21. schôdza

12.1.2021 - 12.1.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:23 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie v rozprave 18:00

Jozef Pročko
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Milé kolegyne, milí kolegovia, vážený pán minister, v úvode hneď chcem odpovedať pánovi Kotlebovi, kde je pán premiér, kde je minister zdravotníctva. No, robia si svoju robotu. Nebudú sedieť tuná a počúvať naozaj štyri hodiny jednoducho len negácie, negácie. Nebudú počúvať to, čo tu rozprávate, pretože naozaj vy nerozprávate žiadne riešenia. Čo vy rozprávate, je to, že čokoľvek táto vládna koalícia urobí, čokoľvek táto vláda urobí, vy poviete, že to je zlé! Chýba vám Matovič? No a kde je, nechýba vám Pelle? Kde je celý Pelle? Kde je, kde je Fico, s ktorým sa určite budete radi priateliť? Kde sú títo ľudia? To sa nepýta.
Ja som nepočul, žeby sa bol Kotleba niekedy spýtal na nejaký priekak, čo urobila smerácka banda za tých 12 rokov! Počuli ste to niekedy niekto, že by bol Kotleba tu vystúpil?! Že by bol Mazurek tuná bol vystúpil a jeden jediný ich naozaj z tých zločinov, čo porobili, na niečo bol upozornil?! (Reakcia z pléna.)
Prosím vás, aby ma neupozorňoval, dobre? Ďakujem pekne.
Chcem povedať naozaj a odpovedať Marianovi Kotlebovi, že načo je ten núdzový stav. Núdzový stav je nato, aby naozaj sa dodržiavali opatrenia, aby sa ľudia selektovali.
Ja vám poviem jeden krásny príklad, ktorý sa mne stal. Bol som v nákupnom centre a z 30 ľudí tam bolo 20 alebo 25 zodpovedných, ale 5 tam bolo takých ako Kotleba. Pozrite sa, ako celý čas sedel. Teraz si ho dal. Celý čas tu Marian Kotleba sedí a má rúško pod nosom! Absolútne pod nosom! Nie ako pán Laurenčík tuná, čo tu Suja rozprával, že tu sedel 30 minút. Celý čas, štyri hodiny tu Suja sedí, teda, pardon, Kotleba a nemá rúško! Nemá rúško. (Reakcie z pléna.) Tak toto je, priatelia... (Reakcie z pléna. Zaznenie gongu.) Toto je, toto je, toto je naozaj príklad.
A to, čo ste tu viacerí povedali, je to naozaj o tom, že z tých, v tom obchode z tých ľudí, čo dodržiavali tie opatrenia, boli naozaj zodpovední. Veľa ich tam bolo zodpovedných. Ale čo spraví z tých desiatich traja, ktorí tam nie sú. Pani mala rúško tuná na pol brady, olizla si prst a s tým prstom si otvorila sáčok a prehrabávala rohlíky. (Reakcia z pléna.)
Samozrejme...
Ja vás poprosím, môžte upozorniť pána, pána Suju (zaznenie gongu), aby ma neustále neprerušoval, naozaj ho poprosím. Poprosím ho naozaj, poprosím ho. (Reakcia z pléna.) Tak sa správajte, pán Suja, ako človek, nie ako v Detve. Prosím vás, správajte sa ako človek... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Poprosím. kolegovia, pokoj. Slovo má pán poslanec za rečníckym pultom, ostatní, ak chcú, faktickými poznámkami.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Ďakujem pekne. Ďakujem.
To znamená, že z tých desiatich, keď siedmi dodržujú tie opatrenia a traja nedodržujú, čo sa stane? No samozrejme, že sa nakazia. Samozrejme.
Ja len chcem povedať jednu vec, že či sme už ĽSNS, či sme koalícia, v tomto čase by sme naozaj mohli a mali poprosiť občanov, aby sa správali zodpovedne. Pán Kotleba mal obrovské šťastie, že jeho COVID postihol naozaj tou ľahšou formou, že je silný človek, že má naozaj dobrú výdrž. Ale je koľko ľudí, ktorí majú naozaj problémy, zdravotné problémy. Koľko ľudí tu zomrelo, ale nie preto, že si Matovič vymyslel COVID, ale preto, že niektorí ľudia tu šíria tie svoje demagógie! Že naozaj ústavný sudca nabáda ľudí, dajte si rúška dole, buďte slobodní. Prečo nemôžme spoločne, spoločne naozaj poprosiť národ v núdzovom stave, správajte sa núdzovo.
Áno, samozrejme, boli otvorené lyžiarske strediská, neprospelo tomu. Ja som s tým nesúhlasil, ale tí ľudia, čo tam chodili lyžovať, ja som si to pozeral, tak tí ľudia sa správali zodpovedne. V tých radoch mali, mali rúška naozaj nasadené. Mohlo sa tam stať niečo. Ale keď som si pozrel tie protesty, keď som si pozrel to, čo sa tu dialo, ako sa naozaj ľudia štvú, ako sa ľudia nabádajú k tomu, aby sme sa nenávideli.
Preboha, ja som, ja som zničil, ja som zabil ľudí? Ja som zabil, čo mi vypisujú, a to je v kuse, ľudia, prívrženci ĽSNS a SMEROHLAS-u? Ja som sem nešiel s tým, že idem ľuďom ubližovať, ale pomáhať! A budeme si jeden druhému teraz tu rozprávať?
Viete, zaznela tu taká krásna vec, že Naď tu nadáva opiciam. Počuli ste pred chvíľočkou, že ste paviáni? Počuli ste? No tak keď, keď nechcem, aby niekto rozprával takéto veci, tak ja takéto veci nebudem rozprávať! Ale niektorí ľudia si tu kakajú do pusy a veľmi si kakajú tu do pusy.
Núdzový stav a s ním spojené celoplošné testovanie je fantastická vec. Ja len prosím a budem apelovať na to, aby to celoplošné testovanie naozaj neprebiehalo tak, že tí ľudia budú stáť v rade a že naozaj tam budú mrznúť, aby sa logisticky, aby sa to vyriešilo spôsobom, že to bude akceptovateľné.
Ale čo je skvelé, a ja chcem tomuto národu povedať, čo je fantastické, je to, že naozaj je tu 30 % ľudí, ktorí vám budú rozprávať veľmi zlé veci, ktorí vás budú dehonestovať!
Veď táto partia mala 890-tisíc voličov! Myslíte, že tých 890-tisíc voličov bude rozprávať, aká je táto vláda dobrá? A zvlášť keď ich budú takto hecovať?! Zvlášť, keď sa chce Fico, Pellegrini a pripojiť sa k nim, chcú vrátiť k moci?! No urobia všetko pre to! My môžme urobiť čokoľvek! Môžme dať celoplošné testovanie, bude zle! Môžme dať lockdown, bude zle! Nedáme ho, bude zle! Čokoľvek urobíme, čokoľvek urobíme, na tomto zarábajú! A tancujú na hroboch ľudí, ktorí zomierajú! A to je to, to je to odporné!
Nemôžme sa spojiť? Nemôžme sa spojiť? Môžme.
Na záver chcem povedať len jednu vec. Spytoval sa tu kolega Rišo Nemec, dával otázku, že, prosím vás, pán Mazurek, dajte mi päť odpovedí na riešenia. No ani jedno. Ale príde sem pán Mazurek a začne rozprávať, toto robíte, toto robíte, Mazurek je takýto, Mazurek!
Potom sem príde Kotleba (rečník zmení hlas aj spomalí tempo, akoby napodobňujúc poslanca): Čo vy idete ničiť národ, čo to vy tu robíte?
Počúvajte, to sú takí Hans Christian Andersenovia, že to neni možné. A na tom to si naberajú body! Na vás, Slováci, na vás ľuďoch! Ako nikto vám z tejto koalície nechce ublížiť, ale na tomto, na tom, čo rozprávajú a ako sa správajú.
Chcel by som ešte povedať ľuďom, s ktorými komunikujem, ktorí mi píšu, že doba je ťažká a že by chceli niečo pozitívne počuť. Ono pozitívne je to, že každý z nás má niečo dobré a niečo zlé. Je len na nás, čo necháme, aby v nás zvíťazilo, že či to dobré, alebo to zlé.
Andrej Stančík sa tu prihlásil, dal faktickú a hneď vzápätí ho, ale zhodil ho, ako ho, mladý, čo ty, ty nerozprávaj radšej, ty, namiesto slušnosti a pokory, lebo sa prihlásil a nebol vulgárny, bol normálny, tak ho zhodil pod, tsch, Stančík, ty buď ticho, čo ty rozprávaš, ty môžeš byť len ticho!
Máme v sebe dobré aj zlé. A necháme na sebe, milí Slováci, čo v nás zvíťazí. Prosím vás veľmi pekne, je tu naozaj veľmi ťažká doba pre Slovensko. Veľmi ťažká! Každý z nás si to uvedomuje! Zdravotníctvo je v takom stave, v akom je, ale nie je v tom stave preto, lebo zdravotníci sú zlí ľudia, lebo Matovič a Krajčí urobili niečo zlé. Nie. Zdravotníctvo je preto v takom stave, lebo 12 rokov tu takí ako boli, nech mu je zem ľahká, Paškovci a Raši a ďalší a Blanár, urobili tu toto z toho. Urobili si zo zdravotníctva, si urobili trhací kalendár a zarobili. Kde je teraz to zdravotníctvo? A naozaj zdravotníctvo nám môže skolabovať. Núdzový stav tomu pomôže a celoplošné testovanie tiež.
Ale prosím vás naozaj, ja vás prosím o pokoru, Slováci, naozaj porozumenie. Ja viem, že je vás veľmi veľa normálnych ľudí, normálnych, ktorí uvažujete. (Rečník si vzdychol.) Ja prosím vás, bude v lete, ja som hlboko presvedčený, že v lete bude dobre. A bude dobre. Budeme sa kúpať, len teraz... (Reakcie z pléna. Zaznenie gongu.)
Toto je to. Ja vám poviem, ešte mám minútu. Chcem vám niečo povedať.
Odkedy som vstúpil do politiky, tak táto partička na mňa vyťahuje, že som pred 20 rokmi bežal holý cez námestie a Mazurek, na chodbe hovorí (rečník zmení hlas, naznačujúc smiech): „Hh, ja som sa zabával na vašich reláciách.“ Zostrihal to videjko, ale tu mi nakladá, aký som, aký som, aký som, holý behám. Ako som behal. No bežal som. Raz som cez námestie bežal. Videli ste ma niekedy bežať teraz cez námestie, pán Mazurek? Teraz, keď som tu? Videli ste, môžte niekedy povedať na mňa niečo, že som ukradol, niečo urobil? Môžte to povedať? Nie. Viete, čo robia? Suja posiela svojich kamarátov do okolia a sondujú o mne, sondujú o mne a vyťahujú veci. Spýtajú sa, že aký som, čo som, riešia, riešia moje rodinné záležitosti, riešia tieto veci. Toto robia, toto robia. Ich práca, ich práca je dehonestovať ľudí. Toto, čo predviedli Andrejovi, tak toto robia. Pošpiniť človeka, aj keď čokoľvek. Lebo keď nemáte na človeka, že niečo ukradol, pošpiniť ho.
Slováci, verím, že bude dobre. A bude dobre! (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

12.1.2021 o 18:00 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:11

Miroslav Žiak
Skontrolovaný text
Budem veľmi krátko reagovať, nechcem naťahovať už čas. Ale teraz sa zahrám za takého poslanca Ľudovej strany Naše Slovensko (rečník ironicky intonuje): Jožko, výborne si to povedal. Ty si úžasný, Jožko, takto by som to ani ja nepovedal, zo srdca, fakty. Ježiš, Jožko, ty si úžasný.
Len toľko.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:11 hod.

Ing.

Miroslav Žiak

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:11

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja neviem, čo mám povedať, to je strašné. Jožko prišiel do politiky, aby pomáhal ľuďom. Jožko Pročko.
A viete, ako pomáha ľuďom? Ja mám napríklad fitnescentrum a nedovolím si žiadať náhradu nejakej škody, lebo zarábam tu dosť dobre. Spýtajte sa Jožko Pročka, či žiadal na svoje firmy v prvej vlne a v druhej vlne a či mu bolo vyhovené. Áno, žiadal a bolo mu vyhovené.
Takže Jožko takto pomáha ľuďom, že si požiada, hoci tu má štyri a pol tisíc plat, a dostane. Ja som sa hanbil požiadať na fitnescentrum, moje zavreté. To by som si nedovolil. Ale on nie, on pomáha ľuďom, tak požiadal pre seba.
Takže taký je rozdiel medzi Sujom a Pročkom, že on nemá tú drzosť, keď tu zarába štyri a pol tisíc, pýtať si náhradu škody v prvej vlne, v druhej vlne na každú svoju firmu!
Takže, pán poslanec Nemec, keď chcete že nejaké body ako dať, dajte všetkým... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel Gábor, podpredseda NR SR
Na pána poslanca Pročka môžte reagovať, nie...

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Ale pán Pročko hovoril, že chce počuť desať vecí...

Grendel Gábor, podpredseda NR SR
... nie na pána...

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
... čo žiadal pán Nemec! To hovoril pán Pročko.

Grendel Gábor, podpredseda NR SR
Reagujte naňho. (Hovorené súbežne s rečníkom.)

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
(Nasledujúca veta hovorená súbežne s predsedajúcim.) Takže teraz hovorím, čo povedal pán Pročko.
Takže odpoveď pre pána Nemca, bývalého kolegu a volejbalistu ako aj ja. Skúste požiadať Jožka Pročka, nech požiada en block pre všetkých podnikateľov a nech každý dostane v prvej, druhej vlne a nezaťažme ich byrokraciou. Lebo predpokladám, že Jožko to asi sám nevypĺňal, tieto ťažké listy. Ja som sa hanbil o to požiadať. Takže to sú tie riešenia.
Takže, Jožko, nikto ti nevykrikuje, že si robil blázna zo seba, behal, bola taká doba. Nikto ti ani nevykrikuje, že si si bil hlavu o volant, keď ťa policajti zastavili najebaného ako šteňa a tváril sa...

Grendel Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec... (Hovorené súbežne s rečníkom.)

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
... že ma bijú policajti. (Nasledujúca veta hovorená súbežne s predsedajúcim.) Bijú ma policajti, pomôž, bijú ma policajti... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:11 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:13

Ján Herák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán podpredseda. Tak toto je tá politická kultúra, však, pán Suja? Ale dobre, idem k pánovi poslancovi, nášmu kolegovi Jožkovi Pročkovi.
Jožko, chcem ti naozaj poďakovať. Ja ťa poznám roky, roky ťa poznám a nepoznám ťa len z politického diania. Ja viem, že ty si prišiel do politiky pomáhať, naozaj úprimne, odvážne pomáhať a netváriť sa a nebrať len veľké peniaze.
A, samozrejme, naši poslanci od ĽSNS, ako si správne poznamenal, sa len tvária, pretože oni chcú, oni nechcú pomôcť ľuďom. Im nezáleží na zdraví, ktoré je pre nás tak smerodatné, tak na prvom mieste, lebo ľudia potrebujú byť všetci zdraví. Koronavírus, už som povedal asi tisíckrát, si nevybrala táto vláda. Ona ho nechcela totižto. To je holý fakt. Ale tváriť sa od poslancov z ĽSNS a opozície, pretože sa len, pretože oni si len zbierajú politické body. To je ich účel tejto politiky. Ja rozumiem, že oni sú opoziční a budú len kritizovať. To je do istej miery ich aj úloha.
Ale nezabúdajme, prosím vás, a chcem, Jožko, ťa ešte raz pochváliť a potvrdiť, že nám všetkým poslancom za OĽANO ide v prvom rade o zdravie ľudí, všetkých občanov. Aj my chceme otvoriť reštaurácie, aj my chceme otvoriť služby všetky. Ale jednoducho majme na pamäti, že zdravie je pre nás skutočne alfou a omegou.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:13 hod.

Mgr. PhDr.

Ján Herák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:14

Marian Kotleba
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Pročko, veľa vážnych myšlienok zaznelo vo vašom vystúpení a jedna lepšia ako druhá a neviem, ktorou začať.
Vy ste povedali, že premiér nemá čas, aby tu len tak sedel a počúval reči poslancov. No to je tragédia, pán poslanec Pročko, keď vy ako koaličný poslanec poviete, že predseda nemá čas prísť do parlamentu v chvíli, keď sa rokuje o takej závažnej záležitosti, ako je predĺženie núdzového stavu. Ak to takto vnímate v tej koalícii, tak potom sa tu nehrajme na parlamentnú demokraciu, ale zaveďte si nejakú vašu totalitu alebo diktatúru.
Povedali ste, že nechcete, aby sa ľudia nenávideli, aby sa medzi sebou nejako štvali. Ale, pán poslanec Pročko, veď vy ste svoj prejav dnes začali tým, že chcete, aby sa ľudia selektovali. To ste povedali vy. To si stiahnite zo stránky Národnej rady, že chcete, aby sa ľudia selektovali.
A nakoniec ste na margo našej strany povedali, že my len kritizujeme a že čokoľvek vládna koalícia urobí, nech to je aj dobré, tak vždy to budeme kritizovať. Ale, pán Pročko, veď to ste hovorili skôr do vašich vlastných radov, pretože my vieme naozaj dobrú iniciatívu alebo návrh aj pochváliť a to nie sú len reči. My sme to ixkrát dokázali aj vlastným hlasovaním, kde hlasujeme za každú dobrú vec pre ľudí a pre Slovensko bez ohľadu na to, kto nejaký návrh predkladá. My sa nepozeráme na politické tričká. My, keď aj OĽANO dalo dobrý návrh, ixkrát sme vaše návrhy podporili, ixkrát. Ale z vašej strany sa to nikdy nestalo. Ale to je vaša úroveň. Na to sa my znižovať nebudeme.
Čiže nehovorte o tom, že len kritizujeme, lebo dobrú vec vždy podporíme. Takže, pán Pročko, len toľko, dobre, aby to bolo fifty-fifty.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:14 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:16

Milan Mazurek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Pročko, očividne vám opäť vybehol estrogén a zmenili ste sa na hysterickú ženu a predviedli tu svoje klasické šou, ako ste hovorili, aj ste to tak napodobňovali a určite to bolo presne tak, že som vám vravel, že som sa dobre zabával na tom, keď som bol menší a vy ste zo seba robili blbca v televízii.
No a takisto dobre sa zabávam aj teraz, keď zo seba robíte blbca v parlamente, čiže v podstate nič sa nezmenilo. Stále ten istý Jožo Pročko a mne sa to takto páči a aspoň sa je na čom zabávať.
A chcem vám poradiť, aj minimálne celej strane OĽANO, že mali by vás viac nechávať vystupovať, verejne hovoriť za stranu, viac dávať vaše videá. Ono to bude určite v prospech veci celej opozície, pretože keď ľudia uvidia, čo tu predvádzate, na jednej strane sa dobre zabavia a na druhej strane si udrú po hlave, že čo to vlastne v tom parlamente sedí.
Hovorili ste napríklad o tom, že pre nás sú všetky vaše opatrenia zlé, no ale fakticky to tak vyplýva, že takmer všetky vaše opatrenia sú zlé, pretože prichádzajú hlúpo, prichádzajú proste neoddiskutovane, prichádzajú proste napriek radám odborníkov, prichádzajú, nakoniec sú neúčinné, a keď sú neúčinné, tak poviete, že ich treba ešte viac, aby boli účinnejšie. A to najdôležitejšie, samozrejme, jednoducho úplne odignorujete.
A to je presne to, čo som vám hovoril v svojej rozprave. Vy ste úplne zanevreli na akúkoľvek prevenciu, akúkoľvek prevenciu. Všetci dobre vieme, čo sú rizikové faktory pri tomto víruse, všetci dobre vieme, aké látky, aké proste konkrétne zmeny v životnom štýle môžu pomôcť človeku jednoduchšie, ľahšie prekonať tento vírus. Vy ste neurobili nič, nič za jedenásť mesiacov na to, aby ste ľuďom pomohli získať kvalitnejšie, hodnotnejšie informácie na to, ako môžu zlepšiť svoj zdravotný stav a znížiť tak riziko ťažšieho priebehu tejto choroby. Nič, zhola nič.
Raz som videl Krajniaka niekde šermoval vitamínom D na tlačovke. Ale tisícpäťsto iných negatívnych informácií. A to isté platí a to je v podstate aj kameň celého tohto úrazu a celá, celý problém v tom spočíva, že vy ste v zdravotníctve nevyriešili tie najzásadnejšie problémy, ktoré predvídalo obrovské množstvo ľudí. Hovorili vám ich, ale vy ste sa na to úplne, ale úplne vykašľali.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:16 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:18

Rastislav Schlosár
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Pročko, keď sledujem tieto vaše vystúpenia tu na pôde Národnej rady, tak ja naozaj nerozumiem a nechápem, prečo ste sa z toho sveta zábavného priemyslu, v ktorom máte bohaté skúsenosti, presunuli do sveta politiky. Ono niekedy je dobrá aj zábava aj, aj v parlamente, aj v politike, ale čoho je príliš, tak toho je naozaj príliš, a to, ako vystupujete vy, to naozaj sem do Národnej rady nepatrí.
Ale aby som nebol nejaký taký, že sa vás iba idem nejako dotýkať a urážať vás, aby som bol faktický, tak by som chcel zareagovať na to, čo ste viackrát spomenuli o tom, aký veľký význam prikladáte aj vo vašej strane, aj vy osobne tomu plošnému testovaniu, ktoré prebehlo a ktoré plánujete aj v najbližšej dobe.
Čo hovoríte na práve dnes zverejnenú informáciu, podľa ktorej vydalo k tomuto plošnému testovaniu plánovanému stanovisko Slovenská lekárska komora a v ktorom hovorí o tom, že nielenže nevidí zmysel v plošnom testovaní, ale, naopak, si myslí, že je to len mrhanie ľudských zdrojov a obáva sa, že práve pri ňom môže dôjsť k ohrozeniu zdravia našich občanov. Čo hovoríte na tento fakt?
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:18 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:19

Monika Kavecká
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Jozef, tvoje vystúpenie zhrnulo naozaj to postavenie nás parlamentu, ako sa správame k tejto situácii, a, bohužiaľ, musím s ľútosťou konštatovať, že práve opozícia poňala tento boj ako politizáciu. Ja som mnohokrát vyzvala aj kolegov poslancov, aj opozičných, aj koaličných, že neberme túto tému ako politickú, pretože tam, kde končí situácia krvou, by sme sa mali vzdať politického trička a urobiť každý jeden z nás všetko pre to, aby sme pomohli.
Ja z tejto pozície naozaj verím aj tebe, že si chcel úprimne týmto svojím vystúpením povedať, pomáhajme a pomáhajme aj tak, že či už je to koalícia, alebo opozícia, ja vás všetkých vyzývam, poďme teda do nemocníc, poďme pomáhať, poďme testovať, každý jeden nech si zažije, ten, čo neverí, čo je ten neveriaci Tomáš, aby išiel do nemocnice, pozeral sa tým ľuďom do tváre, nielen tým umierajúcim, ale aj tým zdravotníkom.
A je to absolútna neúcta tu rozprávať, že neexistuje pandémia, že robíme si, čo chceme, že nepomáhame, pretože tí zdravotníci podajú z nôh, obetujú vlastné životy. A týmto vzdávam aj česť zosnulým pamiatkam mojich kolegýň, kolegov, ktorí nasadili svoj vlastný život v prvej línii, a niekto si tu iba vybíja politický kapitál. Tak to už je naozaj úbohé, smutné a nemali by sme hnať debaty do takýchto expresívnych a eskalačných až komunikácií.
Skutočne povedať o tom, že pandémia je vymyslená, je veľmi vážna neúcta voči zdravotníkom a voči tým, ktorí zomreli. (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:19 hod.

Mgr. MHA, MPH

Monika Kavecká

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:21

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán kolega Pročko, začal ste tak zoširoka, obsesívne a jednoducho váš, možno aj dobrý zámer spájať, ako ste tu v jednej vete spomenul, sa skončil takou tragédiou, že vlastne ste tu vynadal všetkým a každému. Nikto tu nie je dobrý, len vy ste dokonalý. Nikto nepomáha, len táto vládna koalícia. Všetci chceme zle, len vládni poslanci chcú dobre.
Ale toto tak nie je. Tí, ktorí chcú dobre slovenskému národu, tí sa správajú, že chcú dobre slovenskému národu. Ale toto vaše teatro, ktoré ste tuná predviedol, nemalo nič spoločné s obhajobou predlžovania núdzového stavu, ale bola to jedna obrovská cirkusantská fraška, ktorá bola nehodná pléna Národnej rady Slovenskej republiky. Sršíte oheň a síru na všetky svetové strany a potom sa tvárite, ako vám každý ubližuje.
Ubližuje vám Suja? Posiela na vás nejakých hrubokrkých výpalníkov? Plačete tu nad všetkým možným, ako to hnusné kotlebovské ĽSNS ubližuje, ako si naháňame politické body. Povedzte mi jednu jedinú vec, ktorú vy ste urobil pre to, aby sa táto situácia zmenila. Ani vy, ani táto vláda, ani žiaden jeden vládny poslanec neprispel ani svojou troškou, aby sa táto situácia zlepšila.
Postavíte sa za, tu za rečníčky pult, robíte zo seba idiota a potom tvrdíte, oni sú tí zlí!
Hrdinovia tejto doby sú naozaj zdravotníci, lekári, opatrovatelia, ošetrovatelia, ktorí sa starajú o pacientov nielen s COVID-om, ale so všetkými ostatnými chorobami, ktoré treba liečiť. Ale táto vláda nelieči, táto vláda ničí!
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:21 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 18:23

Richard Nemec
Skontrolovaný text
Ďakujem, pán predsedajúci. Jožo, ja by som ťa chcel trošku doplniť. Viete, prečo severské krajiny majú taký dobrý priebeh COVID-u? Preto, lebo politici ťahajú za jeden povraz a tú krajinu vedú. Toto, čo tu sa predvádza, to je žalostné a naozaj to zle vedieme. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.1.2021 o 18:23 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video