65. schôdza

26.4.2022 - 25.5.2022
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:33 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:17

György Gyimesi
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Nemec, ja som veľmi rád, že si sa dotkol aj tejto témy, pretože skutočne roky počúvame o tom, ako sú športové kluby podvyživené a ako doslova a do písmena visia na ochote a neochote, keď to chceme povedať aj trošku pejoratívnejšie, tak na šnúrkach od gatí donorov a všetkých tých, ku ktorým sa chodia, ku ktorým sa chodia poklonkovať a žiadať a prosiť o kadejaké podpory. Je pravdou aj to, že len toto, len toto opatrenie im tŕň z päty nevytrhne, ale je to veľmi vítaná pomoc, pretože keď si rozdelíme celý ten balík, o ktorom sa tu bavíme, tých 400 miliónov euro, nie je to malý peniaz a s určitosťou môžme hovoriť aj o tom, že to športovým klubom pomôže.
My sa bavíme o tom, že chceme dostať detí, a v tom máte s pánom splnomocnencom vlády Kučerom obrovský kus roboty, chceme ich dostať do telocviční, chceme ich dostať do plavární, chceme ich dostať do pohybu, pretože, a ja to vidím aj na svojom dieťati, je v súčasnosti im prednejšie všetko okrem športu a keď si to porovnám s tým, ako som prežil svoje detstvo ja, tak tie deti sa nehýbu možno ani tretinu alebo ani desatinu z toho, čo sme sa hýbali my. Preto a nielen preto podporím tento zákon na sto percent a veľmi budem dúfať v to, že keď príde k tej realizačnej fáze týchto opatrení, a teraz konkrétne sa bavíme o tomto krúžkovnom, že takisto, ako ste vložili tú vašu dvojročnú energiu do všetkých tých aktivít, ktoré ste urobili, tak rovnako pomôžete ministerstvu financií s vašimi nápadmi, aby sa tieto opatrenia dostali do praxe, aby boli, aby boli pre naše deti čo najlukratívnejšie a že by čím viac detí skutočne začalo športovať.
Ja vám obidvom za toto ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:17 hod.

PhDr. PhD.

György Gyimesi

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:19

Richard Nemec
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Ďakujem všetkým za faktické pripomienky. Vrátim sa len k niektorým.
Začnem tu od konca, od Györgya Gyimesiho, že v podstate spomínali sme veľa športu, spomínali sme takého športu hlavne pre deti. To s tým vrcholovým športom zatiaľ nič nemá, ale to je podstata toho celého, aby sme tú zdravú populáciu mali. Pochopili to v Maďarsku, pochopili to v Čechách, pochopili to všade, my trošku spíme a tam už som hovoril, že celé to, keď to vyšperkujeme aj možno so stranou SaS, keď sa k nám pridá, takže budeme to šperkovať, lebo máme dobré vzťahy na sekcii športu na ministerstve školstva.
Pán Žiak, ja som nechodil za nikým nikoho prehovárať, ja si myslím, že dobrý zákon sa má podporiť naprieč všetkým, všetkými stranami. Niektoré nesúhlasia, niektoré súhlasia, niektorým vadí, že to je narýchlo, niektorým to nevadí, niektorí to chcú dopracovať, máme tu, sme v druhom čítaní, máme tu pozmeňováky.
Pán Kotleba, ja sa budem tešiť, keď všetky tie športy, ktoré museli zakapať kvôli tomuto, že nemali na to peniaze, nemali na to financovanie, tak pôjdu hore a, samozrejme, chodím do posilňovne, kde je pán Lohyňa a kde sa venuje malým deťom, ktoré, a bol odstrkovaný od športového zväzu zápasenia a dlhé roky odstrkovaný a konečne sa tam dostal a má, venuje sa veľa deťom a pôjde, pôjde určite hore.
Ešte by som sa, pán Sloboda, je to také, je to také, ja si myslím, že treba, treba takéto veci podporiť a poďme to vylepšovať.
Ďalej nemám, nemám, ďakujem všetkým za podporu a ja tento zákon podporím.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:19 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 20:22

Filip Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
Ja ako prvý bod začnem tým, že strane ŽIVOT tu bolo tak vytýkané, že keď to pokladáte za taký super najlepší návrh zákona, kľudne si zaňho zahlasujte a budeme vidieť, že čo sa bude diať. Ale my sme nikdy netvrdili, že tento návrh zákona my pokladáme za najlepší, a preto ho ideme podporiť. Veď od začiatku my sme tu mali nejaké pripomienky, my sme podporili teda vôbec, aby sa tá diskusia k tomuto návrhu zákona začala, a tie nejaké výtyky, ktoré sme tu mali, tak sme sa bavili, aj teda v rámci opozície, čo sme to boli ochotní podporiť, aj s kolegom Martinom Beluským a hľadali sme nejakú cestu, čo by sa dalo napríklad zmeniť, vylepšiť. A máme tu na stole aj tie pozmeňujúce návrhy, ktoré my sme pripravení podporiť, aj strana SMER dala pozmeňujúci návrh, hej, že siahnu na tie odvody bankám, tak my to takisto sme pripravení podporiť.
Čo sme chceli dať, tú výšku toho príjmu, že to tam nejak spraviť teda, aby si tí ľudia nezávideli, hej, že teraz to dostávajú aj chudobní, aj bohatí. A tu bola dobre povedaná tá poznámka, neviem, kto to povedal, že akonáhle by sa tam dala, myslím, že Martin Beluský, taká pevná hranica, tak v tom okamihu ja keby som zarábal o euro viac, tak závidím tomu druhému zas, že on dostane ten daňový bonus a ja už zrazu nie? Čiže my sme tiež sa prikláňali k tomu, že nejak stupňovito to dať, nejaký ten poklesujúci trend tým daňovým príspevkom, daňovým bonusom. Lenže ten fakt je taký, že my na ten pozmeňujúci návrh sme nemali tých pätnásť poslancov, hej, čiže mohli sme sa o tom baviť, mohli sme vyjednávať, ale reálne pozmeňujúci návrh, pätnásť poslancov my nemáme, hej? Čiže tým pádom to na stole ani neni.
Potom tu nám bolo vytýkané, strane ŽIVOT a aj kolegom z ĽSNS, že jak my môžeme podporovať Matovičove šialenstvá? Dobre počujete, ľudia? Tak Matovičove šialenstvo je to, že sa zvýši podpora detí. To je podľa Republiky Matovičove šialenstvo. To, že sa zvýši daňový bonus na dieťa, tak to je podľa Republiky Matovičove šialenstvo. To, že rodiny reálne budú mať tie poukážky, aby mohli podporiť deti, či už v rámci nejakých kultúrnych alebo športových aktivít, tak to je podľa hnutia REPUBLIKA Matovičove šialenstvo, ktoré my by sme nemali podporiť. Tak ja som si myslel, že sa mi sníva, normálne. Toto oni označili za šialenstvo, že podľa Republiky je teda pomoc rodinám, podľa nich to je šialenstvo.
Ja teraz poviem zo života taký príklad, keď sa tu bavili o tom, že koľko dostanú chudobní, koľko dostanú bohatí.
Ja keď som v roku 2012 skončil vysokú školu, začal som pracovať v lete, vtedy bola minimálna mzda 320 neviem koľko euro. Ja som vtedy začínal s minimálnou mzdou. Mal som asi 10 euro nad tú minimálnu mzdu. Po roku, po roku som sa potom tam niečo posunul, že už som bol nad tou minimálnou mzdou, a ja keď si to tak spätne premietnem, jak ja by som sa tešil, keby som dostal takú podporu. A potom, keď som si založil rodinu, keď som mal deti, jak ja by som sa z toho tešil, jaká by to bola pre mňa pomoc. A ja keď rozprávam s pracujúcimi ľuďmi a ktorí aj reálne majú deti a keď sa ich spýtam, tak mi povedzte o tých prídavkoch, povedzte mi o tej daňovej podpore, povedzte mi o tých poukazoch, tak každý pracujúci rodič, ktorý má deti, tak povie, je to super vec. (Zaznievanie gongu.) Super nám to prilepší v rozpočte. Prečo vám to tak zrazu vadí, táto pomoc?
Potom ten totálny nonsens, ktorý nechápem z viacerých strán tu ide, že tu chýbajú skupiny obyvateľstva a prečo my nepodporíme dôchodcov, prečo nepodporíme pracujúcich ľudí, ktorí nemajú deti, prečo nepodporíme bezdetné rodiny a ja neviem ešte koho všetkého, no ale už si uvedomte konečne, že tu je návrh zákona, ktorý hovorí o podpore ro-di-nám. Keď sa budeme baviť o platoch učiteľov, jak by sa páčilo učiteľom, keby tam zrazu my sme prišli a by sme navrhovali, no ale chceme 13. aj 14. dôchodky. No ale chceme podporiť ešte aj tých a my chceme podporiť aj zdravotné sestry. No jak by sa na nás učitelia... alebo keby sme sa bavili o platoch lekárov a zase by sme s tým všetkým tuná prišli do kolečka, no ale prečo riešime lekárov a poďme riešiť všetkých. Pri ktorom návrhu to tak bolo, že sa tu vykrikuje? Ale ja by som to normálne spravil, keď tu najbližšie príde dakto s takým návrhom, teda z tých kritikov, z radov kritikov, ktorý to dneska kritizuje, keď tu prídu s takým návrhom zákona, že oni idú dôchodcom. Ja vtedy sa prihlásim a poviem, no ale poďme pomôcť rodinám, no ale poďme pomôcť učiteľom, ale zdravotným sestrám, ale lekárom, prečo nepomáhame všetci, všetkým v tom návrhu zákona?
Vyčítané nám tu bolo od strany HLAS, že my podporujeme koalíciu, že podporujeme vládny návrh zákona, dokonca že podporujeme Igora Matoviča som sa dozvedel. No a vy keď ste hlasovali za tie očkovacie bonusy, koho vy ste vtedy podporovali? Čo akože máme takú krátku pamäť? Áno, tým, čo ste si kupovali dôchodcov za 200 – 300 euro. Vtedy ste hlasovali za to, už ste asi zabudli na to.
Potom je tu časť poslancov, ktorí sa tu vyjadrujú, že to je malá pomoc, že to je neskorá pomoc, že to sú len omrvinky. Tak vadí ti to, že sú to omrvinky, teraz ani omrvinky sa nemajú dať, keď podľa teba 1,2 miliardy sú omrvinky, tak ani tie omrvinky sa akože nemajú dať ako tá pomoc? A čo sa potom má dať? Čo sa má navrhnúť? Ja už som to tu povedal v tej rozprave. Naposledy sa prídavky na dieťa zvýšili o 0,38 eura. Áno, 38 centov na dieťa. A som to povedal a to zopakujem, aby to tu počuli všetci znova. Som si povedal super, o jednu plienku naviac si kúpim pre dieťa z tých rodinných prídavkov. To bola asi taká pomoc. (Reakcia z pléna.) Teraz, keď tu je dnes na stole zvýšenie, dobre, môžme kritizovať, že to je až od 1. 1. 2023, mohol dakto prísť s pozmeňujúcim návrhom, ale neprišli, akože kritizovať kritizujú, ale tá pomoc reálne raz v čase príde. A bude tu na stole pre tie rodiny.
Dokola to kritizované, omieľané, to tiež spomeniem, sa tu vytýkalo tých 495 či koľko úradníkov, že má tu byť na tú kontrolu. To už bolo vyvrátené, že nič tam také neni. A že potom závisí to od nás, že či budeme chcieť reálne tú kontrolu a budú tam tí kontrolóri alebo úradníci, keď ich nazveme, alebo či tú kontrolu nebudeme chcieť a bude nám to v podstate jedno, čo sa bude s tými peniazmi diať. Ja teda nie som zástanca nejaký toho, že by som tu teraz schvaľoval úradníkov, pretože aj z vlastnej skúsenosti viem, že tí úradníci nie vždy efektívne pracujú, ale na druhej strane si treba povedať: Chcem kontrolu tých financií, ako sú vynakladané, alebo nechcem? Chcem úradníkov alebo nechcem? Ale jedno, čo je isté dnes a čo tu bolo, možnože na vláde, ale už minimálne keď to z vlády prišlo, už to tam nebolo, žiadnych 500 úradníkov ani žiadne nové ministerstvo tuná na stole dneska neni.
Potom ten 9-miliónový projekt na IT systém. Ja som tiež kritikom takých IT systémov, lebo som to tu povedal aj v tej rozprave pri skrátenom čítaní, že to je čierna diera. Takisto nakoniec, keď sa tam človek pozrie do tých rozborov, nič také tam neni. Vytýkané nám tu je, že prečo nie sme proti návrhu zákona. No ja keď nie som a priori vyslovene proti tomu návrhu zákona, že od začiatku si poviem, že je zlý, a teraz urobím všetko pre to, aby sa o ňom nerokovalo, či už napríklad nepodporím vôbec otvorenie rokovania, tak ja neviem pripustiť ani diskusiu k tomu? Mne tu dakto vytýka, že som hlasoval za to, že som to zaradil, alebo že to ide do prvého čítania, že tu vôbec o tom disku... o pomoci rodinám, nebavíme sa o hocičom, o pomoci rodinám. Ale keď tu bolo minule pomoc hazardu, to akože bez mihnutia oka, to si nikto nevšimol. Pomoc hazardu, odložiť splátky, jasné, lebo že tu musíme pomôcť. A iniciovala to SaS-ka. SaS-ka to iniciovala. Kto iný?
Že vraj to nie je pomoc pre občanov. A dokonca tu prišiel aj taký pozmeňujúci návrh, ktorý hovoril o tom, že v názve by sa mala zmeniť, mal by sa zmeniť ten názov a že to má byť pomoc pre občanov, ale tam bolo potom vymenované, hej, že ešte aké druhy pomoci. No, rodiny nepovažujeme za občanov? Ja už neviem, normálne mne sa dakedy sníva, keď počúvam tie vystúpenia v rozprave, že čo sa tu dokáže spomenúť. Rodina pre dakoho nie sú občania tejto krajiny. Úplne nonsens.
Potom tá matematika pri hlasovaní, kolega Beluský to tu povedal. Ten návrh zákona mal takú podporu, že on to tak nazval, takým pojmom, že tam bolo 16 nadhlasov. Napriek tomu, že sa tu SaS-ka postavila na hlavu, aj tak ten návrh zákona zatiaľ tým procesom prešiel a ja si myslím, že aj teraz v druhom čítaní aj s tými pozmeňujúcimi návrhmi že schválený bude.
A na záver ešte taký maličký paradox. Tu sa normálne prekárame, že kto komu tlieska, že ten vystúpil, tebe zatlieskali, ja som povedal, že ty sa nehanbíš, lebo minister ti tlieskal, minister financií ti zatlieskal. A vravím, no však ja som sa nehanbil ani, keď mi Jozef Pročko tlieskal. Áno, stalo sa to, stalo sa to pri jednej rozprave, Jozef Pročko mi zatlieskal. A hovorím a čo ja teraz s tým mám, však keď zatlieskal, zatlieskal. Keď zatlieska Matovič, zatlieska Matovič. Keď zatlieska tuná dakto, zatlieska tuná dakto. Ale my už sme proste tak primitívne na tom, že nieže ti závidím potlesk, pre krv v očiach my nie sme schopní ani komunikovať o pomoci rodinám, pretože s krvou v očiach tuná niektorí poslanci pozerajú na to, že to je Matovič a tým, že to dáva Matovič, tak ja to nemôžem podporiť. On nepozerá na to, že to je pomoc rodinám.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

24.5.2022 o 20:22 hod.

Ing. et Ing.

Filip Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:32

Marek Kotleba
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Filip, ja už nebudem sa venovať tomu zákonu, pretože sme, myslím, za tie hodiny, ktoré sme tu strávili v tých rozpravách, sme sa o tom porozprávali dosť, ale chcel by som povedať na to margo, ako si hovoril o tom hlasovaní, že je veľký rozdiel medzi nami a nimi, pretože my za každý jeden zákon, ktorý je dobrý a ktorý je v prospech Slovákov, v prospech rodiny, zahlasujeme a je nám úplne jedno, kto ho predkladá. Čiže my si nemusíme s Igorom Matovičom volať, nemusíme sa bratríčkovať, ale keď predložia zákon, ktorý môže pomôcť Slovákom, tak my za taký zákon zahlasujeme. A keby ho predložil aj napríklad pán poslanec Benčík a bol by dobrý, tak tiež by som z princípu, že si asi nebudeme volať, by som za takýto zákon vedel zahlasovať.
Ale to je veľký rozdiel, páni a dámy, medzi nami a vami z koalície, pretože my keby sme predložili aj ten najlepší zákon na svete, tak vy ho z princípu nepodporíte. Preto skúste aj vy sa do budúcna nad tým zamyslieť, že o čo tu ide. Či chceme nejakú správnu vec, alebo sa tu ideme hrať na to, kto za koho kope. Čiže ak do budúcna nebudete vy podporovať tiež naše zákony, tak vidíte, potom je tam ten rozdiel.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:32 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:33

Štefan Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Za posledné roky tuná nikto neplakal, že daňový bonus sa napríklad zdvihol za posledných osem rokov iba euro 65. Ale keby sa zdvihol aj o 10 centov, aj to je čosi, aj, alebo to je tiež niečo ako nič. A hovoriť o 1,2 miliarde, že to nie je žiadna pomoc rodinám, no tak na jednej strane sú tu plačkovia, ktorí tuná vyplakávajú, že ideme kopec peňazí, milióny a miliardy, z Republiky tuná vykrikujú a vyplakujú, vyplakávajú, že ideme rozhadzovať finančné prostriedky, a na druhej strane tuná hovoríme, že 1,2 miliardy pre pomoc pre rodiny to je nič. No je to veľká pomoc. Tak ako si to, Filip, povedal za 30 centov pre jedno dieťa, to tak akurát si kúpiť jednu pampersku a to je aká pomoc? No ale lepšie niečo ako nič. Ale takisto aj úroveň štátu alebo tak si aj občania budú vážiť štát, nakoľko si štát bude vážiť a ceniť tie rodiny. Ako? Ako ich bude podporovať. Rodiny potrebujú všestrannú pomoc. Tuná koľkokrát v Národnej rade aj v rámci rozpravy rodina je toľkokrát tuná torpédovaná a dehonestovaná, myslím si, že ako poslanci Národnej rady veľakrát by sme sa aj mali za čo hanbiť.
Tak ako si spomenul tuná Igora Matoviča, veď to je celé o tom, áno, pretože to predkladá Igor Matovič, tak preto je mnoho ľudí v pléne Národnej rady proti. A ja to tak hovorím, že je tu aj nejaká taká, by som povedal, osobná závisť, že navyše minister financií našiel aj spôsob financovania, ako nájsť tie prostriedky pre pomoc pre naše rodiny. Ja túto vec vysoko oceňujem, strana ŽIVOT – národná strana, my budem hlasovať vždycky za prorodinné návrhy zákonov. A ďakujem za to.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:33 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:35

Martin Čepček
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Filip, ďakujem za tvoje vystúpenie. Myslím, že si zhrnul všetko, čo sme chceli povedať a čo tu chceme, čo ten zákon obsahuje. Treba si uvedomiť, že každý jeden rodič dostane zvýšenie o takmer 25 euro mesačne na prídavok na dieťa. Ale ak ten rodič pracuje, tak na konci roka si môže uplatniť rodičovský bonus, čo je 1 200 euro na dieťa na rok. Ak má dve deti, 2 400 euro. A uvedomme si situáciu, že rodiny momentálne majú veľmi ťažkú situáciu, čo sa týka bývania, hypotéky, respektíve ceny nehnuteľností rapídnym spôsobom stúpajú a ak má rodina platiť hypotéku vo výške, ja neviem, 150-tisíc euro, tak každé jedno euro, či už odpočítateľnej položky, alebo daňový bonus, každé jedno euro je pre tú rodinu vzácne. Takže ja si myslím, že treba tento návrh zákona podporiť.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:35 hod.

Mgr. et Mgr.

Martin Čepček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:37

Miriam Šuteková
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Kuffa, vieme sa zhodnúť v jednej veci a to v tom, že ak chce niekto psa biť, tak si palicu nájde. A presne to je to, že ak politicky nechceme niečo podporiť, tak si nájdeme milión dôvodov, prečo to podporiť nechceme. A to presne sa tu deje. V mojom rodnom meste som počula takú úvahu, že okej, však rodiny teraz potrebujú pri tom všetkom, čo sa deje vo svete, podporu, ale prečo krúžky, keď dôchodci nemajú, keď učitelia nemajú, ktokoľvek iný nemá. A moja odpoveď je jednoduchá. Ak má rodiny zvýšené náklady na to, čo sa, na energie, výdavky na služby, na potraviny, na všetko, čo sa dnes zvyšuje, tak, samozrejme, prvé, čo vypne tomu dieťaťu, tak je to, to sú peniaze na rozvoj. A krúžky, to sú rozvoj dieťaťa. To je vyšší level. A to je aj moje vysvetlenie toho, že prečo to patrí do tohto balíčka akoby krízovej pomoci rodinám, pretože my nechceme deťom vypnúť zdroj rozvoja. A práve preto je dôležité tento zákon, tak ako je, podporiť.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:37 hod.

Mgr.

Miriam Šuteková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:38

Romana Tabák
Skontrolovaný text
Ďakujem za slovo.
Pán poslanec Kuffa, musím s vami súhlasiť, lebo pol roka o tomto návrhu zákona rokovali, priniesli niečo lepšie? Nie. Tento návrh zákona nie je najlepší, je to taký, do určitej miery taký mačkopes, ale pomôže, proste nikto nič lepšie nepriniesol. Tento zákon treba podporiť a do budúcnosti, keď je niekto taký múdry, nech niečo lepšie prinesie.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:38 hod.

Bc.

Romana Tabák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:39

Jozef Pročko
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Pán Kuffa, reagovali ste, alebo spomenuli ste moje meno, že som vám zatlieskal. Musím povedať úprimne, bez urážok, že som zatlieskal tomu krásnemu odhaleniu, čo ste povedali o spojení Republiky so SMER-om, takže tomu som zatlieskal. Ja som veľmi rád, že sa ukazujú veci, že sa tu konečne odkrývajú karty, mne sa strašne páčilo aj to, ako ho pomenoval pán Taraba ako mopslíka SMER-u, lebo naozaj sa to deje a SMER si takýmto spôsobom Republiku viaže na svoju stranu. Takže ja som zatlieskal pomenovaniu vášmu a som veľmi rád, že ukazujete aj vy, že čo sa tu deje a kto s kým bije bandu.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:39 hod.

Mgr.

Jozef Pročko

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 20:39

Filip Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za faktické poznámky.
Pán kolega Pročko, v tom prípade som teraz zistil, že ste mi tlieskali až dvakrát (povedané so smiechom), lebo bola ešte jedna rozprava, kedy ten potlesk bol, ale dobre, to len tak na okraj tejto témy.

-----------------------------------------

My sme tu vyzývali SaS, nech predložia podporu rodinám, dva roky sme ich vyzývali, nám to vôbec nevadí, keby s tým prišla aj SaS-ka, s ktorou, s ktorou v podstate v tých hodnotových otázkach sa absolútne nezhodneme, ale keby zrovna aj strana SaS prišla s podporou rodín, tak aj strane SaS by sme takýto návrh zákona podporili, keby prišli vôbec s nejakou podporou. Ale za dva roky, viac ako za dva roky tu neprišli s ničím.
A potom ten druhý paradox ešte, čo tu, zatiaľ to tu ešte neodznelo, hej, že kto s kým hlasuje, jak hlasuje a prečo teraz opozícia s koalíciou a prečo my. No, prosím pekne, tu bolo ix, ypsilon návrhov zákonov aj vládnych, aj v skrátenom konaní, ktoré sme opozícia a dakedy celá opozícia, celý parlament podporil. Len teraz z mne nepochopiteľných dôvodov, akonáhle tu prišiel koaličný, teda vládny návrh na podporu rodín, zrazu sa to tu strhlo tak, že naozaj sú tu dva fronty. Jedni sme zástancami toho, aby sa aspoň niečo tým rodinám pomohlo, a druhý front, to ako komentoval kolega Kremský, on povedal, tu vznikla protirodinná koalícia na čele so SaS-kou a Republikou.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

24.5.2022 o 20:39 hod.

Ing. et Ing.

Filip Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video