35. schôdza

23.7.2021 - 25.7.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:06 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie v rozprave 16:52

Rastislav Schlosár
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Panie poslankyne, páni poslanci, začnem s tvrdením, s ktorým môžte súhlasiť, môžte nesúhlasiť, každý sa môže rozhodnúť sám, aký zaujme k tomu postoj a síce očkovanie proti COVID-19 predstavuje väčšie riziko ako samotný koronavírus. Opakujem. Očkovanie proti COVID-19 predstavuje väčšie riziko ako samotný koronavírus. Toto čo som povedal nielen moje tvrdenie, nie je to len tvrdenie, s ktorým sa ja osobne stotožňujem a s ktorým sa stotožňujú aj mnohí moji kolegovia, nie je to len jeden z dôvodov, pre ktorý som sa ja osobne nedal zaočkovať a rovnako ako sa nedali zaočkovať ani mnohí iní ľudia na Slovensku, toto je konštatovanie, ktoré nepovedal len tak niekto, nejaký alebo hocikto, ale povedal to pán, uznávaný vedec doktor Ján Lakota z Virologického ústavu Slovenskej akadémie vied.
Samozrejme, už počujem tie slová, že Slovenská akadémia vied, že jeho zamestnávateľ sa od neho dištancoval, lebo si to dovolil povedať. No mňa to nejakým spôsobom neprekvapí, lebo naozaj takýmto spôsobom sa pristupuje ku každému odborníkovi, ku každému vedcovi, ktorý nezdieľa ten názor toho hlavného prúdu tých pro vládnych vedcov, pro vládnych lekárov, tých miláčikov médií, tých celebrít, ktoré vidíme aj v tých diskusných reláciách. No, napríklad pána doktora Lakota toho tak často neuvidíte na TA3, na Markíze a tak ďalej, aby mohol slobodne povedať čo si o tejto veci myslí a hneď ho, samozrejme, všetci začnú spochybňovať, lebo si jednoducho myslí niečo iné ako si myslia tí, ktorí sú momentálne pri moci.
Ale je tu, je tu ešte iná vec, ktorú treba povedať a ktorú vám, ktorí podporujete tento návrh zákona treba neustále vtĺkať do hláv, pretože mám pocit, že to nechápete, alebo keď to chápete, tak to absolútne ignorujete. Ja vám odcitujem z Ústavy Slovenskej republiky č. 12 ods. 1 a 2. "Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
A ods. 2. Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z tých dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať".
Toľko Ústava Slovenskej republiky, kde nie je uvedená žiadna výnimka. Nie je tam uvedené nič o očkovaní, že by bolo možné na základe toho či sa dá človek zaočkovať alebo nezaočkovať, alebo či sa dá testovať alebo sa nedá testovať, že ho možno na základe tejto skutočnosti zvýhodňovať alebo nezvýhodňovať.
Napriek tomu vám nerobí problém s takýmto niečím prísť do parlamentu, tváriť sa, že všetko je v poriadku, že je to niečo čo nič neporušuje. Nevadí vám ani to čo som vás už citoval vo svojom predchádzajúcom vystúpení z tej Rezolúcie Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, ktorá tam doslova zakazuje diskrimináciu neočkovaných. Jednoducho vy nerešpektujete absolútne nič. A ja sa potom pýtam, načo tu vlastne máme, načo tu potom máme vlastne tú Ústavu Slovenskej republiky. Načo sa tvárime, že rešpektujeme tu nejaké medzinárodné právo, keď z vašej strany je medzinárodné právo rešpektované len vtedy, keď sa vám to, keď sa vám to hodí. Samozrejme, keď Európska únia, keď váš milovaný Brusel niečo prikáže, niečo nariadi v tom prípade, samozrejme, musíme to tu v parlamente schváliť, lebo nemôžeme ísť predsa proti vôli Európskej únii. Ale keď iný orgán medzinárodný povie niečo čo sa vám nepáči, tak sa tvárite ako keby to vôbec neexistovalo.
Idete dať doslova diktátorské právomoci jednému človeku, pretože ten Úrad verejného zdravotníctva tie vyhlášky v jeho mene podpisuje jedna osoba hlavný hygienik Slovenskej republiky. Človek, ako som tu už povedal, ktorý nebol zvolený ani priamo vo voľbách občanmi Slovenskej republiky, čo by až tak nevadilo, pretože mnohí funkcionári štátu nie sú volení priamo. Ale nebol zvolený, na rozdiel dajme tomu od generálneho prokurátora alebo špeciálneho prokurátora, nebol zvolený ani poslancami Národnej rady, teda zástupcami občanov. Napriek tomu mu idete dať také právomoci, aké možno na Slovensku doteraz nemal, nemal vôbec nikto.
No, a keď vidíme tú kontinuitu, ten začiatok toho celého priebehu tej pandémie, začalo to tými plošným testovaním. Povedali ste, že ak sa dajú ľudia, ... jedno alebo dve kolá toho plošného testovania, tak potom bude, potom sa vyhneme lockdownu. Napriek tomu sme sa lockdownu nevyhli. Prišiel lockdown. Teraz ste si vymysleli očkovanie. A potom naozaj ako oprávnená otázka je, že čo bude nasledovať potom? Čo bude nasledovať potom?
Ak dostatočne množstvo ľudí nepresvedčíte očkovacou lotériou sprostredkovateľským bonusom, ak dostatočne ľudí nezastrašíte, tak potom čo. Dáte im tie náramky na ruky, ktoré ich budú sledovať, kde sa pohybujú, kde je teda podľa vás údajne rozširujú tú nákazu alebo, alebo ich zavriete do nejakého zberného tábora, kde ich budete držať až dovtedy, dokým Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne nepovie, že tá pandémia skončila, pretože vy sa vyslovene orientujete iba na to. Teraz najnovšie niekto povedal, že celý ten covid automat, aj keby sme tu mali možno jeden prípad koronavírusu na Slovensku, tak stále tie opatrenia musia byť, pretože pokiaľ Svetová zdravotnícka organizácia nepovie, že pandémia skončila, tak jednoducho všetky tie opatrenia budú pokračovať naďalej.
A pritom ako sa správate k ústave, ako sa správate k medzinárodnému právu a vôbec k ľuďom všeobecne, tak potom ja sa naozaj nedivím tým občanom, ktorí tu pred budovou parlamentu už druhý deň protestujú. Ja sa im vôbec nedivím, že sú naozaj nahnevaní a najradšej by sem, najradšej by zobrali tento parlament útokom, pretože čo iné im v takejto situácii zostáva. Najnovšie im Ústavný súd zobral právo na to, aby mohli byť predčasné voľby, aby sa mohlo skrátiť volebné obdobie, a teda, aby ste mohli byť vymenení a aby sa takýmto spôsobom mohli zastaviť tieto vaše šialenstvá, tak im naozaj neostáva nič iné ako protestovať v tých uliciach.
A možno teraz na záver taká, taká by som povedal trocha odbornejšia vec, čo sa týka tej účinnosti vakcín, čo tu už bolo povedané veľakrát. Očkovaní teda majú byť privilegovaní, pretože šanca, že budú roznášať ten vírus je podľa vás minimálna. Ak by sme teda aj oficiálne vychádzali z tých dát o účinnosti vakcín, ktoré hovoria o tom, že dajme tomu vakcína od Pfizeru je neúčinná len pri 5 % prípadov, to isté Moderna. Astra Zeneca pri 30 %, to isté Johnson & Johnson tak i tak, keď si vyrátame, keď dnes je na Slovensku zaočkovaných takmer 2 milióny obyvateľov tak z toho vychádza, že vlastne aj podľa týchto oficiálnych čísiel, ktoré vy nespochybňujete o účinnosti vakcín, 100 tisíc až možno viac ako pol milióna zaočkovaných už teraz môže prenášať koronavírus. My, samozrejme, nevieme kto z tých 100 tisíc alebo pol milióna ho reálne prenesie, na koho tá vakcína funguje, na koho nie. No, ale títo ľudia budú mať v podstate úplnú slobodu, kdežto tí druhí, ktorí zďaleka nemusia, hoci sú nezaočkovaní prenášať koronavírus, tak tí budú absolútne diskriminovaní. Akú to má potom, akú to má potom elementárnu logiku?
No, a možno úplne posledné. Toľko skloňovaný Izrael, ktorý tu má aj v tomto parlamente ako štát veľa fanúšikov, naozaj jedna z najočkovanejších krajín na svete, ktorá sa tým hrdila, začala najnovšie znova obnovovať tie opatrenia údaje preto, že sa im objavili v krajine ten delta variant, a to aj napriek tomu, že sa oficiálne hovorí, že aj tie súčasné vakcíny, aj tie dve dávky sú dostatočné na to, aby, sú dostatočne účinné na to, aby, aby porazili ten delta variant. Aj napriek tomu, ale v tom Izraeli sa tie opatrenia začínajú zasa sprísňovať. Ak by tam išlo iba o to, že tým ľuďom hrozia nejaké iba mierne príznaky, že neskončia v nemocniciach, tak potom načo tam tie opatrenia všetky robia. Načo ich tam robia? Pretože sami vedia, že je to len mýtus, že tie vakcíny sú účinné. A tieto príklady tie budú, tie budú len pribúdať.
Bolo tu naozaj už povedané všetko. Ja na záver len toľko. My sa môžme rozhodnúť z dvoch možností. Buď sa postavíme na stranu slobody, alebo sa postavíme na stranu otroctva, a to je len čisto na svedomí každého z nás. Ale verte tomu, že ak sa postavíme na stranu otroctva, ak to presadíte tento totalitný zákon, tak jednoducho ľudia vám to raz, ľudia vám to raz spočítajú a bude to už čoskoro.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

24.7.2021 o 16:52 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:02

Stanislav Mizík
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rasťo, dobre, že si spomenul pána Lakota, dobre, že si ho spomenul. Aj takto sa zaobchádza s vedcami u nás. Ja spomeniem, ale francúzskeho virológa Luca Montagniera, pán minister možno počul to meno, v 80. rokov zistil, izoloval vírus HIV, objavil ho a tento génius
===== Aj takto sa zaobchádza s vecami u nás. Ja spomeniem ale francúzskeho virológa Luca Moninterá, pán minister možno počul to meno. V 80-tych rokov zistil, izoloval vírus HIV, objavil ho, a tento génius virológ, dovolím si povedať génius, nazval hromadné očkovanie proti COVID-u za nepredstaviteľné a za historický omyl, ktorý vytvára varianty a vedie k úmrtiam z ochorenia. Je to vedecký aj medicínsky omyl, dodal, že sa to úmyselne zamlžuje, zatajuje a história ukáže pravdu a tá pravda bude krutá. Dodal by som svoj názor, že Moninteránier je naozajstná, totálna virologická špička a nie ako nejaký pán Sabaka alebo náš pán Mikas. Ďakujem za slovo.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:02 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:03

Marek Kotleba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Tak Rasťo, ja by som ťa ešte doplnil jednou vecou. Nechcel som to povedať vo svojej rozprave, pretože viem si predstaviť akoby tu takýto nejakí pandrláci ako tento Žiak vyskakovali 2,20 a musel by som ho uzemniť. Ale treba si povedať jasne, ja už len čakám na ten papier kedy mi príde, potom to tu všetkým týmto propagátorom vakcín ukážem a potom som zvedavý čo im povedia, pretože v jednom štáte, ktorý nie je v Európskej únii, ale je označovaný za top krajinu Európy a možno aj sveta, tak je zázrak, že takýmto ľuďom, ktorí sa zaočkujú, dávajú úvery maximálne na dva roky. Veď predsa, keď im žiadny COVID nehrozí, sú zaočkovaní, sú fit, sú v pohode, tak by predsa úvery mohli splácať aj desať, dvadsať rokov. Ale dajú im, ak sú zaočkovaní, iba na dva roky. Takže aj toto nám môže niečo hovoriť, že kto, kde, akých odborníkov má. Ale verím, že aj ten papier, keď donesiem, tak tuto špecialisti na zdravie spochybnia takéto rozhodnutia bánk. A si myslím, že banka asi bude mať prostriedky na to, aby si spravila svoj výskum a výskum na vysokej úrovni.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:03 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:05

Andrej Medvecký
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Rasťo, dobre si im povedal. My sa musíme postaviť na stranu slobody. Presne ako tí ľudia vonku, ktorí protestujú a sú nespokojní s týmto zákonom, pretože vedia čo ich bude čakať. A zopakujem ešte raz, aby ste všetci vedeli, jednu vec. My nebojujeme proti nejakým blbým zákonom, ktoré vy tu dávate. My bojujeme len proti tomu, aby ste segregovali ľudí na očkovaných a neočkovaných. Fakt, pre mňa za mňa sa zaočkujte všetci aj desaťkrát, každý deň, aj každý druhý deň. Len nás, ktorí sa nechceme nechať očkovať, ktorí si vážime svoje zdravie, nechajte na pokoji.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:05 hod.

Andrej Medvecký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:06

Marian Kotleba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Rasťo Schlosár, ďakujem ti za tvoj príspevok. Ako člen Ústavnoprávneho výboru Národnej rady si pripomenul poslancom ustanovenia Ústavy. Ale aj čo z toho, keď tieto práva zakotvené priamo v Ústave, piliere štátnosti, základnom kameni našej štátnosti, nikto a nič dnes negarantuje. Čo z toho? A už to vidia aj občania, ktorí sú pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky zhromaždení už bez prestania druhý deň. Včera, celú noc a ešte aj dnes. Už samotní občania vidia, že Slovenská republika sa isto, ale žiaľ, čoraz rýchlejším tempom stáva bezprávnym štátom, stráca charakter právneho štátu. Ja, Rasťo, si to už neviem inak predstaviť alebo vysvetliť ako tak, že možno skutočným cieľ, skutočný cieľ tohto šialenstva je ten, aby hlavný hygienik Mikas, skutočne už až mystická postava, až mystická postava na Slovensku, bol parlamentom vyhlásený za diktátora ako v starom Ríme. Ale aj v tom starovekom Ríme mohol diktátor vládnuť maximálne šesť mesiacov a potom mu automaticky skončila funkcia. Lenže my tu v tejto totalite žijeme už vyše roka a vláda namiesto toho, aby prinášala skutočné ľuďom riešenia také, že to Slovensko sa nadýchne, tak prináša zle maskované totalitné zákony, ktorých výsledkom bude to, že tá totalitná špirála sa ešte len roztočí. Lenže pamätajte, každá akcia vyvoláva reakciu. A keď to budete veľmi šponovať a keď pôjdete po deťoch ľudí, tak to, čo budú ľudia po vás hádzať, nebudú vajcia.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:06 hod.

Ing. Mgr.

Marian Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:08

Ján Benčík
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Opakuje sa tu prezentuje tvrdenie, že vláda či politici vytvárajú nejaké dve kategórie občanov. Nič nemôže byť vzdialenejšie pravde ako toto hlúpe a nezmyselné tvrdenie. Keďže očkovanie je nepovinné, tak sa tu celkom prirodzene na základe slobodného rozhodnutia občanov vytvárajú nie že dve ale viacero skupín či kategórií občanov. Jednak sú to tí, ktorí neveria na hlúposti a hoaxy, ani nedajú na reči politikov, ktorí vo svojej bezohľadnosti sú schopní tvrdiť čokoľvek, len aby získali ich priazeň. Títo ľudia sa dali zaočkovať preto, medzi ktorých patrím samozrejme aj ja, pretože si vážia svoje zdravie, vážia si zdravie svojich najbližších a tak isto aj vážia si zdravie ostatných ľudí s ktorými prídu do styku. Potom sú tu ľudia, ktorí ešte nie sú zaočkovaní, ale chcú sa dať zaočkovať, len sa ešte nestihli alebo sú v čakárni. Ďalšia kategória sú ľudia, ktorí to zvažujú a sú naklonení skôr na to, že sa zaočkovať dajú a ďalší možno uvažujú, že sa skôr nedajú. Až tá posledná kategória je aj tých, ktorí sa zaočkovať nedajú za žiadnu cenu. Opakovane tu tiež spomínate, ako predo mnou pán bez rúška, čo sa tu opäť zase pre mňa nepochopiteľne toleruje, spomína občanov, ktorí sa tu vraj spontánne zhromaždili. Ale už akosi nespomenie, že samotní členovia jeho strany sa po sociálnej sieti chvália tým, že bezplatne pôjde autobus z Michaloviec pre členov Kotlebovej strany, ďalší pôjde z Považskej Bystrice a podobne. To o akej spontánnosti a akej tých občanov, ktorí tu prišli z vlastnej vôle hovoríte, keď vy sami organizujete. A ešte jedna vec. Nie je vám ľúto, že vy vlastne týmto svojim nezmyselným bojom proti všetkým protipandemickým opatreniam ohrozujete hlavne vašich voličov. Neuvedomujete, že táto vlna môže zasiahnuť práve ich a zredukovať ich počet.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:08 hod.

Ján Benčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:10

Rastislav Schlosár
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem kolegom za faktické. Naozaj je pravda, že tie banky, ktoré spomínal kolega Marek Kotleba, tak oni veľmi dobre vedia ako sa všetky tieto veci majú. Ale to isté platí aj o politikoch, to isté platí o tých médiách hlavného prúdu, o všetkých tých dôležitých inštitúciách. Oni veľmi dobre vedia ako sa vec má, aj čo sa týka rizík spojených s vakcínami, aj čo sa týka ich účinnosti. A čo sa týka mnohých ďalších vecí problém je tu v tom, že mnohí ľudia, mnohí obyčajní ľudia, ktorých sa to najviac tieto opatrenia dotýkajú, tí nevedia a tých tieto inštitúcie, ktoré sú vzájomne prepojené, či sú to banky, či sú to farma firmy, politici, médiá, tak tie sa snažia držať týchto ľudí v čo najdlhšej a najväčšej nevedomosti. Pretože ak by si to uvedomilo, ak by si uvedomila väčšina národa čo sa tu reálne deje, tak potom by mnohé z týchto inštitúcií a z týchto politikov mali obrovský problém a tomu sa snažia jednoducho zabrániť.
Pán poslanec Benčík, keby to bolo, keby to bolo o slobode, keby to bolo o tom, že to nie je povinné, no tak potom dajte hlasovať o tom ľuďom v referende nech sa rozhodnú teda, že či takýto zákon má platiť alebo nemá platiť. Dajte každému možnosť si vybrať. Potom by to bolo naozaj slobodné, ale to vy neurobíte, lebo vy sa bojíte. Tak ako sa bojíte predčasných volieb, vy sa všeobecne bojíte vôle ľudí a snažíte sa tú suverenitu ľudu, ktorá je zakotvená aj v Ústave čo najviac potierať. Ale inak na druhej strane ma prekvapuje, že vaša reakcia na mňa bola iba v tomto duchu, že ste tu zasa nesplietali nejaké reči o fašizme. Už sa asi možno meníte tým svojím vekom k lepšiemu.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:10 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 17:12

Martin Čepček
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Vážené kolegyne, vážení kolegovia, pán minister, musím na úvod povedať, že ja nie som proti očkovaniu, ja som iba za slobodu rozhodovať sa, či si dám vakcínu alebo si vakcínu nedám. Ja sa držím hesla "moje telo, moja voľba". Chcem pripomenúť experimentálne vakcíny a to mám vyžiadané zo Štátneho ústavu na kontrolu liečiv, odpoveď na žiadosť v zmysle zákona 211 z roku 2000 o slobodnom prístupe k informáciám a začnem vakcínu po vakcíne.
Vakcína Astra-Zeneca - predpokladaný čas ukončenia štúdií 2022. Potom je tam Pfizer - predpokladaný čas ukončenia štúdií december 2023. Moderna - predpokladaný čas ukončenia štúdií december 2022. Vakcína Johnson&Johnson - predpokladaný, predpokladané ukončenie štúdií je december 2023. Takže z tohto vyplýva, že všetky tieto vakcíny, ktoré sú u nás dostupné, sú experimentálne vakcíny. A ja sa pýtam, prečo máme možnosť sa zaočkovať iba týmto štyrmi vakcínami na Slovensku, prečo nemáme prístup aj k iným vakcínam napríklad? Mám problém aj s očkovacou lotériou, ako som to už povedal vo faktickej poznámke v minulosti. Ako viete, schválili sme zákon, ktorý bojuje proti hazardu. Tento zákon mal odstrániť hazard zo Slovenska. Napriek tomu máme tu nový hazard, ktorý sa volá očkovacia lotéria. Chce, má to byť motivačný nástroj, ale podľa mňa, súvisí to s hazardom a súvisí to, je jedno aký je benefit, ale je to hazard, podľa mňa. Ďalej si myslím, to čo som tu už dneska povedal, že vakcíny by mali byť rovnocenné s tým, či má niekto protilátky alebo protilátky nemá.
Ešte chcem poukázať na jednu vec a to v Európe niektoré krajiny majú možnosť, Rada Európy na to tlačí a presadzuje, takzvanú rodovú identitu nezávislú od pohlavia. Znamená to asi toľko, že pohlavie si môže každý človek vybrať. Ráno sa zobudím môžem byť žena, večer idem spať, môžem byť muž. Ja sa pýtam, ja sa pýtam, že ak by som sa cítil byť zaočkovaný, bude toto akceptované, keď zmena pohlavia je takýmto spôsobom akceptovaná. Potom je na zamyslenie otázka. Môže nezaočkovaný nakazil zaočkovaných ochorením proti ktorému je očkovaný. Aký je v tom potom benefit? To je rečnícka otázka, ktorú som dostal. Odpovedať na ňu nebudem, ale chcem odpovedať ešte na otázky, ktoré tu môj kolega, ktorý tu teraz nie je, ale dneska povedal a to je napríklad, že liečba na COVID, že sú lieky, ktoré stoja dvetisíc euro. Treba si ale uvedomiť, že my sme liečili COVID liekmi, ktoré už stáli dvetisíc euro a bol to takzvaný liek Rendesivir, ak si pamätáte, čo spôsoboval aj problémy so srdcom nakoniec. Ale napriek tomu, že stál dvetisíc euro, tak tento liek bol podávaný. Mám to aj z vlastnej skúsenosti, keďže COVID sme v rodine mali a viem, viem čo to dokáže spôsobiť. Tento Covid pass nič nehovorí o tom, že imunita po očkovaní je len predpokladaná imunita. Nie je celkom dokázané, že tá imunita bude dlhodobá, ako to dokazuje Chorvátsko napríklad. Včera som zachytil informáciu, že zdvihli počet dní, keď sa človek považuje za bezinfekčného z 220 na 270. Viem že každý z nás toho už má za tieto dva dni plné zuby, takže naťahovať to nebudem, ale chcem poprosiť kolegov, aby sme sa zamysleli nad tým, či tento zákon pomôže, ale nemyslím len teraz, myslím aj do budúcnosti Slovensku a či nevyvolá iba väčšie napätie v spoločnosti a toto napätie v spoločnosti...
===== ... to nebudem, ale chcem poprosiť kolegov, aby sme sa zamysleli nad tým, či tento zákon pomôže, ale nemyslím len teraz myslím aj do budúcnosti Slovensku a či nevyvolá iba väčšie napätie v spoločnosti a toto napätie v spoločnosti môže znamenať, nechcem to privolávať, ale z toho, čo vidím dnes vonku obávam sa aj občianskej vojny. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

24.7.2021 o 17:12 hod.

Mgr. et Mgr.

Martin Čepček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:18

Peter Krupa
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Čepček, spomínali ste tu hazard peňažný. Tak ja by som vás opravil je to v skutočnosti hazard zdravotný a hazard so životom. Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:18 hod.

Peter Krupa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 17:18

Juraj Krúpa
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Keď tu Čepček povie, že moje telo, moja voľba ja som si myslel, že sa od smiechu prepadne niekde tu zo stoličky, pretože moje telo, moja voľba platí asi len pre neho a keď už sa tu bavíme o ženách aj ich tele a ich voľbe, tak tam to neplatí. Ale pri celom tom prejave ma napadol Švejk, ktorý hovorieval "blbí lidi, taky lidi". Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.7.2021 o 17:18 hod.

PhDr.

Juraj Krúpa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video