77. schôdza

15.11.2022 - 1.12.2022
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

15.11.2022 o 15:46 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

15:46

Tomáš Taraba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Vzhľadom na to, že Ukrajina má asi 40 % kritickej infraštruktúry rozbitej a ide zima, tak sa dá predpokladať, že tá vlna migrácie, ktorá pred nami, tá legitímna vlna migrácie, ktorá pred nami je, bude v najbližších mesiacoch narastať. A ja preto absolútne nerozumiem, prečo vy do toho to, čo nás ešte čaká, potrebujete púšťať ilegálnych migrantov, ktorí sa tu potulujú, veď to stačí sa ísť previesť Záhorím, čo tam sa deje. Pred nami je tiež tá zima a ľudia sa naučili, že táto vláda ich nechala úplne napospas všetkého, ale ja nerozumiem, že prečo im potrebujete ešte aj brať istotu vôbec chodiť po uliciach. Tuná povie Mikulec, že on prestal viesť nejaké štatistiky, ale že nič sa nestalo zatiaľ. Jak vy môžete vedieť, či sa niečo stalo a nestalo, keď ani neevidujete kto tu poriadne je. Vy nemáte žiadne doklady od tých ľudí, ktorí vám povedia áno, hodnoverne, toto som ja. Veď tu chodí nejaká skupinka ľudí, jeden povie ja ho poznám, druhý pozná toho prvého, že pozná a povedia nejaké svoje mená, vy to zapíšete a oni sa tu potulujú po Slovensku. A celý problém je len to, že dnes na južnej hranici nie je žiadna kontrola a kto tú kontrolu tam nechce dať, tak je očividné, že háji dnes, a to bez ohľadu na to, aký pozitívny vzťah človek môže mať k Orbanovi, ale to, čo dnes vedenie slovenskej polície a ministerstva vnútra robí, tak robí v záujme potom Maďarska, nie Slovenska, pretože v záujme Maďarska dnes je zbaviť sa tých migrantov, ktorých tam majú a pustiť ich ďalej, ale oni nevedia ísť ďalej, lebo kontroly v Rakúsku, v Čechách ďalej ich nepustia, to znamená končí to tu. Takže, keď to tam nechcete zaviesť, robíte to len preto, lebo pomáhate týmto Maďarsku. Lenže my sme slovenský parlament a my budeme hájiť záujmy Slovákov.
Skryt prepis

15.11.2022 o 15:46 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

15:46

Eduard Kočiš
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Členský štát Európskej únie akým je Slovenská republika, by mal chrániť svoje vnútorné hranice, presne takým spôsobom ako to chráni Maďarská republika, Česká republika, alebo Rakúsko. Len na základe toho, že pán minister vnútra Roman Mikulec má nejakú vsugerovanú a svoju autistickú domnienku, že takýmto konaním Maďarsko, Rakúsko a Česká republika porušuje nejakú európsku smernicu, alebo
====
Skryt prepis

15.11.2022 o 15:46 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

16:01

Eduard Kočiš
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Maďarská republika, Česká republika alebo Rakúsko. Len na základe toho, že pán minister vnútra Roman Mikulec má nejakú vsugerovanú a svoju autistickú domnienku, že takýmto konaním Maďarsko, Rakúsko a Česká republika porušuje nejakú európsku smernicu alebo európsku legislatívu tým, že nejakým zvláštnym spôsobom ohrozuje princíp a štatút schengenského priestoru, si nemyslím že takýto človek by mal byť na pozícii ministra vnútra, pretože toto jeho konanie a také jeho vyjadrenia nepatria na pôdu ani stredoázijského štátu, poprípade nejakého štátu vo východnej Afrike. Ak prekročenie štátnych hraníc a nelegálny vstup do schengenského priestoru nepovažuje minister vnútra Roman Mikulec za legálnu hrozbu pre občanov žijúcich na našom území, tak potom jeho vyjadrenia už naozaj nepatria do tejto spoločnosti a mal by si hľadať nejaký vlastný, nejaký fundovaný svet v ktorom by tieto myšlienky vedel posúvať ďalej.
Kolega Suja sa v druhej časti svojej rozpravy pýtam najmä kolegov po našej ľavici, teda od geniálneho klubu Pročko, s. r. o., že koho vy kolegovia a kolegyne vlastne chránite. Áno kolegovia, kolega Suja vám to vysvetlil veľmi fundovane. Chránite kreatúru, chránite zrúdu, ktorá nesie punc ministra vnútra, pretože tento človek ovplyvňuje konanie vyšetrovateľov na NAKA. Tento človek ovplyvňuje konanie vyšetrovateľov v mnohých prípadoch. A to čo si dovolili voči poslancovi Národnej rady, ako dovolili si obviňovať z nejakého činu, ktorý sa nestal, toto už je naozaj vrchol.
Skryt prepis

15.11.2022 o 16:01 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

16:01

Ondrej Ďurica
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Kolegovia, kolegyne, to že minister Mikulec nemá záujem chrániť občanov Slovenskej republiky a naše hranice je úplne zrejmé a je to jasné aj na základe toho, že okolité štáty pristupujú k tejto situácii úplne inak. A on ako minister, ktorý by sa chcel zviesť popri opatreniach ktoré urobila Česká republika alebo Rakúsko by tak mohol úplne elegantne spraviť, pretože by to svoje, to svoje presvedčenie , že sa porušujú nejaké pravidlá, európske dohovory a tak ďalej, keby mal záujem na tom aby Slovensko bolo chránené, tak by povedal jednoducho, pozrite sa tu je Česká republika, tu je Rakúsko, ktoré vykonávajú podobné opatrenia je to úplne prirodzené. Ale my sa tvárime ako keby sa nás táto kríza vôbec netýkala a z toho je úplne zjavné, aj z toho všetkého čo povedal v tejto veci minister Mikulec už v minulosti je zjavné, že ho tieto absolútne netrápia. On to vníma tak, že proste tí ľudia sem prídu a zrejme sa vyparia niekde, alebo sa problém vyrieši tými, tými rôznymi stretnutiami a konferenciami, ale pravda je taká, že ten problém len prehlbuje, že je stále horší a horší a presne to je tá zhoda, zhoda okolností, ktoré tu boli načrtnuté mojimi predrečníkmi, že tým že sa kontroly zriadili na českej strane, na rakúskej strane a my zároveň susedíme s Maďarskom, tak naozaj to zostáva, zostáva celé, celý ten tok tých migrantov zostáva na nás a je to na veľkú hanbu, že minister Mikulec si toto neuvedomuje, alebo, alebo si to uvedomuje veľmi dobre a robí to zámerne. Takže si myslím, že toto odvolávanie je namieste a uvedomiť si aj to, že tento človek bol osemkrát odvolávaný, tak to naozaj o niečom hovorí. To nie je náhoda a to musí mať nejaké, nejaké svoje, svoje základy. Ďakujem.
Skryt prepis

15.11.2022 o 16:01 hod.

Ondrej Ďurica

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

16:01

Miroslav Suja
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán podpredseda. Ešte by som doplnil, že počuli a boli sme svedkami toho, že Mikulec sa tu čudoval, že Maďari, Česi alebo Poliaci si chránia svoje hranice a tým vlastne občanov svojho štátu. A že sú s tým asi divní, podľa jeho názoru, lebo že to by nemali robiť. No pán Mikulec je divný on sám, lebo on ako minister vnútra to je jeho povinnosťou chrániť občanov Slovenskej republiky nech sú akejkoľvek národnosti, nie, on bude používať ťažkoodencov a policajtov na ochranu ľudí o ktorých absolútne nič nevieme. Ale svojich vlastných občanov necháva napospas. A že to robia Maďari, Česi a Poliaci, tak sú podľa neho divní. No nie sú, robia to čo minister vnútra má robiť. Chrániť občanov svojho štátu.
Skryt prepis

15.11.2022 o 16:01 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

16:01

Stanislav Mizík
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vážené kolegyne a kolegovia, na stole máme opäť odvolávanie ministra vnútra Mikulca. Tento minister má viacej životov ako mačka, pardon, mačiak, ten má sedem životov ale nás minister ich má viac. A škandálov oveľa, oveľa viac. Pripomeniem, len tak zhruba, kauza údajného úplatku 100 tis. eur. Po druhé, mohol mať prístup k informáciám na ktoré nemal zákonný nárok. Po tretie, kauza vymyslených dôvodov na stíhanie. Po štvrté, možné manipulácie dôležitých svedkov. Po piate, to je veľmi dôležité, vojna medzi jednotlivými zložkami v polícii. A po šieste, vojna aj v jednotlivých zložkách. Po siedme, odpočúvanie samých seba. Po ôsme, zasahovanie do živých prípadov. Po deviate, škandál so stravovaním v azylovom tábore. Po desiate, škandál s vrtuľníkmi. Po jedenáste, participácia na covidovom šialenstve keď sa nedalo ísť napríklad z okresu do okresu, ani na hroby svojich najbližších. Po dvanáste, participácia na šialenom zadĺžení Slovenska. A nakoniec by som podotkol, by som dal ako príklad vládny návrh zákona o azyle z februára 2022. V tomto zákone o azyle boli rôzni musulmani, mohamedi, ahmedi, abdlahovia či bašírovia postavení nad úroveň Slovákov, slovenských žien a detí, slovenských dôchodcov, slovenských robotníkov, slovenských živnostníkov, jednoducho pre našu vládu je to jedna z priorít pre, kvôli jednej smernice z klbka vreteníc, to znamená z Európskeho parlamentu a z Rady Európy. A tu je gro, príčina a následok súčasného stavu pre ktorý je dnes odvolávaný minister vnútra Mikulec verný to sluha Bruselu a pánov z poza oceána. Opäť sa po Slovensku, naozaj opäť sa po Slovensku potulujú voľné čudné tmavšie persóny o ktorých nikto nič nevie. A kto je to? No sú to práve tí mohamedovia, abdulovania, ahmedi, abdulahovia, bašírovia. Pohybujú sa vo veľkých množstvách a na hraniciach vzniká tábor, ktorý sa zväčší a možno za nejaký čas, keď sa tomu neurobí prietrž, bude to niečo také ako v Calais, centrum mafie, drog s vlastnými štruktúrami v rámci toho tábora. Takzvaní ekonomickí migranti putujú cez Taliansko, Balkán aj Turecko. Od migračnej vlny, ktorú spustila pani a mnohí ju volajú baja jaga Merkel, ja sa k nim pridávam, a ich ... šialenci, nastal prudký vývoj no-go zón, terorizmu, znásilnení, kriminality, výbuchov. Schengenské hranice sú úplne deravé, sú deravé ako situ. Celá Európa je zaplavená túlavými hordami ekonomických migrantov medzi ktorými sú infiltrovaní džihádistickí maniaci.
Mikulec tvrdí, že uzatvorenie našich hraníc nepomôže, že sa to musí robiť v akomsi širšom kontexte schengenu. Ale na to nie je čas. Nikdy na to nebol čas, alebo na to nebol ani vôľa. Mnohí tvrdia, že je plán, plán na globálnu výmenu a zmiešanie obyvateľstva. A veruže, veruže, takto to aj zapácha. Nechcete migrantov v kvótach? Dáme vám ich takto špeciálne, rafinovane. Mikulec aj naši predstavitelia tvrdia, že tí migranti nechcú u nás ostať, že chcú ísť ďalej do Nemecka. Však to je často jediné slovo ktoré poznajú Germeny, Germeny, money, money, Germany. Ale je tu háčik, Česká republika chráni svoje hranice. Odchytáva týchto elementov a vracia ich na Slovensko. A my ich živíme. Ich počet sa bude zväčšovať. Klasickým vývojom v takýchto táboroch je to, že sa postupne vytvorí hierarchická štruktúra podľa národov a národností na čele so svojimi vlastnými bossami. Podelia si sféru vplyvu a samozrejme nevynímajúc, že je tam čierna ekonomika. A ja sa pýtam, kde je problém? Uzatvoriť hranice a hotovo je to vyriešené. Že to nemôžeme, že EÚ, že Rada Európy, že také zmluvy alebo také také zmluvy? A čo, Český minister sa vyjadril, že české opatrenie nie sú príjemné ale je to nevyhnutnosť. Prečo také slová nepovedal náš pán Mikulec, minister vnútra. Uvažujem a každý príčetný človek čo pozná súvislosti vie, že riaditeľ migračného úradu pri ministerstve vnútra je Ján Orlovský. Pripomeniem jeho život trošku. Sedemročný tajomník a radca na Zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky vo Washingtone, D.C. Spolupracoval s Kongresom USA a takzvanými neziskovkami. Päť rokov bol výkonný riaditeľ Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. Takýto ľudia ako on aktívne rozvrátili republiku, čo si budeme navrávať. Len mám také temné tušenie, že či Mikulec riadi Orlovského, alebo je to naopak. Orlovský je tam od roku 2021 a už hneď v roku 2022 bol navrhnutý zákon o azyle, ktorý predkladal Mikulec, hovoril som o ňom v rozprave vtedy. A teraz tento hrozný kiks s nechránením hraníc. Preto, práve preto tento mačiak, čo už prežil osem či koľko odvolávaní, by mal po tomto odísť.
Spomeniem ešte to čo som povedal vo faktickej poznámke. Čo je to za idiocia, Hamran povedal, že riešenie migrantov v Európe je na, na to že agentúra Frontex. To je agentúra, ktorá dostáva 600 mil. eur ročne a ktorá by mala byť zodpovedná za nepriedušné uzavretie hraníc schengenu. Táto agentúra ale pašuje migrantov z líbyjských brehov na európske brehy. Ešte raz, tento perzský ušatý mačiak musí ísť preč na Melmak. Alfovia majú radi mačky ako delikatesu. Ešte raz, Mikulec, Hamran preč, vypadnite.
Skryt prepis

15.11.2022 o 16:01 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

16:01

Marek Kotleba
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán podpredseda. No musíme si povedať to, že tí imigranti sem neprišli ako z nejakej rozprávky z aladinovej lampy, ale oni sem nejakou cestou sa museli dostať. A už cez niektoré hranice prešli. Vidíme aká, v akom stave je tá maďarsko-srbská hranica, že vystavali tam tie ploty. Ale máme tu aj rumunsko-maďarskú hranicu, ktorá možno nie je až tak chránená keďže nejde o takú, taký nápor, ale aj tadeto tí migranti chodia. Ale pozrime sa trošku do dejín, pretože tieto výpady Osmanskej ríše skončili aj v roku 1912 a to je 100 rokov odvtedy čo chceli ovládnuť celú Európu preto, že bojovali Osmani a či už s Bulharmi, Srbmi aj s Rusmi. Ale keď sa takouto formou nedostali do Európy, tak ich pozvala Európska únia a spoločne s vojskami Ameriky a NATO zbombardovali krajiny a z tých krajín následne prichádza imigranti. A preto, prečo my by sme mali opäť mali trpieť za tieto ich rozhodnutia. Keď nám Nemci, keď nám Taliani, Francúzi, Španieli chcú diktovať ako sa máme správať a čo máme robiť, tak nech si tých imigrantov zoberú, nech sa o nich starajú a nech si ta živia. To je naozaj, ten človek sa neponaučí, pretože mali sme sa ponaučiť už z toho čo je v Nemecku a čo je v Rakúsku, kde tých imigrantov je už toľko, že už si tam nevedia s nimi dať radi a už v Rakúsku, vo Viedni, čo je z tadeto pár kilometrov, už domáci Rakúšania nevedia dať dieťa ani do škôlky len kvôli tomu, že v prvej, druhej, tretej alebo štvrtej škôlke sa už vôbec nehovorí po nemecky a takýto scenár, ak by bol u nás, tak neviem čo s tým ideme robiť. Čiže musíme začať s obranou vlasti naplno.
Skryt prepis

15.11.2022 o 16:01 hod.

Mgr.

Marek Kotleba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

16:01

Rastislav Schlosár
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Kolega Mizík dobre povedal, že táto vláda, a to je aj taký v podstate jej spoločný menovať všetkých ministrov tejto vlády, že uprednostňuje cudzie záujmy pred našimi vlastnými slovenskými národnými záujmami. A to sa tiahne v podstate celou touto jej politikov a teraz je to najvypuklejšie práve pri tej takzvanej obrovskej migračnej kríze, ktorú zažívame. Pretože táto vláda dá viacej na to čo jej povedia v Bruseli, v Štrasburgu alebo vo Washingtone, ako to čo jej povedia jej vlastní ľudia, vlastní voliči, vlastní občania Slovenskej republiky v našich mestách, v našich dedinách. Jednoducho všetko cudzie je bližšie ako vlastné. A, no ja musím dodať aj to, že tento problém s migrantami to nie je len o tom, že tu prídu nejakí cudzí ...
=====
Skryt prepis

15.11.2022 o 16:01 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:16

Rastislav Schlosár
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
to čo jej povedia jej vlastní ľudia, vlastní voliči, vlastní občania Slovenskej republiky v našich mestách, v našich dedinách. Jednoducho všetko cudzie je bližšie ako vlastné. A, no ja musím dodať aj to, že tento problém s migrantami to nie je len o tom, že tu prídu nejakí cudzí ľudia, pretože títo cudzí ľudia prichádzajú z krajín, ktoré sú civilizačne úplne inde ako sme my v rámci Európy po všetkých stránkach. To si treba uvedomiť. A preto aj ten prílev migrantov do Európy je v podstate civilizačným stretom. A my jak tento civilizačný stred prehráme, tak potom to bude znamenať koniec Európy v takej podobe ako ju poznáme, ako ju poznáme.
A treba dodať aj to, že to čo sa nepodarilo týmto alebo to čo sa nepodarilo tým ázijským, tým africkým dobyvateľom v minulosti pred niekoľkými storočiami zbraňami, hrubým násilím, tak to sa im teraz darí práve tým, že do Európy dostávajú čoraz viacej migrantov. Lenže teraz to nerobia zbraňami, teraz my sami dobrovoľne práve takýmito vládami, ktoré ľudia, bohužiaľ, volia im umožňujeme, aby Európu a vrátane Slovenska postupne ovládli.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.11.2022 o 16:16 hod.

Mgr.

Rastislav Schlosár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:16

Stanislav Mizík
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ďakujem za faktické poznámky, v ktorých ste pripomenul históriu. Áno, raz sa Európa zbavila osmanského panstva. Vtedy ten ich, tá ich Svätá vojna, džihád skrachoval, boli vyhnaní. Lenže teraz to robia presne inými, úplne inými zbraňami, nie s mečmi, šabľami a s kanónmi. Teraz to robia pomocou podpory európskych zradcov a robia to plánovane, by som povedal tak "veľmi rýchlym", veľmi rýchlym a veľmi veľkým množením. Príklad vidíme v Kosove v srdci Srbska. Tam jednoducho populačná krivka týchto moslimov sa zväčšila tak, že Srbi boli vytlačení a sú minimálna menšina.
Na toto si nedala pozor západná Európa a na toto doplatí. Európa už nikde nebude taká, akú som ja poznal pred 30 rokmi. Všetko to už je len islamský kalifát. V mnohých mestách, úplne v mnohých mestách nedá sa tam žiť. Ešte raz poviem. Chodím často do Talianska, tam sa nedá sadnúť s manželkou do kaviarni v centra Ríma. 200 otravných, no slušne poviem, idiotov tam chodí a naťahuje ruky. A keď mu nedáte, už cerí tie obrovské zubiská a robí problémy. Toto je tam takto. Je tam násilie, vraždy, znásilňovanie. My toto tu nechceme.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

15.11.2022 o 16:16 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video