32. schôdza

17.6.2021 - 2.7.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

22.6.2021 o 10:56 hod.

Mgr. MBA

Jana Bittó Cigániková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie 10:34

Tomáš Taraba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci, za slovo. Ja len v krátkosti by som chcel reagovať. Dali ste nám tu opäť v takej rýchlosti pozmeňujúci vlastne nejaký návrh alebo niečo čo nazývate sprístupnením informácií ohľadom covid pasov. Jeden z prvých zákonov, ktoré v tomto parlamente boli a predniesla to pani Kolíková, tak sa týkali vtedy e-karantény a v podstate tej aplikácie, ktorá dodnes nefunguje. Vtedy ste to dali opäť v skrátenom konaní a výsledok bol ten, že, že Ústavný súd rozhodol, že to nebolo v súlade s Ústavou. Vy ste veľmi dobre vedeli, že tieto covid pasy pôjdu, pretože to nie je tak, ako, pani Cigániková, ste povedali, že Európska únia rozhodla o pravidlách cestovania, pretože váš štátny tajomník pán Klus sa v tomto veľmi aktívne angažoval, aby tieto covid pasy boli zavedené. To znamená, že, že neni to až taká novinka, aby sme to tu museli dostať tak, že to ide mimo nás, ale v podstate ten mechanizmus je stále ten istý, že jedna časť koalície tu niečo narýchlo podhodí a tá druhá sa nám ospravedlniť, že im je veľmi ľúto, že sme to nedostali. Ja si myslím, že alebo s čím mám problém, s tým konštatovaním, že zaočkovaní ľudia majú právo uplatňovať svoje právo cestovať po Európskej únii podľa týchto nových pravidiel. Ja si myslím, že ak niekto má to právo, tak to právo je predovšetkým dané slobodou pohybu a nikdy pri vstupe do Európskej únie takéto požiadavky dávané neboli. To že ste to zmenili a to že vy ste s tým súhlasili a to že Slovenská republika toto nenapadla, no tak to je váš problém, to nie je problém tých ľudí.
A druhá vec, ja neviem prečo kto sa očkuje. Ja si myslím, ja primárne sa očkujem preto, aby som bol ja chránený. Ja som riadne zaočkovaný na všetko okrem covidu a robím to práve preto, aby, aby som ja nebol, aby som ja nedostal tuberu a tak ďalej. To čo počúvam vás, keď vy neviete odpovedať na to, že či teda tie osoby, ktoré sú očkované proti covidu, že či sú imúnne na covid, tak z toho potom vyplýva, že, že oni môžu a teraz aj, pán minister, by som bol rád, keby ste tu teda pred nás predstúpili a povedali, áno, osoba, ktorá je zaočkovaná na covid je garancia, že nie je nositeľom covidu. Ak toto platí, tak potom tú logiku v poriadku, aplikujte si ďalej, ale do mementu kedy toto neplatí, tak existuje tu veľká otázka, že či potom je dostatočná informácia iba to, že či niekto je alebo nie je na ten covid očkovaný. Pretože potom sa vraciame k pôvodnej otázke, že či ten covid má alebo tá osoba ten covid nemá. Takže tento duch takej segregácie na dve časti, to znamená, že tí, ktorí splnili podmienku očkovania sú v poriadku, tí, ktorí nie, tak tých treba, tých treba likvidovať, likvidovať tým spôsobom, že budú musieť ukazovať nejaké ďalšie pasy. Vstúpili sme do Európskej únie, kedy pasy boli odstránené. Teraz ich idete nahradzovať nejakými inými pasmi. Toto všetko nie je rozhodnutie Európskej únie, to je rozhodnutie vaše, pretože ste s tým ako vláda Slovenskej republiky súhlasili. Nedávno ja som tu dal hlasovať o procedurálnom návrhu, aby vláda bola parlamentom zaviazaná, že nebude s týmito praktikami v Bruseli súhlasiť, že za ne hlasovať nebudete. Takže vy ste za to hlasovali, vy ste s tým súhlasili, takže teraz to aspoň nedávajme do roviny, že nejaká Európska únia rozhodla a jednoducho my teraz iba ex post na niečo reagujeme. Nie, vy ste proste aktívne od začiatku pri tom a toto je politika, ktorú presadzujete.
Už keď ste, pán minister, aj tu, tak radi by sme využili túto možnosť, že teraz je úplne že dá sa krájať to strašenie ľudí, že ak nedosiahneme tú 70-80 percentnú očkovanosť, tak proste tá tretia vlna na Slovensku príde. Chcem sa teda pýtať v tomto kontexte, že či si vysvetľujete tým, že teraz tá druhá vlna bola na takom alebo je na ústupe v čase kedy tá očkovanosť v podstate dosahovala okolo 20 percent. To znamená, že prečo tu, podľa vás, teraz tá pandémia tak nebujnie, keď odkazujeme ľuďom, že pokiaľ sa neposunie toto očkovanie do výraznejšej roviny, tak budeme vystavený tretej vlne.
Po tretie rovnako sa chcem spýtať, pretože vaša hlavná pediatrička sa veľmi rada necháva počuť v médiách, že ak nedosiahneme tú kolektívnu imunitu, tak jednoducho budeme musieť postupovať alebo možno nevylúčila teda dokonca, že presadíte povinné očkovanie sám. Už hovoríte, že na niektoré kategórie obyvateľstva na tom krízovom štábe o tom diskutujete a zrejme nás postavíte pred nejaké oznámenie, tak preto sa chcem spýtať, že ako si potom vysvetľujete slová, opäť priaznivcov očkovania na covid, pána Sabaku, infektológa, ktorý hovorí, že pri covide tá komunitná vlastne imunita nevzniká, že kedy začnete dávať proste jednotné, jednotné výstupy. Pretože tento chaos, ktorý tu je, tak jednoducho nie je podkladom na to, aby my ako politici, poslanci sme mohli prijímať nejaké potom zmysluplné a záväzné rozhodnutia, pretože potom je to iba také jednoducho mlátenie slamy z ktorého každý si zobere len niečo čo sa mu ľúbi. To znamená, ani tie výstupy z radov v podstate odborníkov o ktorých sa opierate vy ako Ministerstvo zdravotníctva jednoducho nie sú kompaktné a nedáva to proste žiaden pocit nejakej istoty. Takže, takže toto sú...
===== ... záväzné rozhodnutia, pretože potom je to iba také jednoducho mlátenie slamy, z ktorého každý si zoberie len niečo, čo sa mu ľúbi. To znamená ani tie výstupy z radov podstate odborníkov, o ktorých sa opierate vy ako ministerstvo zdravotníctva jednoducho nie sú kompaktné a nedáva to proste žiaden pocit nejakej istoty. Takže toto sú všetko otázky, ktoré si myslím, že ľudia majú právo mať na ne odpovede, ale to čo je proste kľúčové my by sme mali na prvom mieste brániť slobody. Samozrejme, že tie koncepty sú rôzne. Máte prípady ako napríklad čoraz viac štátov Spojených štátov Amerických, ktoré dokonca dávajú pokuty ak sa vôbec niekto snaží zistiť informácie, že či niekto je alebo nie je očkovaný. Vy ste sa rozhodli vlastne ísť cestou, že každý kto je očkovaný, tak v poriadku dostane nejakú priepustku na slobodu. Je to vaša politika, ktorá dlhodobo neobstojí. Samozrejme, že ľudia proti nej sa časom postavia, pretože či už budú pribúdať tie mutácie, či už viac bude tých prípadov, kedy nebudete vedieť odôvodniť, že áno tí ľudia sú reálne krytí, ktorí sú očkovaní kvôli COVID-u. Tak jednoducho vám to začne sa rozsypávať ako domček z kariet a nepomôže k tomu ani to, že či budete tu rozdávať lotérie, či tu budete dávať peniaze alebo, či tu budete ja neviem proste jak nejaké hrnce alebo čokoľvek, keď budem sľubovať. Jednoducho toto je len dôkaz toho, že tá komunikácia s ľuďmi nie je férová. To, že ste nám tu dnes ráno len zas niečo prečítali, tak toto je absolútna neúcta voči opozícii. Pretože nemáme sa k čomu potom vyjadrovať, keď sme to ani nevideli. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie

22.6.2021 o 10:34 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:41

Milan Mazurek
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Pán kolega my sme tu svedkami doslova absurdnej totality, totality v tej najabsurdnejšej rovine a mne tuhne krv v žilách, keď tu pozerám na ministra zdravotníctva, ktorý zrejme inšpirovaný doktorom Mengele bez hanby hovorí o tom, že očkovanie experimentálnymi vakcínami by malo byť pre určité skupiny obyvateľov povinné. Niečo tak nechutné si určite musel zobrať od nacistov alebo podobných ľudí, ktorí radi experimentovali na ľuďoch povinne. Nemám nič proti tomu, keď sa niekto zaočkuje dobrovoľne, pretože je presvedčený o výhodách alebo účinkoch akejkoľvek látky, ale nútiť to povinne je šialenstvo. Tak ako je šialenstvo to o čom ste hovorili, že pozmeňovacím návrhom tu chvíľku predtým zakomponujú do zákona, ktorý s tým predtým nemal nič spoločné digitálne COVID pasy, ktorými obmedzujú práva obyvateľov Slovenskej republiky na voľný pohyb tak, ako to bolo zakotvené v zmluve o Európskej únii, keď sme k nej pristupovali. Toto je porušením práv. Slovenská republika sa mala voči tomu jasne ohradiť, postaviť sa a nie to, čo tu ako ste spomínali hovoria poslanci alebo tí, ktorí propagujú tieto COVID pasy, že Európska únia zmenila pravidlá cestovania a kto za to hlasoval na Európskej rade. Ktorí slovenskí reprezentanti za to hlasovali na Rade EÚ, ktorí slovenskí europoslanci to podporili? Veď slovenské zastúpenie v Európskej únie vo všetkých postoch toto jednoznačne vehementne aktívne podporovalo, či už sa jednalo o Matovič, o Hegera, o Klusa o celých tých zradcovských europoslancov, ktorí to jednoznačne odsúhlasovali a dnes aj keď vedia, lebo teraz už strašia s tou delta mutáciou a podobnými vecami. Keď vedia, že očkovanie v Británii nič nepomohlo, že krajiny, ktoré majú vysokú mieru zaočkovania nedosiahli kolektívnu imunitu, tak ako to mnohí odborníci hovorili na začiatku, tak zase prichádzajú s obmedzovaním práv a nevedia sa ani dohodnúť na tom, či to vôbec má zmysel alebo nemá a ľudia tu budú obmedzovaní na ich právach.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:41 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:43

Miroslav Suja
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán podpredseda. Viete doklad o očkovaní mali viacerí občania Slovenskej republiky, ktorí odchádzali teraz do Talianska a Nemecka. V Rakúsku im to nebolo prd platné, alebo bolo im to prd platné. Darmo ho ukazovali vyžadovali test. Vyžadovali test a ak mi dovolia kľudne na budúce tu poviem aj ich mená, všetkých tých ľudí, ktorí mi volali. Potom na čo nám je doklad, že sme boli zaočkovaní, keď aj tak vyžadujú test. Keď potom niekde sa musela stať chyba kolegovia, kolegyne a čo sa týka toho Klusa. Však ten sám presviedčal všetky krajiny (Hlasy z pléna.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás pokoj, pán Suja pokračujte.

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
... ale ja som nepovedal nič, ale čo mi skáče do reči, ja nerozumiem tomu

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Týka sa to samozrejme oboch.

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Klus tu hovoril, predrečník hovoril, že Klus ovplyvňoval okolité krajiny. Ak nie ste tu a nesedíte alebo máte problém so sluchom, tak navštívte lekára kolegovia a neskáčte mi do reči. Áno Klus ovplyvňoval krajiny. Našťastie také ako Chorvátsko ho natvrdo odignorovali a nevyžadujú absolútne nič. Lebo krajiny, ktoré žijú z turistického ruchu, keby pristali na Klusovu hru, tak rovno môžu zavrieť, zamknúť a zahodiť kľúča a skrachovať. Takže takýto je postoj Slovenskej republiky. Som zvedavý, kedy konečne nejaký štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí alebo minister zahraničných vecí bude aspoň raz, aspoň raz v histórii alebo v živote hájiť záujmy Slovenskej republiky a nie ako to vidíme teraz Klus a podobne. Vážení kolegovia, kolegyne a poprosím vás buď sledujte, čo sa v sále deje a reagujte na to, čo sa tu deje a nie na to, čo vy máte v tej hlavičke.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:43 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:46

Eduard Kočiš
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Povinné očkovanie niektorých skupín obyvateľstva, tak ako tuná navrhovalo pred nedávnom ministerstvo zdravotníctva z dôvodu zvýšenia kolektívnej imunity, ktorá je len takou utópiou mi príde naozaj choré a scestné, pretože to, že je niekto štátnym zamestnancom, či už v polícií pri ozbrojených silách Slovenskej republiky, či už je zdravotníkom, či je zamestnancom domova sociálnych služieb alebo, či ide o občana nad 60 rokov, tak ako to na pán minister na tlačovej konferencii povedal je podľa mňa, nemá byť diskrimináciou, že štátny zamestnanec alebo občan nad 60 rokov už automaticky stráca svoje prirodzené právo a vôľu vyjadriť nejaký svoj osobný názor na to, že či chcem byť očkovaný alebo, či nechcem byť očkovaný. Ja nikdy nebudem obmedzovať nikoho práva alebo niekoho dehonestovať alebo degradovať alebo nejakým iným spôsobom ho urážať, že sa daný človek dá zaočkovať. Je mi to absolútne jedno. Je to jeho slobodná vôľa, jeho slobodné rozhodnutie, ale tak isto by mala byť slobodná vôľa a slobodné rozhodnutie daného štátneho zamestnanca sa k tejto problematike postaví tak, ako on uzná za vhodné a nie ako nám to nejakým zázračným spôsobom predostrie ministerstvo zdravotníctva, ktoré už komunikuje s ministerstvom vnútra a s ministerstvom spravodlivosti, či by to bolo teoreticky možné, lebo či je to s ústavou alebo, či je to vôbec možné takýmto zamestnancom prikázať. Čo sa týka digitálnych pasov, tak tie sú úplne v rozpore o slobodnom pohybe občanov, tovaru a služieb, ktorá je takou ešte poslednou výhodou tejto Európskej únie a keď už aj tieto pasy budú obmedzovať tento pohyb služieb, pohyb tovaru a pohyb osôb, tak naozaj nám túto úniu netreba.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:46 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:48

Eva Horváthová
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Taraba, vy iste možno chcete ísť aj na dovolenku aj voľne sa pohybovať po Európskej únii. Tie štáty ako sú Rakúsko, Česko, možno Chorvátsko si samy kladú podmienky za akých okolností pustia občanov, tak aby chránili predovšetkým svojim ľudí. Logicky i Slovensko si dáva nejaké podmienky. Nie je pravda, že by to bolo len to, že osoba musí byť očkovaná. Práve tento pozmeňovák, aj tento návrh slúži na to, aby sa tie COVID pasy zjednotili a zlepšila sa vlastne tá komunikácia jednotlivých štátov navzájom. To znamená, že keď pôjdete cez hranice, tak si overia, či ste mali test, či je platný, či ste to vy alebo, či ste boli očkovaný alebo, či ste neprekonali ochorenie za posledných 180 dní a v tom prípade vás tá krajina pustí. To, že to stále nefunguje, tak jeden z tých dôvodov je, že aj my sa snažíme tú legislatívu upraviť tak, aby toto začalo fungovať. No a či to je správne alebo nie takéto obmedzenie pohybu ťažko sa to bude vám vysvetľovať, ktorý ste ešte prednedávnom aj s pánom poslancom Kuffom starším tu vykrikovali, že rúška dole. Na začiatku ste to spochybňovali. Teraz spochybňujete nejaký delta variant a otázka, že či človek, ktorý je očkovaný je imúnny alebo nie je imúnny. Je to nová infekcia pre nás. Hej z imunologického hľadiska môžem povedať, že logicky by sa tá infekcia mala zastaviť na začiatku, keď ste očkovaný. Hej príde prvá línia, imunitné odpovede a zabráni pomnoženiu vírusu. Čiže nemali by ste to prenášať, ale netušíme. Vidíme, že ako to asi teda funguje, zrejme nie, pretože tie čísla v tých krajinách, kde je vysoká zaočkovanosť klesajú. Ale čo sa stane, keď sa rozšíri delta variant a ako bude to očkovanie fungovať nevieme povedať. Čiže toto, čo sa snažíme teraz alebo Európska únia v rámci kontroly tých hraníc a kontroly COVID pasu urobiť, tak je to minimum, čo môžme spraviť, aby sme zabránili príchodu ťažkej tretej vlny, ... nejakých ďalších. Čiže ja si myslím, že je to správne a netreba ľudí zavádzať, že musia byť zaočkovaný, aby sa mohli voľne pohybovať. Majú aj iné alternatívy.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:48 hod.

prof. MUDr. PhD., MPH

Eva Horváthová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:50

Tomáš Lehotský
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Pán Taraba hovoríte o tom, že teda slovenská vláda alebo Európska únia segreguje ľudí na dve časti, resp. ich likviduje. Ľudia, ktorí sa dajú zaočkovať ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať sa rozhodujú na základe vlastnej vôle. Nie, čiže oni sa rozhodujú, v ktorej skupine sa budú nachádzať. Dávate na jednu rovinu rozhodnutie o tom, či sa človek dá zaočkovať alebo sa nedá zaočkovať, ale to tak nie je. Očkovanie je rozhodnutie rozumu, racia a zodpovednosti. Rozhodnutie nezaočkovať sa je naopak rozhodnutím nezodpovednosti. V poriadku teda zatiaľ žijeme v krajine, keď sa ľudia môžu rozhodnúť, že sa nedajú zaočkovať, ale ak sa človek rozhodne pre nezodpovednosť nemôže očakávať, že sa k nemu spoločnosť bude pozerať rovnako ako k zodpovedným ľuďom. To tak jednoducho nie je. Hovorili ste aj o tom, že teda na prvom mieste je ochrana slobody. V tejto súvislosti by som povedal, že na prvom mieste je ochrana ľudského života. To znamená, že ak veda hovorí o tom, že očkovanie je v tejto chvíli jediným garantom alebo jediným dostatočným garantom toho, že ľudia budú imúnny voči tomuto ochoreniu, tak potom je úplne prirodzené, že sa tento štát a Európska únia rozhodnú postupovať tak, že ľudia, ktorí sa zaočkujú majú viac voľnosti a viac slobody v rámci Európskej únie alebo aj našej krajiny. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:50 hod.

Ing.

Tomáš Lehotský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:51

Alojz Baránik
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán kolega Taraba, ja si myslím, že ten celkový tón vášho vystúpenia plynie skôr nejakej vašej afiliácie k rôznym fašistickým a neonacistickým skupinám, ktoré sa sem do parlamentu dostali ako z nejakého zdravého, ako z nejakého zdravého rozumu. (Ruch v sále.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanci. Pán poslanec, stačilo, ďakujem.

Baránik, Alojz, poslanec NR SR
Takže ja by som sa prihováral za to, aby ste sa riadili vlastným rozumom a predstavili si, že keby ste vy mali tú možnosť riadiť alebo spolu riadiť túto krajinu, že akoby ste vy v tejto situácii boli nútení reagovať. Takže ja to vidím tak, že vašim cieľom nie je pomôcť tejto krajine, ale naopak rozvrátiť túto krajinu, tak ako logicky vyplýva z ideového základu tej strany na kandidátke, ktorej ste sa sem dostali a v tom zmysle vám za vaše vystúpenie aj ďakujem, pretože vy ste vlastne deklarovali príslušnosť k týmto rozvracačským skupinám a je jasné, že vašim cieľom nie je Slovensku pomôcť, ale rozvrátiť ho a dosiahnuť to, aby na základe takéhoto rozvratu ste sa vy dostali k moci, kto je za akým účelom. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:51 hod.

JUDr.

Alojz Baránik

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:53

Tomáš Taraba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo všetkým príspevkom. Tak vážený pán Baránik, jedna pozitívna informácia pre vás už Slovensko viac sa rozvrátiť nedá ako ste ho rozvrátili vy. Takže v tomto môžte byť úplne v kľude, pretože vy ste ho rozvrátili nielen po zdravotnej stránke, po ekonomickej, ale aj po právnej. Pán Lehotský, mali by ste počúvať pani Horváthovú, veď ste z jednej koalície, tak hovoríte, že veda hovorí, že ten kto sa dá zaočkovať je chránený. Tak práve ona povedala, že oni nevedia, že či ten človek je chránený. Čiže žiadna veda toto nehovorí, že je chránený. Práve preto požadujete, aby neočkovaný nosili rúška, pretože tí, ktorí sú očkovaní sa boja, že to dostanú druhýkrát od tých, ktorí tie rúška nemajú. Tak ja neviem, čo je na tomto vedecké. Rovnako neviem, čo je vedecké na tom, že prvá vlna COVID-skončila a 0 % bolo zaočkovaný, druhá vlna skončila 20 % bolo zaočkovaných a teraz nám tu vedecky rozprávate, že pokiaľ 80 % Slovákov nebude očkovaných príde tretia vlna. Ja neviem, kde vidíte v tom vedu, ale pán Lehotský som rád, že ste sa veľmi výrazne prihlásili práve k tým, to čo pán Baránik hovoril k ideológiám, pretože presne komunisti hovorili, že to nie my separujeme ľudí na dobrých a zlých, to oni samy sa separujú. Áno, vy pripravíte zákony, kedy ľudí dáte do absolútne totalitného postavenia. Poviete im nech sa páči, slobodne sa môžeš rozhodnúť, či ťa štát bude mať rád alebo ťa nebudeme mať radi a problém je, že každý si môže o sám o svojom zdraví rozhodovať tak, ako ho chce. Áno pani Horváthová ja aj tie rúška nenosím. Dodnes som COVID nemal. Keď ho budem mať, budem sa s ním zápasiť, tak ako moja imunita bude vedieť, ale tieto nevedecké pokusy, ktoré tu už vy rok robíte, ktoré, na ktorých veľmi veľa ľudí od vás zbohatlo na konci...
=====
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:53 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:55

Tomáš Taraba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
každý si môže sám o svojom zdraví rozhodovať tak ako ho chce. Áno pani Horváthová, ja aj tie rúška nenosím, dodnes som Covid nemal, keď ho budem mať, budem sa s ním zápasiť tak ako moja imunita bude vedieť. Ale to tieto nevedecké pokusy, ktoré vy už tu rok robíte, ktoré, na ktorých veľmi veľa ľudí od vás zbohatlo na konci dňa pán minister zdravotníctva povedal, že vôbec mu nevadí, že jeho štátny tajomník si tu 600 tisíc mesačne takto prihodil. Tak to je presne to čo tu vy celý tento rok robíte aj tieto pokusy na, na zdravých ľuďoch.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

22.6.2021 o 10:55 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 10:56

Jana Bittó Cigániková
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Ďakujem pekne za slovo. Napriek tomu, že už som k pozmeňováku pani Horváthovej vystupovala, ja si teda dovolím ešte pár slov lebo páni tu neboli a evidentne sú rozrušení lebo nepočuli môj príspevok tak ich chcem ukľudniť. Pán Suja, chcete ak chcete pán Suja nechcete vystúpiť lebo taký ste nejaký rozrušený zase. Tak keby ste boli tak nemohla by som (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

22.6.2021 o 10:56 hod.

Mgr. MBA

Jana Bittó Cigániková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video