49. schôdza
10.9.2019 - 25.9.2019
Loading the player...
Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge
Vystúpenia
Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
10.9.2019
15:50
15:50
Vystúpenie s faktickou poznámkou 15:50
Stanislav Mizík
Ďakujem za slovo. Pani Kaščáková, toto je len krátke konštatovanie, to by nebola SaS-ka, keby nekopla do cirkví, zvlášť kresťanských, ktoré sú nositeľmi duchovna a civilizácie Európy už 2 000 rokov. Vám vadia aj Vatikánske zmluvy, vám nevadia prišelci s iným náboženstvom z Afriky.
Ďakujem.
Ďakujem.
Skontrolovaný text
10.9.2019
15:50
15:50
Vstup predsedajúceho 15:50
Béla Bugár
Teraz otváram. Jaj...
Pani poslankyňa Kaščáková, nech sa páči, môžte reagovať.
Pani poslankyňa Kaščáková, nech sa páči, môžte reagovať.
Skontrolovaný text
10.9.2019
15:50
15:50
Vystúpenie v rozprave 15:50
Renáta Kaščáková
Rada by som teda zareagovala. Áno, pán kolega Senko, tak, samozrejme, cirkvi sú radi, že sa im zvyšujú dotácie. Samozrejme, ja rozumiem, že za toho stavu, akým dnes fungujú, tak každá takáto diskusia s vládou je, je pre nich sympatická a vítajú ju, takže ja neupieram to, že tieto dialógy sa, sa vedú dlhodobo a tie snahy o to, aby im bolo prilepšené, sú tu, sú tu dlho, a, samozrejme, budú, budú všetkými desiatimi za.
Pán Hrnko, no vy ste...
Pán Hrnko, no vy ste...
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
10.9.2019
15:50
15:50
Vstup predsedajúceho 15:50
Béla Bugár
Teraz otváram možnosť sa prihlásiť ústne do rozpravy. Dvaja. Končím možnosť sa prihlásiť do rozpravy.
Pani poslankyňa Gaborčáková, nech sa páči, máte slovo.
Pani poslankyňa Gaborčáková, nech sa páči, máte slovo.
Skontrolovaný text
10.9.2019
15:51
15:51
Vystúpenie v rozprave 15:51
Soňa Gaborčáková
Dobrý deň. Kolegovia, kolegyne, pani ministerka, ja len krátko.
Ja si myslím, že zákon je lepší ako v minulosti, pretože neexistoval právny nárok na príspevok od štátu a sumy neboli presne stanovené, a teda aj neboli vymožiteľné.
Áno, je pravdou aj to, že cirkvi sa stanú závislejšími od štátu tým pádom. Na druhej strane ja mám takú vedomosť, že naozaj rokovanie cirkví s ministerstvom kultúry prebieha, prebiehalo korektne. Takže...
Ja si myslím, že zákon je lepší ako v minulosti, pretože neexistoval právny nárok na príspevok od štátu a sumy neboli presne stanovené, a teda aj neboli vymožiteľné.
Áno, je pravdou aj to, že cirkvi sa stanú závislejšími od štátu tým pádom. Na druhej strane ja mám takú vedomosť, že naozaj rokovanie cirkví s ministerstvom kultúry prebieha, prebiehalo korektne. Takže...
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
10.9.2019
16:07
16:07
10.9.2019
16:08
16:08
