1. schôdza
Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge
Ďakujem pekne, pán predseda.
Pokračujeme zápisnicou o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Michala Šipoša za predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj hlasovalo za 106 poslancov, proti 24 poslancov, zdržalo sa 17 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru Národnej rady potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj zvolený Michal Šipoš.
Overovatelia ma zároveň poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre sociálne veci bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre sociálne veci všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné. Zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Jána Richtera za predsedu výboru pre sociálne veci hlasovalo za 131 poslancov, proti 11, zdržalo sa 5.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov je potrebné na zvolenie predsedu výboru súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci zvolený Ján Richter.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Gratulujem. (Potlesk.)
A pokračujem zápisnicou o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre zdravotníctvo bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní na voľbu predsedu výboru pre zdravotníctvo všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné. Zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Vladimíra Baláža za predsedu výboru pre zdravotníctvo hlasovalo za 134 poslancov, proti 9, zdržali sa 4 poslanci.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo zvolený Vladimír Baláž.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Tibora Gašpara za predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť hlasovalo za 80 poslancov, proti 57 poslancov, zdržalo sa 9 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť zvolený Tibor Gašpar.
Zároveň ma overovatelia poverili informovať.
Gratulujem. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu zahraničného výboru bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu zahraničného výboru všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Mariána Kéryho za predsedu zahraničného výboru hlasovalo za 131 poslancov, proti 13 poslancov, zdržali sa 3 poslanci.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu zahraničného výboru zvolený Marián Kéry.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Zároveň ma overovatelia poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Lucie Kurilovskej za predsedníčku výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport hlasovalo za 128 poslancov, proti 11 poslancov, zdržalo sa 8 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebný na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport zvolená Lucia Kurilovská. Zároveň overovatelia ma poverili oboznámiť s týmto plénum.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
A ešte máme dva riadne výbory.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre kultúru a médiá bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre kultúru a médiá všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Romana Michelka za predsedu výboru pre kultúru a médiá hlasovalo za 90 poslancov, proti 50 poslancov a zdržalo sa 6 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku na zvolenie predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá zvolený Roman Michelko.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďakujem pekne a gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
A posledný riadny výbor, o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre ľudské práva a národnostné menšiny, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Lucie Plavákovej za predsedníčku výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny hlasovalo za 111 poslancov, proti 20 poslancov, zdržalo sa 15 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny zvolená Lucia Plaváková.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
Zároveň som bol poverený oznámiť výsledok hlasovania v Národnej rade Slovenskej republiky.
Rozpracované
Vystúpenia
18:25
Pán poslanec Pročko, pri podpredsedoch Národnej rady sa pomerný systém neuplatňuje. Tam dlhodobo sa uplatňuje, že opozícia získava jedného podpredsedu, ostatných si obsadí vládna koalícia. Inak to, pokiaľ si pamätám, bolo akurát v období 2012 – 2016, kde bola jednofarebná vláda SMER-u a ponúkla opozícii dve podpredsednícke miesta, ale tam sa pomerný systém neuplatňuje, pri predsedoch výborov áno.
Pán...
Pán poslanec Pročko, pri podpredsedoch Národnej rady sa pomerný systém neuplatňuje. Tam dlhodobo sa uplatňuje, že opozícia získava jedného podpredsedu, ostatných si obsadí vládna koalícia. Inak to, pokiaľ si pamätám, bolo akurát v období 2012 – 2016, kde bola jednofarebná vláda SMER-u a ponúkla opozícii dve podpredsednícke miesta, ale tam sa pomerný systém neuplatňuje, pri predsedoch výborov áno.
Pán poslanec Krajčí, vo volebnom poriadku sa hovorí o navrhovaní kandidátov tak, aby boli, mohli byť zvolení podľa princípu pomerného zastúpenia iba pri tých výboroch, kde zloženie určuje zákon, teda to sú tie osobitné kontrolné výbory, nezlučiteľnosť funkcií a tak ďalej, a hovorí sa o členoch výborov a to aj bude, bude rešpektované. Čiže tu nie je problém.
Pán poslanec Kéry, ja som nehovoril, že sa odkláňame od parlamentnej demokracie, hovoril som o tom, že sa odkláňame od demokratickej tradície alebo demo... tradície demokratického parlamentarizmu, ktorá tu s malými odchýlkami fungovala dve desaťročia. Nebolo v minulom volebnom období spochybnené, že opozícia má nárok obsadiť sedem miest, neboli zvolení konkrétni kandidáti, tak ako sa to stalo aj v tom predchádzajúcom volebnom období, kde keď sa uvoľnilo miesto podpredsedu Národnej rady, ktoré patrilo opozícii a SaS ako vtedy najsilnejšej opozičnej strane, navrhli sme pána poslanca Galka, a vy ste ho nezvolili. Nezvolili ste ho, nespochybnili ste, že to patrí opozícii, ale nezvolili ste konkrétneho kandidáta.
Posledná vec, ktorú teda hovoril pán poslanec Matovič, že či tu niekto pohŕda, alebo nepohŕda opozíciou, tak zasa musím povedať, že je to aj naša chyba, že sme sa neozvali, že sme nenamietali, že sme o to nebojovali. Obávam sa, že teraz je už na nejakú zmenu, zmenu neskoro, ale považoval som za potrebné na to u... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Ďakujem kolegom za reakcie.
Pán poslanec Pročko, pri podpredsedoch Národnej rady sa pomerný systém neuplatňuje. Tam dlhodobo sa uplatňuje, že opozícia získava jedného podpredsedu, ostatných si obsadí vládna koalícia. Inak to, pokiaľ si pamätám, bolo akurát v období 2012 – 2016, kde bola jednofarebná vláda SMER-u a ponúkla opozícii dve podpredsednícke miesta, ale tam sa pomerný systém neuplatňuje, pri predsedoch výborov áno.
Pán poslanec Krajčí, vo volebnom poriadku sa hovorí o navrhovaní kandidátov tak, aby boli, mohli byť zvolení podľa princípu pomerného zastúpenia iba pri tých výboroch, kde zloženie určuje zákon, teda to sú tie osobitné kontrolné výbory, nezlučiteľnosť funkcií a tak ďalej, a hovorí sa o členoch výborov a to aj bude, bude rešpektované. Čiže tu nie je problém.
Pán poslanec Kéry, ja som nehovoril, že sa odkláňame od parlamentnej demokracie, hovoril som o tom, že sa odkláňame od demokratickej tradície alebo demo... tradície demokratického parlamentarizmu, ktorá tu s malými odchýlkami fungovala dve desaťročia. Nebolo v minulom volebnom období spochybnené, že opozícia má nárok obsadiť sedem miest, neboli zvolení konkrétni kandidáti, tak ako sa to stalo aj v tom predchádzajúcom volebnom období, kde keď sa uvoľnilo miesto podpredsedu Národnej rady, ktoré patrilo opozícii a SaS ako vtedy najsilnejšej opozičnej strane, navrhli sme pána poslanca Galka, a vy ste ho nezvolili. Nezvolili ste ho, nespochybnili ste, že to patrí opozícii, ale nezvolili ste konkrétneho kandidáta.
Posledná vec, ktorú teda hovoril pán poslanec Matovič, že či tu niekto pohŕda, alebo nepohŕda opozíciou, tak zasa musím povedať, že je to aj naša chyba, že sme sa neozvali, že sme nenamietali, že sme o to nebojovali. Obávam sa, že teraz je už na nejakú zmenu, zmenu neskoro, ale považoval som za potrebné na to u... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Rozpracované
18:25
Vystúpenie s procedurálnym návrhom 18:25
Michal ŠipošĎakujem pekne.
Vystúpenie s procedurálnym návrhom
25.10.2023 o 18:25 hod.
Mgr.
Michal Šipoš
Videokanál poslanca
Ďakujem veľmi pekne. Keďže nemôžem faktickou, aj vy ste, pán predseda parlamentu, vystúpili, vraveli ste, že nebudete vystupovať, tak dovolím si poopraviť vás a uviesť to na pravú mieru. Keď sme sa stretli zástupcovia koalície a opozície, pán predseda Šimečka tu namietal a hovoril o tom, že to nie je pomerné rozdelenie, a vy ste vtedy jednohlasne, vy, pán Danko a pán Fico, ste sa usmiali a povedali ste, že vy na tom trváte a bodka. Aby bolo jasné pre všetkých.
Ďakujem pekne.
Rozpracované
20:10
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre európske záležitosti bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia...
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre európske záležitosti bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti 0 poslancov neodovzdalo hlasovacie lístky, teda zo 147 odovzdaných lístkov bolo 0 neplatných a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Jána Ferenčáka za predsedu výboru pre európske záležitosti hlasovalo za 133 poslancov, proti 9, zdržalo sa 5.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na voľbu predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady pre európske záležitosti zvolený Ján Ferenčák.
Overovatelia ma zároveň poverili informovať plénum.
Gratulujem. (Potlesk.)
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu ústavnoprávneho výboru bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom návrhu na voľbu predsedu ústavnoprávneho výboru všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Miroslava Čellára za predsedu ústavnoprávneho výboru hlasovalo za 133 poslancov, proti 7 poslancov, zdržalo sa 7 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebný teda súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR zvolený Miroslav Čellár.
Zároveň ma overovatelia poverili oznámiť tento výsledok plénu.
Gratulujem.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre financie a rozpočet bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, na voľbe bolo teda prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre financie a rozpočet všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Jána Blcháča na predsedu výboru pre financie a rozpočet hlasovalo za 131 poslancov, proti 9, zdržalo sa 7.
Na zvolenie predsedu výboru je potrebná, potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet zvolený Ján Blcháč.
Zároveň ma overovatelia poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre hospodárske záležitosti bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre hospodárske záležitosti všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Róberta Puciho na predsedu Výboru Národnej rady pre hospodárske záležitosti hlasovalo za 134 poslancov, proti 8 poslancov, zdržalo sa 5 poslancov.
Na zvolenie predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti zvolený Róbert Puci.
Overovatelia ma poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky.
Ďakujem pekne a gratulujem. (Potlesk.)
A ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Rudolfa Huliaka na predsedu výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie hlasovalo za 83 poslancov, proti 54 poslancov, zdržalo sa 10 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov je potrebný na zvolenie predsedu výboru Národnej rady súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre pôdohospodárstvo a životné prostredie zvolený Rudolf Huliak.
Zároveň ma poverili overovatelia oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky. (Potlesk.)
Gratulujem a počkáme na výsledky ďalších.
Takže, kolegyne, kolegovia, zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre európske záležitosti bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti 0 poslancov neodovzdalo hlasovacie lístky, teda zo 147 odovzdaných lístkov bolo 0 neplatných a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Jána Ferenčáka za predsedu výboru pre európske záležitosti hlasovalo za 133 poslancov, proti 9, zdržalo sa 5.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na voľbu predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady pre európske záležitosti zvolený Ján Ferenčák.
Overovatelia ma zároveň poverili informovať plénum.
Gratulujem. (Potlesk.)
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu ústavnoprávneho výboru bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom návrhu na voľbu predsedu ústavnoprávneho výboru všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Miroslava Čellára za predsedu ústavnoprávneho výboru hlasovalo za 133 poslancov, proti 7 poslancov, zdržalo sa 7 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebný teda súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR zvolený Miroslav Čellár.
Zároveň ma overovatelia poverili oznámiť tento výsledok plénu.
Gratulujem.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre financie a rozpočet bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, na voľbe bolo teda prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre financie a rozpočet všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Jána Blcháča na predsedu výboru pre financie a rozpočet hlasovalo za 131 poslancov, proti 9, zdržalo sa 7.
Na zvolenie predsedu výboru je potrebná, potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre financie a rozpočet zvolený Ján Blcháč.
Zároveň ma overovatelia poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre hospodárske záležitosti bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre hospodárske záležitosti všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Róberta Puciho na predsedu Výboru Národnej rady pre hospodárske záležitosti hlasovalo za 134 poslancov, proti 8 poslancov, zdržalo sa 5 poslancov.
Na zvolenie predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti zvolený Róbert Puci.
Overovatelia ma poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky.
Ďakujem pekne a gratulujem. (Potlesk.)
A ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Rudolfa Huliaka na predsedu výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie hlasovalo za 83 poslancov, proti 54 poslancov, zdržalo sa 10 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov je potrebný na zvolenie predsedu výboru Národnej rady súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre pôdohospodárstvo a životné prostredie zvolený Rudolf Huliak.
Zároveň ma poverili overovatelia oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky. (Potlesk.)
Gratulujem a počkáme na výsledky ďalších.
Rozpracované
20:25
Pokračujeme zápisnicou o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Pokračujeme zápisnicou o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Michala Šipoša za predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj hlasovalo za 106 poslancov, proti 24 poslancov, zdržalo sa 17 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru Národnej rady potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj zvolený Michal Šipoš.
Overovatelia ma zároveň poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre sociálne veci bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre sociálne veci všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné. Zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Jána Richtera za predsedu výboru pre sociálne veci hlasovalo za 131 poslancov, proti 11, zdržalo sa 5.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov je potrebné na zvolenie predsedu výboru súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci zvolený Ján Richter.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Gratulujem. (Potlesk.)
A pokračujem zápisnicou o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre zdravotníctvo bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní na voľbu predsedu výboru pre zdravotníctvo všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné. Zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Vladimíra Baláža za predsedu výboru pre zdravotníctvo hlasovalo za 134 poslancov, proti 9, zdržali sa 4 poslanci.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo zvolený Vladimír Baláž.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Tibora Gašpara za predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť hlasovalo za 80 poslancov, proti 57 poslancov, zdržalo sa 9 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť zvolený Tibor Gašpar.
Zároveň ma overovatelia poverili informovať.
Gratulujem. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu zahraničného výboru bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu zahraničného výboru všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Mariána Kéryho za predsedu zahraničného výboru hlasovalo za 131 poslancov, proti 13 poslancov, zdržali sa 3 poslanci.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu zahraničného výboru zvolený Marián Kéry.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Zároveň ma overovatelia poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Lucie Kurilovskej za predsedníčku výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport hlasovalo za 128 poslancov, proti 11 poslancov, zdržalo sa 8 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebný na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport zvolená Lucia Kurilovská. Zároveň overovatelia ma poverili oboznámiť s týmto plénum.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
A ešte máme dva riadne výbory.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre kultúru a médiá bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre kultúru a médiá všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Romana Michelka za predsedu výboru pre kultúru a médiá hlasovalo za 90 poslancov, proti 50 poslancov a zdržalo sa 6 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku na zvolenie predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá zvolený Roman Michelko.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďakujem pekne a gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
A posledný riadny výbor, o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre ľudské práva a národnostné menšiny, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Lucie Plavákovej za predsedníčku výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny hlasovalo za 111 poslancov, proti 20 poslancov, zdržalo sa 15 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny zvolená Lucia Plaváková.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
Zároveň som bol poverený oznámiť výsledok hlasovania v Národnej rade Slovenskej republiky.
Ďakujem pekne, pán predseda.
Pokračujeme zápisnicou o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Michala Šipoša za predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj hlasovalo za 106 poslancov, proti 24 poslancov, zdržalo sa 17 poslancov.
Podľa § 15 zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru Národnej rady potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj zvolený Michal Šipoš.
Overovatelia ma zároveň poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre sociálne veci bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre sociálne veci všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné. Zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Jána Richtera za predsedu výboru pre sociálne veci hlasovalo za 131 poslancov, proti 11, zdržalo sa 5.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov je potrebné na zvolenie predsedu výboru súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre sociálne veci zvolený Ján Richter.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Gratulujem. (Potlesk.)
A pokračujem zápisnicou o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre zdravotníctvo bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní na voľbu predsedu výboru pre zdravotníctvo všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné. Zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Vladimíra Baláža za predsedu výboru pre zdravotníctvo hlasovalo za 134 poslancov, proti 9, zdržali sa 4 poslanci.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo zvolený Vladimír Baláž.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Tibora Gašpara za predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť hlasovalo za 80 poslancov, proti 57 poslancov, zdržalo sa 9 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť zvolený Tibor Gašpar.
Zároveň ma overovatelia poverili informovať.
Gratulujem. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu zahraničného výboru bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu zahraničného výboru všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Mariána Kéryho za predsedu zahraničného výboru hlasovalo za 131 poslancov, proti 13 poslancov, zdržali sa 3 poslanci.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia teda konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu zahraničného výboru zvolený Marián Kéry.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Zároveň ma overovatelia poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 147 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Lucie Kurilovskej za predsedníčku výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport hlasovalo za 128 poslancov, proti 11 poslancov, zdržalo sa 8 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebný na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport zvolená Lucia Kurilovská. Zároveň overovatelia ma poverili oboznámiť s týmto plénum.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
A ešte máme dva riadne výbory.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre kultúru a médiá bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre kultúru a médiá všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Romana Michelka za predsedu výboru pre kultúru a médiá hlasovalo za 90 poslancov, proti 50 poslancov a zdržalo sa 6 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku na zvolenie predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Preto overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá zvolený Roman Michelko.
Zároveň ma poverili oboznámiť s týmto plénum Národnej rady.
Ďakujem pekne a gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
A posledný riadny výbor, o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre ľudské práva a národnostné menšiny, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný. Zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Lucie Plavákovej za predsedníčku výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny hlasovalo za 111 poslancov, proti 20 poslancov, zdržalo sa 15 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady Slovenskej republiky je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny zvolená Lucia Plaváková.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
Zároveň som bol poverený oznámiť výsledok hlasovania v Národnej rade Slovenskej republiky.
Rozpracované
20:25
Takže zápisnica o výsledku hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Národného bez... (Ruch v sále. Zaznievanie gongu. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Pellegrini, Peter, predseda NR SR
Poprosím vás, kolegovia, o pokoj. Ja viem, že sa tešíte, že ste boli zvolení, ale...
Takže zápisnica o výsledku hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Národného bez... (Ruch v sále. Zaznievanie gongu. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Pellegrini, Peter, predseda NR SR
Poprosím vás, kolegovia, o pokoj. Ja viem, že sa tešíte, že ste boli zvolení, ale najprv poďte si sadnúť, potom to môžte osláviť, keď skončíme Národnú radu. Pokračujte, prosím vás.
Viskupič, Marián, poslanec NR SR
... takže Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu 1 poslanec neodovzdal hlasovací lístok. To znamená zo 146 odovzdaných hlasovacích boli všetky platné a zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Romana Mikulca za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu hlasovalo za 98 poslancov, proti 34 poslancov, zdržalo sa 14 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu zvolený Roman Mikulec.
A zároveň ma overovatelia poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu SIS 1 poslanec neodovzdal hlasovací lístok. Zo 146 odovzdaných hlasovacích boli všetky platné a zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Márie Kolíkovej za predsedníčku Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby hlasovalo za 103 poslancov, proti 34, zdržalo sa 9 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku na zvolenie predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby zvolená Mária Kolíková.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
Zároveň som bol poverený oboznámiť s výsledkom Národnú radu.
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva 1 poslanec neodovzdal hlasovací lístok.
Zo 146 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Tomáša Valáška za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva hlasovalo za 109 poslancov, proti 26 a zdržalo sa 11 poslancov.
Podľa § 11, pardon, podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva zvolený Tomáš Valášek.
Zároveň som bol poverený oznámiť výsledok hlasovania v pléne Národnej rady.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
A posledná zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli tri neplatné. Zo 144 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Ireny Bihariovej za predsedníčku výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu hlasovalo za 115 poslancov, proti 18 poslancov a zdržalo sa 11 poslancov.
Podľa § 15 zákona Národnej rady Slovenskej republiky je potrebné na zvolenie predsedu výboru NR SR, potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu zvolená Irena Bihariová. (Potlesk.)
Zároveň som bol poverený obozná... (Potlesk.)
Gratulujem, pani predsedníčka.
A zároveň teda som bol poverený oznámiť výsledok plénu Národnej rady.
Pán predseda, skončil som, ďakujem pekne.
Ďakujem pekne, pán predseda, za slovo. Čakajú nás ešte štyri kontrolné výbory.
Takže zápisnica o výsledku hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Národného bez... (Ruch v sále. Zaznievanie gongu. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Pellegrini, Peter, predseda NR SR
Poprosím vás, kolegovia, o pokoj. Ja viem, že sa tešíte, že ste boli zvolení, ale najprv poďte si sadnúť, potom to môžte osláviť, keď skončíme Národnú radu. Pokračujte, prosím vás.
Viskupič, Marián, poslanec NR SR
... takže Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu 1 poslanec neodovzdal hlasovací lístok. To znamená zo 146 odovzdaných hlasovacích boli všetky platné a zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Romana Mikulca za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu hlasovalo za 98 poslancov, proti 34 poslancov, zdržalo sa 14 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku v znení neskorších predpisov na zvolenie predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu zvolený Roman Mikulec.
A zároveň ma overovatelia poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru Národnej rady Slovenskej republiky na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu SIS 1 poslanec neodovzdal hlasovací lístok. Zo 146 odovzdaných hlasovacích boli všetky platné a zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Márie Kolíkovej za predsedníčku Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby hlasovalo za 103 poslancov, proti 34, zdržalo sa 9 poslancov.
Podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku na zvolenie predsedu výboru Národnej rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby zvolená Mária Kolíková.
Gratulujem, pani predsedníčka. (Potlesk.)
Zároveň som bol poverený oboznámiť s výsledkom Národnú radu.
Ďalšia zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva 1 poslanec neodovzdal hlasovací lístok.
Zo 146 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné a zo 146 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Tomáša Valáška za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva hlasovalo za 109 poslancov, proti 26 a zdržalo sa 11 poslancov.
Podľa § 11, pardon, podľa § 15 zákona o rokovacom poriadku je potrebné na zvolenie predsedu výboru potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia preto konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva zvolený Tomáš Valášek.
Zároveň som bol poverený oznámiť výsledok hlasovania v pléne Národnej rady.
Gratulujem, pán predseda. (Potlesk.)
A posledná zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu, ktoré sa konalo 25. októbra 2023.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 147 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 147 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 147 odovzdaných hlasovacích lístkov boli tri neplatné. Zo 144 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu Ireny Bihariovej za predsedníčku výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu hlasovalo za 115 poslancov, proti 18 poslancov a zdržalo sa 11 poslancov.
Podľa § 15 zákona Národnej rady Slovenskej republiky je potrebné na zvolenie predsedu výboru NR SR, potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bola za predsedníčku Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu zvolená Irena Bihariová. (Potlesk.)
Zároveň som bol poverený obozná... (Potlesk.)
Gratulujem, pani predsedníčka.
A zároveň teda som bol poverený oznámiť výsledok plénu Národnej rady.
Pán predseda, skončil som, ďakujem pekne.
Rozpracované
20:40
Ďakujem pekne, pán predseda. Chcel by som oznámiť kolegom z výboru pre hospodárske záležitosti, že výbor sa uskutoční dnes o 21.10 h v miestnosti č. 148, to je zasadacia miestnosť výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.
Rozpracované
20:40
Ďakujem pekne za dôveru, ktorá mi bola prejavená pri hlasovaní, a zvolávam výbor hneď po skončení schôdze do miestnosti č. 143, prvé poschodie na konci chodby.
Rozpracované
20:40
Pardon, ďakujem pekne za slovo. Zvolávam zasadnutie ústavnoprávneho výboru teraz po skončení rokovaní v pléne do miestnosti č. 150 po ľavej ruke mojej, po vašej pravej.
Rozpracované
20:40
Ďakujem za dôveru, blahoželám zvoleným členom. Zvolávam zasadnutie výboru pre európske záležitosti zajtra o deviatej hodine v miestnosti 149.
Rozpracované
20:40
Ďakujem pekne za prejavenú dôveru a zvolávam schôdzu výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie do miestnosti č. 148 ihneď.
Rozpracované