Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

19.10.2021 o 13:31 hod.

PhDr.

Juraj Krúpa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s faktickou poznámkou 19.10.2021 13:31 - 13:32 hod.

Juraj Krúpa Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Ako sme si tu už zvykli za tie za ten čas, čo tu Kotlebovci sedia. Zase to bolo splietanie, odbáčanie od témy, kombinovanie nekombinovateľného,. Máme tu zákon ohľadne povyšovania a z tohto sme skočili k očkovaniu. Vy ste monotematickí, vy nemáte už inú tému, ste zúfalí, vy si myslíte, že nejaký Movir nejaký senzor tu bude nejakým spôsobom detekovať a selektovať očkovaných a neočkovaných. Vy ste tu najprv strašili čipovaním, že ste sa to dočítali v Evanjeliu podľa Jána čipovanie hej, a ja teraz sa pýtam tie senzory tie ste sa, v ktorom Evanjeliu dočítali podľa Mariána. Chodíte tu, špiníte, bludy rozprávate, strašíte ľudí len hovadiny. Už prosím vás, aspoň trocha rozumu do tej hlavy dostaňte. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 23.9.2021 17:07 - 17:08 hod.

Juraj Krúpa
Ja len si dovolím informovať, že zvolám výbor, branobezpečnostný výbor hneď po hlasovaní, kde budeme hlasovať o uznesení ohľadne mimoriadnej schôdze o odvolávaní ministra Mikulca. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 23.9.2021 16:28 - 16:29 hod.

Juraj Krúpa Zobrazit prepis
Ďakujem. Očista spoločnosti nie je beh na krátku trať, bude to trvať dlho. Títo páni to vedia. A vedia, že to bude dlhý boj a budú ho bojovať, budú ho bojovať úpenlivo zo všetkých síl, pretože vedia, že majú problém. Ten problém nie je Roman Mikulec, ten problém je to, čo robil tých dvanásť rokov. S týmto musia žiť, s týmto budú musieť aj zakapať. A to ich bohužiaľ čaká, je mi to ľúto. Každý, každý si je strojcom vlastného osudu. Vy ste si vybrali túto cestu, cestu korupcie, budovania vlastných vašich ľudí. Systém, ktorý krivil spravodlivosť, zničil systém polície, ktorá je v klanovom rozložení a dávať to dokopy trvá strašne dlho. Všetko toto čo ste rozložili, zneužívate teraz v boji, ktorý sa snažíme a to je náprava tejto spoločnosti. Ste oportunizmus, ktorý u vás je a tá bezbrehá pýcha je odporná, hanbite sa.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 16.9.2021 14:03 - 14:05 hod.

Juraj Krúpa Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Vážený pán predsedajúci, dovoľte, aby som ako spravodajca vystúpil a predniesol túto správu spravodajcu o výsledku prerokovania tohto návrhu vo výboroch. Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť ako gestorský výbor k návrhu na dočasné rozšírenie zapojenia Slovenskej republiky do vojenskej operácie EUNAVFOR MED IRINI podáva Národnej rade Slovenskej republiky túto správu.
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky svojim rozhodnutím č. 670 z 31. augusta 2021 pridelil návrh na dočasné rozšírenie zapojenia Slovenskej republiky do vojenskej operácie EUNAVFOR MED IRINI na prerokovanie: Zahraničnému výboru Národnej rady Slovenskej republiky a Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. Zahraničný výbor Národnej rady Slovenskej republiky o predmetnom návrhu nehlasoval, pretože podľa § 52 ods. 2 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov nebol uznášaniaschopný.
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť návrh na dočasné rozšírenie zapojenia Slovenskej republiky do vojenskej operácie EUNAVFOR MED IRINI prerokoval a hlasovaním odporučil Národnej rade Slovenskej republiky na základe článku 86 písm. l) Ústavy Slovenskej republiky vysloviť súhlas s dočasným rozšírením zapojenia Slovenskej republiky do vojenskej operácie EUNAVFOR MED IRINI. Prílohou tejto správy je návrh na uznesenie Národnej rady Slovenskej republiky.
Ďakujem. Pán predsedajúci, skončil som, otvorte, prosím rozpravu.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 17:18 - 17:19 hod.

Juraj Krúpa
Keď tu Čepček povie, že moje telo, moja voľba ja som si myslel, že sa od smiechu prepadne niekde tu zo stoličky, pretože moje telo, moja voľba platí asi len pre neho a keď už sa tu bavíme o ženách aj ich tele a ich voľbe, tak tam to neplatí. Ale pri celom tom prejave ma napadol Švejk, ktorý hovorieval "blbí lidi, taky lidi". Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 24.7.2021 12:44 - 12:45 hod.

Juraj Krúpa
Áno, ďakujem. Vážení kolegovia, dovolím si vás informovať, že výbor pre obranu a bezpečnosť k nadchádzajúcej schôdzi k odvolávaniu ministra Mikulca sa uskutoční dnes o 13.45. Ospravedlňujem sa, že informujem až teraz, ale bolo potrebné si najprv prezistiť situáciu s inými výbormi, či sa to dovtedy stihne, alebo či to bude až po rokovaní tejto schôdze. Čiže rokovanie sa uskutoční 13.45 v miestnosti č. 34. Ďakujem veľmi pekne.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 24.7.2021 10:20 - 10:22 hod.

Juraj Krúpa Zobrazit prepis
Ďakujem. Pán poslanec Kotleba, môžem sa opýtať, akú značku to máte na sebe? To je podprsenka, to bude Wonderbra alebo Victoria´s Secret? Nejak tak to vyzerá, aspoň tak mi to príde, keď ste teraz vystupovali, tak som nevedel identifikovať, ktorá to je značka. Možno nám to nejak vysvetlíte alebo oboznámite nás s tým.
Ešte jedna vecička. Viete, celá tá vaša sféra, tuto čo ste, vyslovene môžem povedať s úplným kľudom a prehľadom, že vaším duševným športom je deštrukcia. Vy ste vyslovene ľudia, ktorí na rovinu, vy nemáte rozhľad ani vedeckú vytríbenosť a ste vyslovene zakaždým podrobený takým tým okamžitým dojmom, ktoré prídu, a tým pádom vlastne nie ste schopný reálne vnímať tú slovenskú realitu, ktorá tu je a čo by si vyžadovala, ale vyslovene vychádzate z takého vášho fantasticko-idealistického stanoviska popierať všetko, čo sa na tom vedeckom poli vytvorilo, stávajúc sa do pozície akože zástancov Slovenska. No, slovenskej veci len škodí. Viete, najväčšie nešťastie ľudí, ako ste vy, je polovzdelanosť a to, že dokážete len pohŕdať a rúcať. Lenže na malé veci nie je vôľa a na veľké niet darov. Takže už je čas, aby sa konečne Najvyšší súd nad vami zamyslel, že kde to niekde väzí.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 1.7.2021 11:45 - 11:47 hod.

Juraj Krúpa Zobrazit prepis
Ďakujem. Po tomto všetkom, čo sme si tu vypočuli, je mi smutno, tak som si spomenul na našich národných buditeľov, ktorí svoj život zasvätili naozaj budovaniu tohto národa, jeho osvete. Väčšina z nich študovala v zahraničí, ovládala niekoľko rečí a tie vedomosti, ktoré tam nadobudli, sa snažila doniesť späť na Slovensko. Čomu ale museli čeliť, nebola len maďarská nadvláda, bola to aj konzervatívno-klérokonzervatívna spoločnosť plná zadubenosti, ktorá odmietala všetko nové. A odvtedy sa na Slovensku absolútne traduje a má to svoju už históriu, je to teda náš kríž, je to spiatočníctvo, dušpastierstvo, povery a pokrytectvo. To vaše pokrytectvo je v tom, že vy síce hovoríte, že očkovanie by malo byť dobrovoľné, ale robíte všetko pre to, aby sa ľudia neočkovali. Hovoríte, konáte, strašíte, v tom je to smutné. Čo sa týka dušpastierstva, tak to vieme veľmi dobre, čo to je a u nás je to aj vo vašom poňatí, že vy ste tí, ktorí hovoria pravdu, nikto iný nemôže hovoriť niečo iné, proste vy ste jediní, ktorí ste držiteľmi tých správnych informácií a pravda je, keď ich nemáte o nič opreté, o žiadnu vedu. A na základe toho sa snažíte ľudí ovplyvňovať, aby jednoducho nasledovali len vás, aby nerozmýšľali slobodne a v tom sa proste premieta to vaše spiatočníctvo, je to vlastne, že neveriť, odmietať vedu, nové názory a podobné. Jednoducho udržiavať ten národ v strachu a v zadubenosti, pretože len zadubený národ sa ľahko ovláda a toto je váš cieľ a presne takí ste. Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 29.6.2021 17:16 - 17:16 hod.

Juraj Krúpa Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. V mene štyroch poslaneckých klubov podávam procedurálny návrh podľa § 24 ods. 5 zákona o rokovacom poriadku na vypustenie bodu 7 schváleného programu 32. schôdze, hlasovanie o tlači 547 v prvom čítaní, vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony, tak aby sa hlasovanie o tejto tlači v prvom čítaní uskutočnilo na schôdzi Národnej rady so začiatkom 16. septembra 2021. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 29.6.2021 14:33 - 14:35 hod.

Juraj Krúpa Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. V prvom rade by som chcel povedať, že návrh, ktorý predložil pán poslanec Valášek, vnímam ako pozitívny, zaujímavý, určite inšpiratívny. Ja osobne som zástancom týchto verejných vypočúvaní, pretože nielen my politici, ktorí tu rozhodujeme, či už tu v pléne, alebo v kuloároch, máme nárok niečo vedieť o týchto ľuďoch, ale takisto aj verejnosť a má nárok si o nich urobiť aj nejakú, nejaký názor. Predstavte si, že by bolo vypočúvanie predošlého riaditeľa Slovenskej informačnej služby, ktorého nominoval pán Danko. Videli sme jeden jeho výstup za štyri roky, kde sa excelentne prezentoval. Myslím si, že keby toto verejnosť videla, kde verejnosti vysvetľoval, že Nemci sú dobrí, lebo majú dobré autá, tak by asi boli zhrození.
Samozrejme, je to ale otázka aj na takú širšiu diskusiu, pretože sú rôzne voľby, v rôznych krajinách sú rôzne voľby alebo teda riaditeľov spravodajských služieb. Tuto je ešte jedna taká otázočka, ktorú by som chcel aj položiť teda predkladateľovi. On síce spomínal a má pravdu, že riaditeľ Slovenskej informačnej služby je verejná osoba, viac-menej Čiže dáva to logiku, len predsa len, keď budeme robiť vypočúvanie, ide o to, že sa môžu hlásiť na túto pozíciu aj ľudia, ktorí sú priamo v štruktúrach spravodajských služieb a tým, že by sa oni vlastne prezentovali na verejnosti, v podstate by sa dekonšpirovali, čo by im vlastne zlikvidovalo už ďalšiu kariéru v tejto oblasti. A myslím si, že tuto je taká, taká drobnosť, nad ktorou by sme sa mali zamyslieť, že ako v tejto veci ďalej postupovať, lebo hovorím, som zástanca vypočúvania, len treba si toto ujasniť, lebo títo ľudia potom by tam vlastne mali problém sa hlásiť do týchto pozícií, lebo by vedeli, keby ich nevybrali, jednoducho majú problém a kariérne skončili.
Ďakujem.
Skryt prepis