79. schôdza

8.12.2022 - 12.12.2022
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

12.12.2022 o 11:55 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

11:40

Anna Zemanová
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Pán poslanec, vo svojom vystúpení ste povedali, že výber koaličného partnera je výber menšieho zla. No, tak áno, zjavne stolička členov vlády je prednejšia ako ľudia, lebo ja som si myslela, že koalícia sa zostavuje preto, že vláda myslí na ľudí, myslí na ľudí a na to, čo jej vláda a členovia, politické strany jej vláde ľuďom sľúbili. No, právny štát a posilňovanie demokracie bolo zjavné, že už v marci 2020 bude veľmi komplikovaným bodom zvládnutia vtedy ešte štvorkoalície. No, mala to jasné, že strana SME RODINA je veľmi drahou nevestou. A po dvoch rokoch spoločnej koalície aj s nami sa ukázalo, že to čo ste povedali, že výber menšieho zla, tak ste aj konali. Vybrali ste si, vybrali ste si menšie zlo. No, či je menšie, si dajte odpoveď, pretože kto bráni zmenám § 363? Kto predkladá a hlasuje za návrhy zákonov, ktoré ohrozujú demokraciu? Ten koaličný partner, ktorého ste si vybrali.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:40 hod.

RNDr.

Anna Zemanová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:40

Jarmila Halgašová
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Pán kolega, voliči nám vystavia vysvedčenie v deň volieb, to nemajte obavy, to je pravda. Ale viete čo, vysvedčenie dostanete aj vy, hnutie OĽaNO, a teda nemyslite si, že dostanete opäť 25 %. Vám preferencie rovnako padli a viete čo, ak náhodou neviete, tak vám prezradím, že minister financií je politik s najnižšou dôverou. Preto vám odporúčam, aby ste sa starali o svoje preferencie a inak celé vystúpenie mi pripadalo ako, keď sú deti na pieskovisku a ťahajú sa o formičky a žalujú, kto komu urobil viacej zle.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:40 hod.

Ing.

Jarmila Halgašová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:40

Peter Kremský
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. No, nebudem na invektívy odpovedať, nemám to vo zvyku. Zjavne viacerí poslanci reagovali len preto, že si potrebovali nahrať videjko, takže na to reagovať nebudem, samozrejme.
Na Petra Cmoreja zareagujem, no, vieš, keď tvrdíš o mne, že ja mám obsesiu Sulíkom, tak to už je aký dvojitý kilometer, vy tu máte hromadnú, masovú obsesiu Matovičom a vy nám niečo takéto idete vyčítať
(Potlesk.)
To je úplne zábavné, to je úplne zábavné a, a ja si myslím, že kým ja hovorím vecné argumenty, tak vy útočíte, nadávate a pod. To čo tu predviedol Richard Sulík pred chvíľou, takže myslím si, že to hovorí za všetko. Konečne som pochopil teda tvoju kritiku, že ako si na to prišiel, že ja som chcel byť ministrom. Aha, pretože som kritizoval ministra hospodárstva, tak to znamená, že ja som chcel byť ministrom. No to je pozoruhodné, to asi podľa hesla, "podľa seba, súdim teba", čiže ty, keď kritizuješ Igora Matoviča, znamená to, že chceš byť ministrom financií. Dobre, už som to pochopil, teda motívy tvojej kritiky. Ja takto nefungujem, ja kritizujem veci, pretože sa mi nepáčia, nie preto, že chcem byť ministrom. Keď je to takto u teba, dobre, budem to tak vyhodnocovať.
K tomu zdaňovaniu dôchodkov, dobre vieš, že to nebol môj nápad a už mám pripravený návrh na to, aby som to zrušil a pani Zemanová, no máte úplnú pravdu, že SME RODINA je drahá nevesta. Ja v tom úplne súhlasím a vy ste jej cenu v lete, teda veľmi prudko zvýšili až nad úroveň inflácie, takže pozrite sa do zrkadla. Ďakujem.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:40 hod.

Mgr.

Peter Kremský

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:40

Peter Cmorej
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja v rozprave prakticky vždy vystupujem iba ku vecným témam, ale tentokrát urobím výnimku, lebo premiér Eduard Heger ma sklamal ako človek a mám potrebu o tom porozprávať verejne.
Pred rokom a trištvrte sme ti, Edo, dali dôveru, že budeš iný a lepší ako Igor. Mysleli sme si, že rozumieš, že to čo predvádzala vaša prvá vláda, ktorej sme teda boli súčasťou, vedená Igorom, nebolo dobré, bola to hanba. Igor na to nemá a že ste ľuďom vo voľbách sľubovali niečo iné. Sľubovali ste im slušné vládnutie, zodpovedné nakladanie s verejnými financiami, boj s korupciou, ktorý ste medzičasom opustili a lepšie Slovensko. Namiesto toho tu z toho Igor urobil cirkus. Keď som dával podpis pod tvoju vládu, predtým ako si šiel ku prezidentke, povedal som ti, dúfam, že budeš lepší ako tvoj predchodca aj, keď to teda nebude až také ťažké. Áno, ty si aspoň nerobil hanbu v zahraničí, ale tam sme s výpočtom tvojich kladov ako premiéra, bohužiaľ, skončili.
Dôveru sme ti dali preto, lebo sme dúfali, že udržíš Igora na uzde a čo sa stalo? Igor si robil čo chcel a dnes ťa tu nikto nerešpektuje a vlastne nikoho nezaujímaš. Z ústavnej väčšiny si sa dopracoval k statusu zbytočného premiéra, ktorý bo svojom vystúpení spomína a straší desať rokov starými kauzami, lebo nemá čím iným odôvodniť existenciu svojej vlády. Pripravil som si desať bodov, desať momentov, kedy si u mňa klesal a klesal až som ťa absolútne prestal brať do úvahy ako premiéra a niektoré z tých ďalších momentov len potvrdzovali, že premiér nie si.
Ako prvý bod by som spomenul tzv. daňovú reformu Igora Matoviča. Ty si tam s nami sedel v Liberálnom dome a spolu s nami si videl, že on to nemá, ale že vôbec domyslené a nechal si to tak. Bolo mi jasné, že ho za to neodvoláš aj keď je teda absolútne nemysliteľné, aby sa premiér dozvedal kľúčové parametre kľúčovej reformy z tlačovky svojho ministra, ale ti si ani nijako nevplýval, aby s nami rokoval, aby došiel k niečomu použiteľnému. Ty si ho nechal celú daňovo-odvodovú reformu spláchnuť do záchoda.
Druhý bod, ešte sa chcem spýtať, či mi niekde ide čas, lebo nevidím, či mi niekde ide čas. Aha, pardon, dobre. Druhý bod, ktorý ma teda, že neuveriteľne sklamal je, že si Igorovi toleroval aj tie najúbohejšie malosti, ku ktorým sa dokázal znížiť ako to, že zadržiaval peniaze pre učiteľov, pre zdravotníkov a neskôr pre lekárov, a to len preto, lebo nemal rád SaS-ku, nemal rád Grőhlinga, nemal rád Lengvarského. A samozrejme inde peniaze míňal na svoje blbosti. Ty si sa tváril, že to nevidíš, a toto celé si mu toleroval. Mimoriadne smutné bolo tvoje plakanie u nás na klube, že čo máš ty s tým Igorom robiť, že však ty nemáš žiadnych poslancov, ty si len taký úbohý premiér a toto, keď sme tam videli, keď si chodil na náš poslanecký klub, a toto sa konkrétne, toto bol jeden konkrétny poslanecký klubu, na ktorý sme potom viacerí spomínali, bolo to nesmierne smutné sa na teba pozerať a keď sme sa o tom niektorí rozprávali, tak tie naše emócie to bol zmes ľútosti u niektorých až pohŕdania a samozrejme hnevu, že, že až takto sa dokáže správať niekto, kto má pozíciu premiéra.
Štvrtý bod je u mňa dôchodková reforma, konkrétne ústavný zákon o dôchodkoch. Ja som ťa žiadal opakovane, osobne, aby si vyjadril aspoň nejakú snahu vo veci ústavného zákona o dôchodkoch. Aby si Krajniakovi aspoň povedal, že si praješ, aby si splnil úlohu z programového vyhlásenia vlády. Ty si ani len to nebol ochotný. Ty si také lečo, že ani len takú bazálnu požiadavku, predlož niečo, informuj ma o progrese, ani si to nebol schopný vysloviť voči Krajniakovi. Ostanem ešte pri dôchodkoch aj pri piatom bode.
Rodičovský bonus, opakovali ste Krajniakovi, ty aj Igor, že mu nedáte ani euro, že si musí na to nájsť na to peniaze u seba v rezorte. SME RODINA si opäť počkala až budete zasa čosi potrebovať a dali vám to ako podmienku. Rodičovský bonus táto čistá predvolebná korupcia a ideologicky pomýlený a nespravodlivý koncept ste schválili bez finančného krytia.
Bod šiesty. Nájomné bývanie, tiež ste hovorili ani Bohovi, ty aj Igor. Tam si sa dokonca chvíľu správal ako premiér, na dvoch stretnutiach na úrade vlády si bol drsný a ja som si hovoril, že konečne, aha, premiér, ktorý si vied dupnúť, a potom to Boris opäť vykšeftoval a pred pár dňami si na vláde schválili dve zmluvy za jeden a pol miliardy, kde sa doslovne píše v tých zmluvách, že do 120 dní zaplatíme týmto súkromníkom škody, ktoré im vzniknú zrušením výnimky na DPH, alebo nezdaňovania príspevku na nájomné bývanie, a to na minimálne dvadsaťpäť rokov. Gratulujem, toto budú platiť ešte naše deti.
Bod siedmy. Voľba detského ombudsmana. Bol som náhodou na tej koaličnej rade, kde sme niekedy okolo polnoci počítali hlasy, už tam nikto zo SME RODINA nebol, lebo Peťovi Pčolinskému sa už chcelo ísť domov a ty si nám sľúbil, ty si to sám počítal, že do druhého kola postúpi Janette Motlová a Jozef Mikloško a čo urobili poslanci OĽaNO. V prvom kole bol vašimi hlasmi zvolený Jozef Mikloško. Tvoje slovo jednoducho neplatí a či je to preto, lebo ťa nerešpektujú, alebo ti jednoducho nie je možné veriť, to je vlastne jedno.
Bod ôsmy. Keď si poslankyňa Kavecká snažila vybaviť, aby nebola stíhaná za nájomné byty a aby nedostala pokutu. Ty si povedal, že pripravíte vládne riešenie, oni sa na teba vykašľali, dali to vtedy opozičnému Šimkovi a tvoji poslanci to pekne pomohli odhlasovať až to musela zastaviť prezidentka.
Ako deviaty bod, osobitný odvod, čo je na tejto schôdzi. Opäť ste raz obišli legislatívny proces a úplný výsmech, že ste to nechali predložiť predsedu ústavnoprávneho výboru, a ten úplne bez hanby povie, že áno, vláda dala bankám sľub, že už osobitný odvod nebude, ale on je poslanec a on nič také nesľúbil. A tomuto ty predsedáš, Edo! Väčšina tých regulovaných subjektov teraz vymýšľa štruktúry ako previesť celé podnikanie do zahraničia a pôsobiť tu ako zahraničné subjekty, aby tomu nepodliehali, miliardy eur kapitálu odtiaľto odídu, nebudú už platiť ani len tie dane z príjmu tu a ty ako minister financií veľmi dobre vieš, čo to znamená a pokojne dovolíš, aby sa toto dialo pri tvojej vláde.
Tí lekári, to rokovanie s nimi, tak najprv ste to nechali Igora celé pokašľať, potom ste im vo všetkom ustúpili, lebo oni vedeli, že vás dotlačia ku všetkému, čo chcú, lebo vedeli, že ste lúzri, vedeli, že jediné, čo máte je pokladnička s peniazmi, z ktorej idete rozdávať. Vedeli, že ste absolútne neobľúbení a vedeli, že oni sú na koni. A to si celý ty, vždy a všade ustúpiš, lebo naviac si sa, žiaľbohu, nikdy nezmohol. Edo, ty si určite dobrý človek, ale žiaľbohu, nie si schopný za nič sa postaviť, na ničom trvať. Nie si schopný dať slovo, na ktoré by sa dalo spoľahnúť. Bolo veľmi milé, že si raz mesiac prišiel na naše kluby, ale k čomu to bolo. Samé taľafatky a prázdne reči. Ja si nepamätám jedinú vec, ktorú by si sľúbil a splnil, alebo naopak, silné pózy, ktoré napokon neplatili. Ty si jednoducho na svojej pozícii neužitočný a dôveru si nezaslúžiš.
=====
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:40 hod.

Mgr. Ing.

Peter Cmorej

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:55

Peter Cmorej
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Samé talafatky a prázdne reči. Ja si nepamätám jedinú vec, ktorú by si sľúbil a splnil. Alebo naopak, silné pózy ktoré napokon neplatili. Ty si jednoducho na svojej pozícii neužitočný a dôveru si nezaslúžiš. Tvoja nemohúcnosť niečo urobiť a za niečím si stáť je príčinou toho, že sme teraz tu. Keby si bol čo k čomu, stačilo vymeniť jednu figúrku a úplne by si zmenil dynamiku diania. Igor Matovič zrejme nie je v zdravotnom stave, že by bol úplne schopný pochopiť dôsledky svojho konania. Ale ty tú schopnosť máš a nič si neurobil. Mohol by si to urobiť ešte aj teraz pred hlasovaním o dôvere tvojej, ale od teba už nikto nič neočakáva.
Zakončím to vtipom takým smutno-smiešnym. Pani prezidentka by ťa mala vymenovať za premiéra ešte raz, len by ti to mala povedať hlasnejšie. Najlepšie zakričať do ucha, aby si si to konečne uvedomil.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:55 hod.

Mgr. Ing.

Peter Cmorej

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:55

Miroslav Suja
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán poslanec Cmorej, ako vás mohol sklamať ako človek bábkový premiér. Však bábka nemôže nikoho sklamať, tomu nerozumiem, nikoho nezaujíma. Tak ako ste povedal, tento premiér nikoho nezaujíma. Je absolútne jedno či tam je alebo nie. Hovorí sa tu presne o odvolávaní Igora Matoviča a vlády Igora Matoviča. Poviem, budem citovať teraz vaše slová, povedali ste úbohý premiér, áno, s tým sa dá súhlasiť. Je to úbohý premiér, lebo je to chudák, ktorý si neuvedomuje že je bábka. Lečo premiér som ešte nepočul, tiež pekné prirovnanie. Ale viete čo je smiešne, že vyčítate bábke Hegerovi, že nevie čo je slovo. Predpokladám, že aj vy máte doma deti, tie majú bábky a hračky a od tých tiež nečakáte že dodržia nejaké slovo. To sa nedá, keď raz je bábka, je paródia, od toho nemôžte očakávať nič pán poslanec. A viete čo je najlepšie na to, ten záver váš keď ste povedal, že Igor Matovič je vlastne, nedokáže pochopiť alebo nie je spôsobilý pochopiť. Ale to je presne ten istý Igor čo tu bol posledné dva a pol roka, keď ste ho dva a pol roka vy ako SaS-ka podporovali. On neni iný, on je stále rovnaký. Takže je to aj vaša chyba, že dva a pol roka je tu tento človek, ktorý absolútne nedokáže pochopiť nič.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:55 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:55

Richard Nemec
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem pán predsedajúci. Pán Cmorej, normálne človek váha, neváha či zapnúť tú faktickú, nezapnúť tú faktickú, lebo ten kopec, kýbeľ hnoja čo ste vy .... (nezroz. vyslov.) Edo Heger ako premiér si ani, ani len nezaslúži, lebo vy mu nesiahate, vy osoba a poslanec mu nesiate ani po členky. Vy ste tu teraz priznali, že vymeň jednu figúrku a my sa zas s pompéznosťou chceme vrátiť. Veď vy keď to zajtra povalíte, tak s pompéznosťou možno buď niektorí vaši ministri, ale 76-ku tu budete mať takú, že budete len kúriť a svietiť na čele s prezidentkou, ktorá vám možno sľúbi, že niekde vás vymenuje ministrom. Je to smutné.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:55 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:55

Milan Potocký
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo pán predsedajúci. Pán poslanec Cmorej, ja mám taký pocit, že ešte sa nenarodil taký premiér, ktorý by vyhovoval strane SaS. Tak na jednej strane keď bol premiérom pán Igor Matovič, tak to bol veľmi tvrdohlavý, s tým sa nedalo spolupracovať musel padnúť. Potom ho nahradil človek, ktorý je všeobecne známe, že Eduard Heger je mimoriadne tolerantný a trpezlivý človek, ktorý sa snaží obrusovať hrany a snaží sa spájať ľudí, ten je pre mäkký, ten vám nevyhovuje. A výsledok tohto vášho ťaženie, ktorý teraz predvádzate o odvolávaní vlády Eduarda Hegera bude ten, že premiérom bude pravdepodobne pán Fico, tak to vychádza aj podľa preferencií, taká je tvrdá realita. Tak toto je ten váš prirodzený a najlepší premiér po ktorom túžite? Keď títo dvaja vám vadili?
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:55 hod.

Milan Potocký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:55

Jana Bittó Cigániková
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Peťo, prosím ťa, povedz hlavne kolegom, lebo ja neviem jak z toho tvojho prejavu toto im mohlo vzísť a aj verejnosti, že v žiadnom prípade my sa neplánujeme ani, ani akože v akejkoľvek verzii vrátiť do tejto vlády spolu s OĽANO. My už sme pochopili, ako si veľmi dobre podotkol, že tam v podstate nie je nikto kto by tam dokázal v podstate robiť čokoľvek s tým čo si zmyslí Igor Matovič, a teda vlastne aj čo si zmyslí Boris Kollár, pretože samozrejme to čo chce robiť Igor Matovič je závislé od Borisa Kollára a preto teda sa takto navzájom táto dvojka podporuje. No v žiadnom prípade my aby sme tu sedeli, aby sme sa tu hanbili jak psi, že robíme presný opak toho čo sme ľuďom sľubovali. Tak toto teda určite SaS-ka nie je, že tu budem sa pozerať jak sa tu schvaľuje a ešte sa spolupodieľať jak sa tu schvaľuje Žilinkovi, že používa 363 pri každej jednej exponovanej kauze. Pri tých kauzách kde táto akože koalícia mala byť zárukou, že to bude inak. No krásne je to inak, akurát tak zle mi je z toho. V žiadnom prípade sa nebudeme vracať do vlády, ktorá rozhadzuje peniaze spôsobom, že zobere 200 eur šičke z Brezna a dá ich deťom, matkám detí Borisa Kollára alebo aj mojich deťom s poslaneckým platom, však to je, to je na hanbu sveta. Najvyšší dlh v histórie, v žiadnom prípade sa sem nebudeme vracať. Prosím ťa Peter, toto úplne jasne chcem aby zaznelo a ty to prosím ťa potvrď nech je to v akejkoľvek verzii.
A čo sa týka toho, že mohlo to byť, nemusela byť táto vláda vôbec menšinová. No áno, presne tak ako si povedal, tam stačilo keby Edo niečo urobil, niečo iné ako je tie pekné vajatavé reči, ktoré sále vedú prázdne. Napríklad stačilo povedať, no moji zlatí, keď to takto bude pokračovať tak jednoducho ja tu premiérom nebudem. Stačilo len týmto pohroziť, ja toto zakrývať nebudem. Keď už mám byť toho tvárou, tak chcem byť tvárou niečoho na čo môžem byť hrdý a nie niečoho za čo sa musím hanbiť, ale toto Edo Heger v živote nedokázal. Hlavne že tu dokazuje patetické reči.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:55 hod.

Mgr. MBA

Jana Bittó Cigániková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

11:55

Peter Pollák
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne pán podpredseda. Ja by som len chcel vlastne urobiť taký rešerš, keďže Peter Cmorej bol ako posledný prihlásený do písomnej rozpravy. A aj táto rozprava vlastne podčiarkuje všetky tie argumenty plné osobných útokov celej SaS a vlastne toto sú argumenty kvôli ktorým chcú zase uvrhnúť Slovensku do rúk mafie teraz okorenenú aj o to, že zrejme v ďalšej vláde bude aj fašisti. Ja chcem vyzvať aj verejnosť, nech si pozrie všetky tie rozpravy, faktické od členov SaS, ktorí argumentovali prečo by táto vláda mala padnúť. Plné osobní invektív, urážania, nadávania či premiérovi alebo Igorovi Matovičovi, alebo aj nám poslancom. Či to bolo v minulosti, napríklad aj mne pán Peter Cmorej vynadal do psov a ja som mu odpustil. Ja sa neznížim určite na takúto úroveň. On zo seba robí takého tieňového Jozefa Mihála, ale na to aby bol ako Jozef Mihál tak musí aspoň dorásť do nejakej tej úrovne, aby mohol argumentovať nie osobne, tíško pani, môžete mi vrátiť čas, lebo mi skáče do rečí. ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pani poslankyňa, nechajte hovoriť pána poslanca. (Reakcie z pléna.)

Pollák, Peter, poslanec NR SR
Ďakujem pekne pán podpredseda ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vráťte pánovi poslancovi. Pán poslanec Pročko, poprosím vás pokoj, aj pani Cigániková, poprosím vás pokoj.
Pán Pollák máte slovo.

Pollák, Peter, poslanec NR SR
Ďakujem pekne pán podpredseda, vážim si to. Ja už aj budem končiť a chcem vyzvať aj voličov SaS nech si pozrú všetky tie rozpravy, faktické a nech otvoria oči aj oni, lebo určite ani oni si nepredstavovali to, v akej situácii je SaS a určite ani oni nechcú aby ich hlas, ktorý odovzdali strane SaS bol nevypočutý. Oni by si radi predstavovali ich hlas aby bol vypočutý tým, že budú sa s nami podieľať na vládnutí, tak ako sme začali v roku 2020. Zrejme to bolo asi aj všetko. Chcem ešte raz povedať, že tieto argumenty, ktoré tu predostrela strana SaS tak boli plno osobných útokov a invektív. Ďakujem pekne.
Skryt prepis

12.12.2022 o 11:55 hod.

Mgr.

Peter Pollák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video