12. schôdza

16.9.2020 - 30.9.2020
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

17.9.2020 o 19:12 hod.

RNDr. Ing.

Marián Viskupič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:52

Stanislav Mizík
Skontrolovaný text
Pán poslanec, ja som, vy ste hovorili o NATO, ale toto je misia EÚ. Je rozdiel trošku medzi EÚ a NATO, možno v niektorých hlavách je to dokopy. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

17.9.2020 o 16:52 hod.

Mgr.

Stanislav Mizík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 16:53

Milan Mazurek
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, pán minister, kolegyne, kolegovia, ja nebudem strácať čas s tým, že budem reagovať na tie absurdné nezmysly a tie útoky neustále pretrvávajúce, ktoré ste tu v rámci vašej reakcie v záverečnom slove vyslovili k mojej osobe, a jednoducho, keď máte potrebu si vymýšľať, klamať a provokovať na to, aby ste podporili argumentačne tú svoju pravdu, ja s tým nemám problém, ale vyprovokovať ma, to sa vám nepodarí.
Myslím si, tak ako moji kolegovia, že naša účasť na tejto misii v Mali, kde chcete poslať 15 príslušníkov našich ozbrojených síl, nie je potrebná. Takisto ako nie je potrebná na iných zahraničných misiách, ako nie je potrebné, aby naši vojaci pôsobili v Iraku, Afganistane, inde, kdekoľvek na svete, kde rôzne mocnosti pod rôznymi záujmami podporujú rôzne skupiny, ktoré potom medzi sebou vedú kmeňové vojny a stojí to život obrovského množstva ľudí a spôsobuje to imigračné vlny do Európy a my by sme sa nemali na tomto jednoducho podieľať.
Hovoríte sám, že slovenskí vojaci tam pôsobili od roku 2015, keď ich tam poslala slovenská vláda, a že dlhodobo Európska únia vedie túto misiu na podporu demokracie, humanizmu, ľudských práv a podobných hlúpostí, ktoré neustále ako vzletné frázy púšťajú do verejnosti, a že v tomto Mali teda pracujú na týchto hodnotách. A potom poviete, že tu bol štátny prevrat, že tam je kmeňové násilie, že je obrovské množstvo konfliktov. A ja sa pýtam, ako je možné systematicky neustále v každej jednej krajine, kde pôsobí či už USA, NATO, alebo tieto európske sily, prečo sa to konečne niekde nepodarilo. Ako je možné, že tak dlho všade systematicky budujete tú demokraciu a stále to nejak nevychádza? Stále narastajú tie islamistické skupiny, stále narastá terorizmus, stále pribúda vojenských konfliktov a stále žiaden výsledok. Demokracia nikde, proste zmizla.
A toto je presne ten môj problém, prečo si myslím, že by sme sa už na tomto nemali ďalej podieľať. Mali by sme dať od toho ruky preč a tieto zahraničné misie jednoducho vypustiť, pretože história nás učí, že to k ničomu nevedie. Nevedie to k ničomu, neviedlo to k ničomu v Iraku, neviedlo to k ničomu v Sýrii, neviedlo to k ničomu v Afganistane... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan podpredseda NR SR
Prepáčte, pán poslanec.
Páni poslanci, ukľudnite sa, prosím, v sále a nechajte pána poslanca rozprávať.

Mazurek, Milan, poslanec NR SR
A misia Európskej únie v Líbyi viedla k čomu? No zase k ničomu. Ku kmeňovému násiliu, k imigračnej vlne, k destabilizácii, k vraždám, k obetiam. A to isté vidíme aj v Mali. Načo tam posielať znovu vojakov, keď celé tieto misie nemajú žiaden význam? Načo si vytvárať ďalších nepriateľov, načo financovať nezmyselné konflikty, do ktorých nás nič nie je? Načo bojovať s ľuďmi, ktorí nie sú naši nepriatelia, ktorí nám nič neurobili, a starať sa do vnútroštátnych záležitostí krajín, ktoré s nami nemajú nič spoločné a ktoré sú na úplne inom kontinente? Toto ja sa presne pýtam a presne pre tieto argumenty si myslím, že je táto misia nepotrebná a že by sa jej Slovensko nemalo účastniť.
A keď padajú rôzne argumenty, prečo máme podporiť či už túto misiu, alebo prečo tu máme prijatých vojakov americkej armády a prečo jednoducho musíme sa spolupodieľať na všetkých tých geopolitických nástrahách, ktoré sa tu budujú, a tie argumenty hovoria o tom, že sme členmi NATO, že sme členmi Európskej únie a tak ďalej, to nás ešte nezaväzuje k tomu, aby sme sa museli podieľať aj na ich misiách v zahraničí. Jednoducho nemá to žiaden význam.
Slovenskí vojaci by mali byť tu doma. Mali by ste sa starať o bezpečnosť nášho vlastného štátu. Nemali by sme pomáhať rozdúchavať napätie a nemali by sme sa podieľať na týchto zahraničných misiách. Práve preto budem aj v tomto prípade hlasovať proti.
A chcem vám zdôrazniť opäť, pán minister aj pán Krúpa, že všetky tie vaše útoky o tom, jak ste tu rozprávali, že som tu prišiel kričať aj niečo podobné a ďalšie veci, ktoré si neustále potrebujete vymýšľať, jednoducho nemajú žiaden efekt ani na mňa, ani na mojich kolegov. A stále ako mi bolo smiešne a zároveň aj ľúto z vašich osôb, tak to pretrváva.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

17.9.2020 o 16:53 hod.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 16:57

Patrick Linhart
Skontrolovaný text
Ja sa len opravujem, sme viazaní medzinárodnými dohodami, tak som to myslel. Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

17.9.2020 o 16:57 hod.

BSc.

Patrick Linhart

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 17:10

Ján Mičovský

Vystúpenie 17:16

Jaroslav Karahuta
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, pani poslankyne, páni poslanci, pán minister, kvôli legislatívnej správnosti ešte raz prednesiem pozmeňujúci a doplňujúci návrh poslanca Národnej rady Jaroslava Karahutu k vládnemu návrhu zákona o ekologickej poľnohospodárskej výrobe (tlač 138).
1. V § 6 ods. 3 sa vypúšťa veta „Ak žiadateľ nie je vlastníkom pozemku, na ktorom chce vykonávať ekologickú poľnohospodársku výrobu, prílohou k žiadosti o vykonanie vstupného preverenia je nájomná zmluva, iná obdobná zmluva alebo iná listina oprávňujúca žiadateľa obhospodarovať tento pozemok.“
2. V § 6 ods. 4 sa na konci prvej vety bodkočiarka nahrádza bodkou a vypúšťajú sa slová „ak žiadateľ nie je vlastníkom tohto pozemku, prílohou k žiadosti o vykonanie vstupného preverenia je nájomná zmluva, iná obdobná zmluva, iná listina alebo písomný súhlas vlastníka pozemku alebo užívateľa pozemku oprávňujúci žiadateľa vykonávať na tomto pozemku zber voľne žijúcich rastlín a ich častí.“
3. V § 18 ods. 8 sa na konci dopĺňa veta „Na konanie o uložení pokuty sa vzťahuje správny poriadok.“
4. § 19 znie:
„§ 19
(1) Kontrolný ústav môže v rozhodnutí o uložení pokuty uložiť tomu, kto sa dopustil priestupku alebo iného správneho deliktu, povinnosť, že v určenej lehote vykoná opatrenia podľa osobitného predpisu1) na odstránenie následkov protiprávneho konania, za ktoré je mu uložená pokuta.
(2) Pokuta je splatná do 30 dní od dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o uložení pokuty, ak v rozhodnutí nie je určená dlhšia doba jej splatnosti.“
Ďakujem pekne za pozornosť.
Skryt prepis

Vystúpenie

17.9.2020 o 17:16 hod.

MVDr.

Jaroslav Karahuta

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 17:30

Boris Kollár
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Panie poslankyne, páni poslanci, pristúpime k tajnému hlasovaniu o návrhu na odvolanie predsedu výboru a voľby predsedov výborov (tlač 234), ktoré vykonávame spolu s verejným hlasovaním o návrhu na voľbu člena Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (tlač 114) a návrhu na voľbu kandidátov na sudcu Ústavného súdu (tlač 241).

(Rokovanie o návrhu na odvolanie predsedu výboru a voľbu predsedov výborov Národnej rady Slovenskej republiky, tlač 234,
návrhu na voľbu kandidátov na sudcu Ústavného súdu Slovenskej republiky, tlač 241,
a o návrhu na voľbu člena Rady Rozhlasu a televízie Slovenska, tlač 114.)

Svoju vôľu vyjadríte tak, že na každom hlasovacom lístku pri každom mene a priezvisku kandidáta označíte tú alternatívu, za ktorú hlasujete „za“, „proti“, „zdržiavam sa“. Pri voľbe člena Rady rozhlasu a televízie Slovenska je možné na hlasovacom lístku označiť alternatívu „za“ najviac u jedného kandidáta.
Pri voľbe kandidátov na sudcu Ústavného súdu je platný len ten lístok, na ktorom je označená alternatíva „za“ najviac u dvoch kandidátov.
Hlasovací lístok je neplatný, ak pri mene a priezvisku kandidáta nie je vôľa označená alebo ak je hlasovací lístok menený alebo doplnený.
Prosím všetkých overovateľov, aby sa ujali svojej funkcie. Súčasne ich prosím, aby sa ujali svojej funkcie, súčasne ich prosím, aby hlasovali ako prví.
Pristúpime k vykonaniu hlasovania.

(Akt tajného a verejného hlasovania.)
Skryt prepis

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

17.9.2020 o 17:30 hod.

Boris Kollár

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie 19:12

Marián Viskupič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci, dovoľte mi oznámiť výsledky.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na odvolanie predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre nezlučiteľnosť funkcií, ktoré sa konalo 17. septembra 2020.
Na tajné hlasovanie o návrhu na odvolanie predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre nezlučiteľnosť funkcií bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 141 hlasovacích lístkov, teda na tajnom hlasovaní bolo prítomných 141 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia NR SR spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na odvolanie predsedu Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 141 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný.
Zo 140 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na odvolanie Richarda Rašiho z funkcie predsedu Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií hlasovalo za 89 poslancov (potlesk), proti 37 poslancov, zdržalo sa 14 poslancov.
Na odvolanie predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní pán poslanec Richard Raši bol odvolaný z funkcie predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre nezlučiteľnosť funkcií.
Overovatelia ma zároveň poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade.
Skončil som, pán predsedajúci.
Skryt prepis

Vystúpenie

17.9.2020 o 19:12 hod.

RNDr. Ing.

Marián Viskupič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

19:12

Marián Viskupič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby, ktoré sa konalo 17. septembra 2020.
Na tajné hlasovanie o návrhu na predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 141 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 141 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia NR SR spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 141 odovzdaných hlasovacích lístkov boli všetky platné.
Zo 141 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu pána poslanca Mariána Saloňa na predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby hlasovalo za 117 poslancov, proti 12, zdržalo sa 12.
Na voľbu predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby zvolený pán poslanec Marián Saloň.
Overovatelia ma zároveň poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade.
Pán predsedajúci, skončil som.
Skryt prepis

17.9.2020 o 19:12 hod.

RNDr. Ing.

Marián Viskupič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

19:12

Marián Viskupič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, ktoré sa konalo 17. septembra 2020.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 141 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 141 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia NR SR spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 141 odovzdaných hlasovacích lístkov bol 1 neplatný.
Zo 140 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu pána poslanca Mariana Kotlebu na, za predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva hlasovalo za 49 poslancov, proti 68 poslancov (potlesk), zdržalo sa 23 poslancov.
Na voľbu predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní nebol za predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva zvolený Marian Kotleba.
Overovatelia ma zároveň poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade Slovenskej republiky.
Ďakujem pekne, skončil som.
Skryt prepis

17.9.2020 o 19:12 hod.

RNDr. Ing.

Marián Viskupič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

19:12

Marián Viskupič
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne za slovo.
Zápisnica o výsledku tajného hlasovania o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu, ktoré sa konalo 17. septembra 2020.
Na tajné hlasovanie o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu bolo vydaných a poslanci si osobne prevzali 141 hlasovacích lístkov, teda na voľbe bolo prítomných 141 poslancov.
Po vykonaní tajného hlasovania overovatelia NR SR spočítali hlasy a zistili, že v tajnom hlasovaní o návrhu na voľbu predsedu Výboru Národnej rady Slovenskej republiky na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu všetci poslanci odovzdali hlasovacie lístky. Zo 141 odovzdaných hlasovacích lístkov boli 2 neplatné.
Zo 139 platných hlasovacích lístkov overovatelia zistili, že o návrhu na voľbu pána poslanca Martina Nemkyho za predsedu Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu hlasovalo za 113 poslancov, proti 13 poslancov, zdržalo sa 13 poslancov.
Na voľbu predsedu výboru NR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.
Overovatelia konštatujú, že v tajnom hlasovaní bol za predsedu Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu zvolený pán poslanec Martin Nemky.
Overovatelia ma zároveň poverili oznámiť výsledok hlasovania Národnej rade.
Ďakujem pekne, skončil som.
Skryt prepis

17.9.2020 o 19:12 hod.

RNDr. Ing.

Marián Viskupič

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video