Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

26.11.2020 o 16:51 hod.

Bc.

Dominik Drdul

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.11.2020 16:51 - 16:52 hod.

Dominik Drdul
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 26.11.2020 10:21 - 10:21 hod.

Dominik Drdul
Ďakujem. Kolega, keď už nás toľko prosíte, tak ja tiež chcem o jednu poprosiť, prosím vás, neklamte, neklamte prosím vás vo svojich vystúpeniach vždy za každú cenu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 10:06 - 10:07 hod.

Dominik Drdul Zobrazit prepis
Pán podpredseda, prakticky úplne súhlasím. Tvoje vystúpenie malo jeden lait motív a síce, že u budúceho generálneho prokurátora bude priam kľúčové a priam rozhodujúce o tom ako ho budú dejiny hodnotiť, či bude klásť dôraz na veľké vyhlásenia o tom, že aké peklo on rozpúta a potom zabudne nájsť zápalky alebo to aké výsledky sa dostavia. To, ako pohne rezort prokuratúry dopredu, to ako bude verejnosť hodnotiť demokratický a právny štát na Slovensku. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 9:42 - 9:43 hod.

Dominik Drdul Zobrazit prepis
Kolega, veľmi správne si podotkol, že nám bolo projektované ako to bude celé fraška, ako to je celé našité na jednu osobu, ako sme tendenčne upravovali zákon kvôli jednému kandidátovi, ktorý napokon nekandiduje. Veľmi správne si podotkol, že teda sme s tým boli veľmi dlho a obsiahlo konfrontovaní a ako kontrast sme ponúkli jeden z najtransparentnejších, ak nie najtransparentnejší proces výberu kandidáta na generálneho prokurátora. To hovorí myslím samo o sebe dosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 9:33 - 9:34 hod.

Dominik Drdul Zobrazit prepis
Kolega, veľmi správne si poukázal na ten moment, že v súčasnom procese podliehať nejakému falošnému pocitu spokojnosti, a teda nejakej falošnej viere v to, že už sme vyriešili problém by bolo veľmi predčasné je naozaj predčasné. Pred generálnym prokurátorom sú mnohé veľké úlohy, preto je veľmi dôležité, aby sa na tento post dostal ten najschopnejší a ten najlepší z kandidátov, ktorých sme mali. A ja samozrejme, veľmi držím palce v tom, aby ten kandidát, ktorý sa napokon stane generálnym prokurátorom dokázal naplniť sľuby, ktoré nejakým spôsobom formuloval alebo vízie, ktoré formuloval a aby naozaj pohol prokuratúru dopredu, pretože tento moloch, tento obrovský aparát sa nachádza v tak zlom stave, že je pred novým generálnym prokurátorom nepochybne veľmi, veľmi ťažká úloha a veľmi dobrá dlhá cesta, aby sme mohli napokon konštatovať, že sme dobre zvolili. Ďakujem veľmi pekne za túto striedmosť.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.11.2020 9:16 - 9:18 hod.

Dominik Drdul Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán podpredseda, musím do poslednej bodky súhlasiť. Neviem či si to všetci prítomní do dôsledkov uvedomujú, ale sme v situácii kedy čelní predstavitelia polície, prokuratúry a súdov čelia bezprecedentným a veľmi závažným obvineniam z ktorých keby sa aspoň 30 % potvrdilo, tak je to mrazivou správou o tom, ako vyzerala spravodlivosť na Slovensku. Je to veľmi zlou správou o tom, ako nezávisle a nestranne, v úvodzovkách, fungovali inštitúcie, ktoré mali garantovať spravodlivosť a zákonnosť. A je to vizitkou predchádzajúcich vládnych garnitúr samou osebe. Som hrdý a som naozaj veľmi rád, že som mohol byť súčasťou jednej z najtransparentnejších volieb, alebo procesu voľby generálneho prokurátora aj prostredníctvom bezprecedentne tvrdého a bezprecedentne dôsledného vypočutia, ktoré dúfam prispeje k tomu, že si vyberieme najlepšieho prokurátora Generálnej prokuratúry, generálneho prokurátora akého kedy Slovenská republika mala. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.11.2020 17:36 - 17:36 hod.

Dominik Drdul
Pán podpredseda, je to presne tak, ako hovoríš, mne k tomu napadá len jedna vec. Paradox demokracie spočíva v tom, že demokratická spoločnosť plná tolerantných ľudí nemôže tolerovať netolerantných ľudí. Ďakujem. (Reakcie z pléna.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 4.11.2020 10:44 - 10:44 hod.

Dominik Drdul Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, už tu bolo toho povedané relatívne veľa, obsiahlo, tak ja si dovolím len pár slov ku tomuto návrhu uznesenia, ktorým Národná rada vyjadruje svoj postoj k situácii v oblasti Náhorného Karabachu. Chcem povedať, že jednoznačne podporujem túto iniciatívu koaličných poslancov a vážim si ju. Vítam vyvážený postoj predkladateľov, ktorý jednoznačne odsudzuje násilie, vyzýva ku riešeniu sporu mierovou cestou a nefavorizuje ani jednu ani druhú stranu, no volá po dodržiavaní princípov medzinárodného práva. Som presvedčený, že naozaj posledné, čo tento zložitý región potrebuje, sú ďalšie konflikty a násilie medzi jeho obyvateľmi. Konflikty by sa mali riešiť za rokovacím stolom, nie prostredníctvom zbraní a tak ako ja aj Národná rada dôrazne odsudzuje akékoľvek násilné riešenie sporov medzi štátmi bez ohľadu na to, akého sú tieto spory pôvodu, a to nielen preto, že takýto postup je v rozpore s medzinárodným právom, no hlavne kvôli dopadom na civilné obyvateľstvo, ktoré vždy najviac trpí každým jedným konfliktom. Pre obyvateľov v epicentre konfliktu totiž nie je najdôležitejšie, kto si s kým začal a kto je prvý na vine, ale najdôležitejší je podľa môjho skromného názoru pre nich mier, stabilita a možnosť žiť pokojne svoj život.
Nechcem, samozrejme, ešte raz, hovorím, nekriticky zastávať a nezastávam pozíciu jednej strany, obe majú totiž svoj podiel viny a sú na nich podozrenia aj z útokov voči civilnému obyvateľstvu, chcem sa ale pridať k výzve všetkým zúčastneným, aby sa namiesto ozbrojených stretov a konfrontácií zamerali na mierové riešenie celej tejto situácie v záujme rešpektovania princípov medzinárodného práva, pokojného riešenia sporov medzi štátmi a v záujme obyvateľov Náhorného Karabachu.
Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:15 - 18:16 hod.

Dominik Drdul Zobrazit prepis
Kolega, ja som veľmi rád, že som vás takto zaujal a vlastne vám chcem poďakovať za tú pozornosť, čo ste mi venovali. A k tomu všetkému, čo ste povedali len jedna vec. Diela marxistických a leninských teoretikov výslovne spomínajú možnosť fyzickej likvidácie triednych nepriateľov a vyslovene spomínajú, že revolúcia v spoločnosti, ktorá má viesť ku budovaniu komunizmu, áno, cez cestu socializmu, má byť násilná, lebo inak bude neefektívna. Len toľko, ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.11.2020 18:00 - 18:00 hod.

Dominik Drdul
Kolega, no vôbec nie. Ja k tomu iba veľmi krátko a v zásade iba to, že keby to bolo tak, ako to hovoríte, tak tu dnes nesedíte. A vy ste dôkazom toho, že nie je pravda to, čo ste teraz povedali. (Potlesk.)
Skryt prepis