83. schôdza

1.2.2023 - 17.2.2023
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:32 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 11:19

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Ja by som pre záznam chcel nahlásiť, že vykázalo ma tak, ako som hlasoval. (Smiech v sále.) A ďakujem, že tu desať minút čakáme po hlasovaní vedenie parlamentu.
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

10.2.2023 o 11:19 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:20

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Ježíš, ďakujem. Nechcem zdržiavať. Ja by som len to chcel predrečníkovi povedať, že hovoril, že v prvej bolo všeličo, v programovom vyhlásení vlády a nedodržali ste to alebo nedodržíte. Áno, veľa vecí ste hneď na začiatku nedodržali. S tým sa dá s vami len súhlasiť.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:20 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:20

Tomáš Taraba
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja by som sa len rád vyjadril. Máme tu teda zákon, ktorý by mal odmeňovať ľudí, že budú chodiť k voľbám, čo považujem za úplne niečo tak subštandardné, že už za tým je len rozdávať hrnce ľuďom. Každý má právo ísť voliť. Kto to právo chce využiť, ho využije, kto nechce, ho nevyužije. Nevyužiť právo voliť je rovnaké, úplné právo, ako že idem voliť. Je absolútne nenáležité. Proste skôr treba, aby ľudia si uvedomili, že pri každých voľbách o niečo ide. A práve preto nemám napríklad problém, ak sa má znižovať teda miera preferenčných krúžkov z troch na jedno percento. Potom nech sa to odstráni úplne, nech každý jeden je v parlamente podľa počtu krúžkov, aký má. Nech tie čísla sú absolútne, nech ľudia podľa toho, komu koľko dali, tak sa tam dostanú. Všetky tieto limity na krúžky majú len jeden jediný účel, a to je to, aby sa predsedom politických strán nerozbila kandidátka, aby tých lojálnych, ale častokrát buď hlúpych alebo neaktívnych, ale jediné je kritérium, teda extrémne lojálnych ľudí si vedeli dostať do parlamentu a nie tých, ktorých chcú ľudia.
Takže znižovať z 3 % na 1 %, okej, ja s týmto žiaden problém nemám. To je v poriadku. Potom ale treba to odstrániť úplne a nech sú naozaj v parlamente ľudia, ktorých ľudia chcú, a nie ktorých si, ktorých si nominujú iba predstavitelia politických strán. A potom to vidíme aj na tomto parlamente, že 95 % ľudí tu ešte ústa neotvorilo.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:20 hod.

Ing. Mgr.

Tomáš Taraba

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:22

Ondrej Dostál
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za faktické poznámky.
Pán poslanec Vetrák, tvrdíte, že sa tvárim, že len môj názor je najsprávnejší a ostatní keď navrhnú inú alternatívu, tak sú zlí. Ja som nič také nepovedal. Ja som iba vyslovil svoj názor. Kritizoval som vecne konkrétne návrhy, ktoré, s ktorými prichádzate. A to, že nerovnaká zľava bude pre rôznych ľudí, samozrejmé, že vyplýva z tých desiatich percent, že je to relatívne a keď niekto platí väčšie poplatky, tak bude mať väčšiu zľavu. To ja nespochybňujem. Ja spochybňujem to, že či je to dobrý nápad, lebo podľa mňa to nie je dobrý nápad. Keby sme už mali aj odmeňovať, tak by to asi malo byť každému rovnako, ako je tá pokuta, ale nemyslím si, že by sme mali odmeňovať a už vôbec nie takýmto spôsobom. A na margo toho, či to je alebo nie je administratívne komplikované, tak pokojne sa, pán poslanec, spoliehaj na názor ministerstva vnútra a ministerstva financií, že to nie je administratívne komplikované. Povedal si, že ich, sa na ten názor spoliehaš viac ako na názor individuálnych poslancov, no ale ten zákon musia schváliť individuálni poslanci. O tom nebudú rozhodovať ľudia, s ktorými si to konzultoval na ministerstvách.
Pán poslanec Susko, to, že je tam najskôr 130 dní, ja by som vedel bez toho žiť, mne to tam nechýbalo, nebola to naša požiadavka a bol to výsledok kompromisu.
Pán poslanec Pollák, či vieme rozšíriť okruh poplatkov. No samozrejmé, že vieme, a predpokladám, že vy tam viete, by ste vedeli dať čokoľvek, to je taký dobrý zvyk, však aj obedy zadarmo ste tam v rámci rozšírenia dali k novele zákona o pomoci v hmotnej núdzi.
A, pán poslanec Svrček, ja si nie som vedomý žiadneho blokovania prípravy novely zo strany SaS. Ak sme boli pozvaní, zúčastnili sme sa a prezentovali sme svoje názory.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:22 hod.

Mgr.

Ondrej Dostál

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 11:24

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Tak ako som povedal vo faktickej, že nestihol so všetkým zareagovať na poslanca Vetráka, tak zareagujem v rozprave.
Pán poslanec Vetrák, tu je to programové vyhlásenie vlády pre kolegov, na ktoré sa tu vy stále odvolávate, hlavne vy z OĽANO a z koalície, ktorí ste to ani nečítali, tých 127 strán, ale stále tu len meliete okolo toho niečo. Pán poslanec Vetrák, tu v rozprave ste nám povedal, že sa máme držať pri zemi. Ako ste to myslel? Máme byť ticho alebo čo? Ako pri zemi? Nemáme právo tu vystupovať, kritizovať vaše návrhy?
Potom ste tu mal takú zaujímavú myšlienku, že ministerstvo životného prostredia neni z OĽANO. Hm, tak ja neviem, asi je zo SMER-u alebo čo. Celá tá vaša sekta sa teraz zrazu idete rozpadať? Máte tu liberálnych, máte tu ortodoxných kresťanov, potom tam máte do počtu, hej? Potom tie jednoosobové sekty. Teraz zrazu pred voľbami po troch rokoch už nie sú z OĽANO, hej? Pán poslanec Vetrák.
Tri roky tu bol Budaj z OĽANO a zrazu nie je, ministerstvo životného prostredia nie je v OĽANO... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Pani poslankyne Šebová a Péter, poprosím vás.

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Takže keby ste netrepal na začiatku, tak dneska nevystupujem. Ale vzhľadom na to, že u vás je to zvykom, nejdem sa vyjadrovať teraz k tým právnym veciam, ktoré ste povedal, lebo to ja nedokážem hodnotiť. Ja nie som Veronika Remišová, že by som vedel všetko. Ale vaše programové vyhlásenie vlády mám celkom dobre naštudované. Mne sa to normálne páči, že akí ste vy demokrati a čo všetko ste chceli. Tak poďme, keď ste vravel, že ste sa odvolával, že to máte v programovom vyhlásení vlády a že to musí byť.
Obnova dôvery v právny štát ste mali tiež (povedané so smiechom) v programovom vo svojom vyhlásení vlády a pozrite sa teraz, koľko ľudí verí v právny štát. Je to historické minimum. Pán Vetrák, to je vaše maslo, OĽANO. Zaistenie bezpečnosti obyvateľstva. Bezpečnosť obyvateľstva ste ako zaistili, keď nám uzavreli hranice Česi, Maďari, Rakúšania? Veľmi pekne. A môžme ísť ďalej a ďalej. Ochrana pracovných miest, zabezpečenie sociálnych istôt. No choďte povedať do Slovalco, že v našom programovom vyhlásení vlády je ochrana pracovných miest, keď ste zarezali najekologickejšiu výrobu hliníka na svete.
Pán Vetrák, o stabilizácii verejných financií, to tu nejdem hovoriť. Však ste mali ministra financií, ste tu mali dva a pol roka, skoro tri, ktorý sa do financií nevyzná a riadne mu to pálinká. Takže vy ste nádhera.
O zodpovednosti ochrane životného prostredia, no tak to mi hneď písali, keď ste to povedal, že nech vám pripomeniem gudrónové jamy, čo tri roky a pred voľbami ste povedali, že celé, ten banskobystrický kraj zbavíte tejto ekologickej katastrofy. Gudrónové jamy! Ale na tom sa nedá zarobiť, tak ste sa na to vy..., s prepáčením, viete čo. To je vo vašom programovom vyhlásení vlády. A doslovne ste aj hovorili, že tie gudrónové jamy, to vyriešite.
Potravinová, zvýšenie potravinovej sebestačnosti s dôrazom na hospodárenie s pôdou a lesmi. No krásne ste zarezali hospodárenie s lesmi na vidieku, len čo je pravda. Dovoľte mi sa spýtať, koho je minister pôdohospodárstva a životného prostredia? Aj tam poviete, že neni z OĽANO? Potravinová sebestačnosť. Okolo 800, 900 kamiónov na základe, ako vaša sekta (reakcia z pléna). Ja rozprávam k nemu. To, čo vystupoval. On sa odvolal na programové vyhlásenie vlády!
Tak, pán poslanec Pollák, máte možnosť sa prihlásiť s faktickou poznámkou a reagovať na mňa! Buďte tak dobrý, áno!? Ja viem, že vy nie ste naučený, ako ste povedal, v osadách sa správať podľa zákona, ale skúste! (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Páni poslanci. Páni poslanci!

Suja. Miroslav, poslanec NR SR
Takže 800 kamiónov, 800 kamiónov na začiatku... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Pán poslanec, pán poslanec, sekunda. Rozpráva zatiaľ k téme, lebo má pravdu v tom, že reaguje na programové vyhlásenie vlády, o ktorom bola reč. Vás, páni poslanci, faktické poznámky kľudne dajte, len neprekrikujte sa, lebo nemá to žiaden zmysel. Pokračujte ďalej.

Suja, Miroslav, poslanec NR SR
Ďakujem pánovi predsedajúcemu. Ale to je presne to, čo som hovoril. Vy koaliční poslanci, vy neviete, a s Pollákom tu na čele, čo je v programovom vyhlásení vlády. A potom tu vykrikujete miesto toho, že stačí stlačiť gombík - faktická poznámka.
Takže 800 kamiónov na začiatku začnutia vládnutia tejto vašej sekty alebo nejakého združenia. To neviem ako povedať, ako vy štyri strany, ako ste sa mohli spojiť. A súčasne koľko? Veď sme na hranici 1 300. Takže toto ste zasa v programovom vyhlásení vlády nedodržali, vážení kolegovia. (Reakcie z pléna.) S potravinami, čo tu vozia. Potravinová sebestačnosť, hovorím.
Pán poslanec Sulík, nevadí. Niekedy aj ja prepočujem.
A teraz viete, čo je topka? Keď sme boli na začiatku aj v reláciách, transparentnosť výberových konaní.
Pán poslanec Vetrák, transparentnosť výberových konaní. Odborníci na miesto, doslovne sa tu píše, strana 6, programové vyhlásenie vlády, odborníci na miesto našich ľudí do štátnych podnikov, do úradov. Ale vy si robíte srandu? Mohol by som zasa povedať, že kde všade ste tých odborníkov dali, ale to by som tu bol celý deň a mám len desať minút. A tie nekvalifikované rozhodnutia, ktoré tí vaši odborníci spravili, to už nejdem ani hovoriť.
Vláda Slovenskej republiky zavedie transparentný výberový proces. No videli sme ten transparentný výberový proces, ktorý viedol Pročko na tých okresných úradoch a tí vaši zástupcovia z OĽANO. To bolo fakt totálne transparentné.
Verejná správa, reforma verejnej správy, vážení kolegovia, kde je? Kde je? Tri roky tu zastávate najviac odvolávaného ministra vnútra v histórii od Márie Terézie. Kde je verejná správa? Reforma verejnej správy, to, čo ste tu kecali, povedali ste, že treba ako prvé. Hlavy dole. Sedíte tu, utekáte zo sály. Krása!
A najväčšia topka je tá hmotná zodpovednosť politikov. Ten paškvil, čo ste tu povedali, že tu dva a pol roka pripravuje Pročko aj s kolektívom. Tak to, vážení kolegovia, na záver to fakt klobúk dole.
Takže nabudúce, pán Vetrák, skúste sa venovať tomu, čo viete, tým paragrafom, lebo to fakt, tam ste asi doma. Neviem to posúdiť, ale podľa všetkého asi hej. A neodvolávajte sa na to, čo vám tu vzápätí niekto hneď oplieska o hlavu a ukáže, aký ste klamár.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

10.2.2023 o 11:24 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:32

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo. Asi Milan Vetrák na niektoré veci zareaguje, ale bolo tam viacero vecí, tak mu možno pomôžem. Ja som počúval jeho rozpravu a hovoril o tom, že z poslaneckých návrhov z OĽANO neskončil ani jeden na Ústavnom súde ako protiústavný. Toto hovoril. Hovoril o tom, že z poslaneckých návrhov OĽANO neskončil žiaden ako protiústavný, jak ste nás obviňovali a hovoril aj o tom, že z ministerstva životného prostredia niektorý z tých zákonov posudzoval Ústavný súd. Aspoň ja si to tak pamätám.
Takže, ale u vás je, je to stále na programe dňa, že vy, vy dokážete... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pčolinský, Peter, podpredseda NR SR
Pán poslanec, máte faktickú reakciu.

Šefčík, Marek, poslanec NR SR
Vy dokážete prekrúcať, demagogicky manipulovať. Od ostatných chcete, aby vám neskákali do reči, ale vy nemáte s tým problém. Ja tu sedím. Včera som tu sedel, dnes od rána tu sedím a vidím, ako reagujete, že nemáte problém aj bez mikrofónu vykrikovať. Áno, aj teraz si mrmlete tam.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:32 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:33

Milan Vetrák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
No na všetko asi v tej faktickej nestihnem, takže potom zvyšok v ústnej.
Pán poslanec Suja, no ale nič z toho, čo ste povedali, nevyvracia ten náš argument, že aj náš návrh zákona, novely volebného zákona je v súlade s tým programovým vyhlásením vlády. Nič z toho, čo ste povedali, ten argument nevyvracia, lebo my teraz neriešime tie ostatné veci, ktoré vy ste spomenuli. A to majú riešiť v prvom rade tí iní, ktorí sú za to zodpovední. My riešime to, čo je v programovom vyhlásení vlády. Čiže vy ste len potvrdili svojím vystúpením, že máme pravdu, lebo riešime to, čo je v programovom vyhlásení vlády.
No a potom k tým ďalším veciam. Ja myslím, že vám chýba, asi dávate málo interpelácii na ministrov. Skúste využiť aj tento inštitút, ktorý poslanec má k dispozícii, lebo nečakajte odo mňa, že ja budem vysvetľovať to, čo má v gescii minister Vlčan alebo minister Budaj alebo minister Mikulec. Dajte im interpeláciu, tuná si to s nimi vysvetlite a viete, to, čo vy obhajujete aj vo svojej, vo svojom vystúpení, čo ste obhajovali, vy obhajujete oligarchov a finančné skupiny. My také veci nerobíme. Takže kľudne to obhajujte aj ďalej, ja si myslím, že ľudia si na to vedia spraviť názor, že ako im idete po ruke. A nečakajte, že my to budeme robiť, keď vy to robiť chcete.
Pokiaľ ide o programové vyhlásenie vlády, je tam veľa vecí. Je skrátené volebné obdobie, všetko sa, samozrejme, nestihne. A ja sa budem zodpovedať svojim voličom za to, čo som ja predložil, ako to bolo v súlade s programovým vyhlásením vlády, a ja mám v tomto čisté svedomie.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:33 hod.

JUDr. PhD.

Milan Vetrák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:35

Milan Mazurek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Miro, toto je veľmi nebezpečné pripomenúť týmto biorobotom, čo mali vo svojom vlastnom programovom vyhlásení vlády, na ktoré sa tak radi v poslednej dobe, keď sa blížia voľby, odvolávajú, ako keby konečne prichádzali so všetkými tými zázračnými riešeniami, ktoré tu boli celý čas sľubované, proklamované, ale vždy ich niekto nejakým nepríjemným spôsobom brzdil a konečne ich môžu presadiť. Keď im pripomenieš bod za bodom, čo všetko ľuďom sľubovali, aké neuveriteľné veci si pri nástupe k tejto vláde dávali za cieľ, tak to vyzerá až tragikomicky s ohľadom na tom, čo z toho za tri roky reálne ostalo.
To, ako sa vysmiali ľuďom do tváre pri tom všetkom, čo im v predvolebných programoch sľubovali, to, ako rozvrátili štát, rozvrátili verejné financie, zadlžili Slovensko, to, ako zničili jeho bezpečnosť, rozdali jeho armádu, a takto môžme pokračovať donekonečna. Veď to je úplné pošliapanie ich vlastných sľubov z proklamovaného programového vyhlásenia vlády.
Potom tých 120 a viac strán textu, ktoré si napísali ako svoj program, ktorý vraj teraz v týchto chvíľach realizujú, pôsobí naozaj ako akýsi vtip, už možno aj urážka voči všetkým voličom v Slovenskej republike. A presne rovnako teda pôsobí ako vtip aj tento navrhovaný zákon, kedy vraj idú zvyšovať dôveru a legitimitu transparentného volebného procesu tým, že dajú ľuďom desaťpercentnú zľavu na úradoch, ak sa zúčastnia volieb. Veď to je naozaj z pozície tejto vlády maximálny vtip a drzosť, pretože po všetkých tých rokoch, kedy im pľuli do tváre, odoberali im ľudské práva, rozbili ústavu na kusy, zobrali im slobody, zruinovali podnikateľské prostredie a zadlžili celé ich ďalšie generácie a ešte im hovorili, že to robia pre ich dobro. Tak po tom všetkom je dnešné odvolávanie sa na programové vyhlásenie len vtipom a urážkou.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:35 hod.

Bc.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:37

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Veľmi pekne ďakujem za slovo, pán predsedajúci. To, že vládni poslanci sa neustále budú odhovárať, vyhovárať, poukazovať, že všetko, čo konajú, všetky zákony, ktoré predkladajú v pléne Národnej rady Slovenskej republiky, sú výsostne s programovým vyhlásením vlády, tak ako to povedal Miro Suja vo svojej rozprave, je iba také schovávanie sa za nejaký imaginárny les.
Kolegovia z vládnej koalície, vy mi už prídete ako nejakí vesmírni ľudia zo seriálu Star Trek a tvrdiť budete, že vy ste nejaká hviezdna loď Enterprise, ktorá ide objaviť novú galaxiu. Tri roky ste neimplementovali vaše vlastné programové vyhlásenie vlády. Neurobili ste ani ´ň´ s reformou štátnej a verejnej správy. Neurobili ste vôbec nič s potravinovou bezpečnosťou a potravinovou sebestačnosťou Slovenskej republiky. Ak ste mali v programovom vyhlásení vlády, že človek na dedine alebo v meste, ktorý má tri sliepky, si musí ohlasovať chov, toto je programové vyhlásenie vlády v rámci bezpečnosti a sebestačnosti niečoho, čomu ste na začiatku rozprávali, že idete riešiť potravinovú sebestačnosť? Veď to je hádzanie polien pod nohy ľuďom.
To, že neustále rozprávate, že idete zvyšovať transparentnosť, idete zvyšovať lepší proces výberového konania, obsadzovania ľudí na miestne úrady, okresné úrady, obvodné úrady, do štátnej, do verejnej správy, a potom jednoducho tam dávate ľudí bez vzdelania, znižujete nároky. Aspoň z minimálneho prvého stupňa vysokoškolského vzdelania, tam dávate úplné stredoškolské vzdelanie. Ja nemám nič proti človeku alebo proti ľuďom so stredoškolským vzdelaním, ale na patričný úrad, na patričný post patrí aj patričná odbornosť a nejaké skúsenosti. Toto ste všetko zdegradovali, zničili a dávate to stále, tú latku, nižšie a nižšie a podliezť ju už nedokážete vôbec.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:37 hod.

PhDr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 11:39

Peter Pollák
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Ja úplne nesúhlasím s tým, že keď sa tu spomenie iba slovné spojenie ´programové vyhlásenie vlády´, aby tu nejaký rečník prišiel a rozprával o celom programovom vyhlásení vlády, čo tu bolo. Je to primitívne od človeka, ktorý tu naozaj školil vojakov Černákovej gardy, aby tu rozprával o nejakých osadníkoch a takto značkoval ľudí. Mňa osobne sa to nedotklo. Ale keď takýto primitív tu ide rozprávať o tom, že čo sa splnilo, čo sa nesplnilo a zároveň tu spomína ľudí z osady, tak nie je to fér, pán predsedajúci. A, a chcel by som vás požiadať o to, že na budúce, keď sa tu napríklad spomenie niekto, ja neviem, príde do rozpravy a, a bude rozprávať o latríne a niekto sa toho chytí a bude rozprávať, napríklad taký Suja, o exkrementoch, ja viem o tom, že on v tomto prostredí je tu doma a, a rád by sa tam vybláznil, aby sme mali naozaj tu nejaké pravidlá.
Áno, mám v úcte všetkých tých ľudí, ktorí pozerajú, aj ktorí sú na balkóne, aby tá diskusia tu bola naozaj zrozumiteľná a nejak slušná. Ale ak takýto človek tu ide rozprávať o osadníkoch, tak nie je to fér.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

10.2.2023 o 11:39 hod.

Mgr.

Peter Pollák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video