18. schôdza

24.11.2020 - 17.12.2020
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Prednesenie interpelácie

3.12.2020 o 15:06 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho 14:45

Jarmila Halgašová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne, pán minister, za informáciu a za detailný popis stavu, čo sa týka forenzného auditu. Ja by som možno trošku bola konkrétnejšia. V októbri 2019 Krajský súd v Bratislave zrušil rozhodnutie ministerstva pôdohospodárstva, ktorým teda boli, neboli teda, nemali byť vyplatené dotácie a poviem vám vo výške 2 125 359 eur pre spoločnosť Chateau Modra. Tento spor sa naťahuje od roku 2012, pričom vlastne Pôdohospodárska platobná agentúra schválila projekt reštrukturalizácie vinohradu po konzultáciách s UKSUP-om. UKSUP bol ten, ktorý vykonal kontrolu na mieste a vydal kladné stanovisko, pričom finančná kontrola PPA vo svojej správe v roku 2014 ešte skonštatovala, že kontrolná skupina zistila, že tieto práce sú zrealizované v súlade, v súlade so zákonom a výdavky sú oprávnené a rovnako Najvyšší kontrolný úrad pri svojej kontrole skonštatoval, že táto spoločnosť neporušila zákon a PPA by mala tieto dotácie vyplatiť.
Čiže moja otázka smeruje k tomu, že kedy predpokladáte, že tieto peniaze budú vyplatené, pretože naozaj od roku 2012 to máme 8 rokov a to nie je malá čiastka, ktorú teda spoločnosť potrebuje a berie si úvery, na ďalšiu svoju činnosť.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho

3.12.2020 o 14:45 hod.

Ing.

Jarmila Halgašová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:45

Ján Mičovský
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za túto doplňujúcu otázku, pani poslankyňa. PPA-čka by potrebovala byť rozdelená na dve časti. Na jednu, ktorá bude vybudovaná nanovo, ktorá dostane naozaj do vienka statočný základ a úplne jasné nové personálne, organizačné, systémové opatrenia a tá druhá časť, keď si dovolím takouto odľahčenou nejakou reakciou, za ktorú sa ospravedlňujem, by sa mala venovať desiatkam a stovkám prípadov, ktoré sú veľmi podobné tomu, ako ste to teraz, pani poslankyňa, povedali.
Takže je mi ľúto, že nedokážem byť o nič presnejší, ale musím povedať, že všetky tieto prípady sa postupne riešia, šetria a ich výsledok nedokážem určite predvídať, možno len garantovať, že záujem ministerstva je a vždy aj bude, aby sa všetko urobilo čestne. Že sa to nedá urobiť tak rýchlo, ako by som si želal, s tým som sa už zmieril. Prípadov, ktoré sa tam vlečú roky, mnohé možno naozaj z nejakej zlovôle niektorých ľudí, lebo aj forenzný audit nám postupne odhaľuje, že množstvo ľudí umelo vyvolalo problémy, aby vytvorilo situáciu, kde sa treba prejaviť, však viete, ako sa patrí zareagovať, áno. Takže určite sú to aj takéto dôvody, ale v tomto prípade nemôžem povedať nič konkrétnejšie, len toľko, že to patrí, žiaľ, medzi množstvo vecí, ktoré nám bude treba ešte vyriešiť.
Ďakujem, skončil som.
Skryt prepis

3.12.2020 o 14:45 hod.

Ing. CSc.

Ján Mičovský

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:45

Juraj Šeliga
Skontrolovaný text
Ďakujem pekne, pán minister. Ako ďalšia bude odpovedať pani ministerka kultúry Milanová. Pýta sa jej pani poslankyňa Halgašová a otázka znie:
"Aké sú povinnosti stavebného úradu, keď pri prenesenom výkone štátnej správy zistí zásadný rozpor, ak záväzné stanovisko krajského pamiatkového úradu k požiadavke o vydanie územného rozhodnutia je v zásadnom rozpore s rozhodnutím Pamiatkového úradu Slovenskej republiky?"
Nech sa páči.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

3.12.2020 o 14:45 hod.

Mgr.

Juraj Šeliga

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:45

Natália Milanová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Vážená pani poslankyňa, pani poslankyne, páni poslanci, ono táto otázka by mala byť viac smerovaná na ministerstvo vnútra, v koho kompetencii sú stavebné úrady alebo ja to teraz odpoviem z toho nášho pohľadu pamiatkového úradu. Bude to taký kus právničiny, ale ideme na to.
Záväzné stanoviská krajských pamiatkových úradov preskúmava Pamiatkový úrad Slovenskej republiky v zmysle § 10 ods. 2 písm. e) zákona č. 49/2002 Z. z. o ochrane pamiatkového fondu v znení neskorších predpisov. V zmysle § 140b zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov vydávajú krajské pamiatkové úrady záväzné stanoviská ku všetkým konaniam, ktoré vedú stavebné úrady. Obsah záväzného stanoviska je pre stavebný úrad záväzný. Okrem záväzných stanovísk pre konania stavebného úradu vydávajú krajské pamiatkové úrady podľa § 30 ods. 4 pamiatkového zákona záväzné stanoviská ku všetkým rozhodnutiam iných orgánov štátnej správy a orgánov územnej samosprávy, ktorými môžu byť dotknuté záujmy chránené týmto zákonom.
Pamiatkový úrad má kompetencie v konaní podľa § 136 a 140b stavebného zákona. To je keď pri riešení rozporov alebo odvolaní proti obsahu záväzného stanoviska krajského pamiatkového úradu vystupuje ako orgán nadradený krajský pamiatkový úrad. Obsah vydaného záväzného stanoviska možno napadnúť už v priebehu konania na stavebnom úrade. Pokiaľ totiž námietky účastníka konania na stavenom úrade smerujú voči obsahu záväzného stanoviska, stavebný úrad konanie preruší a vyžiada si stanovisko od krajského pamiatkového úradu, ktorý ho vydal. V prípade, že krajský pamiatkový úrad svoje záväzné stanovisko v danej veci nezmení, stavebný úrad si vyžiada potvrdenie alebo zmenu záväzného stanoviska od pamiatkového úradu.
Postup pri odvolaní proti záväznému stanovisku krajského pamiatkového úradu je taktiež úzko spätý s konaním stavebného úradu. Ak odvolanie voči rozhodnutiu stavebného úradu smeruje voči obsahu záväzného stanoviska krajského pamiatkového úradu, krajský stavebný úrad, ktorý koná o odvolaní voči rozhodnutiu stavebného úradu toto odvolacie konanie preruší a vyžiada si stanovisko k odvolaniu od krajského pamiatkového úradu, ktorý ho vydal. Odvolanie spolu so stanoviskom krajského pamiatkového úradu potom predloží na pamiatkový úrad, ktorý záväzné stanovisko krajského pamiatkového potvrdí alebo zmení. Zákon neupravuje preskúmavanie záväzných stanovísk krajského pamiatkového úradu.
Podnet na preskúmanie záväzného stanoviska môže podať ktokoľvek. Pri preskúmavaní pamiatkový úrad sleduje splnenie základných zásad správneho konania a vyjadruje sa k právnej i vecnej stránke. Záväzné stanovisko môže pamiatkový úrad zmeniť v prípade, ak krajský pamiatkový úrad správne aplikoval právny predpis, avšak nesprávne posúdil vecnú stránku alebo zvolil nesprávny metodický prístup.
Zrušenie záväzného stanoviska nastane v prípade, ak krajský pamiatkový úrad vydal nezákonné záväzné stanovisko. Napokon podnet smerujúci proti záväznému stanovisku krajského pamiatkového úradu môže podať fyzická a právnická osoba aj na príslušnú krajskú prokuratúru. Po preskúmaní veci môže krajská prokuratúra vydať protest prokurátora, ktorým nariadi zrušenie nezákonného záväzného stanoviska krajského pamiatkového úradu.
Ďakujem veľmi pekne za pozornosť.
Skryt prepis

3.12.2020 o 14:45 hod.

Mgr.

Natália Milanová

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:45

Natália Milanová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Táto odpoveď bude o niečo kratšia. Ďakujem, vážená pani poslankyňa, za otázku. O vyhlásení ochranného pásma rozhoduje podľa ustanovenia § 18 ods. 1 pamiatkového zákona pamiatkový úrad, pričom pamiatkový úrad vymedzí územie ochranného pásma a určí podmienky ochrany. Ochranné pásmo nie je v zmysle pamiatkového zákona pamiatkovým fondom, avšak slúži na ochranu pamiatkového fondu. V zmysle § 18 ods. 1 pamiatkového zákona je ochranné pásmo územia vymedzené na ochranu a usmernený rozvoj prostredia alebo okolia nehnuteľnej kultúrnej pamiatky, pamiatkovej rezervácie alebo pamiatkovej zóny.
Príslušný krajský pamiatkový úrad pri vydávaní záväzného stanoviska k zámeru výstavby v ochrannom pásme nehnuteľnej národnej kultúrnej pamiatky posudzuje všetky skutočnosti, ktoré sú spôsobilé ovplyvniť hodnoty chránené pamiatkovým zákonom. To znamená, okrem žiadosti o vydania záväzného stanoviska a zámeru žiadateľa je krajský pamiatkový úrad pri vydávaní záväzného stanoviska viazaný rozhodnutím pamiatkového úradu. Konkrétne rozhodnutím Pamiatkového úradu Slovenskej republiky o vyhlásení ochranného pásma.
Myslím, že som tu otázku zodpovedala tak zrozumiteľnejšie. To rozhodnutie pamiatkového úradu je nadradené akýmkoľvek iným počinom tých krajských pamiatkových úradov.
Skryt prepis

3.12.2020 o 14:45 hod.

Mgr.

Natália Milanová

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Zodpovedanie otázky 14:56

Branislav Gröhling
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pani poslankyňa, dobrý deň prajem. Ďakujem veľmi pekne za otázku. Neviem z čoho vyplynula táto otázka, lebo v prípade, že dištančná výučba funguje plnohodnotne a sú plne zapojené všetky deti z jednotlivých tried, tak nie je nutné prechádzať na výučbu v malých skupinách po piatich pokiaľ sa na tom nedohodne či už rada školy, alebo pedagogická rada, alebo vedenie školy ako-takej a nebudú to vedieť kapacitne, rozvrhovo a čímkoľvek iným reálne realizovať.
V rámci toho rozhodnutia, ktoré bolo vydávané 12. 11., kde sa obnovuje školské vyučovanie, je napísané, a to určite viete, že v základných školách, v stredných školách, v malých skupinách pre žiakov zo sociálneho znevýhodneného prostredia, ak podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu, umožňujú to prevádzkové podmienky, čo je veľmi dôležité, lebo tie skupiny sa musia nejakým spôsobom obmieňať. Rozhodne tak zriaďovateľ, lebo zriaďovateľ by mal byť aj taká tá poistka, že on vie, ako je vybavená škola. Riaditeľ by sa mal s ním dohodnúť.
Ja vám môžem pravdu povedať, že my sme celkom na jednej strane, že oceňujeme tú komunikáciu medzi zriaďovateľmi a riaditeľmi, lebo to je to, čo by malo byť dôležité. Tam sme ešte definovali, že malou skupinou sa rozumie skupina najviac piatich žiakov a jedného pedagogického zamestnanca. My sme nad touto špecifikáciou naozaj veľmi dlho diskutovali, že ako to dobre uchopiť, aby nám tam spadalo čo najviac detí v rámci jednotlivých skupín, ktoré sme chceli takýmto spôsobom podporiť. Z toho vyšla táto definícia. To sme si navzájom odklepli, samozrejme, s regionálnych hygienikom, resp. s Úradom verejného zdravotníctva, s pánom premiérom, s prezidentskou kanceláriou sme dokonca komunikovali, pretože fungovanie v rámci inklúzie alebo sociálne vylúčených spoločenstiev je aj témou pani prezidentky, ktorá je súčasťou, teda jej zástupcovia sú súčasťou Ústredného krízového štábu. Takže na základe toho vznikla táto definícia, ktorú si riaditelia, zriaďovatelia musia pretaviť do nejakej svojej praxe, do nejakého reálneho života.
Možno na toto vysvetlenie ešte tých pár poznámok, že zriaďovateľ o tejto výučbe rozhoduje vtedy, že ak ide o žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu a v situácii, keď všetky deti majú prístup k distančnému vzdelávaniu nie je táto podmienka splnená. Tak takéto rozhodnutie možné nie je, ale na druhej strane, ak chcete mať nejaký fyzický kontakt, čo sme sa rozprávali aj tu v rámci jednotlivých otázok s pánom poslancom, tak toto rozhodnutie cez zriaďovateľa a riaditeľa školy môžu urobiť a môžu takýmto spôsobom sa stretnúť, čo na niektorých školách podľa informácii sa aj bude diať v najbližšom období, aby aj takýmto spôsobom zistili úroveň vedomosti žiakov a vedeli sa pripraviť na január a na fungovanie potom od januára.
Ďakujem.
Skryt prepis

Zodpovedanie otázky

3.12.2020 o 14:56 hod.

Mgr.

Branislav Gröhling

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho 14:59

Jana Majorová Garstková
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis

52.
Ďakujem vám veľmi pekne, pán minister, za vašu odpoveď. Ja som sa to pýtala presne z tohto dôvodu, čo ste povedali, že na niektorých školách to plánujú spustiť, pretože ja som práve z Kežmarku, kde sa toto plánuje a je to denno-denne na tlačovkách. Posledný týždeň som mala x telefonátov od učiteľov, od riaditeľov rôznych škôl, od rodičov. Dokonca mám informáciu, že sa takáto výučba plánuje spustiť aj na základnej umeleckej škole, tak preto som chcela vedieť, že či je to možné. Pretože mnohí učitelia s týmto nesúhlasia, ale, samozrejme, že sa to niektorí boja aj povedať, lebo viem, aká je situácia. Tak preto som chcela vedieť, že či to nemá súvis s tým rozhodnutím, ktoré ste dali toho 12. 11., že vlastne tá výučba 5 + 5 sa nemá diať len v skupinách pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Preto som to chcela vedieť, že či teda je to reálne spustiť alebo to vlastne je nejak mimo tohto rozhodnutia, ktoré ste dali. Ďakujem.

Skryt prepis

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho

3.12.2020 o 14:59 hod.

Mgr.

Jana Majorová Garstková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho 14:59

Branislav Gröhling
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ak to spadá do tohto rozhodnutia, ktoré je naozaj veľmi široké, a dohodne sa riaditeľ školy so zriaďovateľom, tak môže takýmto spôsobom fungovať. Je to veľmi náročné. Všetci zo školstva viete, že na urobenie rozvrhu, úväzkov, vecí, rozdelenia, je to náročné, ale môže sa to realizovať.
A k tomu, že ste povedali, že či už učitelia alebo rodičia, alebo neviem, ako ste to presne spomínali, že nie sú k tomu naklonení. No viete, teraz sme v takej situácii, že nech urobíte akékoľvek rozhodnutie, tak budete mať vždy dve skupiny. Jedna skupina, ktorá bude chcieť a druhá skupina, ktorá nebude chcieť. Tak aj čo sa týka čohokoľvek zo školstva, aké opatrenie by sme teraz spravili, tak vždy budete znášať možno nejaký čiastočný úspech, ale určite budete znášať aj takú tú nevôľu jednotlivých ľudí. Lebo momentálne žijeme vo veľmi vypätej situácii a vnímame každý jeden otras a snažíme sa ho nejakým spôsobom ešte výraznejšie potom pretaviť do rôznych statusov, vyjadrení a ostatných vecí, čo neprislúcha nám všetkým.
Myslím si, že už len odrátavame z toho adventného kalendára každý jeden deň tú čokoládku, aby už nastalo 24., aby sme sa všetci ukľudnili a vychutnali si takú tú domácu pohodu a ja verím, že v januári sa vrátime v plnej sile, aby sme túto krajinu mohli posúvať ďalej.
Ďakujem.
Skryt prepis

Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho

3.12.2020 o 14:59 hod.

Mgr.

Branislav Gröhling

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:59

Natália Milanová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ďakujem, vážený pán predsedajúci, pani poslankyne, páni poslanci, pani poslankyňa Halgašová, pamiatková inšpekcia ministerstva kultúry skutočne spolupracuje s Policajným zborom v oblasti metodickej prípravy, vyhľadávania, dokumentovania a objasňovania trestnej činnosti s určujúcim prvkom kultúrnej hodnoty.
Túto spoluprácu nie je možné však priamo zamieňať za zastupovanie štátu ako dotknutého subjektu v trestnom konaní, pretože zákon č. 49/2002 Z. z. o ochrane pamiatkového fondu v znení neskorších predpisov v ustanovení § 10 ods. 2 písm. r) toto postavenie priznáva výhradne Pamiatkovému úradu Slovenskej republiky.
Pamiatková inšpekcia je priamo účastná na práci národnej expertnej skupiny na elimináciu kriminality v oblasti kultúrneho dedičstva pôsobiacou ako súčasť medzirezortného expertného koordinačného orgánu pre boj so zločinnosťou. Z tejto pozície sa pamiatková inšpekcia zapojila po minulé roky do prípravy policajnej akcie Pandora. Dosah predmetnej akcie býva zameraný na obchodníkov s predmetmi kultúrnej hodnoty - starožitníctva, galérie, umelecké dielne, ako aj na kontrolu archeologických nálezísk a objektov národných kultúrnych pamiatok s osobitným zameraním na činnosť tzv. detektoristov - osôb vykonávajúcich vyhľadávanie historicky zaujímavých nálezov s použitím detektorov kovov.
V roku 2018 pamiatková inšpekcia priamo iniciovala začatie trestného stíhania vo veci podozrenia z trestného činu zneužívania vlastníctva v súvislosti so zanedbaním údržby, presnejšie cielenou devastáciou národnej kultúrnej pamiatky. Konkrétne ide o sušiareň liečivých rastlín v Hanušovciach nad Topľou.
Pracovníci pamiatkovej inšpekcie boli v minulosti nápomocní aj pri riešení problému zmeny vlastníctva chátrajúceho kaštieľa v Moravanoch nad Váhom, kde z dôvodu zanedbania základnej ochrany národnej kultúrnej pamiatky boli stíhaní dvaja občania Slovinskej republiky.
O konkrétnych prípadoch dokumentovania trestnej činnosti v oblasti kultúrneho dedičstva môže podať správu výhradne Policajný zbor. Zo strany štátnych orgánov na úseku ochrany pamiatkového fondu je tomuto poskytovaná odborná a expertná pomoc. Pamiatková inšpekcia ani ministerstvo kultúry rovnako ako pamiatkový úrad priamo nevedú štatistické prehľady o trestných činoch s prvkom kultúrnej hodnoty.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

3.12.2020 o 14:59 hod.

Mgr.

Natália Milanová

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Prednesenie interpelácie 15:06

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Vážený pán minister Nagy, v súlade s čl. 80 Ústavy Slovenskej republiky a § 129 zákona o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov dovolím si vám podať nasledovnú interpeláciu.
Letecké opravovne Trenčín uzavreli zmluvu o poskytovaní služieb na konštrukčno-technologickú podporu generálnych opráv vrtuľníkov typu Mi-8 a Mi-17. Zmluvu so spoločnosťou JSC Russian Helicopters podpísal 6. novembra v Moskve generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Leteckých opravovní Trenčín Ľubomír Galko. Na podpísaní zmluvy sa zúčastnili aj zástupcovia organizácií JSC Rosoboronexport, Federal Service of Military-Technical, zástupcovia štátnej korporácie Rostec a veľvyslanectva Slovenskej republiky. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany Slovenskej republiky Martina Kovaľ Kakaščíková a takisto to vyšlo v SME 12. 11. 2020.
V zmysle rozhodnutia Rady Európy alebo v zmysle rozhodnutia Rady Európskej únie č. 2014/512/SZBP o reštriktívnych opatreniach s ohľadom na konanie Ruska, ktorým destabilizuje situáciu na Ukrajine v platnom znení, sú pre všetky štáty Európskej únie s Ruskom zakázané všetky obchody a služby, vrtuľníky, aj keď nie sú výslovne určené ako zbrane, sú určite tovarom dvojakého určenia.
Na základe týchto skutočností si vám dovoľujem položiť nasledovné otázky:
1. otázka. Predmet plnenia uzatvorenej zmluvy spadá pod vyššie uvedené embargo Európskej únie. Okrem toho spoločnosť Russian Helicoters JSC je súčasťou koncernu Rostec a celá skupina firiem vrátane najvyšších predstaviteľov sa nachádza na sankčnom zozname Európskej únie a USA a spolupráca s týmto subjektom spadá pod embargované aktivity. Ste si vedomý toho, že uzavretím zmluvy došlo k porušeniu embarga?
Otázka 2. Bola aktivita pána Galka odsúhlasená zo strany Ministerstva obrany Slovenskej republiky a bola aj konzultovaná z hľadiska rešpektovania platných sankcií s ministerstvom hospodárstva, prípadne Ministerstvom zahraničí Slovenskej republiky?
Otázka 3. Z čoho vychádzala aktuálna potreba uzatvorenia tejto zmluvy v čase, keď je dlhodobo deklarovaná obnova vrtuľníkov t. j. nahradenie ruskej techniky, technikou zavedenou v krajinách NATO?
Otázka 4. Čo je konkrétne predmetom dohody, ak zoberieme do úvahy, že v prípade civilných verzií je oprávnenou organizáciou, ktorá vydáva certifikáciu pre opravárenské závody a vykonáva ich audit, len konštrukčná kancelária Mil/Kamov a pre vojenské prevedenia Rosoboronoexport, ktorý je rovnako na spomínanom sankčnom zozname? Je predmetom dohody aj výkon opráv vrtuľníkov typu Mi 171?
Spoločnosť Cestné a stavebné mechanizmy Tisovec v zmysle uvedeného nariadenia nemohli do Ruskej federácie vyviesť svoje výrobky, pretože tieto boli využívané na ťažbu ropy, resp. na súvisiace potreby s ťažbou ropy, na čo sa tiež vzťahuje embargo. Strata ruského trhu, ktorý bol rozhodujúcim trhom pre odbyt výrobkov tejto spoločnosti, znamená likvidáciu, resp. konkurz na majetok tejto spoločnosti. V hladovej doline sa stratil veľký počet pracovných miest.
Uzavretie dohody medzi Leteckými opravárňami Trenčín a ruskými spoločnosťami je porušením rovnakého zákazu, je výsmechom do tváre prepustených zamestnancov a poukazuje na to, že nie všetci sú pred normami Európskej únie rovní.
Ďakujem vám za odpovede.
S pozdravom poslanec Národnej rady Miroslav Suja.
Môžem ďalšie?

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Máte ďalšiu interpeláciu, pán poslanec?

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Áno.

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Tak v rámci toho bodu keď máte interpeláciu, môžete prečítať všetky.

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Dobre. Ďalšia otázka patrí ministrovi pôdohospodárstva pánovi Mičovskému, ak ho nevyrušujem.
Pán minister, ako chcete riešiť otázku rozpadajúcich sa smrekových lesov. Chcete vykonať aktívnu ochranu podobne ako v Nemecku, kde sa napadnuté stromy aktívne vyhľadávajú alebo chcete tieto porasty nechať bez akejkoľvek zásahu a vykonať tak ich rozpad alebo rozvrat? To je prvá otázka.
A druhá otázka. Čo podľa vás prinesie reorganizácia štátnych lesov a ako sa to prejaví na zamestnanosti, keď už sa otvorene hovorí o prepúšťaní? A taktiež či sa neskrýva za tým hromadné prepúšťanie a skrýva sa to len za reorganizáciu pri štátnych lesoch?
To sú všetky moje otázky, ďakujem.
Skryt prepis

Prednesenie interpelácie

3.12.2020 o 15:06 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video