51. schôdza

23.11.2021 - 14.12.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

7.12.2021 o 16:34 hod.

Ján Krošlák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:30

Richard Nemec
Skontrolovaný text
Ďakujem, pán predsedajúci. Tomáš, ďakujem, že si poukázal na pseudosociálny Ficov štát, ktorý tu dlhé roky vládol. A konečne si povedal aj trošku príkladov z praxe, ako teplo sa vyhadzuje von oknom, ako sa starali o dôchodcov. Takže ja ti ďakujem.
A škoda, že nemáš hlas, nekričíš jak Mazurek, bolo by ťa viac počuť, aspoň by sa tu pri tých telkách, čo počúvajú možno, tak sa viacej zobudili.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:30 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:30

Andrej Stančík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Tomáš, ty si sa tak rozohnil ako tribún ľudu, taký spravodlivý hnev. Je to úplne oprávnené, keďže, keď počúvame týchto, ešte to znovu musím opraviť, kšampusových socialistov, ktorí tu roky rokúce hovorili o sociálnom štáte tu, sociálny štát tam, dôchodcov toto, dôchodcom toto, dôchodcom toto. Tak ja by som čakal, že po tých dvanástich rokoch, tak dôchodcovia si to tu, to bude eldorádo pre dôchodcov, táto krajina. Tu budú pečené holuby padať dôchodcom, tu bude jeden skvelý sociálny štát, kde si budeme všetci rovní, kde všetci budú žiť so skvelými platmi, skvelými dôchodkami. No nič také tu nie je. Ako si povedal, stále tu žijú dôchodcovia, ktorí za rok dostanú menej ako 400 euro, čo je, to je, to je katastrofa. A toto je výsledok tejto sociálnej, týchto sociálnych vlád SMER-u, resp. HLASOSMER-u.
A jedna ešte vec. Ja som veľmi rád, že tento príspevok je naviazaných, naviazaný práve na očkovanie. Pretože je veľmi fér povedať aj starším ľuďom, že sú to oni, kto je najviac vystavený riziku COVID-u, sú to oni, kto najviac zamiera, si to oni, kto najviac zaplňuje nemocnice.
Niektorí cynici z politiky radi hrajú tú hru, že nie, nie, nemusíš sa očkovať, stačí nejaké Ivermectin alebo vitamín, alebo oriešky, alebo neviem, čo nového bude. Ale treba povedať pravdu. A tá pravda je, že delta zastihne každého. A hrať hru s deltou bez očkovania, je ako hrať ruskú ruletu, kde naplníte päť nábojov zo šiestich. A tá šanca, že vám to vyjde do hlavy, je veľmi vysoká.
A preto je správne, že tieto príspevky podmieňujeme očkovaním, pretože je to v záujmy, v záujme zdravia dôchodcov, v záujme zdravia seniorov a v záujme ochrany nemocníc a ochrany celej spoločnosti.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:30 hod.

Mgr.

Andrej Stančík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:32

Tomáš Šudík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vďaka. Áno, pán Šimko, ja súhlasím. Na začiatku bolo 500, teraz sme znížili na 300. Len, bohužiaľ, niekedy údel koalície a kde našli sme dostatok koaličných partnerov, ani členov opozície, aby bolo 500. Jednoducho, nielen koaliční partner, aj opozícia sa postavila, že nechcú podporiť seniorov a tak to, bohužiaľ, skončilo.
Ku pani Sulanovej a pánovi Tarabovi, hovoríte, že treba podporiť všetkých. Ja rozprávam, my tie peniaze v tej špajze nemáme. My tie ušetrené peniaze, ktoré sa v nemocniciach ušetria, budú, že nevyužijeme na tú liečbu COVID pozitívnych, presuňme pre tých dôchodcov. Každý dôchodca si má právo vybrať. Máte pravdu, tí, ktorí sa nezaočkujú, sa tie peniaze využijú na ich liečbu. Tí, ktorí sa zaočkujú, im tie peniaze môžeme dať. Myslím, že je to správny kompromis, lebo tak to presne je.
Som aj rád za faktickú poznámku pána Potockého, ktorý znova zdôraznil, kde my ako východniari vnímame, ako sa budovala sociálna demokracia v našom okrese na východe, ale aj v Banskej Bystrici, ako povedal pán Šimko, posledných 12 rokov, kde dôchodca za 35 rokov svojej práce má dôchodok 370 eur, 370 eur.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:32 hod.

Bc.

Tomáš Šudík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 16:34

Ján Krošlák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážení páni, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, pán predsedajúci, keď som prvýkrát vstúpil do tejto sály, zbadal som tento obrovský, krásny drevený znak, tak som z tejto sály cítil obrovský rešpekt, obrovskú vážnosť a bola to pre mňa naozaj ako nejaká posvätná miestnosť. Priznám sa, že predtým ako športové som nikdy nepozeral priame prenosy z Národnej rady, väčšinou som si pozrel iba nejaké zostrihy, keď boli večer v správach alebo tak, ešte keď som nesledoval to dianie, aké sa tu deje. Ale, bohužiaľ, po roku a pol strácam všetky ilúzie z tejto sály. Som, tie pocity ani neviem, neviem povedať všetky naraz. Proste som sklamaný, zhnusený z toho, čo sa tu deje, proste z toho, čo sa tu odohráva. Okrem možno 10-15 poslancov, ktorí tu nemajú čo robiť, ktorí sú čisté omyly a proste výsmech celej slovenskej spoločnosti, tak je tu, myslím si, 135 príčetných, normálnych ľudí, inteligentných. A ja nechápem, ako je to možné, že pri takých veciach, ako je pandémia, proste jedna obrovská spoločenská kríza, že nevieme ťahať všetci za jeden povraz.
Začal by som opozíciou, chcem byť kritický voči opozícii, chcem byť kritický aj voči ministrovi financií a jeho návrhu. Ako pomohla opozícia pri riešení tejto pandémie? Ako ste nám pomohli, vláde, koalícii? Dve najdôležitejšie a najzákladnejšie veci, ktoré nie sú spochybňované nikde vo svete, dve najdôležitejšie a najzákladnejšie – nosenie rúška a očkovanie. Prečo aspoň v týchto dvoch veciach ste nemohli aspoň raz vysloviť podporu tejto vláde a prehovoriť aj vašich voličov, aby toto, aspoň tieto dve veci dodržiavali? To znamená rúška a potom by ste prešli plynule k tomu, že by sme ich všetkých, proste celý národ motivovali, aby sa išli zaočkovať. Toto sú dve nespochybniteľné veci všade vo svete. Všade vo svete. Toto nemá obdobu nikde, tak ako vy opozícia, že tieto dve veci ste bojkotovali.
Musím povedať aj také vážne slová, že vy opozícia ste zodpovední aj za veľké množstvo úmrtí. Vaše, vaše organizované udalosti, alebo jak by som to nazval, podujatia, správne, kde sa ľudia zhlukovali bez rúšok, tak tam je jasne preukázateľné, že po týchto podujatiach následne do dvoch, do troch týždňov umrelo niekoľko ľudí. To znamená, že to je čisto iba vaša zodpovednosť. Nijako ste nepomohli tejto vláde a tá kríza, teraz sa bavíme o krízy (kríze, pozn. red.) pandemickej, máte na tom naozaj obrovskú, obrovský podiel viny. Za toto vás kritizujem, pretože naozaj si myslím, že veľa z vás sú tu normálni a príčetní a aspoň v tomto ste mohli ukázať solidaritu a mohla, mohla v tomto koalícia s opozíciou spolupracovať. A je mi veľmi ľúto, že toto sa neudialo.
Jediné pozitívum, ja ho spomeniem, jediné pozitívum, ktoré sa udialo teraz pred pár dňami, že pán Pellegrini, ktorý tu neni, povedal, že teda aby sa ľudia nad 60 rokov dali zaočkovať, že povedal toto vyhlásenie. Neviem, či toto vyhlásenie spravil preto, lebo mal výčitky svedomia, alebo preto, že mu to prikázali prieskumy, ale toto bola jediná pozitívna vec opozície za rok a pol. A je mi to fakt ľúto, že v týchto dvoch základných veciach, ako je nosenie rúška a očkovanie, že sa proste nezhodneme.
Teraz by som chcel plynule prejsť na kritiku predkladateľa tohto návrhu, že zase na druhej strane súhlasím s vami, že tie nápady a tak, ako ste ich vymenovali, ja neviem, koľko ich bolo, 4, 5, naozaj boli veľmi zlé nápady. Ukázal to aj čas, ukázalo to proste, čo sa udialo, že boli to zlé nápady.
A ja sa preto pýtam majiteľa týchto nápadov, ako aj tohto posledného, že, Igor, nevidím ťa tu v sále (reakcia z pléna), jaj, tam vzadu. Povedz nám, prosím ťa, všetkým, každý normálny, a nazvem to trebárs, že vládca sa obklopí múdrymi, skúsenými ľuďmi. Ja by som to urobil. Ja by som nespravil jedno rozhodnutie sám. Proste vybral by som si tím desiatich, pätnástich fakt múdrych, skúsených, uznávaných ľudí a robil by som rozhodnutia na základe dohody s nimi.
Prosím ťa, pomenuj nám týchto ľudí. Pomenuj nám týchto ľudí, lebo ja, ja aj trošku mám výčitky svedomia, že vlastne všetka kritika ide na teba. Za každé jedno zlé rozhodnutie, či to bol Sputnik, či to bolo plošné testovanie, či to bolo ja neviem čo, ma to teraz nenapadá, lotéria, všetka kritika je na teba. Však to rozlož tú kritiku. Rozlož ju, ukáž tých ľudí, nech sa postavia za teba a nech povedia, že, áno, my sme s tým súhlasili, my sme ho na toto aj prehovorili.
Lebo keď títo ľudia neexistujú, tak je to veľmi smutné. Ak to je naozaj tak, že toto sú len tvoje nápady, ktoré potom sa snažíš silou-mocou presadiť, samozrejme, že potom prehovoríš tuto aj mňa na začiatku, tuto poslancov, aby v podstate obhajovali tvoju myšlienku, aby s ňou súhlasili, ale aj tak to potom celé zle vyjde. Tak ak tam nemáš za sebou ten tím tých odborníkov a tých naozaj skúsených múdrych ľudí, tak je to hanba. Je to fakt hanba, že, že vôbec prichádzaš s týmito myšlienkami a s týmito nápadmi úplne sám. Úplne sám, ja ich neodsudzujem.
Ja napríklad som schvaľoval Sputnik, hej, ale keď, keď chcem doviezť Sputnik, tak si to potom premyslím, že čo bude potom krok B, krok C, krok D, hej, lebo doviezť Sputnik, zavolať ministrovi a vybaviť to celé za desať minút, to vie každý minister alebo predseda vlády. Ale potom to ďalej, hej. A keď to ďalej mi povedia tí moji ľudia okolo mňa, tí odborníci, že to ďalej už nebude sa dať, no tak potom sa to nebudem snažiť za každú cenu zrealizovať. A takto by sa dalo rozprávať o ďalších veciach.
Takže to je moja kritika a moja výčitka voči tebe, že ukáž nám týchto ľudí a potom budeme kritizovať aj ich. A keď nie, tak si v tom sám a zaslúžiš si to potom všetko okolo toho, čo je.
Ďalšiu vec, z ktorej ťa obviňujem, a potom prejdem už konkrétne k tomuto tomu, je, že tu je rozkol v spoločnosti, ktorý neni len rozkol medzi voličmi a sympatizantami či opozície a koalície, že sú tu dva tábory. Nie, nie, nie, nie, nie. Tu je, keď si pozreme Facebook a keď si pozreme reakcie ľudí, tu je, tu je jedno nezmyselné fajtovanie medzi voličmi OĽANO, ktorí hejtujú Borisa Kollára, ktorí mu nadávajú do neviem čoho všetkého. Potom je tu medzi voličmi OĽANO a SaS-ky. Opačne, samozrejme, tiež. SaS-ka hejtuje toho. Čiže vlastne tu je normálne hejt medzi nami troma, keď to tak poviem, medzi nami troma, medzi týmito troma tábormi furt a ja z toho obviňujem, Igor, teba. Teba. Pretože ty si to semienko toho, že proste každý s každým fajtuje a že je tu taká, použijem silný výraz, neni to až úplne ten, nenávisť, ale možnože to je niečo menej, medzi aj našimi tábormi sympatizantov a našimi voličmi, nielen medzi opozíciou.
Takže toto sú moje výčitky voči tebe. Hovorím ti to tu teraz medzi všetkými. Vidím, že máš sklopený zrak, hráš sa s telefónom ako vždy, keď ti niekto tebe niečo adresuje. (Reakcia z pléna.)
Ja ťa, ja som ťa za celý čas, čo som vystúpil verejne, ani raz neurazil. Ani raz som nepoužil výraz vulgarizmus, nič. Raz som ťa nazval mimozemšťanom, za tým si stojím, že si sem prišiel, aby si zničil Fica, ale ešte pred tým, jak si ho zničil, ničíš sám seba a ešte aj svoje okolie. Za tým si stojím a to je proste podľa mňa mimozemský pud. To je terminátor čistý.
Čiže, čiže a ešte druhýkrát som ti ponúkol, že ťa odprevadím do Austrálie, aby tu bol kľud, že pôjdem s tebou. To sú také dve veci, ktoré možno nejakým spôsobom ťa mohli urážať, ale ináč v živote som ťa neurazil. Ale, bohužiaľ, je to tak, že som tvojím veľkým kritikom a myslím si, že ty si strojcom veľkého, veľkého balíka, veľkého percenta toho nešťastia, čo sa tu deje.
Teraz prejdem k tomuto konkrétnemu návrhu, lebo už ja presne to, ja si osobne myslím, že 70 % času, čo tu strávime v tejto sále rozprávaním, faktickými poznámkami, je úplná strata času. Ja pôjdem radšej trénovať so svojím synom alebo sa pôjdem venovať svojej dcére, jak počúvať tie nezmysly, 70 % času tu ľudia si robia iba reklamu, robia si politický marketing a je to zlé. My by sme tu mali byť konštruktívni a mali by sme tu robiť nejaké rozhodnutia. (Začal zaznievať zvuk časomeru.) To už mám tak málo času? No tak nič.
Chcel som ešte k tomu návrhu povedať, že vlastne ja som chcel navrhnúť 80 euro, aby sme dali za každé jedno pichnutie, ale už ste to dohodli, že 100 euro, ale malo by to pokračovať aj pri štvrtej, aj pri piatej dávke... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec, bohužiaľ, čas vám vypršal. Môžte potom ešte...

Krošlák, Ján, poslanec NR SR
Mám prvú skúsenosť, že som si nepozeral čas.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

7.12.2021 o 16:34 hod.

Ján Krošlák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:44

Tomáš Taraba
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán Krošlák, nehnevajte sa, toto psychologické okienko ste si mohli medzi očami, ale z akého dôvodu to tu takto verejne, koho to tu zaujíma, hej. To ak si potrebujete vy pred niekým uchlácholiť svedomie, tak to si robte iným spôsobom.
Ale povedali ste, že radšej pôjdete trénovať svoju dcéru a syna, ako tu sedieť, však vzdajte sa mandátu a môžete ísť. Vás sem ľudia zvolili preto, aby ste tu sedeli a komentovali zákony. To, že vás tu počujem druhýkrát, je skôr výsledok asi toho, že len trénujete sú dcéru a syna.
No a pokiaľ teda ide o tie otázky, lebo ste nás atakovali svojím spôsobom ako opozíciu, že prečo teda tamto, toto neurobíme. Tak, viete, ak teda sa bavíme o tých očkovaných, ja som to tu už raz povedal, existuje skupina aj voličov opozície, ktorí by sa chceli dať očkovať, ale nemajú sa čím, pretože nechcú si dať geneticky modifikované vakcíny. To nikto nespochybňuje, že do akej miery môžu, nemôžu mať vplyv na nejaký COVID, ale majú problém tí ľudia, že nikto im nevie garantovať. Keď im to niekto povie, že im to garantuje, tak klame, aký to má dopad zo strednodobého alebo dlhodobého hľadiska. Proste berte to jak fakt, že ja takáto skupina ľudí, ktorí si to nedá ani za desaťtisíceurovú poukážku.
Potom máte druhú skupinu ľudí, ktorí si odmietajú dať vakcíny, ktoré svojím spôsobom buď boli testované, alebo vyrobené na tých embryonálnych bunkách potratených detí. Máte takú skupinu ľudí, ktorá si to nedá ani za 10 000 euro.
A potom máte tretiu skupinu, ktorá, ktorá by si dala vakcíny, ktoré sú vyslovene na tých umŕtvených vírusoch, tradičné vakcíny, asi každý z nás je tu tým očkovaný. Áno, sú menej účinné, je to Sinovac, je to, myslím, Sinopharm, očkuje sa s tým v Maďarsku, uznáva to už pomaly celý svet a tieto vakcíny, radšej pomôžte, teda neviem komu u vás, aby prišli na Slovensko, keď chcete tých ľudí... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:44 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:46

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Janči, ja som ťa vždy bral ako jedného z najinteligentnejších športovcov, ktorí sú tu, a za tým si stojím. Verím, že si to musel mať ťažké. A som rád, že si sa rozhodol, ako si sa rozhodol.
Za vojnu v koalícii môže Igor Matovič vo veľkej miere nie úplne sám, ale vo veľkej miere môže on. Áno, s tým súhlasím.
Ja by som sa chcel len spýtať, či si vychádzal z nejakých dát alebo prieskumov, že po rôznych protestoch zomrelo niekoľko ľudí z toho dôvodu, že sa zúčastnili na týchto protestoch. Ja si myslím, že približne rovnaký počet tu zomiera v určitých obdobiach aj pred konaním týchto protestov, aj po tých protestoch, takže ja si myslím, že neni nejaký vedecký dôkaz, že, áno, zrazu tri týždne po tom, ja neviem, 300-, 400-, 500-percentný nárast je kvôli tomu, že títo konkrétni ľudia, ktorí zomreli, sa zúčastnili protestov. Také, si myslím, že neexistuje.
Čo sa týka tých šiestich nápadov, no, s tým absolútne súhlasím. To boli scestné nápady a som rád, že ty ako bývalý člen pročkovcov, aj keď teba som za pročkovcov nikdy nepovažoval, si na to prišiel.
A čo sa týka Igora Matoviča, že on prichádza s nápadmi. Však to veľakrát aj minister povedal, že počkáme, čo bude do rána a s čím príde Igor. No to, čo sa on do rána rozhodne, tam sú tí jeho odborníci a tí jeho poradcovia. A keď sa ho na to novinári pýtali, tak jednoducho povedal, vyfičali. Áno, vyfičali mu z hlavy, ale fyzicky nikdy neboli. To som rád, že si na to poukázal, lebo tie mená tu nikdy nepadli.
On nepotrebuje poradcov, lebo tí poradcovia by mohli mať niekedy iný názor, ako on má svoj vlastný, a on iný názor ako svoj vlastný neberie na vedomie, absolútne si ho nevšíma. Takže toto je veľký problém. Možno mal niekedy dobré myšlienky – ale výsledok? Výsledok je strašidelný. A o to je to horšie, že strašidelný pre celé Slovensko.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:46 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:48

Romana Tabák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán Krošlák, v prvom rade vy ste v politike kvôli mne, lebo ja som bola tá, čo vás odporučila do OĽANA, a veľmi toto rozhodnutie ľutujem. Vaše činy hovoria za vás. Zradili ste SaS, zradili ste OĽANO, zradíte každého ďalšieho. To, že ste odišiel z OĽANO pred reformnými zákonmi, hovorí za všetko.
Od začiatku ste nič neurobil pre šport, neboli ste na jednom stretnutí. Na Facebooku ľudí len zavádzate. Vy ste reinkarnátor športu, za päť korún Mikuláš.
A je mi to veľmi ľúto, že som zdvihla vtedy ten telefón a hovorím, Jano, poď k nám, ty si tímový hráč.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:48 hod.

Bc.

Romana Tabák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:49

Dušan Galis
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Ja by som v prvom rade chcel povedať asi toľko, že ja osobne problém najväčší vidím v tom, že dvaja poprední predstavitelia tohto štátu, či je to pán Sulík, alebo pán Matovič, si robia navzájom zle a na to trpí a dopláca celá krajina. Myslím si, že týmto odborným veciam, ktorých sa týka očkovanie, je, by sa mali zaoberať iba, iba odborníci, nikto druhý. Keď človek sleduje televíziu, tak hocikto sa k tomu vyjadruje, každý má svoj názor a musím povedať, že ľudia sú z toho úplne zblbnutí. Pretože čo je v správach o piatej, o siedmej už neplatí, ráno to už vôbec neni. Čiže bolo by dobré, aby bola skupina ľudí, ktorá je absolútne zodpovedná za toto. Odborníci, nie ľudia, ktorí prakticky so zdravotníctvom nemajú nič.
A nepochybujem aj o tom, že veľa dobrých názorov majú aj opoziční poslanci. A ja neviem, prečo sa nerešpektujú. Proste jak je niečo dobré pre tento národ, pre momentálnu situáciu, aká momentálne na Slovensku je, tak ja nevidím problém v tom, prečo poslanec alebo lekár, ktorý je sympatizant SMER-u, by nemal mať pravdu.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:49 hod.

Mgr.

Dušan Galis

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:50

Magdaléna Sulanová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán Krošlák, ja chcem, ja mám tri poznámky na vaše vystúpenie.
Po prvé, hovorili ste, že na podujatiach, ktoré organizovala opozícia, po podujatiach boli mŕtvi a že to máme my na svedomí. Ja by som vás chcela poprosiť, vážte slová. Tak keď tvrdíte, že boli mŕtvi, chcem vedieť, aby ste mi presne povedali, na ktorých podujatiach a ktorí to boli menovite, že boli v dôsledku tých podujatí mŕtvi. Vy keď niečo tvrdíte, vy to musíte dokázať, inakšie je to šírenie poplašnej správy. Je to hoax. To po prvé.
Po druhé, pýtate sa, že ako pomohla opozícia. No povedzte mi, ako my môžeme pomôcť, keď máte hlavnú zásadu, teda už nie ste teda v koalícii, ale koalícia má hlavnú zásadu a má to v koaličnej zmluve, že nemôže hlasovať za žiaden návrh opozície. A my sa môžeme snažiť, my môžeme, chceme vám pomôcť, dáme dobré nápady, návrhy, ale vy za ne nemôžete zahlasovať. Tak načo je to všetko dobré? My sme úplne bezmocní, viete, a stratili sme aj chuť vám pomáhať.
A po tretie, to očkovanie, sú desiatky, možno stovky svetových kapacít, ktoré hovoria opak. Vôbec to nie je pravda, že to je jediná cesta, to je základ a tak ďalej. Nie, nie je to, hlavne, keď ide o nie tradičné očkovanie. Ide v podstate len o vpichovanie genetickej manipulácie do žíl. Čiže nejde o očkovanie. Keby išlo o klasické očkovanie, nemáme žiadne výhrady.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:50 hod.

Ing.

Magdaléna Sulanová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:52

Ľuboš Krajčír
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán kolega, nehnevajte sa, ale ja som veľmi prekvapený z vášho vystúpenia. Uvedomujete si, že ste poslancom Národnej rady Slovenskej republiky? (Ruch v sále. Zaznenie gongu.) Vy tu kritizujete človeka, ktorý vás dostal sem do pléna. On z vás spraví poslanca, vy teda počas kampane ste fandili. Akonáhle stanete sa poslancom, niečo vám nevyhovuje a z tej poslaneckej lavici idete kritizovať toho kvázi bývalého vášho kapitána. Veď keď vám to nevyhovuje, nič sa nedeje. Však vzdajte sa mandátu a kritizujte si, koľko chcete. Ale naozaj, prepáčte, pre mňa toto čestný človek a športovec, ako ste teda vy bývalý športovec a tímový hráč, naozaj nikdy verejne nekritizuje svojho kapitána, či už bývalého.
Spravte si to interne. Vy nás tu zaťažujete v tejto ťažkej situácii naozaj vaším nejakým psychologickým okienkom, ako to tu bolo povedané, alebo nejakými výlevami.
Ja som prekvapený z vášho vystúpenia a fakt neviem, čo si mám tuto s kolegami ani o tom myslieť.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

7.12.2021 o 16:52 hod.

PhDr.

Ľuboš Krajčír

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video