Videokanál poslanca

 
 
This video file cannot be played.(Error Code: 102630)

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie v rozprave

2.12.2024 o 17:59 hod.

Mgr.

Ondrej Dostál

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

3.12.2024 15:44 - 15:59 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, keď sme už tak pekne začali, tak budeme pokračovať v diskusii s návrhmi kolegov z niekdajšieho hnutia OĽANO. Ja rovno poviem, že tento návrh nepodporím, pretože s ním nesúhlasím a nesúhlasím s tým, aby bolo možné referendom skracovať volebné obdobie a myslel som si to, keď som bol vládny poslanec, myslel som si to, keď som v opozícii, myslel som si to aj v minulosti, keď som bol v opozícii, myslím si, že takáto možnosť by narúšala systém parlamentnej demokracie. Voliči v zastupiteľskej demokracii dávajú mandát poslancom a tí ten mandát majú vykonávať. Nemalo by sa skracovať volebné obdobie v situácii, keď momentálne sa väčšine obyvateľov zdá, že tá vláda nevládne dobre, lebo to by sme tu mali permanentne snahy o predčasné voľby, aj tak ich tu máme, akurát vďaka Ústavnému súdu sa vykryštalizovalo, že takéto rozhodnutie prípadné, by nemalo ten následok, ktorý si od neho tí iniciátori vyžadujú.
Tým netvrdím, že som proti predčasným voľbám, naopak, ja som za predčasné voľby, čím skôr táto vláda skončí, tým lepšie pre Slovensko. Ak by sa o tom rokovalo v parlamente, kedykoľvek zdvihnem ruku za predčasné voľby. Hovorím o tom spôsobe, lebo ten si myslím, že nie je správny a myslel som si to ešte za tretej Ficovej, resp. Pellegriniho vlády, keď bola taká iniciatíva, bola nejaká petícia za referendum o predčasných voľbách. Ja som tú petíciu nepodpísal, hoci som chcel, aby Pellegriniho vláda skončila, ale nepovažoval som ten spôsob za správny.
A rovnako som s tým nesúhlasil podobne ako väčšina vládnej koalície vtedy, keď sme my boli súčasťou vládnej koalície, keď sa o to usiloval SMER, resp. SMER a HLAS a SNS. A rovnako si to ale nemyslím teraz, lebo na to, či taká možnosť má byť v ústave, alebo nemá byť v ústave, by sme nemali mať názor podľa toho, či sme práve pri moci a nevyhovuje nám to, alebo sme v opozícii a, naopak, nám to vyhovuje, aby sme sa čím skôr vrátili k moci.
Z tohto hľadiska môžem oceniť predkladateľov, že teda nastavujú zrkadlo SMER-u, ktorý presne, keď je v opozícii, tak je proti skracovaniu volebného obdobia cez referendum, teda keď je pri moci a keď je v opozícii, tak iniciuje opakovanie asi v každom volebnom období, keď je v opozícii, referendum o predčasných voľbách, teda v tých posledných obdobiach, keď bol najsilnejšou opozičnou stranou, či už priamo, alebo nepriamo.
Čiže dobre je nastaviť takéto zrkadlo pokrytectvu zo strany SMER-u, HLAS-u, ktorí ešte nedávno sa o to usilovali a teraz sú proti. Len teda nemohol som si nespomenúť na volebný program OĽANO z roku roku 2020, kde na 44. strane, bod 2, v časti volebný systém, referendum a petície, bolo napísané, bod 2, navrhnime novelu Ústavy Slovenskej republiky, ktorá zníži kvórum pre platnosť referenda na 25 % všetkých voličov, okrem otázok, ktoré sú v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky, nebude možné vyhlásiť referendum ani vo veci skrátenia volebného obdobia Národnej rady Slovenskej republiky. Čiže hnutie OĽANO v roku 2020 prišlo s návrhom vo svojom volebnom programe, aby sa do ústavy dalo, že nebude možné, explicitne, aby sa dalo do ústavy, že nebude možné skracovať volebné obdobie Národnej rady referendom. Teraz prichádza s úplne opačným návrhom, aby sa do ústavy dalo, že je možné skracovať volebné obdobie Národnej rady referendom. Samozrejme, že môže sa vyvinúť názor, môžu ľudia zmeniť názor, to ja pripúšťam, akurát že tuto niekto vyčítal mne, že sme hlasovali v 2016 za nejaký opozičný návrh, ktorý sa týkal hmotnej zodpovednosti a ja som povedal, že keď ste v opozícii, tak pristupujete k tým návrhom tak, že áno, pozriete si, súhlasíte s myšlienkou, nesúhlasíte s myšlienkou, neriešite všetky detaily, tie detaily sa potom obvykle riešia v druhom čítaní, alebo máte na to vytvorený silnejší názor aj na tú konkrétnu podobu a potom podľa toho hlasujete. Ale v tomto prípade, a to je zaujímavé, že hnutie OĽANO v roku 2020 navrhovalo, aby v ústave bolo zakázané robiť referendum o predčasných voľbách a teraz v roku 2024 OĽANO navrhuje, aby v ústave bolo napísané, že je možné robiť referendum o predčasných voľbách.
Tak teda ja neviem, ak som ja údajne nečítal, ja som čítal ten váš návrh, akurát som vysvetlil, že môže mať človek rôzny, rôzny postoj, podľa toho aj ísť do rôznej hĺbky, podľa toho akým spôsobom sa o tom rokuje, či sa iba hlasuje o nejakej myšlienke, alebo reálne sa už bavíme o tom, ako to bude vyzerať. Ale tu to vyzerá, že vy ste si neprečítali svoj vlastný program z roku 2020, alebo teraz sa váš návrh zmenil, aj to je nakoniec možné, lebo však jeden bod predtým na tej istej 44. strane volebného programu hovorí o tom, že podporíme zmenu volebného systému, tak aby miesto jedného volebného obvodu vzniklo osem, ktoré budú kopírovať súčasné VÚC. A napokon to bolo práve OĽANO, ktoré zakotvilo do ústavy alebo vďaka ktorému sa do ústavy dostal jeden volebný obvod. Čiže vo voľbách 2020 navrhli ste, že zmeníme volebný systém tak, aby bolo osem volebných obvodov a v priebehu volebného obdobia, keď ste boli pri moci, tak ste, vďaka vám sa to tam dostalo, v ústave je jeden volebný obvod.
A ja vám to nevyčítam, ja si myslím, že je dobré, že tam je jeden volebný obvod, aj keď som hovoril, že si nemyslím, že to treba dávať do ústavy, teraz áno, teraz bohvie čo by vládna koalícia robila, keby nebol zakotvený pomerný volebný systém a jeden volebný obvod. Len teda poukazujem na to, že tie názory sa vyvíjajú, teda ja si nemyslím, že je dobrý nápad referendom skracovať volebné obdobie, nemyslím si to, keď som v opozícii a nemyslím si to ani, keď som vo vládnej koalícii. Teraz som momentálne v opozícii, takže by mi to mohlo vyhovovať, keby som sa správal účelovo, ale ja sa účelovo správať nechcem, a preto za ten návrh hlasovať nebudem. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 3.12.2024 15:14 - 15:29 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, dovoľte, aby som podľa § 73 ods. 1 rokovacieho poriadku vystúpil v prvom čítaní ako náhradný spravodajca k uvedenému návrhu ústavného zákona. Návrh ústavného zákona spĺňa z formálnoprávnej stránky náležitosti uvedené v rokovacom poriadku a v legislatívnych pravidlách tvorby zákonov. Zastupujúci predseda Národnej rady vo svojom rozhodnutí navrhol, aby návrh ústavného zákona prerokovali ústavnoprávny výbor a výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny, pričom za gestorský výbor navrhol ústavnoprávny s tým, aby výbory prerokovali návrh ústavného zákona v druhom čítaní do 31. januára 2025 a gestorský výbor do 3. februára 2025.
Ako určený spravodajca odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh ústavného zákona prerokuje v druhom čítaní. Odporúčam zároveň návrh ústavného zákona prideliť výborom vrátane určenia gestorského výboru a lehoty na prerokovanie návrhu ústavného zákona vo výboroch v zmysle uvedeného rozhodnutia predsedu Národnej rady.
Pán predsedajúci, otvorte, prosím, rozpravu.
Skryt prepis
 

3.12.2024 14:59 - 15:14 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Ja som v tejto rozprave si zobral z nej dve veci. Jednu takú pozitívnu a druhú takú skôr negatívnu.
Tá pozitívna vec je, že treba si uvedomiť, že sú diskusie, do ktorých má zmysel ísť, a sú diskusie, do ktorých nemá zmysel ísť a treba medzi nimi rozlišovať. Ja teda sa chcem poďakovať pánovi poslancovi Pročkovi, že mi toto pripomenul a že mi to jasne preukázal, že treba si vždy zvážiť, do akej diskusie má zmysel ísť, lebo dostanete nejakú normálnu odpoveď, a do akej diskusie ísť zmysel nemá.
Tá druhá vec, ktorá ma na tej rozprave mrzí, že som sa nedozvedel odpoveď na úplne jednoduchú otázku.
Akým spôsobom by sa tento zákon, ak by bol schválený, týkal predsedu hnutia, ktorého poslanci ten návrh predložili? Nepoložil som tú otázku v záverečnom slove, prihlásil som sa do rozpravy, aj keď som vedel, že prídu také reakcie, aké prišli. Ale odpoveď som sa nedozvedel. Škoda.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.12.2024 14:59 - 15:14 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Pán poslanec Pročko, ešte raz, odporúčam v pokoji si vypočuť vaše vystúpenia, a teda pozrieť sa na ne v pokoji, že možnože pochopíš, že v čom môže byť problém. A vedrá špiny, no spôsob, akým vy nahliadate na svojich akože politických partnerov z opozície, ktorí by akože mali podporiť vaše návrhy, a zároveň hovorí, že mali ste príkaz tento zákon nepodporiť. Čiže ja som voči tomu návrhu nemal výhrady, pretože som s ním, nesúhlasil s tým, ako bol napísaný, nemal som konkrétne výhrady, mal som konkrétne výhrady, nehovoril som ich preto, že som bol presvedčený o tom, že tak ako je to napísané, to nie je dobré, a spomínal som tam vtedy aj tú výhradu, výhradu s BSM, ale robil som tak, lebo mi to niekto prikázal. No a potom ťa mám brať vážne.
V dvetisícšestnástom, keď si v opozícii a niekto iný z opozície predloží nejaký návrh, tak v zásade si môžeš za to zahlasovať bez toho, aby si sa tým hlbšie zaoberal, keď v zásade súhlasíš s niečím, ako je princíp alebo základná myšlienka, nemusíš ísť do detailov, vieš, že nebude žiadne, žiadne druhé čítanie, áno, tak sa to robí. Keď si ten návrh hlbšie naštuduješ, oboznámiš sa s ním, lebo je reálne, že by napríklad mohol byť prijatý, ako sme sa my s tým návrhom oboznámili v čase, keď sme boli spolu vo vládnej koalícii, tak potom už riešiš konkrétnosti a na tých konkrétnostiach sme sa nedohodli.
A ešte raz, vy tu hovoríte a čo, v dvetisícšestnástom a vtedy vám to nevadilo. Ešte raz, je pokrytecké, ak politická strana má ako svoju vlajkovú loď, ako svoju hlavnú agendu zodpovednosť, hmotnú zodpovednosť politikov a jej predseda žiadny majetok nemá. Bodka.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 3.12.2024 14:44 - 14:59 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Ďakujem za faktické poznámky. No, ja som sa týmto zákonom zaoberal aj ako poslanec vládnej koalície, keď ma dlho naháňala asistentka pána poslanca Pročka, aby som prišiel na nejaké stretnutie, potom som prišiel na to stretnutie, kde nás pán poslanec Pročko uvítal, povedal, že ideme to pripravovať a odišiel a nechal to na nás ostatných, aby sme sa o tom obsahu bavili. K tomu obsahu sme nedospeli k dohode, lebo sme mali odlišné predstavy, my sme formulovali svoje výhrady voči tomu návrhu, neboli tie výhrady, výhrady vyriešené spôsobom, aby sme my ten návrh mohli podporiť.
To, čo som hovoril, že ako kto vystupuje, tak ešte raz, vy si to vôbec neuvedomujete, vy tu vylievate vedrá špiny na svojich opozičných partnerov a potom chcete, aby podporovali vaše návrhy. Ja neviem, že takýmto veciam vy nerozumiete. Nesúvisí to s návrhom zákona, teda to nejdem ďalej rozvíjať.
A teraz k tomu argumentu BSM. Však to je úplne jedno, kedy došlo k rozdeleniu bezpodielového spoluvlastníctva manželov pána a pani Matovičovej. Fakt je ten, že vy máte ako vlajkovú loď svojej politickej agendy návrh zákona, ktorý keby bol schválený, tak sa nedotkne vášho predsedu. To je absurdné, to je pokrytecké. A v druhom čítaní, že tam zavediete niečo, že sa to bude sťahovať aj na majetok druhého manžela? Však to je absurdné, veď to by bolo protiústavné a nič také neprichádza do úvahy.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 3.12.2024 14:44 - 14:59 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Nemal som veľmi v úmysle diskutovať k tomuto návrhu zákona. A ak si pán poslanec Pročko kladie otázku, prečo majú niektorí iní opoziční poslanci problém podporiť ich návrh, možno by bolo fajn, keby si prehral svoje vystúpenia k tejto téme, pozrel si všetko, čo k tomu narozprával, zamyslel sa, že keby takýmto spôsobom niekto hovoril o ňom, či by on mal motiváciu hlasovať za nejaký jeho návrh. Ja tomu úprimne nerozumiem, ale dobre.
Mám len jednu otázku. Akým spôsobom sa tento návrh zákona, ak by bol schválený, dotkne Igora Matoviča, ktorý previedol svoj majetok na svoju manželku? Lebo mi trošku príde pokrytecké predkladať návrh zákona o hmotnej zodpovednosti politikov, pričom viem, že predseda strany, za ktorú som v parlamente, vlastne žiadny majetok nemá, lebo všetok majetok má jeho, jeho manželka. Mne to príde pokrytecké a absurdné. Podobne absurdné, ako sa ísť teraz znova fotiť pred nejakú vilu na Azúrové pobrežie, videli sme, ako to dopadlo s tým majetkom Slovenskej republiky po voľbách roku 2020, teraz myslím tú vilu pána Počiatka.
Takže toto mi skúste vysvetliť, lebo ja tomuto nerozumiem. Ako môžu poslanci hnutia, ktorého predseda nemá žiadny majetok, predkladať návrh zákona o hmotnej zodpovednosti.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 3.12.2024 9:59 - 10:14 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, kolegyne, kolegovia, dovoľte, aby som podľa § 73 ods. 1 rokovacieho poriadku vystúpil v prvom čítaní ako určený spravodajca k uvedenému návrhu zákona. Návrh zákona spĺňa z formálnoprávnej stránky náležitosti uvedené v rokovacom poriadku a legislatívnych pravidlách tvorby zákonov.
Zastupujúci predseda Národnej rady vo svojom rozhodnutí navrhol, aby návrh zákona prerokovali ústavnoprávny výbor, výbor pre financie a rozpočet, výbor pre verejnú správu a regionálny rozvoj a výbor pre obranu a bezpečnosť, za gestorský výbor navrhol ústavnoprávny výbor s tým, aby výbory prerokovali návrh zákona v druhom čítaní do 31. januára 2025 a gestorský výbor do 3. februára 2025.
Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy. Ako určený spravodajca odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
Odporúčam zároveň návrh zákona prideliť výborom vrátane určenia gestorského výboru a lehoty na prerokovanie návrhu zákona vo výboroch v zmysle uvedeného rozhodnutia zastupujúceho predsedu Národnej rady.
Pán predsedajúci, otvorte, prosím, všeobecnú rozpravu.
Skryt prepis
 

2.12.2024 18:14 - 18:29 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Ďakujem za podporu, pán poslanec Ledecký. Ja veľmi na zázraky neverím, ale teda chcel som dať túto myšlienku tak do trhu myšlienok a v prípade, že by si koaliční poslanci ako povedali, že teda nepodporíme ten návrh, lebo je opozičný, lebo však tak to chodí, tak možno sa niekto z nich zamyslí a v budúcnosti si povie, že aj toto je opatrenie, ktoré môže pomôcť ekonomike v týchto ťažkých časoch a predloží to niekto z nich, alebo si to osvojí vláda. Ja budem len rád.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

2.12.2024 18:14 - 18:29 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, kolegovia, dovoľte mi na úvod vyjadriť poľutovanie, že moja zmienka o podpore cestovného ruchu nezaujala pána podpredsedu Danka natoľko, aby ostal a vypočul si moje vystúpenie v rozprave, ale tak snáď to zváži.
Predkladám novelu Zákonníka práce, ktorá rieši dve výnimky týkajúce sa zákazu maloobchodného predaja, respektíve nariadenia alebo dohodnutia práce v dňoch pracovného pokoja a počas štátnych sviatkov. Táto téma viackrát bola už diskutovaná na pôde Národnej rady, obvykle v súvislosti s návrhmi, ktoré mali takýto zákaz zaviesť alebo ho chceli ešte rozšíriť. V súčasnosti sa to týka s určitými výnimkami štátnych sviatkov a dňoch pracovného pokoja. Sú návrhy, že by sa to malo týkať aj nedieľ a podobne. Škoda, že tu nie je pán poslanec Vašečka alebo pán poslanec Podmanický, ktorí k tejto téme radi vystupujú.
Som presvedčený, že najlepšie, čo by sa dalo s týmto zákazom robiť, je ho úplne zrušiť, žeby sme ponechali na zamestnávateľov a zamestnancov, aby sa dohodli, kedy budú pracovať, a nezakazovali im pracovať. Ale nechcem tu teraz široko rozvíjať túto debatu. Vnímam, že v tejto chvíli nie je v Národnej rade dostatočná vôľa na úplne zrušenie toho zákazu, čo by bolo, opakujem, najlepšie riešenie. Tak týmto návrhom sa pokúšam začať diskusiu o tých výnimkách, ako sú zadefinované. Tie výnimky sú dnes zadefinované jednak v zákone o štátnych sviatkoch, ktorý uvádza dva štátne sviatky, ktoré síce sú štátnymi sviatkami, ale nie sú dňami pracovného pokoja, síce 28. október a 1. september, takže tam ten zákaz nepratí. A potom priamo v Zákonníku práce sú zo zákazu maloobchodného predaja vyňaté určité typy činnosti a aktivít, pri ktorých možno nariadiť alebo dohodnúť so zamestnancom prácu, aj keď ide o sviatok alebo deň pracovného pokoja. Tie výnimky dneska sú maloobchodný predaj na čerpacích staniciach s palivami a mazivami, maloobchodný predaj a výdaj liekov v lekárňach, maloobchodný predaj na letiskách, v prístavoch, v ostatných zariadeniach verejnej hromadnej dopravy a v nemocniciach, predaj cestovných lístkov, predaj suvenírov, predaj kvetov 8. mája a predaj kvetov a predmetov určených na výzdobu hrobového miesta 1. novembra.
V tomto návrhu navrhujem zaviesť novú výnimku, novo definovanú výnimkou zo zákazu maloobchodného predaja na všetky predajne, ktorých predajná plocha nepresahuje 200 metrov štvorcových. Pri tomto návrhu som sa inšpiroval právnou úpravou v susednej Českej republike, kde existuje samostatný zákon, ktorý rieši tento zákaz, a tiež tam existuje takáto výnimka pre menšie predajne do 200 metrov štvorcových. Ide o malé prevádzky s nízkym počtom zamestnancov, pre ktoré môže byť dôležité predávať aj počas dní pracovného pokoja. Zároveň sú tieto prevádzky znevýhodnené voči iným prevádzkam, v ktorých pracujú napríklad živnostníci, teda alebo iba majiteľ toho obchodu, na ktorých sa ten zákon, zákaz nevzťahuje, lebo teda nejde o prácu podľa Zákonníka práce.
A som presvedčený, že schválenie tohto zákona by nijako dramaticky neoslabilo ten cieľ, ktorý sleduje zákaz predaja v nedeľu, teda nijako by sa nedotkol tých väčších obchodov, ale zároveň by podporil podnikateľské prostredie, čo je zvlášť dôležité v súčasnom období, keď dochádza k zvyšovaniu daní, zavádzaniu nových daní, hrozí vyššia inflácia. Pomohlo by to tak tým prevádzkam, ako aj ich zamestnancom, ktorí by si mohli privyrobiť, ako aj spotrebiteľom. Samozrejme, že nemuseli by mať otvorené, mohli by mať otvorené, ak by sa na tom dohodli. A samozrejme, že tam, kde existuje turistický ruch, tak takýto zákaz predstavuje prekážku, lebo teda pre turistov je to nie veľmi opatrenie na podporu cestovného ruchu, pokiaľ sú zavreté predajne a oni sú tu.
Druhá výnimka je parciálnejšia. Tam dnes je možné predávať kvety 8. mája a 1. novembra ako výnimka. Navrhujem, aby predaj kvetov bol možný aj počas iných sviatkov a dní pracovného pokoja. Prečo 8. mája áno a 17. novembra nie? Chápem, že niekto si 8. mája ide uctiť víťazstvo nad fašizmom, teda pokiaľ nejde 9. mája do Moskvy oslavovať to s Putinom, ale oslavuje to tak ako celá Európa 8. mája na Slovensku a chce položiť k nejakému pamätníku kvety. Ale prečo je problém, že keď chcem 17. novembra položiť kvety k pamätníku a uctiť si výročie Nežnej revolúcie, tak si tie kvety musím kúpiť deň vopred, alebo si ich musím kúpiť niekde u živnostníka. A samozrejme, že nie je to iba 17. november, je to, niekto, možno pán poslanec, europoslanec Blaha chce osláviť 1. máj a teda tiež by mal mať možnosť si kúpiť kvety, alebo kto chce oslavovať sviatok Cyrila a Metoda a tiež tam položiť nejaké kvety, tak mali by sme mu to umožniť. Nevidím dôvod, aby bol predaj kvetov možný iba 8. mája a 1. novembra.
Takže týchto dvoch výnimiek sa týka návrh, ktorý predkladám, a dovolím si vás požiadať o jeho podporu.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie v rozprave 2.12.2024 17:59 - 18:14 hod.

Ondrej Dostál Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, dovoľte, aby som uviedol návrh novely Zákonníka práce, ktorá podľa môjho názoru má potenciál pomôcť podnikateľskému prostrediu vrátane cestovného ruchu, čím teda apelujem na všetkých, ktorým na cestovnom ruchu záleží.
Cieľom navrhovanej právnej úpravy je upraviť dve výnimky zo zákazu nariadenia alebo dohodnutia práce v maloobchodnom predaji počas stanovených dní pracovného pokoja a sviatkov a to tak, že tento zákaz sa nebude vzťahovať na predajne, ktorých predajná plocha nepresahuje 200 metrov štvorcových, a zároveň sa rozšíri možnosť predaja kvetov počas všetkých dní pracovného pokoja a sviatkov.
Návrh zákona je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, ústavnými zákonmi a ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, medzinárodnými zmluvami a inými medzinárodnými dokumentmi, ktorými je Slovenská republika viazaná, ako aj s právom Európskej únie.
Viac o obsahu návrhu zákona by som povedal v rozprave, do ktorej sa hlásim ako prvý.
Skryt prepis