Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

5.2.2019 o 18:24 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.6.2019 18:07 - 18:09 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán predseda národnej strany Danko, vy ste tu vyliali svoju spŕšku naozaj hnoja a ušli ste ako posledný, posledný zbabelec. A ľudia, ktorí sú tu, ktorí to aj vidia, jednoducho musia mať naozaj jasný pocit z vás, že takýto človek nie je hodný zastávať funkciu predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. Ale teraz trošku k veci.
Pán Danko, neviem, či vám to ušlo, ale Severoatlantická aliancia NATO bola protiváhou Varšavskej zmluve, ktorá už dávno neexistuje. Naproti tomu NATO, táto zločinecká organizácia sa neustále rozširuje, neustále rozširuje svoju agresívnu politiku po celom svete a, žiaľ, rezort obrany pod vedením SNS im v tom aktívne drukuje. My tu dnes hovoríme o treťom vyslaní slovenských vojakov na ruské hranice. Okrem toho sme dvakrát hlasovali a táto Národná rada, žiaľ, to aj schválila, rozšírenie Severoatlantickej aliancie. A nehovorte mi, že toto je náš spojenecký záväzok, že to je naša povinnosť odhlasovať rozšírenie zločineckej organizácie NATO. To nie je naša povinnosť, napriek tomu ste to urobili. My sme boli jediná strana, ktorá hlasovala proti a vy tu idete niečo hovoriť, pán Danko, ale viete, ťažko sa, ťažko sa diskutuje so zbabelcom, ťažko sa diskutuje s človekom, ktorý nemá odvahu pozrieť sa do očí pri kritike jeho správania, jeho chovania, jeho rozhodnutí. A ten váš pokus, úplne primitívny pokus zobrať nášmu poslancovi Milanovi Mazurekovi slovo len preto, že sa vám to nepáči, že neviete prežrieť tú kritiku, že neviete prežiť, že pod vaším vedením sa SNS utápa, že ste nezískali ani jedného europoslanca, tak to bolo úplne úbohé, pretože vy ste vlastne šliapli na základ demokracie, na základ parlamentnej demokracie na Slovensku.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.6.2019 17:59 - 18:00 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Miňo, hneď na úvod tejto témy také emócie tu zavládli, ale dalo sa to čakať, lebo keď sa kritizuje vlastizrada, tak sa to asi niekomu nebude páčiť.
Ja len chcem povedať, že ty ako otec malého syna by si mohol vedieť, že je to veľmi dôležité posielať tých vojakov provokovať na ruské hranice a chrániť tam proti tým útokom a hrozbám, pretože aj tá rozprávka Máša a medveď je určite prostriedkom hybridnej vojny. A cez Mášu a medveďa chce Rusko ovplyvniť a ovládnuť Európu, ale naša chrabrá armáda so svojou predsunutou posilnenou prítomnosťou v Pobaltí im v tom zabráni. Takže treba to pomenovať pravými menami, nielen vojaci, ale aj Máša aj medveď, aj No počkaj zajac, aj všetko toto sú prejavy hybridnej vojny a my dnes vidíme, ako chrabrí bojovníci z SNS idú Rusku zabrániť ovládnuť Európu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14.5.2019 11:28 - 11:30 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán predseda Národnej rady Danko, ja som vám to v nedeľu hovoril, ale dnes to povedal váš poslanec Paška, ktorý je zhodou okolností lídrom eurokandidátky Slovenskej národnej strany, že doteraz sme sa nič ako Slovensko nedozvedeli o podrobnostiach navrhovanej zmluvy o obrannej spolupráci medzi USA a Slovenskou republikou. A že nastala v tomto volebnom období zásadná požiadavka, s ktorou prišiel veľvyslanec Spojených štátov amerických, ktorý žiadal, aby bola táto zmluva prijatá. Tak ja vás teraz, pán predseda Danko, ako predsedu SNS, aj ako predsedu Národnej rady naozaj v tomto pléne vyzývam, zverejnite kompletný text návrhu zmluvy o obrannej spolupráci medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskou republikou. Nemôže byť prekážka, ktorá by vám v tom zabránila, však máte vlastného nominanta ako ministra obrany. Sedí tu ďalší minister za to zodpovedný, minister zahraničných vecí. Zoberte si ho na kávičku a vybavte to, či už s Lajčákom alebo s Gajdošom. Slovensko na to čaká. Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.4.2019 10:57 - 10:59 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Eňo, len dve krátke doplnenia k tvojmu vystúpeniu. Súčasná Únia je omnoho horšia ako ten Sovietsky zväz. Kým za Sovietskeho zväzu nás nútili plniť a prekračovať kvóty na, alebo plány na pestovanie pšenice, čohokoľvek, živočíšnu výrobu, tak dnes nám tá Únia hovorí, že nesmiete vyrobiť toľko pšenice a vypestovať, nesmiete toľko hovädzieho mäsa, nesmiete mať toľko vajec, nesmiete chovať doma kurčatá alebo to, všetko nám Únia zakazuje. Takže Únia je ďaleko, ďaleko, ďaleko horšia ako čokoľvek, čo sme tu dovtedy mali.
A tú druhú vec, že či sme kolónia alebo samostatný štát? No videli sme to predsa aj včera na rokovaní výboru, aj v piatok na ministerstve zahraničných vecí, kde zástupcovia ministerstva jasne povedali, že poslanci Národnej rady nemôžu, nemôžu vidieť dokumenty, ktoré nie sú utajené, bez toho, aby to neodsúhlasila najprv americká strana. Takže to nejde len už o podriadenosť Únii. Táto mašinéria dnes je tak, tak servilná voči všetkým zahraničným záujmom, že zahraničie je na prvom mieste, potom dlho, dlho nič a potom možno nejaké slovenské záujmy. Čiže naozaj, prvý krok je odstránenie článku 7 odsek 2 a potom sa môžme vôbec rozprávať o tom, že začneme znova budovať Slovenskú republiku ako republiku suverénnu, samostatnú a ako národný a právny štát.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 8.2.2019 11:10 - 11:11 hod.

Marian Kotleba
Vážený pán predseda, v mene predkladateľov nášho návrhu o novele zákona o umelom prerušení tehotenstva (tlač 1256), tento návrh sťahujem z rokovania Národnej rady.
Skryt prepis
 

Uvádzajúci uvádza bod 6.2.2019 10:09 - 10:15 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, máme za sebou rozpravu k druhej šanci, k druhej šanci súčasnej Národnej rady výrazným spôsobom obmedziť bezbrehé zabíjanie nenarodených detí na Slovensku. Určite ste si všetci všimli, aj tí, ktorí to sledovali, či tu v Národnej rade, v televízii alebo cez médiá, že aj my sme túto debatu poňali inak. Nespravili sme z toho kolotoč. Mohli sme debatovať tieto veci ešte dva dni. Mohli tu vystupovať všetci naši poslanci a mohli sme to naťahovať. Nie. Úplne vecne, konštruktívne, bez emócií sme si povedali, že tá diskusia, ktorú sa nám v tom prvom pokuse podarilo vyprovokovať, jednoducho prebehla a dnes už naozaj každý príčetný človek si musí vedieť spočítať a uvedomiť, akým spôsobom sa chce k tejto téme postaviť, ako chce aj ako poslanec Národnej rady hlasovať a ako chce, aby jeho hlas bol zapísaný do histórie Slovenska.
Určite bola táto diskusia alebo tento druhý pokus obohatený aj tým, že sme neboli sami, ale že sa spolu s nami k tejto téme pridal poslanec Vašečka cez svoj vlastný návrh, ktorý bol až na malé odlišnosti, také liberálnejšie, v podstate totožný s tým naším. Žiaľ, tá druhá strana, ktorá s tým nesúhlasí, alebo ktorá teda má problém s tým, aby boli tie potraty obmedzované, sa zase tej diskusii vyhla napriek tomu, že politická debata alebo debata na konkrétne témy predkladané v Národnej rade má byť jadro toho riešenia problému alebo teda získavania súhlasu či nesúhlasu väčšiny v Národnej rade Slovenskej republiky. Veď o tom je predsa parlamentná demokracia.
My si uvedomujeme, že v tej prvej debate pri tom prvom pokuse alebo pri tom prvom predložení tohto návrhu mnohí, možno niektorí úprimne, iní alibisticky, rozprávali o tom, že nemôžu podporiť návrh, pretože ho predkladá naša strana, a nemôžu jednoducho s nami zahlasovať, nech je to akékoľvek dobré. Spravte si sami o týchto ľuďoch názor, že jednoducho či je, či je takáto argumentácia hodná poslanca Národnej rady, alebo či teda patrí niekde do predškolskej triedy materskej školy, ale zaznela. Zaznela a musíme ju akceptovať.
Preto chcem z tohto miesta ako jeden z predkladateľov a teda predseda nášho poslaneckého klubu povedať, že nám ide o vec. Nám ide o vec. Ak by sme nejakým spôsobom vedeli spraviť dohodu naprieč, neverím, že celému politickému spektru v Národnej rade, ale tej väčšiny, ktorá by sa mohla vyskladať na to, aby tie potraty aspoň len trošku mohli byť obmedzené, my sme určite za to. My sme už aj pred tým, ako začala včera debata k tomuto návrhu, jasne povedali, ak by mal návrh pána poslanca Vašečku väčšiu nádej na to, aby bol reálne schválený a mohol sa posunúť do toho reálneho života na Slovensku ako účinný a platný, určite ho podporíme. Určite ho podporíme.
Ale teraz vám chcem všetkým, kolegovia a kolegyne zo všetkých poslaneckých klubov, povedať ako predseda nášho klubu, že ak by mal byť problém len v tom, že máte problém s nami ako predkladateľmi, ale boli by ste výmenou za nejaké, nejakú ústretovosť z našej strany ochotní podporiť návrh pána poslanca Vašečku, my sme ochotní náš návrh pred hlasovaním stiahnuť. Sme ho ochotní stiahnuť cenou, poviem to na rovinu pred kamerami, cenou za výmenu vašich hlasov za podporu poslancovho, teda návrhu poslanca Vašečku. Nie je taký prísny ako náš, ale je taktiež dobrý a taktiež by znamenal obrovské zlepšenie situácie v oblasti týchto zbytočných potratov a zabíjania nenarodených detí.
Chcem vás naozaj poprosiť z tohto miesta, zvážte túto ponuku, zvážte túto ponuku. Podľa mojej informácie predkladatelia požiadali vedenie Národnej rady o tom, aby, o to, aby sa o tomto návrhu hlasovalo vo štvrtok, v piatok, v piatok o jedenástej hodine, to znamená, do piatku do jedenástej hodiny máme čas, sme otvorení všetkým, všetkým debatám, všetkým poslaneckým klubom, všetkým návrhom a pokusom o dohodu. A naozaj ja vás prosím, ak je problém v našej strane, ak je problém v nás ako predkladateľoch, ja osobne za našu stranu stiahnem návrh, keď mi prídete povedať zo SMER-u, z MOST-u, z OĽANO, áno, budeme, keď to stiahnete, budeme hlasovať za Vašečku, lebo chceme, aby sa to posunulo.
Tým by som chcel za náš klub uzavrieť túto debatu. Všetkým, ktorí vystúpili, ďakujem za kultivované a inteligentné vystúpenia. Všetkým, ktorí dali faktické poznámky, za vecné faktické poznámky a verím, že do piatku do jedenástej vieme spoločne spraviť taký krok pre Slovensko, že sa zapíše do histórie nielen Slovenska, ale do histórie celej Európy, civilizovanej, lebo to bude obrovská vec.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.2.2019 10:02 - 10:03 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Janka, ďakujem ti za tvoje neskutočne citlivé vystúpenie, ktoré asi, Pán Boh to tak chcel, malo uzavrieť diskusiu k tomuto návrhu, lebo lepšie by to asi, neviem, či niekto povedal. A zároveň si aj všetkým tým, ktorí nás obviňujú, že predkladatelia sú sami muži z našej strany, jasne vysvetlila, že síce sme tam štyria podpísaní, ale pracoval na tom celý klub. A náš klub poslanecký to sú aj ženy. Takže ďakujem veľmi pekne. A myslím si, že po tomto tvojom vystúpení sa každý musí zamyslieť nad tým, že s tými potratmi je potrebné a nutné niečo spraviť. A že skutočne to nie je o žiadnom boji muži, ženy alebo ja neviem, liberáli, konzervatívci. Nie. Je to o zdravom rozume a o tom, že je to jednoducho zabíjanie našich vlastných detí. Či sa to niekomu páči alebo nie.
Janka, ešte raz, aj ako predseda klubu, ďakujem pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.2.2019 9:43 - 9:45 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Rasťo, ďakujem ti za tvoje vystúpenie. Ja mám teraz na teba takú jednu špeciálnu otázku, pretože možno mnohí neviete, ešte dnes sa koná v Bratislave medzinárodná konferencia o boji proti antisemitizmu za účasti špeciálneho amerického splnomocnenca. Táto konferencia bola zvolaná do Bratislavy z dôvodu, že za celý minulý rok bolo na celom svete zabitých 13 Židov, 13 Židov. Konferencie po Európe, po celom svete, lebo treba poukazovať na toto obrovské riziko, a sedem tisíc zabitých, legálne zabitých slovenských detí každý rok. A v podstate všetci sa tvária, že úplne je všetko v pohode. Obrovský kontrast, obrovský kontrast, ktorý by nás mal len vyzvať alebo posilniť k tomu, aby sme ešte viac bojovali za ochranu týchto detí.
A preto, Rasťo, ja sa chcem teba spýtať ako jedného z predkladateľov a zároveň nášho člena v Ústavnoprávnom výbore Národnej rady Slovenskej republiky, či by sa zlepšenie, nami navrhované zlepšenie ochrany života nenarodených detí dotklo aj všetkých detí rodičov cigánskych a židovských na Slovensku. Povedz ty ako člen ústavnoprávneho výboru. Aby navždy skončili hlúpe poznámky o nejakej genocíde, fašizme, holokauste a veciach, ktoré ľudia, ktorí nechcú podporiť tieto veci, používali ako nejaké barličky, lebo nie je lepšie, nie je lepšie miesto a lepší čas odpovedať na túto otázku inokedy ako dnes.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 6.2.2019 9:13 - 9:14 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Natálka, ďakujem ti zase za kultivovaný úvod do dnešného rokovacieho dňa k tejto téme. Včera sa na mňa nedostalo s tou faktickou poznámku, tak to vybavím takto. Chcem sa poďakovať ako predseda nášho klubu poslancovi Adamčíkovi z MOST – HÍD aj Podmanickému zo SMER-u zato, že verejne proste povedali, že jednoducho ten zákon podporia, lebo je dobrý a dobré veci v takýchto zásadných otázkach treba podporovať. A vzhľadom na to, že ide poslancov vládnej koalície, tak je to obrovská odvaha, čiže chcem sa za to poďakovať.
A k tomu, čo si povedala, tak možnože niektorí kolegovia nevedia, ale v americkom štáte New York je už súdne rozhodnutie o tom, že ľudia majú na potrat právo. To je katastrofa, to je katastrofa. Hlavne keď si uvedomíme, že o právo na potrat bojujú tí, ktorí žijú len preto, že ich mama s nimi na potrat nešla. To je, to je úplná zvrátenosť. A aj kvôli tomu si myslím, že tí, ktorí tu dnes sedíme a máme záujem v tejto veci niečo spraviť, tak je to našou povinnosťou a musíme odolávať za každú cenu týmto úplne zvráteným liberálnym snahám postaviť niekedy veci na absolútnu rovinu, ktorá sa ale prieči aj základným myšlienkam zdravého rozumu.
Čiže, Natálka, ešte raz, veľmi pekne povedané a ďakujem ti.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 5.2.2019 18:24 - 18:40 hod.

Marian Kotleba Zobrazit prepis
Pán kolega Vašečka, pár vecí ma zaujalo v tom vašom vystúpení, ktoré v podstate celkovo hovorí o tom, o čom hovoríme my už pol roka. Takže nebudem to celé hodnotiť, ale jedna vec, tá, že ste dokonca v tej svojej reči uviedli také, taký politicky nekorektný argument, ktorý si viem predstaviť, že úplne vytočil tých LGBT fanatikov a rôznych týchto, tieto také nie celkom psychicky v poriadku skupiny, že od muža je spermia a od ženy je vajíčko. Všetko, čo je nám normálnym všetkým jasné, tak dnes sa nájdu v tomto svete ľudia, ktorí dokážu aj takéto úlohy, ktoré sú jedinečné pre muža a pre ženu ako pre otca, pre matku spochybňovať. Tak len toľko, že to je taká zaujímavá vec v tej vašej reči, lebo je to prirodzené, je to prirodzené, ale v dnešnej zdegenerovanej spoločnosti už aj takéto niečo sa pokladá dobre že nie za nejaký extrémizmus.
Potom sa vám chcem poďakovať za jednu vec, že ste aj pani kolegyni Smolíkovej vysvetlili úplne kultivovane, že živé dieťa, ktoré rastie v matke, nie je jej telo. Nie je telo ženy a nemôže sa tá žena rozhodovať o tom dieťati, čo s ním spraví, lebo to nie je ani jej telo, ani jej majetok. Jednoducho je to, keď už, tak je to dieťa aj toho otca, ktorý má takisto právo sa k tomu vyjadriť. To znamená, žiadne také jednostranné rozhodnutia, že čo s tým ďalej.
No a na záver, pán kolega Vašečka, by som vás chcel naozaj slušne a jemne poprosiť, či by sa nedalo používať aj v tejto diskusii menej tej angličtiny. Sme na pôde Národnej rady a pro-choice a pro-life. Je to v poriadku, okej, ale nemusíme tú angličtinu do toho silou-mocou. Naozaj neberte to v zlom, len ma to trošku vyrušuje, vadí mi to, pretože si myslím, že tie termíny sa dajú úplne v pohode vyjadriť po slovensky a nemusíme sem miešať tie niekedy aj také trošku zákerné pojmy.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis