28. schôdza

4.5.2021 - 28.5.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:35 hod.

RNDr.

Anna Zemanová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:20

Milan Mazurek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja som to povedal na rovinu a poviem to znovu. Igor Matovič je podľa mňa regulérny blázon. Je to nebezpečný človek, je to človek psychicky nespôsobilý, je to človek, ktorý nezvláda kritické situácie, ktorý sa pravidelne rúca, ktorý nikomu neverí, ktorý je pomstychtivý, ktorý na každého útočí, ktorý je o každom presvedčený, že je, že je zradca, že ho jednoducho nejako zapredáva, že sa za ním, za jeho chrbtom dohaduje, konšpiruje proti nemu. A takýmto spôsobom aj riadi Slovenskú republiku. Je to človek, ktorý si od nikoho iného nenechá poradiť a rozhoduje sa sám od seba, zo dňa na deň vymýšľa megalomanské nápady a plány, ktoré nemá prečítané, ktoré nemá vymyslené, ktoré nemá prepočítané, ktoré nemajú žiadnu konštrukciu, ktoré nemá žiadnu oporu medzi ani koaličnými partnermi, medzi odborníkmi, a skrátka to vypustí von, šokuje celé Slovensko, spustí obrovskú celospoločenskú debatu a vystresuje celý národ, rozháda ľudí medzi sebou a následne sa rehotá nad tým, ako sa mu to podarilo, a potom povie, že bude bojovať telom aj dušou len za to, aby si to presadil aj napriek vôli a názoru a presvedčeniu všetkých obyvateľov Slovenskej republiky, a nehľadiac už na Národnú radu a koaličných partnerov.
Tento človek napáchal na Slovensku obrovské množstvá zla. Igor Matovič je zodpovedný za to, čo sa tu udialo, buď priamo svojimi rozhodnutiami, alebo tým, že uprednostnil na dôležité pozície v štátnej správe ľudí, ktorí sa mu vtierali, ktorí sa mu strkali, povedané pekne, do priazne a namiesto toho, aby tam dal ľudí, ktorí majú osobnosť, ktorí sú zodpovední, ktorí majú chrbtovú kosť a ktorí sa nenechajú zapredať za lacný, deravý groš, ktorý im Igor Matovič sľúbi. Toto je presný dôvod, pre ktorý predkladáme tento návrh zákona.
Členovia vlády, ministri, podpredsedovia a premiér musia mať testy klinickej spôsobilosti, psychickej spôsobilosti klinického psychológa, pretože je nebezpečné, aby človek, ktorý je blázon, ktorý je psychopat, ktorý má takéto povahové vlastnosti ako Igor Matovič, riadil Slovenskú republiku.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:20 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 18:22

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážení poslanci, poslankyne, možno by bolo vhodné úplne to odignorovať a nevystúpiť, lenže my máme negatívnu skúsenosť s tým, že ľudia si málo pamätajú alebo radi a rýchlo zabúdajú. A potom tu niekto servíruje nejaké veci, predkladá im nejaké veci, môžu to byť klamstvá, ľudia sa nepozrú na tú minulosť, ale len na tých, čo pekne rozprávajú.
Napríklad môžeme chváliť aj Hitlera za to, že mal pekný rečnícky prejav. Mne pripadá až paradoxné, že Kotlebovci a odídenci od Kotlebovcov, nie, Republiku nikto nevolil, nikto, cez parlamentné voľby ste neprešli podobne ako HLAS, že Kotlebovci a ich odídenci dajú takýto návrh zákona. Oni vlastne týmto návrhom zákona potvrdzujú, že chcú len vykrikovať. Oni nikdy nechcú vládnuť. Nieže by som to ja chcel, božechráň! Ale oni vlastne idú sami proti sebe. Veď keby oni išli na tie psychotesty, ja som skalopevne presvedčení, že títo ľudia sa do riadiacich funkcií nieže nehodia, ale to je vyložene škodná.
Takže zareagujem aspoň, ja, neplánoval som ísť do rozpravy, ale počas tejto rozpravy dvoch predrečníkov som si spravil pár poznámok a skúsim takto zareagovať.
Pán Suja hovoril o tom, aké problémy majú tí, ktorí sú ochrankári, neviem, odkiaľ to má, ale dobre, aké problémy majú ochrankári našich ústavných, verejných činiteľov, vládnych predstaviteľov, a že sa musia často striedať. No on vie o tom veľmi veľa, pretože robil ochrankára samotnému Mikulášovi Černákovi, bosovi mafiánskemu, takže určite vie veľmi o tom hovoriť, že komu sa ako robí ochranka. Mohol by porozprávať o tom. Bol na 4,5 roka podmienečne odsúdený za ťažké ublíženie na zdraví, v roku 1996 nastúpil do služieb Mikuláša Černáka, mafiánskeho bossa.
Títo Kotlebovci a odídenci od Kotlebovcov sa obklopujú takými ľuďmi, pozrime sa na pána Ďuricu, poslanca. Neonacista, ktorý na koncertoch hajluje, odsúdený okresným súdom v roku 2018.
Medvecký, obžalovaný za napadnutie Dominikánca v roku 2014, ktorý bol potom práceneschopný 30 dní. Pri skutku mali kričať: „Ty neger!“ „Rozkopte ho!“ K... čierne... „K... čierny!“ Ja tak nehovorím, takže sa zasekávam pri týchto slovách. Im to ide z úst tak akosi plynule. Tak normálne. Spadol na zem, kopali ho do hlavy a ubližovali mu stále. Alebo šoféroval opitý pán Medvecký a v marci 2015 bol právoplatne odsúdený okresným súdom.
Pán Mazurek, ktorý tu kope a hovorí o nejakých, nejakom psychickom nevyrovnaní niektorých ľudí, odsúdený za výroky na adresu národnostných menšín. Keď si rozkliknete to video, ja som ho videl raz a potom už som sa k nemu nevrátil, pretože mne nabieha mráz po chrbte, keď takýto človek sedí tu s nami v pléne, ktorý na bratislavskej železničnej stanici kričal: „Je...“ - píp - „vášho Alaha!“ smerom k rodinám s deťmi, s malými deťmi, len preto, že prišli z inej krajiny.
Nemá problém sa vyjadriť na sociálnej sieti pochvalne o Hitlerovi. Tvrdí, že to, čo sa učia naše deti o, o Hitlerovi, o, o tomto období, že to sú samé klamstvá, lži o 6 mil. Židoch, o mydlách z nich a podobne.
Marek Kotleba dostal trest za rozširovanie extrémistických materiálov. Kotlebovci vlastne stále pracujú a používajú nacistickú symboliku.
Mizík, obžalovaný z prečinu výroby extrémistických materiálov, hanobenie rasy a národa a tak ďalej a tak ďalej.
Keď som si pozrel tie zoznamy, keby ste si pozreli tie zoznamy, kým všetkým sú obklopení a kto sú títo ľudia, tak tento zákon, ktorý oni predkladajú, musí vyznieť doslova absurdne, smiešne!
Ale na druhej strane to smiešne nie je. Je to veľmi, veľmi zlé. Veľmi zlé, že tí ľudia zabudnú alebo tí ľudia takéto prehliadajú a je v nich len nenávisť a títo ľudia, ktorých som spomínal, a ďalší tú nenávisť viac a viac roznecujú. (Krátka pauza.)
Pozerám, či som z tých poznámok svojich nič nezabudol. (Reakcia z pléna.) Pán Suja mi hovorí, že asi nie, ale tam je toho viac. Skúste si to dohľadať, skúste si to pozrieť a neuverte im.
Na záver chcem povedať ešte jednu dôležitú vec. Oni sa sami odhalia. Odhalili sa napríklad tým, keď sa rozdelili a jedni na druhých nadávali. Pán Mazurek sa vyjadril na Kotlebovcov, že sú tam primáty, primitívne primáty v tej strane, v ktorej bol roky. A zrazu teraz precitol, že sú tam nejaké primáty a odišiel od nich.
A jeden pán poslanec, nebudem ho korektne menovať, ktorý, ktorý je ešte stále v radoch Kotlebovcov, nám povedal, keď raz odchádzal z pléna, ja som tu väčšinou do konca, keď sa to stalo, nám povedal: „Chvalabohu, konečne sme sa toho Mazurka zbavili. Nikto ho tam nechcel.“
Takže oni majú problémy aj vnútri. To je iba zápas. A tu v pléne len kto väčšiu nenávisť rozoseje medzi vás, ľudia, a kto viac toho násilia spôsobí. Je mi to veľmi ľúto, že takýmto spôsobom fungujú, je mi to veľmi ľúto, že ukážu sa a majú kopec fanúšikov. Mrazí ma z toho, koľko oni majú fanúšikov. Ja nechcem tých ich fanúšikov, ale mi ľúto, že majú stále takú podporu, že vôbec tu sedia.
Ja som presvedčený o tom, že nikdy vládnuť nebudú. Ale už to, že sú tu a rozsievajú tu nenávisťm, je nebezpečné. Rozsievajú klamstvá, nenávisť a toto je ich robota. Je mi to veľmi ľúto.
Ospravedlňujem sa za to, že som vás troška týmto prejavom zdržal, ale nedokázal som len tak sedieť ticho a nepovedať na to nič.
Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný večer. (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

11.5.2021 o 18:22 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:32

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, ďakujem pekne za slovo, pán podpredseda. Pán kolega Šefčík, no, neviem ako by som začal, pretože tá vaša esej mala byť v podstate o tom, že buď chcete byť kritikom nášho predkladaného návrhu zákona, alebo jeho podporovateľom. Ale vy ste tuná začal tak trošku obšírne z každého súdka, ste tuná povedal nejakú perlu, tak ja sa k tomu skúsim nejakým spôsobom vyjadriť.
Ochrankári u pána expremiéra a súčasného tieňového premiéra Igora Matoviča - tak tieto informácie, vážený pán kolega, sú priamo od týchto chlapcov. Priamo od týchto chlapcov, pretože títo členovia ochranky, ktorá pôsobí na Úrade pre ochranu ústavných činiteľov, si s týmto bláznom užili svoje. A naozaj mohli by o tom písať možno aj jednu kvalitnú beletriu.
Kolegovia Suja, Ďurica a Mazurek, títo všetci traja prešli klinickými psychotestami, pretože každý jeden z nich bol držiteľom strelnej zbrane. A pri strelných zbraniach sú tieto klinické psychotesty veľmi náročné. Neviem, či by ste ich zvládol vy.
V prvom rade sa naše hnutie volá Republika, nie odídenci od Kotlebovcov, ale buď je to ťažké si to z vašej strany zapamätať, alebo si to zapamätať neviete.
V rozprave ste tiež povedal, že nechceme vládnuť. Práve naopak! My chceme byť súčasťou vlády, pretože keď dokáže vládnuť bláznivý Igor Matovič s partou amatérov a chorobomyseľných ľudí ako je Jarko Naď, podržtašiek, ako je Edo Heger, plačlivých dievčat ,ako je Krajčí, tak ja si myslím, že keď pozbierame po ulici prvých, ktorí sa prihlásia na ministerské posty, dokážeme oveľa viac.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:32 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:34

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Pán poslanec Ševčík, vy nikdy nebudete mať žiadnych fanúšikov, žiadnych. Ak budete verejne obhajovať blázna, chváliť ho a ukazovať, aký je, jeho výsosť, nekonečne múdry a inteligentný. Nikdy. A takýmito vystúpeniami, ako ste teraz predviedol, že k zákonu ste sa nevyjadril vôbec, prečo nemôže byť. Prečo nemôže byť? Veď vy ste tu pospájal druhú svetovú vojnu, všetko možné, ale zákon prečo nemôže byť, lebo tento zákon ochráni 5,5 mil. ľudí pred bláznami alebo pred bláznom, takého, ako vy obhajujete, tak nečakajte, že vy nemáte fanúšikov. Skade by ste ich zobrali? Preboha živého! Vy nechcete podporiť zákon, útočíte na zákon, ktorý má podporiť 5,5 mil. ľudí, pomôcť 5,5 mil. ľudí, aby sa náhodou nejakým omylom nedostal nejaký blázon sem, ktorého vy dávate na piedestál. Etalón čistoty a podobné prívlastky, preboha, klamárovi, zlodejovi, podvodníkovi! S účtovníctvom, čo urobil bieleho koňa z vlastnej mamy, z vlastnej mamy! Vy by ste to dokázal na vlastnú mamu písať 600 km denne na felícii alebo na fabii? A takéhoto človeka, čo zneužije vlastnú mamu! Takéhoto človeka, čo zneužije vlastného zamestnanca, že mu predal firmu, a potom sa príde, že na to klamal, takéhoto vy obhajujete?! Nikdy nebudete mať žiadnych fanúšikov, žiadnych!
Niekedy je možno mlčať lepšie, ako vystúpiť s takýmto, lebo teraz nieže akých získate, ubudli vám aj tých pár, čo máte.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:34 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:35

Anna Zemanová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
No, ďakujem veľmi pekne za vaše vystúpenie, pán kolega Šefčík, som rada, že ste vystúpili. Ja som tiež zvažovala, že sa prihlásim, pretože naozaj počúvať tú znôšku hlúpostí, demagógie a neznalosti demokracie tu z tejto... zo... zo strany opozície bolo naozaj dosť náročné a som rada, že ste nabrali, nie že odvahu, ale silu ísť povedať svoj názor. Som rada.
Nuž asi tie psychotesty by ste naozaj mali, mali by kolegovia z opozície podstúpiť. To, že máte strelnú zbraň, to znamená asi, že nie sú dostatočné, pretože asi, určite nespĺňate kritériá pre tú psycho... psychoanalýzu v politike, lebo šírite nenávisť, útočíte, a to, tento váš návrh je úplne pred... protidemokratický, pretože demokracia v politike je o tom, že koho si ľudia zvolia, toho tam majú. Aj vy ste dôkazom toho, koho si ľudia zvolili, toho tu majú v takejto strane opozície, že tu sedia extrémisti s fašistickými názormi, s nenávistnými rečami, aj to je, žiaľ, demokracia a výsledok slobodnej voľby občanov, koho si zvolia do parlamentu.
Žiadne triedenie ľudí na múdrych, hlúpych alebo tých, čo prejdú nejakými psychotestami, proste je nezmysel. Tak ako celý váš návrh zákona.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:35 hod.

RNDr.

Anna Zemanová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:37

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán poslanec Kočiš, je hrozné, že títo ľudia sú ešte vlastníkmi strelných zbraní. To je pre mňa, to je pre mňa hrozné, lebo vidím, ako tu vystupujú, tak preto.
A vy ste v jednej faktickej poznámke predtým, myslím, že to bolo na, na Suju, na pána poslanca Suju, hovorili, že my, niečo v tom zmysle, že my rešpektujeme demokratické voľby. Nie, vy ste obrazom toho, že ste oklamali svojich voličov, išli ste na kandidátke nejakej inej strany a zrazu tu zakladáte nejaké iné hnutie. Nie, vaše hnutie alebo stranu, alebo čo to je, nikto z občanov nevolil. A ste tu. A mne píše kopec ľudí, že toto, čo spravil HLAS a čo spravila vaša Republika, je oklamanie ľudí, že je... (Reakcia z pléna a zaznievanie gongu.) No a teraz sa potvrdilo... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pokoj, nechajte dohovoriť pána poslanca Šefčíka. Nech sa páči.

Šefčík, Marek, poslanec NR SR
Dobre, veď ja už nič také nemám.
Pánovi Sujovi prajem všetko dobré, nech sa mu darí. Ja si myslím, že každého raz tá jeho minulosť a to, čo robí, dobehne, a pani Zemanovej ďakujem za podporu.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:37 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

18:39

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda. Som rád, že sa k tomuto návrhu rozprúdila takáto debata, z ktorej vyplynulo, že tu máme dvoch klinických psychológov, o ktorých sme doteraz nevedeli, ktorí už z pohľadu vedia človeka hodnotiť, pani poslankyňu Zemanovú a pána poslanca Šefčíka. Ďakujem, že ste sa takto prejavili.
Pán poslanec Šefčík, kto oklamal voličov? Kto oklamal voličov? Vy sa počúvate? My sme stáli pred vilou údajného Počiatka? A sľubovali, že tá vila tu bude? To my sme toto sľubovali? My sme takto okradli voličov, pán poslanec Šefčík? My sme povedali, že dáme dole Pentu? A potom je jedného z vrcholných manažérov dáme za šéfa poisťovne? Takto sme my okradli voličov? Alebo oklamali voličov? Pán poslanec Šefčík! Veď takto by som tu mohol vymenovať celý deň.
My sme oklamali voličov, že pred voľbami sme vykrikovali, že toto už neni možné, že čo Američania robia? A na druhý deň som už bežal v podobe Igora Matoviča na ambasádu Spojených štátov amerických? Takto sme my oklamali voličov? Pán poslanec Šefčík, my sme oklamali voličov? Pozrite sa, koľko sme mali krúžkov, koľkí nám ľudia dali dôveru a na akých miestach. Milan Mazurek: 60-70-tisíc zo 150. miesta. To je oklamanie voličov? Lebo na 150. mieste si ho našli, pán Šefčík? Ja neviem. Kto oklamal voličov podľa vášho meradla? Tak potom, keď Matovič zo SaS-ky, kde sa viezol na SaS-ke, to nebolo už oklamanie? To už je tu ten dvojaký meter, tá vaša farizejskosť, pán poslanec Šefčík?! Teda Boh ochraňuj tie deti, ktoré vy učíte, Boh ochraňuj! Ja keby som bol rodič, hneď to, zabránim tomu. To nie je možné, aby niekto tak zaujatý, s takou zlobou a tváril sa tak sväte, učil deti. To nie je možné.
Vy ste mi tu pekne povedal, že Suja bol odsúdený za ťažké ublíženie na zdraví na 4,5 roka väzenia. Pán poslanec Šefčík, na... na... podmienka 4,5 roka za autonehodu, neúmyselný trestný čin. Dostal som na Šturci... behom 45 minút, ja, požiarnici a policajného auto, všetci traja sme havarovali na tom mieste, na tom istom mieste, ale zákon je stavaný jasne, mali ste ísť pomenej, aj keď som šiel 40. Bola tam zlomená ruka, bolo to ťažké ublíženie na zdraví, samosúd ma odsúdil, mal som 18 rokov. Štyri a pol roka za autonehodu! Ale ďakujem, pán poslanec Šefčík, že ste mi to hneď takto hodil. Ja kde som niekde robil, tak vždy na zmluvu, profesionálne, lebo som prišiel od profesionálov, na rozdiel od predstaviteľov, na rozdiel od predstaviteľov súčasných politických strán a ich vodcov, ktorí sa bez problémov s takýmito ľuďmi stretávali, chodili po dovolenkách, po bordeloch, s Kočnerom si telefonovali desiatkykrát ako váš Matovič a podobne. Pán poslanec Šefčík, to ste trošku zabudol povedať?
Ale keď niekto robí niekde na zmluvu, tak je to už problém, 6 mesiacov? To už je problém, že? Ale stretávať sa v súkromí s takýmito ľuďmi, to vám nevadí. Toto farizejstvo z vašej strany, to nemá hraníc! Psychotesty nám odporučíte. Ale my chodíme pravidelne kvôli povolaniu, kvôli veciam, ktoré robíme, musíme mať. Ja s tým nemám problém, pán poslanec Šefčík. Ja s tým absolútny problém nemám, kedykoľvek, kdekoľvek. Aj tak ich potrebujeme.
Viete, vy ste sa tu vyjadril o Hitlerovi, že ako za Hitlera, keby Hitler a bol platný vtedy tento zákon a má psychotesty, tak v živote sa nestane, čo sa stalo. Mohli tomu zabrániť. Vy chcete tomu zabrániť? Nie, vám to vyhovuje. Vy viete, že Matovič by psychotestami neprešiel, preto tu štekáte a kopete naokolo seba a spomínate všetkých možných 60 rokov dozadu, lebo viete, že Matovič by prepadol, a potom by sa ukázalo, Ježiš, ten Šefčík, čo ho tak dával na piedestál slávy, Ježiš, to čo je?! Preboha, on je učiteľ, mne tam chodia deti!
Viete, zastala sa vás pani Zemanová zo SaS-ky. Ja viem, že sa to SaS-ke ťažko počúva, veľmi ťažko počúva. Viete, klinická psychologička Zemanová, ale, bohužiaľ, vidíme tam tie rozpoltené osobnosti. Vidíme vyjadrenia, reálne útoky a podobne.
A viete, aké je farize... farizejstvo od vás? Že nám tu idete nadávať, alebo niektorým poslancom do fašistov, ale vaša ministerka kultúry, tú neprekoná absolútne nikto. Z vašej strany, pán poslanec Šefčík, ktorá povie, že keď potrebuje teplo Cigán, tak si ho zoberie, ktorá povie, že keď má chuť na sex, tak skočí aj na vlastnú sestru alebo sesternicu, nemá problém, ktorá povie, že keď Cigán potrebuje elektriku, tak si ju vezme od suseda! To vám nevadí, že? To je v poriadku, lebo tieto rasistické vyjadrenia a vašej ministerke kultúry, je to, samozrejme, nič, lebo to je náš človek. To je náš človek.
Vy ste sa tu bil do pŕs, pán poslanec Šefčík, aký ste vy proti ŠtB, komunistom a neviem akým zločincom, a Budaja, človeka, ktorí boli, ktorému a takým ako on ľudia dostávali za komunistov trest smrti, pán poslanec Šefčík! Ten vám nevadí tu ako minister, taký ako psík beháte za ním! Tak sa trošku pozrite do zrkadla, trošku sebareflexie, sebareflexie, skôr, ako vystúpite s tým, čo ste predviedli dneska.
Ja viem, je vám to ťažké, že keby toto náhodou prešlo, chudák Igorko, už si asi neškrtne.
Skryt prepis

11.5.2021 o 18:39 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:45

Peter Pollák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Chalani, ja som tu nebol predtým, akurát teraz počúvam pána Suju, o návrhu o nejakých psychotestoch. Toto je fakt, že absurdné, že toto ide od vás, keď ja si myslím, že všelijaké iné testy (povedané so smiechom), napr. testy na autoškolu alebo ako sa to volá, podľa mňa Mazurek dostal vodičák od veterinára a pre vás sú testy, kriminálnicke testy vstupenkou do strany, ako je ĽSNS alebo REPUBLIKA, čiže ja absolútne nerozumiem tomu, že vy ste mali na kandidátke pána Királyho, pána Királyho, ktorý je vrah, a si predstavte, že by tento človek mal byť členom vašej poslaneckej, vašej strany a že v prípade, ak by vy ste vládli, že by tento človek bol v nejakej exekutíve. Predstavte si to, že človek, ktorý zabil človeka, bol by v exekutíve, a tento človek by mal prejsť psychotestami. Alebo aj Miňo Mazurek, ten, ktorému dal vodičák veterinár.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:45 hod.

Mgr.

Peter Pollák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:46

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Pollák, nebol ste tu, aj tak ste sa zapojil, dobre. Kedy bol Király na kandidátke? Kedy? Ja som Királyho nevidel na žiadnej kandidátke. To ako keby ste povedal (ruch v sále a zaznievanie gongu), že Polgári bol na kandidátke OĽANO, lebo áno, má prepojenie na vás. No, bohužiaľ, zabil šesť policajtov, ale má prepojenie na vás, potom vám vysvetlím aké.
Pán poslanec Pollák, vy sa nemusíte báť, že by, psychotesty vás nijako neohrozia, však to rozkrádanie tých rómskych fondov a podobne, to neni týmto podmienené, pán poslanec Pollák. To normálne môžte zasa kupovať solárko do rómskych osád, dávať video reproduktory a podobne, to s tým nemá absolútne nič spoločné, to kľudne môžte tento biznis vás a vášho otca ísť ďalej, bez hocijakých problémov. Tak sa nemusíte báť.
Báť by sa malo celé Slovensko, že takýto zákon neprejde a že tu niekto sa dostane k moci taký, ako je Hej..., či vlastne Matovič, nie Hitler, prepáčte, aj keď si myslím, že je to úplne to isté, začínali úplne rovnako. Žiadny iný názor nepočúvajú, robia si, čo chcú, a majú bláznov okolo seba, ako ste vy.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

11.5.2021 o 18:46 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

18:46

Juraj Blanár
Skontrolovaný text
Ďalší v rozprave vystúpi pán poslanec Ondrej Ďurica, pripraví sa pán poslanec Miroslav Urban.
Nech sa páči, pán poslanec.
Skryt prepis

11.5.2021 o 18:46 hod.

Ing.

Juraj Blanár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video