71. schôdza

13.9.2022 - 13.9.2022
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

13.9.2022 o 14:40 hod.

Mgr.

Marián Kéry

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14:10

Ľuboš Blaha
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Pán Mikulec, psychická choroba Igora Matoviča je zjavne prenosná a vy ste jeho prvou obeťou. Naozaj vzbudzujete ľútosť, lebo u Matoviča to je autentické, hej? On naozaj má v sebe tú psychiatriu, ale vy sa tu strápňujete pred celým národom, preboha. Človeče, vy ste sa opil dnes pred touto schôdzou? Však to, čo ste tu predvádzali, jeden minister nemôže povedať. Vy dokážete hovoriť a obhajovať ľudí v Nake, ktorí chceli zabíjať deti? To myslíte vážne? To znamená, že aj vy chcete zabíjať deti?! Tak to povedzme celé verejnosti. Toto je vláda, ktorej nevadí, že chcú policajti zabíjať a vraždiť malé deti! Toto je v poriadku, pán Mikulec?!
Je v poriadku, že ste trýznili Milana Lučanského?! Pán Kaľavský to jasne povedal: "Trýznili sme Milana Lučanského. Nedávali sme mu poštu od dcérky a posielali sme mu vyhrážky." Toto povedal váš vtedajší člen operatívy Kaľavský. A dneska hovoríte, že vraj to nie je čestný a spravodlivý policajt. No zato tí vaši úžasní kajúcnici sú všetci čestní a spravodliví. Veď to sú mafiáni a priznaní zlodeji! Takže tí sú v poriadku, ale v prípade teda Kaľavského je všetko problém.
Pán Mikulec, tá vaša poznámka o SNP, preboha, naši povstalci sa ešte teraz obracajú v hrobe. Takže my keď sme oslavovali víťazstvo nad fašistami v II. svetovej vojne s Rusmi, ktorí si najviac v tejto vojne vytrpeli, tak to je problém, ale to, že vy to oslavujete s Nemcami, to je úžasné, fantastická vec! Vy ste sa už kompletne zbláznili?! Boli ste na tom SNP? Však vy ste vyhnali ľudí z osláv konca II. svetovej vojny, víťazstva v SNP, ste tam ani ľudí neposlali. Ostreľovačov ste na nich posielali. Chceli ste ich možno zabíjať, pokiaľ by sa chceli k vám náhodne priblížiť.
Toto ste vy, papaláši a zlodeji! A o vašom zlodejstve ešte budem veľa rozprávať.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2022 o 14:10 hod.

Mgr. PhDr. PhD.

Ľuboš Blaha

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 14:10

Roman Mikulec
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďaku... (reakcia z pléna), ďakujem pekne a zároveň... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec Pročko, poprosím vás o pokoj.

Mikulec, Roman, minister vnútra SR
Ja len, ja len veľmi krátko, ale, ale... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec Pročko, napomínam vás prvýkrát. (Reakcia z pléna.)

Mikulec, Roman, minister vnútra SR
No popro..., poprosím vás... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Napomínam vás druhýkrát, ak to bude tretíkrát, tak vás vypoviem z rokovacej sály.
Nech sa páči, pán minister, máte dve minúty.

Mikulec, Roman, minister vnútra SR
Ale toto je príznačné, že niekto niečo povie a potom odíde, ale ja to poviem aj tak. Keď tu teda spomínali nejaké, že či niekto chce vraždiť deti alebo neviem čo, viete, ja tu citujem z nahrávky, ktorá bola na chate, a toto povedal, toto povedal pán Fico, Gašpar, Para, ktorí sa rozprávali, citujem: "Keď ich odsúdia, tak ja od...", nebudem to hovoriť, "M Lipšica. To ti garantujem, mu odj... hlavu", hovorí advokát Gašpar. Ďalej pán Para hovorí: "Jedine, že ho zrazíme na prechode aj bez ponožiek." To sú vaši ľudia, ktorí toto hovorili na chate medzi sebou.
Ďalšie vyjadrenie typu, napríklad, takí sú kamaráti, lebo však pán Gašpar hovorí o pánovi Kaliňákovi: "Ko...t, nebudem to tu citovať, takto by som ho normálne zapichol v sekunde", samé nadávky. Ďalej: "Kaliňáka by som zjeb... z motorky." No tak prosím vás pekne, akože čo sa tu idete vy hrať, na čo? Že sa nehanbíte vôbec teraz tu rozprávať také bludy, aké ste tu povedali!
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

13.9.2022 o 14:10 hod.

Ing.

Roman Mikulec

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 14:10

Jaroslav Naď
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne.
Vážený pán predsedajúci, vážené kolegyne, kolegovia, ja som pôvodne naozaj nemal v pláne vystúpiť na dnešnej schôdzi. Prišiel som, aby som podporil kolegu, člena vlády, ale keď majster transparentnosti a slušnosti na Slovensku Robert Fico oslovil priamo mňa, sediac tu, tak som si povedal, že tak prečo by som vlastne si len tak v rýchlosti nespísal pár bodov, ktoré ma, mi napadli z tých všetkých vecí, ktoré SMER a SNS a spoločne vo vláde a dnes už aj HLAS a všetci dokopy porobili v minulom období len na ministerstve obrany, aby som pánovi Ficovi pripomenul, o čom je jeho politická strana, o čo je jeho, o čom je jeho kariéra.
Začnem teda kategóriou, ktorú som si nazval ´zlodejiny´. Prepáčte, bude to veľmi nevyčerpajúce množstvo, lebo aj tak som zapísal celú stranu a nechcem vám držať veľa času, ale verím tomu, že keď príde prvá príležitosť na to, aby som si ja teda využil tú možnosť, ktorú Roman má už siedmykrát (povedané so smiechom), odvolávanie, dúfam, že to bude čoskoro, tak potom si naozaj dám záležať, aby som aspoň dve hodinky porozprával o všetkých zlodejinách, ktoré smeráci a SNS-ka a HLAS a všetci dokopy urobili v rezorte obrany.
Ale začnem teda tým, čo ma presne vyzval pán predseda SMER-u - sociálna demokracia Robert Fico, že teda o stotisíc eur...
=====
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

13.9.2022 o 14:10 hod.

PhDr. PhD.

Jaroslav Naď

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:25

Jaroslav Naď
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
na ktoré smeráci a eseneska a Hlas a všetci dokopy urobili v rezorte obrany. Ale začnem teda tým, čo ma presne vyzval pán predseda SMER-u - sociálna demokracia Róbert Fico, že teda o 100 tisíc eur, teda pardon, že teda výrazne drahšie obstarávané vozidlá 8x8 ako to bolo za teda jeho vlády pripravené. Dovoľte, aby som vám pripomenul, že za jeho vlády, to znamená v roku 2018. To znamená medzi rokmi 2018 a 2022 ubehli 4 roky a podľa veľmi striedmych kalkulácii za ten čas máme 20 percentnú infláciu. Napriek 20 percentnej inflácii, vážené kolegyne, vážení kolegovia, napriek tomu, že v našich vozidlách, ktoré sme teraz obstarali, bol za pol milióna komunikačný a informačný systém, ktorý u nich nebol. Napriek tomu, že v našich vozidlách je nová veža, vyrábaná na Slovensku mimochodom, v tom, v predchádzajúcej verzii bola ich stará veža, u nás bola nová, napriek tomu, že my budeme mať NATO kaliber na kanóne, tam bol sovietsky kaliber, napriek tomu, že v našich vozidlách budú rušičky proti nástražným výbušným zariadeniam, tam neboli, napriek tou, že je vyššia úžitková hmotnosť tohto vozidla, to znamená dokáže o 3 tony s väčšou hmotnosťou plávať ako pred tým, napriek tomu, že v našich vozidlách je nove GPS ako bolo v porovnaní s tým čo mala eseneska so SMER-om na pripravenú zlodejnu, napriek tomu, že máme nové digitálne systémy a elektroniku, tam bola stará, napriek tomu, že tu je nový podvozok a tam je starý. Napriek tomu všetkému čo som povedal, naše vozidlo, opakujem, 20 % inflácia medzičasom za tie 4 roky, napriek tomu naše vozidlo 4,67 s DPH milióna, ich vozidlo 4,78. Čiže napriek všetkému tomu čo som povedal, čo máme v novom vozidle, napriek 4 rokom inflácie 20 %, dokážeme obstarať to vozidlo o 110 tisíc na kus lacnejšie. To znamená, že keby sme odpočítali všetko to, čo máme nové a nechali to v takej istej konfigurácii ako to mali oni, tak vám garantujem, že to vozidlo je lacnejšie o 1,3 milióna eur. Objednať ich chceli 81, to znamená 81 krát 1,3 milióna je plus mínus 100 miliónov eur, ktoré SMER a SNS chceli ukradnúť len na projekte 8x8.
Pán Fico ma s tým oslovil. Ešte dokonca on sa chváli, že ako to vlastne ja zle robím a oni to urobili dobre. Len na tomto projekte, vážené dámy, vážení páni, chceli ukradnúť občanom Slovenskej republiky 100 miliónov eur. Ale samozrejme to nebolo všetko, lebo existoval istý pán Výboh, bez ktorého naozaj sa ani lístok nepohol na žiadnom strome v rezorte obrany a tak si robil biznisy. Inak pán Výboh ako povedal pán Fico, môj osobný blízky kamarát, tak ho nazýval, to znamená Ficov blízky kamarát, mimochodom sa schováva niekde v zahraničí teraz, však, pred spravodlivosťou, tak ten sa postaral o to, že sa obstarávali lietadlá Spartan u nás v rezorte. Fico veľmi dobre vedel, že Výboh zastupoval spoločnosť taliansku, ktorá si presadila tie lietadlá. Odhad veľmi striedmy, 15 miliónov ukradnutých. Výboh samozrejme bol zodpovedný za tzv. modernizáciu protivzdušného systému S 300, išiel aj s Ficom do Moskvy lobovať za to, aby mohli znova sa Výboh a ruské firmy nabaliť na nekonečnom opravovaní systému, ktoré mimochodom Ficova vláda rozhodla, že bude zaparkované v garáži a vôbec nechránilo našu krajinu. Tam odhadujem, že si urobil Výboh takých 10 miliónov minimálne za pár rokov. Výboh bol samozrejme zapojený aj do Migov 29, ktoré sa akože modernizovali, s ruskými spoločnosťami, tam si urobil tiež niekoľko desiatok miliónov eur. Samozrejme Výboh bol zapojený aj do tej tzv. abonentskej dohody, priatelia. To je dohoda, ktorá bola určená na to, aby sa opravovali tie naše stíhačky. Viete, to sú tie stíhačky, ktoré 3, 4, 2, 5, podľa toho aký deň, boli schopné lietať, tak podpísali dohodu, abonentskú dohodu, Výboh s Ruskou spoločnosťou, ktorá určila, že minimálne 23 miliónov ročne, ale reálne to bolo vždy práce naviac okolo 50 miliónov ročne, 50 miliónov ročne sme platili ruskej spoločnosti za to a Výbohovi, za to, že sa mali starať o naše lietadlá. Vieme ako to bolo. Dve, tri, štyri, päť, fungovalo podľa toho ako sa dalo, ale čo je ešte najlepšie, to som zistil až nedávno, lebo teraz sme uzemnili tie lietadlá, chceme vypovedať tú zmluvu, aj to spravíme, lebo však Rusi už povedali, že nám nebudú poskytovať žiadne služby a my sme zistili, že oni podpísali zmluvu, títo majstri odbornosti a slušnosti, ktorá hovorí, že v prípade súdnych sporov sa to bude riešiť len cez ruský súd. Na mestskom súde v Moskve. Naši garanti transparentnosti, slušnosti a odbornosti. Iba pripomínam, že podpísali zmluvu do konca roku 2023. To znamená, ešte by sme mali v zmysle tejto zmluvy, ktorú oni podpísali, zaplatiť ďalších asi 50 miliónov ďalší rok. Kde tie peniaze asi končia? Pripomínam, že podpísali zmluvu na F 16-ky, OK, nehovoriac o tom, že tam nie je žiadne penále z omeškania v tej zmluve, to znamená 2 roky prídu neskôr a nič Slovenská republika nedostane ako odškodné. Nič. Ale pripomínam, že z 1,8 miliardového biznisu slovenské firmy dostanú 0 eur. Nula eur. Ja som bol teraz cepovaný v médiách, že či dostaneme naozaj 42 % alebo len 41, alebo 47, zákazku z tých modernizačných projektov, ktoré ideme robiť teraz na Slovensku, dokonca Kaliňák na tlačovke hovoril, že minimálne 100 % by sme mali dostať tých zákaziek u nás. Podpísali kontrakt na stíhačky za 1,8 miliardy, pre Slovenskú republiku, kolegovia, ste vybavili, pre slovenský priemysel nula eur, nula.
Ďalej samozrejme radary. Pripravili ste súťaž na radary, ktorú ja som zrušil, urobil som ju nanovo. Čo sa udialo? 16 miliónov eur sme ušetrili, 16 miliónov eur plus, 40 % zákazky končí v slovenských firmách. Pred tým to bolo nula eur, ktoré vaša odborná, transparentná vláda, ktorá nemala kauzy, pripravila. Zároveň ste urobili tender na 4x4 vozidlá, bojové obrnené vozidlá 4x4, my sme ešte v opozícii s Igorom Matovičom urobili tlačovku, ktorá bola tak exaktná, že Úrad pre verejné obstarávanie úplne zrušil tú vašu úžasnú súťaž a ktorú ste chceli zaplatiť ak si správne spomínam, 417 miliónov eur. Transparentná súťaž transparentnej vlády. No a potom poďme na také veci, ktoré si ľudia vedia lepšie predstaviť. Mnohí z vás naľavo alebo napravo sú z východného Slovenska. No tak si spomeňme, priatelia, ako voľakedy vyzerala vojenská zotavovňa na Zemplínskej Šírave. Čo sa stalo za vlády SMER-u a SNS-ky? Všetky pozemky ste rozpredali. Za zlomkové ceny. Za zlomkové ceny ste rozpredali všetky pozemky, ktoré tam boli, svojim spriazneným ľuďom a dnes keď sme to zisťovali, niektorí už majú štvrtého alebo piateho majiteľa. Neostalo tam nič, len 5 metrový pás k vode. Všetko ostatné ste rozpredali. Budovy, parkoviská, pláže, všetko. Dneska vy budete niečo hovoriť východniarom? Však ste ich okradli ešte aj o to, čo tam chceli mať a čo tam dlhé roky mali.
Tatry. V Tatranských Zruboch, na Polianke, za zlomkové, za 19 eur ste predávali m2 pôdy v Tatrách. Však si povedzme pravdu, priatelia, ako to bolo? Komu ste dávali tie biznisy? Prečo ste za 19 eur, keby som to bol vedel, za 38 kupujem. Tak ste rozkrádali ten rezort ako po nebohom. Vy budete tu hovoriť o 200 tisícoch za nejakú SBS-ku v Nemocnici Sv. Michala? O 200 tisícoch? Keď ja tu hovorím o stovkách miliónoch, ktoré ste rozkradli ako po nebohom v rezorte obrany?
Cesty, do Líbye, Kadáfiho zoznamovať s Výbohom, hanba na 100 rokov. Hanba na 100 rokov. No a potom samozrejme chuťovečky. Zneužívanie moci. Vy budete hovoriť niečo o zneužívaní moci, vy? Jeden a pol roka ste ma odpočúvali. Jeden a pol roka ste ma odpočúvali. Takto som dostal 3 CD-čka od vyšetrovateľov, keď mi bolo vznesené obvinenie. Ako som si volal s mamou a s bratom. Sa môžte hanbiť. Sledovali ste ma. Syn vášho bývalého kolegu pána bývalého podpredsedu vlády Čaploviča, riaditeľ Vojenského historického ústavu mi odovzdal knihu, odovzdal mi knihu, vojenskú historickú knihu, ktorú napísali, keď sme sa stretli, lebo sme kamaráti roky. A ten, ktorý sledoval, napísal do spisu, že Čaplovič odovzdáva bližšie nešpecifikované utajované dokumenty rezortu obrany Naďovi. Ste trápni. Môj brat mi volal, môj brat je vojak, 25 rokov alebo 218 rokov má odslúžených, ani neviem, dlhoročný vojak. A môj brat mi volal, že čo chcem môjmu, čo má kúpiť môjmu synovi na meniny alebo narodeniny ako krstný otec. A ja mu hovorím, kúp mu dres hokejový, lebo chalanisko hrá hokej, bude šťastný. Kúp mu pravý hokejový dres NHL, asi 150 dolárov stojí alebo eur. A on mi hovorí, že čo kradnem? A ja, že však ti zvýšili plat, lebo Gajdoš hovoril, že vám zvyšujú plat. A on mi na to hovorí, že mám ti ukázať výplatnú pásku? Nič mi nezvýšili. A ten čo nás odpočúval, to prepísal tak, že v tom čase major Naď internými dokumentmi rezortu obrany preukazuje sociálny stav vojakov v rezorte. Brat mi povedal, či mi má ukázať výplatnú pásku, že mu nezvýšili plat. Rozumiete, čo ste vy robili? Rozumiete, čo ste vy robili, čo robil Balciar s desiatkami nehnuteľností? Viete koľko mal áut, Viac ako 40 áut mal. Viac ako 40 áut mal Balciar. Odkiaľ ich mal? Sa na vás pozerám, odkiaľ ich mal, povedzte mi, ako na ne zarobil? Naozaj tak ako tvrdil v médiách, pozrite si tú reláciu z TA3, to inak, to je vrchol kvality žurnalistiky na Slovensku bola relácia, kde prišiel Balciar so všetkými tými medailami, ako riaditeľ vojenského spravodajstva začal vysvetľovať, že skade on má vlastne ten majetok. On povedal, že viete, však aj mamina robila, aj ocino robil, aj ja som robil, sme si ušporili. To je niečo ako keď Pellegrini hovorí, že si naškrabkal. Ako nehnevajte sa na mňa, veď to je vrchol.
Motorky drahé, bavoráky, 6x6 Toyota, obrnená, v špeciálnom prevedení, to všetko mal Balciar. Rozumiete? Skade na to zobral? Kradol jak po nebohom. A čo je vrchol všetkého? Mal výplatu, ktorá sa blížila 20 tisícom eur. 20 tisícom eur mesačne, to ani pani prezidentka nemá ani s premiérom do kopy asi. A vy budete niečo hovoriť? Pre Boha živého, akože však sa uvedomte. Sa uvedomte. Každý mesiac dostal od Gajdoša odmenu vo výške myslím 5 až 7 tisíc eur. Balciar. Na základe čoho? Však ho musel vydierať, inak by mu to ten Gajdoš nepodpisoval. Vy budete niečo mne hovoriť alebo Bunul? Chápete? Bonul. Tuto hovoríte o nejakej SBS-ke, akože Bonul dokonca robil stavebné práce v rezorte obrany. Stavbári. Predpokladám, že Böder si dal montérky a išiel ukladať tehly. Ešte aj aliančnú budovu vo Vajnoroch, ešte aj tu dostala zákazku stavebnú firma Bonul. Však ten Bonul kradol v tom rezorte a v celej štátnej správe, že to bolo nenormálne. Vy budete hovoriť niečo? A to mám ešte spomínať vysokého štátneho úradníka, kamaráta mnohých smerákov, potom kandidoval za SNS-ku, ktorého všetci volali Koľko, ale volal sa Holko?
Jednoducho, to je, viete, mne to príde absurd. A to som naozaj dneska nechcel vystúpiť, ale akože tuto mne Fico povie, že som ja, akože kvôli tomu, že oligarcha, ktorý SMER dlhodobo platí, nevyhral súťaž, tak kvôli tomu SMER urobil tlačovky. Rozumiete, že plačkovia. Trápne. A keď sme to dali na drobné, tak sme zistili, že 1,3 milióna mali vatu na každom vozidle. 81 vozidiel, opakujem.
No a posledný aspekt okrem teda zlodejín a zneužívania moci je samozrejme zahraničná a bezpečnostná politika. No a tam ste boli absolútni majstri. Vysokí úradníci ministerstva obrany chodili s fľaškami na ruskú ambasádu, hej, potom sa chodili klaňať, však Danko vtedy mal tuším aj s chrbtom problémy ako sa zohol pred tým oným Putinom tam v Moskve. Absolútny chaos v zahraničnej politike, Miro Lajčák, chudák na prášky, už nevedel ako to vysvetľovať všetko, Blaha bol šéfom, Blaha bol šéfom európskeho výboru, hej, ja len pripomínam. Akože nominácia par excellence. Hej, to akože ambsádori chodili, my sme sa stretávali a všetci sa držali za hlavu, to ako je kožné toto. Akože veď to je, veď to je brutál. To, čo ste vy tu predvádzali, to je brutál. A vy tu vytiahnete nejakú, že, ja neviem ako, neviem na koľko je tá nula, že 200 tisíc na rok, však to je strašná kauza, lebo to je to je asi 8 tisíc za mesiac, stráženie 24/7 nemocnice. Kokos, to je čistá ryža, naozaj. A do toho, priatelia, do toho, dnes keď celý svet unisono vidí čo robí Rusko a Bielorusko, tak vy si zavoláte predstaviteľa zločineckého režimu vo Zvolene a napľujete do očí tým deviatim priamym účastníkom Slovenského národného povstania, ktorí v Banskej Bystrici nám všetkým hovorili, že to je neuveriteľné čo ten SMER urobil. Že to je neuveriteľné čo ten SMER urobil. Však sa, ja viem, že vy sa hanbíte, ja viem, že sa hanbíte a je to v pohode. A zároveň, viete, veď zase si povedzme pravdu. Veď my vieme o tom, že sa stretávate pokútne kadejako...
=====
Skryt prepis

13.9.2022 o 14:25 hod.

PhDr. PhD.

Jaroslav Naď

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:40

Jaroslav Naď
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
čo ten SMER urobil, že to je neuveriteľné, čo ten SMER urobil. Však sa, ja viem, že vy sa hanbíte. Ja viem, že sa hanbíte a ja, je to v pohode a zároveň viete, veď zase si povedzme pravdu. Veď my vieme o tom, že sa stretávate pokútne, kadejako s kadekým, že sa predstavitelia, že sa predstavitelia samosprávy blízki SMER-u stretávajú po nociach so zástupcami ruskej ambasády, po kadejakých miestach. Vy si myslíte, že to je normálne, pán Kéry, vy si myslíte, že to je normálne stretávať sa o druhej v noci, v noci v pivničných priestoroch s predstaviteľom ruskej ambasády, jeden predstaviteľ samosprávy? Je to normálne? No nie je to normálne. Keď chce prísť nejaký predstaviteľ ambasády na samosprávu, tak príde sa nahlási a príde ta v úradných hodinách. A to ani nechcem hovoriť o tom aké, ako sa smejú takí čínski aj ruskí diplomati z toho ako opíjajú predstaviteľov dnešnej opozície v kadejakých reštauráciách, a potom ich vynášajú z tade von.
A tí predstavitelia našej opozície si myslia, že akí sú oni kamoši s nimi, a pritom slúžia len na jednu jedinú vec, a to je to, že sú užitoční idioti. A to je terminus technicus, to nie je urážka. Takže nie Roman by mal skončiť, priatelia, ale tí ľudia, ktorých som tu spomínal a mnohí ďalší by mali skončiť vo väzení, lebo spravodlivosť by mala v tejto krajine vládnuť a ja verím, že tá spravodlivosť vládne a aj preto siedmykrát odvolávame Romana, teda Národná rada, lebo tu vládne obrovský strach v radoch opozície, že tá spravodlivosť príde a ja vás uisťujem teda, že ona príde. Majte sa!
(Potlesk.)
Skryt prepis

13.9.2022 o 14:40 hod.

PhDr. PhD.

Jaroslav Naď

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:40

Igor Matovič
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ktorý myslíte, Blaha, aby sa mohol pripraviť? Využívam túto príležitosť vystúpiť ešte raz, lebo myslím si, že naozaj zažívame také zlomové chvíle a prepáč, Roman, že, že sa ti motám do tvojho odvolávania, ale chcel by som sa prihovoriť z tohto miesta ľuďom, ktorým na Slovensku záleží. Nechcem teraz rozoberať nás, ktorí v tejto sále sme, ale tým ľuďom, ktorí prišli vo voľbách a naozaj už mali tej zlodejiny, mafie, ktorá nám tu vládla, po krk a prišli nám tie milióny ľudí koaličným stranám pomôcť, aby sme mafiu vypratali zo správy vecí verejných a dnes cítim, že týchto ľudí musíme opäť zvolať na pomoc. Chcem sa týmto ľuďom prihovoriť z pozície bývalého predsedu vlády, dnešného teda ministra financií, predsedu nášho hnutia a človeka, ktorý dostal dôveru pol milióna ľudí na 150. mieste na našej kandidátke a chcem sa v prvom rade poďakovať za všetky tie hlasy, ale po dva a pol roku cítim aj potrebu sa ospravedlniť za chyby, ktoré sme urobili, či už ja osobne, alebo možno naše hnutie, alebo ako vláda ako koalícia a veľmi ma mrzí, že ten dojem, ktorý z tejto vlády máte, že je skôr o tom, že máte pocit, že len sa hádame a nič pre ľudí nerobíme.
Áno, dnes státisíce z vás ste možno rozhodnutí, že už viacej voliť nepôjdete a prepáčte mi, ale ja týmto začínam to vaše prehováranie, aby ste nám tú dôveru opäť dali. My potrebujeme cítiť, že vás máme za chrbtom, my potrebujeme cítiť, že nám dôverujete a za nás, za každého v koalícii, ktorí v koalícii zostávame, vám chcem povedať, že robíme naozaj s najlepším vedomím a svedomím veci, zmeny, ktoré sme vám pred voľbami sľúbili ako najzákladnejší prísľub, že naše hnutie bolo rozviazať ruky orgánom činným v trestnom konaní, aby naozaj zákon mohol platiť pre každého rovnako. Aby sme si boli pred zákonom rovní a z tejto našej misie neuhýbame, neuhýňame. Áno, náš koaličný partner rozohral takú trochu ruskú ruletu so Slovenskom a s osudom ľudí na Slovensku, ale tak ako som povedal aj v predošlom vystúpení, ja pevne verím, že postupne sa u nich v klube nájdu ľudia, ktorým, ktorí si uvedomia, že o čo dnes naozaj v skutočnosti ide a čo obrovské riskujeme a akú strašnú vec Slovensku spôsobíme, ak teraz povýšime svoj vlastný záujem, alebo záujem predsedu strany, ktorý ženie nášho koaličného partnera do kamikadze vojny so svojimi bývalými koaličnými partnermi.
Viem, že tých kríz spoločne za posledných dva a pol roka prežívame veľmi veľa a na každého rôzne z nich dopadli menej, viac, bohužiaľ na niektorých ľudí aj viaceré naraz a veľmi intenzívne a cítite sa opustení, sklamaní, a po tej propagande, ktorá sa šíri z úst týchto do neba volajúcich gaunerov, ktorí tu vládli, ktorú tlačia cez sociálne siete, cez bohužiaľ aj veľakrát skorumpované médiá, alebo zaujaté médiá, alebo názory zaujatých novinárov, sa postupne za tie dva a pol roka vytvoril obraz akoby sme za ľuďmi nestáli. My tú káru ťaháme veľakrát a mnohí z posledných síl, veľakrát mnohí bez pocitu vďaky, bez pocitu toho, že by , že by cítili ľudí za sebou a mnohých z nás to zraňuje. Ale chcem, hovorím, prihováram sa vám, milióny ľudí, ktorí ste túto koalíciu volili, nelámte nad nami palicu. Som naozaj presvedčený, hlboko presvedčený o tom, že zbadáte paradigmatickú zmenu, keď predseda SaS nebude chodiť na koaličné rady, keď nebude chodiť na vlády, že toto môže byť vláda pokoja, stability a pomoci ľuďom. Potrebujeme ale od vás podporu, potrebujeme od vás prácu, aby ste vytvorili verejný tlak na nášho bývalého koaličného partnera, aby nenechal vás, voličov, ktorým sľúbil, že bude bojovať proti mafii, v štichu a aby sa správal tak ako verejne pred pár dňami a týždňami sľúbili, že budú konštruktívna opozícia. Ja pevne verím, že sme ako slovenský parlament, že v tejto skúške, že či sme zrelý na fungovanie v menšinovej vláde, menšinovej vlády obstojíme a dokážeme ľuďom ukázať, že napriek tomu, že nás je menej, nájde sa tu dostatok zodpovedných poslancov, ktorí nebudú chcieť Slovensko vydať napospas mafii a fašistom, ktorí sa na bielom koni môžu vrátiť k moci.
Ďakujem veľmi pekne.
(Potlesk.)
Skryt prepis

13.9.2022 o 14:40 hod.

Mgr.

Igor Matovič

 
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:40

Milan Mazurek
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ja mám úplne priamu otázku na pána Matoviča, a to je, že koho tieto trápne, ubolené kecy ešte zaujímajú? Koho ešte zaujíma, keď tu príde, ľutuje sa, narieka, fňuká a zo všetkého obviňuje stále niekoho iného. Čo vy hovoríte o tom, že ste stratili dôveru ľudí, veď vy ste dva roky ľudí terorizovali. Pripravili ste ich o ľudské práva, prehajdákali ste neuveriteľné miliardy eur na nezmysly a vaše psychopatické nápady dostali Slovenskú republiku na kolená a zruinovali dôveru ľudí v štát ako taký. A dnes tu prídete zase plakať, koho to má po dvoch rokoch ešte zaujímať? Má to rovnakú hodnotu ako výkriky týchto slaboduchých jedincov, ktorí sa nedokážu pozrieť pravde do očí. Koho má zaujímať to, že vám je ľúto, že ste takto stroskotali? Áno, vaša vláda je príkladom historického neúspechu. Je príkladom absolútneho amaterizmu a schopností jedného blázna, teda vás konkrétne, zruinovať celý obrovský voličský potenciál, ktorý mu ľudia dali, lebo vám verili. Podviedli ste ich, oklamali ste ich a jediné čo vám ostalo, jediný argument po dvoch rokoch je hovoriť, vtedy kradlo, tamtí kradli, hentí kradli. Veď v poriadku, spravodlivosť si má nájsť každého, ale vysvetlenie pre tú vašu neuveriteľnú zbabelosť, aroganciu, pre to zobratie ľudských práv celej tejto populácii nie je to, že v minulosti sa kradli, vy ste ďaleko horší ako ktorákoľvek vláda, ktorá na Slovensku kedy bola. Takže, keď si už do tej huby beriete fašistov, vy psychopat, tak fašista ste vy! Vy ste ľuďom zobrali ľudské práva, vy ste tu zaviedli totalitu a vy za to budete stáť pred spravodlivosťou!
Skryt prepis

13.9.2022 o 14:40 hod.

Bc.

Milan Mazurek

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:40

Marián Kéry
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Pán minister financií, vy ste začali svoje vystúpenie tým, že ste si začali sypať popol na hlavu, ospravedlnili ste sa za seba, za vaše hnutie aj za rozhodnutia vašich ministrov a priznali ste sa, že ste urobili viaceré zlé rozhodnutia a chyby a na druhej strane ste sa prihovárali občanom Slovenskej republiky, lebo cítite stratu dôvery a podpory, aby vás nenechali v štichu, aby vám naďalej dôverovali. Pán minister, chápem to dobre, že sme sa priblížili k predčasným parlamentný voľbám? Ak áno, tak tento váš nepriamy odkaz je veľmi dobrou správou pre občanov Slovenskej republiky.
Skryt prepis

13.9.2022 o 14:40 hod.

Mgr.

Marián Kéry

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:40

Eduard Kočiš
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Veľmi pekne ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Pán Matovič, toto bolo zase také jedno trápne, chabé a úbohé vystúpenie človeka, ktorý nevie nič iné iba sa ľutovať, sypať si popol na hlavu a stále, neustále omieľať jednu okrídlenú vetu. Ľudia, vy nám musíte veriť, národ ty nám musíš pomôcť! Pán Matovič, vy ste získal 25 % ľudí, ktorí v slabej chvíľke rozhodli tak ako rozhodli. Vyštval ste z vládnej koalície partnera, o ktorom sa teraz vyjadrujete ako o tom najhoršom zle, o ľuďoch, ktorí vám sľubovali vernosť až za hrob a zrazu hľadáte spojencov, hľadáte partnerov naľavo, napravo v pléne Národnej rady Slovenskej republiky. Vyhrážate sa ľuďom, vyhrážate sa poslancom, vyhrážate sa každému komu len môžte, jednoducho u vás je každý chrapúň, u vás je každý zlodej, u vás je každý múdrosráč, zbabelec a jednoducho nepríčetný blázon. Ale, pán Matovič, vy sa správate ako nepríčetný blázon, vy ste tu opäť predviedol jedno cirkusantské vystúpenie, po ktorom sa vaši mopslíkovia Mikulec s Naďom postavili a do sekundy s vami vycupitali poza tieto drevené dvere. Vy sa správate ako ten najväčší fašista, ako ten egomaniak, psychopat a jednoducho do seba zahľadený človek.
Vy ste obdivovateľ Hitlera a NSDAP, vy rozprávate o tom, že idete budovať niečo ako Hitler v 30. rokoch a vy idete obviňovať ľudí, ktorí si dovolia mať iný názor, že sú fašisti, že sú extrémisti, že sú ľudia tí, ktorým nezáleží na slovenskom národe? Pán Matovič, ste jednoducho hanbou nielen slovenskej politiky, ste hanbou mesta, z ktorého pochádzate a ľudia, ktorí spravili chybu v roku 2020, nie že vám budú stáť za chrbtom ako tuná plačete a prosíkate, títo ľudia už takúto chybu nikdy v živote neurobia.
Skryt prepis

13.9.2022 o 14:40 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

14:40

Ľuboš Blaha
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Vážené dámy a páni, vážené pani poslankyne, páni poslanci, neviem sa vyjadriť k tomu, čo tu predviedol Ivan, Igor, pardon, Igor Palmička Matovič, lebo nie som psychiater, ale dovoľte mi odporučiť jeho lekárovi, aby ho už viac nepúšťal do parlamentu bez jeho dávky Lexaurinu. Prosím vás o to, páni odborníci, slovenský parlament je dôstojná sieň a človek typu Matoviča tu naozaj nemá čo hľadať.
Môj príhovor bude smerovať k jeho dvojke, k jeho čističovi, pretože každá mafiánska organizácia a povedzme si to na rovinu, táto vláda čoraz viac pripomína mafiánsku organizáciu, potrebuje svojho Luku Brasilho. Spomeňte si na knižku Krstný otec, kde bola taká mafiánska tlupa, Korleonovci aj tí mali svojho Luku Brasilho, ktorý chodil a čistil. To musí byť človek, ktorý je mimoriadne hlúpy, tupý, brutálny, človek, ktorý nemá žiadne škrupule, Roman Mikulec, zoznámte sa! To je človek, ktorý dneska robí tú špinavú robotu namiesto Igora Matoviča. Budem o tom ešte hovoriť o všetkých tých kauzách Čurilovcoch, o všetkom tom zneužívaní právomocí verejného činiteľa, o celej tej Matovičovsko-Lipšicovskej mafii, o tom ešte budem hovoriť.
Ale viete, donedávna tu panoval mýtus, že OĽaNO to je protikorupčné hnutie a dneska máme jasné dôkazy na stole, ktoré nemôže nikto spochybniť, že je to jednoducho banda zlodejov, banda podvodníkov, banda lúpežníkov. Odporúčam premenovať OĽaNO, Obyčajní lúpežníci, pretože presne to sú. My, mám pocit, že keď teraz sledujem tú prázdnu sálu, tú podporu, ktorú získal pán Mikulec od OĽaNO, tak som dojatý. Oni mali vo voľbách 25 %. Keď tu rečnil Matovič, tak im už ostalo len 25 kusov, a teraz už neostal absolútne nikto, kto by sa zastal ich miestneho blázna. Je to veľmi smutné a ešte pardon jedna bytosť zo zoologickej záhrady sa objavila, pán profesor Pročko a už aj odišla naspäť do zoologickej záhrady.
Takže Roman Mikulec a jeho zločiny, povedzme to na rovinu, zločiny a hovorím dopredu, táto vláda nikdy nedopustí, aby NAKA a polícia a Lipšic na prokuratúre obžalovali Mikulca a ďalších gaunerov z toho, čo spáchali, ale verte tomu, že spravodlivosť si ich dobehne a najmä na tom, čo spáchali na Milanovi Lučanskom a o tom ešte budem hovoriť. Ale začal by som zlodejinami OĽaNO.
Viete, ono to je skoro rodinná firma, rodinná firma, a tu je jeden slávny Mikulcov ako hovoria
=====
Skryt prepis

13.9.2022 o 14:40 hod.

Mgr. PhDr. PhD.

Ľuboš Blaha

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video