25. schôdza

16.3.2021 - 1.4.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:24 hod.

Mgr. PhDr.

Ján Herák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:06

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán poslanec Šudík, ďakujem za podporu, ale v tej veci, čo ste hovorili, že opozícia tu pravidelne je a nezahlasuje. Pán poslanec, ale neni povinnosťou opozície suplovať vaše chyby a neschopnosť, ako vo všetkej úcte. Toto bolo aj v minulosti. Keď tu bolo málo smerákov alebo niektorých iných vlád, tak vy ste tu dali a vaši partneri dali vyžrať proste takisto sa nez.... to neni povinnosť opozície. Vy máte 95, no možno teraz 93 hlasov. Čo chcete robiť, keď ich tu budete mať 76, keď sa teraz neviete stretnúť, aby vás tu bolo dosť? Vo všetkej úcte.
A, pán poslanec Kazda, viete, človek väčšinou povie, niekedy skôr idú ústa ako rozum a povie tú pravdu. To, že ste sa opravili, ja to beriem. Ale ja som hovoril, že prečo nevystúpia traja ústavní činitelia naraz a neukážu nejakú silu, že sa vedia dohodnúť, aby ukľudnili všetkých ľudí v Slovenskej republike. Ja som nepovedal, že má každý zvlášť vystupovať, lebo to je ešte horšie. Ak ste si všimli, tieto vystúpenia presne doviedli vaše vládnutie tam, kde je. Ale ja už som si zvykol, že poslanci zo SaS-ky tu natvrdo klamú. Takže nič ma na tom neprekvapuje.
A samozrejme, keď vystúpil predtým pán poslanec Pročko, tak povedal, že tu nesedím celý deň a že on tu je, že prídem len k nejakým mojim zákonom. Ja neviem, sledujete rokovanie tejto Národnej rady? Tejto schôdze? Koľkokrát tu sedím ja? No od rána do večera. Koľkokrát tu sedí pán poslanec Pročko? A keď tu náhodou je (reakcia poslanca Pročka), keď tu náhodou je (zaznenie gongu), v dobrej viere ho vyzvem, vidíte to, v dobrej viere ho vyzvem, aby predložil vlastný návrh, tak mi povie, že ja si mám dať Dithiaden. Ja neviem... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:06 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 11:09

Lucia Drábiková
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, odznelo tu naozaj mnoho slov. Prežívame krízu pandemickú a, áno, aj vládnu a chcem tu na tomto mieste vyjadriť moju hlbokú ľútosť naozaj nad tým, že spory a konflikty prerástli do takých rozmerov, že sú denne medializované. Je mi to nesmierne ľúto. A chápem rozhorčenie, chápem frustráciu a chápem aj hnev.
Nie som stotožnená s takýmto spôsobom riešenia vzájomných konfliktov. Na druhej strane chcem povedať jednu vec, prežívame krízu a prežívame ju už druhý rok, ktorá bola spôsobená niečím ako prírodnou katastrofou, pretože pandémia v zásade má taký, taký veľký vplyv a takú silu, že naozaj zachvátila a nielen našu krajinu, ale aj všetky krajiny, v podstate na celom svete sa zápasí s touto pandémiou rôznym spôsobom.
Slovensko v súčasnosti je na 22. mieste zo všetkých krajín, čo sa týka úspešnosti boja proti pandémii koronavírusu. Môžme si povedať, že je to dobré, môžme si povedať, že je to veľmi zlé. Tá optika sa rôzni podľa toho, kam sa pozeráme, a podľa toho, aké zdroje čítame.
Ak sa môj kolega pán Blanár obáva toho, že pán Matovič nekomunikuje na facebooku, že čo sa deje, chcem ho ubezpečiť, chcem vás ubezpečiť aj vás všetkých, to, či Igor Matovič komunikuje, alebo nekomunikuje na facebooku, nie je podstatné. Takisto nie je pravda to, že vláda nekoná. Vláda zasadá a vláda prijíma rozhodnutia a ministerstvá makajú.
Poviem len pár malých drobností, ktoré boli napríklad včera schválené na vláde. Je to liečba kúpeľná pre ľudí po COVID-e, je to pozostalostné pre rodiny ľudí, ktorí zosnuli práve preto, že v prvej línii bojovali s COVID-om, našim zdravotníkom, ktorí nie sú poriadne zaplatení a majú mizerné podmienky, ktoré sme takto dostali. A týmto ľuďom tieto peniaze, samozrejme, nenahradia toho strateného člena, ale sú aspoň takou malou pomocou a malým podaním ruky, aby dokázali túto situáciu zvládnuť, pretože prišli o živiteľa rodiny.
Áno, máme tu zlú IT, padla nám čakáreň, systémy pri... prihlasovania na očkovania nie sú ideálne. Žiaľ, situácia, čo sa týka digitalizácie Slovenska, nie je dobrá. Servery padajú. Sociálna poisťovňa mala neviem koľko, myslím, cez 40 vzájomne nekompatibilných systémov. Áno, nie sme na tom vôbec dobre, napriek tomu čakáreň sa rozbehla a už je tam na, na, nahlásených 120-tisíc ľudí. Aktuálne máme zaočkovaných 488-tisíc ľudí obidvomi dávkami.
Slovensko zvolilo podľa môjho názoru veľmi dobrú formu, pretože niektoré krajiny očkovali do radu. Slovensko pristúpilo na takú cestu pod vedením ministra Krajčího, že vždy sa rátali dve dávky. Čiže možno to išlo pomalšie, ale vždy bolo isté, že napriek pomalšej dodávke vakcín bola tá druhá dávka pre toho človeka pripravená. Aktuálne je 229-tisíc ľudí zaočkovaných dvomi dávkami a 488-tisíc jednou dávkou. Počíta sa, že budeme môcť očkovať 150-tisíc ľudí týždenne, a ráta sa už aj s náhradníkmi.
Kríza vyžaduje neštandardné riešenia, áno, opatrenia sa menia niekedy zo dňa na deň, ale na jeseň tohto roku bol vytvorený COVID automat. Pre kolegov, ktorí majú problém zistiť aktuálne informácie, môžem odporučiť stránku korona.gov.sk, pretože denne komunikujem s ľuďmi a píšem im informácie, kde čo nájdu, aké opatrenie kde platí, v akom okrese, čo to znamená, že je okres červený, čierny, a akým spôsobom sa môžu objednať. Dá sa to tam všetko nájsť. Vrátane toho, do ktorých krajín a za akých podmienok sa dá cestovať. Je to, myslím si, že celkom prehľadné.
Ďalšou vecou, ktorú sme schválili, je napríklad zlepšenie podnikateľského prostredia. Sú to množstvá byrokracie, ktoré sme tu mali. Táto vláda pracuje od prvého dňa, odkedy nastúpila, a takisto pracuje aj parlament. Schválili sme 200 eur pre tehotné mamičky, odškodnili sme ženy ročníky ´57, ´63. V rámci sociálnej pomoci bola vyplatená 1 446 302 000 kor... eur, pardon. V kultúre bolo prerozdelených 35 miliónov na pomoc, pretože práve kultúra je jednou z oblastí spolu s turistickým ruchom, gastrom, ktoré najviac touto koronou trpia.
Máme nakontrahované vakcíny v takom objeme, že budeme môcť zaočkovať celú populáciu, pokiaľ o to, samozrejme, bude mať záujem. Napriek rôznym mediálnym prestrelkám neinformovaných europoslancov, ale aj členov tohto parlamentu, žiaľ, všetky, všetky dávky, ktoré ministerstvo zabezpečilo, dostatok tých dávok, čiže prebehli tu, samozrejme, nejaké pochybnosti, ale máme zabezpečených dosť dávok.
Chcem poukázať na to, že aktuálne je v medzirezortnom pripomienkovom konaní plán obnovy, ktorý počíta s 800 miliónmi na poddimenzované vzdelávanie slovenské. Jedna miliarda sa počíta na efektívny štát a digitalizáciu. Do digitalizácie bolo naliatych množstvo peňazí. Žiaľ, skutek utek a nevedno, čo sa stalo, ale nejako tá digitalizácia nefunguje. Neviem prečo.
2 170 miliónov ide na životné prostredie. Pán minister Budaj denne rieši, máme tu množstvo ekologických záťaží, máme tu oblasti, ktoré roky boli neriešené a boli prehliadané doterajšími vládami a ľudia trpia zdravotnými problémami, pretože niekomu sa asi nechcelo riešiť. Niekto mal asi iné starosti, keď bol pri vláde, a nezáležalo mu na tom, že tu máme tieto toxické skládky.
Ďalších 700 miliónov z plánu obnovy pôjde na vedu, výskum a inovácie a 1 450 miliónov na zdravie. A tu chcem poukázať, možno sa mnohí pousmejete, mne to je blízka oblasť, sama som psychológ a som veľmi rada, že duševné zdravie sa dostalo do programového vyhlásenia vlády, pretože duševné zdravie bolo prehliadané minimálne posledných 30 rokov a Slovensko, podobne ako mnohé krajiny, bude veľmi trpieť aj v tejto oblasti práve dôsledkom pandémie, nezamestnanosti, izolácie atď. A na psychiatrickú a psychologickú starostlivosť bolo vyčlenených 100 miliónov z tohto plánu obnovy. Som tomu nesmierne rada.
Vláda aj počas krízy, počas rôznych tých komunikácií pracovala. Viem to povedať za našich ministrov, viem to povedať za ministra Hegera, ktorý má veľmi neľahkú úlohu v týchto dňoch, viem to povedať za ministra Krajčího aj za ostatných našich ministrov viem povedať, že naozaj makali, podobne aj minister Krajniak. Toto sú oblasti, v ktorých aký-taký prehľad mám.
Boli nastavené rôzne pomoci pri udržaní pracovných miest, pri SOS dotáciách, pandemická OČR-ka, odpustenie odvodov. Funguje štát a funguje aj SK osmička. Funguje komunikácia medzi župami aj štátom. Zasadá pandemická komisia, zasadajú odborníci. Igor Matovič sa pravidelne s odborníkmi stretával a radil. Igor Matovič posledné dni možno nepísal na facebook, ja mu trošku rozumiem, lebo ja tiež niekedy píšem viac, ako je vhodné, ale pracujem na tom, ale môžem povedať, že Igor Matovič rokuje. Neustále rokuje aj s partnermi, aj s nami. Dennodenne sa s ním môžme komunikovať.
Čiže toto je ten pohľad z druhej strany, pretože záleží aj to, čo chceme vidieť, aj ako sa pozeráme, akými očami.
Takže ďakujem za pozornosť. (Potlesk.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

19.3.2021 o 11:09 hod.

Mgr. PhD.

Lucia Drábiková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:19

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Pani kolegyňa, teší ma váš pohľad do vášho vnútra, do určitej formy sebareflexie, ale vaša vláda tento pohľad a vlastnú sebareflexiu nemá. Pretože kríza, áno, je tuná kríza celosvetových, celoeurópskych rozmerov, ale pozrime sa, ako vlády v iných krajinách zvládajú túto krízu. Dajme si len na misku váh krajiny, ktoré sú nám blízke počtom obyvateľov alebo veľkosťou krajiny a sú viac ako porovnateľné so Slovenskou republikou, a čo sa týka tohto ukazovateľa, tak sme naozaj najhorší na svete vo všetkých ukazovateľoch. (Reakcia z pléna.) Najhorší na svete v porovnaní veľkostne krajiny a počtom obyvateľov. Nepresvedčíte ma, sú to veľmi jednoducho dohľadateľné informácie.
Čo sa týka štátneho IT sektora, ktorý nám tu úplne kolabuje aj napriek tomu, že pani Veronika Remišová tvrdila, že 100 úžasných odborníkov v košickej firme nám tu zabezpečí všetky aplikácie a všetko bude fungovať ako švajčiarske hodinky. Zase je niekde chyba. Zase to nie veľmi funguje. Systémy kolabujú. Budeme sa tu donekonečna vyhovárať, že tu máme 40 systémov, ktoré boli navzájom nekompatibilné, ale veď pani ministerka informatizácie je na svojom ministerstve už skoro rok. Zase nejaká ďalšia chyba.
Lekári prvého kontaktu do dnešného dňa liečili po svojom, ako im to prišlo, ako to uznali za vhodné alebo čerpali z rôznych informácií, ktoré si sami museli dohľadať. Nebola žiadna manuálna činnosť ministerstva zdravotníctva. Ale budete tvrdiť, že ministerstvo pracuje a funguje. Ministerstvo možno pracuje, ale nefunguje.
Očkovanie, pani kolegyňa, nie je liečba, je to iba spôsob, ako sa sčasti chrániť.
A čo sa týka zlepšenia podnikateľského prostredia, tak podnikatelia to naozaj necítia.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:19 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:21

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pani poslankyňa Drábiková, vy ste povedali, že ste psychológ. Ako psychológ by ste mohli pomôcť kolegom vo vlastnom klube a teraz to myslím úprimne, neberte to teraz ako na nejaký útok, ak to niekto takto bere, veľmi sa ospravedlňujem, myslím to úprimne.
Viete, je vrcholom neúcty, ak, ja neviem, ak vaša kolegyňa, ak vaša kolegyňa, pani poslankyňa Kavecká nepríde ako spravodajca vašej vlastnej kolegyni pani Hatrákovej. To je vrchol neúcty. A keby ste jej mohli pomôcť, lebo predpokladám, že na to vedomosti máte, tak to by bol prínos pre nás všetkých. A je to problém vášho klubu, to neni navzájom medzi klubmi. To je základná vec, medziľudské vzťahy. A keď medziľudské vzťahy nefungujú ani vo vlastnom klube, tak je to problém. Dúfam, že využijete svoje odborné znalosti.
A čo sa týka tých IT, že to padá. Však keby ste na začiatku nedali NAKE zobrať najväčších odborníkov vlády na IT aj s ich počítačmi, so všetkým, tak mohli robiť doteraz pre vás. Ale najprv veľký humbuk a potom zrazu ticho, lebo sa zistilo, že to vôbec nebola pravda. Takže taká je podpredsedníčka vlády pani Remišová.
Takže to sú chyby tejto vládnej koalície. Vy najprv zoberete si odborníkov a potom sa vyhovárate, že je tu toľko systémov.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:21 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:23

Zita Pleštinská
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Ďakujem, Lucka, za tvoje upokojujúce vystúpenie v dnešnej rozprave, ktorá nám zobrala zbytočne dve hodiny drahocenného času v čase najhoršej koronapandémie, keď treba prijímať zodpovedné riešenia, aby sme chránili ľudské životy. Ďakujem, že si vyhodnotila opatrenia, ktoré sme už prijali pre ľudí.
Mnohí kolegovia nás obviňovali, že bol tento týždeň zmätok v Národnej rade. Zákony sa dopĺňali, pripravovali sa pozmeňujúce návrhy. Najhoršie obstáli práve tí poslanci, ktorí si kvalitne vykonávajú svoju poslaneckú prácu. Dnes sme tu už dve hodiny od začatia rokovania, okrem invektív, klamstiev som nepočula jedno riešenie, nediskutovali sme žiadny zákon, ktorým by sme pomáhali ľuďom.
Zaradením tohto uznesenia na rokovanie parlamentu, ktoré nebude schválené, sa vniesla na pôdu zákonodarného zboru iba zbytočná nenávisť.
Dnes majú meniny Jozefovia, milí kolegovia, ktorí nosíte meno Jozef, prajem vám zo srdca krásny meninový deň, ktorý by ste určite dokázali stráviť príjemnejšie a zmysluplnejšie. Všetci Jozefovia na celom Slovensku, buďte zdraví, milovaní a požehnaní.
Devätnásty marec je zároveň aj Dňom otcov. Všetkým vám, naši otcovia, patrí vďaka za starostlivosť o vaše ratolesti a rodiny. Živio!
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:23 hod.

Ing. arch.

Zita Pleštinská

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:24

Ján Herák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Tiež by som chcel veľmi oceniť a poďakovať Lucke za vynikajúci prejav, hlavne bez emócií v porovnaní s inými predrečníkmi.
Donekonečna vykrikovať, dehonestovať vládu, parlament, poslancov, to už považujem za veľmi smiešny krok. Vytvárať si dookola mediálny výtlak tiež považujem za veľmi populistické, iba populistické. Parlament, vláda, ministerstvá naozaj fungujú na plné obrátky a sú tu pre ľudí, pre všetkých ľudí.
Kolegyňa Lucka plne uznala aj chyby, vychádzajúc od nás, vychádzajúc od vlády. Napriek tomu my sme tí sebakonštruktívni a vieme si uznať chyby, čo opozícia bude len vykrikovať a vykrikovať a vykrikovať. Pozrime sa, pozrime sa teda na roky späť.
Lucka, si spomenula ešte aj Igora Matoviča, nášho premiéra, a Facebook. Keď tam Igor Matovič nie je, aj tak je zle. Keď tam Igor Matovič je a vypisuje, aj tak je zle. Stále v očiach opozície budeme len za tých smiešnych, za tých, za tých vtipných, samozrejme, na čele Igora Matoviča. Naozaj, priatelia, nalejme si čistého vína a buďme, opakujem, sabakonštruktívni.
Lucka, tiež si spomenula o systematickej pomoci a o mnohých faktoch v oblasti sociálnej, v oblasti alebo v oblasti zdravotníctva. Aj napriek tomu opozícia nechce vidieť a bude len vykrikovať, že súčasná vláda pre ľudí nič neurobila.
Čiže aj napriek faktom sme pre opozíciu len absolútnymi amatérmi a zbytočne len opozícia zavádza a klame a vytvára zbytočné populistické reči. Polarizuje spoločnosť, viackrát sme sa o tom zmienili, hovorím aj za samého seba.
Prosím vás, keď tu bola bývalá vláda alebo predchádzajúca garnitúra, chcel by som, naozaj opakujem, vidieť vás v súčasnej situácii počas pandémie, ako by ste vy riešili tie problémy. Vážne problémy.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:24 hod.

Mgr. PhDr.

Ján Herák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:26

Marek Kotleba
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pani poslankyňa, ďakujem vám, vy ste vlastne zhrnuli posledný rok vlády, vašej vlády, a ja by som sa vyjadril iba k tým veciam, ktoré ste spomenuli v tej rozprave.
A vaše riadenie Slovenska začalo tým, že Matovič začal riadiť Slovensko cez sociálne siete. To by bol taký prvý bod.
Po druhé, zobrali ste ľuďom úplne ľudské práva a nahradili ste ich nejakým modrým papierikom, prípadne nejakým testovaním, ktoré, ktorého platnosť je nejakých sedem dní, čo je úplne absolútne, absolútne nerelevantné. Nemá to žiadnu výpovednú lehotu.
Chválili ste sa tým, že ste zaočkovali 488-tisíc ľudí a ste zaočkovali ľudí aj takou vakcínou, ktorú momentálne neodporúčajú v niektorých štátoch Európskej únie, aj pozastavili očkovanie týmito očkovacími látkami.
A nakoniec, nakoniec ste premorili celé Slovensko celoplošným testovaním, kde sa ukázalo, že naozaj pozitivita ľudí po celoplošnom testovaní niekoľkonásobne stúpla.
Čiže toto bolo vaše, vaše riadenie Slovenska za posledný rok.
A nakoniec ma mrzí to, že sa to dotklo aj našich detí, pretože tým našim najmenším ste odobrali absolútne nejakú radosť z pohybu. Ako prvé ste im zrušili telesnú a športovú výchovu a popritom ste im zrušili všetky mimoškolské aktivity.
Čiže ďakujem pekne za takéto riadenie štátu.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:26 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:28

Monika Kavecká
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne za slovo. Milá kolegynka, ďakujem ti takisto pekne za tvoje vystúpenie, ktoré si prežívala vnútorne, tak ako to cítiš ty, tak ako to vidíš u nás v našom klube, v koalícii, v podstate tú všetku činnosť, čo robíme preto, aby sme zvládli pandémiu, aby sme zvládli túto krízu.
A mne je veľmi ľúto, ľúto ľudí, ktorí klesnú na úplné dno ako takí poslední chudáci a vyjadrujú sa o vzťahoch medzi jednotlivými kolegyňami a kolegami. Ako bez akéhokoľvek dôkazu, bez akéhokoľvek zážitku a faktu alebo argumentu.
To je tak úbohé si vydobýjať politický kapitál útočením v takejto ťažkej dobe, že to asi nemá ani obdoby. Ako toto dokáže len chudák a nie poslanec Národnej rady, pretože vôbec neviete, ako to je. A prepáčte, toto si vydobýjať, to je taká hanba, až to pekné nie je, v takejto vážnej situácii.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:28 hod.

Mgr. MHA, MPH

Monika Kavecká

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:30

Richard Nemec
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem, ďakujem, pán podpredsedajúci (predsedajúci, pozn. red.). Lucka, ja ti chcem poďakovať za... (Reakcia poslanca Pročka: „Vykážete ho, pán podpredseda?“) Počkáme. (Reakcia poslanca Pročka: „Pán podpredseda, nepoviete nič?“)
Lucka, chcem ti poďakovať za slušný, slušný prejav, len a to len ukazuje na tú homogénnosť, ktorú, ktorá tu niektorých ľudí vyrušuje. Ten news filter, čo tu bol predvedený pánom Blanárom, tak to tiež sme si vypočuli ranné správy.
Takže ja ti ďakujem, že si takto vystúpila, a keď budeme fungovať ďalej, tak bude tu ľuďom a deťom, ktoré budú zase cvičiť, dobre.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:30 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:30

Jozef Šimko
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Vážené kolegyne, kolegovia, ja som presvedčený, že nenájde sa tu poslanec, ktorý by povedal, že nebudem hovoriť pravdu. Pretože každý si musí uvedomiť, ak všetci si uvedomujeme, že my dnes prežívame, celé Slovensko, hlbokú, hlbokú pandemickú krízu. Vieme všetci veľmi dobre, že kritická je situácia na území celej teda celej Slovenskej republiky.
Dámy a páni, tak si už konečne uvedomme, je tu 8 800 mŕtvych. Dovolím si povedať, že zbytočných mŕtvych. Kde nás to táto vládna garnitúra priviedla? Však napozajtra 21. marca bude rok, kedy bola táto vláda vymenovaná a postupne situácia aká? Deň čo deň odchádzajú jednotliví ministri, podávajú demisiu. Raz minister zdravotníctva, potom minister práce, sociálnych vecí a rodiny a možno na budúci týždeň tu bude sedieť medzi nami pán Sulík a jeho ďalší ministri. Toto je vaša politika, čo vy ste vykonali alebo vykonávate za jeden rok, čo kde ste docielili celú Slovenskú republiku.
Ja si dovolím povedať, že táto vládna garnitúra, koalícia je totál rozbitá. Vieme, ako jeden druhého oslovujú. Či v televíznych vystúpeniach, jeden je debil, druhý je blbec, nechce jeden s druhým rokovať. Vyzývajú sa, aby odstúpil jeden, druhý, tretí, štvrtý. Pani Remišová vyzýva pána premiéra, vyzýva pána Sulíka, Sulík, pán Sulík vyzýva pána, pána premiéra. Kde to vlastne smeruje táto krásna Slovenská republika, dámy a páni?
Viete, pani Drábiková, vy ste sa vyjadrili, že pán Matovič neustále rokuje. Áno. S kým rokuje? Nože si dajte otázku. Rokuje s pánom Sulíkom, ktorého nazýva debilom? Prepáčte, ja len citujem, ako on povedal. Kde to vlastne speje a kde smeruje Slovenskú republiku tento človek?
Hovorím ešte raz, niet inej šanci, len predčasné voľby... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.3.2021 o 11:30 hod.

JUDr.

Jozef Šimko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video