51. schôdza

23.11.2021 - 14.12.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

7.12.2021 o 14:22 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:49

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Pán kolega, ja len v krátkosti chcem zareagovať na to, nebudem na tie invektívy, ktoré ste tu opäť použil voči všetkým, ktorí nie sú zodpovední, pretože podľa vás ste zodpovední iba vy a všetci tí, ktorí veria tým vašim svedkom Igorovým.
No, ale ja len naozaj v krátkosti, rýchlo. Sprostredkovateľský bonus nefungoval, lotéria nefungovala, celoplošné testovanie nefungovalo, očkovací bonus nefungoval, 500-eurová poukážka fungovať nebude.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 11:49 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 11:50

Martin Čepček
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja nebudem naťahovať, nebudem ani dlho rozprávať, ale chcem sa zamyslieť nad takými vecami, ktoré mňa trápia, a mám aj nejaké otázky, ktoré z toho vyplynuli.
Ja nechcem povedať, že som proti očkovaniu, lebo to nie som. Ale tá forma, ktorá je zvolená, tá mi pripadá byť trošku, trošku nasilu. Respektíve je to taká forma donútenia, keďže vieme, že dôchodcovia, to sú občania, ktorí žijú od dôchodku k dôchodku, každé euro sa im zíde a spôsob vyplácania tohto príspevku je iba na to, aby sme ich nejakým spôsobom donútili sa očkovať.
Ja som toho názoru, že nech si každý rozhoduje o svojom tele. Vo svojom okolí sa stretávam s lekármi, ktorí povedia, že každý sa má rozhodnúť sám, či sa dá, alebo sa nedá očkovať. Tak potom je namieste otázka, že akú majú títo občania, títo dôchodcovia vieru, resp. akú majú dôveru v zdravotný systém, ak je vláda jednotná a podáva občanom rozličné informácie, napríklad výška vakcíny alebo výška liečby na ventilácii, tak potom čo si tí občania majú navonok pomyslieť o tejto vláde? A ak by boli všetci zdravotníci, lekári, zdravotné sestry zaočkovaní, tá dôvera voči zdravotný systém by stúpla. Ale sami vidíme, že tí lekári a zdravotné sestry nie sú zaočkovaní.
Okrem toho spoločnosť je rozdelená na koalíciu a opozíciu. A my ešte tieto dve skupiny rozdeľujeme na očkovaných a neočkovaných. Preto mi to pripadá byť, že my tu tých ľudí ideme segregovať. Ja som za to, aby dôchodcovia dostali príspevok. Ale dostali príspevok, ktorý nebude podmienený očkovaním. Lebo zabúdame na skupiny obyvateľov, ktorí možno v tejto chvíli prekonali COVID. Poznám ľudí, ktorí majú nad 80 rokov a bez nejakých vážnejších problémov prekonali COVID. Poznám mladých ľudí, ktorí prekonali COVID. Poznám aj, aj v rodine máme ľudí, ktorí nad 60 rokov bez problémov prekonali COVID. Ale na týchto ľudí sa tu vôbec nemyslí. Alebo na ľudí, ktorí majú vážne zdravotné problémy, ktorí by si tiež zaslúžili tých 500, resp. 600 euro, aby im niekto pomohol v ich rodinnom rozpočte.
Otázka potom vyplýva, že keď Európska komisia vydala alebo oznámila členským štátom, že žiada ich, aby zaočkovali populáciu vo výške 70 %, či toto nie je tá motivácia, ktorá nás vedie k tomu, aby sme takýto zákon schvaľovali. Či nie je v tom aj nejaký finančný benefit, keď 75-percentná podmienenosť zaočkovanosťou možno bude znamenať, že štát dostane 6,3 mld. z plánu obnovy. Ja neviem. Ja sa pýtam. Toto sú otázky, na ktoré nemáme odpovede.
Za ďalšie, nie som proti tomu, aby dôchodcovia niečo dostali, to v žiadnom prípade, ak by tu bol hneď poukaz pre dôchodcov akokoľvek v akejkoľvek výške, ja za to zahlasujem. Tu ide len o to, že týmto spôsobom ľudí delíme na očkovaných, neočkovaných, na prekonaných a na ľudí, ktorí majú vážne zdravotné dôvody, tam nemyslíme.
Teraz ďalšia otázka, ktorá mi z toho vyplýva, lebo v tom zákone je uvedené, že sa budú zbierať osobné údaje. To znamená, ministerstvo financií bude na tieto účely zbierať osobné údaje dôchodcov o očkovaní, resp. budú to spárovať s COVID pasmi. To znamená, toto sú ďalšie otázky, ktoré vzbudzujú vo mne takú nejakú nedôveru v tento zákon. Takže máme tu segregáciu dôchodcov.
Konkrétne v bode 3 je napísané: „Na účely poskytnutia poukazu ministerstvo financií môže získať a spracovávať údaje o fyzickej osobe podľa odseku 1 v rozsahu meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu alebo prechodného pobytu, dátum narodenia, rodné číslo, telefónne číslo, dátum absolvovania očkovania a dátum registrácie na očkovanie.“
Ďalej sa pýtam, dôchodca vo výške 80 a viac rokov, ak dostane 500-eurový poukaz, keď si pozrieme, že kaderníctva, jedno ostrihanie pána stojí 5 euro, tak z tých 500 euro to má tak sto ostrihaní. Ja viem, že ten poukaz môže ten človek posunúť vnukom, vnúčatám, ale máme tu obyvateľov, ktorí žiadnych príbuzných nemajú. Bude to posúvať susedovi? No, ja neviem. Ja sa nad tým zamýšľam, že komu to má vlastne pomôcť?
A po tom, ako sme dostali informácie aj z Aliancie slovenskej gastronómie, ktorá je sklamaná z ministerstva financií a žiada nás, aby sme nepodporili tento zákon, lebo žiadnym spôsobom sa gastronómii nepomohlo, to hovoria oni, že im odišlo 30-tisíc zamestnancov a do sektoru sa vrátilo 9-tisíc, približne 9-tisíc. To znamená, gastrosektor ako taký, otázka, či bude fungovať v tom rozpätí, v tom rozmedzí, ako funguje.
Táto inštitúcia robila aj prieskum o tom, aby si zistili, aké sú nálady v tej populácii dôchodcov, a zistili, že na prvom mieste je pre dôchodcov zdravie, potom je bývanie, potom je rodina, bezpečnosť a až na poslednom, piatom mieste je kultúra a kultúrne vyžitie.
Takže ja sa pýtam, ak mi vie na to niekto odpovedať, budem rád, akým spôsobom tento zákon pomôže celej populácii dôchodcov? Ako som spomenul, nie každý je ochotný a pripravený sa dať zaočkovať.
Opakujem, nie som proti očkovaniu, ale ľudia môžu mať buď vážne dôvody, alebo jednoducho vidíme, že tu už máme niekoľko mutácií, možno tá vakcína nefunguje, ja neviem, ja to neodsudzujem, ale ja sa pýtam, ako chceme dôchodcom pomôcť v globále a nie iba skupine ľudí, ktorí sú zaočkovaní?
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

7.12.2021 o 11:50 hod.

Mgr. et Mgr.

Martin Čepček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:58

Milan Mazurek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Martin, pomenoval si to veľmi dobre. Táto segregácia, tento očkovací apartheid dávno presiahol všetky medze únosnosti a žiaden demokraticky zmýšľajúci človek toto, skrátka, nemôže akceptovať. Nie je namieste, aby akákoľvek osoba bola len na základe nejakého konkrétneho nezvratného zdravotného zákroku, v tomto prípade očkovania, zvýhodnená nad inými a títo ostatní, ktorí si to nedali z akýchkoľvek dôvodov, štát, skrátka, musí rešpektovať ich právo na ochranu a vlastné rozhodovanie o svojej telesnej integrite, aby títo ľudia boli, skrátka, diskriminovaní, aby nemohli vstúpiť sem, nemohli vstúpiť tam. A čo je horšie, aby táto vláda neustále ukazovala prstom na nich, že vy ste tí nezodpovední, vy za to môžete, vy zomierate. A potom tu ešte budú argumentovať tým, že vlastne opozícia šíri strach. Pritom oni sú tí, ktorí neustále stresujú a manipulujú spoločnosťou práve prostredníctvom strachu a prostredníctvom nenávisti.
Dobre si poukázal na to, že rozdeľovať spoločnosť takýmto spôsobom je katastrofálne. Je to katastrofálne vháňanie nenávisti medzi dve kategórie občanov, ktoré sa títo politici účelovo snažia poštvať medzi sebou, pretože dobre vedia, že ak by sa jedna aj druhá skupina obyvateľov, ktoré spoločne, možno z rôznych dôvodov považujú práve túto vládu za to najväčšie ohrozenie pre bezpečnosť a stabilné fungovanie Slovenskej republiky, že keby sa tieto dve skupiny spojili a nerozlišovali by sa a nenenávideli sa za nejaké očkovanie alebo testovanie, tak by táto vláda padla. A presne kvôli tomu musia túto nenávisť pestovať.
A predstav si takého staršieho človeka. Celý život poctivo pracoval, platil dane tomuto štátu, staral sa o svoje zdravie, jednoducho budoval túto republiku a potom prídu nejakí poslanci alebo nejaký psychicky narušený minister a povie mu, ukáže naňho prstom: „Ty nedostaneš nejaký poukaz.“ A ten druhý, ktorý si do seba pichne tri dávky, lebo to už je po novom plné očkovanie, nie dve, klamali, už sú to tri dávky, tak ten ho dostane a aj tomu odporučia: „Predaj ho nejakému vekslákovi, nejakému priekupníkovi.“ Veď tí ľudia musia zaplakať nad tým, ako úboho upadol tento štát.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 11:58 hod.

Bc.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
51. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní
 

Uvádzajúci uvádza bod 14:17

Andrej Doležal
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, dovoľte mi, aby som uviedol vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa, ktorým sa mení zákon č. 213 o odplatách a o poskytovaní príspevku v civilnom letectve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Cieľom predkladaného návrhu zákona je zabezpečiť, aby bolo možné poskytnúť príspevok na zabezpečenie nevyhnutnej leteckej dostupnosti aj v nasledujúcom období. Momentálna, momentálny zákon hovorí, že pomoc môžme vyplácať len do 31. 12. 2021. Opatrenia prijaté Slovenskou republikou vo vzťahu k prenosnému ochoreniu COVID-19 mali a majú vplyv na fungovanie podnikov vrátane letiskových spoločností. Je pre nás dôležité, aby sme tých päť letiskových spoločností na Slovensku zachovali funkčných, keďže okrem civilných úloh alebo úloh v oblasti civilného letectva plnia úlohu aj v prípade humanitárnych letov v prípade repatriácie.
Z dôvodu potreby zabezpečiť nevyhnutnú leteckú dostupnosť územia Slovenskej republiky počas krízovej situácie letiskové spoločnosti vykazujú značnú časť nákladov spojených s poskytovaním letiskových služieb, keďže prevádzka letiska predstavuje celok tvorený rôznymi činnosťami, bez ktorých by nebolo možné zabezpečiť príslušnú úroveň bezpečnosti.
Ak by sme túto novelu zákona prerokovávali v riadnom legislatívnom procese, uvedený nežiaduci stav by sa mohol ešte viac zhoršiť.
Poskytnutie príspevku na zabezpečenie nevyhnutnej leteckej dostupnosti predstavuje pomoc zo strany štátu, ktorá môže fungovať, ktorá pomôže zachovať leteckú dostupnosť územia Slovenskej republiky, ako aj kontinuitu hospodárskej funkcie štátu.
Návrh zákona bol prerokovaný v Ústavnoprávnom výbore Národnej rady, vo Výbore Národnej rady pre financie a rozpočet a vo Výbore Národnej rady pre hospodárske záležitosti.
Vážený pán predseda, vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, páni poslanci, dovoľujem si vás požiadať o podporu pri prerokovávaní predloženého vládneho návrhu zákona v druhom čítaní.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

7.12.2021 o 14:17 hod.

Ing.

Andrej Doležal

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie spoločného spravodajcu 14:19

Peter Vons
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem. Vážený pán predsedajúci, kolegovia, kolegyne, vážený pán minister, predkladám spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o výsledku prerokovania vládneho návrhu zákona, ktorým sa mení zákon č. 213/2019 Z. z. o odplatách a o poskytovaní príspevku v civilnom letectve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, tlač 801, v druhom čítaní.
Národná rada Slovenskej republiky uznesením 1160 zo 7. decembra 2021 pridelila predmetný návrh zákona na prerokovanie týmto výborom: ústavnoprávnemu výboru, výboru pre financie a rozpočet a výboru pre hospodárske záležitosti. Výbory prerokovali návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady Slovenskej republiky. Poslanci Národnej rady, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený, neoznámili gestorskému výboru v určenej lehote žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona.
Návrh zákona odporučil Národnej rade Slovenskej republiky schváliť ústavnoprávny výbor uznesením č. 418 zo 7. decembra 2021, výbor pre financie a rozpočet uznesením č. 271 zo 7. decembra 2021 a výbor pre hospodárske záležitosti uznesením č. 262 zo 7. decembra 2021.
Z uznesení výborov Národnej rady Slovenskej republiky uvedených pod bodom III tejto spoločnej správy nevyplývajú žiadne pozmeňujúce a doplňujúce návrhy.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov k predmetnému návrhu zákona vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom III tejto správy a v stanoviskách poslancov gestorského výboru vyjadrených v rozprave k tomuto návrhu zákona odporúča Národnej rade Slovenskej republiky vládny návrh zákona, ktorým sa mení zákon č. 213/2019 o odplatách a o poskytovaní príspevku v civilnom letectve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, schváliť.
Spoločná správa výborov o výsledku prerokovania návrhu zákona v druhom čítaní bola schválená uznesením výboru pre hospodárske záležitosti č. 264 zo 7. decembra 2021. Týmto uznesením ma výbor zároveň poveril predložiť návrhy v zmysle príslušných ustanovení rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky.
Pán predsedajúci, prosím, otvorte rozpravu.
Skryt prepis

Vystúpenie spoločného spravodajcu

7.12.2021 o 14:19 hod.

PaedDr.

Peter Vons

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:22

Tomáš Taraba
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Dámy a páni, vážený pán minister, pozrel som si ten návrh zákona. Čisto z toho paragrafového znenia ťažko niečo určiť, lebo sú to skoro len písmená, tam sa dopĺňa jedno slovo, tam druhé. Ale ja by som tomu pochopil teda, že o čom sa presne bavíme.
Hovoríte, že treba dať pomoc, alebo teda schváliť vám nejaký zákonný rámec, na základe ktorého ministerstvo dopravy bude môcť poskytovať štátnu pomoc asi v rámci schémy de minimis, tam sa píše, na zachovanie, na zachovanie leteckej dostupnosti na území Slovenska. To znamená, týka sa čoho primárne? Letísk, aby vedeli svietiť alebo prijímať lietadlá? Alebo sa to týka nejakých leteckých spoločností? Ak nejakých, tak ktorých, lebo v podstate my nemáme žiadne. Jediné, čo máme, sú nejaké firmy, ktoré lízujú letecké stroje. Takže, takže toto by ma zaujímalo.
Potom ak letísk, niektoré sú štátne, myslím, niektoré sú vo vlastníctve vyšších územných celkov, dokonca, myslím, košické je privátne. To znamená, či tam vidíte nejaký rozdiel. Alebo že by ste nám o tomto viac povedali, lebo z toho, z tej dôvodovej správy, tam sú také len všeobecné proste frázy. Snažil som sa do toho preniknúť viac, ale zdá sa mi, ako keby to bolo písané len tak, že, že aby to dobre znelo, ale teda rád by som bol, keby ste nám povedali o niečo viac, že komu je to určené, presne, akým prevádzkovateľom.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

7.12.2021 o 14:22 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 14:28

Andrej Doležal
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán poslanec, ďakujem za túto otázku. Dovoľte, aby som vám ozrejmil trochu problematiku pomoci v civilnom letectve. Verím, že len nedopatrením ste si nevšimli, že pomoc letiskovým spoločnostiam už prebieha a dokonca spätne sme pomáhali od počiatku pandémie už v roku 2020. Teraz sa nejedná o nič iné, len o predĺženie schémy tejto pomoci, aby sme mohli pomáhať v tomto duchu aj po roku 2021.
Je to jednoznačne pomoc letiskovým spoločnostiam. Na Slovensku ich máme päť. V štyroch prípadoch, len aby som ich vymenoval, Bratislava, Poprad, Košice, Žilina, Piešťany. Áno, v niektorých letiskách má nejaký minoritný podiel aj VÚC-ka a, áno, v košickom letisku je aj privátny investor, ale nemôžme v zmysle štátnej pomoci diskriminovať niekoho za to, že má inú majetkovú štruktúru ako stopercentne štátnu. Čiže jednoznačne pomoc letiskovým spoločnostiam.
Len aby ste si vedeli predstaviť, letiskové spoločnosti, gro ich príjmov pochádza z takzvaných pristávacích poplatkov, manipulačných poplatkov. V prípade niektorých letísk išlo v porovnaní so zdravým rokom o pokles cestujúcich o viac ako 99 %. Čiže pomoc na prevádzku, pomoc, ktorá má kompenzovať prevádzkové náklady letiska, si myslím, že je jednoznačne namieste. V opačnom prípade by sme museli letiská zavrieť. Pripomínam, že to je kritická infraštruktúra a slúži okrem iného v čase COVID-u aj na humanitárne, resp. repatriačné lety. Veríme, že ich nebudeme potrebovať.
Druhá časť vašej otázky smerovala alebo čiastočne ste sa pýtali na pomoc leteckým dopravcom. Ešte raz zdôrazňujem, toto sa netýka leteckých dopravcov, iba letiskových spoločností. Schému pomoci pre leteckých dopravcov, máme troch, ktorí sú registrovaní, ktorí majú licenciu pod ministerstvom dopravy, a táto schéma pomoci je momentálne na Európskej komisii. Nebude to jednoduché, pretože írsky Ryanair napadol obdobné schémy pomoci, keď Nemecko pomáhalo Lufthanse, Rakúsko Austrianu a my teda máme záujem pomáhať týmto trom spoločnostiam. Uvidíme, ako sa k tomu Komisia postaví. Samozrejme, chceme pomáhať aj tým málo trom leteckým, leteckým spoločnostiam.
Verím, že som zodpovedal vašu, vašu otázku.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

7.12.2021 o 14:28 hod.

Ing.

Andrej Doležal

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:28

Andrej Doležal
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Opäť, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, obdobne ako v predchádzajúcom návrhu zákona, aj v tomto návrhu zákona chceme len predĺžiť obdobie, kedy je možné žiadať o pomoc podnikov, ktorí poskytujú svoje činnosti v oblasti cestovného, cestovného ruchu. Momentálne je pomoc alebo schéma pomoci limitovaná dátumom 31. decembra 2021. Ak chceme pomáhať ďalej, čo chceme pomáhať ďalej v odvetví cestovného ruchu, navrhujeme toto obdobie predĺžiť do 31. decembra 2022.
Na schéme pomoci ako takej sa nič nemení, len chceme mať možnosť poskytovať ďalšie výzvy. Len nedávno, resp. včera sme spustili už štvrtú výzvu v poradí, kedy pre schému de minimis je možné žiadať za oprávnené obdobie september až november 2021.
Čo sa týka veľkej schémy, tú plánujeme otvoriť hneď po skončení fiškálneho roka 2021. Tá veľká schéma, tam je možné žiadať o pomoc, ktorá presahuje na jeden podnik 200-tisíc euro.
Ja si veľmi dobre uvedomujem, že najlepšou formou pomoci pre podniky v oblasti cestovného ruchu by bolo, keby mohli zostať tieto podniky otvorené. Avšak v súvislosti s platnými pandemickými opatreniami to jednoducho možné nie je. O to dôležitejšie je, aby ruka v ruke s opatreniami išla aj schéma pomoci.
Preto vás, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, prosím o podporu pri prerokovávaní tohto návrhu zákona.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

7.12.2021 o 14:28 hod.

Ing.

Andrej Doležal

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14:28

Peter Vons
Skontrolovaný text
Ďakujem veľmi pekne. Tak dnes o 17. hodine budeme o tomto hlasovať.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 14:28 hod.

PaedDr.

Peter Vons

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie spoločného spravodajcu 14:30

Ľuboš Krajčír
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, predkladám spoločnú správu výborov Národnej rady Slovenskej republiky o výsledku prerokovania vládneho návrhu zákona, ktorým sa mení zákon č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu v znení neskorších predpisov, tlač 803, v druhom čítaní.
Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 1161 zo 7. decembra 2021 pridelila predmetný návrh zákona na prerokovanie týmto výborom: ústavnoprávnemu výboru, výboru pre financie a rozpočet a výboru pre hospodárske záležitosti. Výbory prerokovali návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady Slovenskej republiky.
Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený, neoznámili gestorskému výboru v určenej lehote žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona.
Návrh zákona odporučil Národnej rade Slovenskej republiky schváliť: ústavnoprávny výbor uznesením č. 419 zo 7. decembra 2021, výbor pre financie a rozpočet uznesením č. 272 zo 7. decembra 2021 a výbor pre hospodárske záležitosti uznesením č. 263 zo 7. decembra 2021. Z uznesení výborov Národnej rady Slovenskej republiky uvedených pod bodom III tejto spoločnej správy nevyplývajú žiadne pozmeňujúce a doplňujúce návrhy.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov k predmetnému návrhu zákona vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom III tejto správy a v stanoviskách poslancov gestorského výboru vyjadrených v rozprave k tomuto návrhu zákona odporúča Národnej rade Slovenskej republiky vládny návrh zákona, ktorým sa mení zákon č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu v znení neskorších predpisov, tlač 803, schváliť.
Spoločná správa výborov o výsledku prerokovania návrhu zákona v druhom čítaní bola schválená uznesením výboru pre hospodárske záležitosti č. 265 zo 7. decembra 2021. Týmto uznesením ma výbor zároveň poveril predložiť návrh v zmysle príslušných ustanovení rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky.
Pán predsedajúci, otvorte, prosím, rozpravu.
Skryt prepis

Vystúpenie spoločného spravodajcu

7.12.2021 o 14:30 hod.

PhDr.

Ľuboš Krajčír

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video