš Šefčovič by mal preto politicky zodpovedať aj za spoločné výskumné centrum, čo je mozog administratívy Európskej komisie. Náš zástupca síce nebude priamo zodpovedať za konkrétne ekonomické portfólio ako energetika, priemysel alebo digitálny vek, bude však pri vzťahoch medzi inštitúciami EÚ sledovať a riadiť dlhodobé megatrendy, od ktorých závisí zachovanie konkurencieschopnosti európskej aj slovenskej ekonomiky. V čase digitálnej... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Glváč, Martin, podpredseda NR SR
Pán poslanec Pčolinský poprosím o kľud v sále.

Sólymos, László, podpredseda vlády a minister životného prostredia SR
V čase digitálnej a klimatickej revolúcie sú to práve nové technológie, sieť 5G, umelá inteligencia, obnoviteľné zdroje energie, kde, ak sa EÚ a s ňou aj Slovensko presadí, avšak jeho nové poslanie bude pre nás všetkých znamenať šancu na prosperujúcu, sociálne vyrovnanejšiu a ekologickejšiu ekonomiku. Bez strategického výhľadu, za ktorý bude v Európskej komisii zodpovedať slovenský komisár, to urobiť nepôjde.
Súhrnne možno povedať, že Maroš Šefčovič ako podpredseda Európskej komisie bude mať silný hlas pri spolukreovaní budúcich európskych politík, ktoré budú mať priaznivý ekonomický, hospodársky a sociálny dopad ako na Európsku úniu, tak aj na Slovenskú republiku.
Na záver dodávam, že návrh dezignovanej predsedníčky Ursuly von der Leyen na rozdelenie portfólií pre členov Komisie bude ešte podliehať súhlasu Európskeho parlamentu, ktorému predchádzajú tzv. hearingy v príslušných výboroch plánované od 30. 9. do 8. 10. Hlasovanie Európskeho parlamentu sa uskutoční 23. 10. 2019 a Komisia sa následne ujme svojej funkcie 1. 11. 2019.
Ďakujem za pozornosť. Skončil som.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

12.9.2019 o 14:18 hod.

Ing.

László Sólymos

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:18

László Sólymos
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne aj za otázku. Vážený pán poslanec, nemôžem inak, než súhlasiť s vaším hodnotením, že prejavy netolerancie, neúcty, národnostnej nevraživosti a šovinizmu, ktoré sa udiali pri príležitosti futbalového zápasu reprezentácie Maďarska a Slovenska, nepatria do 21. storočia. Sú odsúdeniahodné a nemajú čo hľadať ani v športe, ani kdekoľvek inde. Sú nielen nešportové, ale aj politicky vysoko nebezpečné, lebo majú potenciál otráviť nielen dobré susedské medzištátne vzťahy, ale aj pokojné medziľudské spolužitie Slovákov a Maďarov.
Piskot alebo obrátenie sa chrbtom časti divákov pri znení slovenskej hymny sú vyjadrením neúcty a absencie rešpektu nielen k súperovi, ale aj k inému národu, s ktorým nielen susedíme, ale aj zdieľame spoločné hodnoty a členstvo v Európskej únii a v NATO. Dnes má v otvorenej Európskej únii každý – aj občan národnostnej menšiny – otvorenú možnosť slobodne rozvíjať svoju kultúru, vzdelanie a profesionálny život kdekoľvek v členskej krajine Európskej únie. Som presvedčený, že takto to vníma drvivá väčšina občanov Maďarska a Slovenska, ako aj občanov maďarskej národnostnej menšiny na Slovensku. Akékoľvek prejavy neúcty, netolerancie a rešpektu k inému národu sú pod akúkoľvek dôstojnosť slušného človeka.
Za zamyslenie stojí aj skutočnosť, že k hore uvedeným prejavom sa znížili v sektore hostí vyhradenom našim fanúšikom aj občania Slovenskej republiky z mesta, ktoré sa vďaka politickej aj finančnej podpore aj zo slovenskej strany môže pýšiť jedným z najlepších a najkrajších futbalových stánkov na Slovensku. Táto podpora mala viesť k vzájomnému rešpektu a úcte a nie k podpore nacionalizmu a protislovenským prejavom.
Vážené poslankyne, vážení poslanci, za neblahé prejavy a vytváranie napätej a nepríjemnej atmosféry v hľadisku na futbalovom zápase Maďarsko – Slovensko sú zodpovední extrémisti. Extrémisti sú, žiaľ, negatívnou realitou súčasnosti nielen v našich susedských krajinách, ale aj v Európe a na celom svete. Ide o malú časť občanov, ktorí sa prejavujú násilne a požadujú strhnúť na seba pozornosť. Som presvedčený, že väčšina občanov však zmýšľa inak, tolerantne a mierumilovne, ctí si občanov inej národnosti alebo vierovyznania. To neznamená, že extrémistom netreba venovať viac pozornosti, pretože ich prejavy a nevraživosť sa môžu naďalej stupňovať a môžu získať nebezpečný negatívny vplyv pre celú spoločnosť. (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

12.9.2019 o 14:18 hod.

Ing.

László Sólymos

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Zodpovedanie otázky 14:21

Ján Richter
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán poslanec. Dovoľte, aby som vám sprostredkoval odpoveď pani ministerky vnútra.
Vážený pán poslanec, okresný úrad v sídle kraja je podľa zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a v školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov zriaďovateľom škôl a školských zariadení, ktoré sú rozpočtovými organizáciami. Financovanie regionálneho školstva upravuje zákon č. 597 o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení v znení neskorších predpisov. Úlohy v oblasti financovania škôl a školských zariadení plnia podľa zákona Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky aj okresné úrady v sídle kraja, na činnosť ktorých sa rozpočtujú finančné prostriedky v kapitole Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vrátane osobných výdavkov.
V zmysle zákona 523 o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov rozpočtová organizácia hospodári samostatne podľa schváleného rozpočtu s prostriedkami, ktoré jej určil zriaďovateľ v rámci svojho rozpočtu. Rozhodovanie o pridelení odmien pre zamestnancov jednotlivých škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti okresných úradov v sídle kraja je v kompetencii škôl a školských zariadení. Aj vyplatenie peňažného plnenia, ktoré môže zamestnávateľ poskytnúť zamestnancovi za prácu pri príležitosti obdobia letných dovoleniek, je v kompetencii príslušnej školy ako samostatnej rozpočtovej organizácie. Podmienkou vyplatenia trinásteho platu v zmysle zákona 311/2001 Z. z. Zákonník práce je trvanie pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca k 30. aprílu príslušného kalendárneho roka nepretržite aspoň 24 mesiacov. Výška 13. platu je minimálne v sume 500 eur.
Ďakujem, skončil som.
Skryt prepis

Zodpovedanie otázky

12.9.2019 o 14:21 hod.

JUDr.

Ján Richter

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video